PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در مورد انتخاب راکت تنیس

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7

سلام
05-01-2010, 02:06 PM
قدرت 18*20 بیشتر از 16*19 میشه،طبیعتا کنترلش هم کمتر میشه

سلام دوست عزیز

ببخشید فضولی میکنم، فکر کنم اینطوریه که برای دو راکتی که سطح فریم اونا یکی باشه اونی که تعداد زه هاش کم تره قدرت ضرباتش بیشتره و کنترلش کم تره.

بعنوان مثال راکت راجر 16*19 هستش و سطح پایینی از قدرت قرار داره ولی کنترلش فوق العاده است. اصولا زه ها با فاصله متعارف از همدیگه، همدیگه رو کنترل میکنند. هر چه تعداد زه ها کم تر باشه برآیند انعطاف شون بیشتر میشه یعنی عقب تر میرند و پتانسیل بیشتری برای ضربه به توپ ایجاد میکنند و قدرتشون بیشتر میشه. (مثل تیرکمان که هر چه بیشتر زه رو به عقب بکشی بیشتر تیر رو پرتاب میکنه)

البته شاید بحث شما در مورد دو راکت با سطح فریم متفاوت باشه.

اگه توضیحی داشته باشی ممنون میشم بگی تا استفاده کنم.

Saeedzr
05-01-2010, 02:35 PM
سلام دوست عزیز

ببخشید فضولی میکنم، فکر کنم اینطوریه که برای دو راکتی که سطح فریم اونا یکی باشه اونی که تعداد زه هاش کم تره قدرت ضرباتش بیشتره و کنترلش کم تره.

بعنوان مثال راکت راجر 16*19 هستش و سطح پایینی از قدرت قرار داره ولی کنترلش فوق العاده است. اصولا زه ها با فاصله متعارف از همدیگه، همدیگه رو کنترل میکنند. هر چه تعداد زه ها کم تر باشه برآیند انعطاف شون بیشتر میشه یعنی عقب تر میرند و پتانسیل بیشتری برای ضربه به توپ ایجاد میکنند و قدرتشون بیشتر میشه. (مثل تیرکمان که هر چه بیشتر زه رو به عقب بکشی بیشتر تیر رو پرتاب میکنه)

البته شاید بحث شما در مورد دو راکت با سطح فریم متفاوت باشه.

اگه توضیحی داشته باشی ممنون میشم بگی تا استفاده کنم.
سلام
بله حق با شماست
در حالی که هد سایز یکی باشه،با بالاتر رفتن رجها قدرت کم میشه و کنترل بیشتر

من یکسان بودن هدسایز رو در نظر نگرفته بودم و در نتیجه اشتباه کردم
ممنون از تدکر

amir23
05-02-2010, 11:29 AM
حرف این دوست عزیز درسته

حتی من شنیدم که نمایندگی ها هم راکت کپی میارن!!!!

من الان چین هستم، دارم راکت BLX Six.One Tour راجر رو میخرم. باورتون نمیشه اگه از نزدیک ببینید امکان نداره تشخیص بدید اصله یا کپیه!!!! عکس هاشو که برگشتم میزارم اگه کسی تونست تشخیص واقعی و اصولی بده بهش جایزه میدم!!!!!

امکان تشخیصش محاله.
قبلا هم گفته بودم یه راکتKfactor six one team آوردم از چین خودم هم اصلشو دارم. با هر دو بازی کردم. اصلا نمیشه تشخیص داد. به دو تا مربی هم دادم کف کرده بودند!!!!

فقظ بعضی مشخصات نوشته داخل قسمت مثلثی با راکت اوریجینال فرق داره.
از نزدیک که راکت رو ببینید حالی به حالی میشید!!!! بینظیره!! مطمئنن با راکت 90اینچ نمیشه راحت بازی کرد ولی من حداقل 2 تا میخرم بعنوان یادگاری!!!! واقعا راکت شیکی هستش. خوراک اوناییه که دنبال کلاس هستند.

در ضمن اینجا تقریبا 7-8 تا مدل اصلی BLX ویلسون آمده، از جمله راکت فدرر و دل پوترو. راکت فدرر که دیوانه کننده است!!!!!!!

چرا عزیزم میشه تشخیص داد کدوم راکت اصل و کدوم کپی هست. باید راکت ها رو از نزدیک ببینم. 1 آزمایش هست که نشون میده این راکت ها اصل هستن یا نه. البته این رو بگم که راکت های کپی هم خیلی عالی کپی شدن!!!! و تو بازی نمیشه تشخیص داد.
راستی راکت کپی رو چند خریدی؟؟؟

سلام
05-02-2010, 01:32 PM
چرا عزیزم میشه تشخیص داد کدوم راکت اصل و کدوم کپی هست. باید راکت ها رو از نزدیک ببینم. 1 آزمایش هست که نشون میده این راکت ها اصل هستن یا نه. البته این رو بگم که راکت های کپی هم خیلی عالی کپی شدن!!!! و تو بازی نمیشه تشخیص داد.
راستی راکت کپی رو چند خریدی؟؟؟

با عرض معذرت، شما همونی نیستید که گفتید:؟؟!! :379::379:

فقط و فقط و فقط و فقط نمایندگی های رسمی هر برندی میتونن راکت های اصل رو بفروشن. تولید کننده های راکت تنیس به شکل 100% انحصاری اقدام به پخش راکت ها بین صرفا نمایندگی هاشون در کشور های مختلف میکنن. حالا این نمایندگی ها میتونن راکت اصل بیارن یا راکت کپی ( یعنی نمایندگی ها، تولید کننده های این راکت ها رو دور بزنن!!! ) .
اگر راکت اصل میخوای باید بری فقط و فقط به نمایندگی های هر برندی مراجعه کنی.

درضمن فرق بین راکت اصل و کپی رو هیچ کسی حتی خود مربی ها نمیتونن بگن.

هر کسی احتمالا راههایی برای تشخیص داره. بعضی ها جواب میدن بعضی ها نمیدن.
در ضمن بعضی از کپی ها نسبت ترکیب آلیاژ (مثلا عنصر جدید بازالت در راکت های جدید و یا تیتان و سایر عناصر در بقیه راکت ها) رو رعایت نمیکنند.
بعضی ها هم با اشعه ایکس و ... ؟؟؟ .... کار می کنند. مهم اینه که راکت توی بازی کارایی داشته باشه.
تنشنی که به دستت میده محسوس نباشه.
در موقع ضربات سنگین از گوشه های زمین به جهت موافق روبرو (نه مخالف) فشار غیر متعارف به دست نیاد. و خیلی موارد دیگه که بر اساس تجربه بدست میاد.
تازه سر آخر هم بعضی ها میگن راکتهای اصل یه جورایی از کارخانه میان بیرون با قیمت نصف و حتی کمتر!!!!

من و یکی دو تامربی در مورد Kfactor Six.One Team تست کردیم و از لحاظ کارایی چیزی کم و کسر نداشت. این یکی ها رو (راکت راجر و چند تا راکت دیگه که خریدم) نمی دونم چون هنوز تست نکردم.

توی چین راکت های کپی درجه بندی داره .... و ..... هزار تا مطلب دیگه.

راکتی که گفتم (راکت BLX راجر) قیمتش برای فروش توی ایران حدود 130 تومان بدون زه در میاد.قیمت اصلش 249500 هست.

Mohammad
05-03-2010, 07:04 PM
درود
سلام اگه هنوز چینی من راکت Aero Drive GT رو میخوام این جدیده، میتونی برام بگیری؟ قیمتش چنده؟
رودرواسی گیر نکنی یه وقت اگه نمیشه بیخیال :434:
شماره حساب بدی پولشو میریزم به حساب ایرانت.
راستی چند درمیاد؟ اگه همین حدودای راکت راجر در بیاد حتما میخوام.
مرسی

سلام
05-05-2010, 01:53 PM
درود
سلام اگه هنوز چینی من راکت Aero Drive GT رو میخوام این جدیده، میتونی برام بگیری؟ قیمتش چنده؟
رودرواسی گیر نکنی یه وقت اگه نمیشه بیخیال :434:
شماره حساب بدی پولشو میریزم به حساب ایرانت.
راستی چند درمیاد؟ اگه همین حدودای راکت راجر در بیاد حتما میخوام.
مرسی

شماره حساب میدم عجله نکن.

دوست خوبم، مشکل اینجاست که من راکت های ویلسون رو خوب میشناسم. سایر راکت ها رو هم میشناسم ولی اونا رو از لحاظ فیزیکی زیاد لمس و سبک سنگین نکردم.

یه لطف کن از tennis warehouse لینکش رو بزار. تا من کاملا ابعادشو و رنگها و پرده های رنگشو چک کنم. هر چند که این روزها سرم شلوغه ولی قبل از خرید و برای اطمینان میرم عکس هاش رو هم میگیرم و میفرستم برات بعد با هم صلاح مصلحت میکنیم و تصمیم میگیریم. بعدش پول رو واریز کن به حساب :434:

اگه ویلسون بود که دوتا دیگشو خریدم و تا 90-80 درصد میدونم مشکلی نداره. ولی برای راکت شما باید حواسم رو جمع تر کنم.

فکر کنم همون حدود 130 تومان در بیاد.

اینی که گفتی راکت جدید نادال نیست؟ اگه اینطور باشه فکر کنم تو بازاره.
سعی کن به من زود پاسخ بدی که زمان بیشتر داشته باشم.

Mohammad
05-05-2010, 05:58 PM
ببخشید یه ذره دیر جواب میدم متوجه پست شما نشده بودم،

این راکت جدید رافاست AeroPro Drive GT
Babolat AeroPro Drive GT (http://www.tennis-warehouse.com/Babolat_AeroPro_Drive_GT/descpageRCBAB-BAPDGT.html)

امسال Babolat شش مدل جدید داده تو این لینک، مشخصه:
http://www.tennis-warehouse.com/Babolatracquets.html

راکت قبلی رافا (Babolat AeroPro Drive Cortex (http://www.tennis-warehouse.com/Babolat_AeroPro_Drive_Cortex/descpageRCBAB-BAPDC.html))هم 40 دلار ارزون شده، شده 149 دلار.

حالا اگه به نظرت این چینیهای سری جدیده زیاد قابل اعتماد نیستن، اصل مدل قبلیه که الان ارزون شده رو میتونی برام از اونجا بخری؟
یعنی این
Babolat AeroPro Drive Cortex (http://www.tennis-warehouse.com/Babolat_AeroPro_Drive_Cortex/descpageRCBAB-BAPDC.html)
یا پلاسش:
Babolat AeroPro Drive Plus Cortex (http://www.tennis-warehouse.com/Babolat_AeroPro_Drive_Plus_Cortex/descpageRCBAB-APDPC.html)

اینا چقدر در میاد؟
اصلا جنس اصل اونجا پیدا میشه؟ :434:
بسیار سپاسگزار

سلام
05-06-2010, 03:34 AM
ببخشید یه ذره دیر جواب میدم متوجه پست شما نشده بودم،

این راکت جدید رافاست AeroPro Drive GT
Babolat AeroPro Drive GT (http://www.tennis-warehouse.com/Babolat_AeroPro_Drive_GT/descpageRCBAB-BAPDGT.html)

امسال Babolat شش مدل جدید داده تو این لینک، مشخصه:

راکت قبلی رافا (Babolat AeroPro Drive Cortex (http://www.tennis-warehouse.com/Babolat_AeroPro_Drive_Cortex/descpageRCBAB-BAPDC.html))هم 40 دلار ارزون شده، شده 149 دلار.

حالا اگه به نظرت این چینیهای سری جدیده زیاد قابل اعتماد نیستن، اصل مدل قبلیه که الان ارزون شده رو میتونی برام از اونجا بخری؟
یعنی این
Babolat AeroPro Drive Cortex (http://www.tennis-warehouse.com/Babolat_AeroPro_Drive_Cortex/descpageRCBAB-BAPDC.html)
یا پلاسش:
Babolat AeroPro Drive Plus Cortex (http://www.tennis-warehouse.com/Babolat_AeroPro_Drive_Plus_Cortex/descpageRCBAB-APDPC.html)

اینا چقدر در میاد؟
اصلا جنس اصل اونجا پیدا میشه؟ :434:
بسیار سپاسگزار

جنس اصل توی چین؟!!!!:350:
اگه اصل هم بده نباید باور کنی!

وقتی هم که جنس کپی باشه ارزون و گرون شدن جنس اصل روی کپی تاثیر زیادی نمیزاره.
راجع به ویلسون که اینطوری بود راکت قدیم و جدید فدرر هم قیمت بودن.

قیمت ها رو دقیق نمی دونم و باید برم سوال کنم، به نظرم جدیدیه رو اگه تو بازار باشه بگیری بهتره، جون احتمالا قیمتش با مدل قدیمی فرقی نداره.

سایت رو هم دیدم و عکسا رو کپی کردم.

insa
05-17-2010, 09:00 PM
با سلام خدمت اساتید محترم
من حدود 15 سال بطور تفریحی تنیس بازی میکنم . یعنی یک تابستان بازی میکنم ودو سال ول میکتم و دوباره یک تابستان بازی میکنم.میخواهم این تایستان بعد از دوسال دوباره بازی کنم. برای این کار تصمیم گرفتم یک راکت بخرم ولی از بین راکت رافا و فدرر نمیدانم کدام را انتخاب کنم. ممکن است مرا راهنمایی کنید.
بک هند را با دو دست میزنم و خیلی قدرتی بتوپ ضربه نمیزنم. یعنی راکت باید قدرتی باشه . فورهند هم کمی لیفت دارد و پریز معمولی دارم.
اگر ممکن است در مورد زه هم راهنمایی کنید که چه بخرم و با چه کششی (تانسیون) روی راکت ببندم؟
ممنون

insa
05-18-2010, 07:54 PM
من حدود 15 سال بطور تفریحی تنیس بازی میکنم . یعنی یک تابستان بازی میکنم ودو سال ول میکتم و دوباره یک تابستان بازی میکنم.میخواهم این تایستان بعد از دوسال دوباره بازی کنم. برای این کار تصمیم گرفتم یک راکت بخرم ولی از بین راکت رافا و فدرر نمیدانم کدام را انتخاب کنم. ممکن است مرا راهنمایی کنید.
بک هند را با دو دست میزنم و خیلی قدرتی بتوپ ضربه نمیزنم. یعنی راکت باید قدرتی باشه . فورهند هم کمی لیفت دارد و پریز معمولی دارم.
اگر ممکن است در مورد زه هم راهنمایی کنید که چه بخرم و با چه کششی (تانسیون) روی راکت ببندم؟
ممنون

دوستان ما را فراموش نکنید!
ممنون

arman10
05-18-2010, 10:17 PM
سلام دوست عزیز
این ۲تا راکتی که گفتین از لحاظ مشخصات و خصوصیات کاملا متفاوتن.
شاید بشه گفت فقط شباهت این۲تا راکت توی اینه که دو نفراز بزرگترین قهرمان‌های تنیس بااین2تاراکت بازی می‌کنن و اینکه از نظر قیمتی هم نزدیکن به هم.
برای انتخاب راکت باید معیار‌های درست تری رو در نظر بگیری.با توجه به نوع بازیت و شرایطی رو که می‌خوای راکت داشته باشه.درمورد ‌زه و تنشن ‌زه هم بازم برمیگرده به نوع بازی که کنترل بیشتر بخوای یا قدرت بیشتر و یا چقدر به توپ اسپین میدی.برای تنشن حتی شرایط آب و هوایی رو هم که درش بازی می‌کنن در نظر میگیرن که البته بعضی‌ فروشگاه ها هم راهنمایی می‌کنن.البته همهٔ این شرایطی رو که گفتم برای کسایی‌ که مثلا درماه ۱بار می‌خوان توپ بزنن نمیتونه زیاد مهم باشه اما برای کسایی‌ که حداقل در هفته چند بار توپ میزنن میتونه مهم باشه.
درضمن دراینجا بازم میتونی‌ از دیگران هم نظر و راهنمای بگیری

سلام
05-19-2010, 06:26 AM
ممنون

بحث راكت يه قسمتيش بحث دوست داشتن و نداشتن هم است.
يعني اينكه شايد شما براي يك تيشرت پول 10 تا تيشرت رو بدي، چون دوست داري بخريش و با استيل و كلاسش حال ميكني. همه ماها هم از اين كارا زياد كرديم.

راكت رافا و فدرر آخر كلاس و استيله. ولي راكت فدرر شديدا حرفه اي تره سطح راكت جدا و بدون اغراق كوچيكه. به راحتي نميتوني باهاش ضربه بزني.

راكت هاي با سطح كوچيك تر (البته با تناسب تعداد زه هاي عرضي و طولي) مثل راكت راجر كنترلي تره و قدرتش پايين تره. راجر با توجه به اينكه دقيق ترين ضربه ها رو توي عالم تنيس ميزنه و بالاترين درصد زدن ضربه به وسط راكت (جايي كه بيشترين پتانسيل براي نيرو آوردن به توپ رو داره) رو داره و مهمتر از همه اينكه خيلي حرفه اي تر از من وشماست، بهترين بازيها رو با راكتش ارائه ميده. رافا هم همينطور و خيلي از تنيسورهاي حرفه اي ديگه. اصولا مقايسه بين ما و عالم حرفه اي ها كمي سخته. البته به نظرم شما باين تجربه اي كه گفتي خودت استادي.

ولي بحث من و جسارتا شما با اونا فرق ميكنه.

راجع به زه هم من شنيدم راجر تركيبي ميبنده. لاكسيون هم ميبنده.
يعني يه طول رو زه سر (منظور ليز خوره!) ميبنده براي اسپين هاي بكهندش و يه طول رو زبر مي بنده براي فلت زدن.

از همه اين صحبت ها بگذريم قسمت ديگه بحث، منطق واقعي و عادت بازي شماست كه دوست عزيزمون بهش اشاره كردن.

بنظرم تركيبي از دوست داشتن و عادت بازي خودتون رو بايد در گرفتن راكت لحاظ كنيد.

insa
05-19-2010, 06:21 PM
با سلام
و تشکر از سلام عزیز و همچنین arman10 عزیز برای راهنمایی های خوبشان، با توجه به اینکه من بک هند را فلت میزنم و فورهند هم کمی اسپین دارد و درست به مرکز راکت زدن بعد از سالها هنوز برایم مشکل است تصمیم گرفتم راکت Babolat AeroPro Drive GT را بخرم و همین الان از پیمان اسپورت میام ولی مشکل دو تا شد چون یک راکت دیگر شبیه این راکت است که کمی طولش بیشتر است
Babolat AeroPro Drive GT Plus ولی بقیه چیزها مثل هم است . با توضیحات فروشنده نتوانستم تصمیم بگیرم کدام را بخرم قیمت یکی است 240 تومان
میتوانید کمکم کنید تصمیم بگیرم و ایا قیمت درست است؟ در مورد زه هم اگر مارک خاصی میشناسید برایم بگذارید. تنش 28 برای زه چطور است برای من که نمیخواهم زیاد قدرت به خرج دهم (منظورم برای این راکت است)
راستی این راکت چینی هم دارد و میشود تشخیص داد؟
قبلا سپاسگزارم

arman10
05-19-2010, 08:38 PM
با سلام
و تشکر از سلام عزیز و همچنین arman10 عزیز برای راهنمایی های خوبشان، با توجه به اینکه من بک هند را فلت میزنم و فورهند هم کمی اسپین دارد و درست به مرکز راکت زدن بعد از سالها هنوز برایم مشکل است تصمیم گرفتم راکت Babolat AeroPro Drive GT را بخرم و همین الان از پیمان اسپورت میام ولی مشکل دو تا شد چون یک راکت دیگر شبیه این راکت است که کمی طولش بیشتر است
Babolat AeroPro Drive GT Plus ولی بقیه چیزها مثل هم است . با توضیحات فروشنده نتوانستم تصمیم بگیرم کدام را بخرم قیمت یکی است 240 تومان
میتوانید کمکم کنید تصمیم بگیرم و ایا قیمت درست است؟ در مورد زه هم اگر مارک خاصی میشناسید برایم بگذارید. تنش 28 برای زه چطور است برای من که نمیخواهم زیاد قدرت به خرج دهم (منظورم برای این راکت است)
راستی این راکت چینی هم دارد و میشود تشخیص داد؟
قبلا سپاسگزارم

سلام
فرقه راکت aero pro drive GT plus با معمولیش اینه که مدل حدود ۰.۵ اینچ طولش بیشتره.
البته بالانسش هم فرق داره و ممکنه درجزئیات دیگه هم کمی متفاوت باشه.
کلا راکت شبیه یه اهرم عمل می‌کنه حالا اگه طولش بیشتر باشه میتونه نیروی بیشتری تولید کنه.
Andy Roddick هم از مدلPure Drive Roddick GT Plus استفاده می‌کنه.
قیمت هم فک کنم همین حدود هاست چون Aero Pro Drive Cortexحدود ۲۳۰ بود.
در مورد زه‌ هم زه‌ Babolat Pro Hurricane Tour 16 Stringهست که زرد رنگ و نادال استفاده میکرد و الان برای این راکت جدیدش مثل اینکه از Babolat RPM Blast 16 String که مشکی‌ رنگه استفاده می‌کنه که البته اینو100% مطمئن نیستم.زه‌ Big Banger ALU Powerکه نقره ای رنگ هست و منم استفاده میکردم و خوب بود.
درمورد تنشن هم اگه قدرت بیشترمی خواهید باید تنشن کمتر باشه که البته به همون نسبت کنترلتون هم کم می‌شه که البته دفعه قبل گفتم و الان هم میگم که برای تنشن شرایط آب و هوایی و جغرافیایی رو هم درنظر میگیرن.28 برای تنشن تا حالا نشنیدم معمولاً این عدد بین ۵۰ تا ۶۵ این حدوداست.
شما بهتره زیاد سخت نگیرید،بعد از اینکه یه مدت بازی کنید کم کم متوجه میشید‌ که چه تنشن براتون مناسب تره.
منظور شما از چینی یعنی‌ کپیشه؟مگه همون جاکپیش روهم داشت؟چون من همین مدل aero pro driveرو دارم اصله و روش زده made in china.
در اینکه چجوری می‌شه کپیشو از اصلش تشخیص داد من اطلاعی ندارم وشایدبچه ها دقیق بدونن اما نمایندگی‌ اگه باشه مطمئن تره.

insa
05-19-2010, 11:20 PM
سلام
فرقه راکت aero pro drive GT plus با معمولیش اینه که مدل حدود ۰.۵ اینچ طولش بیشتره.
کلا راکت شبیه یه اهرم عمل می‌کنه حالا اگه طولش بیشتر باشه میتونه نیروی بیشتری تولید کنه.
در مورد زه‌ هم زه‌ Babolat Pro Hurricane Tour 16 Stringهست که زرد رنگ و نادال استفاده میکرد و الان برای این راکت جدیدش مثل اینکه از Babolat RPM Blast 16 String که مشکی‌ رنگه استفاده می‌کنه که البته اینو100% مطمئن نیستم.زه‌ Big Banger ALU Powerکه نقره ای رنگ هست و منم استفاده میکردم و خوب بود.
درمورد تنشن هم اگه قدرت بیشترمی خواهید باید تنشن کمتر باشه که البته به همون نسبت کنترلتون هم کم می‌شه که البته دفعه قبل گفتم و الان هم میگم که برای تنشن شرایط آب و هوایی و جغرافیایی رو هم درنظر میگیرن.28 برای تنشن تا حالا نشنیدم معمولاً این عدد بین ۵۰ تا ۶۵ این حدوداست.
شما بهتره زیاد سخت نگیرید،بعد از اینکه یه مدت بازی کنید کم کم متوجه میشید‌ که چه تنشن براتون مناسب تره.
منظور شما از چینی یعنی‌ کپیشه؟مگه همون جاکپیش روهم داشت؟چون من همین مدل aero pro driveرو دارم اصله و روش زده made in china.
در اینکه چجوری می‌شه کپیشو از اصلش تشخیص داد من اطلاعی ندارم وشایدبچه ها دقیق بدونن اما نمایندگی‌ اگه باشه مطمئن تره.

سلام
نه دوست عزیز کپیش را نداشت. منظور من از چینی راکت تقلبی بود. یعنی اینکه ایا تقلبی آن نیز در بازار هس یا خیر؟
ممنون

arman10
05-20-2010, 12:26 AM
سلام
نه دوست عزیز کپیش را نداشت. منظور من از چینی راکت تقلبی بود. یعنی اینکه ایا تقلبی آن نیز در بازار هس یا خیر؟
ممنون
سلام
اونی که داشتmade in chinaبوددیگه,درسته؟نمیدونم که تقلبیش هم توی بازارهست یانه.
مدلAero Pro Drive GTکلا تازه اومده توی ایران,چون من اواخرفروردین پرسیدم گفتن هنوزنیومده.احتمال اینکه تقلبیش به این زودی اومده باشه کمه البته بعید هم نیست!
لطفا عزیزانی که دراین موارداطلاعی دارن بگن.
ممنون

amir23
05-20-2010, 02:47 PM
سلام
مدلAero Pro Drive GT کلا تازه اومده توی ایران,چون من اواخرفروردین پرسیدم گفتن هنوزنیومده.احتمال اینکه تقلبیش به این زودی اومده باشه کمه البته بعید هم نیست!
ممنون

شب اولي كه نادال با راكت جديدش تو مسابقات دبي بازي كرد؛ يكي از دوستام از چين همون شب عكس هاي راكت كپي مدلAero Pro Drive GT رو براي من ايميل زد!!! ( ميخواي باور كني يا نه به خودت مربوط ميشه. چه باور كني چه نه به من هيچ سودي نميرسه) من همون شب تو سايت رسمي بابولات رفتم ، ديدم هنوز عكس راكت نادال رو نذاشتن!! سايت www.tennis-warehouse.com (http://www.tennis-warehouse.com) رو هم چك كردم ديدم اونها هم از قافله عقبن.

براي تشخيص راكت مدلAero Pro Drive GT اصل از كپي 2 راه هست:

شماره تلفنم رو برات پست ميكنم زنگ بزن. مطمئن باش بهت كمك ميكنم راكت كپي نخري.:443:

arman10
05-20-2010, 08:10 PM
شب اولي كه نادال با راكت جديدش تو مسابقات دبي بازي كرد؛ يكي از دوستام از چين همون شب عكس هاي راكت كپي مدلAero Pro Drive GT رو براي من ايميل زد!!! ( ميخواي باور كني يا نه به خودت مربوط ميشه. چه باور كني چه نه به من هيچ سودي نميرسه) من همون شب تو سايت رسمي بابولات رفتم ، ديدم هنوز عكس راكت نادال رو نذاشتن!! سايت www.tennis-warehouse.com (http://www.tennis-warehouse.com) رو هم چك كردم ديدم اونها هم از قافله عقبن.

شماره تلفنم رو برات پست ميكنم زنگ بزن. مطمئن باش بهت كمك ميكنم راكت كپي نخري.:443:
سلام
ممنون امیرجان
قبول دارم ومنم گفتم هیچ بعید نیست که کپیش هم اومده باشه.
اقای insaمیخواد بدونه شمالطف کن شمارتوواسه ایشون بذار تا اگه خواستن بتونن ازشماکمک بگیرن.

insa
05-21-2010, 12:16 PM
سلام
مدلAero Pro Drive GTکلا تازه اومده توی ایران,چون من اواخرفروردین پرسیدم گفتن هنوزنیومده.احتمال اینکه تقلبیش به این زودی اومده باشه کمه البته بعید هم نیست!
ممنون

سلام
ممنون امیرجان
قبول دارم ومنم گفتم هیچ بعید نیست که کپیش هم اومده باشه.
اقای insaمیخواد بدونه شمالطف کن شمارتوواسه ایشون بذار تا اگه خواستن بتونن ازشماکمک بگیرن.

با سلام به همگی
نمیدانم چگونه از شما تشکر کنم در هر صورت هزاران بار از شما سپاسگرارم برای راهنمائی های کاملتان

سلام
05-21-2010, 05:03 PM
سلام

تقریبا تمام راکت های معروف دنیا توی چین تولید میشن. راکت اصل تحت لیسانس تولید میشه و در نمایندگی های معرفی شده برند ارائه میشه. راکت غیر اصل یا همون کپی معلوم نیست کجا و چگونه تولید میشه!!!!!

اگه اینجا از نمایندگی میخری خیالت راحت باشه.
یکی دیگه از راههای تشخیص وزن کردن راکت هست با تلرانس مثبت منفی 10 گرم ولی بعید میدونم بتونی اونو انجام بدی.

در هر صورت خیلی سخت نگیر در نمایندگی ها احتمال ارائه راکت کپی خیلی کمه.

راجع به جزئیات راکت بابولات این دوستمون همه چی رو گفتن و من هم از ایشون یاد میگیرم و تشکر میکنم.

arman10
05-21-2010, 09:32 PM
تقریبا تمام راکت های معروف دنیا توی چین تولید میشن. راکت اصل تحت لیسانس تولید میشه و در نمایندگی های معرفی شده برند ارائه میشه. راکت غیر اصل یا همون کپی معلوم نیست کجا و چگونه تولید میشه!!!!!

اگه اینجا از نمایندگی میخری خیالت راحت باشه.
یکی دیگه از راههای تشخیص وزن کردن راکت هست با تلرانس مثبت منفی 10 گرم ولی بعید میدونم بتونی اونو انجام بدی.

در هر صورت خیلی سخت نگیر در نمایندگی ها احتمال ارائه راکت کپی خیلی کمه.

راجع به جزئیات راکت بابولات این دوستمون همه چی رو گفتن و من هم از ایشون یاد میگیرم و تشکر میکنم.

ممنون,لطف داریدشما.
من این سوال توی ذهنم بودکه راکت هایی که فدرر یانادال ویا حتی بازیکنهای تاپ باهاشون بازی میکنن هم made in chinaومثل راکت های معمولیه یاواسه اونا حالت سفارشی داره؟
دراین رابطه هم چیزای مختلف شنیدم اما اخر نفهمیدم کدوم کاملا درسته.

Mohammad Reza
05-24-2010, 10:04 AM
الان یه اتفاق جالب افتاد گفتم بگم شاید براتون جذاب باشه..دوستم شیرازه زنگ زد گفت:.....(یه فحش،البته شوخی)من یه راکت تنیس میخواستم واسه تولدت بخرم دیدم نوشته یک میلیون و هشصت هزار تومن!!ارزونشم 500هزارتومن هست!گفتم مگه تو نمی فهمیدی که گرونه تازه اینا چینیشه!اصلش که دیگه واویلاست..بیچاره نفهمیده بود که این همه گرونه..حالا قراره ساک ورزشی ویلسون برام بگیره..از فروشگاه پرسپولیس.

minoo88
07-05-2010, 12:40 PM
سلام دوستان:134:
من یه سوالی داشتم:160:
دیروز یه راکتی خریدم که البته Wilson بودش ها اما ته راکت نوشته China:379:! من یه سوپر تازه کارم توی تنیس :Hi:، با مشورت خود فروشنده خریدم البته گفتش که می تونم ببرم عوضش کنم:242:. از فروشگاه رامین توی منیریه خریدم . وزنش 270 گرم و هدش هم 100 هستش:188:.
ممنون میشم اگر لازم می دونین راهنمایی کنید:shame:.

خوش باشید.:443:

KiAnOuSH
07-05-2010, 11:32 PM
سلام مینو جان،عزیزم راکت‌های wilson اکثرا چین درس می‌کنه،البته wilson که چه عرض کنم ازtecnifiberگرفته تا head و :434::443:wilson،خوب عزیزم اگه بازیکن beginner هستی‌ راکت خوبیه اما مدلشو بگی‌ ممنونت میشم،دست پا شکسته اطلاعاتی‌ دارم،برای زنا باید وزنه راکت کم باشه و همچنین کنترل توپ بالا باشه در حالي که کنترل راکتهاي سبک‌تر مشکل‌تره,بخاطرi همینه که وقتی‌ می‌خوای راکتی بخری باید اول از همه از قدرت بدنی خودت خوب اطلاع داشته باشی‌, بدون توجه به نرمي راکت کنترل توپ بيشتر منوط به مهارت بازيکن است تا نوع راکت،پس راکتت از نظر وزن خوب و متعادل هست،برای بازیکنای تازه کار,head size 100هم خیلی‌ عالیه،اما اگه بتونی‌ مدلشو بهم بگی‌ می‌تونم بیشتر راهنمایی کنم عزیزم

minoo88
07-06-2010, 07:47 AM
سلام مینو جان،عزیزم راکت‌های wilson اکثرا چین درس می‌کنه،البته wilson که چه عرض کنم ازtecnifiberگرفته تا head و :434::443:wilson،خوب عزیزم اگه بازیکن beginner هستی‌ راکت خوبیه اما مدلشو بگی‌ ممنونت میشم،دست پا شکسته اطلاعاتی‌ دارم،برای زنا باید وزنه راکت کم باشه و همچنین کنترل توپ بالا باشه در حالي که کنترل راکتهاي سبک‌تر مشکل‌تره,بخاطرi همینه که وقتی‌ می‌خوای راکتی بخری باید اول از همه از قدرت بدنی خودت خوب اطلاع داشته باشی‌, بدون توجه به نرمي راکت کنترل توپ بيشتر منوط به مهارت بازيکن است تا نوع راکت،پس راکتت از نظر وزن خوب و متعادل هست،برای بازیکنای تازه کار,head size 100هم خیلی‌ عالیه،اما اگه بتونی‌ مدلشو بهم بگی‌ می‌تونم بیشتر راهنمایی کنم عزیزم
ممنون، خیلی لطف کردین دیروز زنگ زدم مربیم تاییدش کرد. :160:

mona
07-07-2010, 01:13 PM
با سلام به همه دوستان
من تازه تنیس یادگرفتم و فقط می خواهم تفریحی بازی کنم نه حرفه ایی. یه راکتی می خواهم که خیلی اماتور یا خیلی حرفه ایی نباشه. قدرت داشته باشه. سبک باشه و راحت کنترل بشه.
اگر میشه در انتخاب راکت راهنماییم کنید.
مرسی

pourya RF
07-13-2010, 03:20 PM
با سلام به همه دوستان
من تازه تنیس یادگرفتم و فقط می خواهم تفریحی بازی کنم نه حرفه ایی. یه راکتی می خواهم که خیلی اماتور یا خیلی حرفه ایی نباشه. قدرت داشته باشه. سبک باشه و راحت کنترل بشه.
اگر میشه در انتخاب راکت راهنماییم کنید.
مرسی
من یه راکت دارم فکرکنم بدردت بخوره به نظر من راکت خوبیه اگه بخوای مجانی بهت میدم:443:

scafield
07-14-2010, 02:30 PM
سلام میشه در مورد راکت wilson blx tour یه توضیح بدین و فرقش با مدل های پیشرفته ترش چیه؟

KiAnOuSH
07-14-2010, 08:29 PM
سلام میشه در مورد راکت wilson blx tour یه توضیح بدین و فرقش با مدل های پیشرفته ترش چیه؟

سلام عزیزان،این دوستمون سوال خوبی‌ پرسیدن من ترجیح دادم یه توضیح مختصری از اینکه technology این راکت چیه بدم و فرقشو با بقيه راکتها بيان کنم ::655:
BLX
BL = بازالت

بازالت آتشفشانی سنگ های طبیعی هستند که اونارو ميشه در ساخت الیاف ریز طلا با مقاومت لرزش باور نکردنی بکار برد و ازشون استفاده کرد.در فن آوری BLX ، با استفاده از الیاف بازالت و بافتن اونها با الياف هايي که در تکنولوژي K ARophite Black که در راکتهاي از خانواده ي K factor استفاده ميشده اين شرکت تونسته تا یکی از کامپوزیت های پیشرفته رو دراين صنعت توليد کنه. و همينطور به وسيله ي اين تکنولوژي سیگنال صافتري از ارتعاشات راکت به دست می رسه:434::866::shame:

iman1990
07-23-2010, 08:49 PM
خسته نباشید:490: . ممنون میشم اگه (توی یک پست):1062::689::OK:بگید از کجا فرق بین اصل و چینی رو بفهمم:379::734::393:

amin_49100
07-25-2010, 11:25 PM
:shame:با سلام می خواستم راکت roger federer رو بخرم
می خواستم بدونم ایا راکت جدید فدرر با اینکه سنگین تر و حتی صفحه ی 90 اینچی دارد.می تونیم با این راکت خوب بازی کنیم یا نه . اصلا به درد ما میخوره؟

:shame::441::441::441::shame:

roger federer is number one in tennis

amin_49100
07-25-2010, 11:38 PM
سلام آیا راکت جدید راجر فدرر که صفحش ۹۰اینچ است و کوچیک هست می‌شه باهاش خیلی‌ خوب و در حد حرفه ای‌ بازی‌ کرد یا نه
مرسی‌
tennis runs in our blood:shame:
just roger federer

amir23
07-26-2010, 10:07 AM
سلام آیا راکت جدید راجر فدرر که صفحش ۹۰اینچ است و کوچیک هست می‌شه باهاش خیلی‌ خوب و در حد حرفه ای‌ بازی‌ کرد یا نه
مرسی‌
tennis runs in our blood:shame:
just roger federer

ميشه حرفه اي باهاش بازي كرد اما اذيتت ميكنه. وزنش هم زياده. من باهاش زدم ، خيلي سنگينه. به نظرم بيخيالش بشي بهتره

amin_49100
07-26-2010, 11:12 AM
ميشه حرفه اي باهاش بازي كرد اما اذيتت ميكنه. وزنش هم زياده. من باهاش زدم ، خيلي سنگينه. به نظرم بيخيالش بشي بهتره

سنگینیش زیاد مهم نیست . راکت قبلیم هم kbalde بوده.با 324 gr. فکر کنم زیاد به فریم بخوره . با تشکر

ilnazabc
08-02-2010, 09:22 PM
سلام من تازگیا وارد این ورزش شدم .. مربیم بهم راکت پیشنهاد داده از کجا بگیرم که قیمت هاش مناسب باشه ؟

iman1990
08-03-2010, 05:47 PM
سلام. یه سوال داشتم ممنون می شم اگه جواب بدید.

من یه راکت ویلسون مدل تیتانیوم دیروز دیدم.:176: یه کم راکتش مشکوک می زد .:379::193:
1 توی قسمت مثلثی این راکت مشخصاتش نوشته نشده بود.
2 و ته راکت هم(با افتخار) نوشته بود made in china .
3 و روی زه راکت هم آرم ویلسون بود
می خواستم در مورد این راکت منو راهنمایی کنید
آیا راکتش به درد می خوره یا نه؟:485::1065::734:

سلام
08-03-2010, 08:01 PM
سلام. یه سوال داشتم ممنون می شم اگه جواب بدید.

من یه راکت ویلسون مدل تیتانیوم دیروز دیدم.:176: یه کم راکتش مشکوک می زد .:379::193:
1 توی قسمت مثلثی این راکت مشخصاتش نوشته نشده بود.
2 و ته راکت هم(با افتخار) نوشته بود made in china .
3 و روی زه راکت هم آرم ویلسون بود
می خواستم در مورد این راکت منو راهنمایی کنید
آیا راکتش به درد می خوره یا نه؟:485::1065::734:

دوست عزیز

اکثر راکت هایویلسون توی چین تولید میشن و این موردی که گفتی نمیتونه مشکوک باشه.
راکت چینی یا تحت لایسنس تولید میشه که اصل هست، یا اینکه خارج از مجوز ویلسون (یا هر شرکت معروف دیگری) تولید میشه که به اصطلاح میگن کپیه.

مشخصات راکت اصولا خارج قسمت مثلثی نوشته میشه.

اکثر راکتهای ویلسون در دنیا و بویژه تو ایران بدون زه هستند ولی راکت های زیادی هم دیدم که زه دارند. بنابراین این فرمایش شما هم نمی تونه باعث نگرانی باشه.

اگه بتونی عکسش رو بذاری شاید بشه بیشتر صحبت کرد.

در ضمن قیمت و جا یا شخصی که راکت رو تهیه کردی هم مهمه.

موفق باشی

iman1990
08-03-2010, 08:08 PM
دوست عزیز

اکثر راکت هایویلسون توی چین تولید میشن و این موردی که گفتی نمیتونه مشکوک باشه.
راکت چینی یا تحت لایسنس تولید میشه که اصل هست، یا اینکه خارج از مجوز ویلسون (یا هر شرکت معروف دیگری) تولید میشه که به اصطلاح میگن کپیه.

مشخصات راکت اصولا خارج قسمت مثلثی نوشته میشه.

اکثر راکتهای ویلسون در دنیا و بویژه تو ایران بدون زه هستند ولی راکت های زیادی هم دیدم که زه دارند. بنابراین این فرمایش شما هم نمی تونه باعث نگرانی باشه.

اگه بتونی عکسش رو بذاری شاید بشه بیشتر صحبت کرد.

در ضمن قیمت و جا یا شخصی که راکت رو تهیه کردی هم مهمه.

موفق باشی
ممنون که منو راهنمایی می کنید
قیمتش 95 هزار تومن بود . از یه لوازم ورزشی پرسیدم.یه چیز جالب دیگه ای هم که بود
این مدل توی سایت ویلسون هد سایزش 100 اینچه ولی روی مارک راکت نوشته بود 90 اینچ
با تشکر

سلام
08-03-2010, 08:25 PM
ممنون که منو راهنمایی می کنید
قیمتش 95 هزار تومن بود . از یه لوازم ورزشی پرسیدم.یه چیز جالب دیگه ای هم که بود
این مدل توی سایت ویلسون هد سایزش 100 اینچه ولی روی مارک راکت نوشته بود 90 اینچ
با تشکر

خواهش

دقیقا مدلش چیه؟ شاید من اطلاعاتم ناقصه. چون مدل های جدید تیتانیوم نداریم مواد و عنصر ترکیبی داخل اون تیتانوم است ولی مدلش رو من ندیدم که تیتانیوم باشه.

با توضیحاتت توی سطر آخر احتمال کپی بودنش خیلی زیاده. ولی کپی ها هم عملکرد های متفاوتی دارند هم خوب و هم بد. باید ازش مطمئن بشی. راکتی که من وارد کردم با اصلش مو نمیرنه فقط دو تا نوشته اش با اصل فرق میکنه.

ببین توی چین دو تا راکت بعنوان مثال است خیلی شبیه هم یکیش 50-60% قیمت اصلیه یکی دیگه 5-10% قیمت اصلی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! باید حواست جمع باشه.

همین که با طرف بیشتر صحبت کنی میتونی تا حدودی به عملکرد راکت آشنا شی.

موفق باشی

mh_nik
08-04-2010, 04:48 PM
با سلام خدمت بر و بچ عزيز, خسته نباشيد...:434:منظور اينکه مي خواستم بدونم آيا در تهران نمايندگي HEAD هست یا نه. اگه هست می خواستم قیمت این دو راکت رو برام بپرسید و در این تاپیک بنویسید,همچنین آدرس دقیق مغازه را لطفا(ن) بنویسید:443:, خیلی ممنون میشم:OK::
head YOUTEK prestige midplus -1
head YOUTEK radical midplus -2
در ضمن من در اصفهان زندگی می کنم که در اینجا نمایندگی head نداره ولی نمایندگی wilson و babolat را داره.راستی شماره تلفن مغازه رو هم اگه بنویسید دیگه دمتون گرم
با تشکر:434::1063:

kiavash
08-04-2010, 05:10 PM
با سلام خدمت بر و بچ عزيز, خسته نباشيد...:434:منظور اينکه مي خواستم بدونم آيا در تهران نمايندگي HEAD هست یا نه. اگه هست می خواستم قیمت این دو راکت رو برام بپرسید و در این تاپیک بنویسید,همچنین آدرس دقیق مغازه را لطفا(ن) بنویسید:443:, خیلی ممنون میشم:OK::
head YOUTEK prestige midplus -1
head YOUTEK radical midplus -2
در ضمن من در اصفهان زندگی می کنم که در اینجا نمایندگی head نداره ولی نمایندگی wilson و babolat را داره.راستی شماره تلفن مغازه رو هم اگه بنویسید دیگه دمتون گرم
با تشکر:434::1063:

تو اسکان هستش ... سر میرداماد

A!i
08-04-2010, 11:06 PM
تو باشگاه انقلاب هم نمایندگی داره.با همه ی مدل های راکت تنیس HEAD :443:

mersa_gulf
08-06-2010, 11:09 PM
سلام من تازه می خوام تنیس یاد بگیرم، می خواستم تنیس ویلسون(سبک واسه خانوم) بگیرم . اگه می شه به من بگید از کجا بگیرم.لطفا آدرس و مدل و قیمت تنیس رو هم بگید.ممنون می شم

PowerVu
08-07-2010, 06:01 AM
نازنین، نوع راکت تنیس رو بهتره مربی با دیدن خود فرد علاقه مند بهت معرفی کنه. همینجوری نمیشه راهنمایی کرد. البته اگر این تاپیک رو از ابتدا مطالعه کنین خیلی چیزا دستتون می آد اما اگر مربی دارید قبل از خرید راکت با مربیتون مشورت کنید، چون اون میتونه بر اساس قدرت بدنی و استیلتون یه راکت خوب بهتون معرفی کنه.

آماتورها بهتره راکتی رو انتخاب کنند که سبک و نسبتا محکم باشه (براي توليد نيرو). تو راکتهای سبک‌تر بايد وزن راکت جوری توزيع بشه که بيشترش به سمت سر راکت متمايل باشه. در غير اين صورت ممکنه توليد نيرو براي فرد خیلی مشکل باشه. راکتای سنگين بسيار عالی هستن اما به درد تلاش و مهارت بازيکنان متوسط و حرفه‌ای می خورند (که ما جزوشون نیستیم). به‌طور معمول راکتهای محکم‌تر، نيروي بيشتری توليد مي‌کنن، در حالی که کنترل راکتهای سبک‌تر مشکل‌تره. بدون توجه به نرمی راکت، کنترل توپ بيشتر وابسته به مهارت بازيکنه تا نوع راکت، و تقریباً هیچ Normـی از نرمی راکت وجود نداره. هر کمپانی در توضيح نرمی راکت روش خاص خودش رو داره که برای کسب اطلاع بايد کارتها و يا آويز‌ه‌های چسبيده به راکتها را بخونی و ضمناً با يک مربی مطلع مشورت کنی.

در کل نکات مهم تو انتخاب راکت
===================
1- Head Size : هد سایز هر جی بالا بره راکت آماتور تر میشه - اگر میخواین ادامه بدید و حرفه ای بشید راکت با هد سایز حدود 100 خوبه - ولی بالای 103 دیگه کم کم آماتور میشه (منظور از هد سایز اندازه صفحه راکته که هرچی اندازه بزرگتر میشه صفحه هم بزرگتر میشه)

2-وزن راکت : که راکتهای حرفه ای حدود 300 گرم هستن برای آقایون و برای خانم ها حدود 260 تا 270 گرم که البته بعضا تنیسورها بنا به قدرت خودشون کمتر بیشترش میکنن مثلا بابولات پیور درایو، 300 گرمه ولی اندی رادیک پیور درایو 320 گرمی دستش میگیره که به اسم خودش معروفه (Pure Drive Roddick)

موفق باشید.

mersa_gulf
08-09-2010, 07:12 PM
من تازه کارم ولی یک راکتی می خواستم که واسم بمونه،راکت wilson Tidal Wave BLXرو به من پیشنهاد دادن می خواستم بدونم خوبه یا نه؟ واسه خانوم خوبه؟
(با HD:105 و وزن 264 )

voroojak1
08-19-2010, 09:19 PM
نظرتون درباره Wilson blx surge چیه؟

voroojak1
08-19-2010, 09:22 PM
آیا راکت مورای به درد آماتور ها میخوره .
چون معمولا به آماتور ها راکت نادال پیشنهاد میشه.

A!i
08-19-2010, 09:48 PM
بچه ها سلام من میخوام Wilson Blx Six One Team بخرم.اطلاعات راجع به این راکت میخوام.ممنون:655:

Behnam RF
08-20-2010, 04:37 PM
بچه ها سلام من میخوام Wilson Blx Six One Team بخرم.اطلاعات راجع به این راکت میخوام.ممنون:655:
فکر کنم در سایت niksport
بری بهت کمک کنه

sivish
08-27-2010, 06:43 PM
لام من تازه کارم می خواستم بدونم wilson six one lite blx برام چطوره؟:379:

sivish
08-27-2010, 06:44 PM
سلام من تازه کارم می خواستم بدونم wilson six one lite blx برام چطوره؟:379:

ashiss
10-09-2010, 09:08 PM
پیشاپیش از این که این سوال رو میکنم شرمنده!
تا حالا شده مسابقات تنیس بین زنان و مردان به صورت رسمی انجام بشه؟
مثلا شاراپووا در برابر نادال؟
اگه شده میشه بگید زنا بیشتر بردن یا مردا؟:443:
ممنونم...

khabgard
10-28-2010, 06:17 PM
دوستان کسی می دونه محصولات اصلی بابولات را ازکجا میشه تهیه کرد ؟ خصوصا راکت
مرسی

pirooz
11-01-2010, 05:16 PM
سلام به همه دوستان
لطفا من را راهنمایی کنید
از بچگی (9 سالگی) تنیس رو شروع کردم اما بعد از دو تابستان دیگه جدی بازی نکردم و الان دوباره دارم جدی بازی می کنم. (البته خودم تمرین می کنم و مربی ندارم)
یک راکت خریدم babolat contact tour با مشخصات زیر:
weight : 270 gr
headsize: 660 cm2
balance 330 mm
اولا آیا کسی با این راکت بازی کرده تا حالا ؟ به نظر من خوش دسته اما احساس می کنم قدرتش کمه.
چه جوی متوجه بشم کنترلش چه قدره و قدرتش چقدره؟
حالا می خوام یک راکت دیگه بخرم(برای مسابقه که اگر یکی پاره شده از دیگری استفاده کنم). نمیدونم یک کپی دیگه از همین بگیرم یا یه راکت دست دوم قدیمی حرفه ای. خواهش می کنم دقت کنید که من 100 هزار تومان بودجه برای راکت دوم قرار دادم. ممنون میشم اگر راهنماییم کنید. احساس می کنم راکت 300 گرمی قدرت بیشتری به من بده چون اصولا بدنسازی هم کار کرده ام و از نظر قدرت نباید به مشکلی بر بخورم اگرچه نگران از دست دادن سرعت در حرکت دادن راکت در هنگام ضربه هستم.
در ضمن اگر در مورد انتخاب زه هم اطلاعاتی بدهید ممنون می شوم.
با تشکر

pirooz
11-01-2010, 05:17 PM
سلام به همه دوستان
لطفا من را راهنمایی کنید
از بچگی (9 سالگی) تنیس رو شروع کردم اما بعد از دو تابستان دیگه جدی بازی نکردم و الان دوباره دارم جدی بازی می کنم. (البته خودم تمرین می کنم و مربی ندارم)
balance 330 mm
اولا آیا کسی با این راکت بازی کرده تا حالا ؟ به نظر من خوش دسته اما احساس می کنم قدرتش کمه.
حالا می خوام یک راکت دیگه بخرم(برای مسابقه که اگر یکی پاره شده از دیگری استفاده کنم). نمیدونم یک کپی دیگه از همین بگیرم یا یه راکت دست دوم قدیمی حرفه ای. خواهش می کنم دقت کنید که من 100 هزار تومان بودجه برای راکت دوم قرار دادم. ممنون میشم اگر راهنماییم کنید. احساس می کنم راکت 300 گرمی قدرت بیشتری به من بده چون اصولا بدنسازی هم کار کرده ام و از نظر قدرت نباید به مشکلی بر بخورم اگرچه نگران از دست دادن سرعت در حرکت دادن راکت در هنگام ضربه هستم.
با تشکر

koury
11-01-2010, 06:08 PM
دوستان کسی می دونه محصولات اصلی بابولات را ازکجا میشه تهیه کرد ؟ خصوصا راکت
مرسی

شما اگه تهرانی که نمایندگی نسبتا رسمی بابولات تو مجموعه تنیس استقلاله... ولی تو اسکان هم می فروشن که رسمی نیست :379:

koury
11-01-2010, 06:19 PM
پیشاپیش از این که این سوال رو میکنم شرمنده!
تا حالا شده مسابقات تنیس بین زنان و مردان به صورت رسمی انجام بشه؟
مثلا شاراپووا در برابر نادال؟
اگه شده میشه بگید زنا بیشتر بردن یا مردا؟:443:
ممنونم...

دوست عزیز این سوال مربوط به این تاپیک نیست ولی تابحال مسابقه ی رسمی قابل ذکری بین مردان و زنان برگزار نشده! مسابقات نمایشی و خیریه ی زیادی بوده که بخصوص تو دوبل مختلط برگزار شده ولی انفرادی مهمترین بازی که به ذهنم میرسه بازی های (Battle of the Sexes) هست که بین بیلی جین کینگ، مارتینا ناوراتیلوا و معروف ترین تنیسور مرد زمان جیمی کانرز و یکی دیگه برگزار شد و خب مردان در مجموع دو بازی فک کنم 2-1 بردن ولی بیلی جین کینگ موفق شد یه بازی رو ببره که اونم داستان خودش رو داره... :379:

koury
11-01-2010, 06:27 PM
سلام به همه دوستان
لطفا من را راهنمایی کنید
balance 330 mm
با تشکر

سلام

دوست عزیز من تابحال با این راکتی که گفتید بازی نکردم، ولی پیشنهاد می کنم راکت دست دوم نخرید! یا یکی دیگه از همین راکت بخرید یا یه راکت ویلسون بخرید که هم قدرت و هم کنترل مناسبی دارن ضمنا اگه از سری K Factor هم پیدا کنید راکت هاش الان دور و بر 100-150 هست و هم میتونی کنترل خوبی داشته باشی هم قدرت نسبتا خوب.

شما بنظر من بیشتر دنبال کنترل برو تا قدرت و وزن راکت هم مشکلی نیست با یکی دو تا گریپ و Lead Tape اضافی میتونی وزنش رو اضافه کنی... ولی توجه داشته باش که کمی سرعت Swingـت رو کم می کنه و در کل اگه میخوای دنبال وزن بالای 300 بری و راکت مناسب با بودجت پیدا نکردی من این راه رو پیشنهاد می کنم.

در مورد بستن زه هم باید ببینی دنبال Spin بیشتر هستی یا ضرباتت Flatـه؟ ولی معمولا برای کسانی که حرفه ای بازی نمی کنن همون Recommendation روی راکت برای Tension و Pattern و نوع گریپ بیشتر توضیه میشه.

باز سوالی بود در خدمتیم.

pirooz
11-01-2010, 06:56 PM
ممنون بابت پاسخ سریعتون.
حقیقتش یک نفر گفته راکت قبلی نادال هست به مبلغ 120000 تومن. اما من نمیدونم راکت قبلی نادال چی بوده. گفته شبیه جدیدشه aeropro drive اما رنگش کمی فرق داره اگرچه زرده و 300 گرم. شما میدونید راکت قبلی نادال چی بوده؟
مسئله اینه که راکت خودم رو 80000 تومن خریدم و بعضی وقتها احساس می کنم از نظر کیفیت خیلی کم میاره. به همین دلیل به فکر راکت دست دوم رسیدم. در واقع حق انتخابم بین راکت دست دوم با کیفیت یا نو کم کیفیته. ممنون میشم اگه باز راهنمایی کنید.
از بین ویلسون ها مدل kblade میدونید چنده؟

pirooz
11-01-2010, 07:03 PM
ممنون. من بیشتر ضرباتم اسپینه. و زه هم زیاد پاره می کنم. یه زه که 2 ماه پیش انداخته بودم پاره شد. حالا دقیقا بگم چه جور زهی برام ببندند؟ کنترل رو چه جوری تشخیص بدم یا قدرت رو. یعنی وقتی راکت رو می بینم چه جوری بفهمم قدرتش چقدره یا کنترلش؟ در ضمن اگر خواستم دست دوم بخرم به چه نکاتی دقت کنم؟ ببخشید خیلی سوال می پرسم

rabinson3
11-02-2010, 12:08 AM
از نظر من هم خرید راکت دست دوم کار خیلی درستی نیست، مگه اینکه از آشنا باشه و بدونی چه قدر باهاش کار کرده.
تو راکت دست دوم هم مهمترین چیز سالم بودن ظاهری راکت هستش و سالم بودن پین های پلاستیکی که زه از توشون رد میشه مهمه، چون اگه کنده شده باشن نمیشه زه رو محکم کشید، موقع کشیدن زه پاره میشه.

Kblade الان فکر کنم تو انقلاب حدود 30-120 تومن باشه.

راکت قبلی نادال هم با راکت جدیدش فرقی نمیکنه، نادال کلا با مدل aero drive بازی میکنه
حالا فقط سری اون عوض میشه، مثل سری Kfactor و BLX ویلسون.

نظر من هم تو راکت مدل K Pro open هستش
البته چون گفتی راکس 300 گرمی میخوای! هد سایزش هم 100 اینچه.
من خودم با این مدل بازی کردم و خیلی خوشدسته، هم قدرت خوبی داره هم کنترل بالایی.
و الان هم دو تا K Pro Tour خریدم که فوق العاده هستن. 314 گرم وزن و 96 اینچ هد سایز.
الان هم به خاطر اومدن سری BLX قیمتشون خیلی اومده پایین.
اینم شماره نیک اسپرت باشگاه انقلاب: 22031507

koury
11-02-2010, 11:30 AM
ممنون بابت پاسخ سریعتون.
حقیقتش یک نفر گفته راکت قبلی نادال هست به مبلغ 120000 تومن. اما من نمیدونم راکت قبلی نادال چی بوده. گفته شبیه جدیدشه aeropro drive اما رنگش کمی فرق داره اگرچه زرده و 300 گرم. شما میدونید راکت قبلی نادال چی بوده؟
مسئله اینه که راکت خودم رو 80000 تومن خریدم و بعضی وقتها احساس می کنم از نظر کیفیت خیلی کم میاره. به همین دلیل به فکر راکت دست دوم رسیدم. در واقع حق انتخابم بین راکت دست دوم با کیفیت یا نو کم کیفیته. ممنون میشم اگه باز راهنمایی کنید.
از بین ویلسون ها مدل kblade میدونید چنده؟

ممنون. من بیشتر ضرباتم اسپینه. و زه هم زیاد پاره می کنم. یه زه که 2 ماه پیش انداخته بودم پاره شد. حالا دقیقا بگم چه جور زهی برام ببندند؟ کنترل رو چه جوری تشخیص بدم یا قدرت رو. یعنی وقتی راکت رو می بینم چه جوری بفهمم قدرتش چقدره یا کنترلش؟ در ضمن اگر خواستم دست دوم بخرم به چه نکاتی دقت کنم؟ ببخشید خیلی سوال می پرسم

این راکتی که دوستمون رابینسون معرفی کردن از نظر قیمت، کنترل و قدرت راکت خیلی خوبیه و چیزی از سری BLX کم نداره منم یکیش رو دارم و راضی هم هستم، نکته ی جالب هم کاهش قیمت مناسبش هست که تا پارسال 210 بود ولی الان دور و بر 100-125 هستش.

تشخیص کنترل و قدرت رو باید با راکت توپ بزنی تا خوب متوجه بشی ولی کسی که چند سال بازی کنه با در دست گرفتن راکت میتونه این ها رو تشخیص بده... ویلسون K Blade هم بنظرم خوبه هر چند بعید میدونم قیمتش اینی باشه که دوستمون گفتن چون آخرین باری که قیمت کردم همین تابستون میداد 215 تومن ولی باز شما پیگیری کن شاید ارزون شده باشه؟

در مورد راکت قبلی رافا هم بیشتر طرحش عوض شده و وزن، هد سایز و بقیه ی مشخصات همون راکت قبلیه. مال خود رافا هم که Paintjob شدس وگرنه همون راکت قبلیشه... ولی اینکه 120 تومن شده باشه بعید بنظر میرسه و فک کنم راکت مشخصات پائین که برای Juniors هست رو میخواد بهتون بده؟! :379:

حق انتخاب شما هم حتی با بودجه ی 100-150 تومن میتونه بین دست دوم کم کیفیت و نوی با کیفیت باشه چون سری کی فکتور همچنان در سطوح پائینتر ATP نظیر فیوچرز ها و چلنجر ها مورد استفاده هست و هنوز از دور خارج نشدن :443:

remob2007
11-09-2010, 03:09 PM
با سلام به همه دوستاي عزيز.
من دنبال نمايندگي هد مي گردم اگه ميشه تلفن و آدرسشو بهم بگيد.

aidintennis
11-09-2010, 08:55 PM
من دنبال نمايندگي هد مي گردم اگه ميشه تلفن و آدرسشو بهم بگيد.

خیابان جردن بعد از پمپ بنزین فروشگاه مدرن اسپرت

FaRzIn
11-09-2010, 11:20 PM
با سلام

دوستان جايي رو تو تبريز مي شناسين كه راكتهاي اصل Baboolat و Head رو بفروشه ،فرد مطمئني باشه .

با تشكر .

voroojak1
11-12-2010, 10:02 PM
کسی wilson blx surge یا wilson kobra fx داره . میخوام ببینم به خریدنش می ارزه یا نه .
در ضمن کسی میدونه زهی که پیش فرض روی راکت بسته شده ، مشخصاتش چیه ؟ آیا باید عوض بشه ؟ یا به درد نمی خوره ؟
و اینکه چرا قیمت راکت تو منیریه خیلی کمتر از نمایندگیها مثلا اسکانه؟

parsa0361
11-18-2010, 11:41 AM
سلام
دوستان من چند سالی هست با flex point توپ میزنم اما اخیرا تصمیم گرفتم از راکتی با power بیستر استفاده کنم.بنابراین بعد از جستجو تصمیم گرفتم babolat pure drive roddick gt رو بخرم.اما ظاهرا موجود نیست.پس یه راکت مشابه رو search کردم تا به head youtek extreme pro رسیدم.که ریچارد گاسکت باهاش میزنه.در ضمن امکان demo کردن راکت هم ندارم.می خواستم بدونم شما اونو demo کردین یا دوستانتون احتمالا داشتن ؟ممنون می شم.
اینم لینکش (http://www.tennis-warehouse.com/Head_YOUTEK_Extreme_Pro/descpageRCHEAD-YTXP.html#spec)از tennis warehouse

در ضمن اون بالا من یه چیزی در مورد راکت جدید نادال خوندم.البته این نظر شخصی منه و دیدم که خیلی ها هم اینو گفتن.راکت جدید که babolat aeropro drive gt باشه تعریفی نداره و با راکت قبلی اون فرق داره.power چندانی نداره.البته اگه میتونید قبلش demo کنید

alie
11-29-2010, 12:26 AM
از کجا میشه فهمید که نفرات برتر تنیس دنیا از چه مدل راکتی استفاده میکنن؟
نادال فدرر و ...

amir77
12-02-2010, 08:29 AM
دوستان من تازه وارد این رشته شدم.اگر می شود یک راکت که به درد مبتدی ها می خوره به من معرفی کنید.

Behnam RF
12-02-2010, 09:05 AM
دوستان من تازه وارد این رشته شدم.اگر می شود یک راکت که به درد مبتدی ها می خوره به من معرفی کنید.
به این ورزش خوش اومدی :443: راکت زیاد هست مثلا wilson ncod یا wilson k blade و...
ان کد حدود 50 تومن
بلید هم حدود 130
موفق باشی

Behnam RF
12-02-2010, 09:07 AM
از کجا میشه فهمید که نفرات برتر تنیس دنیا از چه مدل راکتی استفاده میکنن؟
نادال فدرر و ...
می تونی بری تو سایت ATP بعد در پروفایل بازیکنان وسایلشان مشخص است

Behnam RF
12-02-2010, 09:13 AM
کسی wilson blx surge یا wilson kobra fx داره . میخوام ببینم به خریدنش می ارزه یا نه .
در ضمن کسی میدونه زهی که پیش فرض روی راکت بسته شده ، مشخصاتش چیه ؟ آیا باید عوض بشه ؟ یا به درد نمی خوره ؟
و اینکه چرا قیمت راکت تو منیریه خیلی کمتر از نمایندگیها مثلا اسکانه؟
هم Fx و هم blx راکتهای خوبیند(خوب که نه توپه)حالا دیگه بستگی به شخص داره که می تونه بخره یا نه
زه هم که روی راکته به نظر من کیفیت بستنش بهتر از اینجاست :160: حالا جنس زه بحثش فرق میکنه
با سپاس

amir77
12-02-2010, 10:09 AM
سلام

دوستان من تازه وارد این ورزش شده ام. لطفا یک راکت برای مبتدی ها به من معرفی کنید.

khabgard
12-02-2010, 10:36 AM
سلام

دوستان من تازه وارد این ورزش شده ام. لطفا یک راکت برای مبتدی ها به من معرفی کنید.
سلام براتون پیغام دادم دوست من

alie
12-02-2010, 11:57 AM
سلام

بهتره خودتون با توجه به برند مورد علاقه و گریپ و اندازه رکت و وزنش راکتی رو که مناسب دیدید انتخاب کنید
خود فروشنده هم بهتون کمک میکنه

alie
12-02-2010, 12:06 PM
هم Fx و هم blx راکتهای خوبیند(خوب که نه توپه)حالا دیگه بستگی به شخص داره که می تونه بخره یا نه
زه هم که روی راکته به نظر من کیفیت بستنش بهتر از اینجاست :160: حالا جنس زه بحثش فرق میکنه
با سپاس

کجای پروفایلشون نوشته ؟
مثلا این لینک پروفایل مورای
http://www.atpworldtour.com/Tennis/Players/Top-Players/Andy-Murray.aspx

چیزی پیدا نکردم!

Behnam RF
12-02-2010, 04:36 PM
کجای پروفایلشون نوشته ؟
مثلا این لینک پروفایل مورای
http://www.atpworldtour.com/Tennis/Players/Top-Players/Andy-Murray.aspx

چیزی پیدا نکردم!
سمت راست پروفایل دیگه:350: نوشته His Equipment مثلا موری Youtek radical pro

alie
12-02-2010, 05:24 PM
سمت راست پروفایل دیگه:350: نوشته His Equipment مثلا موری Youtek radical pro
نمی دونم چرا ندیدم یا دقت نکردم!
این سایتم توی این زمینه خیلی خوبه
جدای از اون مثلا میتونی ببینی یه مدل راکت رو چه کسانی استفاده میکن
البته احتمالا خودت دیدی حالا برای کسانی که ندیدن لینک میزارم
http://www.tennis-warehouse.com/player.html?ccode=RNADAL

Alireza Murray
12-03-2010, 11:35 AM
من الان تقریبا یک سال بازی میکنم الان راکتم ویلسونه دوست دارم یک راکتی بگیرم که قدرتش زیاد باشه برای حمله مناسب باشه ، به نظرتون چه راکتی بگیرم خوبه؟
خودم راکت drive بابولات مد نظرمه به نظرتون مناسبه واسم؟

alie
12-03-2010, 02:18 PM
من الان تقریبا یک سال بازی میکنم الان راکتم ویلسونه دوست دارم یک راکتی بگیرم که قدرتش زیاد باشه برای حمله مناسب باشه ، به نظرتون چه راکتی بگیرم خوبه؟
خودم راکت drive بابولات مد نظرمه به نظرتون مناسبه واسم؟

توی سایت بابولات با توجه به سوالاتی که داره و گزینه هایی که
انتخاب میکنی خودش بهت پیشنهاد میده
مثلا میتونی قدرت و کنترلی بودن رو و نوع زمین و ... رو انتخاب کنی
با توجه به اون بهت پیشنهاد میده :443:

amir77
12-03-2010, 06:25 PM
من دنبال نمايندگي ویلسون مي گردم اگه ميشه تلفن و آدرسشو بهم بگيد.

KiAnOuSH
12-17-2010, 12:22 PM
سلام دوست‌های گل.شرمنده این مدت نبودم آخه جراحی کرده بودم.
راستش یه سوال داشتم ازتون.من ۲تا راکت رو در نظر گرفتم.یکی‌wilson K Factor K Blade 98 و یکی‌ wilson K Factor K blade Tour. راجع بهشونم مطلب زياد خوندم و تا جایی‌ که میشد اطلاعات گرفتم.می‌خواستم از دوستهای گلی که این راکت هارو داشتن یا باهاشون توپ زدن خواهش کنم که نظرشون رو راجع بهشون بدن .

wilson K factor Kblade 98

http://www.up.iranblog.com/images/mqs4ko9iyf33e2mvs3j.jpg

wilson K Factor K blade Tour (93)
http://www.up.iranblog.com/images/rbsv8p4spqa1s76edjf.jpg

Behnam RF
12-17-2010, 04:02 PM
[QUOTE=KiAnOuSH;41030]سلام دوست‌های گل.شرمنده این مدت نبودم آخه جراحی کرده بودم.
راستش یه سوال داشتم ازتون.من ۲تا راکت رو در نظر گرفتم.یکی‌wilson K Factor K Blade 98 و یکی‌ wilson K Factor K blade Tour. راجع بهشونم مطلب زياد خوندم و تا جایی‌ که میشد اطلاعات گرفتم.می‌خواستم از دوستهای گلی که این راکت هارو داشتن یا باهاشون توپ زدن خواهش کنم که نظرشون رو راجع بهشون بدن .

[/QUOTE
سلام کیانوش جان: من بلید رو قبلا داشتم ولی بعد که six one 95 خریدم اصلا تفاوتش از زمین تا آسمون بود:434:اکبته blade tour شنیدم خیلی بهتره موفق باشی

koury
12-17-2010, 06:42 PM
سلام دوست‌های گل.شرمنده این مدت نبودم آخه جراحی کرده بودم.

http://www.up.iranblog.com/images/mqs4ko9iyf33e2mvs3j.jpg (http://www.up.iranblog.com/images/mqs4ko9iyf33e2mvs3j.jpg)

http://www.up.iranblog.com/images/rbsv8p4spqa1s76edjf.jpg (http://www.up.iranblog.com/images/rbsv8p4spqa1s76edjf.jpg)

شک نکن تو سری K Factor مدل کی بلید یکی از بهترین مدل هاش هست :655: شاید تا سال های سال هم توسط بازیکنان در رده های چلنجر و فیوچرز مورد استفاده قرار بگیره با وجود آمدن سری BLX

KiAnOuSH
12-18-2010, 12:54 AM
اي قربون همتون ! راستش من بيشتر ميخوام بدونم کساني که با اين 2 مدل راکت کار کردن.از کدوم بيشتر راضي بودن ؟؟

iSam
12-18-2010, 09:54 AM
به نظر من اگر دنبال ویلسون هستی برو یک nCode nSix One Team گیر بیار و بگیر که از همه بهتره (من خودم با اینکه سه تا راکت گرونتر و در رده قهرمانی دارم, همش با این بازی میکنم و بگم راکت مورد علاقه و مورد استفاده دائمی راجر فدرر هم هست) و عکسش هم در زیر هست, وگرنه که برو سراغ Babolat Pure Drive GT Roddick و یا Head Prestige Pro
2148

aidintennis
12-18-2010, 09:53 PM
من با k pro open بازی می کنم.واقعا عالیه.من پیشنهادم این راکته
http://img529.imageshack.us/img529/1604/openr.jpg
اینم مشخصاتش:

Head Size:
100 sq. in. / 645 sq. cm.
Length: 27 inches / 69 cm
Strung Weight: 11oz / 312g
Balance: 5pts Head Light
Swingweight: 306
Stiffness: 66
Beam Width: 24mm/26 mm/22 mm Tapered Beam
Composition: 100%[K]arophite Black
Power Level: Low-Medium
Swing Speed: Moderate-Fast
Grip Type: Kontrol Grip
String Pattern:
16 Mains / 19 Crosses
Mains skip: 8T,8H
One Piece
No shared holes
String Tension: 53-63 pounds

eglantine
12-27-2010, 02:46 PM
سلام دوستان... من می خواستم یه مشاوره در مورد خرید راکت بگیرم... ممنون میشم اگه راهنماییم کنید:134:
من مبتدی ام... قدرت بدنیم معمولیه... دیگه چی لازمه که بگم؟؟؟

eglantine
12-28-2010, 03:29 PM
کسی اینجا نیست جواب منو بده؟؟؟:243:

Behnam RF
12-28-2010, 03:43 PM
سلام دوستان... من می خواستم یه مشاوره در مورد خرید راکت بگیرم... ممنون میشم اگه راهنماییم کنید:134:
من مبتدی ام... قدرت بدنیم معمولیه... دیگه چی لازمه که بگم؟؟؟
دوست خوبم وقتی بدن معمولی داری خب مصلما راکتی بخر که خصوصیات نرمال رو داشته باشه مثلا : وزنش حداکثر 330 باشه / هد سایزش حداقل 95 باشه(حالا هد سایز بزرگتر بهتره برای شما نه زیاد بزرگ) سایز گریپش 3 باشه و ....دم فروشگاه بری و بگی مبتدیم راهنماییت میکنند

ehsann
12-28-2010, 11:47 PM
با سلام به همه دوستان
من چند وقته راكت head youtek radical pro مال اندي موراي رو استفاده ميكنم.اما زياد به دلم نشسته.ميخواستم بدونم در كل چجور راكتيه؟
در ضمن مربيم گفت زهش زياد خوب نيست.اگه لطف كنين راهنماييم كنين كه چه زهي واسش مناسبه.ممنون ميشم

ebrahim soltany
01-05-2011, 05:13 PM
سلام من ميخوام تنيس رو شروع كنم
يك راكت ارزون و مناسب ميخوام:655:

Farshad.Roger
01-05-2011, 08:14 PM
سلام من ميخوام تنيس رو شروع كنم
يك راكت ارزون و مناسب ميخوام:655:
دوست گرامی راکت خریدن خیلی فاکتور های مختلفی داره...قبول دارم در ایران خیلی از اونها رعایت نمیشه و بیشتر مردم هرچی دوست دارن میخرن اما کلا شما اگر یک مربی داری که قابل اطمینان هست و وارد هست ازش سوال کنین با توجه به وزن.قد و استایل بدنیتون بهترین گزینه رو انتخاب میتونه بکنه. برندهای خوب راکت هم Wilson-Babolat-Head-Prince هستن که هرکدام بنا به نیاز شما راکت های خوبی رو دارن.
در هر صورت راکت استاندارد برای یک مبتدی معمولا دارای Head Size بزرگتری هست یعنی قسمت بالایی راکت بزرگتر هست و این باعث میشه که شما راحت تر و با خطای کمتری بتونین بازی کنین و قدرت بیشتری هم به بازی شما میده و کم کم وقتی حرفه ای شدین میتونین عوضش کنین و راکتی با هد سایز کوچکتر تهیه کنین
من خودم خیلی با راکت های مختلف کار نکردم شاید دوستان دیگه بتونن یک راکت دقیق رو بدون پرس و جو و سوال کردن به شما معرفی کنن در غیر اینصورت شما یا از یک مربی تنیس سوال کنین که بنا به استایل شما راکت بهتون بده یا از مغازه های فروشنده راکت های با هد سایز بزرگتر رو بخواین و بگین بهتون بیشتر توضیح بدن

nemanaldin
01-10-2011, 03:19 PM
سلام دوستان
یه راکت می خواستم بگیرم ولی چون مربی ندارم کسی نیست کمکم کنه
یه سوال داشتم چه گریپی رو باید انتخاب کنم؟ یعنی سایز دسته راکت رو چطوری بدونم که برای دست من خوبه ؟
ممنون

aidintennis
01-10-2011, 07:55 PM
سلام دوستان
یه راکت می خواستم بگیرم ولی چون مربی ندارم کسی نیست کمکم کنه
یه سوال داشتم چه گریپی رو باید انتخاب کنم؟ یعنی سایز دسته راکت رو چطوری بدونم که برای دست من خوبه ؟
ممنون
دوست عزیز سایز دست شما به این گونه مشخص میشه.
http://www.imageupload.org/?di=512946782620
1-شما راکت رو با دست بگیرید.
2-اگر فاصله ی بین انگشتان تا نرمی دست 1 انگشت شد اون سایز برای شما مناسبه.اگر بیش از یک انگشت شد بزرگتر و ااگر کم از یک انگشت شد کوچکتره.

Mohammad
01-11-2011, 09:18 AM
دوست عزیز سایز دست شما به این گونه مشخص میشه.
[/URL]http://www.imageupload.org/?di=512946782620 (http://www.imageupload.org/?di=512946782620)
1-شما راکت رو با دست بگیرید.
2-اگر فاصله ی بین انگشتان تا نرمی دست 1 انگشت شد اون سایز برای شما مناسبه.اگر بیش از یک انگشت شد بزرگتر و ااگر کم از یک انگشت شد کوچکتره.
ولی این روش رو من دیگه زیاد قبول ندارم، این برای اون زمانی بود که همه از یه گریپ کانتیننتال برای هر نوع ضربه ای استفاده، امروزه همه دارن با Topspin بازی میکنند و خیلی ها دیگه دارن از گریپ Semi Western و نزدیک به اون برای فورهند استفاده میکنند، مخصوصا که سوئینگ اکثرا هم Windshield Wiper شده، خود همین باعث میشه که اگه راکت قشنگ تو دست کیپ نباشه، تو دستت بچرخه.
الان خیلی از بازیکنان رو اگه دقت کنید، موقع ضربه که راکت رو سفت گرفتند، دیگه این فاصله یک انگشتی اون بین وجود نداره، مثلا اندی ماری رو ببینید:

[URL="http://kazn.blog.tennis365.net/image/andy-murray-forehand.jpg"]http://kazn.blog.tennis365.net/image/andy-murray-forehand.jpg (http://kazn.blog.tennis365.net/image/andy-murray-forehand.jpg)

یا نادال: (نادال سایز گریپش 2 هست!!!!!! و حتی گریپ اصلی رو هم نمیبنده و در عوض دو تا Overgrip میبنده)

http://3quarksdaily.blogs.com/3quarksdaily/images/2007/09/02/b_0902_031_nadal_2.jpg (http://3quarksdaily.blogs.com/3quarksdaily/images/2007/09/02/b_0902_031_nadal_2.jpg)

aidintennis
01-11-2011, 01:15 PM
ولی این روش رو من دیگه زیاد قبول ندارم، این برای اون زمانی بود که همه از یه گریپ کانتیننتال برای هر نوع ضربه ای استفاده، امروزه همه دارن با Top Spin بازی میکنند و خیلی ها دیگه دارن از گریپ Semi Western و نزدیک به اون برای فورهند استفاده میکنند، مخصوصا که سوئینگ اکثرا هم Wind Shield Wiper شده، خود همین باعث میشه که اگه راکت قشنگ تو دست کیپ نباشه، تو دستت بچرخه.
الان خیلی از بازیکنان رو اگه دقت کنید، موقع ضربه که راکت رو سفت گرفتند، دیگه این فاصله یک انگشتی اون بین وجود نداره، مثلا اندی ماری رو ببینید:

[/URL][URL="http://kazn.blog.tennis365.net/image/andy-murray-forehand.jpg"]http://kazn.blog.tennis365.net/image/andy-murray-forehand.jpg (http://kazn.blog.tennis365.net/image/andy-murray-forehand.jpg)

یا نادال: (نادال سایز گریپش 2 هست!!!!!! و حتی گریپ اصلی رو هم نمیبنده و در عوض دو تا Overgrip میبنده)

http://3quarksdaily.blogs.com/3quarksdaily/images/2007/09/02/b_0902_031_nadal_2.jpg
شما صحبتت درسته.چون تو دست لیز می خوره.اما به نظر من هنوز اون روش برای مبتدی ها قابل استفاده است.چون معمولا با کانتیننتال شروع می کنن.

amir23
01-11-2011, 02:17 PM
شما صحبتت درسته.چون تو دست لیز می خوره.اما به نظر من هنوز اون روش برای مبتدی ها قابل استفاده است.چون معمولا با کانتیننتال شروع می کنن.

يه فرمول تو سايت www.tennis-warehouse.com هست كه من خودم حوصله ندارم بخونمش اما دقيق بهت ميگه كه چه گريپ با چند تا اورگريپ بايد ببندي

majhool70s
01-12-2011, 11:46 AM
mikhastam darbareye racquet head youtek radical mashverat begiram,(andy murray

kasi az in racquet dare?

gheiumatesh chaghade va az koja tahiye kardin,
?

kolan baraye che sabke bazi tosiye mishe:443::443:

hessamx
02-02-2011, 02:16 PM
سلام دوستان من میخوام راکت بگیرم و مربی هم ندارم

من تا دیروز بسکتبال بازی مکردم ولی از امروز میخوام تنیس بازی کنم قدرت دستم خیلی زیاده قدم 190 هست و وزنم 85 و دستم 1/2 4 میخواستم راکت اماتور نگیرم چون خیلی زود یاد میگیرم و مجبور میشم راکتمو عوض کنم شما چه پیشنهادی برای من میکنین برای راکت ؟

خودم نظرم babolat هست اگه میشه مدلشو بگین تا بگیرم تا 200 تومن هم پول دارم.

ممنون

iSam
02-03-2011, 08:43 AM
به نظر من یا Head Youtek peed MP بگیر یا Babolat Pure Drive GT Roddick.

hessamx
02-03-2011, 10:37 PM
ممنون پیور درایو گرفتم 170 زه چی ببندم فروشنده گفت 85 85 میندم که کنترلش خوب باشه ولی نوع زه رو نمیدونم چی میخواد ببنده چی پیشنهاد میکنید شما ؟

الان نرخ مربی چنده ؟
شما سراغ دارین خوبشو ؟

ممنون

30ger
02-19-2011, 02:23 AM
از دوستان کسی قیمت روزه راکت k blade 98 رو داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تقریبا یک ماه پیش رفیقم یه جفتشو از انقلاب خرید 270 تومن!!! یعنی یه دونش 135 تومن براش تموم شد!!
حالا میخوام بدونم واقعا قیمت سری قدیم ویلسون انقدر پایین اومده یا سر رفیقمون کلاه رفته و راکته تقلبی کردن تو پاچش؟؟؟!!!!!!!!:379:

alie
02-20-2011, 09:04 PM
دوستان نظرتون در مورد راکت Yonex V Core 100 S چیه ؟
ایا راکت خوبی هست ؟ از نظر قدرت ؟
راکت وزنیاکی هم هست

راکت دوم راکت Head YOUTEK IG Speed 18x20 هست که
راکت جوکوویچ هست !
البته راکت نادال Babolat AeroPro Drive GT هم به نظرم خوبه اما فکر میکنم
یه کم سنگین باشه

اگر میشه نظرتون در مورداین راکتها بدید ایا برای من مناسبه ؟

iSam
02-21-2011, 12:00 AM
ما که نمیدونیم شما در چه حدی هستی تا بگیم براتون خوبه یا نه!؟ به نظر من برای یک بازیکن خوب Head Youtek Speed MP یا ‌Babolat Pure Drive GT Roddick خوبه.

majhool70s
02-22-2011, 10:21 PM
آدرس نمایندگی محصولات هد(راکت)

البته چون بچه تهران نیستم و آشنایی ندارم آدرس دقیق خیابون و اسم فروشگاه رو احتیاج دارم قربون همه دوستان عزیزم ممنون میشم

koury
02-22-2011, 10:34 PM
دوست عزیز من یه شماره قبلا دادم نمایندگی هد و پرنس که زنگ بزنید میتونید آدرس رو بگیرید! من چون آدرسی که دارم رو الان دو ساله سر نزدم نمیتونم دقیقا بگم همینه یا نه ولی در کل براتون مینویسم اگه مشکلی بود زنگ بزنید به اون شماره کمکتون کنن:

خیابان جردن، بین گلشهر و گلفام، مدرن اسپرت.

البته به نظر من یه سری به نمایندگیش تو مجموعه ورزشی انقلاب بزنید بی دردسر تر هست...

موفق باشید

acar
03-14-2011, 03:41 PM
دنبال یه ساک Babolat Aero Line Black Yellow 6 Pack هستم. خیلی تو سایتهای ایرانی گشتم اما پیدا نکردم . ممنون میشم اگه جایی رو تو تهران برای خرید می شناسید بمن معرفی کنید (شماره تلفن کافیه).

Miel
03-19-2011, 01:21 PM
سلام
دوستان من جديدا يه راكت ويلسون خريدم مدل TIDAL WAVE ديروز يهو نگاه كردم ديدم چينيه. من 200تومان بابتش پول دادم به نظرتون گرون خريدم؟ اصلا ارزششو داره كه اينقد پول دادم بابتش؟؟؟؟

Behnam RF
03-19-2011, 01:24 PM
سلام
دوستان من جديدا يه راكت ويلسون خريدم مدل TIDAL WAVE ديروز يهو نگاه كردم ديدم چينيه. من 200تومان بابتش پول دادم به نظرتون گرون خريدم؟ اصلا ارزششو داره كه اينقد پول دادم بابتش؟؟؟؟
تمام راکت ها ساخت چین هستند،من این مدل رو برای اولین بار میبینم ،قیمتش رو نمیدونم(در کل ارزش داره)

Miel
03-19-2011, 02:18 PM
[QUOTE=Behnam RF;45227]تمام راکت ها ساخت چین هستند،من این مدل رو برای اولین بار میبینم ،قیمتش رو نمیدونم(در کل ارزش داره)[/QUOTE
ممنونم از راهنماييت

Miel
03-19-2011, 02:19 PM
ممنون از راهنماييت

archiuter
03-31-2011, 09:56 PM
سلام ،من چند روز قبل عضو سایت شدم و این اولین پست من هستش ،
4 جلسه تنیس بازی کرده ام ، و مربی ام راکت های حرفه ای برای خرید پیشنهاد داده ، بین راکتهای پیشنهادی ایشان aero pro drive - pure drive , pure druive roddick از بابولات و چند مدل دیگر از دیگر برندها وجود دارند!!!
از اساتیدی که اینجا هستند میتونند در این مورد و این راکتها توضیح کوتاهی بیان کنند . ( و راکت مناسب من)
و سوال دومم اینکه Balanced Point در راکتها چیه ؟ و توضیحی در این مورد ( گوگل کردم ولی چیزی سر در نیاوردم!)
در مورد خودم
چپ دست هستم ولی با دست راست هم بازی میکنم.
قبلا 2 سال اسکواش بازی کرده ام.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

archiuter
04-02-2011, 11:46 AM
کسی نیست منو راهنمایی کنه؟!

Mohammad
04-02-2011, 11:55 AM
دوست عزیز در مورد اینکه چه راکتی براتون خوبه واقعا اینجوری از راه دور نمیشه گفت، منم درش تخصصی ندارم.
اما بالانس راکت، در واقع چگونگی تقسیم وزن راکته، بعضی از راکتها معروفن به سر سنگین و بعضیها به سر سبک، بعضی ها هم تعادلی. ساده ترین راه فهمیدن اینکه چطوری میشه فهمید تقسیم وزن راکت چیه(البته زیاد دقیق و علمی نیست) اینکه با انگشت اشاره راکت رو از وسط معلق نگه داری (البته سخته توضیحش) یعنی جایی که سر راکت به گلوگاه وصل میشه و ببینی تعادل به کدوم سمته.
راکت سر سنگین بیشتر به درد اماتورها میخوره چون پاور خوبی داره، و بالعکس راکت سر سبک چون قابلیت حرکتی بهتری داره برای حرفه ای ها.

Mohammad
04-02-2011, 01:42 PM
خب یه سرچی زدم در مورد Balance راکت.
بالانس یه راکت همونطور که گفتم به تقسیم وزن راکت در راستای طولش گفته میشه، مثلا یک راکت 27 اینچی رو تصور کنید که نقطه وسطش 13.5 اینچ میشه، اگه وزن راکت در این نقطه به طور مساوی تقسیم بشه این راکت تعادلی یا Even Balance خونده میشه، اگر این نقطه به سمت سر راکت باشه راکت "سر سنگین" Head Heavy خونده میشه و اگر این نقطه به سمت دسته راکت باشه راکت "سر سبک" یا Head Light خونده میشه.
حالا اگه روی راکتها رو نگاه کنید معمولا بالانس رو با پوینت (pts) نشون میدن، هر پوینت هم برابرست با 1/8 اینچ.
مثلا راکت راجر فدرر BLX Six.One Tour بالانسش 9 pts HL هستش، یعنی 9 پوینت سر سبک، با این حساب بالانس راکت حدود 1 اینچ (دقیقش 1.125 اینچ) نزدیکتر به سمت دسته راکت هستش. در واقع راکت در فاصله 12.5 اینچی از ته راکت بالانس میشه (طول راکت 27 اینچه و نقطه مرکزیش میشه 13.5 اینچ)
ببخشید یه ذره جمله بندی ها خراب شد.

archiuter
04-02-2011, 02:02 PM
Mohammad جان خیلی ممنون از راهنماییت. بنظر شما کدامیک برای آماتورها مناسبترند:
320mm/7pts 330mm/4pts 315mm/9pts
اینم قبول دارم که از راه دور نمیشه راکت انتخاب کرد ، ولی خب من اگه برم فروشگاه بخوام راکت بردارم رو چه حسابی باشه؟

Mohammad
04-02-2011, 02:09 PM
والا من خودم سوپر آماتور هستم، تجریه بازی با راکتهای مختلف هم ندارم که بخوام توصیه ای بکنم، ولی فک کنم برای یه آماتور بالانس اونقدرها مهم نباشه، به نظر من صفحات گذشته این تاپیک رو یه مرور بکن، چیزای بهتری دستت میاد، یا یه ذره صبر کن کوروش و امیر و بقیه دوستان بیان نظری دارن بگن.

archiuter
04-02-2011, 02:15 PM
والا همه صفحات قبل رو خوندم.
یه جورایی خیلی سخته ، امیدوارم تا فردا دوستان و اساتید هم نظرشونو بدن و منو راهنمایی کنن چون فردا کلاس دارم و باید راکت بگیرم.

amir23
04-03-2011, 06:53 AM
والا همه صفحات قبل رو خوندم.
یه جورایی خیلی سخته ، امیدوارم تا فردا دوستان و اساتید هم نظرشونو بدن و منو راهنمایی کنن چون فردا کلاس دارم و باید راکت بگیرم.

راستش بهتره یک راکت حرفه ای دست دوم بخری تا یکم بازیت و سبکش درست بشه بعد بری تو سایت www.tennis-warehouse.com (http://www.tennis-warehouse.com) و اونجا نوشته که چطوری یک راکت خوب پیدا کنی. زیاد برای خریدن راکت عجله نکن چون ضرر میکنی

alie
04-03-2011, 09:49 AM
دوستان نظرتون در مورد گرفتن راکت از خارج چیه ؟
از لحاظ اصل بودن و قیمت مناسبتره یا نه ؟

30ger
04-03-2011, 02:36 PM
خب یه سرچی زدم در مورد Balance راکت.
بالانس یه راکت همونطور که گفتم به تقسیم وزن راکت در راستای طولش گفته میشه، مثلا یک راکت 27 اینچی رو تصور کنید که نقطه وسطش 13.5 اینچ میشه، اگه وزن راکت در این نقطه به طور مساوی تقسیم بشه این راکت تعادلی یا Even Balance خونده میشه، اگر این نقطه به سمت سر راکت باشه راکت "سر سنگین" Head Heavy خونده میشه و اگر این نقطه به سمت دسته راکت باشه راکت "سر سبک" یا Head Light خونده میشه.
حالا اگه روی راکتها رو نگاه کنید معمولا بالانس رو با پوینت (pts) نشون میدن، هر پوینت هم برابرست با 1/8 اینچ.
مثلا راکت راجر فدرر BLX Six.One Tour بالانسش 9 pts HL هستش، یعنی 9 پوینت سر سبک، با این حساب بالانس راکت حدود 1 اینچ (دقیقش 1.125 اینچ) نزدیکتر به سمت دسته راکت هستش. در واقع راکت در فاصله 12.5 اینچی از ته راکت بالانس میشه (طول راکت 27 اینچه و نقطه مرکزیش میشه 13.5 اینچ)
ببخشید یه ذره جمله بندی ها خراب شد.
مرسی از اینکه سایت رو بروز نگه میدارید!
من از خیلیا راجع به این مساله (fps)سوال کرده بودم اما هیچ کس نتونست درست توضیح بده !
اما در مورد پستی که زدید باید بگم که هر پوینت (point) برابر یک هفتادم اینچه یعنی 0.0138889 ولی دقیقترش میشه این:
1point=0.01383 inch
با این حساب اگر به عنوان مثال راکت خودمو با مشخصات زیر
lenght = 68.6 cm = 27 inch
balance = 33.0 cm = 12.99 inch
4pts HL
در نظر بگیریم 4 pts میشه:
4pts * 0.01383 = 0.05532 inch =0.14 cm
طبق مفهوم گفته های شما اگر از نقطه مرکزیه راکت ( یعنی 34.3cm = 13.5 inch ) به اندازه 4 pts (یعن 0.05532inch = 0.14 cm ) به طرف دسته راکت حرکت کنیم به نقطه بالانس راکت میرسیم در صورتی که در عینه نا باوری این طور نیست!!!:160:
چراکه مقداره درستی که بدست میاد 1.3cm = 0.511inch میباشد!
این عدد از این راه بدست اومده :
13.5inch - 12.99inch =0.511
حالا اهل فن بیان توضیح بدن کجای کار میلنگه؟؟؟؟؟؟!!!!!!!:379:

Mohammad
04-03-2011, 03:21 PM
مرسی از اینکه سایت رو بروز نگه میدارید!
من از خیلیا راجع به این مساله (fps)سوال کرده بودم اما هیچ کس نتونست درست توضیح بده !
اما در مورد پستی که زدید باید بگم که هر پوینت (point) برابر یک هفتادم اینچه یعنی 0.0138889 ولی دقیقترش میشه این:
1point=0.01383 inch
با این حساب اگر به عنوان مثال راکت خودمو با مشخصات زیر
lenght = 68.6 cm = 27 inch
balance = 33.0 cm = 12.99 inch
4pts HL
در نظر بگیریم 4 pts میشه:
4pts * 0.01383 = 0.05532 inch =0.14 cm
طبق مفهوم گفته های شما اگر از نقطه مرکزیه راکت ( یعنی 34.3cm = 13.5 inch ) به اندازه 4 pts (یعن 0.05532inch = 0.14 cm ) به طرف دسته راکت حرکت کنیم به نقطه بالانس راکت میرسیم در صورتی که در عینه نا باوری این طور نیست!!!:160:
چراکه مقداره درستی که بدست میاد 1.3cm = 0.511inch میباشد!
این عدد از این راه بدست اومده :
13.5inch - 12.99inch =0.511
حالا اهل فن بیان توضیح بدن کجای کار میلنگه؟؟؟؟؟؟!!!!!!!:379:

دوست عزیز این پوینتی که شما میگی، مربوط به فونت و تایپوگرافی میشه نه راکت و تنیس.
http://en.wikipedia.org/wiki/Point_%28typography%29
در باب راکت و تنیس هر پوینت همون 1/8 اینچه.

koury
04-03-2011, 06:26 PM

تقریبا هیچ تفاوتی ندارن فقط ممکنه شما یه راکتی که اینجا 250-280 هست رو تو خارج (دوبی یا هر جای دیگه) با قیمت 190-210 گیر بیاری ولی اصل موضوع که چینی بودن راکت هاس تغییری نمی کنه همین راکت های بابولات و ویلسون و ... هم در چین تولید میشه هم در اروپا!! فروشگاه های ایرانی در اصل بخاطر نام صاحب راکت مثلا فدرر یا نادال مبلغ هزینه ی گمرک و حمل راکت ها رو چند برابر میکشن روش در صورتی که از خارج بخوای بخری با قیمت کمتری گیرت میاد همین و بس! :350:

archiuter
04-03-2011, 08:32 PM
راستش بهتره یک راکت حرفه ای دست دوم بخری تا یکم بازیت و سبکش درست بشه بعد بری تو سایت www.tennis-warehouse.com (http://www.tennis-warehouse.com) و اونجا نوشته که چطوری یک راکت خوب پیدا کنی. زیاد برای خریدن راکت عجله نکن چون ضرر میکنی
خب بین اونا کدومش بهتره ؟

amir23
04-03-2011, 10:19 PM

بايد تجربه جالبي باشه. اگه از آمريكا خريدي حتما قبلش بپرس ببين به ايران ميفرستن جنسشون رو يا نه. در ضمن تو سايت هاي آمريكايي من فكر كنم سايت www.tennis-warehouse.com از همه بهتر سرويس دهي داره چون كه چند تا از سايت هاي رسمي شركت هاي توليد كننده راكت يك لينك به اين سايت گذاشتن.
اگه از آمريكا خريدي و برات اومد به منم خبر بدي كه ميخوام كفش بخرم!!:160:

amir23
04-03-2011, 10:26 PM
خب بین اونا کدومش بهتره ؟

بين اونايي كه شما گفتي اگه من خودم بودم و تازه هم تنيس رو ميخواستم شروع كنم بابولات pure drive يا aero pro drive رو ميگرفتم اما بعدا احتمالا عوضش ميكردم و يك راكتي ميگرفتم كه بالانسش حدودا 6pts head light باشه. اما اين رو هم بگم كه همه چيز به سبك بازيت بستگي داره و از اينجا نميشه براي كسي نسخه پيچيد.

alie
04-04-2011, 01:29 PM
تقریبا هیچ تفاوتی ندارن فقط ممکنه شما یه راکتی که اینجا 250-280 هست رو تو خارج (دوبی یا هر جای دیگه) با قیمت 190-210 گیر بیاری ولی اصل موضوع که چینی بودن راکت هاس تغییری نمی کنه همین راکت های بابولات و ویلسون و ... هم در چین تولید میشه هم در اروپا!! فروشگاه های ایرانی در اصل بخاطر نام صاحب راکت مثلا فدرر یا نادال مبلغ هزینه ی گمرک و حمل راکت ها رو چند برابر میکشن روش در صورتی که از خارج بخوای بخری با قیمت کمتری گیرت میاد همین و بس!

خب پس از لحاظ قیمت به صرفه تر هست ! البته اگر سفرم جور بشه
گفتم ببینم اگر شد اونجا بگیرم! می خوام از نمایندگی بگیرم که مظکلی بابت تقلبی بودن
نداشته باشم ! اگر ادرس نمایندگی ها تو سایتشون باشه خیلی خوبه
کوروش عزیز ممنون از راهنمایی که کردی

بايد تجربه جالبي باشه. اگه از آمريكا خريدي حتما قبلش بپرس ببين به ايران ميفرستن جنسشون رو يا نه. در ضمن تو سايت هاي آمريكايي من فكر كنم سايت www.tennis-warehouse.com (http://www.tennis-warehouse.com/) از همه بهتر سرويس دهي داره چون كه چند تا از سايت هاي رسمي شركت هاي توليد كننده راكت يك لينك به اين سايت گذاشتن.
اگه از آمريكا خريدي و برات اومد به منم خبر بدي كه ميخوام كفش بخرم!!

من یه سفری قراره داشته باشم به همسایه شمال غربی ایران (اگر اوکی بشه):434:
گفتم ببینم اگر شد اونجا راکت بگیرم ! حالا اگر که خواستی مدلی که می خوای
بگو اگر اونجا دیدم می تونم برات بگیرم

amir23
04-04-2011, 06:49 PM
دستت درد نكنه. منظورم از خريد راكت از خارج به صورت اينترنتي بود. ميخواستم بدونم وضعيت سرويس دهيشون به ايران چطوريه.
اميدوارم سفر خوبي داشته باشي. درضمن حتما از نمايندگي رسمي خريد كن.

koury
04-04-2011, 07:08 PM
دستت درد نكنه. منظورم از خريد راكت از خارج به صورت اينترنتي بود. ميخواستم بدونم وضعيت سرويس دهيشون به ايران چطوريه.
اميدوارم سفر خوبي داشته باشي. درضمن حتما از نمايندگي رسمي خريد كن.

سایت تنیس ورهاوس بهیچوجه به ایران سرویس نمیده من پارسال میخواستم خرید کنم ولی خودشون گفتن که تحریمه و باید به آدرس غیر از ایران ارسال کنن! اگه کسی خارج از ایران دارید میتونید بگید براتون سفارش بدن و از اونجا با پست به ایران بفرستن در غیر اینصورت باید حضوری از خارج خرید کنید چون هیچ سایتی به ایران سرویس نمیده :350:

ضمنا یه سایت هائی هستن که اینترنتی براتون سفارش میدن تو دوبی تحویل میگیرن و به آدرس ایرانتون میفرستن میتونید از طریق اونا خرید کنید که یه کم هزینش بالا میره

30ger
04-04-2011, 09:55 PM
دوست عزیز این پوینتی که شما میگی، مربوط به فونت و تایپوگرافی میشه نه راکت و تنیس.
http://en.wikipedia.org/wiki/Point_%28typography%29 (http://en.wikipedia.org/wiki/Point_%28typography%29)
در باب راکت و تنیس هر پوینت همون 1/8 اینچه.
درسته کاملا حق با شماست...:443:
ولی اگه ممکنه یه بار دیگه توضیح بدید چجوری با استفاده از اینکه هر پوینت 8.1 اینچه , فهمیدیم که نقطه بالانس راکت 1.125 اینچ نزدیکتر به سمت دسته راکت هستش؟؟؟
اگر محاسباتش رو قید بفرمایید ممنون میشم...

archiuter
04-04-2011, 10:15 PM
بين اونايي كه شما گفتي اگه من خودم بودم و تازه هم تنيس رو ميخواستم شروع كنم بابولات pure drive يا aero pro drive رو ميگرفتم اما بعدا احتمالا عوضش ميكردم و يك راكتي ميگرفتم كه بالانسش حدودا 6pts head light باشه. اما اين رو هم بگم كه همه چيز به سبك بازيت بستگي داره و از اينجا نميشه براي كسي نسخه پيچيد.
فرق pure drive يا aero pro drive چیه؟

Mohammad
04-04-2011, 10:20 PM
درسته کاملا حق با شماست...:443:
ولی اگه ممکنه یه بار دیگه توضیح بدید چجوری با استفاده از اینکه هر پوینت 8.1 اینچه , فهمیدیم که نقطه بالانس راکت 1.125 اینچ نزدیکتر به سمت دسته راکت هستش؟؟؟
اگر محاسباتش رو قید بفرمایید ممنون میشم...

محاسبه خاصی نداره، هر پوینت 1/8 اینچه، حالا راکت راجر نوشته 9 پوینت، پس میشه 9/8 اینچ که میشه 1.125 اینچ. جلوش هم نوشته HL یعنی پس باید از مرکز راکت که 13.5 باشه، 1.125 اینچ به سمت دسته راکت حرکت کنی.

archiuter
04-04-2011, 10:22 PM
فرق pure drive يا aero pro drive چیه؟

Mohammad
04-04-2011, 10:25 PM
دوست جان، به این صفحه برو اطلاعات کاملی از همه راکتها هست، میتونی خودت مشخصات رو مقایسه کنی.

archiuter
04-04-2011, 10:27 PM
دوست جان، به این صفحه برو اطلاعات کاملی از همه راکتها هست، میتونی خودت مشخصات رو مقایسه کنی.
با تشکر از شما
آخه هیچ فرقی ندارن !
:243:

archiuter
04-04-2011, 10:34 PM
با تشکر از شما
آخه هیچ فرقی ندارن !
:243:
نه دارن یه کوچولو مثل اینکه

navid
04-09-2011, 06:22 PM
سلام
من 1 ماهه شروع کردم و مربیم (که رفیقمم هست) میگه کم کم باید راکت بخری.وقتی ازش پرسیدم باید کنترلی بخرم یا پاور گفت راکت اولت رو کنترلی بخر حتمآ.آولآ این حرفش درسته یا نه.اگه اره که چند تا راکت کنترلی ارزون واسه من که مبتدیم میشه معرفی کنین؟
اگه نه میشه بگین چه طور باید بفهمم چه راکتی باید بگیرم و باز هم پیشنهاد بدین :D
یه سوال دیگه اینکه آیا تو برندهای راکت اینطوری هست که فلان برند کلآ گرونتره؟
مرسی از همه

amir23
04-10-2011, 03:11 PM
به نظر من براي شروع كار يه راكت نيمه كنترلي نيمه قدرتي بخري خوبه( البته نظر مربيت در اولويته و من فقط نظر خودم رو گفتم). اگه قيمتش برات مهمه من پيشنهاد ميكنم اول كار يك راكت دست دوم بخري بعدش كه بازيت شكل گرفت و انتظاراتت رو تو بازي تنيس مشخص كردي عوضش كني. درضمن نياز نيست كه از بين نسل جديد راكت هاي تنيس چيزي رو انتخاب كني و براي شروع كار هزينه زيادي بپردازي.

قيمت راكت ها هم نسبتا سليقه اي هست و جنبه هزينه براي تبليغ اون راكت رو داره. مثلا راكتي كه نادال داره تبليغش رو ميكنه بايد گرون تر باشه تا بتونه هزينه تبليغاتش رو در بياره.

به هر حال سعي كن تنيس باز حرفه اي بشي نه يك راكت باز ...

farbod_zf
04-16-2011, 06:16 PM
سلام دوستان من تازه میخوام تنیس رو شروع کنم میخواستم بپرسم برای من که مبتدی هستم wilson ncode ncourt بهتره یا wilson ncode nflash . لطفا حدود قیمت اینهارو اگه میدونید بهم بگید و یا اگه راکت بهتری سراغ دارید هم بهم معرفی کنید . ممنون

navid
04-17-2011, 05:56 PM
مرسی از راهنمایی
اتفاقا مربی من الان بهم پیشنهاد داده راکت جوکو ویچ(چقدر سخته نوشتنش!!) رو بخرم.یه دست دوم تمیزش رو پیدا کرده و میگه 160 تومن.فکر میکنم وزنش هم 285 باشه. نظرتون چیه؟
راستی منم مشهدیم.شما کجا تمرین میکنین؟
چند وقته بازی میکنین؟
من خودم زیاد گیر اسم و قیافه راکت نیستم.خوب بودنش واسم مهمتره

amir23
04-18-2011, 12:44 PM
مرسی از راهنمایی
اتفاقا مربی من الان بهم پیشنهاد داده راکت جوکو ویچ(چقدر سخته نوشتنش!!) رو بخرم.یه دست دوم تمیزش رو پیدا کرده و میگه 160 تومن.فکر میکنم وزنش هم 285 باشه. نظرتون چیه؟
راستی منم مشهدیم.شما کجا تمرین میکنین؟
چند وقته بازی میکنین؟
من خودم زیاد گیر اسم و قیافه راکت نیستم.خوب بودنش واسم مهمتره

ببين. راكت جوكو وزنش بالاي 300 گرم هست. برو سايت www.tennis-warehouse.com (http://www.tennis-warehouse.com) رو يه نگاه بنداز كه اشتباهي چيزي نخري. خيلي وقت ها ظاهر راكت ها عين همن ولي ويژگيهاشون و اسمشون باهم فرق ميكنن. حتما برو تو اين سايت و راكت ها رو باهم مقايسه كن.

من فكر ميكنم 160 تومن براي يك راكت دست دوم يه كم زياده!!!

راستي لازم نيست كه از راكت هاي نسل جديد هد چيزي رو بخري، راكت هاي ميكروژل هم كه نسل قبلي راكت هاي تنيس هد هست خيلي خوبه و قيمتش هم مناسب تره.

راكت اورجينال هد رو من تو مشهد نديدم كسي بفروشه. اگه اورجينال ميخواي بايد از تهران و فقط فقط فقط از نمايندگي رسمي و انحصاري هد بخري. آدرسشون رو هم ميتوني از تو سايت رسمي هد بابولات و ويلسون و... پيدا كني.

من 5 ساله كه تنيس بازي ميكنم البته يك ساله كه به دليل آسيب ديدگي زانو ديگه نميتونم بازي كنم. شايد سال ديگه خوب بشه...اميدوارم...:1065:

قبل از خريد راكت حتما دربارش خوب خوب تحقيق كن.

navid
04-18-2011, 01:50 PM
ببين. راكت جوكو وزنش بالاي 300 گرم هست. برو سايت www.tennis-warehouse.com (http://www.tennis-warehouse.com) رو يه نگاه بنداز كه اشتباهي چيزي نخري. خيلي وقت ها ظاهر راكت ها عين همن ولي ويژگيهاشون و اسمشون باهم فرق ميكنن. حتما برو تو اين سايت و راكت ها رو باهم مقايسه كن.

من فكر ميكنم 160 تومن براي يك راكت دست دوم يه كم زياده!!!

راستي لازم نيست كه از راكت هاي نسل جديد هد چيزي رو بخري، راكت هاي ميكروژل هم كه نسل قبلي راكت هاي تنيس هد هست خيلي خوبه و قيمتش هم مناسب تره.

راكت اورجينال هد رو من تو مشهد نديدم كسي بفروشه. اگه اورجينال ميخواي بايد از تهران و فقط فقط فقط از نمايندگي رسمي و انحصاري هد بخري. آدرسشون رو هم ميتوني از تو سايت رسمي هد بابولات و ويلسون و... پيدا كني.

من 5 ساله كه تنيس بازي ميكنم البته يك ساله كه به دليل آسيب ديدگي زانو ديگه نميتونم بازي كنم. شايد سال ديگه خوب بشه...اميدوارم...:1065:

قبل از خريد راكت حتما دربارش خوب خوب تحقيق كن.
واقعآ ازتون ممنونم
کاش شمارتون رو واسم میزاشتین تا بیشتر از راهنماییاتون واسه تنیس استفاده کنم
واقعا ممنونم

alie
04-18-2011, 04:52 PM
توس سایت هد که دیدم هیچ اسمی از ایران نبود ! در صورتی که نمایندگی
رسمی باید اسمش توی سایت شرکت باشه

koury
04-18-2011, 05:03 PM
تا چند ماه پیش ایران هم بود ولی احتمالا بخاطر تحریم ها اسمش نیست ولی همچنان نمایندگی های هد در تهران رسما اجناس هد رو وارد می کنن!!

amir23
04-18-2011, 06:25 PM
ا چه جالب راست ميگي ها. منم تا چند ماه پيش اسمش رو ديده بودم. اگه اشتباه نكنم مدرن اسپرت بود.

amir23
04-18-2011, 06:26 PM
واقعآ ازتون ممنونم
کاش شمارتون رو واسم میزاشتین تا بیشتر از راهنماییاتون واسه تنیس استفاده کنم
واقعا ممنونم

شمارم رو برات فرستادم:443:

navid
04-22-2011, 12:22 AM
سلامی دوباره
دوستان این راکت چطوره؟
آٍَِ Head, YouTek Speed MP
تو سایت هد هرچی گشتم نبود.اما این لینکی که میزارم عین همونه فقط رنگش فرق داره و اسمش یه IG اضافه داره.راستی من یه بار تهران بودم تو اسکان فقط Fila رو دیدم که هد داشت.منظورتون از نمایندگی هد همینه؟ چون راکت فقط هد داشت
کلیک کنید (http://www.head.com/tennis/products/racquets/tour/speed/youtektm-ig-speed-mp-1820/2151/?region=eu)
تازه کارم و دست دوم تمیزش رو یکی بهم پیشنهاد داده
مرسی از همه

amir23
04-22-2011, 01:58 PM
سلامی دوباره
دوستان این راکت چطوره؟
آٍَِ Head, YouTek Speed MP
تو سایت هد هرچی گشتم نبود.اما این لینکی که میزارم عین همونه فقط رنگش فرق داره و اسمش یه IG اضافه داره.راستی من یه بار تهران بودم تو اسکان فقط Fila رو دیدم که هد داشت.منظورتون از نمایندگی هد همینه؟ چون راکت فقط هد داشت
کلیک کنید (http://www.head.com/tennis/products/racquets/tour/speed/youtektm-ig-speed-mp-1820/2151/?region=eu)
تازه کارم و دست دوم تمیزش رو یکی بهم پیشنهاد داده
مرسی از همه

لينك تمام راكت هاي هد رو برات گذاشتم. رو هر كدوم كليك كني مشخصاتش مياد.خوشحالم ميبينم تو انتخاب راكت دقت ميكني.
http://www.tennis-warehouse.com/Headracquets.html

navid
04-22-2011, 08:27 PM
لينك تمام راكت هاي هد رو برات گذاشتم. رو هر كدوم كليك كني مشخصاتش مياد.خوشحالم ميبينم تو انتخاب راكت دقت ميكني.
http://www.tennis-warehouse.com/Headracquets.html
مرسی
اما میخواستم بدونم شما که بیشتر کار کردین واسه من که تازه کارم این راکت و پیشنهاد میکنین یا نه

amir23
04-23-2011, 04:07 PM
راستش من با راكت هاي هد بازي نكردم و نميدونم كلا چطورن... از بچه هاي ديگه كمك بگير اونا شايد بهتر بتونن كمكت كنن.

در كل فكر كنم راكت خوبي براي شروع باشه. اگه يه راكتي پيدا كردي كه يكمي پاور بيشتر داشت، براي شروع كار بهتر بود، اما اينم خوبه.

iSam
04-23-2011, 04:36 PM
دوتا از بهترین راکتهای دنیا Head Youtek Speed MP و Head Youtek Radikal Pro میباشند.

navid
04-24-2011, 07:54 AM
دوتا از بهترین راکتهای دنیا Head Youtek Speed MP و Head Youtek Radikal Pro میباشند.

مرسی از راهنماییتون
میشه بگین چرا همچین حرفی میزنین؟
مرسی

ehsanslipknot
04-25-2011, 11:20 AM
سلام
من میخوام تنیس شروع کنم و این راکتو دارم Babolat Pure Drive
http://www.babolat.com/#/tennis/us/products/423

نظرتون چیه راجع بهش؟مناسبه برای شروع و خوب اینکه یه چند وقتی جوابگوی بازیم باشه ؟

iSam
04-25-2011, 12:51 PM
این عالیه ولی برای شروع ممکنه سنگین باشه و باعث خرابی استیلت بشه ولی من معتقدم هر چیزی بستگی به خود آدم داره, محکم شروع کن و از چیزی نترس. اگر خواستی بخری از ملاصدرا اسپرت مدل Babolat Pure Drive GT Roddick رو بخر (چون خدمات و قیمتاش عالیه ضمن اینکه بهترین زه و ... روش مجانی میده). موفق باشی.

amir23
04-26-2011, 11:19 AM
سلام

نظرتون چیه راجع بهش؟مناسبه برای شروع و خوب اینکه یه چند وقتی جوابگوی بازیم باشه ؟

متاسفانه من روي لينك شما كه كليك ميكنم صفحه اول سايت بابولات مياد. اگه دوست داريد ميتونيد راكتتون رو از سايت www.tennis-warehouse.com انتخاب كنيد و لينكش رو بذاريد.

amir23
04-26-2011, 11:24 AM
سلام

من به شركت بابولات ايميل زدم و اونها گفتن كه فريد يعقوب پور تو تهران نمايندگي انحصاريشون هست. اگه ميخواي راكت اورجينال بخري زنگ بزن به ايشون( 09121246813)

alie
05-02-2011, 12:05 AM
من پنج شنبه یه سر رفتم اسکان میرداماد !
یه سر هم رفتم باشگاه استقلال فروشگاهش تعطیل بود
راکت جوکو ig 18*20 رو دیدم توی یه فروشگاه اصلا زه روش نبود
قیمت 235 تومن روش خورده بود به نظر اصل می اومد
من فکر می کردم فقط راکت های بابولات زه ندارن !
الان نمایندگی هد تو تهران مدرن اسپرت هست ؟

moris
05-02-2011, 11:59 AM
من پنج شنبه یه سر رفتم اسکان میرداماد !
یه سر هم رفتم باشگاه استقلال فروشگاهش تعطیل بود
راکت جوکو ig 18*20 رو دیدم توی یه فروشگاه اصلا زه روش نبود
قیمت 235 تومن روش خورده بود به نظر اصل می اومد
من فکر می کردم فقط راکت های بابولات زه ندارن !
الان نمایندگی هد تو تهران مدرن اسپرت هست ؟

هد میخوای بخری برو مجموعه ورزش انقلاب نمایندگی هد فروشگاه آپت

iSam
05-02-2011, 01:35 PM
مرسی از راهنماییتون
میشه بگین چرا همچین حرفی میزنین؟
مرسی
چون فوق العاده راکتهای قدرتی با کنترل بالا هستند و این باعث میشه موقع بازی دقیقتر ضربه بزنی و کم کم بازیت خوب شه. بالاخره یه چیزی هست که جوکویچ و اندی ماری باهاشون بازی میکنن دیگه.

iSam
05-02-2011, 01:36 PM
برای خرید راکت و بخصوص هد بروید به ملاصدرا اسپرت. چون هم قیمتاش مناسبه و هم اصله و هم اگر ازش بخری یه زه ۳۵۰۰۰ تومانی مارک Luxilon که یکی از بهترینهاست رو مجانی براتون میندازه روش.

alie
05-02-2011, 11:47 PM
ادرس و تلفنش رو داری ؟
من موندم مگه راکتهای هد رو خودشون زه ندارن ؟
بعد تو ایران هر الگویی بگی برات میبندن؟

amir23
05-03-2011, 10:33 AM
مدرن اسپرت تا چند وقت پيش به عنوان نمايندگي انحصاري هد تو ايران اسمش تو سايت رسمي هد بود. از اونجا بخري شايد گرونتر باشه اما خيالت راحتتره که اصل خريدي.

alie
05-04-2011, 11:08 AM
دوستان میشه نظرتون رو در مورد این دو راکت بدید
به نظرتون با توجه به مشخصات چقدر در عمل با هم تفاوت دارند

HEAD YouTek Speed 18x20
Head YOUTEK Innegra Speed 18x20
لینک 1 (http://twu.tennis-warehouse.com/learning_center/contours.php)
لینک 2 (http://www.racquetfinder.com/compare.php?pcode=HS18)
لینک 3 (http://twu.tennis-warehouse.com/cgi-bin/storepower2.cgi?racquetA=HYTS18%7C100%7CHead%7CYOUTEK:Speed:MP:18x20%7CRCHEAD%7Cx&racquetB=BAPDC%7C100%7CBabolat%7CAeroPro:Drive:Cortex%7CRCBAB%7Cx&racquetC=PDRGTP%7C100%7CBabolat%7CPure:Drive:Roddick:GT:Plus%7CRCB%20AB%7Cx&racquetD=HS18%7C100%7CHead%7CYOUTEK:IG:Speed:18x20%7CRCHEAD%7Cx)

با توجه به اینکه مدل mp رو سایت tennis-warehouse حراج کرده 99$
نسبت به 199$ مدل ig ایا ارزش داره که مدل mp رو گرفت

milad_j
05-08-2011, 11:03 PM
آیا کسی از دوستان میدونه راکت Babolat AeroPro Drive GT French Open را از کجا تهیه کرد؟
اصلا تو بازار هست؟

reza_j
05-10-2011, 12:41 PM
سلام به همگي . دو تا سوال از خدمت دوستانم داشتم اگه بتونيد كمكم كنيد خيلي ممنون مي‌شم. من تازه تنيس رو شروع كردم و استادم يه راكت رو پيشنهاد داده به من Wilson BLX) Surge)

1. نظرتون راجع به اين راكت چيه؟ نظرتون راجع به Wilson BLX Blade Team چيه؟ (البته منظورم از لحاظ مچ بودن با بازي و هيكلم نيست به صورت كلي دوست داشتم بدونم آيا كسي اين راكت رو داشته و آيا باهاش مشكلي نداشته؟)

2. من سايت wilson رو ديدم تنها نمايندگي ايران نيك اسپورت بود ولي استادم گفته واست اصلش رو ميارم (البته همون قيمت نيك اسپورت رو مي‌گه) يه جورايي تو رو در واسي گير كردم. حالا سوال من اينه كه چون نيك اسپورت نمايندگي انحصاري wilson تو ايران هستش آيا امكان داره كسه ديگه‌اي بتونه باز اصلش رو وارد كنه؟

بازم ممنونم از لطفتون

Alireza Murray
05-10-2011, 01:11 PM
سلام به همگي . دو تا سوال از خدمت دوستانم داشتم اگه بتونيد كمكم كنيد خيلي ممنون مي‌شم. من تازه تنيس رو شروع كردم و استادم يه راكت رو پيشنهاد داده به من Wilson BLX) Surge)

1. نظرتون راجع به اين راكت چيه؟ نظرتون راجع به Wilson BLX Blade Team چيه؟ (البته منظورم از لحاظ مچ بودن با بازي و هيكلم نيست به صورت كلي دوست داشتم بدونم آيا كسي اين راكت رو داشته و آيا باهاش مشكلي نداشته؟)

2. من سايت wilson رو ديدم تنها نمايندگي ايران نيك اسپورت بود ولي استادم گفته واست اصلش رو ميارم (البته همون قيمت نيك اسپورت رو مي‌گه) يه جورايي تو رو در واسي گير كردم. حالا سوال من اينه كه چون نيك اسپورت نمايندگي انحصاري wilson تو ايران هستش آيا امكان داره كسه ديگه‌اي بتونه باز اصلش رو وارد كنه؟

بازم ممنونم از لطفتون
من راکت BLX Blade 98 رو دارم عالی هست ، پاورش بالا هست و سوئینگش هم Fast و Balance هم 2 ولی این راکتی که شما میگی Balance فکر کنم 6 هست ، اگر شما تازه شروع کردید و میخواهید فعلا کنترلی بازی کنید این راکت مناسبی نیست شاید اگر یکی از مدلهای K Factor رو بگیرید بهتر باشه
شما به این سایت http://www.tennis-warehouse.com/index.html برید در مورد همه ی راکتها و زه ها توضیح داده

koury
05-10-2011, 01:12 PM

بازم ممنونم از لطفتون

1. بنظر من برای کسی که مبتدی هست بین این دو راکت BLX Surge بهتر هست، قیمت چند بهتون دادن؟؟ فقط با پیشرفت بازیتون میتونید به دلخواه با Tape و گریپ و ... وزنش هم بالا ببرید. هر چند بهتر بود میگفتید میخواید کنترلی باشه یا قدرتی یا میانگین و ...

2. بنظر من هیچگاه با کسی بخصوص مربی تعارف نداشته باشید، صد در صد اگه مربیتون این رو گفته لابد از چین و اندونزی از همون راکت های درجه دو سه میاره و میخواد با همون قیمت بهتون بده که بنظر من ارزش نداره و بری از نیک اسپورت بگیری خیالت راحت تره :350: درسته خیلی از راکت های امروزه در چین تولید میشن ولی کیفیت راکت اصل با راکت درجه N فرق داره...

موفق باشید

reza_j
05-10-2011, 02:00 PM
koury (http://tennistalkers.com/member.php?u=225) (ببخشيد اسمتون رو نمي‌دونستم) و عليرضا جان ممنونم از اينكه اينقدر سريع جواب من رو دادين. قيمتش رو گفته 199 تومن. من مي‌خواستم يه راكتي باشه كه كنترل خوبي داشته باشه ولي چون هيكلم بزرگ نيست فكر كنم بايد تاحدي قدرتي هم باشه در حقيقت نمي‌خواستم سريع مجبور به عوض كردن راكت باشم. koury (http://tennistalkers.com/member.php?u=225) شما پس فكر مي‌كنيد امكان نداره كسي غير از نمايندگي انحصاريش بتونه راكت اصل وارد كنه.(خيلي بد شد نمي‌دونم چي بگم به اين استاده)

بازم ازتون ممنونم خيلي لطف كردين

koury
05-10-2011, 02:15 PM
دوست عزیز من نگفتم کسی نمیتونه بجز نمایندگی وارد کنه، ممکنه یکی بره تعداد بالا بخره، ولی با توجه به هزینه های بالای گمرک و حمل و نقل و ... چنین چیزی بعیده که حداقل تو ایران کسی این همه هزینه کنه و راکت بیاره و با همون قیمت به شما بده...

reza_j
05-10-2011, 06:59 PM
ممنون كوروش جان خيلي لطف كردي. من باز تمام صفحات فروم رو خوندم. از دوستانم معذرت خواهي مي‌كنم كه اينقدر دارم حساسيت به خرج مي‌دم تو انتخاب راكت آخه احساس مي‌كنم خيلي مهمه راكت درست انتخاب شده باشه و اصل باشه البته به استناد صحبتهاي دوستان (به خاطر صدمات احتمالي راكتهاي تقلبي به مچ و آرنج).يه سوال ديگه واسم پيش اومده. چقدر احتمال داره كه يك نمايندگي از اعتبارش سوء استفاده كنه و راكت تقلبي وارد كنه (البته قصد جسارت به شركتي رو ندارم) به عنوان مثال سايت wilson رو نگاه كردم ديدم نيك اسپورت نمايندگي wilson رو تو بحرين ، ايران، كويت ، عمان، قطر رو داره حالا همچين شركتي آيا امكان داره تقلبي وارد كنه ؟ آيا براي دوستان پيش اومده راكتي رو از نمايندگي بگيرن و بعد متوجه تقلبي بودنش بشن.

من امروز بعد از ظهر كلاس داشتم از استادم در مورد راكت و طريقه وارد كردن اون پرسيدم گفت داداشم تو كاناداست تعداد بالا مي‌گيره با مسافر مي‌فرسته. از دوستانم اين سوال رو داشتم كه آيا چنين چيزي ممكنه يا نه؟ (كوروش جان شما فرموديد بعيده، من تجربه‌اي در اين زمينه ندارم ولي فكر مي‌كنم حتي محال باشه)
به همين خاطر حتي نسبت به راكت پيشنهاديش هم شك كردم. مي‌ترسم چون اين راكت رو داشته اون رو پيشنهاد داده.(Wilson BLX Surge)
كوروش جان پيرو صحبتتون مي‌خواستم يه راكتي باشه كه كنترل خوبي داشته باشه ولي چون هيكلم بزرگ نيست فكر كنم بايد تاحدي قدرتي هم باشه . در حقيقت نمي‌خواستم سريع مجبور به عوض كردن راكت باشم.

بازم ممنون از دوستان گلم كه اينقدر لطف دارن:655:

navid
05-10-2011, 10:07 PM

سلام
با عرض معذرت از همه دوستان که منی که کاملآ تازه کارم دارم جواب میدم
من راکت هارو اصلآ نمیشناسم دوست عزیز.ولی پیشنهادی بهم شد که اینجا هم خوندم.به من گفتن تا مدتی که بازیت راه بیفته برو راکت دست دوم بخر و هر وقت که زمانش رسید و خودت می فهمیدی چه راکتی واست خوبه راکتت رو عوض کن.این طوری با یه ضرر کم یه مدت یه راکت خوب دستته.من هم همین کارو کردم و الآن راکت Head speed MP رو دارم و از تصمیمی که گرفتم 100% راضی ام.به شما هم پیشنهاد میکنم اگر میتونی راکت دست دوم خوب پیدا کنی حتمآ بخر.اومدیم و یه راکت عالی خریدی و بعد 2 ماه فهمیدی راکت با کنترل یا پاور بیشتر به دردت میخوره.اون موقع کلی دلت میسوزه به خاطر راکتی که خریدی
بازم معذرت میخوام که با وجود دوستان که همه حرفه ای هستن من جواب دادم اما چون یکی دو ماه پیش مثل ایشون بودم گفتم شاید کمک کنه بهت

koury
05-10-2011, 10:24 PM
ممنون كوروش جان خيلي لطف كردي. من باز تمام صفحات فروم رو خوندم. از دوستانم معذرت خواهي مي‌كنم كه اينقدر دارم حساسيت به خرج مي‌دم تو انتخاب راكت آخه احساس مي‌كنم خيلي مهمه راكت درست انتخاب شده باشه و اصل باشه البته به استناد صحبتهاي دوستان (به خاطر صدمات احتمالي راكتهاي تقلبي به مچ و آرنج).يه سوال ديگه واسم پيش اومده. چقدر احتمال داره كه يك نمايندگي از اعتبارش سوء استفاده كنه و راكت تقلبي وارد كنه (البته قصد جسارت به شركتي رو ندارم) به عنوان مثال سايت wilson رو نگاه كردم ديدم نيك اسپورت نمايندگي wilson رو تو بحرين ، ايران، كويت ، عمان، قطر رو داره حالا همچين شركتي آيا امكان داره تقلبي وارد كنه ؟ آيا براي دوستان پيش اومده راكتي رو از نمايندگي بگيرن و بعد متوجه تقلبي بودنش بشن.

من امروز بعد از ظهر كلاس داشتم از استادم در مورد راكت و طريقه وارد كردن اون پرسيدم گفت داداشم تو كاناداست تعداد بالا مي‌گيره با مسافر مي‌فرسته. از دوستانم اين سوال رو داشتم كه آيا چنين چيزي ممكنه يا نه؟ (كوروش جان شما فرموديد بعيده، من تجربه‌اي در اين زمينه ندارم ولي فكر مي‌كنم حتي محال باشه)
به همين خاطر حتي نسبت به راكت پيشنهاديش هم شك كردم. مي‌ترسم چون اين راكت رو داشته اون رو پيشنهاد داده.(Wilson BLX Surge)
كوروش جان پيرو صحبتتون مي‌خواستم يه راكتي باشه كه كنترل خوبي داشته باشه ولي چون هيكلم بزرگ نيست فكر كنم بايد تاحدي قدرتي هم باشه . در حقيقت نمي‌خواستم سريع مجبور به عوض كردن راكت باشم.

در مورد سوال اولتون باید بگم تو ایران احتمال هرگونه سو استفاده ای هست و اینطور نیست که اینجام خیلی از نمایندگی ها اصل اصل وارد می کنن :350: ولی اینجوری بخواید به قضیه نگاه کنید هم خودتون رو اذیت می کنید هم بیش از حد حساس میشید... دلت پاک باشه و از نمایندگی بگیر، امیدوار باش که اصل باشه :shame: اینقدر چینی ها تو زدن راکت کپی تخصص دارن که شاید یه مربی درجه یک هم نتونه تفاوت هاش رو بشمره، این داستان برای یکی از دوستان من قبلا پیش اومده هر چند راکتش رو از دوبی خرید و بعد وقتی راکتش نصف شد معلوم شد چینی بوده :3t1: :443:

در مورد نحوه ی وارد کردن مربیتون هم من نمیتونم گناهش رو بشورم و چیزی بگم، عقل حکم می کنه که همچین کاری عقلانی نیست ولی شاید مربیتون انسان شریفی باشه و خدا خواسته تا یه نفر این همه هزینه ی وارد و حمل و رد کردن اجناس رو تو ایران تقبل کنه تا تعداد بالا راکت وارد کنه :379:

من با توجه به حرف شما از برند ویلسون راکت K Factor Kobra رو بهتون پیشنهاد میدم که عالی هست، یه درجه پیشرفته ترش هم BLX Pro Tour رو میتونم بهتون پیشنهاد بدم. هم کنترل خوبی دارن هم قدرت نسبتا راضی کننده ضمنا لزومی هم نداره مجددا راکت عوض کنید :443:

reza_j
05-11-2011, 11:36 AM
بازم سلام خدمت دوستان خودم. نويد جان و كوروش جان خيلي خيلي ممنون از لطفتون.
بازم دو تا مساله بود كه مي‌خواستم مطرح كنم

1. نويد جان در مورد راهنماييت در مورد خريد راكت دست دوم مشكلي كه به نظرم مي‌رسه اينه كه چون وقتي شما مي‌خوايين يه راكت دست دو بخرين احتمال اينكه دقيقا چيزيو كه به استيلتون و اندازه دستتون (از لحاظ گريپ) بخوره رو بتونيد پيدا كنيد خيلي كمه در حقيقت شايد مجبور باشيد با راكتي كار كنيد كه شما رو اذيت كنه و يا حتي باعث آسب ديدن مچ و آرنج تون بشه (نمي‌دونم واقعا اين نظرم درسته يا نه ) واسه همين تا حالا بهش فكر نكرده بودم. اين رو اينجا مطرح كردم چون احساس مي‌كنم دوستان زيادي هستن كه چنين تجربه‌اي را داشتن و مي‌تونن در اختيارمون قرار بدن (البته نهايت لطفشون رو مي‌رسونه)
(شايد بهتر باشه راكت دست دو بگيرم)

2. مساله دومي كه پيش اومده اينه كه من امروز رفتم نمايندگي نيك اسپورت و كل مساله در مورد صحبتهاي استادم در مورد وارد كردن راكت رو واسش توضيح دادم. ايشون گفتن بعضي مواقع اساتيد با يك شركت يا فروشگاه قراردادي مي‌بندن كه در صورت خريد راكت از آنها در صدي رو واسه خودشون بر دارن و گفت احتمالا استاد من هم به اين صورت هستش. دوستان عزيزم آيا شما تا حالا با چنين قضيه‌اي برخورد داشتين.

بازم ممنونم از همه دوستان گلم

koury
05-11-2011, 12:52 PM
من خودم اولین مربیم اون زمان که Prince اینجا نمایندگی رسمی داشت باهاش قرار داد داشت و بالاخره دو تا راکت تو پاچه ی ما کرد که هنوزم دارمشون!! ولی به مرور زمان یاد میگیری به مربیت هم نه بگی و وقتی هم میری نمایندگی خرید راکت راکتی که خودت میخوای رو بخری نه چیزی که فروشنده میخواد قالبت کنه :434:

نظر شخصی من مخالف راکت دست دو هست، میتونی یه پارتنر یا دوست یا یه نفر از دوستان مربیت پیدا کنی که راکت های گوناگونی رو بدن بهت نیم ساعت باهاش بزنی اگه راحت بودی بری همون رو بخری ولی من شخصا دست دو رو توصیه نمی کنم!! متاسفانه چون ایران دمو کردن معنائی نداره تنها راه حل این مشکل همینه...

amir23
05-11-2011, 01:11 PM
سلام

اولا در باره واردات راكت هاي كپي بايد بگم كه خيلي دنبال اين نباش كه چطوري وارد ميشن. تو كشور ما خيلي چيز هاي ديگه هم وارد ميشه و همه هم ميفهمن نبايد بشن اما كاري نميكنن (هر كسي تو گمرك سهم خودشو ور ميداره) البته اين به اين معنا نيست كه همه بد هستن ولي كافيه تو يك گمرك كشور همچين مساله اي داشته باشيم، خب وارد كننده ها همه جنس هاشونو ميفرستن اونجا ترخيص بشه.

از كانادا يا هر كشور ديگه اي اگه كسي راكت يا هر وسيله مجاز ديگه مياره يا بايد در حد چند دونه ( و نه انبوه) بياره كه به عنوان كالاي همراه مسافر تلقي بشه يا اين كه اگه ميخواد انبوه بياره بايد به طور رسمي تمام مدارك واردات كالا رو همراه داشته باشه. در ضمن قيمت راكتي كه شما گفتي در كانادا هم همون 199 دلار هست. خيلي بعيد به نظر ميرسه كه ايشون بتونه با همين قيمت راكت رو به دست شما برسونه.

درباره راكت هاي دست دوم هم بايد بگم كه اكثر اين راكت ها گريپ 3 ( چهار و سه هشتم) دارن و خيلي از آدم ها اين سايز گريپ نرمالشون هست. اگه كوچيك بود ميتوني با يك اور گريپ در حد نيم درجه به سايز گريپت اضافه كني( منبع وب سايتwww.tennis-warehouse.com ) .

بعضي وقت ها مربي ها با فروشگاه هاي خاصي قرارداد ميبندن. تو مشهد هم از اين تيپ مربي زياد داريم. يه بار خواست مربي من يه راكت ويلسون تو پاچم كنه من زير بار نرفتم. زنگ زدم از تهران نمايندگي رسمي و انحصاري بابولات راكتي رو كه باهاش بازي كرده بودم خريدم.

بابا شما ها كه تو تهرانين ديگه مشكلتون چيه... همه نمايندگي ها اونجان... همه تنيس بازا اونجان... راكت دست دوم تميز بايد پيدا بشه.

reza_j
05-11-2011, 01:14 PM
بازم سلام خدمت دوستانم. واقعا شرمنده‌ام كه اينقدر مزاحمتون مي‌شم:

من راكت Wilson BLX Surge رو تو نمايندگيش ديدم بالانسش 4pts HL بود ولي تو سايت Wilson زده 1pts HL و تو سايت tennis-warehouse زده 2pts HL. آيا همچين چيزي ممكنه كه يه راكت چند اندازه بالانس داشته باشه. كسي تا حالا همچين چيزي رو ديده. اين بالانس بر اساس راكت بدون زه تعيين مي‌شه؟ يعني ممكنه زه اينها با هم فرق كنه.
لينكهاش هم ايناس:
http://www.tennis-warehouse.com/descpage-WSBLX.html#spec
http://www.wilson.com/en-us/tennis/rackets/surge-blx

از دوستانم اگه كسي اطلاعاتي داره خيلي ممنون مي‌شم اگه لطف كنه در اختيارم بذاره.

amir23
05-11-2011, 06:38 PM
آره منم يه چند وقت پيش از اين تيپ تفاوت ها (سوتي ها:434:) ديدم. فكر كردم كه من اشتباه كردم اما ميبينم كه بقيه هم همچين چيزي رو ديدن...

reza_j
05-11-2011, 08:00 PM
كوروش جان و امير جان ممنون از راهنماييتون.

امير جان پس شما هم برخورد كرديد با اين قضيه واقعا دليلش چيه؟ اگه سوتي باشه كه يعني راكتهاي نمايندگي هم ممكنه اصل نباشه. :379:
حتي وزنشون هم فرق مي‌كنه. مثلا تو سايت Wilson زده 295 و تو سايت tennis-warehouse زده 289. البته اوني كه تو نمايندگي بود وزنش رو خوندم 279 Unstring بود كه مشابه سايت Wilson بود.
كوروش جان شما اگه نظري دارين ممنون مي‌شم راهنمايي كنين.

بازم ممنونم از همگي

koury
05-11-2011, 08:43 PM
نظر شخصی من اینه که احتمالا چون راکت ها رو جاهای مختلف مثل چین، فرانسه، آمریکا، اندونزی و ... تولید می کنن وزن و بالانسش به همین دلیل متفاوت باشه!! باز میشد گفت اگه راکت چینی باشه ممکنه اطلاعاتش با راکت اصل جور در نیاد ولی دیگه وقتی سایت رسمی اطلاعاتش با راکتی که از نمایندگیش میخری یکی در نمیاد حتما بدلیل اینه که دو جای مختلف تولید میشه دیگه... :379:

amir23
05-12-2011, 12:06 PM
يعني ميگي اگه يك راكت از سايت tennis-warehouse بخريم با توجه به اين كه مديريت و اين سايت تو آمريكا هست كيفيت راكت هاش با راكت هايي كه تو ايران ميخريم فرق ميكنه؟؟

koury
05-12-2011, 12:19 PM
مسلما راکتهائی که نمایندگی ها هم میارن اون راکتی که تو آمریکا تنیس ورهاوس بزرگترین فروشگاه تنیس دنیا میفروشه نیست، شما میتونی از نظر مشخصات و هد سایز و وزن مقایسه کنی!! هر چند از نظر کیفیت تا طولانی مدت باهاش توپ نزنی نمیتونی مقایسه ای بکنی...

اغلب اینها جنس درجه دو هست حالا نمیگم همه کپی چینی هستن یا درپیتی چون درجه دو الزاما جنس بد نیست، ولی از نظر وزن و مشخصات دو راکت با هم تفاوت دارن! مثال هم میتونم برات بزنم که یکی از راکت های خود من ویلسون کی فکتور با همون مدل راکت که یکی از دوستان پارتنرم دو سال پیش تو آمریکا خریده بود وزنش 25 گرم متفاوت بود (!!) و مشخصات تنشنی که روی راکت ها پیشنهاد کرده بود هم با هم متفاوت بود :379:

amir23
05-12-2011, 04:47 PM
پس اگه يه راهي باشه كه بتونيم از اين سايت خريد كنيم جنس هاي با كيفيت خيلي بيشتر ميتونيم داشته باشيم. (متاسفانه چون سايتش تو آمريكاست احتمالا نميشه ازش خريد كرد).من كه يه نگاه انداختم ديدم كه تقريبا همه چيزايي كه تو اين سايت ميفروشه قيمتش زير اون قيمتي هست كه تو ايران نمايندگي ها ميدن!!! حتي پوشاكش در حد يك سوم قيمت هاي اينجا هست. اين يعني كيفيت بيشتر و قيمت پايين تر...

koury
05-12-2011, 04:57 PM
صد در صد. یه باندانا با نرخ $ روز شاید بشه 12 تومن اینجا زیر 19 تومن که نمیدن بخوان حراجی کنن هم اجناس بنجل رو با هزار منت میدن!!

اگه یکی تو آمریکا یا اروپا یا کلا هر جائی خارج از ایران داشته باشی برات سفارش بده تحویل بگیره بفرسته ایران خیلی هم از نظر کیفیتی به نفعته هم از نظر قیمت...

reza_j
05-12-2011, 09:49 PM
سلام به همگي

كوروش جان من قيمتهاي راكتها رو چك مي‌كردم مثلا واسه wilson حدودا 60 دلار تو سايت Tennis-Warehouse ارزون تر بود نسبت به نمايندگي تو ايران (شايد بهتره بگيم قيمتش تو ايران 1.5 برابره). به نظر شما اگه واسه ايران يا مثلا يه جاي نزديك مثل دوبي بفرسته چقدر هزينه حمل مي‌گيره؟ اگه اينجوريه شايد پس استادم كه مي‌گفت از كانادا راكت مي‌يارم راست بگه (البته ممكنه خيلي خيلي خوش بينانه باشه)؟؟؟؟:379:

koury
05-12-2011, 10:52 PM
بنظر من اگه یه نفر خارج از ایران مثلا تو اروپا یا خاور میانه داشته باشی که برات بگیره و بفرسته ایران باز هم اندازه ای که نمایندگی ها میگن نمیشه... نمیتونم قیمت دقیق برای هزینه ی حمل بدم ولی مثلا شما میخوای سه تا راکت از نمایندگی بخری بشه 600 تومن، یکی برات از خارج سه راکت میگیره فوقش 500!!

مثلا اگه یکی داشته باشی که مسافرت بخواد بره بعنوان مسافر با خودش جنس بیاره همون هزینه ی گمرک هم نمیخواد و تا یه حدی مجانی حساب می کنن...

در مورد مربیتون من نگفتم دروغ میگه یا راست میگه ولی با توجه به هزینه های گمرک ایران برای وارد کردن اجناس انبود خیلی خیلی بعیده، مگر اینکه میخواسته بده به مسافر براش بیاره که از محدودیت گمرکی مطمئنا خارجه!

amir23
05-13-2011, 02:42 PM
يك نرم افزار داره تو سايتش كه هزينه حمل رو حساب ميكنه حدودا 50 تا 60 دلار ميشه براي يك راكت كه بفرسته دبي. اما اگه تعداد بخري كمتر ميشه.
راستي من تو اين وب سايت ديدم كه يه سري جنس هارو هم گذاشته براي حراج ( با قيمت هاي خيلي پايين). مثلا گفته 2 تا راكت قبلي نواك( Head Youtek speed pro) رو بخريد، ما هر كدوم رو 89 دلار حساب ميكنيم!!!!!!!

reza_j
05-14-2011, 09:29 AM
سلام دوستان. قبلا در مورد اختلاف بالانس راكت تو نمايندگي Wilson تو ايران و سايت Wilson صحبت كرديم. من راكت Wilson BLX Surge رو تو نمايندگيش ديدم بالانسش 4pts HL بود ولي تو سايت Wilson زده بود 1pts HL. من باز هم رفتم نمايندگيش گفت به خاطر زه هستش ولي نتونست توضيحي بده. بعدش كه فكر كردم به اين نتيجه رسيدم كه تو سايت Wilson بالانس رو با زه حساب كرده در حالي كه راكتي كه اينجاست تو نمايندگي بدون زه بالانسش رو زده در حقيقت راكت يه جا ساخته شده و جاي ديگه زه رو بستن. وقتي كه زه اضافه مي‌شه در حقيقت باعث مي‌شه بالانس به سر راكت منتقل بشه . براي محاسبه اينكه چقدر جابجا مي‌شه محاسباتش رو انجام دادم كه درست از آب در اومد. Lx , Ly طول دو بخش دسته و سر راكت تا نقطه تعادل بدون زه هستش و x و y وزن دو قسمت و m ميزان جابجايي بالانس راكت بعد از انداختن زه هستش. (البته يه خورده تقريب داره)

http://up.vatandownload.com/images/0y59818o8kghu7vhho6y.jpg

Ly=13.5+4pts=13.5+4*(1/8)=14”, Lx=13.5-4pts=13.5-4*(1/8)=13”
محاسبه x ,y :
با حل دستگاه زير كه با در نظر گرفتن قانون گشتاور ايجاد شده است :
x+y=279 , 13x=14y
خواهيم داشت (اعداد بر حسب گرمه) : y=134.3g,x=144.6g
حال فرض مي‌كنيم زه با وزن Ws را روي راكت مي‌اندازيم اين باعث مي‌شه نقطه تعادل به دليل سنگين شدن سر راكت به سمت سر راكت بيايد كه فرض مي‌كنيم m اينچ تعادل جابجا شود با استفاده از قانون گشتاور خواهيم داشت :
(14-m)(y+Ws-ym/14)=(13+m)(x+ym/14)
با حل معادله خواهيم داشت :
m=14Ws/(x+41/14y+Ws)=14Ws/(538.06+Ws)=0.0254”Ws=(0.2pts)Ws=Ws/5 pts
يعني اگر زه 15 گرم باشه اونوقت m=3pts مي‌شود. در حقيقت به ازاي هر 5 گرم كه به سر و يا دسته راكت اضافه مي‌شود نقطه بالانس 1pts جابجا مي‌شود.

Hosniye
05-14-2011, 12:17 PM
راکت سبک برای تنیس خوبه یا سنگین ؟ آخه راکت های "هد" خیلی سنگین هستند

amir23
05-15-2011, 03:14 PM
اااااااا چه جالب. اين عكسي كه شما از خودت گذاشتي رو تو زمين هاي دانشگاه فردوسي نگرفتي؟؟؟ تا جايي كه من يادمه از پارسال 4 تا زمين خانم ها رو هم دادن به آقايون( بهانشون اين بوده كه ساختمون هاي روبرو ميتونن هاله اي از خانم ها رو ببينن!!! بنابراين بازي تنيس براي خانم ها در اين زمين ها غير اسلامي هست.) حالا دوباره ميذارن خانم ها هم از زمين ها استفاده كنن يا اين عكس مربوط به خيلي وقت پيش ميشه؟

آرش
05-17-2011, 12:45 PM
سلام مرتضي جان.
من ميخواهم تازه تنيس را شروع كنم.نميدونم چه راكتي بايد بگيرم.
البته خيلي دير دارم شروع ميكنم.30 سالمه-قدم 185 هست.
اگه ميتوني آدرس نمايندگيتونو برام بفرست.ممنون ميشم اگه راهنمايي كني.
البته تعريف راكتهاي هد و بابولتم زياد شنيدم.

EXpress
05-18-2011, 12:56 AM
راکت سبک برای تنیس خوبه یا سنگین ؟ آخه راکت های "هد" خیلی سنگین هستند

سلام

دوست عریر سنگینی و سبکی راکت به خودت و قذرت ضربه زنیت بستگی داره.

البته خيلي دير دارم شروع ميكنم.30 سالمه-قدم 185 هست.
اگه ميتوني آدرس نمايندگيتونو برام بفرست.ممنون ميشم اگه راهنمايي كني.
البته تعريف راكتهاي هد و بابولتم زياد شنيدم.

به نظر من هذ برای تاره کارها بد نیست.(البته نظر شخصیه خودمه دوست من)

!! كيمياگر !!
05-23-2011, 11:17 PM
دوستان راكت خوب با قيمت تقريبا كم چيه ؟ من براي اولين باره ميخوام بازي كنم براي همين راكت گروني نميخوام

بهتره سايز گريپش كوچيك باشه

با اين مشخصات بهترين گزينه ها چيه ؟

با تشكر

shv
05-24-2011, 09:59 AM
با سلام من تازه این وبسایتو پیدا کردم و خیلی خوشحالم که همچین جایی برای تبادل نظر و مشاوره وجود داره.
من میخوام یه راکت تا رنج 250 هزار تومان بخرو و به راکت های head علاقمندم.
YouTek™ IG Speed MP 16/19

YouTek™ IG Speed MP 18/20

YouTek™ IG Speed Pro

YouTek™ IG Speed 300

خوشحال میشم اگر یکی از دوستان فرق بین راکت های بالا رو توضیح بده. میدونم که یکی از تفاوتهاشون در وزنشونه و وزن چه تاثیری داره؟

!! كيمياگر !!
05-24-2011, 12:14 PM
دوست عزيز نظر شخصي من اينه كه وزن راكت به خودت بستگي داره
مثلا اكثر افراد راكت سبك رو ترجيح ميدن چون حملش راحت تره و كار باهاش سريعتر ميشه اما من خودم و خيلي هاي ديگه با راكت سنگين بيشتر حال ميكنيم

راستي يكي جواب سوال منو بده ديگه ....

!! كيمياگر !!
05-24-2011, 12:14 PM
بالاي همين صفحه از تاپيك هم به اين موضوع اشاره كرده

reza_j
05-27-2011, 12:07 AM
shv (http://tennistalkers.com/member.php?u=1529) عزيز بهترين راه اينه كه بشيني تمام پستهاي اين فروم را بخوني خيلي مفيده. من تا اونجايي كه مي‌دونم واست مي‌گم.
ببين سنگيني راكت كاملا به خودت بستگي داره يعني بايد در حدي باشه كه بتوني باهاش بازي كني ولي اگه بتوني با راكتهاي سنگين تر بازي كني بهتره (يعني قدرتش رو داشته باشي) چون كنترل بهتري دارن ولي اگه واست سنگين باشن ممكنه tennis elbow بگيري پس اگه هيكل درشتي نداري بهتره راكت سبك تر بگيري.
تو راكتها به چند تا چيزه ديگه هم بايد دقت كني. Head Size راكت كه معمولا مبتديها بين 100 تا 105 بايد بگيرن. با يك string pattern يكسان هر چي head size بزرگتر باشه راكت قدرتي تره و برعكس با يك head size يكسان هر چي تعداد string بيشتر باشه كنترلي تره راكت. مثلا يه راكت با head size 100 و با string pattern 16*19 از يك راكت با head size 100 و string patten 18*20 قدرتي تره. واسه مبتديها راكت نبايد زياد كنترلي باشه چون به بازو آسيب مي‌زنه به خاطر اينكه تكنيك كافي ندارن.
همين طور بايد به بالانس راكت هم دقت كني راكتهاي سر سنگين كه قدرت بيشتري دارن، واسه مبتديهاست ولي مي‌تونه احتمال آسيب آرنج رو بالا ببره. راكتهاي سر سبك كنترلي ترن و قبليت حركت بهتري براي ضربات دارن.(البته اصلياش ايناست ولي آيتمهاي ديگه مثه String Tension و يا شكل طراحي راكت هم نقش داره)
از بين راكتهايي كه گفتي YouTek™ IG Speed MP 18/20 و YouTek™ IG Speed MP 16/19 كاملا كنترلي هستن و خيلي هم سنگينن. راكت
YouTek™ IG Speed 300 وزن كمتري داره و كمتر كنترليه(ولي بازم كنترليه نه قدرتي) و فكر مي‌كنم بهتر باشه. (البته اگه مبتدي هستي و هيكل درشتي نداري)

reza_j
05-27-2011, 07:01 PM
ببخشيد اشتباهي نوشتم "بازو" منظورم آرنج بود.

ARY143
05-28-2011, 02:34 PM
دوستان عزیز سلام
من تازه در این سایت عضو شده ام و مطالب مربوط به انتخاب راکت را مطالعه میکردم .

سوالی داشتم و آن این است

در انتخاب راکت - فاکتور ضربات بک هند با یک دست و یا دو دست تاثیر گذار هست .
من خودم ضربات بک هند را با یک دست می زنم و مثلا به ندرت دیده ام بازکنان بزرگ دنیا که ضربات بک هند یک دست می زنند از راکت های بابولات استفاده کنند ( غیر از یک مورد بازیکن زن ایتالیائی که ضربات بک هند یک دست میزند و از بابولات استفاده میکند )
آیا این مسئله اتفاقی و سلیقه ائی یا فنی .

با تشکر از

koury
05-28-2011, 05:32 PM
سلام

دوست عزیز بنظر من این اتفاقی هست و من خودم بازیکنان زیادی میشناسم که یکدستی میزنن و بابولات استفاده می کنن البته بیشتر در حد چلنجر بازی می کنن!

نوع بکهند صد در صد تاثیر داره، چون موقع Backswing کردن نوع Backswing یکدستی و دودستی کلا متفاوت هست و بنظر من هر چی راکت سنگین تر باشه برای یکدستی راحت تر هست... دلیل اینکه اغلب ویلسون میگیرن همینه که راکت هاش خیلی سنگین و Frame راکت فوق العاده برای یکدستی Suit هست ولی برند راکت بیشتر سلیقه ایه و شما میتونی با یه Lead Tape همین بابولات رو سنگین تر هم بکنی!!

موفق باشی

ARY143
05-29-2011, 07:29 AM
سلام دوست عزیز
ممنون از پاسخی که دادید

پیروز و سربلند باشید

amd67
05-31-2011, 10:16 AM
سلام
من تازه کارم دو تا راکت به نام ویلسون خریدم که بعد فهمیدم تقلبی بودند و دیگه قابل استفاده نیستد
حالا میخوام یک راکت خوب بگیرم
با توجه به این که تازه کارم اگر راکت
یا
Babolat (http://www.tennis-warehouse.com/Babolat_AeroPro_Drive_GT/descpageRCBAB-BAPDGT.html)AeroPro Drive GT French Open (http://www.tennis-warehouse.com/Babolat_AeroPro_Drive_GT_French_Open/descpageRCBAB-RGAPDGT.html)
رو بگیرم بهتر نیست. چون در آینده دوباره هزینه نکنم برای خرید راکت خوب
عمر راکت های حرفه ای چقدره؟
به نظرتون این کار رو انجام بدم بهتره یا اینکه راکت دیگه ای بگیرم
لطفا راهنمایی کنید

iSam
05-31-2011, 10:34 AM
اگر در این سطح راکت میخوای بهترن انتخابها در زیر هستن که میتونی از ملاصدرا اسپرت یا نیک اسپرت بگیری:
Head Youtek Speed MP
Babolat Pure Drive GT Roddick
Wilson BLX Six-One Tour

koury
05-31-2011, 12:16 PM
ایرو پروی فرنچ اپن رو من در ایران ندیدم اگه جائی مطمئنید داره لطفا قیمت هم بدید؟

ضمنا راکت ایرو پرو درایو جی تی که راکت رافا هم هست راکت سبک و خوبی هم هست ولی باید یه مربی بنابر بازیتون بهتون پیشنهاد راکت بده نه ما!! ممکنه بگیرید و در دراز مدت بضررتون بشه :379:

باید بگم راکت های حرفه ای عمر دار هستن و اینطور نیست که چون فدرر و نادال هر 2-3 سال یه راکت عوض می کنن دیگه نمیشه با اون راکت بازی کرد!!

موفق باشید

amd67
05-31-2011, 05:38 PM
اگر در این سطح راکت میخوای بهترن انتخابها در زیر هستن که میتونی از ملاصدرا اسپرت یا نیک اسپرت بگیری:
Head Youtek Speed MP
Babolat Pure Drive GT Roddick
Wilson BLX Six-One Tour
با تشکر هر دو مدل بابولت که نادال استفاده میکنه و شما فرموده بودید رو با هم مقایسه کردم بیشترین تفاوتش در
Swing Speed
بود که مدلی که نادال استفاده میکنه سریع بود و مدلی که شما پیشنهاد داده بودید میانه بود
به همین دلیل شما این مدل رو پیشنهاد دادید
با توجه به اینکه در مدل ویلسون
swim speed
آن سریع است و همچنین صفحه کوچکتری داره نسبت به مدل بابلت. این مدل ویلسون راکتی است که راجر فدرر داره از اون استفاده میکنه پس یک راکت کاملا حرفه ای استایرو پروی فرنچ اپن رو من در ایران ندیدم اگه جائی مطمئنید داره لطفا قیمت هم بدید؟

ضمنا راکت ایرو پرو درایو جی تی که راکت رافا هم هست راکت سبک و خوبی هم هست ولی باید یه مربی بنابر بازیتون بهتون پیشنهاد راکت بده نه ما!! ممکنه بگیرید و در دراز مدت بضررتون بشه [/URL][URL="http://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/39.gif"]http://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/39.gif (http://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/39.gif)

باید بگم راکت های حرفه ای عمر دار هستن و اینطور نیست که چون فدرر و نادال هر 2-3 سال یه راکت عوض می کنن دیگه نمیشه با اون راکت بازی کرد!!

موفق باشید
ممنون از راهنماییتون
میشه بفرمایید چرا امکان داره در دراز مدت بضررم تموم بشه. از نظر قیمتی و یا اینکه از نظر پیشرفت بازی یا نکته دیگه ای داره

koury
05-31-2011, 07:44 PM
از نظر بازیتون گفتم، ممکنه یه راکت با یه هد سایز یا وزنی برای یه بازیکن با فیزیک یا نوع بازی خاصی خیلی خوب نباشه و در آینده موجب درد آرنج و دست و تاول و ... بشه!! ولی در کل راکت های حرفه ای برای مدت طولانی حداقل 4-5 سالی براتون کار می کنن و از نظر قیمتی به صرفه تر از خرید راکت آماتور یا دست دو و ... هست :443:

TENNIS BOY
05-31-2011, 09:38 PM
سلام به تمامی دوستان عزیزم.من با راکت PRESTIGE HEAD بازی می کنم ولی احساس می کنم با این راکت ضربه های SPINدار و قدرتمندی نمی زنم.می خوام یک راکت جدید بخرم.خودم راکت HEAD YOUTEK SPEEDو BABOLAT RODDICKدر نظر دارم لطفا راهنمایی کنید/
(http://www.tennis-warehouse.com/Head_YOUTEK_IG_Speed_18x20/descpageRCHEAD-HS18.html?from=tennis)

DArk
06-03-2011, 09:45 AM
سلام به تمامی دوستان عزیزم.من با راکت PRESTIGE HEAD بازی می کنم ولی احساس می کنم با این راکت ضربه های SPINدار و قدرتمندی نمی زنم.می خوام یک راکت جدید بخرم.خودم راکت HEAD YOUTEK SPEEDو BABOLAT RODDICKدر نظر دارم لطفا راهنمایی کنید/
(http://www.tennis-warehouse.com/Head_YOUTEK_IG_Speed_18x20/descpageRCHEAD-HS18.html?from=tennis)
با سلام...
هر 2 تا راکتی که شما مد نظر دارین، پاورشون از کنترلشون بیشتره.یعنی شما میتونین باهاش ضربات فلت قوی بزنید.ولی اگه می خواین ضربات اسپین دار بزنید باید راکت شما از نظر قدرت وکنترل بالانس باشه یا کنترل بیشتری داشته باشه.(پیشنهاد:قدرت و کنترل بالانس:Aero pro Drive Gt و کنترل بیشتر: Aero storm Gt...Pure storm Gt..Pure storm 135
موفق باشید...

mitin1366
06-06-2011, 11:53 AM
pure drive + roddick GT
لازم دارم
هر کی داره بگه یا شماره تلفن جایی که داشته باشه؟

TENNIS BOY
06-06-2011, 10:28 PM
سلام dark عزیز خیلی مچکرم از راهنماییتون...

ario70
06-08-2011, 12:08 AM
سلام به همگی
من 6-7ماهه بازی میکنم میشه گفت مبتدی نیستم چون دیگه اصول کلی رو بلدم . هیکلمم معمولیه . میخواستم بدونم توصیه شما برا راکت چیه؟ مرسی از همه . نظرتون راجع به Head prestige چیه؟؟

amir23
06-08-2011, 07:09 AM
سلام
من تازه کارم دو تا راکت به نام ویلسون خریدم که بعد فهمیدم تقلبی بودند و دیگه قابل استفاده نیستد
حالا میخوام یک راکت خوب بگیرم
با توجه به این که تازه کارم اگر راکت
یا
Babolat (http://www.tennis-warehouse.com/Babolat_AeroPro_Drive_GT/descpageRCBAB-BAPDGT.html)AeroPro Drive GT French Open (http://www.tennis-warehouse.com/Babolat_AeroPro_Drive_GT_French_Open/descpageRCBAB-RGAPDGT.html)
رو بگیرم بهتر نیست. چون در آینده دوباره هزینه نکنم برای خرید راکت خوب
عمر راکت های حرفه ای چقدره؟
به نظرتون این کار رو انجام بدم بهتره یا اینکه راکت دیگه ای بگیرم
لطفا راهنمایی کنید

من خيلي متاسفم از اين كه ميبينم بعضي براي يكم سود بيشتر راكت هاي تقلبي رو به جاي اورجينال ميفروشن.

DArk
06-08-2011, 11:10 AM
سلام به همگی
من 6-7ماهه بازی میکنم میشه گفت مبتدی نیستم چون دیگه اصول کلی رو بلدم . هیکلمم معمولیه . میخواستم بدونم توصیه شما برا راکت چیه؟ مرسی از همه . نظرتون راجع به Head prestige چیه؟؟
سلام دوست عزیز..
انتخاب راکت بستگی به استایل بازی شما داره و بهترین کسی که میتونه بهتون توی انتخابش کمک کنه کسیه که بازیتونو دیده باشه،،ولی اگه سبک بازیتونو بگید میشه کمک کرد.در ضمن منظورتون از Prestige راکت سودرلینگه(Prestige Midplus) یا راکت واورینکا(Prestige pro)؟؟؟

Yahya_888
06-11-2011, 09:29 PM
سلام به همه دوستان!!
راستش برای من یک راکتی از خارج از کشور آوردن مارک wilson... ولی الان نمی دونم این چه مدلی هست!! متاسفانه چیزی هم روش ننوشته! فقط یک عبارک Blade 27 روش هست که من هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم از اینترنت!
دوستان کسی می دونه این چه مدلی هست؟ و اینکه چجوریه این راکت و قیمتش حدودا چقدر هستش؟
این عکسشه:

http://up.iranblog.com/images/gfoyla7if3cmkhgvob84.jpg

ممنون

DArk
06-11-2011, 10:54 PM
سلام به همه دوستان!!
راستش برای من یک راکتی از خارج از کشور آوردن مارک wilson... ولی الان نمی دونم این چه مدلی هست!! متاسفانه چیزی هم روش ننوشته! فقط یک عبارک Blade 27 روش هست که من هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم از اینترنت!
دوستان کسی می دونه این چه مدلی هست؟ و اینکه چجوریه این راکت و قیمتش حدودا چقدر هستش؟
این عکسشه:
http://up.iranblog.com/images/gfoyla7if3cmkhgvob84.jpg
ممنون
با سلام...
این راکت، سری اول راکتهای Blade بعد از این K blade اومد و بهدشم که Blx Blade، اون 27 هم که پشته Blade نوشته یعنی صفحه ی راکت 27 اینچه،من خیلی وقت پیش 23 جونیورشم دیده بودم،،نمیدونم الان بتونی پیداش کنی که قیمت بگیری، ولی اگه پیدا بشه باید ی چیزی حدودای 50 تا 60 باشه..
موفق باشید...

ario70
06-12-2011, 12:40 PM
سلام دوست عزیز..
انتخاب راکت بستگی به استایل بازی شما داره و بهترین کسی که میتونه بهتون توی انتخابش کمک کنه کسیه که بازیتونو دیده باشه،،ولی اگه سبک بازیتونو بگید میشه کمک کرد.در ضمن منظورتون از Prestige راکت سودرلینگه(Prestige Midplus) یا راکت واورینکا(Prestige pro)؟؟؟

مرسی از راهنماییت , دو تاشون که فرق زیادی ندارن فقط وزنشون 4گرم فرق میکنه . چه فرقای دیگه دارن؟ من با هد بازی کردم خوشم اومده ولی خب میترسم سنگینیش دراز مدت اذیتم کنه . سنگینی راکت چه مزایا و معایبی داره؟

DArk
06-12-2011, 01:17 PM
مرسی از راهنماییت , دو تاشون که فرق زیادی ندارن فقط وزنشون 4گرم فرق میکنه . چه فرقای دیگه دارن؟ من با هد بازی کردم خوشم اومده ولی خب میترسم سنگینیش دراز مدت اذیتم کنه . سنگینی راکت چه مزایا و معایبی داره؟
با سلام..
خواهش میکنم،اتفاقا زمین تا آسمون این 2 تا راکت با هم فرق می کنن،از بالانسشون بگیر برو تا اندازه زهاشون و 1تیکه و 2تیکه بودنشون و خیلی چیزای دیگشون..راکتهای که یک مقدار سنگینه برای شروع تنیس خیلی خوبه چون وزن راکت با قدرت کم هم میتونه یک زربه فلت خوب بسازه،ولی اگه می خواین ضربات اسپین دار بزنید،خوب بعدا یکم کارتون سخت میشه،ولی اگه Follow Through (حرکت دست به دنبال ضربه) را کامل رعایت کنید فکر نمیکنم با این راکتها هم دچار آسیب دیدگی جدی بشید،، موفق باشید...

MEHDI F
06-12-2011, 03:58 PM
سلام دوستان. دنبال راکت WILSON K BLADE 98 می گردم. از چندتا فروشگاه پرسیدم که ندارن.
اگه کسی اطلاع داره که فروشگاهی این راکتو داره اطلاع بده .

saeed2008ufo
06-12-2011, 04:10 PM
سلام مربی ما تو ارومیه یه سری wilson cobra از تهران آورده 180 هزار تومن میفوشه به نظر شما cobra چه جور راکتیه و قیمتش چند ه ممنون

DArk
06-12-2011, 04:59 PM
سلام دوستان. دنبال راکت WILSON K BLADE 98 می گردم. از چندتا فروشگاه پرسیدم که ندارن.
اگه کسی اطلاع داره که فروشگاهی این راکتو داره اطلاع بده .
با سلام..
از وقتی راکتهای BlX اومده سری K factor توی ایران یک مقدار سخت پیدا میشه،اونم بخاطر اینه که سود راکتهای Blx بیشتره،،شما اگه به نیک اسپرت زنگ نزدی یک زنگ بزن معمولا اولای تابستون جنساش میرسید(من این شماره رو از قبل داشتم نمیدونم الانم همینه یا نه: 88797402
سلام مربی ما تو ارومیه یه سری wilson cobra از تهران آورده 180 هزار تومن میفوشه به نظر شما cobra چه جور راکتیه و قیمتش چند ه ممنون
با سلام...
راکتهای K factor kobra با توجه به سایز هدشون یک مقدار گردتر به نظر می یان و برای ضربات پشت بیس لاین خوبن، در کل برای بازیکنای معمولی خوبن ولی شما میتونی با 10 تا 15 تومن اختلاف یک راکت بابولات بهتر بگیری،من قیمت دقیق اینو تو تهران ندارم ولی با توجه به قیمت سایتهای خارجی برای راکتهای دیگه و مقایسشون با قیمت اینجا میشه گفت خیلی گرونه... موفق باشید

ario70
06-12-2011, 05:10 PM
با سلام..
خواهش میکنم،اتفاقا زمین تا آسمون این 2 تا راکت با هم فرق می کنن،از بالانسشون بگیر برو تا اندازه زهاشون و 1تیکه و 2تیکه بودنشون و خیلی چیزای دیگشون..راکتهای که یک مقدار سنگینه برای شروع تنیس خیلی خوبه چون وزن راکت با قدرت کم هم میتونه یک زربه فلت خوب بسازه،ولی اگه می خواین ضربات اسپین دار بزنید،خوب بعدا یکم کارتون سخت میشه،ولی اگه Follow Through (حرکت دست به دنبال ضربه) را کامل رعایت کنید فکر نمیکنم با این راکتها هم دچار آسیب دیدگی جدی بشید،، موفق باشید...

مرسی ی ی ی عالی بوددد . راجع به بالانس و اندازه زه و چیزا دیگشونم یه توضیح کلی بم میدی؟
توی سایت http://www.tennis-warehouse.com/ نوشته ولی من زیاد ازش سر در نمیارم . که دیگه برم ببینم کجا به قیمت خوب پیداش میکنم ، با گریپ سفید خداست:655:

saeed2008ufo
06-12-2011, 07:07 PM
سلاممنون از راهنماییتون مناسب ترین babolat رو هم از نظر کیفیت و قیمت واسه بازی حرفه ای کدوم هست??????????

saeed2008ufo
06-12-2011, 08:34 PM
بابولات دوروبر 150 تومان چه جوریه در چه حدیه ,اگه مدل های بالتر خیلی بهترن میتونم کمی بشتر خرج کنم

DArk
06-12-2011, 10:31 PM
مرسی ی ی ی عالی بوددد . راجع به بالانس و اندازه زه و چیزا دیگشونم یه توضیح کلی بم میدی؟
توی سایت http://www.tennis-warehouse.com/ نوشته ولی من زیاد ازش سر در نمیارم . که دیگه برم ببینم کجا به قیمت خوب پیداش میکنم ، با گریپ سفید خداست:655:
خواهش میکنم...
بالانس راکت به 2 عامل قدرت و کنترل بستگی داره،هر چقدر کنترل راکت بیشتر باشه ضربات Spin بیشتری میگیرن و در مورد قدرت بلاعکس Flat تر اند(البته زه راکت هم 3 لول داره که 2 تاش تاثیر گذاره)،اندازه زه هم مدل بستن زه هستش بطور مثال تویه این 2 تا راکت یکیشون میینش 16 هست و کراسش 19 و اون یکی به ترتیب 18 و 20 یعنی طول راکت 16 ردیف زه کشیده شده و در عرضش 19 تا(اون یکی هم به همین شکل)که این تاثیر مستقیم توی پراکندگی نقطه ای زه داره...
سلاممنون از راهنماییتون مناسب ترین babolat رو هم از نظر کیفیت و قیمت واسه بازی حرفه ای کدوم هست??????????
خواهش میکنم...
راکتهای بابولات بر عکس بقیه راکتها و بخصوص wilson یجوریه که حتی مبتدیها هم میتونن با مدل های Expert ش به راهتی بازی کنن و تغریبا همش برای حرفه ای ها هم مناسبه،و الان هم توی دنیا حرف اول رو میزنه(تمام برندگان سطوح اول رولند گاروس امسال با بابولات کار می کردن)،و قیمتاشم مناسبه، شما میتونی با 195 تومن یدونه Pure storm GT بگیری که عالیه یا 20 تومن بیشتر خرج کنی و Aero ش رو بگیری که بالاترین تکنولوژی بابولات توش بکار رفته یا اگه می خوای بالانس باشه Aero pro Drive GT رو بگیر که همون راکت ناداله(این قیمت ها که دادم برای خرید 1 ماه پیشمه معمولا برای تابستون 15 تا 20 تومن رو اجناس میاد)..موفق باشید...

saeed2008ufo
06-12-2011, 11:04 PM
بازم خیلی ممنون به نظر دوستان سری xs بابولات چه جوریه???

ario70
06-12-2011, 11:17 PM
خواهش میکنم...
بالانس راکت به 2 عامل قدرت و کنترل بستگی داره،هر چقدر کنترل راکت بیشتر باشه ضربات Spin بیشتری میگیرن و در مورد قدرت بلاعکس Flat تر اند(البته زه راکت هم 3 لول داره که 2 تاش تاثیر گذاره)،اندازه زه هم مدل بستن زه هستش بطور مثال تویه این 2 تا راکت یکیشون میینش 16 هست و کراسش 19 و اون یکی به ترتیب 18 و 20 یعنی طول راکت 16 ردیف زه کشیده شده و در عرضش 19 تا(اون یکی هم به همین شکل)که این تاثیر مستقیم توی پراکندگی نقطه ای زه داره...

خواهش میکنم...
راکتهای بابولات بر عکس بقیه راکتها و بخصوص wilson یجوریه که حتی مبتدیها هم میتونن با مدل های Expert ش به راهتی بازی کنن و تغریبا همش برای حرفه ای ها هم مناسبه،و الان هم توی دنیا حرف اول رو میزنه(تمام برندگان سطوح اول رولند گاروس امسال با بابولات کار می کردن)،و قیمتاشم مناسبه، شما میتونی با 195 تومن یدونه Pure storm GT بگیری که عالیه یا 20 تومن بیشتر خرج کنی و Aero ش رو بگیری که بالاترین تکنولوژی بابولات توش بکار رفته یا اگه می خوای بالانس باشه Aero pro Drive GT رو بگیر که همون راکت ناداله(این قیمت ها که دادم برای خرید 1 ماه پیشمه معمولا برای تابستون 15 تا 20 تومن رو اجناس میاد)..موفق باشید...

Mains skip: 9T 8H 10H
Two Pieces
اینا مربوط به چیان؟
هرچی پراکندگی زه بیشتر باشه کنترل بهتره؟

DArk
06-13-2011, 03:20 PM
Two Pieces
اینا مربوط به چیان؟
هرچی پراکندگی زه بیشتر باشه کنترل بهتره؟
اون اولی که ترکیب خروجی Main هست که زیاد مهم نیست، دومی یعنی راکت 2 تیکست،توی راکتهای 2 تیکه معمولا Grip از بقیه راکت جداست و بین اونا از پلاستیک یا چیزای دیگه استفاده میکنن که لرزش کمتر بشه(البته توی راکت های بابولات از دسته 2 تیکست)..و در آخر هر چقدر فاصله زه ها بیشتر باشه کنترل سختره...موفق باشید

saeed2008ufo
06-13-2011, 09:28 PM
بازم خیلی ممنون به نظر دوستان سری xs بابولات چه جوریه???

mitin1366
06-15-2011, 08:57 AM
سلام
فروشگاه چیزی دارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Mohammad
06-15-2011, 09:22 AM
Two Pieces
اینا مربوط به چیان؟

اینا مربوط به زه کشی راکت هستند.
T نشانه Throat یا همون گلوگاه راکته، H هم Head .
مثلا 9T یعنی که سوراخ نهم روی Throat راکت باید موقع زه کشی باید خالی گذاشته بشه که برای Cross ازش استفاده بشه، اگه یه راکت دم دست داری نگاه کنی راحت متوجه منظورم میشی.
دو نوع زه کشی هم داریم Two Pieces و One Piece. اینم مشخصه دیگه.

RAFA_NADAL
06-15-2011, 11:30 AM
به نظر من که فعلا بهترین انتخاب ویلسون هست....درسته عشق نادال دارم و راکت نادال هم بابولات هست ولی بازم من ویلسون BLX رو ترجیح میدم.....مال خودمم همینه البته تازه گرفتمش....قبلش HEAD اندی ماری رو داشتم ولی در اثر سهل انگاری شکست.....ولی کلا من از برند بابولات زیاد خوشم نمیاد.....نمیشه گفت بابولات بهترین برنده....الان چون نادال بابولات دستش میگیره اونو برند برتر جهان میدونید ولی در اصل بین راکت راجر و رافا و نواک که از 3 برند مختلف هستند تفاوت زیادی وجود نداره....اگه برتری کامل بابولات ثابت شده بود مگه فدرر و جوکوویچ ببخشید دیوانه بودن برن یه راکت ضعیف تر دستشون بگیرن....فعلا هر 3 در یه سطح هستن....حالا آخرش انتخاب با خودتونه....

DArk
06-15-2011, 05:08 PM
نمیشه گفت بابولات بهترین برنده....الان چون نادال بابولات دستش میگیره اونو برند برتر جهان میدونید ولی در اصل بین راکت راجر و رافا و نواک که از 3 برند مختلف هستند تفاوت زیادی وجود نداره....اگه برتری کامل بابولات ثابت شده بود مگه فدرر و جوکوویچ ببخشید دیوانه بودن برن یه راکت ضعیف تر دستشون بگیرن...
با سلام...
البته هیچ موقع نمیشه بصورت قطعی گفت یک برند از اون یکی بهتره چون هر کدوم ویژه گیهای خودشون رو دارن...ولی اگه مثلا من میگم این راکت از بقیه بهتره دلیلش اینه که توی این چند ساله توی تمام سطوح مسابقات کسانی که از این راکت استفاده کردن موفق بودن(برای مثال تیم رئال و بارسا هر 2 تاشون تیمهای عالی هستن ولی چرا همه میگن بارسا بهترین تیمه؟:بخاطر نتایج بهترش)....اون مثله ایم که گفتی فقط جنبه تبلیقات داره وگرنه اگه راجرم ی روزی بابولات دستش بگیره،میده براش ی جوری بسازن که شبیه همین راکت فعلیش بشه...

koury
06-15-2011, 10:20 PM
برند راکت امری کاملا سلیقه ای هست ولی اینکه بگیم چون یه برندی محبوب تر هست باید بقیه ی بازیکنان هم بیان اون برند رو استفاده کنن چیز عجیبی هست!!

وقتی فدرر با Wilson قرار داد عمری بست Babolat هنوز مثل الان محبوب نبود، ثانیا بازیکنان همونطور که بالا گفتم بنا بر سلیقشون و همچنین مبالغ پیشنهادی کمپانی با یه برندی کار می کنن و نه بر اساس محبوبیت عمومی اون. همینطور هر کمپانی ممکنه بتونه بر اساس وزن و هد سایز و مشخصات یه برند دیگه هم Customize کنه پس دلیلی نداره بازیکن بیاد پول و سلیقش رو ول کنه و حتما با یه برند خاص بازی کنه.

فکر کردید دلیل اینکه آنا ایوانوویچ یا کرولاین ووزنیاکی یا فرناندو ورداسکو یا حتی نواک به Yonex و Dunlop و Head پیوستن چی بود؟ چون مبلغ بیشتری بهشون میدادن وگرنه صد در صد از نظر محبوبیت Wilson از Yonex و Dunlop بهتر هست...

خلاصه درسته الان محبوب ترین برند Babolat هست، ولی هر راکتی طرفداران و علاقمندان خودش رو داره و محبوبیت دلیلی بر استفاده ی راکت توسط همه نیست!

موفق باشید

MEHDI F
06-17-2011, 12:15 PM
جناب DARK ممنونم ازتون. نتونستم پیدا کنم ( K BALADE 98) ، از همه نمایندگی های نیک اسپرت پرسیدم که نداشتن .

DArk
06-17-2011, 12:29 PM
جناب DARK ممنونم ازتون. نتونستم پیدا کنم ( K BALADE 98) ، از همه نمایندگی های نیک اسپرت پرسیدم که نداشتن .
خواهش میکنم مهدی جان.. یک مقدار کمیاب هست ولی توی تهران همه چیز پیدا میشه،اگه پیداش کردم حتما بهت خبر میدم...

kian3d
06-17-2011, 10:38 PM
سلام دوستان
قیمت راکت توی کیش و قشم ارزون تره؟
اگه کسی نمایندگی سراغ داره ممکنه به من معرفی کنه؟
نکته دیکه اینکه من تقریبا تازه کارم
میخواستم یک راکت بابولات بهم معرفی کنید
با قیمت لطفا
این Aero و pure چطورن؟و چنده قیمتشون؟

DArk
06-17-2011, 11:46 PM
سلام دوستان
قیمت راکت توی کیش و قشم ارزون تره؟
اگه کسی نمایندگی سراغ داره ممکنه به من معرفی کنه؟
نکته دیکه اینکه من تقریبا تازه کارم
میخواستم یک راکت بابولات بهم معرفی کنید
با قیمت لطفا
این Aero و pure چطورن؟و چنده قیمتشون؟
با سلام...
من به تازگی قشم نرفتم ولی کیش بودم.توی بازار پردیس و مروارید می تونی Brand های خوب رو پیدا کنی ولی نمایندگی نه،قیمتاش 5 تا 10 تومن با تهران فرق داره ولی یک نکته جالب اینه که میتونی توی بازار عربا راکت ها رو با نصف قیمت بخری ولی باید بتونی Fake بودنشم تشخیص بدی:379: همونظور که قبلا گفتم راکتهای بابولات بجز 1کی 2تاش بقیش برای تمام سطوح خوبه.برو این سایتhttp://www.vispaar.com/shopbranch.php?brshop=4&idfield=52 رو ببین قیمتاش اکثرا با فروشگاهای معروف یکیه(فقط برای اینکه قیمتها دستت بیاد وگرنه من سایتشو برای خرید تضمین نمیکنم).اگه بازم سوال داشتی بیا بپرس...

kian3d
06-18-2011, 01:05 AM
خیلی ممنون
خوب این بازار عربا کجاست؟
و اینکه من میتونم نشخیص بدم اصلی بودن راکت رو؟
یعنی نکاتی هست که باید بهشون توجه کنم یا تجربه و مقایسه لازم داره؟

MEHDI F
06-18-2011, 10:42 AM
خواهش میکنم مهدی جان.. یک مقدار کمیاب هست ولی توی تهران همه چیز پیدا میشه،اگه پیداش کردم حتما بهت خبر میدم...
خیلی لطف می کنی.:shame:

DArk
06-18-2011, 12:53 PM
خیلی ممنون
خوب این بازار عربا کجاست؟
و اینکه من میتونم نشخیص بدم اصلی بودن راکت رو؟
یعنی نکاتی هست که باید بهشون توجه کنم یا تجربه و مقایسه لازم داره؟
بازار عربا توی محله میر محنا(سمت بومی جزیره)است...اگه عکس راکتم ببری نمیتونی چینی بودنشو تشخیص بدی:443: کلا اونجا 70 درصد راکتها Fake هستش 30 درصدشم فکر میکنم دزدیه وگرنه قیمتاش از حراج Tennis warehouse که دیگه نمیشه کمتر باشه:379: ولی هست.خلاصه یک چیزی تو مایه های همون میدان گمرک خودمونه...به نظر من که همون گرون بخری بهتر از اینه که بری اونجا...موفق باشید

RAFA_NADAL
06-18-2011, 02:08 PM
دوستان عزیز نظرتون راجع به wilson blx pro-open چیه؟؟؟؟
کسی داشته؟؟؟
ازش راضی بوده؟؟؟
تازه گرفتم میخواستم ببینم به درد میخوره یا نه؟؟؟:shock::shock:
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
WE LOVE RAFA
FORCA RAFA

kian3d
06-18-2011, 03:13 PM
خیلی ممنون از راهنماییتون
حالا بین Aero pro drive و Pure drive کدومشو بگیرم؟
تفاوتاشون تو چه چیزایین؟
با تشکر

RAFA_NADAL
06-18-2011, 05:27 PM
به نظر من اگه میخای راکت خوب با طول عمر بالا داشته باشی ویلسون بگیر و اصلا روی بابولات فکر نکن.....با اینکه فن نادال هستم ولی ویلسون رو که توی دستت میگیری یه حس خاصی بهت میده.....:379:
ولی باز تصمیم با خودته....

koury
06-18-2011, 08:11 PM
دوست عزیز چرا بر اساس احساسات نظر میدید؟ کی گفته طول عمر ویلسون بهتر از بابولاته؟ این امری سلیقه ای هست ولی اینکه راکت ویلسون تو دست شما یه حس خوبی داره ربطی به طول عمر و خوب بودن اون راکت در کل نداره! هر راکتی خوبه فقط باید بر اساس بازیتون انتخابش کنید من خودم هم ویلسون دارم هم بابولات ولی خوش دستی بابولات رو هیچ راکتی برام نداره!! دلیلی هم نمیشه بیام اینجا همش تبلیغ بابولات کنم ولی وقتی کسی کمکی میخواد بجای تبلیغ برند مورد علاقمون بهتره راهنمائیش کنیم!!

دوستمون بین دو راکت بابولات کمک خواستن که من نمیدونم سبک بازیشون چیه؟ اگه دنبال اسپین و کنترل هستید بهتره راکت رافا ایرو پرو رو انتخاب کنید، اگه دنبال قدرت و کنترل بالا هستید هم پیور درایو بهترین انتخاب هست...

موفق باشید

kian3d
06-18-2011, 10:25 PM
ممنون از نظرات دوستان
آقا یک سئوال دیگه
الان چند نوع pure drive یا Aero pro هست با فیمت های متفاوت
اینا چی هستند؟
http://www.vispaar.com/shop.php?showrow=0&level=0&idfield=52&idbranch=66&brshop=4
مثلا gt و junior و lite ؟؟

koury
06-18-2011, 11:41 PM
دوست عزیز راکت های Juniors که برای رده ی سنی زیر 18 سال هستن، Lite هم که معمولا خانم ها بازی می کنن و وزنش کمتره و هد سایزش مثلا کوچکتر... شما اگه راکتی میخوای که هم بتونی مسابقه بدی هم تفریحی بزنی باهاش همون GT رو بگیر! البته Graphite Tungsten تکنولوژی هست که تو اغلب این سری جدید بابولات ها بکار رفته ولی چون اونای دیگه به اسم جونیورز مطرحن این رو با مخفف GT تمایز می کننش...

RAFA_NADAL
06-19-2011, 05:54 AM
دوست عزیز شرمنده اگه احساساتی جواب دادم...آخه من HEAD داشتم شکست....بابولات PURE DRIVE هم 2-3 باری باهاش توپ زدم زیاد خوشم نیومد ولی ویلسون واقعا خوش دست تره......
حالا باز مربیت باید بازیت رو ببینه و بهت راکت معرفی کنه.....تازه به نظر من اگه اول کار هستی نمیخاد دنبال یه راکت گرون باشی....بنده هم اون اول کار یه راکت 250 تومنی گرفتم بدون مشورت و هیچی فقط به اسم اینکه راکت های HEAD رو جوکوویچ دستش میگیره بعد هم در اثر سهل انگاری و نابلدی بنده((حدود 3 سال پیش))شکست....بعد باز میخواستم راکت رافا رو بخرم که دیدم مربیم گفت فعلا یه راکت در حد خودت بردار بعد 4-5 سال که کامل به خودت مسلط شدی برو راکت 300 تومنی بگیر.....اگه اول کاری به نظر من ببین مربیت چی میگه......((بازم شرمنده اگه احساساتی جواب دادم,شــــــــــــــــــــــــــرمنده دوست عزیز)):687::687::687:

RAFA_NADAL
06-19-2011, 05:56 AM
راستی جناب KOURY شما نظرت راجع به راکت WILSON BLX PRO-OPEN چیه؟؟؟
برای کسی که اول کار هست مناسبه؟؟؟
من خودم فعلا با این توپ میزنم ولی یکی از دوستام میخواد تازه شروع کنه و مثل مال من رو بگیره نمیدونم به نظرت خوبه؟؟؟؟مـــــــــــــــــــرسی:shame:

koury
06-19-2011, 08:12 AM
والا من تابحال این راکت رو دستم نگرفتم و نمیدونم چطور راکتی هست، از نظر مشخصات که راکت بدی نیست و از نظر هد سایز و وزن و ... راکت خوبی بنظر میرسه باز مربی دوستتون باید بهش پیشنهاد بده ولی برای مبتدی ها هم راکت خوبی فک کنم باشه اگه مثل سری kFactor باشه چون من kFactor این مدل رو دارم و راکت خوش دستیه ولی BLX رو مطمئن نیستم...

موفق باشی

RAFA_NADAL
06-19-2011, 09:04 AM
دوست عزیز میشه بدونم راکت خودتون چیه؟؟؟؟؟
آهان فک کنم بابولات دارید درسته؟؟؟؟:379: