PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در مورد انتخاب راکت تنیس

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7

mspayam
03-15-2013, 11:30 PM
اون هم راکت خیلی خوبیه، مخصوصاً واسه ی جوکوویچ. اما ممکنه الزاماً واسه ی بازیکنایی که در سطج جوکوویچ نیستن خوب نباشه.

amir k2
03-16-2013, 03:13 PM
اون هم راکت خیلی خوبیه، مخصوصاً واسه ی جوکوویچ. اما ممکنه الزاماً واسه ی بازیکنایی که در سطج جوکوویچ نیستن خوب نباشه.

من باهاش بازی میکنم اما انگار نمیتونم باهاش مچ بشم.

mehrdad122
03-16-2013, 08:08 PM
داداش زه خوبی خریدم یا نه

amir k2
03-16-2013, 09:30 PM
داداش زه خوبی خریدم یا نه
زهش هم خیلی خوبه
فقط ضربه گیر نداره توپ میخوره دست ادم ملیرزه یه صدای بنگ هم میاد

mspayam
03-16-2013, 09:43 PM
دوستان اجازه بدید بحث زه رو در قسمت مخصوص خودش ادامه بدیم.

http://tennistalkers.com/showthread.php?t=3125&page=11

mehrdad122
03-16-2013, 10:09 PM
بچه ها این راکت جوکویچ به درد چه سبک بازی میخوره من خیلی تنیس نمیبینم

mspayam
03-16-2013, 10:38 PM
من باهاش بازی میکنم اما انگار نمیتونم باهاش مچ بشم.

بچه ها این راکت جوکویچ به درد چه سبک بازی میخوره من خیلی تنیس نمیبینم

این راکت برای کسایی خوبه که سویینگ کامل داشته باشن و بتونن از بیس لاین ضربات قدرتی به توپ بزنن. اما اگه شما هم بتونین سویینگ بزرگ و کاملی داشته باشین می تونه واسه ی شما هم تا حدی زیادی مناسب باشه.

mehrdad122
03-16-2013, 10:46 PM
داداش یه سوال ولی ربطی به اینجا نداره چه چیزی ضربه ی فلت و اسپین رو از هم متمایز میکنه و ضربه ی تاپ اسپین چه طوری فرود میاد

mspayam
03-17-2013, 12:24 AM
ضربه ی فلت و اسپین رو چرخش توپ از هم متمایز می کنه. ضربات فلت با ارتفاع کمتر اما سرعت بیشتری از روی تور رد می شن، اما ضربات اسپین دار با ارتفاع بیشتری از روی تور رد می شن و معمولاً سرعت کمتری از ضربات فلت دارن. چرخش توپ باعث می شه که توپ بعد از زمین خوردن جهش های غیرقابل پیش بینی ای داشته باشه و برگردوندنش سخت تر بشه. البته خود اسپین هم انواع مختلف داره که فکر کنم قبلاً توی همین فوروم در موردش بحث شده باشه.

amir k2
03-23-2013, 11:24 AM
میشه در مورد سویینگ توضیح بدی و اینکه تاثیر زه و ضربه گیر خوبه یا نه ؟یعنی راکتمون اگه مثل من HEAD SPEED 300 MP باشه روش زه چی بکشم که با نوع راکت خوب باشه یعنی با هم مچ بشند؟

mspayam
03-24-2013, 12:25 AM
سلام دوست عزیز، سوالت در مورد سویینگ رو متوجه نشدم، تعریفش رو توی همون چند پست قبلی گفتم، اما اگه نکته ی دیگه ای در موردش هست که می خوای بدونی بگو تا اگه بلد باشم توضیح بدم.

استفاده از ضربه گیر تا حدی هم سلیقه ای هستش، ولی به طور کلی باعث می شه که لرزه های که بر اثر برخورد توپ و زه ایجاد می شن کمتر بشن. بهترین راه برای تصمیم گیری در موردش هم اینه که بعد از یه مدت بازی با لرزه گیر اونو در بیاری از راکتت و بدون لرزه گیر بازی کنی و ببینی چقدر تفاوت داره و کدومش رو ترجیج می دی.
در مورد زه هم توی بخش مربوط به زه صحبت کنیم بهتره.

amir k2
03-24-2013, 09:11 AM
سلام دوست عزیز، سوالت در مورد سویینگ رو متوجه نشدم، تعریفش رو توی همون چند پست قبلی گفتم، اما اگه نکته ی دیگه ای در موردش هست که می خوای بدونی بگو تا اگه بلد باشم توضیح بدم.

استفاده از ضربه گیر تا حدی هم سلیقه ای هستش، ولی به طور کلی باعث می شه که لرزه های که بر اثر برخورد توپ و زه ایجاد می شن کمتر بشن. بهترین راه برای تصمیم گیری در موردش هم اینه که بعد از یه مدت بازی با لرزه گیر اونو در بیاری از راکتت و بدون لرزه گیر بازی کنی و ببینی چقدر تفاوت داره و کدومش رو ترجیج می دی.
در مورد زه هم توی بخش مربوط به زه صحبت کنیم بهتره.
منظورم این هست که سویینگ چی هست؟:243:
راکت رو دستم میگیرم انگار بزرگ هست و اینکه نمیشه باهاش خوب ارتباط برقرار کرد یعنی وقتی توپ به سمتم میاد با راکت بهش ضربه میزنم انگار مچ نمیشه دقیقا

mspayam
03-24-2013, 09:30 AM
در مورد سویینگ من اینجا (http://tennistalkers.com/showthread.php?t=1761&page=74) یه توضیح کوتاهی دادم، اما اگه خود واژه ی سویینگ رو سرچ کنی توی این فوروم توضیحات کاملتر و بهتری پیدا می کنی.
شاید گریپ راکت برای شما اندازه نیست. اگر این پست رو در مورد انتخاب راکت و گریپ بخونی بهتر متوجه می شی که چه گریپی اندازه ی دستته:
http://tennistalkers.com/showthread.php?t=1761&page=71

amir k2
03-24-2013, 08:41 PM
دسوت عزیز دمت گرم.خیلی با مرامی چاکرتم.اقایی که انقدر خوب ومشتی جواب کامل و پر میدی:441::583:
یه چند تا سوال :
روی راکت من این مشخصات رو زده ممنون یمشم توضیح بدی در موردشونن که یعنی چی؟
swing style رو زده L5
string pattern رو زده 16/19
rec.string tension رو زده 26+/-2kp و -57+/-5lbs
head size رو زده 645cm به توان 2/ 100in به توان 2
weight رو زده 300 گرم
unstrung رو زده 10.6oz
balance رو زده 320mm
unstrung بالانس رو زده 1hl
beam هم 20mm
length رو زده 685mm و استاندارد رو زده 27.0in

بعدش اینکه مثلا میگند راکت بازی کنی مثل جوکوویچ speed هست و یکی دیگه Radical و prestige و instinct و extreme یعنی چی؟

mspayam
03-25-2013, 07:46 AM
خواهش می کنم، هدف این فوروم هم همینه که هرکس سوالی داره بیاد و بپرسه.

سویینگ L6 به معنی سویینگ نسبتاً بزرگ هستش. همونطور که گفتم راکت های افراد مبتدی قدرت زیادی داره چون هنوز بازیکن های اون سطح نمی تونن سویینگ کامل داشته باشن. L مخفف Long هستش و S هم مخفف Short. راکت های هد تا جایی که یادمه از S10 شروع می شن و با L6 تموم می شن.(پشت اون مقوایی که روی راکت های آکبند می بندن این ها رو با عکس نشون داده). ولی به طور کلی این تقسیم بندی به این شکله:
L6 > L5 > L4 > L3 > L2 > L1 > S1 > S2 > . . . > S10.
راکت شما سویینگ خیلی بزرگی می خواد تا بتونه اون قدرت لازم رو تولید کنه.

String Pattern: تعداد رشته زه هایی که افقی و عمودی در راکت قرار می گیرن. راکت شما 16 تا رشته زه عمودی (main) و 19 تا رشته زه عمودی داره. معولاً راکت ها 16 در 18، 16 در 19، یا 18 در 20 هستن که تازگی ویلسون چندتا راکت جدید زده که 16 در 15 هستن، هر چقدر تعداد این رشته ها کمتر باشه، بهتر می شه ضربات تاپ اسپین به توپ زد.

rec. string tension، مخفف Recommended String Tension هستش که به معنی تنشن توصیه شده برای زه هستش. خود تنشن به سفت یا شل بستن زه مربوط می شه. اگه تنشن بالا ببندی، زه کنترلی تر می شه، ولی تنشن پایین اسپین و قدرت ضربات رو زیاد می کنه.

head size: اندازه ی سر راکت به سانتیمتر مربع یا اینچ مربع

Weight: وزن، دلیل اصلی اینکه اسم راکت شما هم 300 هستش همینه که وزنش اینقدره. یه سری از برندها از قبلی تکنی فایبر اسم راکت هاشون رو بر همین اساس انتخاب می کنن. از اونجایی که وزن زه باعث سنگین تر شدن راکت می شه، وزن بدون زه (unstrung) و وزن به همراه زه (strung) رو هم نوشته.

balance: نقطه ی توازن، در موردش قبلاً توی همون پست در مورد راکت ها توضیح دادم. راکت شما بدون زه 1 واحد سر سبکه، یعنی وزن راکت بیشتر توی دسته ی راکته تا سر راکت. برای اطلاعات بیشتر همون پست در مورد راکت ها را حتماً بخون.

beam: عرض راکت در منطقه ی سرش به حساب میاد که هرچی بیشتر باشه قدرت بیشتره و کنترل کمتر. خود من راکت های کم عرض تر رو بیشتر ترجیح می دم چون علاوه بر کنترل احتمال برخورد توپ به عرض راکت هم کمتر می شه. راکت شما عرض خیلی خوبی داره.

length هم طول راکت هستش که بین 27 تا 29 می تونه متغیر باشه. بیشتر راکت ها طول استاندارد یعنی 27 اینچ دارن.

اون اسم هایی هم که آخر گفتی، اسم هایی هستن که شرکت های سازنده روی راکت های مختلفشون می ذارن، و هر شرکتی اسم های خاص خودش رو داره.

amir k2
03-25-2013, 10:20 AM
میشه یه توضیح بدی سویینگ و اسپین یعنی چی؟ممنونت میشم
فکر کنم تنشن راکت من محکم بسته شده
اره اون پست رو اکمل خوندم که برای بعضی راکت ها بالان در نقطه وسط و بعضی ها در بالا و بعضی ها در پایین هست
در کل به نظرم باید حسابی کار کنم با این راکته.توصیه ای نداری داداش؟

mspayam
03-27-2013, 02:04 AM
در مورد سویینگ که توی همون پست های قبلی صحبت شد. منظور از اسپین هم زدن ضربات کات دار یا چرخشی به توپ هست که باعث می شه توپ در حال حرکت به جلو همزمان چرخش از بالا به پایین یا پایین به بالا یا چپ به راست و راست به چپ داشته باشه.
من مربی نیستم که توصیه ی خاصی واسه ی بازیت داشته باشم، اما اگه می خوای با همین راکت به بازی کردن ادامه بدی، بهتره که سویینگ کامل رو تمرین کنی تا بهترین نتیجه رو ازش بگیری.

siavash4
03-28-2013, 09:41 AM
با سلام و خسته نباشید به بچه های خوب فروم من بین خرید این 3 تا راکت مرددم نظر شما رو می خواهم بدونم کدوم بهتره :
http://www.tenniswarehouse.com.au/racquets/adult/babolat-pure-drive-tennis-racquet-2012.html
http://www.tenniswarehouse.com.au/racquets/adult/wilson-blx-juice-100-tennis-racquet.html
http://www.tenniswarehouse.com.au/racquets/adult/head-microgel-radical.html

mspayam
03-28-2013, 12:21 PM
والا هر سه تاشون راکت های خوبین، شما باید ببینی که سبک بازیت و نوع سویینگت به کدوم بیشتر می خوره. اگه از مربیت یا کسی که بازیتو از نزدیک دیده بپرسی بهتر می تونه راهنماییت کنه.

amir k2
03-30-2013, 03:55 PM
امروز یه ضربه گیر ا دوستم گرفتم و انداختم روی رکتم که همون speed mp 300 هست واقعا خیلی تاثیرش بالا بود هم اینکه صدای اینکه توپ به وسط زه میخورد بنگ صدا میداد رو گرفت و هم اینکه وقتی توپ به راکت برخورد میکرد دیگه راکت از دستم تکون بیشتر نمیخورد یعنی حرکتم کامل میشد و راکت توی دستم تکون نمیخورد
دوستان راکت رو با چی تمیز میکنند؟من با دستمال خیس و اب.برم پولیش بزنم حال بیاد؟:d

siavash4
04-03-2013, 02:48 PM
دوستان مرکز خرید راکت تنیس تو تهران کجاست ؟
اگه کسی جایی میشناسه منصفانه است قیمت هاش لطفا بهم بگه مرسی فقط اگه میدونید سریع تر

mehrdad122
04-05-2013, 02:19 PM
سلام سوالم به این تایپک ربطی نداره به هر حال منو ببخشید میشه با ضربات تاپ اسپین وینر زد یانه و چرا فلت حداقل تو این سایت طرفدار بیشتر داره

Najmeh5576
04-14-2013, 06:09 AM
سلام يه راكت بابولات چيني ٣٠٠ گرمي ٣٠٠ تومن پيدا كردم بنظرتوون ميارزه بگيرم سطح بازيم متوسطه. Aero pro drive

SHIR FarHad
04-14-2013, 08:03 AM
سلام يه راكت بابولات چيني ٣٠٠ گرمي ٣٠٠ تومن پيدا كردم بنظرتوون ميارزه بگيرم سطح بازيم متوسطه. Aero pro drive

نمیدونم منظورتون از چینی بودن چیه ولی تمامی راکتای موجود در ایران made in china هست.و اگر منظورتون اینه که راکت قلابی هست و کپی سازیه ,به نظرم قیمتش بالاس ولی نه اگر اصل باشه قیمت خوبی بهتون گفت(راکت دسته دومه دیگه؟)

mspayam
04-14-2013, 08:44 AM
سلام سوالم به این تایپک ربطی نداره به هر حال منو ببخشید میشه با ضربات تاپ اسپین وینر زد یانه و چرا فلت حداقل تو این سایت طرفدار بیشتر داره

سلام، بله می شه با ضربات تاپ اسپین هم وینر زد. نمونه اش هم همین دوستمون رافائل نادال که با تاپ اسپین چپ و راست وینر می زنه.

راکت های بابولات به طور کلی راکت های خوبی هستن، ولی یه مدل رو هزار و یه اسم واسش می ذارن، مثلاً همین aero pro drive، چندین مدل دیگه داره از قبیل
AeroPro Drive GT
, AeroPro Drive Plus
, Aero ProDrive GT Plus

راکت های AeroPro Drive برای سبک بازی متوسط به بالا طراحی شدن، و شما هم اگه فکر می کنین سطح بازیتون متوسطه این راکت براتون راکت مناسبیه. فقط موقع خرید دقت کنین که اندازه ی گریپ مناسب رو بگیرین.

Najmeh5576
04-14-2013, 08:43 PM
نمیدونم منظورتون از چینی بودن چیه ولی تمامی راکتای موجود در ایران made in china هست.و اگر منظورتون اینه که راکت قلابی هست و کپی سازیه ,به نظرم قیمتش بالاس ولی نه اگر اصل باشه قیمت خوبی بهتون گفت(راکت دسته دومه دیگه؟)

راكت نو هست عكسش را گرفتم ولي نميتونم ضميمه كنم.

mspayam
04-15-2013, 12:28 AM
الزاماً نیازی به عکس نیست، اگه سایر مشخصاتی رو هم که بالای دسته نوشته رو اینجا بنویسید می شه فهمید که کدوم یکی از راکت های ایروپرو درایو هستش. ولی به طور کلی به نظر من وزن ایده آل واسه ی سطح مبتدی و متوسط بینن 290 تا 320 گرمه، چون اگه وزن راکت خیلی کمتر هم باشه باعث می شه که اون چیزی که ازش به عنوان follow through یاد می کنن، سخت تر بشه.
یکی از دخترهای کلوب ما دقیقاً با همون راکت خیلی سبکی رو داشت که من تنیس رو باهاش شروع کرده بودم (با وزن 275). اما دیروز به طور چشمگیری بازیش بهتر شده بود و کمتر اشتباه می کرد چون یه راکت سنگین تر گرفته بود (با وزن 300 گرم) و از اونجایی که وزن راکت بهش کمک می کرد تا follow through بهتری داشته باشه، بهتر می تونست ضربه بزنه و ضرباتش کمتر بیرون می رفت.

amir k2
04-15-2013, 09:45 AM
سلام پیمان جان.خوبی؟چاکرتیم داش
اقا این عکس رو ببین.میشه بگی این راکت ها چه مدلی هستند که سری نازکی دارند و خصوصیاتشون چیه؟
http://www.tennis-image.com/images/79370943019219303470.jpg

mspayam
04-15-2013, 09:59 AM
سلام
راستش بنده پیمان نیستم، اما اگه روی صحبتتون با بنده اس، این مشخصات راکت فدرره

http://www.tennis-warehouse.com/Wilson_BLX_Pro_Staff_90/descpageRCWILSON-WPS90.html

جزو نازکترین راکت ها به حساب میاد و وزن خیلی زیادی هم داره.

روی این سری از راکت ها هم مثل سری های دیگه امضای خود فدرر هست. به طور کلی راکت خیلی حرفه ای به حساب میاد و بازی کردن باهاش کار همه کس نیست، اگه چیز خاصی در موردش هست که می خوای بدونی بگو تا اگه بلد باشم توضیح بدم.

amir k2
04-15-2013, 10:36 AM
سلام
راستش بنده پیمان نیستم، اما اگه روی صحبتتون با بنده اس، این مشخصات راکت فدرره

http://www.tennis-warehouse.com/Wilson_BLX_Pro_Staff_90/descpageRCWILSON-WPS90.html

جزو نازکترین راکت ها به حساب میاد و وزن خیلی زیادی هم داره.

روی این سری از راکت ها هم مثل سری های دیگه امضای خود فدرر هست. به طور کلی راکت خیلی حرفه ای به حساب میاد و بازی کردن باهاش کار همه کس نیست، اگه چیز خاصی در موردش هست که می خوای بدونی بگو تا اگه بلد باشم توضیح بدم.
طبق نام کاربریت فکر کردم پیام هستی بازم شرمندم
اقا ممنون میشم توضیح بدی
چقدر نازک هست من توی چند تا مسابقه این راکت های نازک رو دست بازیکن ها دیدم و برام جای سوال بود که خصوصیاتش چی هست که طرفدار داره.ممنون میشم ازش یه توضیحی بدی دمت گرم

Najmeh5576
04-15-2013, 02:36 PM

راکت نو هست تو فروشگاه دیدم حالا تقلبی بودنش را نمیدونم
اگه راکت تقلبی باشه به دست آسیب می رسونه ؟

amir k2
04-15-2013, 02:55 PM
راکت نو هست تو فروشگاه دیدم حالا تقلبی بودنش را نمیدونم
اگه راکت تقلبی باشه به دست آسیب می رسونه ؟

الان همه راکت ها چینی هستند یعنی ساخت چین هستند.
ببین عکسی که گرفتی مدلی چیزی نداره؟

Najmeh5576
04-15-2013, 03:01 PM
الزاماً نیازی به عکس نیست، اگه سایر مشخصاتی رو هم که بالای دسته نوشته رو اینجا بنویسید می شه فهمید که کدوم یکی از راکت های ایروپرو درایو هستش. ولی به طور کلی به نظر من وزن ایده آل واسه ی سطح مبتدی و متوسط بینن 290 تا 320 گرمه، چون اگه وزن راکت خیلی کمتر هم باشه باعث می شه که اون چیزی که ازش به عنوان follow through یاد می کنن، سخت تر بشه.
یکی از دخترهای کلوب ما دقیقاً با همون راکت خیلی سبکی رو داشت که من تنیس رو باهاش شروع کرده بودم (با وزن 275). اما دیروز به طور چشمگیری بازیش بهتر شده بود و کمتر اشتباه می کرد چون یه راکت سنگین تر گرفته بود (با وزن 300 گرم) و از اونجایی که وزن راکت بهش کمک می کرد تا follow through بهتری داشته باشه، بهتر می تونست ضربه بزنه و ضرباتش کمتر بیرون می رفت.

روی گلویی راکت :
head size 270/645
Balance 100/320 (؟)

برگه اطلاعات روی راکت :
weight 300
headsize 645/100
stiffness 72RA (؟)
Section 22-26-28 mm (؟)
Swing Inertie 290 kg/cm2 (؟)
length 685/27
pattern 16*19
Composition High Modulus Graphite
Rec. String XCel premium / Pro Huricane Tour

در یکی از پستها راجع به این آیتم ها توضیح هست لطفا در مورد اون علامت سوال دارها توضیح بدین

فقط Aero Pro Drive نوشته از اون تقسیم بندی که نوشتین خبری نیست

mspayam
04-16-2013, 01:42 AM
روی گلویی راکت :
head size 270/645
Balance 100/320 (؟)

برگه اطلاعات روی راکت :
weight 300
headsize 645/100
stiffness 72RA (؟)
Section 22-26-28 mm (؟)
Swing Inertie 290 kg/cm2 (؟)
length 685/27
pattern 16*19
Composition High Modulus Graphite
Rec. String XCel premium / Pro Huricane Tour

در یکی از پستها راجع به این آیتم ها توضیح هست لطفا در مورد اون علامت سوال دارها توضیح بدین

فقط Aero Pro Drive نوشته از اون تقسیم بندی که نوشتین خبری نیست

فکر کنم اطلاعات روی راکت رو جابجا نوشتین. روی گلوی راکت باید این اطلاعات باشه
head size 100/645
Balance 27/320 (؟)

بالانس نقطه ی توازن راکت به حساب میاد. راکت شما طولش 27 اینچ هستش و نقطه ی توازن این راکت هم در فاصله ی 32 سانتیمتری از دسته ی راکته و معناش اینه که راکت سر سبک هست و وزن راکت بیشتر توی دسته ی راکته.

Stiffness سفتی فریم راکت هستش و راکت شما سفت تر از اکثر راکت ها به حساب میاد. این سفتی مزیتش اینه که می تونه قدرت بیشتری تولید کنه اما در عوض لرزه ی حاصل از ضربه به توپ رو بیشتر به دست منتقل می کنه و برای افرادی که قبلاً بیماری آرنج داشتن می تونه مشکل آفرین باشه.

اون سه تا عددی هم که در کنار Section نوشته به عرض بدنه ی راکت مربوط می شه.

Swing Inertia یا اینرسی سویینگ همون Swing Weight هستش. این اصطلاح برای توصیف وزنی که راکت در موقع ضربه زدن داره استفاده می شه. هر چقدر این وزن بیشتر باشه قدرت ضربه بیشتره.

mspayam
04-16-2013, 01:58 AM
طبق نام کاربریت فکر کردم پیام هستی بازم شرمندم
اقا ممنون میشم توضیح بدی
چقدر نازک هست من توی چند تا مسابقه این راکت های نازک رو دست بازیکن ها دیدم و برام جای سوال بود که خصوصیاتش چی هست که طرفدار داره.ممنون میشم ازش یه توضیحی بدی دمت گرم

اون راکت فدرر عرض بدنه اش 17.5 میلیمتره. البته دو تا راکت دیگه هم هستن که همین طرح و رنگ رو دارن اما ابعادشون فرق داره و سر بزرگتری دارن.
پرطرفدار بودن راکت هایی از قبیل این راکت و راکت نادال و جوکوویچ و غیره هم بیشتر به نظر من به دلیل اینه که اون بازیکن ها ازشون استفاده می کنن و یه سری فکر می کنن که اگه با اونا بازی کنن بازیشون به خوبی فدرر و غیره می شه. البته یه سری هم هستن که به خوبی می تونن از اون راکت ها استفاده کنن و بازیشون در حدی هست که این راکت ها براشون راکت های خیلی مناسبی به حساب میان.
مشخصات کلی این راکت کم قدرت بودنشه، و اینکه برای زدن ضربات قدرتی باید سویینگ کامل و سریع داشته باشی.

Najmeh5576
04-16-2013, 05:38 AM
فکر کنم اطلاعات روی راکت رو جابجا نوشتین. روی گلوی راکت باید این اطلاعات باشه
head size 100/645
Balance 27/320 (؟)

بالانس نقطه ی توازن راکت به حساب میاد. راکت شما طولش 27 اینچ هستش و نقطه ی توازن این راکت هم در فاصله ی 32 سانتیمتری از دسته ی راکته و معناش اینه که راکت سر سبک هست و وزن راکت بیشتر توی دسته ی راکته.

Stiffness سفتی فریم راکت هستش و راکت شما سفت تر از اکثر راکت ها به حساب میاد. این سفتی مزیتش اینه که می تونه قدرت بیشتری تولید کنه اما در عوض لرزه ی حاصل از ضربه به توپ رو بیشتر به دست منتقل می کنه و برای افرادی که قبلاً بیماری آرنج داشتن می تونه مشکل آفرین باشه.

اون سه تا عددی هم که در کنار Section نوشته به عرض بدنه ی راکت مربوط می شه.

Swing Inertia یا اینرسی سویینگ همون Swing Weight هستش. این اصطلاح برای توصیف وزنی که راکت در موقع ضربه زدن داره استفاده می شه. هر چقدر این وزن بیشتر باشه قدرت ضربه بیشتره.

مرسي
نه اطلاعات را درست نوشتم پس نشون ميده كه اعداد روي گلويي با برگه اطلاعات نميخونه. از طرفي وقتي انگشت داخل قسمت گلويي ميذاري سر راكت به پايين منحرف ميشه و نشون ميده سر سنگينه اما طبق اطلاعات شما فرمودين سرسبكه. پس مشون ميده راكته اساسي تقلبيه.

mspayam
04-16-2013, 02:18 PM
مرسي
نه اطلاعات را درست نوشتم پس نشون ميده كه اعداد روي گلويي با برگه اطلاعات نميخونه. از طرفي وقتي انگشت داخل قسمت گلويي ميذاري سر راكت به پايين منحرف ميشه و نشون ميده سر سنگينه اما طبق اطلاعات شما فرمودين سرسبكه. پس مشون ميده راكته اساسي تقلبيه.

من اینجا باید پست قبلی رو که توش گفته بودم نیازی به عکس نیست رو تصحیح کنم و بگم که اگه ممکنه حتماً لطفاً یه عکس از مشخصات روی خود راکت بذارین، چون من تا حالا راکتی ندیدم که این اطلاعات به این شکل روش باشه:

head size 270/645
Balance 100/320

من نقطه توازن رو بر مبنای این گفتم که فکر می کردم شما ممکنه اطلاعات رو غلط وارد کرده باشین، اما اگه یه عکس بذارین می شه دقیقتر گفت که مدل راکتتون چیه و سرسبک یا سرسنگینه.

Najmeh5576
04-16-2013, 07:25 PM
من اینجا باید پست قبلی رو که توش گفته بودم نیازی به عکس نیست رو تصحیح کنم و بگم که اگه ممکنه حتماً لطفاً یه عکس از مشخصات روی خود راکت بذارین، چون من تا حالا راکتی ندیدم که این اطلاعات به این شکل روش باشه:

head size 270/645
Balance 100/320

من نقطه توازن رو بر مبنای این گفتم که فکر می کردم شما ممکنه اطلاعات رو غلط وارد کرده باشین، اما اگه یه عکس بذارین می شه دقیقتر گفت که مدل راکتتون چیه و سرسبک یا سرسنگینه.

سلام چند بار خواستم عكس بذارم اما نتونستم آپلودكنم حالا يه كاري ميشه كرد من به شما ايميل كنم در اينصورت آدرس ايميلتون را بذاريد ممنون

Najmeh5576
04-18-2013, 09:37 AM

head size 270/645
Balance 100/320

سلام حالا نتيجه چيه اطلاعات درسته اشتباهه؟ نوع راكت چي هست

mspayam
04-19-2013, 12:16 AM
راستش من از کیفیت عکس ها خیلی چیزی دستگیرم نشد، عکس هایی رو که فرستاده بودی اینجا آپلود می کنم تا بقیه نظر بدن.
طبق چیزی که من دیدم یه ورژن قدیمی تر از راکت ایروپرو درایو هستش که نادال استفاده می کنه و برای سطح متوسط به بالاست.

amir k2
04-19-2013, 09:38 AM
راکت خوبی میزنه یعنی بدنش انگار جون داره
بابلات هم که هست. دیگه تموم
ببین الان همه راکت ها چینی هستند من خودم راکت جوکویچ رو دارم مدل speed mp 300 که روی بدنش هم زده ساخت چین.
این هم راکت خوبی هست.اگه میگه 300 تومن.خوبه؟
ولی با این حال نظر مربیت رو هم بپرس برو به مربیت نشون بده یا اینکه به یه نفر واردتر نشون بده از نزدیک بره ببینه.
برا شروع خوب هست.
من هم اشتباهم این بود راکت نوی نو خریدم باید با یه دست دوم شروع میکردم بعد 2 سال که حسابی راه افتادم راکت مشت میخریدم چون این راکت های جدید برعکس فکر ما.تاثیری انچنانی توی بازی نداره باید خودت خوب بازی کنی و سویینگ کامل و تموم بزنی

mspayam
04-19-2013, 03:13 PM
راکت خوبی میزنه یعنی بدنش انگار جون داره
بابلات هم که هست. دیگه تموم
ببین الان همه راکت ها چینی هستند من خودم راکت جوکویچ رو دارم مدل speed mp 300 که روی بدنش هم زده ساخت چین.
این هم راکت خوبی هست.اگه میگه 300 تومن.خوبه؟
ولی با این حال نظر مربیت رو هم بپرس برو به مربیت نشون بده یا اینکه به یه نفر واردتر نشون بده از نزدیک بره ببینه.
برا شروع خوب هست.
من هم اشتباهم این بود راکت نوی نو خریدم باید با یه دست دوم شروع میکردم بعد 2 سال که حسابی راه افتادم راکت مشت میخریدم چون این راکت های جدید برعکس فکر ما.تاثیری انچنانی توی بازی نداره باید خودت خوب بازی کنی و سویینگ کامل و تموم بزنی

من هم با پست امیر موافقم. البته الزاماً مارک معروف بودن یه راکت نشونه ی خوبیش نیست، اما کلاً دلیلی نداره آدم همون اول کار واسه ی خرید راکت این همه مته به خشخاش بذاره. درسته که راکت نقش مهمی توی بازی تنیس ایفا می کنه، اما مهمتر از اون اینکه خود فرد چطوری از اون راکت استفاده کنه، در غیر این صورت که هرکی راکت فدرر یا نادال رو داشت الان قهرمان بود دیگه.

mehrdad122
04-26-2013, 10:29 AM
سلام دوستان می خواستم بدونم راکت اندی ماری به چه سبکی میخوره و ایا اندی ماری هم بکهندش و هم فورهندش فلت است

mehrdad122
04-26-2013, 02:46 PM
جواب بدید

SHIR FarHad
04-29-2013, 06:40 PM
درووود

کسی از دوستان در مورد راکت فدرر با وزن 303 گرم و هد سایز 100 با نام Wilson BLX Pro Staff 100L اطلاعات خاصی داره ؟

این لینک http://www.tennis-warehouse.com/Wilson_BLX_Pro_Staff_100L/descpageRCWILSON-WPS100.html جزییات راکته , اگه میشه واسم تحلیلیش کنید

http://www.tennis-image.com/images/80970639762653397711.jpg
با سپاس:583:

mspayam
04-30-2013, 05:31 AM
سلام دوست عزیز
این راکت فدرر نیست، بلکه از سری همون مدل هستش که برای سبک بازی متوسط به بالا طراحی شده. از لحاظ قدرت متوسطه، و نوع سویینگی هم که می خواد متوسط یا کامله. برطبق این چیزهایی که توی ویدیو و توی متن ریویو هستش می شه به این نتیجه رسید که اسپین خوبی به ضربات می ده، اما گاهی ممکنه غیرقابل پیش بینی باشه و همین باعث می شه که کنترل روی ضربات کم باشه. این یه تحلیل خیلی مختصری بود از مشخصات این راکت و نظر افرادی که باهاش بازی کرده بودن. البته زه هم تاثیر زیادی داره، ولی اگه نکته ی خاصی هست که دوست داری در موردش بدونی بگو تا توضیح بدم.

کلاً اگه بازیت متوسطه به نظر من راکت های بهتری هم هستن که اگه آدم اون ها رو بگیره بهتره تا این یکی. مثلاً اگه دنبال اسپین هستی، راکت های سری اکستریم از شرکت هد، یا همین راکت های استیم از شرکت ویلسون مخصوصاً اون جدیداش که تکنولوژی اسپین افکت دارن، گزینه های خیلی خیلی بهتری هستن. البته اگه خواستی از اون راکت های 16 در 15 ویلسون بگیری بهتره حتماً زه Luxilon 4G اونم با اندازه ی 15 رو بگیری تا هر هفته زهت پاره نشه.

mspayam
04-30-2013, 11:56 AM
سلام دوستان می خواستم بدونم راکت اندی ماری به چه سبکی میخوره و ایا اندی ماری هم بکهندش و هم فورهندش فلت است

راکت موری به درد بازیکن هایی که سویینگ کامل و سریع داشته باشن می خوره. موری ضربات فورهند و بکهند فلت هم می زنه، اما همه ی ضرباتش فلت نیست و براساس ضربه ای که می خواد بزنه بهش تاپ اسپین می ده.

mehrdad122
05-01-2013, 10:44 AM
داداش کلا چه تنسورایی از ضربات فلت استفاده میکنند یعنی فقط فلت میزنند بدی ها و خوبی های فلت چیه

mehrdad122
05-01-2013, 01:11 PM
و این جوکویچ همه ی ضرباتش فلته

mspayam
05-04-2013, 07:54 AM
داداش کلا چه تنسورایی از ضربات فلت استفاده میکنند یعنی فقط فلت میزنند بدی ها و خوبی های فلت چیه

و این جوکویچ همه ی ضرباتش فلته

الان معروفترین تنیس بازی که اکثر ضربه هاش فلت هستند، کسی نیست جز دل پوترو. خوبی فلت اینه که توپ با سرعت زیادی به سمت حرف می ره. ولی بدیش اینه که احتمال اوت شدن یا توی تور خوردن توپ خیلی بیشتر از وقتی هستش که با تاپ اسپین ضربه می زنین.
جوکوویچ و سایر تنیس بازها هم به اقتضای موقعیت هم فلت می زنن و هم اسپین، ولی در تنیس امروز ضربات اسپین زدن طرفدار بیشتری داره. کلاً اگه یه طیف در نظر بگیری که یه سمتش نادال باشه و یه سمتش دل پوترو بقیه ی بازیکن ها بین این دوتا قرار می گیرن.

heshmamin
05-05-2013, 06:38 PM
سلام دوستان ببخشید من اسمم محمد هست و تازه میخوام از هفته دیگه تنیس رو شروع کنم مربی اصرار داشت از باشگاه خودش خرید کنم اما من حس خوبی نداشتم
چند صفحه خوندم از پیج رو اما هیچی از اصطلاحات شما نفهمیدم کسی میتونه منو با زبان ساده راهنمایی کنه
بوجه من تا حد 200 و اون راک های استادم تو باشگاه داشت اگه اشتباه نکنم technifiber بود روش زده بود 240 گرم مدلش رو نمیدونم قیمتش هم 130 میگفت خرید ارزونی بوده تو بازار این قیمت ها گیرت نمیاد
ممنونم

amir k2
05-05-2013, 09:05 PM
سلام دوستان ببخشید من اسمم محمد هست و تازه میخوام از هفته دیگه تنیس رو شروع کنم مربی اصرار داشت از باشگاه خودش خرید کنم اما من حس خوبی نداشتم
چند صفحه خوندم از پیج رو اما هیچی از اصطلاحات شما نفهمیدم کسی میتونه منو با زبان ساده راهنمایی کنه
بوجه من تا حد 200 و اون راک های استادم تو باشگاه داشت اگه اشتباه نکنم technifiber بود روش زده بود 240 گرم مدلش رو نمیدونم قیمتش هم 130 میگفت خرید ارزونی بوده تو بازار این قیمت ها گیرت نمیاد
ممنونم
اول بگو که چند سالت هست؟
اگر پسری که راکتت باید 300 گرم اینا باشه راکت های سبک برای دختر ها خوبه راکت خوب برای شروع 300 گرم هستش.
130 قیمت راکت؟مطمئینی انقدر ارزون بوده؟ببین از راکت ها عکس بگیر و یه راکت دست دوم برای شروع بخر ولی الان راکت دست دوم هم 300 تومن حداقل هستش

heshmamin
05-05-2013, 09:58 PM
اول بگو که چند سالت هست؟
اگر پسری که راکتت باید 300 گرم اینا باشه راکت های سبک برای دختر ها خوبه راکت خوب برای شروع 300 گرم هستش.
130 قیمت راکت؟مطمئینی انقدر ارزون بوده؟ببین از راکت ها عکس بگیر و یه راکت دست دوم برای شروع بخر ولی الان راکت دست دوم هم 300 تومن حداقل هستش

بله بنده پسر هستم و 24 سالمه

heshmamin
05-05-2013, 10:07 PM
ببخشید یه سوال دیگه؟؟؟؟
که خیلی هم مهمه
این راکت مدل چیه و چقدر می ارزه و به درد یه آماتور میخوره؟
http://tennistalkers.com/showpost.php?p=79915&postcount=2

mspayam
05-06-2013, 01:42 AM
بوجه من تا حد 200 و اون راک های استادم تو باشگاه داشت اگه اشتباه نکنم technifiber بود روش زده بود 240 گرم مدلش رو نمیدونم قیمتش هم 130 میگفت خرید ارزونی بوده تو بازار این قیمت ها گیرت نمیاد.
ممنونم

به نظر من مربیت درست گرفته، راکت خیلی ارزونیه، مخصوصاً برند خوبی مثل تکنی فایبر که واقعاً این قیمت واسش مفته.من حدس می زنم ورژن قدیمی تر این راکت باشه:
http://www.tennis-warehouse.com/Tecnifibre_TFight_255/descpageRCTFUSA-T255.html

ولی وزنش خیلی خیلی کمه و اگه بتونی بین 285 تا 300 چیزی پیدا کنی بهتره واست. البته مشکل وزن رو می شه با اضافه کردن نوار سربی به سر راکت حل کرد، اما خوب کار همه کس نیست، مخصوصاً مبتدی ها. با این همه یه چند جلسه باهاش بازی کن ببین نظرت چیه. من هم توی یه پست به طور تقریباً کامل در مورد راکت و اصطلاحاتش توضیح دادم، لینکش رو توی همین چند صفحه ی قبل گذاشته بودم.

ببخشید یه سوال دیگه؟؟؟؟
که خیلی هم مهمه
این راکت مدل چیه و چقدر می ارزه و به درد یه آماتور میخوره؟
http://tennistalkers.com/showpost.php?p=79915&postcount=2

این راکت جزو راکت های درجه 3 ویلسون به حساب میاد که واسه ی افرادی خوبه که سالی 3-4 بار بازی کنن. قیمت این راکت ها توی بازار جهانی بین 25 تا 40 دلاره. خود من دو سال پیش عین همین راکت رو خریدم 15 دلار. تفاوت این قبیل راکت ها با راکت های بهتر و گرونتر اینه که اینا فریمشون یه تیکه نیست و اون گلوگاه راکت بعداً به راکت اضافه شده.
کلاً اگه قصد نداری به طور جدی تنیس رو دنبال کنی این راکت شاید واست بد نباشه، که در اون صورت هم باز اگه اون تکنی فایبر رو بخری همه جوره بهتر از این یکیه.

heshmamin
05-06-2013, 08:33 PM
به نظر من مربیت درست گرفته، راکت خیلی ارزونیه، مخصوصاً برند خوبی مثل تکنی فایبر که واقعاً این قیمت واسش مفته.من حدس می زنم ورژن قدیمی تر این راکت باشه:
http://www.tennis-warehouse.com/Tecnifibre_TFight_255/descpageRCTFUSA-T255.html

ولی وزنش خیلی خیلی کمه و اگه بتونی بین 285 تا 300 چیزی پیدا کنی بهتره واست. البته مشکل وزن رو می شه با اضافه کردن نوار سربی به سر راکت حل کرد، اما خوب کار همه کس نیست، مخصوصاً مبتدی ها. با این همه یه چند جلسه باهاش بازی کن ببین نظرت چیه. من هم توی یه پست به طور تقریباً کامل در مورد راکت و اصطلاحاتش توضیح دادم، لینکش رو توی همین چند صفحه ی قبل گذاشته بودم.

این راکت جزو راکت های درجه 3 ویلسون به حساب میاد که واسه ی افرادی خوبه که سالی 3-4 بار بازی کنن. قیمت این راکت ها توی بازار جهانی بین 25 تا 40 دلاره. خود من دو سال پیش عین همین راکت رو خریدم 15 دلار. تفاوت این قبیل راکت ها با راکت های بهتر و گرونتر اینه که اینا فریمشون یه تیکه نیست و اون گلوگاه راکت بعداً به راکت اضافه شده.
کلاً اگه قصد نداری به طور جدی تنیس رو دنبال کنی این راکت شاید واست بد نباشه، که در اون صورت هم باز اگه اون تکنی فایبر رو بخری همه جوره بهتر از این یکیه.
فکر کنم شما ایران نیستید خوش بحالتون حداقل میتونید راکت مورد علاقتون رو به قیمت منصفانه بگیرید
والا داداش از همون ویلسون دست دومش رو گرفتم 200 تومن...البته به قیمت اینجا خیلی ارزون میشه همه که میگن قیمتش خوبه حالا شما گفتی تکنی فایبر بهتره کمی ناامید شدم
یعنی میتونم یه سالی باهاش کار کنم؟
مدلش چیه داداش؟ blx?

mspayam
05-07-2013, 12:04 AM
فکر کنم شما ایران نیستید خوش بحالتون حداقل میتونید راکت مورد علاقتون رو به قیمت منصفانه بگیرید
والا داداش از همون ویلسون دست دومش رو گرفتم 200 تومن...البته به قیمت اینجا خیلی ارزون میشه همه که میگن قیمتش خوبه حالا شما گفتی تکنی فایبر بهتره کمی ناامید شدم
یعنی میتونم یه سالی باهاش کار کنم؟
مدلش چیه داداش؟ blx?

واسه ی یه سال که آره، تا مقدمات رو یاد بگیری جواب می ده. ویلسون راکت های درجه یک هم واسه ی سطوح مبتدی تا حرفه ای تولید می کنه، و الزاماً اینکه راکت ویلسون گرفتی نشونگر بد بودنش نیست. یه نکته ای که راکت های درجه یک ویلسون رو از سایر راکت هاش متمایز می کنه همون BLX هستش که ترکیبی از دو ماده ی کمیابه و فقط در راکت های درجه ی یکش از اونا استفاده می کنه. اسم یا عکس راکتی رو که گرفتی اینجا بنویس تا بهتره بشه در موردش نظر داد.

من هم نفهمیدم مذل چی رو پرسیده بودی؟ راکت تکنی فایبر یا ویلسون؟

farshad1990
05-07-2013, 10:52 PM
سلام دوستان
نظرتون راجع به این راکت چیه ؟ به درد مبتدی ها می خوره یا حرفه ای ها؟

http://www.fruugo.us/wilson-pro-staff-sixone-95-blx/p-1879830

mspayam
05-08-2013, 12:59 AM
سلام دوستان
نظرتون راجع به این راکت چیه ؟ به درد مبتدی ها می خوره یا حرفه ای ها؟

http://www.fruugo.us/wilson-pro-staff-sixone-95-blx/p-1879830

سلام
این راکت به درد حرفه ای ها می خوره و برای بازی کردن با اون باید سویینگ کامل و سریع داشته باشین.

Najmeh5576
05-08-2013, 12:59 PM
این راکت چطوره ؟

http://www.tennis-warehouse.com/Babolat_AeroPro_Lite/descpageRCBAB-APL13.html

heshmamin
05-08-2013, 02:01 PM
واسه ی یه سال که آره، تا مقدمات رو یاد بگیری جواب می ده. ویلسون راکت های درجه یک هم واسه ی سطوح مبتدی تا حرفه ای تولید می کنه، و الزاماً اینکه راکت ویلسون گرفتی نشونگر بد بودنش نیست. یه نکته ای که راکت های درجه یک ویلسون رو از سایر راکت هاش متمایز می کنه همون BLX هستش که ترکیبی از دو ماده ی کمیابه و فقط در راکت های درجه ی یکش از اونا استفاده می کنه. اسم یا عکس راکتی رو که گرفتی اینجا بنویس تا بهتره بشه در موردش نظر داد.

من هم نفهمیدم مذل چی رو پرسیده بودی؟ راکت تکنی فایبر یا ویلسون؟

سلام ممنون
دقیقا همنو
http://tennistalkers.com/showpost.ph...15&postcount=2 (http://tennistalkers.com/showpost.php?p=79915&postcount=2)
گرفتم 200 دیگه نمیدونم خوبه یا نه اما کاملا سالمه و نو

smairamir
05-14-2013, 08:48 PM
من چه راکتی بخرم ؟؟؟
به مربیم میگم میگه بیا حودم برات بخرم اما میخواد بندازه بهم ....

قیمتش مهم نیس فقط پیشنهاد بدید چه مدلی از چه برندی و قیمت حدودی ... ممنون

Majid4011
05-17-2013, 12:25 AM
سلام من مجيد هستم 16 سالمه ميخاستم يك راكت در حد 200 هزار تومن انتخاب كنم 2ماه هست كه بازي ميكنم نظرم روي wilson pro open نميدونم چه قيمت خوب هست يا نه ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

mspayam
05-17-2013, 04:51 AM
این راکت چطوره ؟

سلام
این راکت برای افراد سطح متوسط مناسبه. تقریباً از هر نظر راکت خوبیه، ولی بدی اصلیش اینه که سفتی (stiffness) اون در سطح بالایی هستش که در عین اینکه باعث می شه که کنترل روی ضربات بیشتر بشه به بازو هم خیلی فشار میاره و اصلاً برای افرادی که مشکل بازو داشتن مناسب نیست. به دلیل اینکه سطح قدرت این راکت کم-متوسط هستش باید سویینگ متوسط یا کامل داشت تا توپ رو با قدرت مناسب به سمت حریف برگردونه.

من چه راکتی بخرم ؟؟؟
به مربیم میگم میگه بیا حودم برات بخرم اما میخواد بندازه بهم ....

قیمتش مهم نیس فقط پیشنهاد بدید چه مدلی از چه برندی و قیمت حدودی ... ممنون

سلام دوست عزیز
همونطور که قبلاً هم حرفش شد، متاسفانه غیر از مربیت نمی تونه بگی دقیقاً چه راکتی برات مناسبه چون اون تنها کسی هستش که بازیت رو دیده و می دونه چه نوع سویینگ و چه سطحی از قدرت رو داری. برند معروف هم الزاماً راکت خوب تولید نمی کنه، یه نمونه اش همین ویلسون که در کنار اون راکت های خیلی خوبی که می زنه، یه سری راکت خیلی بد هم می زنه که خریدنشون پول هدر دادنه. شما اگه به مربیت اعتماد نداری بهتره با یه مربی دیگه یا یه کس دیگه ای که سطح بازیت رو دیده بری راکت بخری.

سلام من مجيد هستم 16 سالمه ميخاستم يك راكت در حد 200 هزار تومن انتخاب كنم 2ماه هست كه بازي ميكنم نظرم روي wilson pro open نميدونم چه قيمت خوب هست يا نه ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

سلام مجید جان
راکت ویلسون پرو اوپن راکت خوبی به نظر میاد و برای سطح متوسط طراحی شده. از لحاظ وزن و وزن سویینگ هم به نظر میاد برای سن شما مناسب باشه. اما از نظر سایر ویژگی ها فقط کسی می تونه نظر بده که بازی شما رو دیده باشه و با این راکت بازی کرده باشه. اگه فکر می کنی که به سطح متوسط رسیدی و قیمتش هم در همون حدودی هستش که می خوای، به نظر من گزینه ی خوبی برای خرید به نظر می رسه. الان چه راکتی داری؟

Majid4011
05-17-2013, 10:36 AM
سلام
این راکت برای افراد سطح متوسط مناسبه. تقریباً از هر نظر راکت خوبیه، ولی بدی اصلیش اینه که سفتی (stiffness) اون در سطح بالایی هستش که در عین اینکه باعث می شه که کنترل روی ضربات بیشتر بشه به بازو هم خیلی فشار میاره و اصلاً برای افرادی که مشکل بازو داشتن مناسب نیست. به دلیل اینکه سطح قدرت این راکت کم-متوسط هستش باید سویینگ متوسط یا کامل داشت تا توپ رو با قدرت مناسب به سمت حریف برگردونه.

سلام دوست عزیز
همونطور که قبلاً هم حرفش شد، متاسفانه غیر از مربیت نمی تونه بگی دقیقاً چه راکتی برات مناسبه چون اون تنها کسی هستش که بازیت رو دیده و می دونه چه نوع سویینگ و چه سطحی از قدرت رو داری. برند معروف هم الزاماً راکت خوب تولید نمی کنه، یه نمونه اش همین ویلسون که در کنار اون راکت های خیلی خوبی که می زنه، یه سری راکت خیلی بد هم می زنه که خریدنشون پول هدر دادنه. شما اگه به مربیت اعتماد نداری بهتره با یه مربی دیگه یا یه کس دیگه ای که سطح بازیت رو دیده بری راکت بخری.

سلام مجید جان
راکت ویلسون پرو اوپن راکت خوبی به نظر میاد و برای سطح متوسط طراحی شده. از لحاظ وزن و وزن سویینگ هم به نظر میاد برای سن شما مناسب باشه. اما از نظر سایر ویژگی ها فقط کسی می تونه نظر بده که بازی شما رو دیده باشه و با این راکت بازی کرده باشه. اگه فکر می کنی که به سطح متوسط رسیدی و قیمتش هم در همون حدودی هستش که می خوای، به نظر من گزینه ی خوبی برای خرید به نظر می رسه. الان چه راکتی داری؟

من تازه شروع كردم با راكت خود باشگاه كار ميكنم ولي مربي ازم رازي براي راكت اوليم هم خاستم يك راكت انتخاب كنم كه چند ماه خيلي خوب بهم كار بده لطفا اگر ميشه قيمت اون رو برام ذكر كنيد حدودي هم باشه موردي نيست ممنون از اينكه جوابمو داديد.

mspayam
05-17-2013, 11:18 AM
سلام مجید جان
من متاسفانه از قیمت های راکت ها در ایران اطلاع ندارم. در این زمینه سایر دوستان بهتر می تونن بهت کمک کنن.

Majid4011
05-17-2013, 11:33 AM
سلام مجید جان
من متاسفانه از قیمت های راکت ها در ایران اطلاع ندارم. در این زمینه سایر دوستان بهتر می تونن بهت کمک کنن.

لطفا ميشه چند راكت ديگه هم به من معرفي كنيد كه اگر اون رو نداشتن يا مشكل ديگه اي پيش اومد راكت ديگه اي رو بگيرم. موفق باشيد

reyhan.sharapova
05-17-2013, 12:00 PM
از اينجام فک کنم بتونين راکتى که ميخواين پيدا کنين
http://m.head.com/eu/tennis/advisor#

Majid4011
05-17-2013, 12:31 PM
ببخشيد pro open Hammer هست يا نه

mspayam
05-17-2013, 01:31 PM
لطفا ميشه چند راكت ديگه هم به من معرفي كنيد كه اگر اون رو نداشتن يا مشكل ديگه اي پيش اومد راكت ديگه اي رو بگيرم. موفق باشيد

سلام، به نظر من بهتره شما اول ببینین اونجا چه راکت هایی رو دارن و بعد از بین اون ها یکی رو انتخاب کنین تا اینکه قبل از رفتن راکتتون رو انتخاب کرده باشین. به نظر من مربیتون بهتر می تونه توی انتخاب راکت مناسب بهت کمک کنه تا ماها.

ببخشيد pro open Hammer هست يا نه

راکت پرو اوپن هم از سری همر نیست. راکت های سری همر (چکش) به این خاطر بهشون همر گفته می شد که بیشتر وزنشون برخلاف راکت های دیگه توی سر راکت بود (مثل چکش که سرش سنگین تر از دستشه) و باعث می شد برای سرویس زدن قدرت بیشتری به سرو بدن، اما برای چیزهای دیگه مثل والی خوب نباشن چون راکت سرش سنگینه و دیرتر بالا میاد. این قبیل راکت ها ممکنه منجر به آسیب دیدگی هم بشن.

وبسایتی هم که دوستمون توی پست قبلی معرفی کردن برای انتخاب راکت خیلی مفیده، شما می تونین به وبسایت شرکت ویلسون و بابولات هم سر بزنین و ببنین اونا چه راکت هایی رو بهتون پیشنهاد می دن.

Majid4011
05-17-2013, 02:11 PM
ممنون از همه كه راهنماييم كرديد مرسي ممنون. موفق باشيد:443:

miladroozbeh
05-24-2013, 04:21 PM
rachet(head youtek instinct mp) vase bazikonaye ghodratiye ya controli?hamin racket 2013 che taghirati tosh iijat shode?

SHIR FarHad
05-24-2013, 05:01 PM
rachet(head youtek instinct mp) vase bazikonaye ghodratiye ya controli?hamin racket 2013 che taghirati tosh iijat shode?

ب نظرم واسه بازیکنانی ک قدرتی بازی میکنن مناسب باشه ( بازیکنانی ک از این راکت استفاده میکنن سبک بازی هجومی و قدرتی دارند مانند توماس بردیچ ,ماریان چلیچ ,ماریا شاراپوا)

در مورد مدله 2013 instinct وزنش حدودا 12 گرم افزایش داشته و Composition هم graphene شده ,مانند مدله راکت جدید نواک

Mahrooz RF
05-24-2013, 07:56 PM
من با راکت 2012 نوله توپ زدم. قدرتش فوق العادس. راکت خیلی خوبیه. یه زه خوب روش بندازی توپت عین فشنگ میره و مجبوری یا آروم بزنی یا یکم اسپین بدی به توپت.

mspayam
05-25-2013, 06:22 AM

دوست عزیز

لطفاً با فونت فارسی بنویسین.

اصطلاح قدرتی و کنترلی بیشتر برای راکت ها به کار برده می شه تا بازیکن ها. راکت های قدرتی بیشتر برای افراد مبتدی همچنین افراد مسن هستش چون این قبیل افراد یا قدرت لازم رو ندارن یا اینکه هنوز با سویینگی که بشه قدرت زیادی باهاش ایجاد کرد بلد نیستن بازی کنن و سویینگ های کوتاه دارن. اگه بازیکنی که سویینگ کامل داره بخواد با راکت قدرتی بازی کنه توپش همیشه بیرون می ره.
بازیکن های حرفه ای هیچکدوم راکت های قدرتی ندارن و همه شون از راکت های کنترلی استفاده می کنن که سطح قدرت این قبیل راکت ها بین low و low-medium هستش، چون خودشون می تونن قدرت لازم در ضربه هاشون رو با استفاده از سویینگ کاملی که دارن ایجاد کنن و از راکتشون توقع دارن که بتونه در کنترل ضربات کمکشون کنه.

این راکتی هم که شما اسم بردی جزو همین راکت های کنترلی هستش و قدرتش low-medium به حساب میاد. سری راکت های Head Youtek Instinct هم تا حالا دوتا آپدیت داشتن که اولیش اضافه کردن ماده به نام Innegra بوده (که مخففش می شه IG) و دومیش هم همین سری گرافین بوده که بهشون گرافین اضافه کردن که این ماده برخلاف انتظاری که ازش می رفت مقاومت کافی رو نداره و روز به روز تعداد راکت های گرافین هد که ترک برمی دارن یا می شکنن بیشتر می شه.

mspayam
05-25-2013, 06:26 AM
من با راکت 2012 نوله توپ زدم. قدرتش فوق العادس. راکت خیلی خوبیه. یه زه خوب روش بندازی توپت عین فشنگ میره و مجبوری یا آروم بزنی یا یکم اسپین بدی به توپت.

من هم با اون راکت بازی توپ زدم، اما برخلاف نظر شما قدرتش به نظر کم اومد، اما به خاطر اینکه تعداد مین ها و کراس هاش زیادن (هجده در بیست) کنترل خیلی خوبی به توپ می داد. در عوض اسپین توپ رو می گرفت یا به عبارت دیگه زدن ضربه های اسپین باهاش سخت تر بود تا یه راکتی که صفحه اش بازتره. خود شما الان چه راکتی داری؟

Mahrooz RF
05-25-2013, 02:12 PM
من هم با اون راکت بازی توپ زدم، اما برخلاف نظر شما قدرتش به نظر کم اومد، اما به خاطر اینکه تعداد مین ها و کراس هاش زیادن (هجده در بیست) کنترل خیلی خوبی به توپ می داد. در عوض اسپین توپ رو می گرفت یا به عبارت دیگه زدن ضربه های اسپین باهاش سخت تر بود تا یه راکتی که صفحه اش بازتره. خود شما الان چه راکتی داری؟

نظر شما اعتبارش بیشتره. چون مسلما تجربه شما بیشتر از منه. من با راکت های زیادی نزدم. الان من ویلسون ncode proteam که 291 گرمه دارم. مال 2004 هست فکر کنم. ولی هیچ راکتی بهترش ندیدم (از نظر نسبت وزن به قدرت). خیلی سبکه ولی قدرت بالایی داره. با Flexpoint فکر کنم L6 یکم توپ زدم دستم درد گرفت (سنگین بود). با BLX 2012 که 289 گرمه توپ زدم که اصلا قدرت نداشت. هر راکتی که دیدم قدرتش خوبه سنگین بود. فقط همین راکت نوله بود که باهاش راحت بودم. 324 گرم بود فکر کنم ولی وقتی می گرفتیش دستت انگار 300 گرم بود. البته زهی که روش بود فکر کنم Big Banger XP بود که قدرتیه. منم فقط با این زه تا حالا توپ زدم. اینو هم ذکر کنم که من فوق العاده لاغرم و قدرت بدنیه کمی دارم و کاملا فلت بازی می کنم نه اسپین. ممکنه برای من اینطور بوده.

mspayam
05-26-2013, 02:38 AM
نظر شما اعتبارش بیشتره. چون مسلما تجربه شما بیشتر از منه. من با راکت های زیادی نزدم. الان من ویلسون ncode proteam که 289 گرمه دارم. مال 2004 هست فکر کنم. ولی هیچ راکتی بهترش ندیدم (از نظر نسبت وزن به قدرت). خیلی سبکه ولی قدرت بالایی داره. با Flexpoint فکر کنم L6 یکم توپ زدم دستم درد گرفت (سنگین بود). با BLX 2012 که 291 گرمه توپ زدم که اصلا قدرت نداشت. هر راکتی که دیدم قدرتش خوبه سنگین بود. فقط همین راکت نوله بود که باهاش راحت بودم. 324 گرم بود فکر کنم ولی وقتی می گرفتیش دستت انگار 300 گرم بود. البته زهی که روش بود فکر کنم Big Banger XP بود که قدرتیه. منم فقط با این زه تا حالا توپ زدم. اینو هم ذکر کنم که من فوق العاده لاغرم و قدرت بدنیه کمی دارم و کاملا فلت بازی می کنم نه اسپین. ممکنه برای من اینطور بوده.

ممنون از جوابت، اما من هم تازه شروع کردم و هنوز دارم یاد می گیرم. حالا وقتی برگردم تهران و با هم بازی کنیم می فهمی که سواد تئوریک من خیلی بهتر از سواد عملیمه :434:
از کامنت های شما هم معلومه که تجربه ی بازی خیلی خوبی داری و مطمئناً دانشت بیشتر از منه اما ظاهراً تجربه ی استفاده ی شما از راکت ها با تجربه من فرق داره، چون من راکت های قدرتی که دیدم و باهاشون بازی کردم همه سبک بودن. اما راکت های سنگین تر به خاطر اینکه به دلیل وزنشون باعث می شن که follow through کاملی داشته باشی خودشون قدرت کمتری به ضربه می دن و در عوض کنترل بیشتری به همراه دارن.
البته این حرف به معنی این نیست که با این راکت ها نمی شه ضربه های قدرتی زد، بلکه سویینگ کامل باعث می شه که ضربات قدرتی با کنترل کافی روی توپ رو داشته باشی، اما اگه همین سویینگ کامل روی یکی از همون راکت های سبک و قدرتی داشته باشی توپ از زمین بیرون می ره.

miladroozbeh
05-26-2013, 07:15 PM
مرسی از راهنماییتان دوستان.الان من راکت بردیچ رو یکی ازش خریدم همون 2012 هسش که وزنش 300گ هست.میخوام 2 تا راکت دیگه بگیرم-شما همون 2012 300گ رو پیشنهاد میدید یا اینکه2013 که وزنش بیشتر شده رو بگیرم؟؟؟؟(دلیلشم بگید )مبتدی نیسم و حرفه یی-نیمه حرفه یی تمرین میکنم و سبک بازی هجومی و ضربه یی رو میپسندم.+وزنم 60ک گ هست و نمیدونم 2013 واسم سنگینه یا نه!!!!!!با این مشخصات لطفا مشاوره بدید دوستان خوبم :001_smile:

mspayam
05-27-2013, 03:39 AM
سلام دوست عزیز
اگه منظور شما از راکت 2012 بردیچ اینه
http://www.tennis-warehouse.com/Head_YOUTEK_IG_Instinct/descpageRCHEAD-HTIGI.html
باید بگم که وزنش به نسبت راکت 2013 گرافین همین مدل فقط 3 گرم کمتره و این تغییر خیلی کوچیکی به حساب میاد. شما هم اگه از راکتی که داری راضی هستی دلیلی نداره عوضش کنی، و بهتره که دست کم دوتا راکت عین هم داشته باشی تا اگه زهت وسط بازی پاره شد یا دیدی دیگه اون تنشن لازم رو نداره از دومی استفاده کنی.
این رو از اون جهت می گم که اکثر این نوآوریهایی که در تولید راکت ازشون بحث می شه بیشتر واسه ی جلب مشتریه و تفاوت چندانی توی نحوه ی عملکرد راکت ایجاد نمی کنه.

maya2012
05-27-2013, 02:32 PM
سلام mspayam
تمام جواباتو خوندم و سرگیجه گرفتم از اینکه پشت سر هم جواب همه رو داده بودی. دمت گرم
من 15 سال بدمینتون و 5 ساله تنیس بازی میکنم. وزن خودم 112 -114 کیلو. اضافه وزن دارم. به لحاظ فنی و زدن ضربات مختلف در حد خوبی هستم. سرویسی که من میزنم شاید در ایران کسی نزنه. ( به گفته همبازیام دارم میگم) نوع بازیم هم قدرتی و تکنیکی همراه با حرکات موزون نمایشی است. (اگه وزنم رو درست کنم میتونم حرفها برای گفتن داشته باشم) یکی از پارتنرام میگه سرویسای تو در حد برترین های جهانه. :) بگذریم. قصد تعریف نداشتم خواستم باهام بیشتر آشنا بشی تا بتونی خوب راهنماییم کنی.
راکت فعلی برای تنیس ویلسون که باهاش بازی میکنم اینه.(راکت سبک و آماتوریه)
وزن 278 گرم
بالانس 34/5
هد سایز: 677
با این راکت بعضا به دلیل سبکی دچار دست درد هم میشم و کنترلی روی توپ ها بخصوص برای زدن ضربات سویینگ ندارم. قبلا بابولات داشتم و راضی بودم. مشخصاتش یادم نیست.
پیشنهاد تو با این مشخصات من برای راکت هد یا بابولات چه مدل راکتیه. پولش هم مهم نیست.
این دو مدل نظر خودمه: (البته گفتی گرافین میشکنه بی خیالش شدم)
YOUTEK GRAPHENE SPEED 16/19
babulate aeropro drive
ممنون میشم اگه امروز جوابمو بدی چون باید سریعا یه راکت بخرم و میخوام طبق پیشنهاد تو باشه.

amir k2
05-27-2013, 06:57 PM
سلام mspayam
تمام جواباتو خوندم و سرگیجه گرفتم از اینکه پشت سر هم جواب همه رو داده بودی. دمت گرم
من 15 سال بدمینتون و 5 ساله تنیس بازی میکنم. وزن خودم 112 -114 کیلو. اضافه وزن دارم. به لحاظ فنی و زدن ضربات مختلف در حد خوبی هستم. سرویسی که من میزنم شاید در ایران کسی نزنه. ( به گفته همبازیام دارم میگم) نوع بازیم هم قدرتی و تکنیکی همراه با حرکات موزون نمایشی است. (اگه وزنم رو درست کنم میتونم حرفها برای گفتن داشته باشم) یکی از پارتنرام میگه سرویسای تو در حد برترین های جهانه. :) بگذریم. قصد تعریف نداشتم خواستم باهام بیشتر آشنا بشی تا بتونی خوب راهنماییم کنی.
وزن 278 گرم
بالانس 34/5
با این راکت بعضا به دلیل سبکی دچار دست درد هم میشم و کنترلی روی توپ ها بخصوص برای زدن ضربات سویینگ ندارم. قبلا بابولات داشتم و راضی بودم. مشخصاتش یادم نیست.
پیشنهاد تو با این مشخصات من برای راکت هد یا بابولات چه مدل راکتیه. پولش هم مهم نیست.
babulate aeropro drive
ممنون میشم اگه امروز جوابمو بدی چون باید سریعا یه راکت بخرم و میخوام طبق پیشنهاد تو باشه.

سلام دوست عزیز.خوبی؟
میگم که اینجور که شما در مورد سرویس زدنت حرف زدی من خیلی اشتیاق پیدا کردم که ببینم سرویس شما به چه شکلی زده میشه.ممنون میشم از سرویس زدنت فیلم بگیری و اپلود کنی برامون
به نظر من بابولات رو بگیر چون میگی قبلا بابلات داشتی و راضی بودی بگیر

maya2012
05-27-2013, 08:59 PM
من سوالم از mspayam این بود که چه مدل راکتی مثلا توی بابولات بگیرم. منظورم مدلش بود.
در مورد نوع سرویس زدن من میتونی سرویس زدن تنیسورای دیگه رو ببینی و فرقی از لحاظ نوع حرکت بدن یا دست نیست.

maya2012
05-27-2013, 09:02 PM
من سوالم از mspayam این بود که چه مدل راکتی مثلا توی بابولات بگیرم. منظورم مدلش بود.
در مورد نوع سرویس زدن من میتونی سرویس زدن تنیسورای دیگه رو ببینی و فرقی از لحاظ نوع حرکت بدن یا دست نیست.

mspayam
05-28-2013, 04:23 AM
سلام mspayam
وزن 278 گرم
بالانس 34/5
babulate aeropro drive

سلام دوست عزیز
من خوشحال می شم اطلاعاتی رو که دارم در اختیار سایر دوستان بذارم. البته اینجا دوستان خیلی باسوادتر از منم هستن که کمتر توی این بخش فوروم فعالن و امیدوارم که دوستان بیشتری بیان و اینجا پست ها رو جواب بدن و دوستانی مثل امیر و شیرفرهاد و مهروز عزیز که لطف می کنن و پاسخ پست های بقیه رو می دن همچنان به فعالیتشون اینجا ادامه بدن، چون از راه همین بحث ها و گفتگوهاست که خود منم چیز یاد می گیرم.

اما در مورد راکت:
شما با توجه به اینکه به قول خودت سرو زدنت نقطه ی قوتت هستش (و حدس می زنم از وزنت برای ضربه ی سرو استفاده می کنی و اینجا اون اضافه وزن بهت کمک می کنه، اگه قدت هم بلند باشه که دیگه چه بهتر)، و حدوداً 5 سال هم هستش که بازی می کنی و بازیت به احتمال خیلی زیاد در سطح بالایی هستش من توصیه می کنم یه راکتی بگیری که وزنش بیشتر باشه و توی سرو هم بتونه بهت کمک کنه.
این راکتی رو که الان داری اگه ممکنه اسم کاملش رو بنویس، ولی با توجه به چیزهایی که نوشتی اندازه ی هد راکت (105 اینچ) واسه ی سطح شما زیاد بزرگه و توانایی سریع حرکت دادنش رو به خصوص برای بکهند زدن سخت تر می کنه. اندازه ی بالانس راکت رو هم درست متوجه نشدم، اما اگه 34.5 برای راکت 27 اینچی باشه حدوداً به اندازه ی یک واحد سرسنگین (Head Heavy) هستش که یه مقدار کمی به قدرت سرو اضافه می کنه ولی در عوض والی زدن روی تور رو سخت می کنه.
راکت گرافین رو که من گفتم می شکنن، خودم نه باهاش بازی کردم و نه شکستم ولی تا اونجایی که من خوندم بیشتر از راکت های معمولی می شکنن و ترک برمی دارن. برای خوندن یه مطلب در مورد اون راکت ها می تونین به این لینک مراجعه کنین: http://gizmodo.com/5995046/graphene-has-a-fatal-flaw

راکت دومی هم به خاطر اینکه راکت نادال هستش جزو پرفروشترین راکت ها هستش. ورژن 2013 اون راکت که امسال به بازار عرضه شد رو فقط باهاش یکی دو گیم بازی کردم و راکت خوبی بود، یه مقداری قدرتش از دید من زیاد بود ولی از سایر جهات هیچ ایرادی نداشت. اون ورژن قبلیش هم که GT داره بعد از اسمش راکت خوبیه، فقط یه کم سفت تر از این جدیدتره هستش که اگه مشکل بازو نداری و بازوت رو اذیت نمی کنه می تونه راکت خوبی واست باشه.

به نظر من این راکت می تونه راکت خوبی واست باشه، اما اگه من جای شما بودم و می خواستم با توجه به بازیم راکت انتخاب کنم یکی از این دوتا رو انتخاب می کردم، مخصوصاً اولی که برای سبک بازی کسایی که محکم سرو می زنن طراحی شده:

Babolat Pure Drive Roddick
http://www.tennis-warehouse.com/Babolat_Pure_Drive_Roddick/descpageRCBAB-BPDR11.html

Wilson ProStaff Six.One 90
http://www.tennis-warehouse.com/reviews/WPS90/WPS90review.html

البته از اونجایی که دومی اندازه ی سرش حدوداً 15 اینچ مربع کمتر از راکتی هستش که الان باهاش بازی می کنی شاید یه کم اون اوایل بازی کردن باهاش سخت باشه واست، اما در عوض کنترل بیشتر و بهتری بهت می ده.

maya2012
05-28-2013, 09:17 AM
ممنون از پاسخی که دادی
اسم را;ت فعلی من با مشخصاتی که دادم اینه:
wilson prohibird
البته حدست درست بود قد من 184 هست و اینکه مشکل بازو هم با توجه به بازی با این راکتم کمو بیش دارم که برخی دوستان میگفتن با توجه به وزنت راکتت سبکه.
حال شما به من بگو مثلا Babolat Pure Drive Roddick رو با چه وزنیش بگیرم؟ 300 یا 315 یا ...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
البته این مدل Gt که گفتی میگن قدرتش خیلی بالاست. مثلا این مدلش Babolat Pure Drive GT که مخصوص اندی رادیکه و میگن قدرتش 5 است.
یه چیزی:
توی راکت مثلا 300 گرمی Babolat Pure Drive Roddick یا Babolat Pure Drive GT مدل GT چه مشکلی میتونه برای بازوی من ایجاد کنه؟ چون بحرحال وزن دوتاشون یکیه.

mspayam
05-28-2013, 09:55 AM
این مشخصات کامل راکت شماست که از سایر جهات برای سطح متوسط راکت خوبی به نظر میاد، اما وزنش بیش از حد کمه:
http://www.tenniswarehouse-europe.com/descpageRCWILSONH-WBPH.html
Head Size:
105 sq. in. / 677 sq. cm.
Length: 27,25 inches / 69,25 cm
Strung Weight: 276g
Balance: 4 pts HL
Swingweight: 287
Stiffness: 66
Beam Width: 24mm O Beam
Composition: Karophite Black / Basalt
Power Level: Medium
Swing Speed: Medium

نکته ی اصلی ای که به خاطر وزن کم باعث درد گرفتن دست شما می شه اینه که Swing Weight راکت یعنی وزنی که برای سویینگ کردن راکت و ضربه زدن به توپ ایجاد می کنه خیلی کمه. شما به عنوان یه راهنما باید سراغ راکت هایی بری که اون وزن سویینگشون بالای 300 باشه. وزن خود راکت در مقایسه با وزن سویینگ نکته ی خیلی مهمی به حساب نمیاد. البته به شرطی که وزن خود راکت از یه مقدار وزن (حدوداً 360 گرم) بیشتر نشه. بر همین اساس شما اگه قدرتت بالاست و فقط مشکل بازو داری بهتره یه راکتی بگیری که Stiffness زیادی نداشته باشد (یعنی حدوداً کمتر از 64 باشه) و وزن سویینگش هم بالا باشه.

راکت ها رو هم شرکت های تولید کننده شون مشخصاتشون رو به همراه راکت بیرون می دن تا افراد با توجه به سطح بازیشون بتونن از بین اون ها انتخاب کنن. واسه ی همین از دید من اینکه می گی "می گن سرعت فلان راکت بالاست" ملاک درستی واسه ی تصمیم گیری نیست و من بیشتر به مشخصات خود راکت ها اعتماد می کنم تا حرف های بقیه.

اگه مشکل بازو داری به نظر من بهتره که راکت رادیک رو نگیری چون راکت خیلی سفتیه و stiffness بالایی داره. از این جهت راکت ویلسونی که لینکش رو گذاشته بودم بهتره به نظر من. البته خود اندی رادیک با اون راکتی که لینکش رو گذاشته بودم بازی نمی کرد و راکتی که اون داشت این یکی بود که حدود نیم اینچ بزرگتره:
http://www.tennis-warehouse.com/Babolat_Pure_Drive_Roddick_Plus/descpageRCBAB-BPRP12.html

اما از بین اون راکت هایی که در آخر پستت اسم بردی باید بگم که وزن 300 گرمی اون ها نیست که بازوت رو ممکنه اذیت کنه بلکه در مورد اون دوتا راکت سفتی یا همون stiffness خیلی بالای اون هاست که واسه ی هر دو بالای 70 هستش و فوق العاده واسه ی افرادی که مشکل بازو دارن می تونه مشکل آفرین باشه. اگر شما اصرار داری که از محصولات بابولات خرید کنی، من راکت های سری Pure Storm از این شرکت رو بهتون توصیه می کنم که سفتی کمتری دارن و از لحاظ وزن سویینگ و وزن راکت هم برای شما مناسبترن، مخصوصاً این دو تا:
Babolat Pure Storm Tour GT
http://www.tennis-warehouse.com/Babolat_Pure_Drive_Roddick_Plus/descpageRCBAB-BPRP12.html

Babolat Pure Storm Tour Plus GT
http://www.tennis-warehouse.com/Babolat_Pure_Storm_Tour_Plus_GT/descpageRCBAB-BPSTRP.html

maya2012
05-28-2013, 09:14 PM
دوستان راکت babulate aeropro drive مدل 2013 وزن 300 گرم(گرونترین راکت بازار) رو باهاش بازی کردم افتزاح بود.

amir k2
05-28-2013, 09:46 PM
دوستان راکت babulate aeropro drive مدل 2013 وزن 300 گرم(گرونترین راکت بازار) رو باهاش بازی کردم افتزاح بود.
چجوری بود؟خوب بود؟
چرا؟
همه که از محصولات بابلات راضی اند.ببین سبک بازیت چجوریه و با کدوم راکت راحت بودی همون رو بهترش رو بگیر

sj.pro
05-29-2013, 02:10 PM
درود

چند وقتی نبودم

آماره راکتو واستون می ذارم نظرتونو بدین (850 تومن خود راکت

و 50 ت زه

nazari dashtin matrah konin

BLX

( six.one 100 prostaff ( signature series

weight:285g

balance:7pts HL

headsize:100

reac tension : 24-28kg

string pattern : 16*18

* recommend string *

for power: nxt tour

for control: nxt control

http://upcity.ir/images2/11274376909732950009.jpg

http://upcity.ir/images2/48492651579685820060.jpg

http://upcity.ir/images2/16395154566809867880.jpg

http://upcity.ir/images2/89878196349344287259.jpg

amir k2
05-29-2013, 03:04 PM
ایکاش 300 گرمی میخریدی
یعنی سنگین تر
اون دفعه هم گفتم برای شروع یه راکت متوسط بخر که مثلا زمین بخوره و در دیوار خورد و یا از دستت افتاد چیزی شد بعدش ناراحت و غمگین نشی چون میگی الان 850 دادی سال بعد که خوب پیشرفت کردی چی میکنی؟
با این بازم مبارک باشه و بتونی باهاش توپ ها رو مشتی بزنی.حالا باهاش بازی کردی؟راضی هستی؟

sj.pro
05-29-2013, 05:39 PM
300 گرمی با headsize اصلا نداره ( 100 )

با توجه از اطلاعاتی از دوستان گرفتم

این راکت واسه افراد متوسطه رو به بالا مناسب تر هست

واسه من مبتدی کارو سخت تر می کنه

اما خب منم نمی خوام زود به زود راکت عوض کنم

اینجا بدون راکتم می تونستم برم اما گفتم بگیرم یه 1 سال 2 سالی کار کونه واسم

سرعتش واسم خوبه یعنی کمی با توجه به اینکه کنترلی هست اما اسپین مناسبی میشه بهش داد اما حرف اول اجرای صحیح حرکت میزنه

amir k2
05-29-2013, 08:36 PM
300 گرمی با headsize اصلا نداره ( 100 )

با توجه از اطلاعاتی از دوستان گرفتم

این راکت واسه افراد متوسطه رو به بالا مناسب تر هست

واسه من مبتدی کارو سخت تر می کنه

اما خب منم نمی خوام زود به زود راکت عوض کنم

اینجا بدون راکتم می تونستم برم اما گفتم بگیرم یه 1 سال 2 سالی کار کونه واسم

سرعتش واسم خوبه یعنی کمی با توجه به اینکه کنترلی هست اما اسپین مناسبی میشه بهش داد اما حرف اول اجرای صحیح حرکت میزنه
اره کار خوبی کردی راکت مشتی گرفتی اما من منظورم این هست مثلا یه راکت متوسط میگرفتی یک سال باهاش بازی میکردی بعدش میفروختیش و یه راکت بهتر و سنگین تر میخریدی چون هرچی بیش تر پیشرفت کنی نیاز به راکت بهتر داری که جواب گوی بازیت باشه ولی مبارک باشه ایشا الله راکتت تو هوا بچرخه

REZAa
05-30-2013, 11:21 AM
سلام من میخوام راکت بگیرم بین 2013 نادال و 2012 رادیک موندم اگه میشه راهنماییم کنین
mspayam
05-31-2013, 06:57 AM

سلام، دقیقاً چه ویژگی بدی داشت که به نظرت افتضاح بود؟ درسته که اون راکت جزو پرفروشترین راکت ها به حساب بیاد و امتیاز بالایی توی ارزیابی ها داره، اما الزاماً ممکنه واسه ی همه خوب نباشه. دیگه چه راکت هایی رو امتحان کردی؟

سلام من میخوام راکت بگیرم بین 2013 نادال و 2012 رادیک موندم اگه میشه راهنماییم کنین
دوست عزیز سبک بازی شما رو خودت و احتمالاً مربیت و همبازی هات می دونن. اون دو تا راکت واسه ی سبک بازی نادال و رادیک مناسبترن تا بقیه، شما هم ببین سبک بازیت به کدوم نزدیکتره و بر اساس اون تصمیم بگیر، اگه تاپ اسپین زیاد به توپ هات می دی راکت نادال رو بگیر و اگه سروت خیلی قویه راکت رادیک رو بگیر. اگر هیچ کدوم از این ویژگی های رو نداری هم بهتره ببینی در چه سطحی هستی و بر اساس سطحت و توانایی هات از بین 1001 راکت موجود در بازار یکی رو انتخاب کنی.

maya2012
05-31-2013, 08:37 AM
بزرگترین مشکلش اینه که مرکز سقل راکت فقط و فقط در مرکز زهه و تو ضربات سرویس یا ضربات مشابه به هیچ وجه خوب عمل نمیکنه و مجبوری با ارتفاع کمتری این نوع ضرباتو بزنی تا درست عمل کنه و خوب احتمال به تور خوردن این نوع ضربات هم بیشتر میشه. از چیزای عالیش هم میشه به کنترل 95% توپ در هر کجای زمین اشاره کرد.
1 - آیا راهی هست که بشه مرکز سقل رو به بالای راکت هدایت کرد؟
2 - چطور میشه وزن راکت رو افزایش داد؟

mspayam
05-31-2013, 10:10 AM
من درست منظور شما رو از نقطه ثقل متوجه نشدم و دو تا حدس می زنم یکیش اینه که منظورت از نقطه ی ثقل همون چیزیه که معادل انگلیسیش می شه: Sweetspot و توی همه ی راکت ها وسط سر راکت هستش (معمولاً جایی که مارک راکت های غیر از بابولات مثل پرینس یا ویلسون رو با استنسیل روی زه می کشن). اینجا بهترین جایی هستش که اگه با اون قسمت راکت بتونین به توپ بزنین بهترین نتیجه رو می شه گرفت و این منطقه رو نمی شه جابجا کرد.
اما حدس دوم من اینه که ممکنه منظور شما از نقطه ی ثقل، نقطه ی توازن راکت باشه که توضیحش قبلاً داده شده، و این راکت دقیقاً از لحاظ نقطه ی توازن با راکت قبلی شما یکیه (هر دو 4 واحد سرسبک هستن). شاید دلیل اصلی ای که باعث می شه حس کنی این راکت برات مناسب نیست اینه که اون راکت قبلیت حدود نیم اینچ بلندتر بوده و همین تفاوت کوچیک می تونه تاثیر بزرگی توی بازیت بذاره. از همین راکت یه ورژن دیگه اش هم هست که سونگا باهاش بازی می کنه و اون دقیقاً اندازه ی راکت قبلیته.

وزن راکت رو هم می شه زیاد کرد. بستگی به این داره که چه مقدار می خوای زیادش کنی. یه سری از بازیکن ها از قبیل جوکوویچ به سر راکتشون نوار سربی اضافه می کنن که اون هم دو روش اصلی داره، یکیش اضافه کردن به قسمت سه و نه (اگه صفحه ی راکت رو مثل صفحه ی ساعت در نظر بگیری) هستش و یکی دیگه اش اضافه کردن به قسمت دوازده. اگه خواستی وزنش رو اضافه کنی بگو تا برات بیشتر توضیح بدم.

REZAa
05-31-2013, 02:11 PM
شما خودتون با این 2تا راکت بازی کردید ؟ راکت رادیک میتونه یه کم برام سنگین باشه ولی پاور تره
کلا اگر اطلاعاتی در مورد این دو راکت دارید بهم بدید

mspayam
06-01-2013, 01:28 PM
سلام دوست عزیز
من فقط دو گیم با راکت نادال 2013 بازی کردم و به نظرم راکت خوبی اومد ولی تا حالا با راکت رادیک بازی نکردم و نظری در موردش ندارم. چیزی که من می تونم بهت بگم همون اطلاعاتی هستش که توی اینترنت در مورد این راکت ها هست و اگه تو در مورد سطح بازیت و نوع سویینگت و سبک بازیت توضیح بدی بهتر می شه راهنماییت کرد که کدومش بیشتر به دردت می خورده.

milad.nazari
06-06-2013, 06:16 PM
سلام بین راکت جوکویچ و پرستیژ جدید ((همون مشکی ها که به مناسبت 25 سالگی پرستیژ زدن)) کدوم بهتره؟؟؟ من قدم 175 و وزنم 65 هست و یک سال هست که تنیس بازی میکنم و وزن راکت قبلیم 300 بود ، چه وزن راکتی برای من مناسبه؟؟؟

iman1990
06-06-2013, 07:05 PM
سلام به متخصصین عزیز!!!
من یه سوال داشتم
کسی میدونه بالانس ی راکت چه تاثیری توی عملکرد زدن ضربه به توپ میکنه
در واقع میخواستم ببینم:
1 واسه چه افرادی چه بالانسی مناسبه؟
2 حرکت توپ بعد از برخورد به راکت چه فرقی میکنه؟
برای مثال بررسی بالانس توی راکت aropro drive gt بالانسش 4pts هستش و aropro drive gt pluse بالانسش 6pts هست.
ممنون میشم تخصصی راحع بهش بگین
ممنون:583:

mspayam
06-07-2013, 03:07 AM
سلام بین راکت جوکویچ و پرستیژ جدید ((همون مشکی ها که به مناسبت 25 سالگی پرستیژ زدن)) کدوم بهتره؟؟؟ من قدم 175 و وزنم 65 هست و یک سال هست که تنیس بازی میکنم و وزن راکت قبلیم 300 بود ، چه وزن راکتی برای من مناسبه؟؟؟

سلام دوست عزیز، هر دوی این راکت ها برای بازیکن های سطح عالی مناسبن و اگه شما سطح بازیت در اون حد هست و سویینگ کامل داری باید ببینی که آیا دنبال راکت سفت تر هستی (که ضربات یکنواخت تری به توپ وارد می کنه ولی باعث می شه لرزش ناشی از برخورد راکت به توپ به دست منتقل بشه) یا اینکه راکتی می خوای که یکنواختی کمتری در ضربات داشته باشه و در عوض لرزش کمتری رو به دست منتقل کنه. از طرفی اگه سبک بازی شما تا حد زیادی به زدن ضربات تاپ اسپین متکی هستش باید بدونی که هر دوی این ها به خاطر اینکه 18 ذر 20 هستن کمتر به توپ اسپین می دن و زدن ضربات اسپین دار باهاشون سخت تره.
وزن مناسب راکت هم بستگی زیادی به این داره که قدرت بدنی شما در چه حدیه و دستتون چقدر قدرت داره. آیا ضربه زدن متوالی با یه راکت سنگین (بالای 330 گرم) باعث می شه که بعد از دو ساعت بازی احساس خستگی کنید و دیگه اون عملکرد سابق رو داشته باشین یا نه. اگه قدرتش رو دارین من راکت های سنگین رو توصیه می کنم چون وزنشون باعث می شه که follow through کاملتری داشته باشید و در نتیجه کنترل بهتری روی ضربه پیدا کنین.

سلام به متخصصین عزیز!!!
من یه سوال داشتم
کسی میدونه بالانس ی راکت چه تاثیری توی عملکرد زدن ضربه به توپ میکنه
در واقع میخواستم ببینم:
1 واسه چه افرادی چه بالانسی مناسبه؟
2 حرکت توپ بعد از برخورد به راکت چه فرقی میکنه؟
برای مثال بررسی بالانس توی راکت aropro drive gt بالانسش 4pts هستش و aropro drive gt pluse بالانسش 6pts هست.
ممنون میشم تخصصی راحع بهش بگین
ممنون:583:

سلام دوست عزیز
بنده جزو متخصصین نیستم ولی تا اونجایی که می دونم نقطه ی توازن یکی از ویژگی های مهمیه که کمتر کسی بهش توجه می کنه. همونطور که شاید خودت هم بدونی تا قبل از سال 1990 همه ی راکت ها سرسبک بودن و راکت های سرسنگین با اومدن راکت های سری Hammer به بازار معرفی شدن و بعد هم بقیه شرکت ها این مدل راکت ها رو تولید کردن.
به طور خلاصه می شه گفت که توازن راکت باعث افزایش یا کاهش قدرت راکت می شه و وزن سویینگ (Swing Weight) رو افزایش می ده. وزن سویینگ وزنی هستش که موقع ضربه زدن به توپ احساس می شه و ممکنه یه راکت با وجود سبک بودن وزن خود راکت (که گاهی ازش به عنوان static weight یاد می شه) وزن سویینگ بالایی داشته باشه و همین امر باعث می شه که توپ با قدرت زیادی بعد از ضربه به زمین حریف برگرده. به همین خاطر اگه دقت کنی، راکت هایی که سرسنگین هستن همه شون وزن سویینگ بالایی دارن. یه نمونه اش این راکت از شرکت گاما که بیشترین وزن سویینگ در بین همه ی راکت ها رو داره (412) در حالیکه راکت های سرسبک با حدوداً همین مقدار وزن ثابت (حدوداً 300 گرم) وزن سویینگ خیلی خیلی کمتری دارن. (نهایتاً از 320-330 بالاتر نمی ره).
هر چقدر وزن سویینگ بیشتر باشه مقدار لرزشی که به دست وارد می شه هم کمتر می شه و به همین خاطر این قبیل راکت ها (که به راکت های پدربزرگ ها معروفن) خیلی راحتن و باعث می شه که افراد مسن بدون داشتن سویینگ و با زدن ضربات پینگ پونگی به توپ بتونن توپ رو به اون سمت زمین بفرستن.
اما نکته ی منفی این بالا بودن وزن سویینگ و سر سنگین بودن راکت اینه که قدرت بیشتری برای سویینگ نیاز دارن و علاوه بر اون، زدن ضرباتی مثل والی که نیاز به حرکت فوری و سریع راکت داره هم به خاطر وزن بالای سویینگ سخت تر می شه.
به همین خاطر بازیکن های متوسط و حرفه ای از راکت های سرسبک استفاده می کنن و هر چقدر که راکت سرسبک تر باشه تکون دادنش و سویینگ کردن باهاش راحت تر می شه. نقطه ی توازن مناسب برای اکثر بازیکن ها بین همون 2 تا 8 واحد هستش.
هر واحد هم یک هشتم اینچ هستش و راکتی که 4 واحد سرسبک باشه Aero Pro Drive GT به این معنیه که نقطه ی توازنش از مرکز راکت (که در این راکت 27 اینچی در فاصله ی 13.5 اینچی از دسته ی راکته)، حدود نیم اینچ (چهار ضربدر یک هشتم) به دسته ی راکت نزدیکتره.
اما در راکت Aero Pro Drive GT که اندازه ی خود راکت نیم اینچ بیشتر از راکت قبلی هستش، نقطه ی توازن (که در فاصله ی 13.75 از دسته ی راکت هستش) به اندازه ی سه چهار اینچ به دسته نزدیکتره و این باعث می شه که تقریباً هر دو راکت وزن سویینگ یکسانی داشته باشن. البته عوامل دیگه ای هم در کاهش یا افزایش وزن سویینگ نقش دارن که در اینجا فقط در مورد نقطه ی توازن و تاثیرش روی وزن سویینگ صحبت شد. امیدوارم پاسخ سوال هاتون رو گرفته باشید.

iman1990
06-07-2013, 10:06 AM
سلام دوست عزیز
بنده جزو متخصصین نیستم ولی تا اونجایی که می دونم نقطه ی توازن یکی از ویژگی های مهمیه که کمتر کسی بهش توجه می کنه. همونطور که شاید خودت هم بدونی تا قبل از سال 1990 همه ی راکت ها سرسبک بودن و راکت های سرسنگین با اومدن راکت های سری Hammer به بازار معرفی شدن و بعد هم بقیه شرکت ها این مدل راکت ها رو تولید کردن.
به طور خلاصه می شه گفت که توازن راکت باعث افزایش یا کاهش قدرت راکت می شه و وزن سویینگ (Swing Weight) رو افزایش می ده. وزن سویینگ وزنی هستش که موقع ضربه زدن به توپ احساس می شه و ممکنه یه راکت با وجود سبک بودن وزن خود راکت (که گاهی ازش به عنوان static weight یاد می شه) وزن سویینگ بالایی داشته باشه و همین امر باعث می شه که توپ با قدرت زیادی بعد از ضربه به زمین حریف برگرده. به همین خاطر اگه دقت کنی، راکت هایی که سرسنگین هستن همه شون وزن سویینگ بالایی دارن. یه نمونه اش این راکت از شرکت گاما که بیشترین وزن سویینگ در بین همه ی راکت ها رو داره (412) در حالیکه راکت های سرسبک با حدوداً همین مقدار وزن ثابت (حدوداً 300 گرم) وزن سویینگ خیلی خیلی کمتری دارن. (نهایتاً از 320-330 بالاتر نمی ره).
هر چقدر وزن سویینگ بیشتر باشه مقدار لرزشی که به دست وارد می شه هم کمتر می شه و به همین خاطر این قبیل راکت ها (که به راکت های پدربزرگ ها معروفن) خیلی راحتن و باعث می شه که افراد مسن بدون داشتن سویینگ و با زدن ضربات پینگ پونگی به توپ بتونن توپ رو به اون سمت زمین بفرستن.
اما نکته ی منفی این بالا بودن وزن سویینگ و سر سنگین بودن راکت اینه که قدرت بیشتری برای سویینگ نیاز دارن و علاوه بر اون، زدن ضرباتی مثل والی که نیاز به حرکت فوری و سریع راکت داره هم به خاطر وزن بالای سویینگ سخت تر می شه.
به همین خاطر بازیکن های متوسط و حرفه ای از راکت های سرسبک استفاده می کنن و هر چقدر که راکت سرسبک تر باشه تکون دادنش و سویینگ کردن باهاش راحت تر می شه. نقطه ی توازن مناسب برای اکثر بازیکن ها بین همون 2 تا 8 واحد هستش.
هر واحد هم یک هشتم اینچ هستش و راکتی که 4 واحد سرسبک باشه Aero Pro Drive GT به این معنیه که نقطه ی توازنش از مرکز راکت (که در این راکت 27 اینچی در فاصله ی 13.5 اینچی از دسته ی راکته)، حدود نیم اینچ (چهار ضربدر یک هشتم) به دسته ی راکت نزدیکتره.
اما در راکت Aero Pro Drive GT که اندازه ی خود راکت نیم اینچ بیشتر از راکت قبلی هستش، نقطه ی توازن (که در فاصله ی 13.75 از دسته ی راکت هستش) به اندازه ی سه چهار اینچ به دسته نزدیکتره و این باعث می شه که تقریباً هر دو راکت وزن سویینگ یکسانی داشته باشن. البته عوامل دیگه ای هم در کاهش یا افزایش وزن سویینگ نقش دارن که در اینجا فقط در مورد نقطه ی توازن و تاثیرش روی وزن سویینگ صحبت شد. امیدوارم پاسخ سوال هاتون رو گرفته باشید.

ممنون از پاسخ کاملتون
فقط ی بحث دیگه طبیعتا هرچه عدد بالانس بیشتر باشه ضربات اسپین دار بهتری میشه زد! درسته؟
و اینکه اگه هرچه عدد بالانس بیشتر باشه که یعنی وزن راکت نزدیک میشه به دسته راکت در نتیجه گشتاور کمتری به دست لحظه ضربه وارد کردن به توپ به دست وارد میشه و کمتر فشار به دست میاد توی بازیهای بلند مدت!
درسته؟
و اینکه دقت ضربات(مثلا همون نقطه دلخواه توی زمین حریف که میخوای توپ به اونجا برخورد کنه) کمو زیاد بودن بالانس چه تاثیری روی ایم مورد میزاره!
بازم ممنونم

mspayam
06-07-2013, 12:09 PM
ممنون از پاسخ کاملتون
فقط ی بحث دیگه طبیعتا هرچه عدد بالانس بیشتر باشه ضربات اسپین دار بهتری میشه زد! درسته؟
و اینکه اگه هرچه عدد بالانس بیشتر باشه که یعنی وزن راکت نزدیک میشه به دسته راکت در نتیجه گشتاور کمتری به دست لحظه ضربه وارد کردن به توپ به دست وارد میشه و کمتر فشار به دست میاد توی بازیهای بلند مدت!
درسته؟
و اینکه دقت ضربات(مثلا همون نقطه دلخواه توی زمین حریف که میخوای توپ به اونجا برخورد کنه) کمو زیاد بودن بالانس چه تاثیری روی ایم مورد میزاره!
بازم ممنونم

سلام دوباره
الزاماً عدد بالانس بالاتر به معنی این نیست که بشه ضربات اسپین دار زد. راکتی به زدن ضربات اسپین دار کمک بیشتری می کنه که تعداد کراس های کمتری داشته باشه. مثل این راکت که ویلسون به طور خاص برای بازیکن هایی که علاقه دارن ضربات اسپین دار بیشتری بزنن طراحی شده و فقط 15 تا کراس داره:
http://www.tennis-warehouse.com/Wilson_Steam_99_S/descpageRCWILSON-STM99S.html

همونطور که از مشخصاتش پیداست فقط 3 واحد سرسبکه، در حالیکه اگه سرسبک بودن بیشتر به اسپین کمک می کرد، اونا قطعاً این نکته رو هم لحاظ می کردن. اسپین تا حد زیادی به مباحث فیزیک مربوط می شه که من سررشته ای ازشون ندارم، اما به طور کلی اسپین از ساییده شدن زه ها روی هم ایجاد می شه که هرچی زه ها شل تر باشن اسپین بیشتری می تونن به توپ بدن و هر چی هم سفت تر اسپین توپ کمتر می شه. شل بستن زه ها همچنین قدرت رو هم زیاد می کنه و می شه گفت که قدرت و اسپین با همدیگه رابطه ی مستقیم با هم دارن و این دوتا با کنترل رابطه شون معکوسه.

در مورد نکته ی دومی هم که گفته بودی حدس نمی زنم چیزی که می گی درست باشه. متاسفانه تعریف گشتاور رو که سال ها پیش توی دبیرستان خوندم یادم نیست، ولی هر چقدر وزن بیشتری توی دسته ی راکت باشه باعث می شه که سر راکت سبک تر باشه و این سبکی سر همونطور که گفتم باعث کمتر شدن وزن سویینگ می شه و در نتیجه لرزش بیشتری به دست وارد می شه. به همین خاطر سعی می شه که در راکت هایی که بیش از 5-6 واحد سرسبک هستن تغییرات دیگه ای به وجود بیارن که فشار کمتری به دست وارد بشه (از جمله کمتر کردن سفتی راکت، یا افزایش وزن خود راکت). تشبیهی که معمولاً می کنن، تشبیه راکت به چکشه، که هر چقدر سرش سنگین تر بشه ضربه بهتری وارد می کنه و به بازو کمتر ضربه می زنه. اما توی یه راکت عوامل دیگه ای هم هستن که باعث می شه از روی یه عامل خاص صرفاً نشه در موردشون نظر داد.
تجربه ای که خود من داشتم این بود که وقتی یه بار با یه راکت سرسنگین بازی کردم، ضربه ای که اون راکت به توپ می زد به قدری نرم و راحت بود که می تونستی ساعت ها بدون هیچ مشکلی باهاش بازی کنی، ولی راکت خودم که سرسبک هستش رو وقتی بیشتر از سه ساعت باهاش بازی می کنم احساس می کنم دستم خسته شده و دیگه توان اول کار رو واسه ی سویینگ کردنش ندارم.
چیزی هم که تو ازش به عنوان دقت ضربات یاد کرد و من ازش به عنوان کنترل یاد می کنم،باز به عوامل متنوعی از قبیل تعداد مین ها و کراس ها، اندازه ی صفحه ی راکت و ... داره، ولی اگر فقط و فقط بخواهیم روی نقش بالانس روی کنترل تمرکز کنیم می شه گفت که سرسبک بودن چون باعث می شه قدرت کمتر باشه، در نتیجه کنترل رو بالاتر می بره و در نتیجه راکت سرسبک تر کنترل بالاتری داره. ولی بازم تاکید می کنم که الزاماً کنترل راکتی که 10 واحد سرسبکه از سایر راکت ها بالاتر نیست چون عوامل دیگه ای هم این بین نقش دارن.

amir reza ajam
06-07-2013, 12:47 PM
باسلام. به نظر شما راکت مهمتره ىا خود بازىکن؟

mspayam
06-07-2013, 12:59 PM
بدون هیچ شکی بازیکن. اگه به راکت بود که همه ی راکت رافا یا راجر رو می خریدن و یه روزه به خوبی اونا بازی می کردن.

iman1990
06-07-2013, 01:47 PM
مرسی mspayam پاسختون مفید و کامل و علمی بود
ممنون که وقت گذاشتیو به سوالاتم جواب دادی:583:

milad.nazari
06-13-2013, 02:23 AM
سلام دوست عزیز، هر دوی این راکت ها برای بازیکن های سطح عالی مناسبن و اگه شما سطح بازیت در اون حد هست و سویینگ کامل داری باید ببینی که آیا دنبال راکت سفت تر هستی (که ضربات یکنواخت تری به توپ وارد می کنه ولی باعث می شه لرزش ناشی از برخورد راکت به توپ به دست منتقل بشه) یا اینکه راکتی می خوای که یکنواختی کمتری در ضربات داشته باشه و در عوض لرزش کمتری رو به دست منتقل کنه. از طرفی اگه سبک بازی شما تا حد زیادی به زدن ضربات تاپ اسپین متکی هستش باید بدونی که هر دوی این ها به خاطر اینکه 18 ذر 20 هستن کمتر به توپ اسپین می دن و زدن ضربات اسپین دار باهاشون سخت تره.
وزن مناسب راکت هم بستگی زیادی به این داره که قدرت بدنی شما در چه حدیه و دستتون چقدر قدرت داره. آیا ضربه زدن متوالی با یه راکت سنگین (بالای 330 گرم) باعث می شه که بعد از دو ساعت بازی احساس خستگی کنید و دیگه اون عملکرد سابق رو داشته باشین یا نه. اگه قدرتش رو دارین من راکت های سنگین رو توصیه می کنم چون وزنشون باعث می شه که follow through کاملتری داشته باشید و در نتیجه کنترل بهتری روی ضربه پیدا کنین.

ممنون فقط میشه بگید این ویژگی های که از راکت ها گفتید کدومش مال کدوم راکت هست؟؟؟ مرسی ، اکثرا میگن راکت جوکو خوب نیست اما از چند نفری که با این راکت بازی میکنن پرسیدم میگن خوبه! اکثرا میگن پرستیژ خیلی بهتره اما اطلاعات این دو راکت رو که خوندم تقریبا خیلی شبیه به هم هستن ، نظر شما چیه؟؟؟

mspayam
06-13-2013, 06:03 AM

ممنون فقط میشه بگید این ویژگی های که از راکت ها گفتید کدومش مال کدوم راکت هست؟؟؟ مرسی ، اکثرا میگن راکت جوکو خوب نیست اما از چند نفری که با این راکت بازی میکنن پرسیدم میگن خوبه! اکثرا میگن پرستیژ خیلی بهتره اما اطلاعات این دو راکت رو که خوندم تقریبا خیلی شبیه به هم هستن ، نظر شما چیه؟؟؟

همونطور که خودت هم گفتی این دوتا راکت از لحاظ مشخصات شباهت خیلی زیادی به هم دارن و راکت جوکوویچ سفت تر از اون یه راکته. شما هم اگه به نظر این دوستانی که ازشون در مورد راکت پرسید اعتماد کامل داری که هیچی، اما اگه می خوای راکتی بخری که برای سبک و نوع بازیت مناسب باشه (با توجه به اینکه الان می بینم می گی یه ساله داری بازی می کنی) بهتره که در درجه ی اول به جای اینکه دنبال راکت های حرفه ای ها باشی، ببینی چه نوع سویینگی داری و دست کم راکتت رو بر اساس نوع سویینگت انتخاب کنی. البته اگه همین دو تا گزینه رو واسه ی خرید داری و اصرار داری یکی از اینا رو بخری که دیگه بحثش جداست. از بین این دو تا من راکت پرستیژ رو توصیه می کنم چون وزن سویینگ کمتری داره و توانایی مانورش توی بازی یرای شما احتمالاً بیشتر باشه.

milad.nazari
06-13-2013, 09:58 PM
همونطور که خودت هم گفتی این دوتا راکت از راکت مشخصات شباهت خیلی زیادی به هم دارن و راکت جوکوویچ سفت تر از اون یه راکته. شما هم اگه به نظر این دوستانی که ازشون در مورد راکت پرسید اعتماد کامل داری که هیچی، اما اگه می خوای راکتی بخری که برای سبک و نوع بازیت مناسب باشه (با توجه به اینکه الان می بینم می گی یه ساله داری بازی می کنی) بهتره که در درجه ی اول به جای اینکه دنبال راکت های حرفه ای ها باشی، ببینی چه نوع سویینگی داری و دست کم راکتت رو بر اساس نوع سویینگت انتخاب کنی. البته اگه همین دو تا گزینه رو واسه ی خرید داری و اصرار داری یکی از اینا رو بخری که دیگه بحثش جداست. از بین این دو تا من راکت پرستیژ رو توصیه می کنم چون وزن سویینگ کمتری داره و توانایی مانورش توی بازی یرای شما احتمالاً بیشتر باشه.

میشه لطفا توضیح بدید سوینگ چیه ؟؟؟ یا مثلا بگید من چه چیزهایی رو از نوع بازیم باید بگم تا شما بتونید کمکم کنید ؟؟ ممنون میشم ، من حدود 100 ساعت بازی کردم دلیل اینکه میخوام راکتم رو عوض کنم اینه که صفحش 100 بود زیر راکت هم 3 سوراخ زه داشت و پاورش خیلی برام زیاد بود ، میخواستم زاویه بدم خیلی کج میشد اوت میشد امتحان کردم دیدم با راکتهای 4 سوراخه دقیقتر میتونم زاویه بدم

0103
06-13-2013, 10:51 PM
سلام دوستان
من میخام تنیس رو شروع کنم , لطفا راهنماییم کنید برای خرید راکت
سبک و راحت و قیمت مناسب
همگی موفق باشید

Mahdi Naji
06-14-2013, 02:22 AM
دوست خوب و عزیزم ابتدا خوش آمد به تو میگم برای عضویت در این سایت و باید بگم که حتما بقیه دوستان تو رو بیشتر راهنمایی میکنن ولی تنیس اصلا ورزش آسونی برای شروع نیست.اراده آدم باید خیلی زیاد باشه.و قدرت بازیکن هم یکی از مهم ترین ملاکه.
قبل از این که بازی رو شروع کنی باید واکش خودت رو تقویت کنی و استقامت خودت رو بالا ببری در ضمن سن هم خیلی مهمه.
در شروع بازی به نظر من سبک هنوز حرف اول رو نمی زنه و با مربی باید پایه تنیس خودت رو تقویت کنی.بعد به سمت سبک بری.قیمت هم از 50 تومان راکت داریم تا 1 میلیون تومن ولی معمولان راکت های ابتدایی 200 تومان یا 150 تومان اند یا 300 تومان اند
راکت راحت نداریم.اون بازی خودته که تنیس رو برات راحت میکنه.
چند تا سوال می پرسم اگر جواب بدید بهتر راهنمایی تون میکنم:
سن شما چه قدره؟
تا حالا در زمین تنیس توپ زدید و حال میخواید مربی بگیرید یا کلا فقط می خواهید بازی کنید؟
غیر از تنیس ورزش دیگری می کنید یا نه؟
بیشتر کمکتون می کنم اگر جواب بدید:583:

mspayam
06-14-2013, 02:43 AM
میشه لطفا توضیح بدید سوینگ چیه ؟؟؟ یا مثلا بگید من چه چیزهایی رو از نوع بازیم باید بگم تا شما بتونید کمکم کنید ؟؟ ممنون میشم ، من حدود 100 ساعت بازی کردم دلیل اینکه میخوام راکتم رو عوض کنم اینه که صفحش 100 بود زیر راکت هم 3 سوراخ زه داشت و پاورش خیلی برام زیاد بود ، میخواستم زاویه بدم خیلی کج میشد اوت میشد امتحان کردم دیدم با راکتهای 4 سوراخه دقیقتر میتونم زاویه بدم

سویینگ شکل حرکت دست برای ضربه زدن هستش. شما برای اینکه ببینی سویینگت چه شکلیه، ببین موقع فورهند زدن حرکت دستت رو از کجا شروع می کنی. اگه اول سر راکتت رو بالا می گیری و بعد می بری پشت و میاری به سمت توپ سویینگ بزرگ داری، اگه راکت رو می بری پشتت و از اونجا برای ضربه زدن به توپ میاری سویینگ متوسط داری و اگه اصلاً راکت رو عقب نمی بری یا اینکه خیلی کم عقب می بری و به توپ ضربه می زنی سویینگت کوتاه داری.
اندازه ی صفحه ی 100 به نظر میاد برای سطح شما مناسب باشه. ولی اون سه سوراخ و چهار سوراخ رو من اولین باریه که دارم می شنوم و می تونم با اطمینان بهت بگم تعداد اون سوراخ ها هیچ ربطی به زاویه دادن نداره. الان از چه راکتی استفاده می کنی؟

milad.nazari
06-14-2013, 11:11 AM
سویینگ شکل حرکت دست برای ضربه زدن هستش. شما برای اینکه ببینی سویینگت چه شکلیه، ببین موقع فورهند زدن حرکت دستت رو از کجا شروع می کنی. اگه اول سر راکتت رو بالا می گیری و بعد می بری پشت و میاری به سمت توپ سویینگ بزرگ داری، اگه راکت رو می بری پشتت و از اونجا برای ضربه زدن به توپ میاری سویینگ متوسط داری و اگه اصلاً راکت رو عقب نمی بری یا اینکه خیلی کم عقب می بری و به توپ ضربه می زنی سویینگت کوتاه داری.
اندازه ی صفحه ی 100 به نظر میاد برای سطح شما مناسب باشه. ولی اون سه سوراخ و چهار سوراخ رو من اولین باریه که دارم می شنوم و می تونم با اطمینان بهت بگم تعداد اون سوراخ ها هیچ ربطی به زاویه دادن نداره. الان از چه راکتی استفاده می کنی؟

والا اینی که شما گفتید رو الان بهش فک کردم تو شرایط بازی متفاوت به نظرم ، ولی در حالت کلی روی توپ های ساده و بی دردسر من راکت رو از کنار شونم می برم به سمت عقب بعد پایین و ضربه میزنم که از کنار پهلوم رد میشه بعدشم که جم کردن سر راکت و اسپین . راکت من Head Youtek IG Instinct بود الان یه سه هفته هست انگشت دستم شکسته نمیتونم بازی کنم بهترین موقع برای عوض کردن راکت هست برام ، بابت اون قضیه هم من منظورم این بود که راکتهای 4 سوراخه کنترلی تر هستن با پاور کمتر نسبت به 3 سوراخه ها و چون کنترل بیشتری دارن زاویه دادن باهاشون بهتره برای من.

http://www.stevegtennis.com/wp-content/uploads/HYIGInstinct.jpg

mspayam
06-14-2013, 12:19 PM

والا اینی که شما گفتید رو الان بهش فک کردم تو شرایط بازی متفاوت به نظرم ، ولی در حالت کلی روی توپ های ساده و بی دردسر من راکت رو از کنار شونم می برم به سمت عقب بعد پایین و ضربه میزنم که از کنار پهلوم رد میشه بعدشم که جم کردن سر راکت و اسپین . راکت من Head Youtek IG Instinct بود الان یه سه هفته هست انگشت دستم شکسته نمیتونم بازی کنم بهترین موقع برای عوض کردن راکت هست برام ، بابت اون قضیه هم من منظورم این بود که راکتهای 4 سوراخه کنترلی تر هستن با پاور کمتر نسبت به 3 سوراخه ها و چون کنترل بیشتری دارن زاویه دادن باهاشون بهتره برای من.

http://www.stevegtennis.com/wp-content/uploads/HYIGInstinct.jpg

میلاد جان
با توجه به چیزی که گفتی به نظر میاد سویینگ متوسط داشته باشی و بهتره که یه راکتی بگیری که برای اون نوع سویینگ مناسب تر باشه. هم اون دو تا راکت و هم راکت فعلیت راکت های حرفه ای هستن و برای اینکه بتونی ازشون به خوبی استفاده کنی باید سویینگ طولانی یا بزرگ و سریع داشته باشی. البته راکت فعلیت به سبک بازیت نزدیکتره تا راکت هایی که می خوای بخری. اما در نهایت راکت فعلیت از لحاظ مشخصات و کارکرد تفاوت خیلی کمی با اون دو تا راکت داره و هر سه ی این راکت ها، راکت های کنترلی هستن.
اما چطور می شه فهمید چه راکتی کنترلیه و چه راکتی پاور؟ خیلی ساده اس، راه های زیادی داره (مثل سرسبک بودن و بزرگ نبودن سر راکت و اینجور چیزا) اما راحت ترینش اینه که به مشخصاتی که وبسایت های فروش راکت می زنن دقت کنی و به عنوان مثال بری سراغ سایت معتبری مثل Tennis Warehouse و اونجا ببینی این گزینه ها رو چی نوشته:

Power Level:
Stroke Style:
Swing Speed:

سطح قدرت راکت های پاور همیشه بالاست و راکت های کنترلی یا low یا medium - low هستن. همچنین شکل ضریه یا همون شکل سویینگ راکت های کنترلی کامل یا مدیوم-کامل هستش و سرعت سویینگ هم بالا یا متوسط بالاست. هر چی برعکس اینا بود می شه قدرتی. الان قدرت راکت شما کم-متوسطه و به همین دلیل راکت کنترلی به حساب میاد. توصیه ای که من می کنم اینه که راکتی بخری که برای هر سه تا medium باشه.
در پایان باز هم تاکید می کنم که تعداد اون سوراخ ها مطلقاً ربطی به کنترلی یا پاور بودن نداره و ملاک درستی برای انتخاب راکت به حساب نمیاد. شما اگه می بینی قدرت ضرباتت زیادتر از حد لارمن و زه پلی استر هم بستی، وقتشه که زهت رو عوض کنی و یه زه نو با تنشن مناسب واسش بندازی.

jojo_1378
06-15-2013, 12:16 PM
از اول شروع تنیس میشه یه راکت خوب بگیری یا باید یه چند ماهی بازی کنی بعد؟

mspayam
06-15-2013, 01:00 PM
دوست عزیز راکت خوب برای سطح مبتدی و متوسط و عالی فرق می کنه. برای دوره ی مبتدی می شه یه راکت خوب گرفت که برای اون سطح خوب باشه. بعد از حدوداً یکی دو سال می تونی یه راکتی بگیری که واسه ی سطح متوسط خوب باشه و بعد از حدوداً 5 سال هم می تونی یه راکت بگیری که واسه ی سطح عالی خوب باشه. در ورزش تنیس راکت ها به دلیل ویژگی های متفاوتی که دارن برای هر سطح فرق می کنن و بهتره که در سطحی با توجه به سبک و مدل بازیت راکت مناسب همون سطح رو بگیری.

jojo_1378
06-15-2013, 01:17 PM
دوست عزیز راکت خوب برای سطح مبتدی و متوسط و عالی فرق می کنه. برای دوره ی مبتدی می شه یه راکت خوب گرفت که برای اون سطح خوب باشه. بعد از حدوداً یکی دو سال می تونی یه راکتی بگیری که واسه ی سطح متوسط خوب باشه و بعد از حدوداً 5 سال هم می تونی یه راکت بگیری که واسه ی سطح عالی خوب باشه. در ورزش تنیس راکت ها به دلیل ویژگی های متفاوتی که دارن برای هر سطح فرق می کنن و بهتره که در سطحی با توجه به سبک و مدل بازیت راکت مناسب همون سطح رو بگیری.
این راکت خوبه؟اینم لینکش http://www.head.com/tennis/products/racquets/tour-speed/youtektm-ig-speed-300/2150/?region=us قیمتش هم 450 تومانه.

mspayam
06-15-2013, 01:34 PM
این راکت خوبه؟اینم لینکش http://www.head.com/tennis/products/racquets/tour-speed/youtektm-ig-speed-300/2150/?region=us قیمتش هم 450 تومانه.

دوست عزیز این راکت خیلی خوبیه ولی برای سطح بازی عالی و حرفه ای در حد جوکوویچ. شما لطفاً سوالتون رو در بخش خودش یعنی اینجا بپرسین تا بهتر جواب بگیرین:
http://tennistalkers.com/showthread.php?p=85509#post85509

من هم قبلاً یه مطلب طولانی در مورد انتخاب راکت نوشتم که توصیه می کنم قبل از خرید راکت اون رو بخونین:

jojo_1378
06-15-2013, 02:10 PM
حالا این چیزایی که من دستگیرم شد تنیس یه رشته ای که مثل بدمینتون هرکسی اگه نخواد حرفه بازی کنه میتونه و مربی نمیخواد درسته؟

mspayam
06-15-2013, 02:27 PM
نه دوست عزیز اصلاً اینطور نیست و کاملاً برعکسه چیزیه که شما می گی. اگه در حد مبتدی هم که بخوای بازی کنی حتماً نیاز داری که یه نفر روش صحیح زدن ضربه ها رو بهت بگه و برات نحوه ی آماده شدن برای ضربه و ضربه زدن رو توضیح بده. در غیر این صورت به خاطر فشاری که به مچ و دستت وارد می شه احتمال آسیب دیدگی و نیاز به عمل جراحی برای درمانش زیاده.
این چیزی رو که می گم دقیقاً اینجا دیدم. چون یکی از دوستای خودم با همین ذهنیت اومد و شروع کرد به بازی کردن و چند وقت بعد مجبور شد مچش رو عمل کنه.

jojo_1378
06-15-2013, 02:30 PM
نه دوست عزیز اصلاً اینطور نیست و کاملاً برعکسه چیزیه که شما می گی. اگه در حد مبتدی هم که بخوای بازی کنی حتماً نیاز داری که یه نفر روش صحیح زدن ضربه ها رو بهت بگه و برات نحوه ی آماده شدن برای ضربه و ضربه زدن رو توضیح بده. در غیر این صورت به خاطر فشاری که به مچ و دستت وارد می شه احتمال آسیب دیدگی و نیاز به عمل جراحی برای درمانش زیاده.
این چیزی رو که می گم دقیقاً اینجا دیدم. چون یکی از دوستای خودم با همین ذهنیت اومد و شروع کرد به بازی کردن و چند وقت بعد مجبور شد مچش رو عمل کنه.
ممنون از راهنماییتون

jojo_1378
06-15-2013, 02:37 PM
حالا بین این چندتا سایت رو شما نگاه کنین بیزحمت و بهم بگین کدوم راکت بهتره؟
http://www.varchin.com/leisure/type/tennis.html?cat=243

http://www.wachar.ir/index.php?dispatch=categories.view&category_id=232
ممنون میشم اگه برام انتخاب کنین

jojo_1378
06-15-2013, 02:58 PM

اگر مشکله براتون بین لینک بالایی یعنی ساین ورچین یکی رو انتخاب کنین بیزحمت لطفا

jojo_1378
06-15-2013, 03:07 PM
http://www.tennis-warehouse.com/Head_YOUTEK_IG_Extreme_OS/descpageRCHEAD-HYTEO1.html فکر کنم این خوب باشه اره؟قدرتیه دیگه خودتون نوشته بودین اینم همون جوریه

itps
06-15-2013, 10:44 PM
این راکت Wilson_Blade_98_18x20

http://www.tennis-warehouse.com/Wilson_Blade_98_18x20/descpageRCWILSON-B9818.html

چطور راکتی هست؟
من سویینگ ام کامله
راکت فعلیم هم juice 100

mspayam
06-16-2013, 02:53 AM

http://www.tennis-warehouse.com/Head_YOUTEK_IG_Extreme_OS/descpageRCHEAD-HYTEO1.html فکر کنم این خوب باشه اره؟قدرتیه دیگه خودتون نوشته بودین اینم همون جوریه

سلام دوست عزیز از بین راکت هایی که توی این سایت ها هستن من چندتا راکت توی سایت واچار پیدا کردم که برای سطح مبتدی مناسبن که به ترتیب این راکت هان:

http://www.wachar.ir/index.php?dispatch=products.view&product_id=14365
http://www.wachar.ir/index.php?dispatch=products.view&product_id=14361
http://www.wachar.ir/index.php?dispatch=products.view&product_id=14360
http://www.wachar.ir/index.php?dispatch=products.view&product_id=14363
http://www.wachar.ir/index.php?dispatch=products.view&product_id=14362

هیچکدوم از راکت های اون یه سایت دیگه برای سطح مبتدی مناسب نیستن. راکتی هم که شما از سایت Tennis Warehouse انتخاب کردی هم برای سطح مبتدی می تونه مناسب باشه. ولی اگه توضیحات خود سایت رو در موردش بخونین متوجه می شین که بیشتر برای سطح متوسط طراحی شده. اون عدد 3.5 یعنی سطح متوسط (که در واقع به بازیکن بین سطح 3 تا 4.5 گفته می شه).

این راکت Wilson_Blade_98_18x20

http://www.tennis-warehouse.com/Wilson_Blade_98_18x20/descpageRCWILSON-B9818.html

چطور راکتی هست؟
من سویینگ ام کامله
راکت فعلیم هم juice 100

با توجه به مشخصات این راکت و ریویویی که ازش شده راکت خیلی خوبی به حساب میاد. البته من شخصاً ترجیح می دم از راکت های 18 در 20 استفاده نکنم چون زدن ضربات تاپ اسپین باهاشون سخت تره، اما اگه شما دنبال کنترل بیشتر هستی و ضرباتی که می زنی بیشتر فلت هستن بهتره که از این قبیل راکت ها استفاده کنی. یکی از ویژگی های مهم این راکت اینه که از معدود راکت هایی هستش که هم برای سطح متوسط خوبه و هم برای سطح عالی.
راکت فعلیت همونطور که قبلاً در موردش صحبت کرده بودیم از این راکت قدرت بیشتری داره و اگه همچنان نگران بیرون رفتن ضرباتت هستی، بد نیست که این راکت رو هم امتحان کنی.

itps
06-16-2013, 09:09 AM
سلام دوست عزیز از بین راکت هایی که توی این سایت ها هستن من چندتا راکت توی سایت واچار پیدا کردم که برای سطح مبتدی مناسبن که به ترتیب این راکت هان:

http://www.wachar.ir/index.php?dispatch=products.view&product_id=14365
http://www.wachar.ir/index.php?dispatch=products.view&product_id=14361
http://www.wachar.ir/index.php?dispatch=products.view&product_id=14360

هیچکدوم از راکت های اون یه سایت دیگه برای سطح مبتدی مناسب نیستن. راکتی هم که شما از سایت Tennis Warehouse انتخاب کردی هم برای سطح مبتدی می تونه مناسب باشه. ولی اگه توضیحات خود سایت رو در موردش بخونین متوجه می شین که بیشتر برای سطح متوسط طراحی شده. اون عدد 3.5 یعنی سطح متوسط (که در واقع به بازیکن بین سطح 3 تا 4.5 گفته می شه).

با توجه به مشخصات این راکت و ریویویی که ازش شده راکت خیلی خوبی به حساب میاد. البته من شخصاً ترجیح می دم از راکت های 18 در 20 استفاده نکنم چون زدن ضربات تاپ اسپین باهاشون سخت تره، اما اگه شما دنبال کنترل بیشتر هستی و ضرباتی که می زنی بیشتر فلت هستن بهتره که از این قبیل راکت ها استفاده کنی. یکی از ویژگی های مهم این راکت اینه که از معدود راکت هایی هستش که هم برای سطح متوسط خوبه و هم برای سطح عالی.
راکت فعلیت همونطور که قبلاً در موردش صحبت کرده بودیم از این راکت قدرت بیشتری داره و اگه همچنان نگران بیرون رفتن ضرباتت هستی، بد نیست که این راکت رو هم امتحان کنی.

واقعا ممنون از راهنمایی های عالیت!
من چن تا راکت رو مد نظرم دارم
یکی راکت جکویچ
یکی سری پرستیج
ویکی هم همین راکت ویلسون
ولی نمیدونم کدومش بهتره
هر کدوم یه مزیت داره
شما چی فک می کنی؟ کدوم بهتره؟ :434:

mspayam
06-16-2013, 09:57 AM
اگه قرار باشه کلی صحبت کنیم که باید گفت همه ی این راکت هایی که می گی راکت های خوبین و بازیکن های حرفه ای هم دارن باهاشون بازی می کنن. خوبی و بدی هم در سطح شما بستگی به این داره که چه توقعاتی از راکتت داری و مهمتر از همه اینکه راکت فعلیت چه ویژگی ای نداره که توقع داری این راکت ها داشته باشن؟
اگه بیشتر توضیح بدی بهتر می شه نظر داد. همچنین سری پرستیژ چندتا راکت داره، کدومش منظورته؟

milad.nazari
06-16-2013, 09:24 PM
میلاد جان
با توجه به چیزی که گفتی به نظر میاد سویینگ متوسط داشته باشی و بهتره که یه راکتی بگیری که برای اون نوع سویینگ مناسب تر باشه. هم اون دو تا راکت و هم راکت فعلیت راکت های حرفه ای هستن و برای اینکه بتونی ازشون به خوبی استفاده کنی باید سویینگ طولانی یا بزرگ و سریع داشته باشی. البته راکت فعلیت به سبک بازیت نزدیکتره تا راکت هایی که می خوای بخری. اما در نهایت راکت فعلیت از لحاظ مشخصات و کارکرد تفاوت خیلی کمی با اون دو تا راکت داره و هر سه ی این راکت ها، راکت های کنترلی هستن.
اما چطور می شه فهمید چه راکتی کنترلیه و چه راکتی پاور؟ خیلی ساده اس، راه های زیادی داره (مثل سرسبک بودن و بزرگ نبودن سر راکت و اینجور چیزا) اما راحت ترینش اینه که به مشخصاتی که وبسایت های فروش راکت می زنن دقت کنی و به عنوان مثال بری سراغ سایت معتبری مثل Tennis Warehouse و اونجا ببینی این گزینه ها رو چی نوشته:

Power Level:
Stroke Style:
Swing Speed:

سطح قدرت راکت های پاور همیشه بالاست و راکت های کنترلی یا low یا medium - low هستن. همچنین شکل ضریه یا همون شکل سویینگ راکت های کنترلی کامل یا مدیوم-کامل هستش و سرعت سویینگ هم بالا یا متوسط بالاست. هر چی برعکس اینا بود می شه قدرتی. الان قدرت راکت شما کم-متوسطه و به همین دلیل راکت کنترلی به حساب میاد. توصیه ای که من می کنم اینه که راکتی بخری که برای هر سه تا medium باشه.
در پایان باز هم تاکید می کنم که تعداد اون سوراخ ها مطلقاً ربطی به کنترلی یا پاور بودن نداره و ملاک درستی برای انتخاب راکت به حساب نمیاد. شما اگه می بینی قدرت ضرباتت زیادتر از حد لارمن و زه پلی استر هم بستی، وقتشه که زهت رو عوض کنی و یه زه نو با تنشن مناسب واسش بندازی.

مرسی پیام جان به اطلاعاتم اضافه کردی ، هرجا رفتم پرستیژرو بگیرم تموم کرده بود دیگه کلافه شدم از گشتن رفتم یه Babolat AeroPro Drive GT 2013 گرفتم امیدوارم تو بازیم تاثیر مثبت بزاره ، یه سوال داشتم این مدلی که گرفتم فیک هم داره چک کنم؟؟؟ قیمت این راکت الان چنده؟ الان این راکت بین کنترلی و پاور حساب میشه؟؟

mspayam
06-17-2013, 05:28 AM
مرسی پیام جان به اطلاعاتم اضافه کردی ، هرجا رفتم پرستیژرو بگیرم تموم کرده بود دیگه کلافه شدم از گشتن رفتم یه Babolat AeroPro Drive GT 2013 گرفتم امیدوارم تو بازیم تاثیر مثبت بزاره ، یه سوال داشتم این مدلی که گرفتم فیک هم داره چک کنم؟؟؟ قیمت این راکت الان چنده؟ الان این راکت بین کنترلی و پاور حساب میشه؟؟

دوست عزیز
اگه دیدی که این راکت توی بازیت تاثیر مثبت نذاشت باید به دنبال تغییر چیزای دیگه در بازیت از جمله سویینگت و گریپت باشی. همونطور که جای دیگه ای بحثش شد امروزه تاکید مربی ها روی زدن ضربات تاپ اسپین هستش که باعث می شه توپ با فاصله ی بیشتری از روی تور رد بشه و کمتر هم توپ بیرون بره. این راکتی هم که گرفتی برای همچین سبکی خیلی خوبه و بر اساس تجربه ی خودم باهاش و اطلاعاتی که ازش هست باید برای سبک متوسط و متوسط رو به بالا تا حرفه ای هم خوب باشه.
در مورد فیک بودن این راکت و قیمتهای ایران من هیچ اطلاعی ندارم. اما همونطور که گفتی به خاطر سطح قدرت متوسطش باعث می شه که بین کنترل و پاور باشه.

http://www.tennis-warehouse.com/Babolat_AeroPro_Drive/descpageRCBAB-APD13.html

jojo_1378
06-17-2013, 05:54 PM
این راکت خوبه؟قدرتی و قدرتی کامل
اینم لینک http://www.babolat.com/product/tennis/racket/pure-drive-roddick-+
قیمت مهم نیست فقط نمیخوام دیگه راکتمو عوض کنم که برای سطح های بالاتر

mspayam
06-18-2013, 01:13 AM
این راکت خوبه؟قدرتی و قدرتی کامل
اینم لینک http://www.babolat.com/product/tennis/racket/pure-drive-roddick-+
قیمت مهم نیست فقط نمیخوام دیگه راکتمو عوض کنم که برای سطح های بالاتر

دوست عزیز شما ظاهراً زحمت خوندن پست های بنده رو به خودتون نمی دین و من هم دیگه واقعاً نمی دونم چه جوری می شه شما رو راهنمایی کرد. امیدوارم سایر دوستان بتونن بهتر راهنماییتون کنن. به عنوان آخرین جواب باید خدمتتون دوباره عرض کنم که برای تنیس لازمه که راکتتون رو در هر سطح عوض کنین، اگر حرف بنده رو هم قبول دارین و همچنان دنبال این هستین که از اینجا و اونجا راکت پیدا کنین و بگین این خوبه یا اون، من فکر می کنم بهتره از گزینه ی انتخاب راکت خود وبسایت ها استفاده کنین.
http://www.tennis-warehouse.com/RacquetSelector.html
http://www.babolat.com/product-selector/racket

اون راکتی هم که گفتین انتخاب کردین راکت اندی رادیک بوده، اگه فکر می کنین می تونین مثل رادیک بازی کنین دلیلی نداره که انتخابش نکنین.

jojo_1378
06-19-2013, 02:53 PM
این چیزا که من فهمیدم تو این دو تا لینک برای انتخاب راکت راکت های جونیور با کنترل کامل هستند یعنی راکت کنترلی باید باشه برای سطح ابتدایی درسته؟
مثل اینا
http://www.babolat.com/product/tennis/racket/e-sense-comp

http://www.babolat.com/product/tennis/racket/e-sense-lite

اینا تو ایران فرق دارن!!!!!!!
نگاه کنین شما عکس اینو با عکس سایت بابولات

mspayam
06-20-2013, 09:16 AM
بچه ها الان حدوداً یک ماهه که به تبعیت از ماریا شاراپووا دمپنر راکتم رو برداشتم و به جاش یکی از همین نوارهای لاستیکی (شماره 64) بستم. از دید من بهتر از دمپنره و خیلی راضیم. توصیه می کنم شما هم حتما برای یه مدت کوتاه هم که شده این کار رو انجام بدین و ببینین نظرتون چیه.

mostafa.l
06-20-2013, 05:00 PM
سلام برای من یه راکت آوردن اما وزنش 300 هست و من با 320 بازی میکنم میخواستم بدونم چطوری می تونم بیشترش کنم؟ این که میگن تو دسته راکت میله سربی بزاریم تا وزنش بیشتر شه بالانس راکت رو بهم نمیریزه؟ راهی هست آیا...

Htmehdi
06-20-2013, 06:57 PM
سلام دوستان
يه سوال داشتم كه احتمالا از نظر اهل فن تكراريه
من كاملا مبتدي هستم و قصد خريد راكت دارم راستش فروشگاهي كه بهش دسترسي دارم و ميتونم خريد كنم فعلا اين راكتها رو داره ميدونم خيلي سوال كلي اما ميشه راهنمايي كنيد كه بهترين انتخاب كنم:
Pure drive lite
3.7 blx
Blade 98
XS 105
XS 79
Coral reef blx
Blade lite blx
Six one tour blx
Tour blx95
Pro open blx

زمين تنيس مجتمع ما رو بازه اما خاك رس نيست
قيمت راكتهاي بالا همشون بين ٩٠ تا ١١٠ دلاره
اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم

mspayam
06-21-2013, 05:24 AM
سلام برای من یه راکت آوردن اما وزنش 300 هست و من با 320 بازی میکنم میخواستم بدونم چطوری می تونم بیشترش کنم؟ این که میگن تو دسته راکت میله سربی بزاریم تا وزنش بیشتر شه بالانس راکت رو بهم نمیریزه؟ راهی هست آیا...

سلام دوست عزیز
وزن راکت رو به دو شیوه می شه اضافه کرد. یکیش اینه که توی حلقه ی سر راکت نوار سربی بچسبونین. نوارهای آماده رو باید فروشگاه های لوازم تنیس داشته باشن و کافیه که شما اون نوار پشتشون رو بکنین و به حلقه ی سر راکت اضافه کنین. این نوارها رو می تونین به قسمت 12 یا 6 و 9 (اگه حلقه ی سر راکت رو صفحه ی ساعت در نظر بگیرین) اضافه کنین. که هر کدومشون یه تغییر خاص رو توی راکت ایجاد می کنن. اما بدی اضافه کردن وزن به سر اینه که باعث می شه همونطور که گفتین بالانس راکت عوض بشه و سر راکت سنگین تر از حد معمول باشه و بازی کردن باهاش حس متفاوتی داشته باشه. یه راه دیگه اش هم اینه که گلوله ی سریی تهیه کنین و ته راکت رو باز کنین و اون نوارهای سربی رو که لای پنبه پیچیدین به دسته اضافه کنین. البته این کار برای همه ی راکت امکانپذیر نیست.
شما اگه بگین الان چه راکتی دارین و اون راکتی که می خواین بهش وزن اضافه کنین چه راکتی هستش بهتر می شه در مورد تغییر وزنشون نظر داد.

سلام دوستان
يه سوال داشتم كه احتمالا از نظر اهل فن تكراريه
من كاملا مبتدي هستم و قصد خريد راكت دارم راستش فروشگاهي كه بهش دسترسي دارم و ميتونم خريد كنم فعلا اين راكتها رو داره ميدونم خيلي سوال كلي اما ميشه راهنمايي كنيد كه بهترين انتخاب كنم:
Pure drive lite
3.7 blx
Blade 98
XS 105
XS 79
Coral reef blx
Blade lite blx
Six one tour blx
Tour blx95
Pro open blx

زمين تنيس مجتمع ما رو بازه اما خاك رس نيست
قيمت راكتهاي بالا همشون بين ٩٠ تا ١١٠ دلاره
اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم

دوست عزیز شما اگه ساکن یکی از کشورهای انگلیسی زبون (مخصوصاً آمریکا) هستین شاید براتون به صرفه تر باشه که آنلاین خرید کنین. برای این کار یه سری سایت ها نرم افزار انتخاب راکت دارن که بهتر از هرچیز دیگه می تونه به شما کمک کنه. اما اگه قرار باشه از بین راکت های بالا انتخاب کنین به نظر من بهتره یکی از این دو تا رو بخرین، چون فقط همین دوتا برای سطح مبتدی طراحی شدن:

Babolat XS 105
Wilson Blx Coral Reef

amir k2
06-21-2013, 09:25 AM
بچه ها الان حدوداً یک ماهه که به تبعیت از ماریا شاراپووا دمپنر راکتم رو برداشتم و به جاش یکی از همین نوارهای لاستیکی (شماره 64) بستم. از دید من بهتر از دمپنره و خیلی راضیم. توصیه می کنم شما هم حتما برای یه مدت کوتاه هم که شده این کار رو انجام بدین و ببینین نظرتون چیه.
میگم داداش سلام.خوبی؟چطوری؟
این ها چی هست؟من اطلاعاتم بالا نیست:434:
اقا با راکت بازی کردیم بعدش یه روز رفتم سراغ راکت دیدم ای وای خدا یه تیکه کوچیک در حد نیم سانتی متر یه جای راکت زخمی شده و خیلی اعصابم خورد بود.اخه به جایی هم نزده بودم با این حال انقدر عصبانی شدم.
در مورد ضربات تاپ اسپین با راکت زدن باید خود فرد یه گریپ بگیره که بزنه.مثلا من وقتی سرعتی بازی میکنم ضربات مستقیمت و با فاصله خیلی کم از رو تور رد میشند اما اگه بخوام تاپ اسپین بزنم باید سرعت کمتر و نحوه خاصی (حالت نیم دایره مانند) راکت رو بیارم بالا بزنم.
حالا فعلا تا عید با این راکت head 300 mp بازی میکنم بعدش ببینم بازیم در چه حد میشه.
خوش به حالت حاجی اونوری.من اینجا تو شهرمون هیچ کسی نیست بیاد باهام تمرین کنه.خیلی خیلی اعصابم خورده.
تنیس بیش تر از اونی که بخواید راکت حرفه ای بگیرید نیاز به تمرین داره.

Htmehdi
06-21-2013, 04:55 PM
اقا پيام ممنون از راهنماييت
من ساكن تورنتو هستم
ميشه اون سايتهايي كه گفتيد رو به من معرفي كنيد
راستي اون كورال ريف خيلي دخترونه است ( نا فرم) واسمون حرف در ميارن اينجا
اما در مورد اون يكي قيمتش ٧٩ دلاره به نظرت مناسب نسبت به ايران يا نه؟
راستي يه مرحله بالاتر كدوم پيشنهاد ميدي
بازم خيلي ممنونم از راهنمايي

mspayam
06-22-2013, 01:00 AM
میگم داداش سلام.خوبی؟چطوری؟
این ها چی هست؟من اطلاعاتم بالا نیست:434:
اقا با راکت بازی کردیم بعدش یه روز رفتم سراغ راکت دیدم ای وای خدا یه تیکه کوچیک در حد نیم سانتی متر یه جای راکت زخمی شده و خیلی اعصابم خورد بود.اخه به جایی هم نزده بودم با این حال انقدر عصبانی شدم.
در مورد ضربات تاپ اسپین با راکت زدن باید خود فرد یه گریپ بگیره که بزنه.مثلا من وقتی سرعتی بازی میکنم ضربات مستقیمت و با فاصله خیلی کم از رو تور رد میشند اما اگه بخوام تاپ اسپین بزنم باید سرعت کمتر و نحوه خاصی (حالت نیم دایره مانند) راکت رو بیارم بالا بزنم.
حالا فعلا تا عید با این راکت head 300 mp بازی میکنم بعدش ببینم بازیم در چه حد میشه.
خوش به حالت حاجی اونوری.من اینجا تو شهرمون هیچ کسی نیست بیاد باهام تمرین کنه.خیلی خیلی اعصابم خورده.
تنیس بیش تر از اونی که بخواید راکت حرفه ای بگیرید نیاز به تمرین داره.

امیرجان،
این ها نوارهای لاستیکی ای هستن که من اینجا یه بسته اش رو خریدم 2 ذلار. شاید اونجا هم پیدا بشه. اون زخم های روی راکت هم هرچی بیشتر بهتر، نشون می ده بیشتر دنبال ضربه های ریسکی بودی و برای همه هم پیش میاد. تو هم طبق چیزی که می گی ضربه های فلت می زنی ولی برای زدن ضربات اسپین لازمه که همونطور که خودت هم گفتی دستت رو مثل برف پاک کن ماشین از سمت راست بدنت به سمت چپ ببری نیروی وارده بر توپ به جای اینکه به جلو و افقی باشه بهتره عمودی و به بالا باشه. اون موقع توپ هات با فاصله ی زیادی از روی تور رد می شن. البته بهتره حالا فلت زدن رو خوب تمرین کنی و بعد که فلت زدنت خوب شد بری دنبال تاپ اسپین. عجیبه که می گی توی شهرتون هیچ کس نیست که بخواد تمرین کنه، از مربیتون بپرس یا حتی می تونی اسم و شماره ات رو توی همون جایی که واسه ی یادگیری تنیس می ری بذاری و بگی دنبال حریف تمرینی می گردی.

اقا پيام ممنون از راهنماييت
من ساكن تورنتو هستم
ميشه اون سايتهايي كه گفتيد رو به من معرفي كنيد
راستي اون كورال ريف خيلي دخترونه است ( نا فرم) واسمون حرف در ميارن اينجا
اما در مورد اون يكي قيمتش ٧٩ دلاره به نظرت مناسب نسبت به ايران يا نه؟
راستي يه مرحله بالاتر كدوم پيشنهاد ميدي
بازم خيلي ممنونم از راهنمايي

سلام دوست عزیز
این سایت بهترین سایت خرید لوازم تنیسه که آدرسش توی کالیفرنیاست. فکر نمی کنم هزینه ی پستش تا کانادا بیشتر از 10 تا 20 دلار بشه. همچنین یه سری از راکت های خودش رو هم تخفیف زده. فقط اگه خواستی آنلاین راکت بخری یادت باشه که حتماً اندازه ی گریپت رو بلد باشی که گریپ راکت برای دستت بزرگ یا کوچیک نباشه.

اما در مورد اینکه چطوری گریپت رو اندازه بگیری و اینکه این وبسایت ها بر اساس چه فاکتورهایی این انتخاب ها رو برای شما انجام می دن، من در مورد انتخاب راکت یه پست طولانی نوشتم که اینجا می تونی پیداش کنی:
قیمت هایی هم که نوشتی برای راکت مناسبن، قیمت راکت دیگه کمتر از این نمیشه. توی شهر ما که راکت خوب زیر 150 دلار اصلاً نمی شه پیدا کرد.
برای مرحله بالاتر هم به نظر من این دو تا بد نیستن:
Blx Blade Lite
Pure Drive Lite

اما من توصیه می کنم که از الان به دنبال خرید راکت برای سطح بالاتر نباشی، چون وقتی که بازیت بهتر شد و به حد متوسط برسی اون موقع با توجه به سبک بازیت و توقعاتی که از راکت داری (اینکه قدرت زیادتری بهت بده یا اینکه کنترلت رو بیشتر کنه تا توپ هات بیرون نرن) می تونی از همون سایت Tennis Warehouse یه راکت بهتر و جدیدتر و ارزونتر بگیری که برای سطح بازیت هم مناسب باشه.

Bardia
06-24-2013, 09:50 PM
سلام دوستان من تو تنیس تازه کارم و تا الان فقط یک جلسه هست که رفتم و راکت رو هم از یکی از فامیل هام گرفتم که Wilson-Hyper-Hammer-4.3 به نظرتون می تونم فعلا تا وقتی که خودم راکت بگیرم باهاش بازی کنم یا اصلا برای مبتدی ها مناسب نیست؟

mspayam
06-25-2013, 01:15 AM
سلام دوست عزیز
بله برای این راکت برای شروع راکت مناسبیه.

mostafa.l
06-26-2013, 04:52 PM
سلام دوست عزیز
وزن راکت رو به دو شیوه می شه اضافه کرد. یکیش اینه که توی حلقه ی سر راکت نوار سربی بچسبونین. نوارهای آماده رو باید فروشگاه های لوازم تنیس داشته باشن و کافیه که شما اون نوار پشتشون رو بکنین و به حلقه ی سر راکت اضافه کنین. این نوارها رو می تونین به قسمت 12 یا 6 و 9 (اگه حلقه ی سر راکت رو صفحه ی ساعت در نظر بگیرین) اضافه کنین. که هر کدومشون یه تغییر خاص رو توی راکت ایجاد می کنن. اما بدی اضافه کردن وزن به سر اینه که باعث می شه همونطور که گفتین بالانس راکت عوض بشه و سر راکت سنگین تر از حد معمول باشه و بازی کردن باهاش حس متفاوتی داشته باشه. یه راه دیگه اش هم اینه که گلوله ی سریی تهیه کنین و ته راکت رو باز کنین و اون نوارهای سربی رو که لای پنبه پیچیدین به دسته اضافه کنین. البته این کار برای همه ی راکت امکانپذیر نیست.
شما اگه بگین الان چه راکتی دارین و اون راکتی که می خواین بهش وزن اضافه کنین چه راکتی هستش بهتر می شه در مورد تغییر وزنشون نظر داد.

سلام مرسی از پاسختون من aeropro drive 2013، 320g دارم همون رو برام آوردن اما 300g هست ، من اصلا نمیدونستم که این مدل 300 گرمی هم داره و نسپردم اینجوری شد ، جایی هست که وزنش رو تغییر بدن مثل فابریکش بشه؟

mspayam
06-27-2013, 12:11 AM
سلام مرسی از پاسختون من aeropro drive 2013، 320g دارم همون رو برام آوردن اما 300g هست ، من اصلا نمیدونستم که این مدل 300 گرمی هم داره و نسپردم اینجوری شد ، جایی هست که وزنش رو تغییر بدن مثل فابریکش بشه؟

شاید وزن بدون زه رو زده 300 گرم، حدوداً 20 گرم وزن زه هستش. اما اگه این چیزی که من می گم نیست شما می تونی 20 گرم نوار سربی به سر راکت اضافه کنی. یه راه دیگه هم اینه که چندتا اور گریپ روی هم ببندی تا وزنش زیادتر بشه. راه سوم، افزایش وزن به دسته ی راکت با استفاده از چیزیه که اینجا بهش می گن Heat Shrink Sleeves، احتمالاً این رو لوله کشی ها و فروشگاه هایی که تو کار لوازم عایق بندی هستن داشته باشن. البته بدیش اینه که heat gun می خواد، اما اگه اجاق گاز برقی هم داشته باشی خودت می تونی انجام بدی. باید گریپ اصلی راکت رو باز کنی و این رو بر اساس اندازه ی دسته برش بدی (ممکنه یه کم بلندتر از دسته ات باشه و باید بخش اضافیش رو ببری)، بعد اون را با اجاق گاز یا heat gun گرما بدی که کاملاً به دسته ی راکت بچسبه. بعد از این کار یه گریپ اصلی جدید روی راکتت می بندی و خلاص. بدی این heat shrink sleeves اینه که اندازه ی گریپ رو بزرگتر می کنه و دردسرش هم نسبتاً زیاده. اگه از همون نوار سربی استفاده کنی خیلی راحت تره.

http://www.tennis-warehouse.com/Heat_Shrink_Sleeve_build_1_2_grip_size/descpageGAMMA-HAFSLEEV.html

ehsann
06-29-2013, 02:45 PM
سلام دوستان
چند تا سئوال داشتم.چرا وزن راکت هایی که تو ایران هست با همون راکت تو سایت tenniswarehouse فرق داره؟
مثل راکت فدرر که وزنش تو ایران سبک تره انگار تا اونی که تو سایت زدن.
و راکتی که نادال دستش میگیره وزنش چقدره؟
برای زدن ضربه های قوی وزن راکت بهتره سبک باشه یا سنگین؟
من راکت خودم head andy murray هست.با وزن 315.اما حس میکنم زیاد قدرتی نیست.نمی دونم درست میگم یا نه!!
اگه میشه راهنمایی کنین که راکت قدرتی تری بگیرم.

mspayam
06-30-2013, 12:19 AM
سلام دوستان
چند تا سئوال داشتم.چرا وزن راکت هایی که تو ایران هست با همون راکت تو سایت tenniswarehouse فرق داره؟
مثل راکت فدرر که وزنش تو ایران سبک تره انگار تا اونی که تو سایت زدن.
و راکتی که نادال دستش میگیره وزنش چقدره؟
برای زدن ضربه های قوی وزن راکت بهتره سبک باشه یا سنگین؟
من راکت خودم head andy murray هست.با وزن 315.اما حس میکنم زیاد قدرتی نیست.نمی دونم درست میگم یا نه!!
اگه میشه راهنمایی کنین که راکت قدرتی تری بگیرم.

سلام دوست عزیز
می شه لطفاً کاملتر توضیح بدی که این فرق در چه چیزیه؟ مثلاً وزن راکتی که توی ایران هست چقدر کمتر یا بیشتر از وزن tennis warehouse هستش؟
وزنی که روی بعضی از راکت ها نوشته وزن بدون زه هستش ولی وزنی که tennis warehouse نوشته وزن به همراه زه هستش که معمولاً 20 گرم از وزن بدون زه کمتره.
راکتی هم که نادال دستش می گیره وزنش با راکت های aero pro drive فرق داره چون اون راکت مختص نادال با اسم خودش روی راکت تولید می شه. به طور کلی با اینکه مشخصات به APD نزدیکه، اما یه سری تفاوت هایی داره که توضیح کاملترشون توی این سایت هست:

http://tennisopolis.com/forum/topics/nadal-s-actual-racquet-shown-and-his-specs
هر جایی از اون توضیحات رو که متوجه نشدی بگو تا در موردش صحبت کنیم. علاوه بر تفاوت های خود راکت یه حرف هایی در مورد این هست که نادال هم به راکتش نوار سربی اضافه می کنه و اون هم باعث می شه که وزن و نقطه ی توازن راکت تغییر کنه.

شما هم مطمئنی که اسم راکتت Head Youtek IG Radical Pro هستش؟ چون وزن اون راکت 323 گرمه نه 315 گرم. اگه اسم کامل راکتت و همچنین اسم زهی که روش هست رو بگی بهتر می شه راهنماییت کرد.

ehsann
06-30-2013, 01:30 PM
سلام دوست عزیز
می شه لطفاً کاملتر توضیح بدی که این فرق در چه چیزیه؟ مثلاً وزن راکتی که توی ایران هست چقدر کمتر یا بیشتر از وزن tennis warehouse هستش؟
وزنی که روی بعضی از راکت ها نوشته وزن بدون زه هستش ولی وزنی که tennis warehouse نوشته وزن به همراه زه هستش که معمولاً 20 گرم از وزن بدون زه کمتره.
راکتی هم که نادال دستش می گیره وزنش با راکت های aero pro drive فرق داره چون اون راکت مختص نادال با اسم خودش روی راکت تولید می شه. به طور کلی با اینکه مشخصات به APD نزدیکه، اما یه سری تفاوت هایی داره که توضیح کاملترشون توی این سایت هست:

http://tennisopolis.com/forum/topics/nadal-s-actual-racquet-shown-and-his-specs
هر جایی از اون توضیحات رو که متوجه نشدی بگو تا در موردش صحبت کنیم. علاوه بر تفاوت های خود راکت یه حرف هایی در مورد این هست که نادال هم به راکتش نوار سربی اضافه می کنه و اون هم باعث می شه که وزن و نقطه ی توازن راکت تغییر کنه.

شما هم مطمئنی که اسم راکتت Head Youtek IG Radical Pro هستش؟ چون وزن اون راکت 323 گرمه نه 315 گرم. اگه اسم کامل راکتت و همچنین اسم زهی که روش هست رو بگی بهتر می شه راهنماییت کرد.
ممنون از پاسختون.
راکت فدرر تو سایت 357 گرم هست.ولی من تو فروشگاه ویلسون 337 گرم دیدم.که احتمالا به خاطر زه هستش که شما گفتین.
راکت نادال هم تو سایت 320 گرم.فکر میکنم تو ایران 300 گرم باشه.
راکت خودم head youtek radical pro هست.سال 2010 خریدم.وزنشم روش زده 315.
زه راکتم alu power rough هست.
موضوع اینه که حس میکنم این راکت زیاد مناسب من نیست.من بیشتر دوست دارم ضربه های قدرتی بزنم.اما انگار راکتم قدرتی نیست.
مدتی که با راکت فدرر بازی میکردم.احساس بهتری داشتم.اما تا الان با راکتهای بابولات توپ نزدم.ممنون میشم یه راهنمایی خوب به من بدین.

mspayam
07-01-2013, 12:18 AM
ممنون از پاسختون.
راکت فدرر تو سایت 357 گرم هست.ولی من تو فروشگاه ویلسون 337 گرم دیدم.که احتمالا به خاطر زه هستش که شما گفتین.
راکت نادال هم تو سایت 320 گرم.فکر میکنم تو ایران 300 گرم باشه.
راکت خودم head youtek radical pro هست.سال 2010 خریدم.وزنشم روش زده 315.
زه راکتم alu power rough هست.
موضوع اینه که حس میکنم این راکت زیاد مناسب من نیست.من بیشتر دوست دارم ضربه های قدرتی بزنم.اما انگار راکتم قدرتی نیست.
مدتی که با راکت فدرر بازی میکردم.احساس بهتری داشتم.اما تا الان با راکتهای بابولات توپ نزدم.ممنون میشم یه راهنمایی خوب به من بدین.

سلام دوست عزیز
سطح قدرت راکت شما پایین هستش و برای اینکه بتونی قدرت کامل رو باهاش داشته باشی مجبوری که حتماً سویینگ کامل و سریع داشته باشی. اگه می خوای راکت قدرتی تر بگیری بهتره راکتی بخری که سطح قدرتش متوسط باشه. علاوه بر این 2 راه دیگه هم داری که به نظر من بد نیست قبل از عوض کردن راکت اون ها رو هم امتحان کنی.
اولیش اینه که زهت رو هر چه زودتر عوض کنی، چون زه های luxilon با وجود اینکه بهترین زه ها هستن ولی خیلی زود (حدوداً در عرض 7 الی 8 ساعت) تنشنون رو از دست می دن و بازی کردن باهاشون خیلی سخت تر می شه به حدی که اگه باهاشون محکم به توپ ضربه بزنی توپ می ره بیرون و اگه آروم بزنی هم توپ قدرت خیلی کمی داره. اگه زهت رو حدوداً هر دوهفته تا یک ماه نمی خوای عوض کنی بهتره به جای زه های پلی استر از زه های نایلونی و مولتی فیلامنت استفاده کنی چون این زه ها تنشنشون رو خیلی دیرتر از زه های پلی استر از دست می دن و به طور کلی قدرتی تر از زه های پلی استر هم هستن.
راه دوم هم اینه که به سر راکتت حدوداً 15 گرم نوار سربی اضافه کنی تا وزن سویینگ و در نتیجه قدرت راکتت بیشتر بشه. ولی اول بهتره همون زهت رو عوض کنی.

راکت فدرر هم با اینکه راکت خیلی خوبیه، اما یه ویژگی هایی داره، از قبیل کوچک بودن سر راکت و وزن زیاد که باعث می شه برای بازیکن هایی که در سطح خیلی بالایی نیستن مناسب نباشه و در دراز مدت اذیتشون کنه. شما اگه با تعویض زه و نوار سربی مشکلت حل نشد بگو تا با توجه به راکت هایی که توی بازار هست و نوع سویینگت ببینیم چه راکت هایی برات مناسبترن.

ehsann
07-01-2013, 12:46 AM
سلام دوست عزیز
سطح قدرت راکت شما پایین هستش و برای اینکه بتونی قدرت کامل رو باهاش داشته باشی مجبوری که حتماً سویینگ کامل و سریع داشته باشی. اگه می خوای راکت قدرتی تر بگیری بهتره راکتی بخری که سطح قدرتش متوسط باشه. علاوه بر این 2 راه دیگه هم داری که به نظر من بد نیست قبل از عوض کردن راکت اون ها رو هم امتحان کنی.
اولیش اینه که زهت رو هر چه زودتر عوض کنی، چون زه های luxilon با وجود اینکه بهترین زه ها هستن ولی خیلی زود (حدوداً در عرض 7 الی 8 ساعت) تنشنون رو از دست می دن و بازی کردن باهاشون خیلی سخت تر می شه به حدی که اگه باهاشون محکم به توپ ضربه بزنی توپ می ره بیرون و اگه آروم بزنی هم توپ قدرت خیلی کمی داره. اگه زهت رو حدوداً هر دوهفته تا یک ماه نمی خوای عوض کنی بهتره به جای زه های پلی استر از زه های نایلونی و مولتی فیلامنت استفاده کنی چون این زه ها تنشنشون رو خیلی دیرتر از زه های پلی استر از دست می دن و به طور کلی قدرتی تر از زه های پلی استر هم هستن.
راه دوم هم اینه که به سر راکتت حدوداً 15 گرم نوار سربی اضافه کنی تا وزن سویینگ و در نتیجه قدرت راکتت بیشتر بشه. ولی اول بهتره همون زهت رو عوض کنی.

راکت فدرر هم با اینکه راکت خیلی خوبیه، اما یه ویژگی هایی داره، از قبیل کوچک بودن سر راکت و وزن زیاد که باعث می شه برای بازیکن هایی که در سطح خیلی بالایی نیستن مناسب نباشه و در دراز مدت اذیتشون کنه. شما اگه با تعویض زه و نوار سربی مشکلت حل نشد بگو تا با توجه به راکت هایی که توی بازار هست و نوع سویینگت ببینیم چه راکت هایی برات مناسبترن.

ممنون از توضیحت
دقیقا همین مشکل رو دارم.هر وقت میخوام قدرتی ضربه بزنم.توپ میره بیرون.به خاطره همین حس خوبی به راکتم ندارم.خوب به نظر شما چه زهی بندازم که مشکل حل شه؟
چند نمونه به من معرفی کن.نوار سربی هم میندازم.احتمالا بهتر میشه.در ضمن سویینگ من کم نیست ولی سریع نیست.
بازم ممنون از توضیحات

mspayam
07-01-2013, 02:51 AM
انتخاب زه به فاکتورهای زیادی بستگی داره که مهمترینش توقعی هستش که تو از زهت داری. اگه ضربه های فلت می زنی و چندان دنبال تاپ اسپین زدن نیستی بهتره که از همین نایلون های مولتی فیلامنت استفاده کنی. من خودم غیر از چندتا زه نایلون تجربه ی زیادی در زمینه ی زه های نایلونی ندارم، اما به جای اینکه من اینجا بهت یه زه رو بگم و تو بری و ببینی جایی گیرت نمیاد، بهتره زه هایی رو که بهشون دسترسی داری رو اسمشون رو بفرستی تا بهتر بشه در موردشون نظر داد.
اگه اصرار به استفاده از زه های پلی استر داری و تاپ اسپین بخش اصلی بازیت رو تشکیل می ده من زه Signum Pro Poly Plasma Hextreme رو بهت توصیه می کنم چون تنها زهی هستش که من دیدم تنشنش رو دیرتر از سایرین از دست می ده. به همین خاطر هم مهمه که از همون ابتدای کار با تنشن بالا نبندیش و از تنشن 55 شروع کنی. البته اون رو هم نهایتاً بعد از یه مدت (بستگی به ساعت های بازی کردنت در طول هفته داره) عوض کنی. ولی زه های نایلونی رو می تونی تا موقعی که پاره بشن باهاشون بازی کنی چون تنشنشون رو خیلی خیلی دیر از دست می دن.

Htmehdi
07-05-2013, 05:44 AM
امیرجان،
این ها نوارهای لاستیکی ای هستن که من اینجا یه بسته اش رو خریدم 2 ذلار. شاید اونجا هم پیدا بشه. اون زخم های روی راکت هم هرچی بیشتر بهتر، نشون می ده بیشتر دنبال ضربه های ریسکی بودی و برای همه هم پیش میاد. تو هم طبق چیزی که می گی ضربه های فلت می زنی ولی برای زدن ضربات اسپین لازمه که همونطور که خودت هم گفتی دستت رو مثل برف پاک کن ماشین از سمت راست بدنت به سمت چپ ببری نیروی وارده بر توپ به جای اینکه به جلو و افقی باشه بهتره عمودی و به بالا باشه. اون موقع توپ هات با فاصله ی زیادی از روی تور رد می شن. البته بهتره حالا فلت زدن رو خوب تمرین کنی و بعد که فلت زدنت خوب شد بری دنبال تاپ اسپین. عجیبه که می گی توی شهرتون هیچ کس نیست که بخواد تمرین کنه، از مربیتون بپرس یا حتی می تونی اسم و شماره ات رو توی همون جایی که واسه ی یادگیری تنیس می ری بذاری و بگی دنبال حریف تمرینی می گردی.

سلام دوست عزیز
این سایت بهترین سایت خرید لوازم تنیسه که آدرسش توی کالیفرنیاست. فکر نمی کنم هزینه ی پستش تا کانادا بیشتر از 10 تا 20 دلار بشه. همچنین یه سری از راکت های خودش رو هم تخفیف زده. فقط اگه خواستی آنلاین راکت بخری یادت باشه که حتماً اندازه ی گریپت رو بلد باشی که گریپ راکت برای دستت بزرگ یا کوچیک نباشه.

اما در مورد اینکه چطوری گریپت رو اندازه بگیری و اینکه این وبسایت ها بر اساس چه فاکتورهایی این انتخاب ها رو برای شما انجام می دن، من در مورد انتخاب راکت یه پست طولانی نوشتم که اینجا می تونی پیداش کنی:
قیمت هایی هم که نوشتی برای راکت مناسبن، قیمت راکت دیگه کمتر از این نمیشه. توی شهر ما که راکت خوب زیر 150 دلار اصلاً نمی شه پیدا کرد.
برای مرحله بالاتر هم به نظر من این دو تا بد نیستن:
Blx Blade Lite
Pure Drive Lite

اما من توصیه می کنم که از الان به دنبال خرید راکت برای سطح بالاتر نباشی، چون وقتی که بازیت بهتر شد و به حد متوسط برسی اون موقع با توجه به سبک بازیت و توقعاتی که از راکت داری (اینکه قدرت زیادتری بهت بده یا اینکه کنترلت رو بیشتر کنه تا توپ هات بیرون نرن) می تونی از همون سایت Tennis Warehouse یه راکت بهتر و جدیدتر و ارزونتر بگیری که برای سطح بازیت هم مناسب باشه.

خيلي خيلي ممنون از راهنماييتون
منم با توجه به راهنمايي شما ميرم سراغ همون ٢ تا اولي اگه تو همون سطح بهتر هست بگيرم اگه نه برم سراغ همونا. سايز گريپم ٤١/٣ يا ٣/٨ يادم نيست
بازم ممنون

eeeeeeehsan
07-06-2013, 07:44 PM
سلام دوستان

من تازه واردم به ورزش تنیس، میخوام برم بابولات بگیرم، حالا اول دست دو ولی اگه نشد نوشو، به نظرتون راکت خوبیه؟ می تونم تا چند سال ازش استفاده کنم؟

ممنون

miladroozbeh
07-06-2013, 09:26 PM
سلام.سوالم شاید به این پست مربوط نباشه اما جای دیگه پیدا نکردم!!!
میشه یه سایت بهم معرفی کنید که عکس نوع گرفتن گریپ 4 رو آموزش بده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من 3 ساله با گریپ 3 میزنم الان سختمه با گریپ 4 بزنم و میخواستم بدونم دقیقا باید چیکار کنم .
مرسی

mspayam
07-06-2013, 11:49 PM
سلام دوستان

من تازه واردم به ورزش تنیس، میخوام برم بابولات بگیرم، حالا اول دست دو ولی اگه نشد نوشو، به نظرتون راکت خوبیه؟ می تونم تا چند سال ازش استفاده کنم؟

ممنون

سلام دوست عزیز، بابولات راکت های مختلفی تولید می کنه که الزاماً همه شون برای سطح مبتدی خوب نیستن. شما بهتره از مربیت بخوای تا برات راکت بگیره چون احتمالاً اون بهتر راکت ها رو بشناسه. چند سال بازی کردن با یه راکت هم بستگی به تعداد ساعت های بازیت در طول هفته و سرعت پیشرفتت داره، اما حدوداً دو سال طول می کشه تا از سطح مبتدی به سطح متوسط برسی و اون دو سال رو باید با همون راکت بازی کنی.

سلام.سوالم شاید به این پست مربوط نباشه اما جای دیگه پیدا نکردم!!!
میشه یه سایت بهم معرفی کنید که عکس نوع گرفتن گریپ 4 رو آموزش بده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من 3 ساله با گریپ 3 میزنم الان سختمه با گریپ 4 بزنم و میخواستم بدونم دقیقا باید چیکار کنم .
مرسی

دوست عزیز
حدس می زنم منظور شما از گریپ 3 و 4 گرفتن راکت بر اساس شماره گذاری روی دسته باشه. البته معمولاً گریپ ها رو با اسمشون می شناسن نه شماره شون. اگه منظور شما از گریپ 3 همون سمی وسترن و گریپ 4 وسترن باشه. بهتره عبارت western grip یا full western grip رو سرچ کنین و روش گرفتن اون گریپ رو ببینین. اکثر بازیکن ها با همون گریپ سمی وسترن بازی می کنن، چون هم می شه توپ های بالا رو باهاش به ریترن کرد و هم توپ های پایین رو، ولی با وسترن توپ های پایین رو خیلی سخت می شه زد.

eeeeeeehsan
07-08-2013, 11:25 PM
سلام دوستان

من هنوز تو انتخاب راکتم موندم، از این 3تا کدومش؟
Babolat aero pro drive
Babolat aero pro team
Babolat pure drive

اینا هر کدوم یه وزن خاصی دارن، تو سایت babolat.us که میری Power و Controle شون باهم فرق داره، اینا واقعاً تاثیر داره؟ وزن 300 گرم با 275 گرم خیلی تفاوتش احساس میشه؟
من از مربیم نپرسیدم، چون یه جوونیه که تو این موردا سررشته نداره.
من خودم 23 سالمه، وزنم 68 قدم 79. قدرت بدنیمم بد نیست، 2 جلسه هم هست که شروع کردم و فورهند و بک هند و خیلی عالی یاد گرفتم که خودم باورم نمیشد. حالا میخوام راکت بگیرم قدرتی باید بگیرم یا مهارتی؟
خواهشن یکی منو از تو سرگردونی در بیاره!! :243:

mspayam
07-09-2013, 03:27 AM
سلام بهروز جان،
هیچکدوم از این سه راکت برای سطح مبتدی طراحی نشده. شما می تونی از خود سایت بابولات برای انتخاب راکت استفاده می کنی و همونطور که خودت هم می تونی سایت بابولات هیچکدوم از این سه تا رو برای سطح مبتدی پیشنهاد نمی ده.
اما اگه غیر از این سه تا انتخاب دیگه ای نداری بهتره Babolat aero pro team رو انتخاب کنی چون این به سطح متوسط نزدیکتره و اون دوتای دیگه برای بازیکن های سطح پیشرفته طراحی شدن.
راکت ها رو هم بر مبنای قدرتی بودن و کنترلی بودن تقسیم بندی می کنن و راکت های سطح مبتدی بیشتر قدرتی هستن تا فردی که تازه شروع به یادگیری کرده اول اصول ضربه زدن رو یاد بگیره و بعد بره برای کنترل. راکت هایی هم که وزن متفاوت دارن ممکنه با دست گرفتن خیلی تفاوت وزنشون رو حس نکنی اما توی بازی قطعاً این تفاوت احساس می شه.

eeeeeeehsan
07-09-2013, 08:41 AM
سلام بهروز جان،
هیچکدوم از این سه راکت برای سطح مبتدی طراحی نشده. شما می تونی از خود سایت بابولات برای انتخاب راکت استفاده می کنی و همونطور که خودت هم می تونی سایت بابولات هیچکدوم از این سه تا رو برای سطح مبتدی پیشنهاد نمی ده.
اما اگه غیر از این سه تا انتخاب دیگه ای نداری بهتره Babolat aero pro team رو انتخاب کنی چون این به سطح متوسط نزدیکتره و اون دوتای دیگه برای بازیکن های سطح پیشرفته طراحی شدن.
راکت ها رو هم بر مبنای قدرتی بودن و کنترلی بودن تقسیم بندی می کنن و راکت های سطح مبتدی بیشتر قدرتی هستن تا فردی که تازه شروع به یادگیری کرده اول اصول ضربه زدن رو یاد بگیره و بعد بره برای کنترل. راکت هایی هم که وزن متفاوت دارن ممکنه با دست گرفتن خیلی تفاوت وزنشون رو حس نکنی اما توی بازی قطعاً این تفاوت احساس می شه.

مرسی پیام جان،

اول اینکه بهروز خودتی من احسانم :443:
دومن واقعاً ممنون از راهنماییت، فقط یکم کمکم کنی کاملترش کنی ممنون میشم. من حقیقتش چون خیلی علاقه دارم می خوام سریع از مبتدی بیام بیرون این فکرو می کنم که راکتی بگیرم که واسه چند ماه دیگم خوب باشه نه الآنم، چون فایده ای نداره همش بخوای کار کنی ولی یه راکت معمولی دستت باشه، تازه با این هزینه ی زیادی هم که قراره واسه راکت بکنی! بهمین خاطر به خودم میگم که اگه قراره 400 تومن پول بدم واسه راکت یه 200 دیگه میزارم روش راکتی می خرم که واسه یک سال آیندمم خوب باشه و بتونم وقتی حرفه ای تر شدم استفاده کنم ازش، امیدوارم متوجه منظورم شده باشی.
پس من باید راکت قدرتی رو انتخاب کنم ولی نمی دونم از لحاظ فنی هنوز چرا!!؟ چون تفاوت راکت قدرتی رو با کنترلی متوجه نمیشم! وزنشون بیشتره قدرتیا؟ اونا چه ویژگی دارن که میگن کنترلی؟

ممنون بازم

mspayam
07-09-2013, 09:18 AM
مرسی پیام جان،

اول اینکه بهروز خودتی من احسانم :443:
دومن واقعاً ممنون از راهنماییت، فقط یکم کمکم کنی کاملترش کنی ممنون میشم. من حقیقتش چون خیلی علاقه دارم می خوام سریع از مبتدی بیام بیرون این فکرو می کنم که راکتی بگیرم که واسه چند ماه دیگم خوب باشه نه الآنم، چون فایده ای نداره همش بخوای کار کنی ولی یه راکت معمولی دستت باشه، تازه با این هزینه ی زیادی هم که قراره واسه راکت بکنی! بهمین خاطر به خودم میگم که اگه قراره 400 تومن پول بدم واسه راکت یه 200 دیگه میزارم روش راکتی می خرم که واسه یک سال آیندمم خوب باشه و بتونم وقتی حرفه ای تر شدم استفاده کنم ازش، امیدوارم متوجه منظورم شده باشی.
پس من باید راکت قدرتی رو انتخاب کنم ولی نمی دونم از لحاظ فنی هنوز چرا!!؟ چون تفاوت راکت قدرتی رو با کنترلی متوجه نمیشم! وزنشون بیشتره قدرتیا؟ اونا چه ویژگی دارن که میگن کنترلی؟

ممنون بازم

شرمنده احسان جان
من هم مهدی هستم، اون پیام یه بخشی از فامیلمه. حرفی که شما می زنی عملاً چیزیه که همه دنبالش و از دید کلی خوب مقرون به صرفه تره که آدم اول یه راکت سطح متوسط یا حرفه ای بگیره تا بعدش دیگه مجبور نشه که یه راکت دیگه واسه ی موقعی که سطحش به متوسط می رسه بخره. قاعده ی کلی اینه که همونطور که قبلاً هم بهت گفتم اینه که حدوداً دو سالی طول می کشه تا از سطح مبتدی به سطح متوسط رسید ولی همه ممکنه سرعت پیشرفتشون یه اندازه نباشه و بعضیا زودتر به سطح بالاتر برسن. البته تعداد دفعات بازی کردن و ساعت هایی که در هفته بازی می کنی هم با این قضیه ربط مستقیم دارن.
شما هم اگه فکر می کنی می تونی اون مسیر دو ساله رو در عرض یک سال و کمتر طی کنی دلیلی نداره که یه راکت سطح بالاتر نگیری.
اگه به این جدول نگاه کنی مهارت های سطوح مختلف رو توضیح داده. فقط در تکمیل توضیحاتش من این رو اضافه کنم که از شماره ی 1 تا 3 سطح مبتدی به حساب میاد. از 3 تا 4.5 متوسط و از 4.5 به بالا هم پیشرفته.
اون راکتی که من گفتم به سطح متوسط نزدیکتره، بر اساس چیزی که توی این سایت (http://www.tennis-warehouse.com/Babolat_AeroPro_Team/descpageRCBAB-APT13.html) نوشته برای سطح 3.5 به بالا توصیه می شه.

راکت های قدرتی هم راکت هایی هستن که قدرت ضربه ی شما رو زیاد می کنن و باعث می شن که توپ با قدرت بیشتری از روی تور رد بشه. بدی این راکت ها اینه که کنترلشون پایینه و اون کنترلی ها هم کنترل بهتری به توپ می دن اما قدرتشون کمه و خود بازیکن با نحوه ی ضربه زدن به توپ باید قدرت لازم رو تولید کنه. بازیکن های حرفه ای همه شون راکت های کنترلی دارن. راکت های قدرتی معمولاً سبک تر از راکت های کنترلی هستن.

eeeeeeehsan
07-09-2013, 04:18 PM
شرمنده احسان جان
من هم مهدی هستم، اون پیام یه بخشی از فامیلمه. حرفی که شما می زنی عملاً چیزیه که همه دنبالش و از دید کلی خوب مقرون به صرفه تره که آدم اول یه راکت سطح متوسط یا حرفه ای بگیره تا بعدش دیگه مجبور نشه که یه راکت دیگه واسه ی موقعی که سطحش به متوسط می رسه بخره. قاعده ی کلی اینه که همونطور که قبلاً هم بهت گفتم اینه که حدوداً دو سالی طول می کشه تا از سطح مبتدی به سطح متوسط رسید ولی همه ممکنه سرعت پیشرفتشون یه اندازه نباشه و بعضیا زودتر به سطح بالاتر برسن. البته تعداد دفعات بازی کردن و ساعت هایی که در هفته بازی می کنی هم با این قضیه ربط مستقیم دارن.
شما هم اگه فکر می کنی می تونی اون مسیر دو ساله رو در عرض یک سال و کمتر طی کنی دلیلی نداره که یه راکت سطح بالاتر نگیری.
اگه به این جدول نگاه کنی مهارت های سطوح مختلف رو توضیح داده. فقط در تکمیل توضیحاتش من این رو اضافه کنم که از شماره ی 1 تا 3 سطح مبتدی به حساب میاد. از 3 تا 4.5 متوسط و از 4.5 به بالا هم پیشرفته.
اون راکتی که من گفتم به سطح متوسط نزدیکتره، بر اساس چیزی که توی این سایت (http://www.tennis-warehouse.com/Babolat_AeroPro_Team/descpageRCBAB-APT13.html) نوشته برای سطح 3.5 به بالا توصیه می شه.

راکت های قدرتی هم راکت هایی هستن که قدرت ضربه ی شما رو زیاد می کنن و باعث می شن که توپ با قدرت بیشتری از روی تور رد بشه. بدی این راکت ها اینه که کنترلشون پایینه و اون کنترلی ها هم کنترل بهتری به توپ می دن اما قدرتشون کمه و خود بازیکن با نحوه ی ضربه زدن به توپ باید قدرت لازم رو تولید کنه. بازیکن های حرفه ای همه شون راکت های کنترلی دارن. راکت های قدرتی معمولاً سبک تر از راکت های کنترلی هستن.

نوکرتم مهدی جان، مرسی از توضیحات کاملت.

پس اگه من مبنا رو بر این بذارم که راکت متوسط نزدیک به حرفه ای انتخاب کنم و معیارم برای انتخاب راکت قدرتش باشه بعد کنترلش، و وقتی حرفه ای تر شدم راکتمو تبدیل به یه راکت کنترلی کنم این کار خوبه؟ اونوفت راکت پیشنهادیت چی بود؟ یعنی اگه خودت بودی چیو انتخاب می کردی؟

mspayam
07-10-2013, 03:15 AM
نوکرتم مهدی جان، مرسی از توضیحات کاملت.

پس اگه من مبنا رو بر این بذارم که راکت متوسط نزدیک به حرفه ای انتخاب کنم و معیارم برای انتخاب راکت قدرتش باشه بعد کنترلش، و وقتی حرفه ای تر شدم راکتمو تبدیل به یه راکت کنترلی کنم این کار خوبه؟ اونوفت راکت پیشنهادیت چی بود؟ یعنی اگه خودت بودی چیو انتخاب می کردی؟

سلام احسان جان

راستش به نظر من اون مبنایی که از همون اول در نظر گرفتی مبنای درستی نیست. اگه بخوای از همون ابتدای کار با راکت متوسط نزدیک به حرفه ای بازی کنی که دیگه نمی تونی راکت قدرتی انتخاب کنی. همونطور که قبلاً هم بهت گفتم اگه یه طیف در نظر بگیری که یه سر اون راکت متبدی باشه و سر دیگه اش راکت حرفه ای. هر چقدر که از سمت راکت مبتدی به سمت راکت حرفه ای بری قدرت راکت ها کمتر می شن. به عبارت دیگه راکت های حرفه ای کم قدرتن و راکت های مبتدی پرقدرت. برای همین شما اگه خیلی اصرار داری که زود از مرحله ی مبتدی می تونی به سطح متوسط برسی بهتره یه راکت قدرتی برای سطح مبتدی-متوسط انتخاب کنی و بعد که بازیت خوب شد یه راکت سطح متوسط (راکت هایی که بهشون تویینر می گن) بگیری. راکت کنترلی رو حدوداً بذار برای 5 سال دیگه که بازیت خوب خوب شد و همه ی اون مهارت هایی که توی جدول بالا بود رو به دست آوردی.
من هم اگه جای شما بودم اصلاً عجله نمی کردم و می ذاشتم هر چیزی در زمان خودش اتفاق بیافته تا سرعت پیشرفتم یکنواخت باشه و آروم آروم همه چیز رو یاد بگیرم. خود من با راکت Babolat Contact Team شروع کردم که یه راکت کاملاً مبتدیه و بعدش که با دوتا راکت دیگه بازی کردم تازه دستم که بعد از این راکت باید چی می گرفتم و اون راکت رو گرفتم و به بهتر شدن سطح بازیم هم کمک زیادی کرد.
من هم نمی تونم از اینجا به شما راکت خاصی رو معرفی کنم، چون نمی دونم چه راکت هایی توی بازار ایران هست و قدرت خرید شما هم به خودت بستگی داره. اما اگه راکت هایی رو که بهشون دسترسی داری و می تونی تهیه کنی بهم بگی من می تونم بهت بگم آیا اون راکت ها برای سطح مبتدی متوسط مناسب هستن یا نه. از طرف یه برند خاص انواع و اقسام راکت ها رو تولید می کنه و یه سری از اون راکت ها با اینکه مال یه برند معروف مثل ویلسون یا بابولات هستن ولی اصلاً ارزش خرید ندارن.
من یه پست نسبتاً طولانی در مورد انتخاب راکت نوشته ام که می تونی اینجا (http://tennistalkers.com/showpost.php?p=77420&postcount=703) پیداش کنی و اونجا به تفصیل در مورد اینکه چه ویژگی هایی یه راکت رو برای سطح مبتدی، متوسط یا عالی مناسب می کنه توضیح داده ام.

sajjadmajidi
07-10-2013, 12:33 PM
دوستان تقریبا 5 هفته تنیس بازی کردم و الان میگم که ورزش مورد الاقمو پیدا کردم! برای خرید راکت احتیاج به مشاوره دارم! هد یا ویلسون یا بابولا؟؟؟ الان چقدر هزینه کنم؟؟؟ لازم به ذکر که 450 برای راکت گذاشتم کنار!!! ممنون

eeeeeeehsan
07-10-2013, 10:58 PM
سلام احسان جان

راستش به نظر من اون مبنایی که از همون اول در نظر گرفتی مبنای درستی نیست. اگه بخوای از همون ابتدای کار با راکت متوسط نزدیک به حرفه ای بازی کنی که دیگه نمی تونی راکت قدرتی انتخاب کنی. همونطور که قبلاً هم بهت گفتم اگه یه طیف در نظر بگیری که یه سر اون راکت متبدی باشه و سر دیگه اش راکت حرفه ای. هر چقدر که از سمت راکت مبتدی به سمت راکت حرفه ای بری قدرت راکت ها کمتر می شن. به عبارت دیگه راکت های حرفه ای کم قدرتن و راکت های مبتدی پرقدرت. برای همین شما اگه خیلی اصرار داری که زود از مرحله ی مبتدی می تونی به سطح متوسط برسی بهتره یه راکت قدرتی برای سطح مبتدی-متوسط انتخاب کنی و بعد که بازیت خوب شد یه راکت سطح متوسط (راکت هایی که بهشون تویینر می گن) بگیری. راکت کنترلی رو حدوداً بذار برای 5 سال دیگه که بازیت خوب خوب شد و همه ی اون مهارت هایی که توی جدول بالا بود رو به دست آوردی.
من هم اگه جای شما بودم اصلاً عجله نمی کردم و می ذاشتم هر چیزی در زمان خودش اتفاق بیافته تا سرعت پیشرفتم یکنواخت باشه و آروم آروم همه چیز رو یاد بگیرم. خود من با راکت Babolat Contact Team شروع کردم که یه راکت کاملاً مبتدیه و بعدش که با دوتا راکت دیگه بازی کردم تازه دستم که بعد از این راکت باید چی می گرفتم و اون راکت رو گرفتم و به بهتر شدن سطح بازیم هم کمک زیادی کرد.
من هم نمی تونم از اینجا به شما راکت خاصی رو معرفی کنم، چون نمی دونم چه راکت هایی توی بازار ایران هست و قدرت خرید شما هم به خودت بستگی داره. اما اگه راکت هایی رو که بهشون دسترسی داری و می تونی تهیه کنی بهم بگی من می تونم بهت بگم آیا اون راکت ها برای سطح مبتدی متوسط مناسب هستن یا نه. از طرف یه برند خاص انواع و اقسام راکت ها رو تولید می کنه و یه سری از اون راکت ها با اینکه مال یه برند معروف مثل ویلسون یا بابولات هستن ولی اصلاً ارزش خرید ندارن.
من یه پست نسبتاً طولانی در مورد انتخاب راکت نوشته ام که می تونی اینجا (http://tennistalkers.com/showpost.php?p=77420&postcount=703) پیداش کنی و اونجا به تفصیل در مورد اینکه چه ویژگی هایی یه راکت رو برای سطح مبتدی، متوسط یا عالی مناسب می کنه توضیح داده ام.

مرسی مهدی جان، دمت گرم. کاملاً استفاده کردم، همینکاری رو که گفتی انجام میدم ولی بابت راکت بازم قراره مزاحمت بشم.

بازم ممنون.

mspayam
07-11-2013, 01:31 PM
دوستان تقریبا 5 هفته تنیس بازی کردم و الان میگم که ورزش مورد الاقمو پیدا کردم! برای خرید راکت احتیاج به مشاوره دارم! هد یا ویلسون یا بابولا؟؟؟ الان چقدر هزینه کنم؟؟؟ لازم به ذکر که 450 برای راکت گذاشتم کنار!!! ممنون

دوست عزیز شما بهترین راه اینه که از مربیت بخوای برات راکت بخره. در ابتدای کار برندش اهمیت چندانی نداره چون تقریباً بیشتر راکت های مبتدی از برندهای مختلف ویژگی های شبیه به هم دارن. هزینه اش هم به نظر من همون حدود خوبه. واسه ی اول کار لازم نیست خیلی سخت بگیری.

farzane
07-14-2013, 02:03 PM
سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون
من یه بازیکن آماتورم. یه راکت wilson us open دارم. به نظرتون راکت خوبیه؟ میشه تا چند سال باهاش کار کرد؟

Mahrooz RF
07-14-2013, 02:44 PM
من یه بازیکن آماتورم. یه راکت wilson us open دارم. به نظرتون راکت خوبیه؟ میشه تا چند سال باهاش کار کرد؟

سلام دوست عزیز. لطفا سوالات خودتونو در تاپیک زیر مطرح کنید.
http://tennistalkers.com/showthread.php?t=1761

mspayam
07-15-2013, 02:13 AM

سلام
بله راکت خوبیه و می تونید تا وقتی که بازیتون به سطح متوسط برسه باهاش بازی کنین. البته زمانش به ساعت های بازی شما در طول هفته و سرعت پیشرفتتون بستگی داره. اما معمولاً برای یکی دو سال می تونه براتون مفید باشه.

fadae021
07-18-2013, 01:56 AM
سلام امید وارم که حاله همه دوستان خوب باشه
من تازه میخوام تنیس رو شروع کنم میخواستم راکت بخرم که گمراه شدم شدید
یه سری راکت ویش دیدم حدود 50 تا 70 تومن یه سری دیگه هم که مارک متفرقه بود حدود 60 تومن
میخواستم اگه میشه بگید راکت ها تا این حدود قیمت چطورن؟مارک ویش چطوره؟
حدود 150 میتونم هزینه کنم اگه کمک کنید ممنون میشم :583:

mspayam
07-18-2013, 08:33 AM
سلام دوست عزیز
این مارک هایی رو که گفتی به نظر نمیاد مارک های شناخته شده ای باشن. احتمالاً با اون قیمت بتونی یه راکت دست دوم مناسب مبتدی بگیری.

mspayam
07-20-2013, 02:26 AM
یکی از دوستان به اسم نجمه در مورد مشخصات راکتشون Babolat Aero Pro Lite سوال پرسیده بودن. البته من مطمئن نیستم راکتشون دقیقاً همین راکتی که لینکش اینجا هست باشه یا نه. ولی فعلاً این مشخصات مربوط به این راکت:

دو ویژگی بارز این راکت یکی سرسنگین بودنش هست که باعث می شه برخلاف وزن خیلی کمش قدرتی در حد کم-متوسط باشه و وزن سویینگ (یعنی وزنی که در موقع ضربه زدن به توپ حس می شه) 300 باشه، ویژگی بارز دیگه اش که تقریباً نصف بیشتر راکت های بابولات در این ویژگی مشترک هستن، سفتی زیاد راکت (72 واحد) هستش که باعث می شه قدرت و یکنواختی ضربه به توپ بیشتر بشه اما در عین حال اگه یه زه سفت از قبیل زه های پلی استر با تنشن بالا روش ببندین، دست رو شدیداً اذیت می کنه. خود سایت تنیس ویرهاوس تنشن مرجع 54 رو برای این راکت توصیه می کنی. البته زهی که این دوستمون در حال حاضر روش بستن به خاطر اینکه نایلونی هستش با تنشن فعلیش یعنی 58 مشکل خاصی ایجاد نمی کنه. پترن باز زه راکت هم باعث می شه که کنترل پایین بیاد اما در عوض اسپین و قدرت بالاتر برن.
اگه سوال دیگه ای هم در موردش داشته باشین من در خدمتتون هستم.

Najmeh5576
07-20-2013, 01:18 PM
من نمیدونم این سوال را کجا بپرسم
میخوام بدونم سطح مبتدی یعنی شامل چه مهارتهایی در چه سطحی میشه که بتونه به سطح متوسط بره. چون هرچی بیشتر بدونی که باید به کجا برسی هدفمندتر کار را دنبال میکنی و چه بسا زودتر به نتیجه مطلوب برسی.
ممنون

mspayam
07-20-2013, 01:35 PM
من نمیدونم این سوال را کجا بپرسم
میخوام بدونم سطح مبتدی یعنی شامل چه مهارتهایی در چه سطحی میشه که بتونه به سطح متوسط بره. چون هرچی بیشتر بدونی که باید به کجا برسی هدفمندتر کار را دنبال میکنی و چه بسا زودتر به نتیجه مطلوب برسی.
ممنون

سوال بسیار خوبی پرسیدین، من فکر می کردم لینک این جدول رو توی یکی از پست های قبلیم خطاب به احسان اینجا گذاشته ام، اما حالا که چک کردم دیدم متاسفانه فراموش کرده بودم.

http://assets.usta.com/assets/1/USTA_Import/dps/usta_master/sitecore_usta/USTA/Document%20Assets/2006/04/03/doc_13_12278.pdf

rzy
07-25-2013, 01:06 PM
سلام دوستان
من یک ماهه که تنیس رو شروع کردم تا حالا با راکت تمرینی توپ می زدم که به پیشنهاد مربیم دیگه وقتشه که راکت بخرم. خودش دو نمونه از head که یکیش پرستیز و یکیشم رادیکال بود رو بهم داد بعد از چند تا ضربه بهم گفت پرستیز برات مناسب تره.(البته فکر می کنم علت معرفیش اینه که خودش این ها رو داره و می خواد بفروشه اما در کل به نظر میاد اطلاعات زیادی راجع به راکت نداره)به نظره شما هیچ کدوم از این دو مدل اصلا به درد من می خورند؟یا باید برا شروع کار راکت مناسب تازه کار ها رو بگیرم؟اگه امکانش هست چند مدل به من معرفی کنید. در ضمن می خواستم بدونم چرا قیمت فروش سایت ها با هم فرق داره؟ کسی می دونه قیمت head پرستیز و رادیکال(خودش می گفت هردوتاش 2013 هستند)حدودا چنده ؟

mspayam
07-26-2013, 12:03 PM
سلام دوستان
من یک ماهه که تنیس رو شروع کردم تا حالا با راکت تمرینی توپ می زدم که به پیشنهاد مربیم دیگه وقتشه که راکت بخرم. خودش دو نمونه از head که یکیش پرستیز و یکیشم رادیکال بود رو بهم داد بعد از چند تا ضربه بهم گفت پرستیز برات مناسب تره.(البته فکر می کنم علت معرفیش اینه که خودش این ها رو داره و می خواد بفروشه اما در کل به نظر میاد اطلاعات زیادی راجع به راکت نداره)به نظره شما هیچ کدوم از این دو مدل اصلا به درد من می خورند؟یا باید برا شروع کار راکت مناسب تازه کار ها رو بگیرم؟اگه امکانش هست چند مدل به من معرفی کنید. در ضمن می خواستم بدونم چرا قیمت فروش سایت ها با هم فرق داره؟ کسی می دونه قیمت head پرستیز و رادیکال(خودش می گفت هردوتاش 2013 هستند)حدودا چنده ؟

سلام دوست عزیز
هر دوی این راکت ها برای سبک متوسط به بالا خوبن. قیمت راکت ها هم به این دلیل توی سایت ها با هم فرق داره که هر سایتی با توجه به هزینه هایی که خریدن و آوردن راکت ها براش داشته یه قیمت رو تعیین می کنه. قیمت متوسط راکت های پرستیژ و راکت هم توی بازار جهانی 200 دلار هستش که شما باید هزینه ی پست رو هم به این قیمت اضافه کنین و با توجه به نوسانات دلار در بازار ارز ایران به سختی می شه گفت قیمت اصلیش با قیمتی که توی ایران هست چقدر اختلاف داره.
در ضمن راکت رادیکال هم ورژن 2013 نداره و آخرین آپدیتش مال 2011 هستش.

rzy
07-26-2013, 02:01 PM
سلام دوست عزیز
هر دوی این راکت ها برای سبک متوسط به بالا خوبن. قیمت راکت ها هم به این دلیل توی سایت ها با هم فرق داره که هر سایتی با توجه به هزینه هایی که خریدن و آوردن راکت ها براش داشته یه قیمت رو تعیین می کنه. قیمت متوسط راکت های پرستیژ و راکت هم توی بازار جهانی 200 دلار هستش که شما باید هزینه ی پست رو هم به این قیمت اضافه کنین و با توجه به نوسانات دلار در بازار ارز ایران به سختی می شه گفت قیمت اصلیش با قیمتی که توی ایران هست چقدر اختلاف داره.
در ضمن راکت رادیکال هم ورژن 2013 نداره و آخرین آپدیتش مال 2011 هستش.
آقا مهدی ممنون از پاسختون
مگه ماری از رادیکال استفاده نمی کنه؟ یعنی راکتش مال دو سال پیشه؟

mspayam
07-26-2013, 11:12 PM
سلام دوست عزیز
بله درسته، ماری از راکت رادیکال استفاده می کنه، البته به طور قطعی نمی شه گفت که آیا واقعاً اون راکت راکت رادیکاله یا نه، اما راکتی هستش که واسش به اسم ماری تبلیغ و بازاریابی می شه و مال دو سال پیش هم هست.

rzy
07-27-2013, 10:35 PM
سلام دوستان
با توجه به این که مچ های من قوی اند به نظرتون راکت سنگین تر بگیرم یا سبک تر؟
در ضمن می خواستم بدونم تنشن زه تا چه حد در قدرت تاثیر داره یعنی اگه زه یک راکت کنترلی با تنشن کم تر بسته بشه چقدر پاور زیادتر می شه؟
و اینکه راهی برای تشخیص راکت اصل از تقلبی هست یا نه؟

mspayam
07-28-2013, 08:33 AM
دوست عزیز
مچ نقش مهمی توی بازی تنیس نداره و ضربه ای رو که به توپ باید بزنی باید از کل قسمت بازو باشه (به همراه چرخش شونه و چیزای دیگه که حالا بعداً خودت یاد می گیری) پس بهتره این اوایل یه راکت با وزن نسبتا سبک (حدود 300 گرم) بگیری تا تکنیک ضربه زدنت رو کامل بکنی و بعد اگه خواستی عوضش کنی. راکت هم از زه توی ضربه ها مهم تره، و این سوالی که پرسیدی چون خیلی کلی هستش من هم ناچارم که جواب خیلی کلی بهش بدم و بگم در این صورت پاور به حد "محسوسی" زیادتر می شه.
در مورد سوال آخرت هم من اطلاعی ندارم.

mehrdad n j
07-29-2013, 12:45 AM
با سلام خدمت همه دوستان.من یه راکت wilson k factor k blade دارم.یه مقدار وزنش سنگینه.324 گرمه. میخوام یه head مدل speed pro 315 gram همون راکت جوکوویچ بگیرم.میخوام بدونم خوبه؟ چه ویژگی هایی داره؟ ایا بهتر از همینیه که دارم ؟؟ ممنون
تو بازیمم اسپین و پاور خوبی به توپ میدم.ممنون میشم راهنماییم کنید

Mr.tennis
07-29-2013, 02:41 AM
سلام دوستان
من 25 سالمه تازه می خوام شروع کنم . به نظرتون از بین راکت های زیر کدوم بهتره بگیرم؟اصلا میشه از اینا برا شروع استفاده کرد؟واقعا ممنون می شم.
1. wilson blx tour
2.wilson blx six.one
3. wilson k factor tour
خواهشن اگه اینا خوبن برا شروع بگین کدومو بگیرم. واقعا گیج شدم
با تشکر فراوان

mspayam
07-29-2013, 09:57 AM
با سلام خدمت همه دوستان.من یه راکت wilson k factor k blade دارم.یه مقدار وزنش سنگینه.324 گرمه. میخوام یه head مدل speed pro 315 gram همون راکت جوکوویچ بگیرم.میخوام بدونم خوبه؟ چه ویژگی هایی داره؟ ایا بهتر از همینیه که دارم ؟؟ ممنون
تو بازیمم اسپین و پاور خوبی به توپ میدم.ممنون میشم راهنماییم کنید

دوست عزیز شما کدوم یکی از راکت های سری k factor kblade رو داری؟ اگه اسم کاملش رو بگی بهتر می شه در موردش نظر داد. راکت های سری Kblade جزو بهترین راکت های ویلسون بودن و هنوز هم بازیکن های معروفی از قبیل دل پوترو از راکت های همین سری استفاده می کنن. ولی متاسفانه تولیدشون همون چند سال پیش با اضافه شدن تکنولوژی BLX متوقف شد.

فکر کنم منظور شما هم از راکت جوکوویچ راکت قبلیش باشه که این مشخصات رو داشت

Head Size: 100 sq. in. / 645.16 sq. cm.
Length: 27in / 68.58cm
Strung Weight: 11oz / 311.84g
Balance: 3 pts HL
Swingweight: 320
Beam Width: 22.5mm / 22.5mm / 21.5mm /
Composition: d30 / Graphene
Power Level: Low
Stroke Style: Full
Swing Speed: Fast
Racquet Colors:
White/ Black
Grip Type: Hydrosorb Pro
String Pattern:
16 Mains / 19 Crosses
Mains skip: None
Two Pieces
Shared Holes: 7T 8T 7H 8H
String Tension: 50-60 pounds

اگه نکته ی خاصی هست که دوست دارین در موردشون بدونین بگین تا توضیح بدم.

سلام دوستان
من 25 سالمه تازه می خوام شروع کنم . به نظرتون از بین راکت های زیر کدوم بهتره بگیرم؟اصلا میشه از اینا برا شروع استفاده کرد؟واقعا ممنون می شم.
1. wilson blx tour
2.wilson blx six.one
3. wilson k factor tour
خواهشن اگه اینا خوبن برا شروع بگین کدومو بگیرم. واقعا گیج شدم
با تشکر فراوان

دوست عزیز بیشتر راکت هایی که توی اسمشون از واژه ی tour استفاده شده، راکت هایی هستن که برای سبک بازی پیشرفته و حرفه ای طراحی شدن و برای سطح مبتدی مناسب نیستن. راکت دوم هم با توجه به مشخصاتی که داره برای سطح مبتدی نیست. اما اگه از بین این راکت ها حتماً باید انتخاب کنی و انتخاب دیگه ای نداری من اولی رو پیشنهاد می کنم چون وزنش کمتره از بقیه اس و برای شروع بهتر از اون دوتای دیگه اس.

Mr.tennis
07-29-2013, 12:03 PM
دوست عزیز شما کدوم یکی از راکت های سری k factor kblade رو داری؟ اگه اسم کاملش رو بگی بهتر می شه در موردش نظر داد. راکت های سری Kblade جزو بهترین راکت های ویلسون بودن و هنوز هم بازیکن های معروفی از قبیل دل پوترو از راکت های همین سری استفاده می کنن. ولی متاسفانه تولیدشون همون چند سال پیش با اضافه شدن تکنولوژی BLX متوقف شد.

فکر کنم منظور شما هم از راکت جوکوویچ راکت قبلیش باشه که این مشخصات رو داشت

Head Size: 100 sq. in. / 645.16 sq. cm.
Length: 27in / 68.58cm
Strung Weight: 11oz / 311.84g
Balance: 3 pts HL
Swingweight: 320
Beam Width: 22.5mm / 22.5mm / 21.5mm /
Composition: d30 / Graphene
Power Level: Low
Stroke Style: Full
Swing Speed: Fast
Racquet Colors:
White/ Black
Grip Type: Hydrosorb Pro
String Pattern:
16 Mains / 19 Crosses
Mains skip: None
Two Pieces
Shared Holes: 7T 8T 7H 8H
String Tension: 50-60 pounds

اگه نکته ی خاصی هست که دوست دارین در موردشون بدونین بگین تا توضیح بدم.

دوست عزیز بیشتر راکت هایی که توی اسمشون از واژه ی tour استفاده شده، راکت هایی هستن که برای سبک بازی پیشرفته و حرفه ای طراحی شدن و برای سطح مبتدی مناسب نیستن. راکت دوم هم با توجه به مشخصاتی که داره برای سطح مبتدی نیست. اما اگه از بین این راکت ها حتماً باید انتخاب کنی و انتخاب دیگه ای نداری من اولی رو پیشنهاد می کنم چون وزنش کمتره از بقیه اس و برای شروع بهتر از اون دوتای دیگه اس.
یه دنیا ممنون از اینکه وقت می ذارین. راستش یه جا داره این راکنترو با 50% تخفیف میده. تقریبا هم قیمت با یه راکت معمولی میشه. خوب به نظرم اومد اگه اینارو بگیرم بهتر از یه راکت معمولیه. شاید اشتباه می کنم

mehrdad n j
07-29-2013, 03:43 PM
خیلی ممنون از جوابتون. مشخصات کامل راکتم اینه(اون چیزی که رو راکت نوشته)
k factor k blade tour tm
more kontrol
karophite black
recommended tension : 23-27 kg / 50-60 lbs
string pattern : 18X20 /2127-08
headsize: 600cm2/93 sq.in
wheight :324 grams/ 11.4
balance :31.0cm/10pts hl
در مورد راکت جوکوویچ منظورم این راکت جدیدشه که الان باهاش بازی میکنه. ممنون میشم که بدونم کدومش بهتره واسم(راکت خودم یا جدیده جوکوویچ؟).این راکت خودمم خیلی خوبه و عالیه.فقط یه مقدار وزنش باعث میشه تو بازیه طولانی خسته کنه دستمو و سرعتو ازم بگیره. ممنون از وقتی که میزارید برای جواب سوالا.

mspayam
07-30-2013, 08:30 AM
دوست عزیز
وزنی که روی راکت شما نوشته وزن بدون زه هستش و برای زه هم باید حدودا 15 تا 20 گرم دیگه بهش اضافه کنی که می شه بیشتر از 340 گرم و همونطور که گفتی وزن زیادی هستش. اون آپدیت جدید راکت نواک وزن کمتری داره، 332 گرم، و اندازه ی سرش هم بزرگتره و به جای 93، 100 هستش که باعث می شه به اصطلاح sweet spot بزرگتری داشته باشه و احتمال برخورد توپ به لبه ی راکت رو کمتر می کنه و در عین سرسبک تر هم هست که باعث می شه وزن سویینگ و قدرت ضربه ای که به توپ وارد می شه ثابت بمونه. غیر از این چیزایی که گفتم از لحاظ مشخصات تفاوت چشمگیر دیگه ای با هم ندارن و عملکردشون نباید تفاوت خیلی زیادی با همدیگه داشته باشه. اما در عین حال عادت کردن به یک راکت حتی یه زه خاص باعث می شه که بازی آدم تغییر زیادی بکنه و الزاماً اینکه مشخصات این ها به هم شبیهن دلیل بر یکسان بودن عملکردشون در بازی شما نیست. خود من بعد از 6 ماه که فقط با یه مدل زه بازی می کردم، هفته ی قبل به سرم زد که یه زه دیگه رو امتحان کنم ببینم این یکی چطوره، و از اون هفته تا حالا اصلاً نتونستم به خوبی قبل بازی کنم و کلاً ضربه هام یه شکل دیگه ای شدن. برای همین شما اگه قطعاً می خوای واسه ی سنگینی راکت فعلیت عوضش کنی، بهتره که توقع تغییر در عملکرد راکت جدیدت رو هم داشته باشی و ازش انتظار نداشته عین راکت قبلیت باشه.

mehrdad n j
07-30-2013, 02:50 PM
خیلی ممنون از راهنماییت دوست عزیز. ممنون از وقتی که میزاری:001_smile: تشکر فراوان

mehrdad n j
07-30-2013, 11:58 PM
دوباره سلام خدمت همه دوستانم. میخواستم بدونم کسی راکت wilson steam 99s داشته؟ چجور راکتیه؟؟؟ بازی باهاش چجوریه؟؟کسی تجربشو داشته؟ خوبه؟ بده؟؟ پاورش چقدره؟؟ خیلی سر سنگینه یا نه یه مقدار سر سنگینه.ممنون میشم توضیح کاملی به من بدین. :001_smile:

mspayam
08-04-2013, 10:43 AM
دوباره سلام خدمت همه دوستانم. میخواستم بدونم کسی راکت wilson steam 99s داشته؟ چجور راکتیه؟؟؟ بازی باهاش چجوریه؟؟کسی تجربشو داشته؟ خوبه؟ بده؟؟ پاورش چقدره؟؟ خیلی سر سنگینه یا نه یه مقدار سر سنگینه.ممنون میشم توضیح کاملی به من بدین. :001_smile:

دوست عزیز من با این راکت بازی نکردم و منتظر بودم که یکی از دوستانی که باهاش بازی کرده بیاد و در موردش نظر بده، اما ظاهراً کسی از دوستانی که باهاش بازی کرده اینجا نیست. با توجه به اطلاعاتی که در مورد این راکت هست باید گفت که این راکت واسه ی افزایش اسپین به توپ طراحی شده و به همین دلیل هم هست که پترن راکت 15 در 16 هستش و زه های نایلونی خیلی زودتر توش پاره می شن. اگه شما اسپین بخش مهمی از بازیت رو تشکیل می ده، خرید این راکت می تونه به افزایش اسپین ضربه هات کمک کنه.

سلام دوستان. 2 تا راکت فدرر یکی از دوستام گرفته. همون اصلیش.به اسم wilson prostaff six.one 90 .تو بازار قیمت نو این راکت حدود 800 تومن هستش.این دوست ما کلا 2 ساعت بیشتر باهاش نکرده و به دلایل شخصی میخواد بفروشه.راکت کاملا نو هستش . 2 تا زه خیلی خوبم روش انداخته و با اونا میفروشه. یکیش pro hurricane tour و اونیکیش الو پاور هستش. قیمت راکتارم دونه ای 695 تومن گذاشته.اونم فقط به خاطر همون 2ساعت بازی.کاملا نو هستش راکت. اگر کسی میخواد این راکتارو اینجا پست بزاره.

مهرداد جان، لطف کن و پست هایی رو که مربوط به فروش راکت می شه در بخش بازار مطرح کن: http://tennistalkers.com/forumdisplay.php?f=648

mehrdad n j
08-04-2013, 01:51 PM
سلام دوست عزیز.چشم . خیلی ممنون از راهنماییت. چون تو زمین خاک بازی میکنم خیلی اسپین میدم. من زه babolat pro hurrican tour دارم. چه زهی بندازم که هم عالی باشه هم با این پترن 15x16 زود خراب نشه و تنشنش حفظ شه.؟؟؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنی

mspayam
08-04-2013, 02:47 PM
مهرداد جان، اگه اون راکت رو خریدی پیشاپیش تبریک می گم بهت، زه هایی که خود راکت توصیه کرده زه Luxilon 4G و 4GS هستن که مقاوم تر از زه های دیگه هستن، و تنشنشون رو هم خیلی دیرتر از سایر زه ها از دست می دن.
کلاً زه های سری 4جی بر اساس آزمایش هایی که روی زه های مختلف انجام شدن، کمترین میزان از دست دادن تنشن رو دارن و منم بدم نمیاد یه سری این زه ها رو امتحان کنم.

mspayam
08-05-2013, 03:11 AM
سلام
جواب توی قسمت زه در مورد سوالی که پرسیده بودی توضیح دادم. اگه ممکنه یکی از مدیران سایت زحمت بکشن و این دوتا پست رو پاک کنن.

iman1990
08-05-2013, 03:49 PM
چند وقت پيش من با شركت بابولات كه مكاتبه داشتم اونا آقاي فريد يعقوب پور رو به عنوان تنها نماينده انحصاريشون معرفي كردن و مدعي شدن كه فقط ايشون با بابولات همكاري دارن. شمارشونو برات ميذارم.
09121246813
ايشون رو بابولات فرانسه تاييد كرده كه نمايندگيشونه حالا ميل خودته ميتوني بري از جاي ديگه بگيري كه ممكنه اصل نباشه ميتوني هم بري از ايشون بگيري.

آدرسشو کسی میدونه؟ کجا فروشگاه داره؟

mspayam
08-06-2013, 09:57 AM
ایمان جان
نمی دونم این پست رو از کجا پیدا کردی اما اگه سایت بابولات بری و کشور ایران رو انتخاب کنی. این آدرس رو بهت می ده:

http://www.babolat.com/distributor

MR FARID YAGHOUBPOUR

23 RUE N°1, AVE GHANDI
15169 TEHERAN

02188722873

البته آدرسش توی کپی پیست کردن به هم ریخت اما این آدرسشه:

پلاک 23، خیابان شماره ی 1، خیابان قندی
تهران 15169

تلفنش هم که همون بالا هست.

rezap
08-15-2013, 10:06 AM
با سلام
من تازه تنیس رو شروع کردم و برای انتخواب راکت وارد وب سایت شرکت های سازنده شدم و این پیشنهاداتو گرفتم
wilson juice 108
babolate E-sense open

babolate E-sense french open

HEAD YouTek™ Extreme Lite 2.0

HEAD YouTek™ Extreme S 2.0

در مورد بابولات به این شماره ای که توی وب سایت به عموان نمایندگی معرفی کرده بود زنگ زدم که جواب ندادن.در مورد ویلسون یا هد نمیدونم به کجا مراجعه کنم البته تبلیغ نمایندگی کرج اینجا هست که نمیدونم درسته یا نه و میتونم راکت اصل ازشون بخرم؟
از دوستانی که اطلاعات دارند میخواستم بپرسم بین این راکت ها کدومو پیشنهاد میکنن و اینکه ایا اصل و تقلبی دارن و اگه جواب مثبته برای خرید اصلشون به کجا مراجعه کنم
با تشکر

mspayam
08-15-2013, 01:02 PM
دوست عزیز
در صفحه ی قبلی می تونین آدرس ها و شماره تلفن های بیشتری از مراکز خرید راکت و نمایندگی ها پیدا کنین. شما هم خوشبختانه خودتون تحقیق لازم رو برای خرید راکت انجام دادین و این راکت ها شباهت خیلی زیادی به هم دارین. به همین دلیل از لحاظ عملکرد هر 5 راکت شبیه همدیگه هستن و شما هر کدوم رو که بگیری فرقی نداره.

i.emad1990
08-16-2013, 03:13 AM
سلام دوستان من راکتsix one team/blx/wilson دارم وزنش289 گرم pattern 18&20 balance33.cm/4pts headsize 95in این مشخصات کامل راکتمه خودمم اماتورم البته رو به رشد سبک بازیم تو بایس لاین بازی میکنم و اصلا جلو نت نمیرم ضربه محکمم نمیتونم بزنم ضربه فلت هم همینطور یعنی همیشه اسپین میزنم با قدرت کم اما میتونم دقیقا توپو درست مهمونجایی مد نظرم هست بزنم یعنی به عبارت لاتین سبک بازیم بایس لاین کنترولر هست گریپمم همیشه سمی وسترن هست بکهندم دو دستی میزنم حالا با توجه به این مشخصات راکتی که دارم چه مشکلاتی میتونه برام ایجاد کنه وچه خوبیهایی داره در کل اینکه راکتو عوض کنم یا برا سبک بازیم همین خوبه اگه خوب نیست لطفا بگین چه راکتی بخرم

mspayam
08-16-2013, 07:20 AM
دوست عزیز در مورد سوالتون توی چت باکس توضیح دادم، اگر باز هم سوالی داشته باشین، من در خدمتتون هستم.

miladroozbeh
08-21-2013, 09:57 AM
عمر یه را کت حدودا چقدر میتونه باشه؟مخصوصا اگر هد باشه

mspayam
08-21-2013, 01:26 PM
عمر یه را کت حدودا چقدر میتونه باشه؟مخصوصا اگر هد باشه

دوست عزیز
عمر یه راکت هم مثل چیزای دیگه بستگی به عوامل متعددی داره، از جمله اینکه چقدر باهاش در هفته بازی می کنی، چقدر محکم ضربه می زنی، چندبار تا حالا زهش رو عوض کردی و غیره. البته این تغییرات به اندازه ی تغییرات زه و توپ نیست که تاثیر مشخصی توی بازی داشته باشن. به همین خاطر تا زمانی که راکتت نشکسته می تونی باهاش بازی کنی و خیالت راحت باشه که تغییر زیادی با راکت نو نداره.
اما اگه خیلی حساسی، طبق چیزهایی که توی اینترنت هست می گن که بعد از 100 باز عوض کردن زه، راکت اون سفتی اولیه اش رو از دست می ده. حالا اگه شما هر دوهفته یه بار هم زهت رو عوض کنی، عملاً 4 سال می تونی از یه راکت استفاده کنی. البته بازم تکرار می کنم که این حرف به معنی این نیست که بعد از 4 سال دیگه نمی تونی باهاش بازی کنی، بلکه ممکنه اون حس اولیه اش رو دیگه نداشته باشه.

rzy
08-24-2013, 08:30 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز
آیا می شه گریپ راکت رو عوض کرد؟

miladroozbeh
08-24-2013, 10:35 AM
عجب من که دارم هفته ای 1 بار زه عوض میکنم.میشه یه توضیح در مورد راکت فرر بدین؟من با هد 2012 بردیچ میزنم اما قدرت ضزباتم کمه و کنترلم بالاست+اسپین.اگه پیرینس فرر بگیرم بهتر نیست؟

mspayam
08-24-2013, 11:55 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز
آیا می شه گریپ راکت رو عوض کرد؟

با سلام، بله هم می شه گریپ اصلی راکت رو عوض کرد و هم اورگریپش رو. عوض کردن اورگریپ خیلی راحته، اما برای عوض کردن گریپ اصلی باید بعد از باز کردن گریپ تموم باقیمونده ی چسب رو از روی دسته ی راکت پاک کنی، بعد گریپ رو روش ببندی به طوری که تموم دسته رو یکنواخت بپوشونه و فاصله ی هر قسمت تا قسمت بعدی حدوداً همون یک شونزدهم اینچ باشه.

mspayam
08-24-2013, 12:03 PM
عجب من که دارم هفته ای 1 بار زه عوض میکنم.میشه یه توضیح در مورد راکت فرر بدین؟من با هد 2012 بردیچ میزنم اما قدرت ضزباتم کمه و کنترلم بالاست+اسپین.اگه پیرینس فرر بگیرم بهتر نیست؟

ایول میلاد جان، خودت زهت رو عوض می کنی؟ چه زهی داری؟
راکت فرر هم از لحاظ قدرت، قدرتش کمتر از راکتی هست که تو داری. اندازه ی صفحه اش با راکت فعلیت یکسانه، و پترن زهش هم تقریباً یکیه و عملاً در اسپین دادن به توپ تفاوت خیلی زیادی نخواهد داشت. ولی ویژگی بارز راکت فرر نرمی فوق العاده زیادش هست که برای افرادی که مشکل دست یا بازو دارن می تونه خیلی مفید باشه.

sepehrraf
08-27-2013, 12:57 PM
سلام
دوستان من ميخواستم بپرسم الان قيمت راكت babolat Aero pro drive gt چنده؟

miladroozbeh
08-29-2013, 09:25 AM
مرسی.پس با این حساب فکر میکنم راکتمو عوض نکنم بهتره.فقط یه سوال دیگه راکت هد 2012 بردیچ،پاور کنترله؟؟؟؟؟؟؟
نه من زهم رو عوض نمیکنم میدم مربیمون.اول ار پی ام می بستم،اما زود شل میکرد،روز هفتم دیگه باید عوض بشه.زه آلمانی هم استفاده میکردم که تاچش فوق العاده بود اما روز دوم سوم یا بعد از مسابقه سنگین میپوکید.الان سیگنام اگه اشتباه نگم اسمشو استفاده میکنم که پاور هم هست و فوق العاده محکمه و تا 10 روز عالی کار میکنه واسم.

mspayam
08-29-2013, 10:53 AM
مرسی.پس با این حساب فکر میکنم راکتمو عوض نکنم بهتره.فقط یه سوال دیگه راکت هد 2012 بردیچ،پاور کنترله؟؟؟؟؟؟؟
نه من زهم رو عوض نمیکنم میدم مربیمون.اول ار پی ام می بستم،اما زود شل میکرد،روز هفتم دیگه باید عوض بشه.زه آلمانی هم استفاده میکردم که تاچش فوق العاده بود اما روز دوم سوم یا بعد از مسابقه سنگین میپوکید.الان سیگنام اگه اشتباه نگم اسمشو استفاده میکنم که پاور هم هست و فوق العاده محکمه و تا 10 روز عالی کار میکنه واسم.

آره راکت فعلیت راکت خوبیه، اگه راکتی بگیری که قدرتش از این بیشتر باشه اون موقع کنترلت به طرز محسوسی پایین میاد. راکت فعلیت هم، مثل همه ی راکت های حرفه ای، کنترلی به حساب میاد و قدرت رو باید خودت با بزرگتر کردن سویینگت تولید کنی.
زه فعلیت هم آلمانیه و سیگنوم پرو، یکی از بهترین برندهای زه در جهان هستش. البته زه های متنوعی تولید می کنه و زهی که برای اسپین طراحی کرده اسمش هست Signum Pro Poly Plasma Hextreme رنگش هم نارنجیه. تنشنش رو هم دیرتر از بقیه زه ها از دست می ده. اگه اینو تا حالا امتحان نکردی، حتماً امتحانش کن.
همچنین از اونجایی که زود به زود زه پاره می کنی، بد نیست زه های گیج 15 رو هم امتحان کنی. البته کمتر تولید کننده ای زه های 15 می زنن، اما اون Luxilon 4G ظاهراً داره و خوب هم در اومده. هر چی زهت نازکتر باشه قدرتش بیشتره ولی زودتر پاره می شه و برعکس زه های کلفت تر دیرتر پاره می شن و کنترل بیشتری دارن. البته قاتل زه چیزی جز اسپین نیست و اگه اسپین یه بخش مهم بازیت رو تشکیل می ده دیگه عملاً چاره ای جز زود به زود عوض کردن زه واست نمی مونه.

miladroozbeh
08-31-2013, 10:33 AM
مرسی از راهنماییات منم با زهی که میزنم نارنجی رنگه،که من بهش میگم سیگنام،شید همونی باشه که خودت میگی!!!!!!
چیزه جالبی گفتی من فکر میکردم اسپین دادن باعث میشه دیرتر زهم بپوکه.!!!!!!بازم مرسی داش

8491
09-01-2013, 09:20 PM
سلام.
راکت با پاور مناسب می خوام بالانس یک .
بعد دوستان دیدم اینجا می گن از مربیتون بپرسید چه راکتی پیشنهاد می ده مربی ما راکت چینی نادال رو پیشنهاد می ده 600 و خورده ای که من نگا کردم توی یه سایت قیمتش رو زده 40 دلار !

mspayam
09-02-2013, 01:22 AM
سلام.
راکت با پاور مناسب می خوام بالانس یک .
بعد دوستان دیدم اینجا می گن از مربیتون بپرسید چه راکتی پیشنهاد می ده مربی ما راکت چینی نادال رو پیشنهاد می ده 600 و خورده ای که من نگا کردم توی یه سایت قیمتش رو زده 40 دلار !

دوست عزیز منظورتون از بالانس یک، یک واحد سرسبکه یا یه واحد سرسنگین. پاور مناسب هم برای هر سطح بازی فرق می کنه، اگه منظورتون سطح مبتدی هستش احتمالاً پاور بالا نیاز دارین.

از طرف دیگه همه ی راکت ها چینی هستن و غیر از یه سری راکت خاص که فقط و فقط برای بازیکن های حرفه ای ساخته می شه، همه ی شرکت ها کارخونه های راکت سازیشون رو بردن چین. اون راکت 40 دلاری رو هم که می گی احتمالاً راکت قدیمی نادال بوده، اگه لینک سایتش رو بذاری بهتر می شه گفت چرا راکتش ارزون بوده. ولی به طور کلی برای دیدن قیمت ها بهتره به سایت زیر بری:

http://www.tennis-warehouse.com/Babolatracquets.html

برای اینکه قدرت راکتت رو انتخاب کنی و ببینی دقیقاً چی به دردت می خوره می تونی از اپلیکیشن های وبسایت تولید کننده های راکت یا همون سایت بالا هم استفاده کنی.
http://www.wilson.com/en-us/tennis/rackets/racket-selector/

8491
09-02-2013, 04:52 PM
دوست عزیز منظورتون از بالانس یک، یک واحد سرسبکه یا یه واحد سرسنگین. پاور مناسب هم برای هر سطح بازی فرق می کنه، اگه منظورتون سطح مبتدی هستش احتمالاً پاور بالا نیاز دارین.

از طرف دیگه همه ی راکت ها چینی هستن و غیر از یه سری راکت خاص که فقط و فقط برای بازیکن های حرفه ای ساخته می شه، همه ی شرکت ها کارخونه های راکت سازیشون رو بردن چین. اون راکت 40 دلاری رو هم که می گی احتمالاً راکت قدیمی نادال بوده، اگه لینک سایتش رو بذاری بهتر می شه گفت چرا راکتش ارزون بوده. ولی به طور کلی برای دیدن قیمت ها بهتره به سایت زیر بری:

http://www.tennis-warehouse.com/Babolatracquets.html

برای اینکه قدرت راکتت رو انتخاب کنی و ببینی دقیقاً چی به دردت می خوره می تونی از اپلیکیشن های وبسایت تولید کننده های راکت یا همون سایت بالا هم استفاده کنی.
http://www.wilson.com/en-us/tennis/rackets/racket-selector/

برای پاور خواستم دیگه یک واحد سرسبکه که فکر نکنم بشه
سطحم مبتدی نیست طبق تعریفی که دیدم . توپ هام عمق و جهت و اسپین مناسبی داره . فرهند به ندرت خراب می کنم . بکهند دو دست هنوز جا برای تمرین داره ولی خوبه والی هم بد نمی زنم.
کلا حسابی گیج شدم که چی کار باید بکنم برای راکت . چون لب تور زیاد میام و ذوس دارم بیشتر هم بیام و سرویسام هم بد نیست در نتیجه راکت کنترلی خوب برام بد نیست دست هم گرفتم واقعا باهاش راحت بودم ولی ضربه هام پاور زیادی نداره .
اونقدر هم پول ندارم که بگم خب الان 700 تومن بدم یه راکت با پاور بالا بعد دو ماه دیگه دو تا راکت کنترلی خوب برای بازی کردن بگیرم .

mspayam
09-03-2013, 01:14 PM
برای پاور خواستم دیگه یک واحد سرسبکه که فکر نکنم بشه
سطحم مبتدی نیست طبق تعریفی که دیدم . توپ هام عمق و جهت و اسپین مناسبی داره . فرهند به ندرت خراب می کنم . بکهند دو دست هنوز جا برای تمرین داره ولی خوبه والی هم بد نمی زنم.
کلا حسابی گیج شدم که چی کار باید بکنم برای راکت . چون لب تور زیاد میام و ذوس دارم بیشتر هم بیام و سرویسام هم بد نیست در نتیجه راکت کنترلی خوب برام بد نیست دست هم گرفتم واقعا باهاش راحت بودم ولی ضربه هام پاور زیادی نداره .
اونقدر هم پول ندارم که بگم خب الان 700 تومن بدم یه راکت با پاور بالا بعد دو ماه دیگه دو تا راکت کنترلی خوب برای بازی کردن بگیرم .

دوست عزیز شما الان از چه راکتی استفاده می کنی؟ اسم زهی که روش هست رو می دونی؟
راکت پاور برای سبک مبتدی خوبه و شما اگه سطحت متوسطه بهتره راکتی بگیری که قدرتش هم متوسط باشه. اگه دنبال قدرت بیشتر توی ضربه هات هستی من توصیه می کنم زهت رو عوض کنی که هم کم خرجتره و هم راه حل ساده تریه. اگه یه زه قدرتی بندازی قدرت ضربه هات بالاتر می ره اما به همون نسبت کنترلت روی ضربه ها پایین میاد چون قدرت و کنترل رابطه ی غیرمستقیم با هم دارن.

Popowoody
09-06-2013, 11:38 PM
سلام دوستان ، من 1 سالیه تنیس بازی می کنم ولی اطلاعات خیلی دقیقی ندارم - من ضربه گیر wilson ( که از اول رو راکت بود ) دارم --- مثل حالت زیر : ( سیاه : ضربه گیر و سبز هم زه ) -- می خواستم بدونم که اگر زه راکت در طولانی مدت به این شکل کشیده بشه مشکلی براش پیش نمیاد؟؟؟؟

http://upload7.ir/images/81459467432353722913.png

mehrdad122
09-07-2013, 09:27 AM
سلام دوستان من بین دو راکته 2012 ماری 2013 بردیچ مودندم سبک بازی تمام تاپ اسپین هست ولی بدلی سونگ های کامل و سریع ضربات تاپ اسپینم قدرت وحشتناکی پیدا میکنه کلا قدرتم خوبه کنترلمم خوبه و راکت فعلیم head youtek extrem elite هست و جز راکت های کنترلی حساب میشه و میتونم با همین راکت ضربات قدرت بزنم پس نمیخوام راکت ایندم از راکت خودم خیلی قدرتش بیشتر باشه

mehrdad122
09-07-2013, 10:54 AM
و در واقع میخوام سبک بازیم رو عوض کنم بکنم هم فلت هم اسپین حالا کدوم برام بهتره

mehrdad122
09-07-2013, 11:34 AM
[QUOTE=mehrdad122;90561]و در واقع میخوام سبک بازیم رو عوض کنم بکنم هم فلت هم اسپین حالا کدوم برام بهتره , و گریپ فور هندم ایسترن است بکهندم دو دستی میزنیم از اون جایی که شنیدم راکت بردیچ و شاراپوا براس اپین وقدرت بهتره

mspayam
09-07-2013, 03:28 PM
سلام دوستان ، من 1 سالیه تنیس بازی می کنم ولی اطلاعات خیلی دقیقی ندارم - من ضربه گیر wilson ( که از اول رو راکت بود ) دارم --- مثل حالت زیر : ( سیاه : ضربه گیر و سبز هم زه ) -- می خواستم بدونم که اگر زه راکت در طولانی مدت به این شکل کشیده بشه مشکلی براش پیش نمیاد؟؟؟؟

http://upload7.ir/images/81459467432353722913.png

نه دوست عزیز مشکلی پیش نمیاد. اگه یه عکس از راکتت بذاری بهتر می شه نظر داد البته. ولی به طور کلی ضربه گیر برای اینکه بین زه ها قرار بگیره طراحی شده.

mspayam
09-07-2013, 03:31 PM
سلام دوستان من بین دو راکته 2012 ماری 2013 بردیچ مودندم سبک بازی تمام تاپ اسپین هست ولی بدلی سونگ های کامل و سریع ضربات تاپ اسپینم قدرت وحشتناکی پیدا میکنه کلا قدرتم خوبه کنترلمم خوبه و راکت فعلیم head youtek extrem elite هست و جز راکت های کنترلی حساب میشه و میتونم با همین راکت ضربات قدرت بزنم پس نمیخوام راکت ایندم از راکت خودم خیلی قدرتش بیشتر باشه

و در واقع میخوام سبک بازیم رو عوض کنم بکنم هم فلت هم اسپین حالا کدوم برام بهتره

[QUOTE=mehrdad122;90561]و در واقع میخوام سبک بازیم رو عوض کنم بکنم هم فلت هم اسپین حالا کدوم برام بهتره , و گریپ فور هندم ایسترن است بکهندم دو دستی میزنیم از اون جایی که شنیدم راکت بردیچ و شاراپوا براس اپین وقدرت بهتره

دوست عزیز شما می تونی یه پاراگراف بگی دقیقاً از راکتت چه توقعی داری؟ بعد هم دلیل اصلی اینکه می خوای راکتت رو عوض کنی چیه؟ سبک فلت و تاپ اسپین هم سبک بازی خاصی نیست، شما آیا ضربه هات رو اکثراً فلت می زنی، یا اینکه اکثراً با تاپ اسپین، یا اینکه سبک دیگه ای داری؟ گریپ فورهند ایسترن بیشتر برای فلت زدن خوبه تا تاپ اسپین.

mehrdad122
09-07-2013, 06:05 PM
[QUOTE=mehrdad122;90562]

دوست عزیز شما می تونی یه پاراگراف بگی دقیقاً از راکتت چه توقعی داری؟ بعد هم دلیل اصلی اینکه می خوای راکتت رو عوض کنی چیه؟ سبک فلت و تاپ اسپین هم سبک بازی خاصی نیست، شما آیا ضربه هات رو اکثراً فلت می زنی، یا اینکه اکثراً با تاپ اسپین، یا اینکه سبک دیگه ای داری؟ گریپ فورهند ایسترن بیشتر برای فلت زدن خوبه تا تاپ اسپین.
معذرت میخوام به خاطر اون مورد احساس میکنم بازیم بهتر شده و باید یک راکت عالی بگیرم بعد هم فلت میزنم هم تاپ اسپین اتفاقا با ایسترن من مشکلی با تاپ اسپین زدن ندارم ولی به احتمال زیاد چند وقته دیگه گریپمو عوض میکنم ولی خودم فکر می کنم راکت بردیچ 2013 برام بهتره
بعد یه سوال دیگه راکته بردیچ 2012 با 2013 چه فرقی داره

mspayam
09-08-2013, 01:24 PM
معذرت میخوام به خاطر اون مورد احساس میکنم بازیم بهتر شده و باید یک راکت عالی بگیرم بعد هم فلت میزنم هم تاپ اسپین اتفاقا با ایسترن من مشکلی با تاپ اسپین زدن ندارم ولی به احتمال زیاد چند وقته دیگه گریپمو عوض میکنم ولی خودم فکر می کنم راکت بردیچ 2013 برام بهتره
بعد یه سوال دیگه راکته بردیچ 2012 با 2013 چه فرقی داره

مهرداد جان
راکت بردیچ یا همون راکت Head Youtek Graphene Instinct MP در آپدیت قبلیش به جای گرافین یه ماده ی دیگه ای به اسم Innegra داشت که به همین اسمش Head Youtek IG Instinct MP بود. این عملاً بزرگترین تغییری بوده که این راکت داشته ولی از سایر جهات تغییرات خیلی جزیی داشته که مثلاً دو واحد سرسبک تر شده تا توانایی مانورش بالاتر بره و کمی هم به وزن سویینگش اضافه کردن تا قدرت ضرباتش بیشتر بشه، ولی این تغییرات به قدری جزیی ان که بعید می دونم به نظر بیان.
راکت موری هم شباهت زیادی به راکت بردیچ داره، با اینکه تفاوت که وزنش کمی بیشتره و وزن سویینگ بالاتری داره و از همه مهمتر برای اینکه بتونی به خوبی ازش استفاده کنی باید سویینگ کامل و سریع داشته باشی و همین ویژگی باعث می شه که برای بازیکن های سطح عالی مناسب تره باشه تا بازیکن های سطح متوسط.

در نهایت باز هم تکرار می کنم که اگه از راکت فعلیت راضی هستی و بهت خیلی خوب جواب می ده بهتره که عوضش نکنی و در عوض زه های مختلف رو روش امتحان کنی.

moris
09-08-2013, 02:09 PM
مهدی جان ممنون که این تاپیک رو زنده نگه داشتی.فعالیتت در این زمینه (تخصصی) تنیس مثال زدنی هستش.باز هم تشکر ویژه از طرف خودم :583:

mehrdad122
09-08-2013, 06:59 PM
مهرداد جان
راکت بردیچ یا همون راکت Head Youtek Graphene Instinct MP در آپدیت قبلیش به جای گرافین یه ماده ی دیگه ای به اسم Innegra داشت که به همین اسمش Head Youtek IG Instinct MP بود. این عملاً بزرگترین تغییری بوده که این راکت داشته ولی از سایر جهات تغییرات خیلی جزیی داشته که مثلاً دو واحد سرسبک تر شده تا توانایی مانورش بالاتر بره و کمی هم به وزن سویینگش اضافه کردن تا قدرت ضرباتش بیشتر بشه، ولی این تغییرات به قدری جزیی ان که بعید می دونم به نظر بیان.
راکت موری هم شباهت زیادی به راکت بردیچ داره، با اینکه تفاوت که وزنش کمی بیشتره و وزن سویینگ بالاتری داره و از همه مهمتر برای اینکه بتونی به خوبی ازش استفاده کنی باید سویینگ کامل و سریع داشته باشی و همین ویژگی باعث می شه که برای بازیکن های سطح عالی مناسب تره باشه تا بازیکن های سطح متوسط.

در نهایت باز هم تکرار می کنم که اگه از راکت فعلیت راضی هستی و بهت خیلی خوب جواب می ده بهتره که عوضش نکنی و در عوض زه های مختلف رو روش امتحان کنی.

نه از راکتم راضی نیستم به نظر شما بین راکت بردیچ 2012 و 2013 کدوم بهتره باتوجه به اختلاف 300 تومنی با هم

mspayam
09-09-2013, 03:17 AM
مهدی جان ممنون که این تاپیک رو زنده نگه داشتی.فعالیتت در این زمینه (تخصصی) تنیس مثال زدنی هستش.باز هم تشکر ویژه از طرف خودم :583:

مرسی مرتضی جان از لطفت و دلگرمی ای که می دی. :583:سوال های دوستان باعث می شه که خود منم بیشتر چیز یاد بگیرم و وسط این فعالیت ملال آور تز نوشتن، یه بهونه ای برای سر زدن به این سایت و خوندن مطالب بچه ها داشته باشم.

mspayam
09-09-2013, 03:21 AM
نه از راکتم راضی نیستم به نظر شما بین راکت بردیچ 2012 و 2013 کدوم بهتره باتوجه به اختلاف 300 تومنی با هم

سلام
راستش من با هیچکدوم بازی نکردم، اما طبق ریویوهایی که خوندم راکت های گرافین به اون خوبی ای که توقعش می رفت نیستن و با توجه به تفاوت قیمتی که می گی دارن و تفاوت جزیی این دو راکت من 2012 رو توصیه می کنم.
حدس می زنم خودت به اندازه ی کافی در این زمینه تحقیق کرده باشی اما اگه بگی از چه ویژگی راکتت راضی نیستی و چه انتظاری ازش داری که فکر می کنی اون رو برآورده نمی کنه شاید بشه بهتر راهنماییت کرد.

mspayam
09-12-2013, 04:26 AM
این هم یه مقاله ی کوتاه و خواندنی در مورد آینده ی راکت ها و سمت و سویی که تنیس داره می گیره.

http://www.tennis.com/gear/2013/09/major-news/49132/#.UjDkzNJmjfM

از اونجایی که مقاله ی کوتاهیه توصیه می کنم کامل بخونیدش، اما اگه حوصله یا وقتش رو ندارین، حرف اصلیش اینه که آینده ی تنیس داره بیشتر و بیشتر به سمت اسپین می ره و بعد از ویلسون (که تکنولوژی اسپین افکت رو معرفی کرده بود)، شرکت پرینس هم داره تعداد مین های راکت هاش رو کم می کنه و راکت های 18 در 20 دارن یواش یواش به تاریخ می پیوندن.
البته تکنولوژی جدید بابولات هم که قرار از نوامبر امسال در آمریکا و از ابتدای 2014 در سرتاسر جهان به بازار بیاد می تونه قواعد بازی رو عوض کنه.

Payam7up
09-13-2013, 06:31 PM
سلام خدمت همه ورزشکارای گل
من تازه تنیس رو شروع کردم ، 2 تا راکت کارکرده اما در حد نو از یکی از دوستای خوبم خریدم،میخواستم نظرتون رو راجع به این دو مدل راکت بدونم و به من بگید نقاط قوت و ضعفشون چیه. در ضمن بفرمایید چقدر میارزند این دو راکت.
با تشکر
1- Wilson BLX Pro Cobra 2011
Weight: 304 gr
Balance: 31.5 cm
Size: 645/100sq
2- Head Radical MP YouTek 2013
Weight: 295 gr(بدون زه که با زه فکر کنم همون 305 بشه)
Balance: 32.5 cm
Size: 630/98sq

Amir_RF
09-13-2013, 09:32 PM
سلام خدمت همه ورزشکارای گل
من تازه تنیس رو شروع کردم ، 2 تا راکت کارکرده اما در حد نو از یکی از دوستای خوبم خریدم،میخواستم نظرتون رو راجع به این دو مدل راکت بدونم و به من بگید نقاط قوت و ضعفشون چیه. در ضمن بفرمایید چقدر میارزند این دو راکت.
با تشکر
1- Wilson BLX Pro Cobra 2011
Weight: 304 gr
Balance: 31.5 cm
Size: 645/100sq
2- Head Radical MP YouTek 2013
Weight: 295 gr(بدون زه که با زه فکر کنم همون 305 بشه
Balance: 32.5 cm
Size: 630/98sq

سلام - من با هر دو بازی کردم برای همین جسارت میکنم نظر میدم.
1- Blx Cobra : راکتیه خیلی خوب میشه باهاش اسپین داد و پاور زیادی هم داره ولی من زیاد باهاش راحت نبودم نمیشه چون کنترلش کمه.
2-radical mp:والی زدن باهاش عالیه سرو زدنش خوبه ولی ریترن جالبی نمیشه داشت , کنترل قابل توجهی داره و تاچ باحالی داره ولی پاورش خیلی کمه.

Payam7up
09-13-2013, 09:47 PM
ممنون از جوابتون، من الان کدوم رو انتخاب کنم؟ یا بهتر اینه که شما کدومو برمیداری توپ بزنی

Amir_RF
09-13-2013, 10:06 PM
ممنون از جوابتون، من الان کدوم رو انتخاب کنم؟ یا بهتر اینه که شما کدومو برمیداری توپ بزنی

من خیلی با Head YouTek IG Radical Mp 2010 راحت ترم و بیشتر به بازیم میخوره البته باید ببینی با کدوم راحت تری اگه بگی سبکه بازیت چجوریه بهتر میشه نظر داد.

mspayam
09-13-2013, 11:31 PM

پیام جان، ورودت رو به خونواده ی تنیس بازا تبریک می گم. امیر عزیز گفتنی ها رو گفت و از نظر من اگه تازه شروع کردی بهتره با اون ویلسون کبرا بازی کنی چون قدرت زیادش برای سطح مبتدی مناسبتره. بعد که بازیت بهتر شد، بهتره از اون راکت هد استفاده کنی.

Payam7up
09-14-2013, 08:08 AM
ممنون از همه دوستان
در کل میخواستم ببینم راکت wilson Cobra راکت خوبی هست یا نه؟

mspayam
09-14-2013, 09:54 AM
دوست عزیز
همونطور که امیر توی پستش گفته راکت خوبیه و برای شروع کارتون رو راه میندازه.

SHIR FarHad
09-14-2013, 08:45 PM
درود و خسته نباشید خدمت مهدی جان عزیز :655:

اگه واستون امکان داره یه مقایسه ای بین راکت توماس بردیچ و جوکوویچ از بابت سبک بازی و کنترل و پاور واسم انجام بدید

مثلا راکت بردیچ در اوناع سویینگ کمپانی هد در رده ی L3 قرار میگیره وجوکو L5 ک تفاوت این دو چیه ؟!

یا مثلا سر سنگین بودن و این جور چیزا ...

یه دنیا سپاس :583:

mspayam
09-15-2013, 10:14 AM
درود و خسته نباشید خدمت مهدی جان عزیز :655:

اگه واستون امکان داره یه مقایسه ای بین راکت توماس بردیچ و جوکوویچ از بابت سبک بازی و کنترل و پاور واسم انجام بدید

مثلا راکت بردیچ در اوناع سویینگ کمپانی هد در رده ی L3 قرار میگیره وجوکو L5 ک تفاوت این دو چیه ؟!

یا مثلا سر سنگین بودن و این جور چیزا ...

یه دنیا سپاس :583:

دوست عزیز
اون تقسیم بندی های شرکت هد مربوط به اندازه ی سویینگ هستش و حرف L مخفف Long به حساب میاد و اگه به همون نموداری نگاه کنی می بینی که از حرف S مخفف Short شروع می شه تا به همون L5 یا L6 برسه. هر اندازه یه راکت قدرتش کمتر باشه، نیاز به سویینگ بزرگتری داره و اگه به مشخصات این دوتا راکت نگاه کنی می بینی که قدرت راکت جوکوویچ کمتره.

http://www.racquetfinder.com/compare.php?pcode=HGSPRO%3BHGIMP&x=32&y=21

با پایین اومدن قدرت، کنترل بیشتر می شه اما در عین حال زدن ضربه های وینر سنگین هم نیاز به این داره که هربار سویینگ کامل داشته باشی و گرنه ضربه هات جون ندارن. اما راکت بردیچ برای زدن ضربات اسپین بهتره چون صفحه ی بازتری داره و برای سبک بازی ای که بر مبنای اسپین باشه بهتر جواب می ده تا راکت جوکوویچ. ولی این حرف به معنی این نیست که نمی شه باهاش ضربات قدرتی زد، بلکه نکته ی مهم مهار اون قدرته. اگه به سبک بازی شاراپووا/بردیچ نگاه کنی می بینی که اکثرا تهاجمی بازی می کنن و این راکت در زدن ضربه های قدرتی بهشون کمک می کنه، اما در عین حال کنترل کمتری به نسبت جوکوویچ دارن و با اینکه وینر زیاد می زنن اما خطاهای غیرعمدشون هم زیاده.
ولی جوکوویچ چون دفاعی بازی می کنه، یه راکت کم قدرت بیشتر به دردش می خوره تا یه راکتی که قدرتش متوسط/زیاد باشه.
راکت نواک از راکت بردیچ سه واحد سرسبکتره و این سرسبک تر بودن باعث می شه که توانایی مانور راکت بالاتر بره و برای زدن ضربه هایی مثل والی بهتر باشه. وزن سویینگ راکت نواک بیشتر از راکت بردیچه و وزن سویینگ نسبت مستقیمی با ثابت بودن پاسخ راکت در لحظه ضربه داره، یعنی در واقع هرچقدر وزن سویینگ بیشتر باشه تاثیر نیرویی که توپ به راکت وارد می کنه کمتر می شه. ولی این وزن سویینگ باعث می شه که تکون دادن راکت و به اصطلاح سویینگ کردنش انرژی بیشتری بخواد و قدرت مانورش پایین بیاد. از طرف دیگه بالاتر بودن وزن سویینگ با راحتی راکت و کمتر فشار وارد شدن به بازو هم رابطه ی مستقیم داره. به همین خاطر می شه گفت راکت نواک که سفتیش هم کمتر از راکت بردیچه کمتر به بازو فشار میاره.

با سرسبکتر کردن راکت نواک در واقع شرکت هد تلاش کرده که بالاتر بودن وزن سویینگ راکت رو جبران کنه تا قدرت مانور راکت هم بالاتر بره، با این همه به نظر میاد که تاثیر وزن سویینگ توی قدرت مانور راکت بیشتر از تاثیر بالانس راکت باشه و به همین خاطر من فکر می کنم راکت بردیچ با وجود اینکه سه واحد کمتر سرسبک هستش، ولی قدرت مانور بالاتری داشته باشه.

MRF
09-17-2013, 02:23 PM
دوست عزیز
اون تقسیم بندی های شرکت هد مربوط به اندازه ی سویینگ هستش و حرف L مخفف Long به حساب میاد و اگه به همون نموداری نگاه کنی می بینی که از حرف S مخفف Short شروع می شه تا به همون L5 یا L6 برسه. هر اندازه یه راکت قدرتش کمتر باشه، نیاز به سویینگ بزرگتری داره و اگه به مشخصات این دوتا راکت نگاه کنی می بینی که قدرت راکت جوکوویچ کمتره.

با پایین اومدن قدرت، کنترل بیشتر می شه اما در عین حال زدن ضربه های وینر سنگین هم نیاز به این داره که هربار سویینگ کامل داشته باشی و گرنه ضربه هات جون ندارن. اما راکت بردیچ برای زدن ضربات اسپین بهتره چون صفحه ی بازتری داره و برای سبک بازی ای که بر مبنای اسپین باشه بهتر جواب می ده تا راکت جوکوویچ. ولی این حرف به معنی این نیست که نمی شه باهاش ضربات قدرتی زد، بلکه نکته ی مهم مهار اون قدرته. اگه به سبک بازی شاراپووا/بردیچ نگاه کنی می بینی که اکثرا تهاجمی بازی می کنن و این راکت در زدن ضربه های قدرتی بهشون کمک می کنه، اما در عین حال کنترل کمتری به نسبت جوکوویچ دارن و با اینکه وینر زیاد می زنن اما خطاهای غیرعمدشون هم زیاده.
ولی جوکوویچ چون دفاعی بازی می کنه، یه راکت کم قدرت بیشتر به دردش می خوره تا یه راکتی که قدرتش متوسط/زیاد باشه.
راکت نواک از راکت بردیچ سه واحد سرسبکتره و این سرسبک تر بودن باعث می شه که توانایی مانور راکت بالاتر بره و برای زدن ضربه هایی مثل والی بهتر باشه. وزن سویینگ راکت نواک بیشتر از راکت بردیچه و وزن سویینگ نسبت مستقیمی با ثابت بودن پاسخ راکت در لحظه ضربه داره، یعنی در واقع هرچقدر وزن سویینگ بیشتر باشه تاثیر نیرویی که توپ به راکت وارد می کنه کمتر می شه. ولی این وزن سویینگ باعث می شه که تکون دادن راکت و به اصطلاح سویینگ کردنش انرژی بیشتری بخواد و قدرت مانورش پایین بیاد. از طرف دیگه بالاتر بودن وزن سویینگ با راحتی راکت و کمتر فشار وارد شدن به بازو هم رابطه ی مستقیم داره. به همین خاطر می شه گفت راکت نواک که سفتیش هم کمتر از راکت بردیچه کمتر به بازو فشار میاره.

با سرسبکتر کردن راکت نواک در واقع شرکت هد تلاش کرده که بالاتر بودن وزن سویینگ راکت رو جبران کنه تا قدرت مانور راکت هم بالاتر بره، با این همه به نظر میاد که تاثیر وزن سویینگ توی قدرت مانور راکت بیشتر از تاثیر بالانس راکت باشه و به همین خاطر من فکر می کنم راکت بردیچ با وجود اینکه سه واحد کمتر سرسبک هستش، ولی قدرت مانور بالاتری داشته باشه.

دوست عزیز راکتی مشابه راکت بردیچ توی راکتهای ویلسون چی میشه ممنون اگه میدونید راهنمایی کنید

fatemeh78
09-17-2013, 04:40 PM
سلام دوستان
من تازه تنیسو شروع کردم و یه راکت هد دارم
میخواستم بدونم که چه راکتی برام بهتره؟
چون خودم اطلاعی ندارم
در ضمن 14 سالمه
ممنون:734:

mspayam
09-18-2013, 12:56 AM
دوست عزیز راکتی مشابه راکت بردیچ توی راکتهای ویلسون چی میشه ممنون اگه میدونید راهنمایی کنید

دوست عزیز،
راکتی که خود سایت Tennis Warehouse از شرکت ویلسون پیشنهاد می ده این راکته:

Wilson BLX Juice 100 (http://www.tennis-warehouse.com/Wilson_Juice_100_BLX_/descpageRCWILSON-WJ100.html)

اگه به صفحه ی راکت شاراپووا/بردیچ (http://www.tennis-warehouse.com/Head_YOUTEK_Graphene_Instinct_MP/descpageRCHEAD-HGIMP.html) توی سایت Tennis Warehouse رفته باشین پایین صفحه راکت های مشابه از برندهای دیگه رو هم میاره

البته برای پیدا کردن راکت های مشابه با یه راکت خاص دو گزینه ی دیگه هم دارین.
اولی که راحت تره اینه که باز از این قسمت (http://www.tennis-warehouse.com/PLaysLikeA/) سایت Tennis Warehouse ببینین چه راکت هایی مشابه راکت مورد نظرتون هستن

و گزینه دیگه اینه که از این سایت (http://www.racquetfinder.com/) مشخصات راکتی رو که دنبال مشابهش توی برندهای دیگه هستین سرچ کنین و ببینین چه نتیجه ای واسش میاره. من واسه ی شما سرچ کردم و غیر از اون راکتی که اون بالا اسمش هست نتیجه ی دیگه ای نداشت.

mspayam
09-18-2013, 01:00 AM
سلام دوستان
چون خودم اطلاعی ندارم
در ضمن 14 سالمه

سلام فاطمه جان
خیلی به جمع تنیس بازا خوش اومدی. من در مورد راکت هایی که برای بازیکن های نوجوون مناسبه اطلاع چندانی ندارم و حدس می زنم سایر دوستان بتونن بهتر از من راهنماییت کنن.

Amir_RF
09-18-2013, 03:20 AM
سلام دوستان
چون خودم اطلاعی ندارم
در ضمن 14 سالمه
منتظر جواب mspayam عزیز بودم که حالا من جواب میدم.

به طور کلی راکت هایی باوزن های کمتر و پاور بیشتر به درد شما میخوره چون من دیدم یکیو که هم سن شما بود اومد بازی کرد بدلیل کم بودن پاور و بالا بودن وزن راکت خیلی فشار اومد به دستش و دچار مشکلاتی شد. فعلا نیازی به اسپین بالا نیست چون تو 1/5 سال اول نباید اسپین زد و در 1/5 اول باید بیشتر به راحتی بازیکن با راکت توجه کرد.

mspayam
09-18-2013, 10:41 AM
امیر عزیز
ممنون از این جوابی که دادی. برای من هم خیلی آموزنده بود. من خیلی هم خوشحال می شم که تو و سایر دوستان اینجا بیشتر فعالیت کنید و برای پاسخگویی به سوالات دوستان منتظر جواب من نباشین. هر چی باشه نظر چند نفر بهتر از نظر یه نفره و پست های دوستان باتجربه و باسوادی مثل تو می تونه برای همه ی بچه ها از جمله خود من خیلی مفید باشه.
از طرف دیگه من هم شاید از زمستون به بعد دیگه به اندازه ی الان وقت خالی نداشته باشم و اگه تو زحمت پاسخگویی به پرسش های دوستان رو بکشی من خیالم راحت تر می شه که این قسمت فوروم سوت و کور نمی مونه.
باز هم ممنون.

Mahrooz RF
09-18-2013, 03:35 PM
دوست عزیز

مهدی جان من یکم گیج شدم. فقط 20 دقیقه داشتم پستتو تجزیه و تحلیل می کردم :434:. تو این قسمت یه مقداری تناقض هست. همونطوری که خودت گفتی وقتی وزن سوینگ بیشتر باشه انرژی بیشتری واسه سوینگ، یا درواقع حرکت دادن راکت و بالا بردنش نیاز هست. درواقع وزنی که آدم موقع ضربه احساس می کنه میشه وزن سوینگ. وقتی راکت نوله 18 گرم وزن سوینگش بیشتره، چجوری آدم راحت تره و فشار کمتری به بازو میاد؟
2تا سوال هم داشتم.
1- عقل من میگه وقتی راکت سرسنگین تر باشه وزن راکت کمتر تو دستته (فاصلش با دستت بیشتره، مرکز ثقل دورتره) و مسلماً انرژی بیشتری واسه نگه داشتن یا بالا بردنش نیاز هست. پس میشه گفت سرسبک تر بودن راکت با وزن سوینگ رابطه عکس داره؟ با این حال راکت بردیچ با اینکه سرسنگین تره، وزن سوینگش فقط 2 گرم از وزن راکت (با زه) کمتره :379::734::296::blink:. فکر کنم عاملی غیر از بالانس هم توی سوینگ دخیله.
2- وقتی وزن سوینگ بیشتر باشه نیرویی که به توپ وارد میشه بیشتره. پس میشه گفت وزن سوینگ با قدرت رابطه مستقیم داره؟
نمی دونم تونستم منظورمو برسونم یا نه. ممنون میشم جواب بدی. چون با دونستش پاسخ این 2 سوال و توضیحات پست خودت، میشه رابطه بین بالانس و وزن سوینگ، و تأثیرشون در قدرت ضربه و فشار وارد بر بازو و مچ را فهمید.

8491
09-18-2013, 03:48 PM
عقل من میگه وقتی راکت سرسنگین تر باشه وزن راکت کمتر تو دستته (فاصلش با دستت بیشتره، مرکز ثقل دورتره) و مسلماً انرژی بیشتری واسه نگه داشتن یا بالا بردنش نیاز هست
این درسته چون مربیم به من می گفت به این دلیل راکت سر سبک استفاده می کنن چون من ازش پرسیدم به خاطر کنترل بیشتر از این راکت استفاده می کنی که گفت نه بیشتر به خاطر اینکه توپ زیاد می ندازم عضلاتم کمتر فشار میاد.

mspayam
09-19-2013, 03:26 AM
مهروز جان
ممنون از اینکه پست من رو کامل خوندی، من سعی می کنم اینجا در مورد سوال هات تا جایی که بتونم توضیح بدم. اما یه نکته رو باید دوباره روش تاکید کنم. اون هم اینه که یه ویژگی خاص به تنهایی عملکرد کلی راکت رو تعیین نمی کنه و با اینکه می شه کلیاتی رو در مورد راحتی یا چیزای دیگه با توجه به مشخصات راکت تعیین کرد اما در نهایت مجموعه ی این عوامل هستن که باعث می شن راکت قدرتی یا کنترلی یا چیزای دیگه باشه.

ا. جمله ای که به نظرت متناقض اومده بود:
وزن سویینگ باعث می شه که تکون دادن راکت و به اصطلاح سویینگ کردنش انرژی بیشتری بخواد و قدرت مانورش پایین بیاد. از طرف دیگه بالاتر بودن وزن سویینگ با راحتی راکت و کمتر فشار وارد شدن به بازو هم رابطه ی مستقیم داره.

برای درک بهتر این موضوع به این فکر کن که فرضا یه کامیون با یه پراید شاخ به شاخ بشن. کدومشون کمتر ضربه می بینه؟ کامیون چون قدرت بیشتری داره تا پراید. بر همین اساس وقتی که راکت به توپی که داره به سمتش میاد برخورد می کنی تاثیر این برخورد باعث می شه راکت به ارتعاش دربیاد و این ارتعاش به دسته ی راکت و بعد به بازو وارد بشه (به خاطر همین هم هست که به مبتدی ها توصیه می کنن برای ضربه زدن از بازو استفاده کنن نه مچ) و این ارتعاش وقتی که مرتب تکرار بشه باعث درد گرفتن دست و صدمه دیدن بخش های مختلفش می شه، حالا هر چقدر که وزن سویینگ بیشتر باشه تاثیر این ارتعاش کمتر می شه و ارتعاش کمتری به دست وارد می شه و در نتیجه راکتی که وزن سویینگش بالاتر باشه راحت تره.

چیزی که تو در مورد راحتی منظورته، شاید خستگی عضله بعد از یه مدت تکرار کردن یه فعالیت مثل فورهند و بکهند زدن باشه که اون درسته. اگه عضله هات عادت نداشته باشن ممکنه وزن سویینگ بالای راکت بعد از دو ست بازی کردن باعث بشه احساس خستگی کنی و اون چابکی و چالاکی لازم رو از دست بدی. خود من که راکتم وزن سویینگ خیلی بالایی داره اوایل بعد از 1.5 ساعت بازی خسته می شدم اما رفته رفته بهش عادت کردم. این خستگی با اون انتقال ارتعاش به بازو فرق می کنی چون این رو با تمرین می تونی بهش عادت کنی ولی اون یکی رو اگه مراقب نباشی منجر به آسیب دیدگی می شه.

اما در مورد سوال هات:

1- عقل من میگه وقتی راکت سرسنگین تر باشه وزن راکت کمتر تو دستته (فاصلش با دستت بیشتره، مرکز ثقل دورتره) و مسلماً انرژی بیشتری واسه نگه داشتن یا بالا بردنش نیاز هست. پس میشه گفت سرسبک تر بودن راکت با وزن سوینگ رابطه عکس داره؟ با این حال راکت بردیچ با اینکه سرسنگین تره، وزن سوینگش فقط 2 گرم از وزن راکت (با زه) کمتره . فکر کنم عاملی غیر از بالانس هم توی سوینگ دخیله.

قبل از اینکه به سوالت جواب بدم باید بگم اون بخشی رو که رنگش رو عوض کردم رو فکر می کنم منظورت وزن خود راکت بوده نه وزن سویینگ چون همونطور که گفتی وزن سویینگ راکت نوله از وزن سویینگ راکت بردیچ 18 گرم بیشتره نه 2 گرم. اما راکت نوله هم وزنش 20 گرم بیشتر از راکت بردیچه.
ولی حرفت به طور کلی درسته و هرچقدر وزن کمتری در سر راکت باشه وزن سویینگش کمتر می شه یا به قول تو سرسبک تر بودن راکت با وزن سویینگ رابطه ی عکس داره. اما در مورد راکت بردیچ و راکت نوله می بینم که با وجود سرسبک تر بودن راکت نوله وزن سویینگش بیشتره و دلیلش هم چیزی نیست جز همون چیزی که من اون بالا گفتم و خودت هم بهش اشاره کردی و اینکه عوامل دیگه ای هم این وسط هستن. در مورد وزن سویینگ من فکر می کنم وزن خود راکت هم عامل مهمی باشه و اون 20 گرم وزن بیشتر راکت نوله باعث می شه که وزن سویینگش در اینجا هم بیشتر بشه.

2- وقتی وزن سوینگ بیشتر باشه نیرویی که به توپ وارد میشه بیشتره. پس میشه گفت وزن سوینگ با قدرت رابطه مستقیم داره؟

بله این حرف هم به طور کلی درسته، اما عوامل دیگه ای از قبیل وزن راکت، اندازه ی صفحه، بالانس، سفتی، پترن صفحه ی راکت و غیره هم توی قدرت راکت نقش دارن. مثلاً این راکت (http://www.tennis-warehouse.com/descpageRCWILSON-WSTBLX.html) برای مبتدی هاست.

وزن سویینگ بالایی داره، و سطح قدرتش هم توسط همین سایت TW بالا تقسیم بندی شده. اما شاید واست جالب باشه که بدونی وزن سویینگ راکت بالایی به اندازه ی وزن سویینگ این راکته، (http://www.tennis-warehouse.com/Dunlop_Biomimetic_200_Tour/descpageRCDUNLOP-DB2HT.html) ولی در عین حال قدرت این راکت رو سایت TW پایین تقسیم بندی کرده و خود من هم که با هر دوی این ها بازی کردم، این تفاوت کاملاً برام مشهود بود. در صورتی که اگر صرفاً وزن سویینگ نقش تعیین کننده در قدرت راکت داشت باید قدرت هر دو یه اندازه می شد نه اینکه اینقدر با هم اختلاف داشته باشن. به همین دلیل وزن سویینگ بیش از اینکه در قدرت تاثیر داشته باشه در راحتی راکت به اون مفهومی که بالا گفتم نقش داره.

اگه باز هم سوالی بود من در خدمتم.

Ali55
09-21-2013, 10:32 AM
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز،من حدودا دو هفته است که تنیس رو شروع کردم، به نظر شما دوستان راکت مناسب من چیه و از چه برندی باشه بهتره،لازم به ذکر است که ضرباتم به شدت قدرتی :434: اما بدون کنترله.
با تشکر.

mspayam
09-21-2013, 04:02 PM
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز،من حدودا دو هفته است که تنیس رو شروع کردم، به نظر شما دوستان راکت مناسب من چیه و از چه برندی باشه بهتره،لازم به ذکر است که ضرباتم به شدت قدرتی :434: اما بدون کنترله.
با تشکر.

دوست عزیز، برند راکت در ابتدای کار اهمیت چندانی نداره، بلکه باید بیشتر به وزن و راحتی راکت ها توجه کنین. یکی از دوستان عزیز در مورد راکت مبتدی ها این پستhttp://tennistalkers.com/showpost.php?p=90964&postcount=987 مفید رو نوشتن که خوندنش رو قبل از خرید راکت بهتون توصیه می کنم.

Ali55
09-21-2013, 08:35 PM
یعنی از هر برندی میتونم انتخاب کنم؟

slice
09-21-2013, 08:53 PM
مهروز جان
ممنون از اینکه پست من رو کامل خوندی، من سعی می کنم اینجا در مورد سوال هات تا جایی که بتونم توضیح بدم. اما یه نکته رو باید دوباره روش تاکید کنم. اون هم اینه که یه ویژگی خاص به تنهایی عملکرد کلی راکت رو تعیین نمی کنه و با اینکه می شه کلیاتی رو در مورد راحتی یا چیزای دیگه با توجه به مشخصات راکت تعیین کرد اما در نهایت مجموعه ی این عوامل هستن که باعث می شن راکت قدرتی یا کنترلی یا چیزای دیگه باشه.

ا. جمله ای که به نظرت متناقض اومده بود:
وزن سویینگ باعث می شه که تکون دادن راکت و به اصطلاح سویینگ کردنش انرژی بیشتری بخواد و قدرت مانورش پایین بیاد. از طرف دیگه بالاتر بودن وزن سویینگ با راحتی راکت و کمتر فشار وارد شدن به بازو هم رابطه ی مستقیم داره.

برای درک بهتر این موضوع به این فکر کن که فرضا یه کامیون با یه پراید شاخ به شاخ بشن. کدومشون کمتر ضربه می بینه؟ کامیون چون قدرت بیشتری داره تا پراید. بر همین اساس وقتی که راکت به توپی که داره به سمتش میاد برخورد می کنی تاثیر این برخورد باعث می شه راکت به ارتعاش دربیاد و این ارتعاش به دسته ی راکت و بعد به بازو وارد بشه (به خاطر همین هم هست که به مبتدی ها توصیه می کنن برای ضربه زدن از بازو استفاده کنن نه مچ) و این ارتعاش وقتی که مرتب تکرار بشه باعث درد گرفتن دست و صدمه دیدن بخش های مختلفش می شه، حالا هر چقدر که وزن سویینگ بیشتر باشه تاثیر این ارتعاش کمتر می شه و ارتعاش کمتری به دست وارد می شه و در نتیجه راکتی که وزن سویینگش بالاتر باشه راحت تره.

چیزی که تو در مورد راحتی منظورته، شاید خستگی عضله بعد از یه مدت تکرار کردن یه فعالیت مثل فورهند و بکهند زدن باشه که اون درسته. اگه عضله هات عادت نداشته باشن ممکنه وزن سویینگ بالای راکت بعد از دو ست بازی کردن باعث بشه احساس خستگی کنی و اون چابکی و چالاکی لازم رو از دست بدی. خود من که راکتم وزن سویینگ خیلی بالایی داره اوایل بعد از 1.5 ساعت بازی خسته می شدم اما رفته رفته بهش عادت کردم. این خستگی با اون انتقال ارتعاش به بازو فرق می کنی چون این رو با تمرین می تونی بهش عادت کنی ولی اون یکی رو اگه مراقب نباشی منجر به آسیب دیدگی می شه.

اما در مورد سوال هات:

1- عقل من میگه وقتی راکت سرسنگین تر باشه وزن راکت کمتر تو دستته (فاصلش با دستت بیشتره، مرکز ثقل دورتره) و مسلماً انرژی بیشتری واسه نگه داشتن یا بالا بردنش نیاز هست. پس میشه گفت سرسبک تر بودن راکت با وزن سوینگ رابطه عکس داره؟ با این حال راکت بردیچ با اینکه سرسنگین تره، وزن سوینگش فقط 2 گرم از وزن راکت (با زه) کمتره . فکر کنم عاملی غیر از بالانس هم توی سوینگ دخیله.

قبل از اینکه به سوالت جواب بدم باید بگم اون بخشی رو که رنگش رو عوض کردم رو فکر می کنم منظورت وزن خود راکت بوده نه وزن سویینگ چون همونطور که گفتی وزن سویینگ راکت نوله از وزن سویینگ راکت بردیچ 18 گرم بیشتره نه 2 گرم. اما راکت نوله هم وزنش 20 گرم بیشتر از راکت بردیچه.
ولی حرفت به طور کلی درسته و هرچقدر وزن کمتری در سر راکت باشه وزن سویینگش کمتر می شه یا به قول تو سرسبک تر بودن راکت با وزن سویینگ رابطه ی عکس داره. اما در مورد راکت بردیچ و راکت نوله می بینم که با وجود سرسبک تر بودن راکت نوله وزن سویینگش بیشتره و دلیلش هم چیزی نیست جز همون چیزی که من اون بالا گفتم و خودت هم بهش اشاره کردی و اینکه عوامل دیگه ای هم این وسط هستن. در مورد وزن سویینگ من فکر می کنم وزن خود راکت هم عامل مهمی باشه و اون 20 گرم وزن بیشتر راکت نوله باعث می شه که وزن سویینگش در اینجا هم بیشتر بشه.

بله این حرف هم به طور کلی درسته، اما عوامل دیگه ای از قبیل وزن راکت، اندازه ی صفحه، بالانس، سفتی، پترن صفحه ی راکت و غیره هم توی قدرت راکت نقش دارن. مثلاً این راکت (http://www.tennis-warehouse.com/descpageRCWILSON-WSTBLX.html) برای مبتدی هاست.

وزن سویینگ بالایی داره، و سطح قدرتش هم توسط همین سایت TW بالا تقسیم بندی شده. اما شاید واست جالب باشه که بدونی وزن سویینگ راکت بالایی به اندازه ی وزن سویینگ این راکته (http://www.tennis-warehouse.com/Dunlop_Biomimetic_200_Tour/descpageRCDUNLOP-DB2HT.html)، ولی در عین حال قدرت این راکت رو سایت TW پایین تقسیم بندی کرده و خود من هم که با هر دوی این ها بازی کردم، این تفاوت کاملاً برام مشهود بود. در صورتی که اگر صرفاً وزن سویینگ نقش تعیین کننده در قدرت راکت داشت باید قدرت هر دو یه اندازه می شد نه اینکه اینقدر با هم اختلاف داشته باشن. به همین دلیل وزن سویینگ بیش از اینکه در قدرت تاثیر داشته باشه در راحتی راکت به اون مفهومی که بالا گفتم نقش داره.

اگه باز هم سوالی بود من در خدمتم.

با عرض سلام!!!!!!!!!!!!!!!!! یه سوال داشتم. نمی دونم راجع به استایل فورهند نوواک چقدر اطلاعات داری یا اصلا" تا به حال امتحانش کردی یا نه!!!!!!!!! می خواستم بپرسم به نظرت راکت head radical (مال اندی ماری) واسه این استیل فورهند نوله مناسبه یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mspayam
09-22-2013, 01:47 AM
یعنی از هر برندی میتونم انتخاب کنم؟

بله دوست عزیز، می تونید از هر برندی انتخاب کنین، فقط دقت کنین که اون ویژگی های راکت های مبتدی از قبیل وزن کم و قدرت زیاد رو حتماً داشته باشه.

با عرض سلام!!!!!!!!!!!!!!!!! یه سوال داشتم. نمی دونم راجع به استایل فورهند نوواک چقدر اطلاعات داری یا اصلا" تا به حال امتحانش کردی یا نه!!!!!!!!! می خواستم بپرسم به نظرت راکت head radical (مال اندی ماری) واسه این استیل فورهند نوله مناسبه یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

راستش من تا حالا جایی ندیدم که کسی بخواد راکت رو بر اساس سبک فورهند یه بازیکن خاص انتخاب کنه، اما اگه منظورتون از فورهند نواک چیزیه که ازش به عنوان modern forehand یاد می شه که با گریپ سمی وسترن و سویینگ بزرگ شروع می شه و انتهای سویینگ یا همون follow through هم به جای اینکه بالای شونه باشه، کنار شونه یا حتی پایین تر هستش باید بگم، بعله مناسبه، به شرطی که شما هم بتونین همون footwork نواک و سویینگ بزرگ و سریعش رو داشته باشین.

8491
09-25-2013, 11:41 AM
شرکت ها معمولا چه وقت مدل های جدید راکت رو به بازار می دن . مثلا الان هد گرافین رو کی ممکنه تغییر بده و راکتهای جدیدی به بازار بده ؟
کلا قیمت راکت توی پاییز و زمستان افت داره؟

mspayam
09-25-2013, 01:23 PM
معمولاً شرکت های هر دو سال یکبار راکت هاشون رو عوض می کنن و در همون پاییز و زمستونی که خودت هم گفتی راکت های جدید رو به بازار می فرستن و راکت های قدیمی تر تخفیف می خورن. هد راکت های جدیدش رو اوایل 2013 به بازار معرفی کرد و فکر می کنم احتمالاً آپدیت بعدیش 2015 باشه.

miladroozbeh
09-26-2013, 11:23 AM
سلام دوستان،در مورد راکت دانلوپ هر چی میدونید بهم بگید.از نظر کیفیت و تکنولوژی چیزی از بقیه راکت ها کم نداره؟مثلا هد.مرسی.کدوم راکت دانلوپ بنظر بهتر از بقیشون میاد و نزدیک به راکت هد شارا هست؟

mspayam
09-26-2013, 01:43 PM
سلام میلاد جان
راکت های دانلوپ از دید من چیزی نسبت به سایر راکت ها کم ندارن. خود من هم با راکت دانلاپ بازی می کنم. بهترین راکت هم تعریفش برای هرکسی فرق می کنه. ولی راکتی که در بین راکت های دانلاپ شباهت زیادی به راکت شاراپووا داره راکت Dunlop F 5.0 Tour هستش که نیکولاس آلماگرو باهاش بازی می کنه.

Dunlop Biomimetic F 5.0 Tour (http://www.tennis-warehouse.com/Dunlop_Biomimetic_F50_Tour/descpageRCDUNLOP-DBF5T.html)