بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2013 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > ویمبلدون (Wimbledon)

ویمبلدون (Wimbledon)

3-16 تیر - لندن، انگلیس

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظر شما کدام تنیسور قهرمان ویمبلدون 2013 میشود ؟
نواک جوکوویچ 23 16.43%
اندی ماری 19 13.57%
راجر فدرر 77 55.00%
رافائل نادال 18 12.86%
جو ویلفرد سونگا 1 0.71%
توماس بردیک 0 0%
سایر تنیسورها 2 1.43%
رأی دهندگان: 140. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-25-2013, 09:58 PM   #221
saeedsafaee
Member

پستها: 75
سپاس: 347
در 67 پست 466 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: rafael nadal ،sabine lisicki

ببخشید از خوشحالی گاف دادم ست اول 14 تا وینر داشته
saeedsafaee آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما saeedsafaee به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-25-2013, 10:07 PM   #222
saeedsafaee
Member

پستها: 75
سپاس: 347
در 67 پست 466 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: rafael nadal ،sabine lisicki

مسیر لیزیکی واسه قهرمانی خیلی سخته اول با شیاوونه بعد با وسنینا بعد استوسر راند 4 با سرنا کوارتر با کربر سمی با رادوانسکا فینال با شاراپووا. خداییش سخته.
تصاویر پیوست شده
نوع فایل: jpg Sabine+Lisicki+Off+Court+2012+Australian+Open+ilZK0RvCjoNx.jpg (30.7 کیلو بایت, 170 نمایش)

ویرایش توسط saeedsafaee : 06-26-2013 در ساعت 10:52 AM
saeedsafaee آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی saeedsafaee به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-25-2013, 11:20 PM   #223
Saeid
Senior Member

آواتار Saeid

پستها: 253
سپاس: 1,698
در 252 پست 2,105 بار سپاسگزاری شده

روزی که 'کوسه' نادال را خورد

ویمبلدون این بار همان روز اول همه را غافلگیر کرد. کمتر کسی پیش‌بینی می‌کرد، رافائل نادال، ۲۷ ساله که تازه دو هفته پیش قهرمان رولان گاروس فرانسه شده بود، در همان دور اول حذف شود. آن هم توسط تنیس‌بازی نه چندان سرشناس به نام استیو دارسیس بلژیکی که بزرگ‌ترین دستاورد ورزشی‌اش، شاید همین پیروزی بر نادال بوده است.

دارسیس البته پارسال در مسابقات تنیس المپیک، با بردن توماس بردیچ نشان داده بود که روی چمن، استعدادش گل می‌کند، اما این بار به محض قرعه‌کشی ۱۲۷ دوره مسابقات ویمبلدون، احتمالاً دوست و آشناهای استیو دارسیس داشتند فکر می‌کردند که این پسر چرا این‌قدر بدشانس است. لحظه‌ای هم که همراه با نادال با آن یال و کوپال وارد زمین شماره یک ویمبلدون شد، احتمالا خیلی از تماشاچی‌ها با دلسوزی داشتند به او نگاه می‌کردند.

دارسیس ۲۹ سال از خدا عمر گرفته و فقط یک بار دور دوم ویمبلدون به چشم دیده بود. دفعات پیش بی‌سر و صدا به لندن می‌آمد، یک مسابقه می‌داد از یکی در حد و اندازه خودش شکست می‌خورد و همانطوری که آمده بود، برمی‌گشت.

این بار اما اوضاع فرق می‌کرد. افتاده بود وسط معرکه. در مرکز توجه رسانه‌ها. جای پنهان شدن نبود. گذشته‌اش را بیرون کشیدند که تعریفی هم نداشت. معلوم شد نفر صد و سی و پنجم جهان است. یعنی صد و سی تا پایین تر از نادال.

با این حال بازی که شروع شد دارسیس نشان داد خودش را نباخته است. این وسط کارشناس‌های تنیس می‌گفتند نادال معمولاً مسابقات را کُند و بد شروع می‌کند و بعد موتورش روشن می‌شود. برای همین وقتی دارسیس اول مسابقه، به نادال ضرب شست نشان داد، خیلی‌ها گفتند تب تند مرد بلژیکی زود عَرق می‌کند، ولی نکرد.

موتور نادال هم روشن نشد که نشد. عاقبت کسی که پریشان و بهت‌زده از زمین شماره یک ویمبلدون خارج شد، رافائل نادال و طرفدارهایش بودند که مسابقه را سه- هیچ باختند. نتیجه‌ای که خیلی از نگاه‌ها را متوجه دارسیس کرد. موفقیتی که شاید قبلاً به خواب هم نمی‌دید. او دست‌کم برای یکی دو روز در سرخط خبرهای ورزش دنیاست.
همین دیروز چند تا از این خبرنگارهای کنجکاو انگار که با یک جزیره تازه کشف‌شده روبرو شده بودند نوشتند که این دارسیس، یک کوسه را روی شانه‌اش خالکوبی کرده است.

تا دیروز اگر این خالکوبی را به صدتا خبرنگار نشان‌می‌داد، شاید کسی توجه‌ نمی‌کرد، اما دیروز داشت به چند نفر توضیح می‌داد که چرا عکس کوسه روی تنش کشیده. توضیح داد که کلمه کوسه در انگلیسی، "Shark"، با حرف "S" شروع می‌شود مثل اسم خودش.

جدا از بحث خالکوبی، درباره تنیس هم صحبت کرد. گفت که از بس همه فکر می‌کردند که از نادال شکست می‌خورد، با خیال راحت وارد میدان شده و هرکاری دوست داشته در زمین می‌کرده است.

مثلاً به محض این که فرصت می‌کرده، می‌آمده جلوی تور و ضربه کاری را می‌زده. استیو دارسیس با این بُرد، پولی نزدیک به۵۸ هزار دلار به جیب زد. نه تنها او بلکه هرکسی که به مرحله دوم ویمبلدون امسال برسد همین پول را می‌گیرد.

تا پارسال این مبلغ حدود سی و پنج هزار دلار بود، اما با تصمیم مسئولان ویمبلدون جایزه‌ها افزایش چشمگیری نسبت به دفعات پیش داشته است. مثلاً رافائل نادال، بخت شماره پنج مسابقات، اگر بخت یارش بود و قهرمان می‌شد، حدود دو میلیون و پانصد هزار دلار می‌گرفت.

نادال با این حال بعد از این باخت به جای این که زانویش را بهانه کند، از بازی حریف تمجید کرد. گفت که پیروزی حق استیو دارسیس بوده و او هیچ بهانه‌ای برای شکست ندارد. این که قهرمان رولان گاروس در همان بازی اول ویمبلدون حذف شود، برای خیلی‌ها باورنکردنی بود.

شانزده سال پیش هم گوستاوو کوئرتن برزیلی بلایی شبیه نادال سرش آمد. بلافاصله پس از فتح اوپن فرانسه در دور اول ویمبلدون تسلیم شد. البته کمتر پیش آمده کسی بعد از قهرمانی در فرانسه بلافاصله در ویمبلدون هم اول شود.

مسئولان تنیس جهان می‌‌گویند از دو سال دیگر فاصله بین بازیهای رولان گاروس و ویمبلدون، بیشتر می شود تا تنیس‌بازها وقت استراحت بیشتری داشته باشند.

این فرصت اندک برای استراحت شاید از دلایل اصلی شکست نادال برابر دارسیس بود. استیو دارسیس حالا بعد از کنار زدن نادال، می‌خواهد بهترین روزهای زندگی‌اش را ادامه دهد. حریف بعدی او لوکاش کوبوت لهستانی است. کسی که کارنامه بهتری از دارسیس دارد، اما حالا این دارسیس است که نگاه‌ها به او خیره شده.

BBC

ویرایش توسط Saeid : 06-25-2013 در ساعت 11:37 PM
Saeid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
38 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Saeid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-25-2013, 11:58 PM   #224
mehdi_juve
Member

آواتار mehdi_juve

پستها: 73
سپاس: 20
در 72 پست 659 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: novak djokovic Maria Sharapova

نواک پس از بازی امروز :

ورزش تکامل پیدا میکنه ، مثل هر چیزی در زندگی . هر کسی سعی میکنه بهتر بشه ، بیشتر حرفه ای بشه. مخصوصا در مراحل ابتدائی گرند اسلم .اینجا تعداد زیادی بازیکن هستند که چیزی واقعا برای از دست دادن ندارند، می اند در زمین اصلی یا شماره یک ، در مقابل 10 هزار تماشاگر یا بیشتر بازی می کنند.در مقابل یکی از بازیکنان برتر ، واقعا چی برای از دست دادن دارند ؟ شما میرید و بهترین تنیستون رو بازی می کنید.افتخار بزرگی است که دوباره اینجا در زمین مرکزی جلوی این همه تماشاچی بازی کنم.این اولین بازی من در چمن در این فصل و اولین بازیم در ویمبلدون بود و من راضیم .بازی دشواری بود. فلورین مایر یک حریف بسیار خوب با انواع ضربات خوبه. نوع بازی اون برای چمن ساخته شده. این چالشهای رو بوجود اورد.هنوز مواردی هست که دوست دارم بهتر انجام بدم.میتونم بهتر سرویس بزنم. هنوز سعی میکنم ریتم خودمو پیدا کنم.

در مورد بازی دیروز نادال :

من بیشتر بازی رو تماشا کردم و فکر میکنم حریف نادال عالی بازی کرد.دارسیس با ضربه های باور نکردنی پیش اومد ، امتیازهای باورنکردنی در لحظات مهم و او شایسته پیروزی بود. میدونم مردم انتظار دارند نادال و همه بازیکنان برتر دنیا حداقل در فینال یک گرند اسلم یا هر تورنمنتی که بازی می کنند ظاهر شوند .این باعث تعجب بود که او به دارسیس باخت ، اما حریفش عالی بازی کرد.

قسمتی که خودم در ad sport دیدم رو اضافه میکنم :

" و این باخت ناراحت کننده است. مصاحبه کننده درباره اینکه نادال مثل خاک رس در چمن بازی نمیکنه و مشکل داره و ... پرسید و نواک جواب داد : من اینطور فکر نمیکنم . نادال این عنوان رو برده.سالهای پیش تا مدارج بالای این مسابقات رسیده. اما این ورزشه . شما همیشه نمی تونید پیروز باشید.

متنهای دو منبع رو با هم در یک مصاحبه جا دادم که فکر کنم بهتر شده . اما اگر اینطور فکر نمی کنید عذر منو بپذیرید.

منبع : atpworldtour.com , novakdjokovic.com
mehdi_juve آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
28 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mehdi_juve به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-26-2013, 01:58 AM   #225
omidd
Senior Member

آواتار omidd

پستها: 148
سپاس: 2,356
در 146 پست 1,594 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: استاد راجر

نمیدونم از کجا شزوع کنم من ذو روزی سفر بودم امشب تازه رسیدم به دوسم گفتم نتیجه بازی راجرو بهم بگه دوشنبه غروب بود گفت راجر برد.3شنبه ظهر دوباره گوشیمو روشن کردم دوسم گفت نادال باختش شوک بهم وارد شدش واقعا الانم که رسیدم خونه های لایت بازیای راجرو نادالو نگاه کردم.اول در مورد نادال.نمیدونم بگم خوشحالم که باخت یا ناراحتم از شکستش اما دلیل این دو تفکرو میگم:بنظر خودم راجر اگه با نادال یکچهارم بازی میکردن راجر میبردش اما انرژی زیادی ازش میگرفتش که همین باعث شکستش در نیمه یا فینال میتونست بشه از این جهت خوشحالم نادال باخت و شرایطو واس اسطوره فراهم کرده.اما ناراحتیم بخاطر بزرگی نادال واقعا سخت تو یکیو دوس داشته باشی و وقتی میبازه دیگه واویلا میشه اعصاب داغون داغون میشه.دو هفته پیش نادال در عرش بود و الان در فرش.هرچند نادال همیشه نادال حتی اگه دور یک ببازه.اما پیروزی راجر در روزی که بازی خوبی انجام دادش واسم بسیار لذت بخش بوده امیدوارم راجر انرژی زیادی قبل نیمه از دست نده هرچند بازیای اسونی در انتظارش نیست اما راجرهو چمن دیگه.هوزم میگم راجرو ماری از پایین نیمه هستن از بالا هم نولهو خوان میرسن و اونوقت که دو بازی زیبا جذاب و حساس انتظار تنیس دوستانو یکشه.اما سخن پایانیم از همه دوسان این که بهم احترام بزارن جواب بدی رو با بدی ندن،اینکه نادال باختشو هی بیای بری رو اعصابشون حرکت اخلاقی نیست حتی اگه قبلا اونا کار خطایی انجام داده باشن من بخاطر علاقه شدیدی که به راجر دارم باشکستاش داغون میشم میدونم الان نادالیون چی میکشن.به امید یک نادال اماده قبراق در فصل هارد.
omidd آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی omidd به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-26-2013, 09:22 AM   #226
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mohammad نمایش پست ها
دوست گرامی، اینجا هیچ کسی برای ابراز نظراتش از کس دیگه که اجازه نمیگیره.
به هر حال نظر من حاصل یه عمر دنبال کردن بازیهای رافا و دونستن خصوصیات اخلاقیش و نوع تصمیم گیریش هست.
هر چند موضع از بالا به پایین جنابعالی در حرف زدن انگیزه ای برای پاسخ دادن به بنده نمیده، ولی برای روشن شدن ذهن بقیه این رو باید بگم.
اولا در اینکه مصدومیت رافا به شدت تشدید شده، شکی درش نیست، ایوان لیوبو هم رافا رو در تمرین پریروز دیده بوده و متوجه مشکل در راه رفتن نادال شده بود.
دوما نادال مسلما فک نمیکرده، استیو این سطح از بازی رو نشون بده، اومده بود که بتونه با همین شرایط بازی رو اداره کنه و ببره ولی سطح استیو دیروز خیلی بالاتر از این حرفا بود و همینطور که گفتم، احتمالا رافا حق نداشته بیشتر از یه حد به زانوش فشار بیاره. این یعنی شما برای باخت نیومدی ولی بیش از یه حد هم فشار نمیاری، کاری که فدرر درش استاد هستش، مثل بازیش مقابل سونگا در همین فرنچ اپن که فدرر هیچ حرکت ویژه ای از خودش نشون نداد برای برد.
حالا شما اسمش رو هر چی میخوای بزار.
محمد جان، از اونجایی که نظر مخالف من با کامنتت به هر دلیلی باعث شده که فکر کنی من موضع گیری از بالا داشتم (یا دارم) ازت رسماً عذرخواهی می کنم.
خود من مخالف همچین موضع گیری هایی هستم و مطلقاً ادعای دونستن همه چیز رو هم ندارم. در مورد سواد و دانش تو هم هیچ جای شکی نیست و خود من همیشه از پست هایی که می ذاری چیز یاد می گیرم، اما من توی اون کامنت اصلاً دنبال گفتن این حرف نبودم که شما یا هر فرد دیگه ای باید برای کامنت گذاشتن از فرد خاصی اجازه بگیره.

البته هنوز هم باید بگم که شاهدی که برای ادعای اون حرفت میاری از دید من قابل قبول نیست، ولی خوب دلیلی هم نداره که همه یه جور فکر کنن و نظر همه با هم یکی باشه. شاید یه روز رافا دلیل باختش رو گفت، شاید هم اصلاً نگفت و ما این وسط چاره جز حدس و گمان نداریم.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-26-2013, 09:25 AM   #227
Pouya
RogeLleyton's Lover

آواتار Pouya

پستها: 2,046
سپاس: 22,965
در 2,038 پست 18,994 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Sampras-Hewitt-Federer-Lavor-Navratilova-Borg-Edberg-Henin-Rafter-Murray-Goffin-Dolgopolov-Isner-Ferrer-Janowicz-Dimitrov/Sharapova// Gasquet-Fognini-Paire-Youzhny-Llodra-Fish-del Potro-Davydenko-Kokkinakis-Saville-Sock-Harrison-Nishikori////Bryans

خب روز دوم عکس روز اول شگفتی نداشت. نواک آماده نشون داد و به نظرم در فرم بهتری نسبت به پارسال قرار داره. هاس هم مثل چندوقت گذشته تورنمنت رو خوب شروع کرد. با اینکه طرفدارش نیستم ولی لذت می برم از بازیش و امیدوارم فصل چمن رو به خوبی به پایان ببره. ریشارد پایین تر از حد انتظارم بود. امیدوارم همین بازی اول باشه و به مرور بهتر شه چون بهش نیاز داریم دلپو و فرر و بردیک هم طبق انتظار بردن. دولگو (سینوسی ترین بازیکن تور) بالاخره راند 1 گرند برد. همین جوری ادامه بده میشه یه امید هایی داشت. گریگوری هم خیلی خوب آغاز کرد ، اگر میخواد خودی نشون بده، الان بهترین فرصت هست. تو ویمبلدون قرعه ازین بهتر گیرش نمیاد...
بازی های امروز :
فدرر : برک نباید بشی
ایزنر : تایبرک نبازی حله. اون قسمت باید مال خودمون باشه. با پق ائتلاف کنید یکی بیاد بالا.
یانوویچ : بازی سخته ولی باید ببری. نبردی به قول خشایار عصبانی شو و بمیر
گولبیس : این بازی می تونه بهترین بازی امروز باشه. تو کورت مرکزی هم هست انگیزه داری. تایبرک نقشش کلیدیه. باختی هم مفت نباز
ماری : ست نباید بدی. امسال نقش تعیین کننده ای داری مثل دکتر عارف
هیوئیت : ماموریتت تمام شد. در اختیار خودت.
Pouya آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
31 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Pouya به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-26-2013, 09:45 AM   #228
pouriya.alex
Roger's Fan

آواتار pouriya.alex

پستها: 925
سپاس: 7,584
در 898 پست 7,203 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Only Roger Federer

بازی اول آسون بود و شرایط بدون فشار ! لکن انگیزه ات را پسندیدیم پس ادامه بده که عشق آسان نمود اول...

6Steps To Championship
pouriya.alex آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی pouriya.alex به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-26-2013, 10:00 AM   #229
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

پستها: 765
سپاس: 1,953
در 707 پست 7,155 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic & Sloane Stephens & Garbine Muguruza

سید های برتر آقایان که در دور اول ویمبلدون حذف شدند:
5. Nadal.R 1st Round
11. Wawrinka.S 1st Round
14. Tipsarevic.J 1st Round
16.Kohlschreiber.P 1st Round
19.Simon.G 1st Round
21.Querry.S 1st Round
30.Fognini.F 1st Round

سید های برتر خانمها که در دور اول ویمبلدون حذف شدند:
5- Errani S 1st Round
15- Kirilenko M 1st Round
13- Petrova N 1st Round
21- Pavlyuchenkova A 1st Round
26- Lepchenko V 1st Round
28 -Paszek T 1st Round
31 -Oprandi R 1st Round

ویرایش توسط Sorou$h : 06-26-2013 در ساعت 10:11 AM
Sorou$h آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
29 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Sorou$h به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-26-2013, 10:13 AM   #230
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

پستها: 765
سپاس: 1,953
در 707 پست 7,155 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic & Sloane Stephens & Garbine Muguruza

این دارسیس بد جور بچه معروف شده دیشب شبکه Tennis Channel باهاش مصاحبه کرده.
تصاویر پیوست شده
نوع فایل: jpg 1001639_10151775405594175_691597349_n.jpg (30.6 کیلو بایت, 118 نمایش)
Sorou$h آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Sorou$h به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
ویمبلدون،2013،سومین گرند اسلم سال

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)