بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2011 > تورنمنتهای مردان > آزاد امریکا (US Open)

آزاد امریکا (US Open)

7-20 شهریور - نیویورک، امریکا

موضوع بسته شد

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-13-2011, 04:35 PM   #551
Paymaan
Disciplinary Committee Chairman

آواتار Paymaan

پستها: 1,080
سپاس: 6,653
در 1,083 پست 12,419 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر/ جو-ویلفرید زانگا/ تامی هاس/ استن واورینکا/ اندی مارِی/ تامی روبردو/ ژیل سیمون/ فرناندو ورداسکو/

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mohammad نمایش پست ها
خیلی جالبه، یکی یه چیزی یه جا میبینه، میاد غلط اینجا میگه، یکی دیگه هم نقل قول میکنه شکلک میزاره، حالم میکنه. بابا حداقل درستش رو یاد بگیرید بعدا بیاد خارجی حرف بزنین
همیشه از کناره گیری فدرر از تنیس ناراحت میشم، ولی از یه طرف واقع خوشحال میشم که یه سری که واقعا نمیفهمم به چه علت تنیس میبینن هم بالطبع این ورزش رو تنها میزارن، این خودش جای بسی خوشحالیه.
اشتباه گفتم مگه؟ مونبالِر دقیقاً مصداق ناداله دیگه! دفاعی با تاپ اسپین وحشتناک! منبع هم خواستی میارم!
Paymaan آنلاین نیست.  
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Paymaan به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-13-2011, 04:39 PM   #552
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

پستها: 3,759
سپاس: 22,285
در 3,465 پست 31,086 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Paymaan نمایش پست ها
اشتباه گفتم مگه؟ مونبالِر دقیقاً مصداق ناداله دیگه! دفاعی با تاپ اسپین وحشتناک! منبع هم خواستی میارم!
اولا من منظورم به شما نبود، شما اصلاح کردی کلمه رو
مونبال در اصل به ضربات شبیه لاب گفته میشه که تو تنیس خانمها و تنیس آماتور خیلی دیده میشه.
Mohammad آنلاین نیست.  
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-13-2011, 04:44 PM   #553
Paymaan
Disciplinary Committee Chairman

آواتار Paymaan

پستها: 1,080
سپاس: 6,653
در 1,083 پست 12,419 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر/ جو-ویلفرید زانگا/ تامی هاس/ استن واورینکا/ اندی مارِی/ تامی روبردو/ ژیل سیمون/ فرناندو ورداسکو/

نقل قول:
اولا من منظورم به شما نبود، شما اصلاح کردی کلمه رو
مونبال در اصل به ضربات شبیه لاب گفته میشه که تو تنیس خانمها و تنیس آماتور خیلی دیده میشه.
قربونش برم رافا اِنقدر اسپین میده که میشه اسمش رو بذاری لاب!
Paymaan آنلاین نیست.  
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Paymaan به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-13-2011, 05:22 PM   #554
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

اين نوشته برگرفته از قسمت Racquet Reaction سايت مجله Tennismagazine است.

اين نوشته توسط Peter Bodo،ويراستار سايت نوشته شده است.

نواك جوكويچ در ست اول بازي ديشب خنجري در قلب رافا فرو كرد ولي با توجه به اينكه رافا قرباني بود،اين خيلي تعجب برانگيز نيست كه او بيش از سه ساعت ديگر دوام آورد.
وقتي همه چيز تمام شد،وقتي كه جوكويچ بعد از 4 ساعت و 10 دقيقه 3-1 پيروز شد،23هزار تماشاگر استاديوم و بينندگان تلويزيوني در سراسر دنيا يك بازي بي همتا را تجربه كردند.مبدا خيره كننده يك يگانگي عجيب بين ضربات ديدني و توانايي بدني فوق العاده.در اين اواخر هيچ دو بازيكني اينقدر مثبت و در طول يك بازه طولاني و با تحمل اين همه فشار بدني بازي نكرده اند.
اين خيلي مناسب بود كه بازي با يكي ديگر از فورهندهاي اين سايد اوت اتمي جوكويچ به پايان رسيد كه نمونه اي از سماجتش براي ريسك كردن در بازي را نشان داد.اينكه ضرباتش را نزديك به خطوط بزند،سلاح هاي قوي نادال را به چالش بكشد و او را پشت بيس لاين نگه دارد.اين ها عواملي بود كه او را برنده بازي كرد.من اميدوارم كه اين تعريف،نادال را هم به اندازه كافي ستايش كرده باشد،چون كمتر بازيكني پيدا مي شود كه بعد از عقب افتادن 2-0 و تحت فشار قرار گرفتن از همه جهات،چنان عزم و اراده اي براي ادامه بازي داشته باشد،چيزي كه ست سوم را براي او به ارمغان آورد و ناگهان به نظر رسيد كه نتيجه در حال برعكس شدن است.
در ست سوم نادال به راحتي عقب نمي كشيد و حتي متعصب ترين طرفدار جوكويچ هم بايد نگران مي شد كه نواك با وجود اينكه در نتيجه پيش بود،ممكن بود شكست بخورد.با وجود بازي فوق العاده جوكويچ در دو ست اول،در ست سوم به نظر مي‌ رسيد كه خستگي به بدنش ورود پيدا مي كرد.اين تنها نقطه اي از بازي بود كه مي توان گفت خطاهاي هر دو بازيكن از روي بي دقتي بود،هرچند كه كل آن ها كمتر از 6 تا بود.در چنين روزي،6 خطا به مانند 600 خطاست و وقتي جوكويچ در ابتداي ست چهارم از فيزيوتراپ مداوا دريافت كرد،به نظر مي رسيد كه شرايط براي رافا مهيا شده كه نواك را شكست دهد.
ولي شما بدون اينكه سرنوشت منتظر شما باشد 63 (حالا 64) برد كسب نمي كنيد و 2 باخت كه در آن ها كمي معجزه رخ داده.به هر حال بعد ازينكه جوكويچ گيم اول ست 4 را برد و در گيم بعد بريك كرد،به نظر مي رسيد كه جريان بازي بازهم و براي آخرين بار برگشته.خيلي احمقانه است كه به دنبال نقاط بازگشت در بازي بگرديم كه جوكويچ در آن 26 بريك پوينت داشت(كه 11 تا را كسب كرد).اين بيشترين تعدادي است كه رافا در يك بازي گرنداسلم داشته.نادال هم 14 بريك پوينت داشت(كه 6تا را كسب كرد).بازي بسيار نزديكي بود،هرچند كه تعداد بريك پوينت هايي كه نواك داشت،نشان مي دهد كه نادال چقدر در برابر فشار مقاومت مي كند.
همچنين اين كار بيهوده اي است كه با يك ديد كلي به بازي نگاه كنيم كه در آن 88 خطا(كه سهم جوكويچ 51 خطا) بود.اين آمار هيچ چيز درباره بازي نمي گويند،چرا كه خيلي ازين خطاها در امتيازهايي از بازي اتفاق افتاد كه يكي ازين دو بازيكن ظاهرا امتياز را دو يا سه بار در طول رالي برده بود و بيشتر به خاطر شجاعت آن ها[در زدن ضربات] بود،نه ترس از بازي كردن.خيلي از بازيكنان دوست دارند اينگونه خطاهايي كه از كيفيت بازي اين دو سرچشمه مي گرفت را داشته باشند.

در نهايت،عواملي كه بيشترين كمك را به جوكويچ كرد تا آخرين گرنداسلم سال را ببرد اين ها بودند:
1-تواناييش در زدن ضربات عميق تر و صاف تر(فلت) و داراي زاويه(angle) خيلي بيشتر از نادال.نادال در برابر همه بازيكنان ديگر،اگر توپ هايش كم عمق باشند باز هم مي تواند بازي را به سود خود به پايان ببرد ولي جوكويچ او را به خاطر اين ضربات بي رحمانه تنبيه مي كند.او به سادگي نادال را به عقب بيس لاين هول مي دهد و با ضرباتش بازي را ديكته مي كند.
2-بكهندش،مخصوصا وقتي سرويس ريترن مي كند.سرويس اسلايس(slice) يا كيك(kick) در سمت اد كورت(AD court) هر بازيكن چپ دستي براي امتياز گرفتن خيلي مفيد است.بعضي از بازيكنان كل دوران بازي گري خود را بر اساس همين ضربه ساختند(مثل گوران ايوانيزويچ(Goran Ivanisevic)) ولي ريترن جوكويچ اينقدر قابل اعتماد و رخنه كننده است كه بارها و بارها نادال را از همين راه شكست داد.
3-اعتماد به نفس.وقتي نادال اين بازي را بازبيني كند،شايد از خود بپرسد كه چگونه به جوكويچ اجازه داد كه دوبار در دو ست اول بعد ازينكه 2-0 جلو افتاد،به بازي برگردد؟او همچنين بايد بفهمد كه چرا در ست چهارم اينقدر كمرنگ ظاهر شد.او قسمتي از جواب را اينگونه مي يابد كه اعتماد به نفس فعلي جوكويچ به او در پايان دادن بازي خيلي كمك كرد.
بنابراين شكست ها ادامه مي يابند و جوكويچ به يكي از ديدني ترين فصل هاي يك بازيكن تنيس ادامه مي دهد.مهم نيست كه ادامه راه چگونه است،ديشب او يكي از بهترين بازي هاي تاريخ تنيس را برد.
Nima93 آنلاین نیست.  
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-13-2011, 05:36 PM   #555
roli
Senior Member

پستها: 317
سپاس: 14,435
در 311 پست 1,954 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Only Roger Federer

نميدونم چرا بعضي افراد ديدشون هميشه از بالا به پايينه. افرادو به ديد تحقير نگاه ميكنن. چي در خودشون ديدن كه اين حس كذايي بهشون دست داد خدا ميدونه ولي همين قدر ميدونم اگر اينا يه پستي تو مملكت بگيرن دهنه ملتو سرويس ميكنن.
roli آنلاین نیست.  
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی roli به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-13-2011, 05:58 PM   #556
Pouya
RogeLleyton's Lover

آواتار Pouya

پستها: 2,046
سپاس: 22,965
در 2,038 پست 18,994 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Sampras-Hewitt-Federer-Lavor-Navratilova-Borg-Edberg-Henin-Rafter-Murray-Goffin-Dolgopolov-Isner-Ferrer-Janowicz-Dimitrov/Sharapova// Gasquet-Fognini-Paire-Youzhny-Llodra-Fish-del Potro-Davydenko-Kokkinakis-Saville-Sock-Harrison-Nishikori////Bryans

نقل قول:
خیلی جالبه، یکی یه چیزی یه جا میبینه، میاد غلط اینجا میگه، یکی دیگه هم نقل قول میکنه شکلک میزاره، حالم میکنه. بابا حداقل درستش رو یاد بگیرید بعدا بیاد خارجی حرف بزنین
همیشه از کناره گیری فدرر از تنیس ناراحت میشم، ولی از یه طرف واقع خوشحال میشم که یه سری که واقعا نمیفهمم به چه علت تنیس میبینن هم بالطبع این ورزش رو تنها میزارن، این خودش جای بسی خوشحالیه.
حالا اون یه اشتباه تایپی ، لپی یا هرچی کرد ، منم اشتباه دیدم ، فک کردم درست نوشته ، تو دور ور ندار ربطش بده به مسائل دیگه!

من منظورشو فهمیدم که توپ هوا کردن بود... غلط املایی سومو که ازت بگیرم مث خودت به همه چی ربطش میدم! از تو انتظار سعه صدر بیشتری است ، آقای متبحر!!

من به دلیل علاقه به خود تنیس (البته الان خیلی شبیه اون تنیسی که من دوست دارم نیست ) و بازیکنام تنیس می بینم... البته یه ذره سخته فهمیدنش...

ویرایش توسط Pouya : 09-13-2011 در ساعت 06:10 PM
Pouya آنلاین نیست.  
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Pouya به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-13-2011, 06:24 PM   #557
sspol
Senior Member

آواتار sspol

پستها: 153
سپاس: 1,820
در 135 پست 921 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال

سلام ديشب تا الان هنوز يكسره بيدارم
ولقعا براي نادال و طرفدارنش متاسفم

هيچي براي گفتن مقابل نواك نداشت
قهرماني نواك رو به طرفداراش تبريك ميگم

سرويس بد
تكنيك بد
قدرت بد
نميدونم چطور تا اينجا چندتا گرند اسلم رو برده خداييش دارم ازش متنفر ميشم
sspol آنلاین نیست.  
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی sspol به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-13-2011, 06:24 PM   #558
Alireza Murray
Murray's Fan

آواتار Alireza Murray

پستها: 1,274
سپاس: 6,455
در 1,271 پست 10,081 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Andy Murray

نقل قول:
نوشته اصلی توسط davidbeckham نمایش پست ها
شما برو موری رو بچسب که تا 100 سال دیگه گرند اسلم نمیبره
طرفدار هر کی هم هستم به خودم مربوطه
اون موقع که من طرفدار نوواک بودم کجا بودی شما
شما هم لازم نکرده طرفدار واقعی رو از غیر واقعی تشخیص بدی
اینقدر از رافا کینه داری که پارسال یو اس اوپن رو برد گفتی امیدوارم اخریش باشه

ماری رو چسبیدم نگران نباش ، گرنداسلم نبری بهتره تا با مدیکال تایم اوت و رفتن روی اعصاب حریف و بالاخره چند تاچیزه دیگه ببری حیف ویمبلدون 2010 و یو اس اپن 2010 که رافا بردش نادال میبازه نواک هست نواک میبازه علی سونگا هست اینهمه به بچه ها میگی رافا دمت گرم سوزوندی خیلی هارو این حرف رو باید به خوت بزنن راجر دمت گرم سوزوندی خیلی ها رو چه حالی بده تو بارکلیز رافا و راجر تو یه گروه باشن دوباره راجر ببره
پارسالم اگه اونو گفتم خب راست گفتم همیشه از باخت نادال لذت میبرم و همیشه دوست دارم ببازه
Alireza Murray آنلاین نیست.  
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Alireza Murray به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-13-2011, 06:42 PM   #559
koury
Administrators

آواتار koury

پستها: 3,387
سپاس: 16,337
در 3,243 پست 25,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال،رادیک،نواک،فیش، جینپری،موری،گاسکه، گونزالس،روبردو،هاس،فررو،مویا ورداسکو،نلبندیان، باقداتیس،گولبیس، کیم،ووزنیاکی، گورجس،سیبولکوا ،سورانا،ماریا،وی

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Paymaan نمایش پست ها
قربونش برم رافا اِنقدر اسپین میده که میشه اسمش رو بذاری لاب!

بعضی از دوستان طوری ساده انگارانه در مورد تنیس حرف میزنن که انگار دارن در مورد یه قل دو قل حرف میزنن!!

پیمان جان منظورم فقط شما نیستی... ولی خود شما که Moonball رو ضربه ی Spin دار خطاب می کنی تا بحال شده یه ضربه با یک دهم Spin و Pace رافا بزنی و فریم نکنی؟ توپ رو Wide نزنی؟؟ تو تور نزنی؟؟ یعنی طوری میگی Spin و Lob که انگار توپو میگیری میندازی هوا تموم!!

یه کم واقع بینانه حرف بزنید!! Moonball ممد بخوبی گفت معنیش چیه ولی شما برو بازی زنان بخصوص اوج Moonballing بازی هانتوکووا و مدینا گاریگس در رم چند سال پیش رو اگه درست یادم بیاد ببین و بازی رافام ببین بعد بگو Moonball یعنی ضربه ی Spin دار!!

خواهشا تفاوت بین Lob و Spin رو به ما بگو... اینطوری Slice هم یه نوع Lob محسوب میشه پس!!

از شما و دوستانی که وقت زیادی در تماشا و دنبال کردن تنیس میزارید بعیده به این راحتی و سادگی یه بازیکن رو لوث کنید اون هم با استناد به یه سری اصطلاح که از معنی دقیقش مطمین نیستید...
koury آنلاین نیست.  
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی koury به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-13-2011, 06:50 PM   #560
koury
Administrators

آواتار koury

پستها: 3,387
سپاس: 16,337
در 3,243 پست 25,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال،رادیک،نواک،فیش، جینپری،موری،گاسکه، گونزالس،روبردو،هاس،فررو،مویا ورداسکو،نلبندیان، باقداتیس،گولبیس، کیم،ووزنیاکی، گورجس،سیبولکوا ،سورانا،ماریا،وی

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Alireza Murray نمایش پست ها
ماری رو چسبیدم نگران نباش ، گرنداسلم نبری بهتره تا با مدیکال تایم اوت و رفتن روی اعصاب حریف و بالاخره چند تاچیزه دیگه ببری حیف ویمبلدون 2010 و یو اس اپن 2010 که رافا بردش نادال میبازه نواک هست نواک میبازه علی سونگا هست اینهمه به بچه ها میگی رافا دمت گرم سوزوندی خیلی هارو این حرف رو باید به خوت بزنن راجر دمت گرم سوزوندی خیلی ها رو چه حالی بده تو بارکلیز رافا و راجر تو یه گروه باشن دوباره راجر ببره
پارسالم اگه اونو گفتم خب راست گفتم همیشه از باخت نادال لذت میبرم و همیشه دوست دارم ببازه
علیرضا جان شما الان عصبانی هستی بهر دلیلی داری حرفایی میزنی که بیش از هر چیز تنیسور خودت زیر سوال میره!! ولی من بعنوان هوادار متعصب رافا بدلیل اخلاق ورزشکاری اندی رو هم دوست دارم و تابحال نشده در مورد بدی بگم... اینکه اندی گرند نبرده چیزی از ارزشش کم نمی کنه و دلیل نمیشه به رافا اینطوری توهین بکنی!!

نفرت شما ملاک خوبی برای گفتن حیف که فلانی گرند رو برد نیست!! رافا در تاریخ تنیس صاحب جایگاه بزرگی هست و در آینده فرصت زیادی داره تا جزو دو تنیسور برتر تاریخ بشه... ولی اندی و نواک حالا حالا ها کار دارن تا به عظمت رافا برسن!!

اینکه شما از رافا خوشت نمیاد حق مسلمت هست ولی توهین به این واضحی اصلا کار قشنگی نیست اونم وقتی تنیسور محبوب شما و حتی من هیچ افتخاری در مقایسه با رافا نداره!!
koury آنلاین نیست.  
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی koury به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
موضوع بسته شد

برچسب ها
2011 , us open , آزاد آمریکا , گرند اسلم , یو اس اوپن

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)