بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2011 > تورنمنتهای مردان > آزاد استرالیا (Australian Open)

آزاد استرالیا (Australian Open)

27 دی - 10 بهمن - ملبورن، استرالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-23-2011, 07:23 PM   #601
pooya
Junior Member

آواتار pooya

پستها: 29
سپاس: 157
در 29 پست 234 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط majhool70s نمایش پست ها
double
به این ظربه خطای double میگن
احتمال ندیدن از طرف داور حدس میزنم
خب حالا اگه داور میدید باید چیکار میکرد؟پوینت میداد به رادیک؟از اول باید سرو میزد؟
pooya آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی pooya به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-23-2011, 07:31 PM   #602
Fakhruddin
Former Staff

آواتار Fakhruddin

پستها: 1,344
سپاس: 12,089
در 1,352 پست 11,582 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: vamooooooos rafa

نقل قول:
نوشته اصلی توسط swiss_maestro نمایش پست ها
فخري جان فرمايش شما درسته. و توهين به تنيسور ها كار درستي نيست. ولي نه نادال نه جوكو نه ماري نه سودرلينگ كه خيلي از روبردو قوي ترن هم اينجوري صحبت نمي كنن. روبردو اين حرفو رو چه حسابي زده؟
اگر راجر راجر قديم نيست پس چطور ماليس و سيمون و روبردو رو برد.
چطور قهرمان دوحه شد.
چطور در جام اربابان ( لندن ) نوواك و ماري و سودرلينگ و نادال و فرر رو برد؟
بابا نظر میدن.مگه نطر دادن اشکال داره.فرر هم بعد از شکست روبروی فدرر تو مادرید گفت نادال قهرمان میشه.طرفدارای راجر باید از حرف فرر ناراحت بشن ؟ حالا روبردو هم یه چیزی گفت.دیدید که فدرر خلاف این نطریه رو ثابت کرد.
حالا میخوای بگی غلط کرده اینو گفته ؟
یادم نیست کدوم پست بود گیر دادن به زل زدن روبردو.امروز هم من تو بازی واورینکا و رادیک چندین بار نگاههای بعضا دلهره آور استان رو به رادیک دیدم.این چیزا تو تنیس زیاده.کلا تنیسورها کل فصل رو با همن و با خلق و خوی همدیگه خیلی آشنا هستن.فک نکنم ما در حدی باشیم که بخواهیم روابط بین اونها رو تحلیل کنیم.
Fakhruddin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Fakhruddin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-23-2011, 08:14 PM   #603
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

راجر فدرر سويسي براي رسيدن به نيمه نهايي استراليا بايد از سد هم كشوريش استانيسلاس واورينكا بگذره.
نگاهي مختصر به هد تو هد :
تصاویر پیوست شده
نوع فایل: jpg 180857_192499324095201_136026553075812_714813_1390449_n.jpg (98.1 کیلو بایت, 101 نمایش)
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-23-2011, 08:21 PM   #604
Hatam
Statistician

آواتار Hatam

پستها: 745
سپاس: 7,731
در 758 پست 11,060 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ----------- The king RAFAEL NADAL

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Farshad.Roger نمایش پست ها
در کل کری خوندن رو هیچ کس دوست نداره! فکر نمیکنم کسی مخالف این باشه که این حرفارو قبل از بازی زدن جنبه خیلی خوبی نداره.
مورد بعدی اینه که به نوعی توهین به حساب میاد به خصوص برای راجری که تقریبا یکی از بزرگان و پر افتخارترین بازیکن تور هست ...اینکه یک بازیکن خیلی معمولی بیاد اینجوری حرف بزنه جنبه بی احترامی داره.
بعدم حرکات بعد از بازی و دست دادنش ...مشخص هست مشکل داره و به طبع من هوادار هم خوشم نمیاد از این کارا و فکر کنم بیشتر مردم هم همینگونه باشن.به صورت کلی اصلا جالب نبود!
در ضمن دوست گرامی هرکس نمیتونه راجر رو بزنه حتی الان! اگر تمرکزش رو وسط بازی از دست نده و سطحش رو از اول تا اخر نگه داره ( شبیه اتفاقی که در اکثر جام های پارسال بعد از ویمبلدون افتاد) بردن راجر کار حضرت فیل هست! مگر اینکه خودش بره تو کار خطا زدن . اینکه بازیکنی بیاد ازش به زور امتیاز بگیره ...کم پیش میاد. سیمون هم خود راجر انقدر ارور داد و اعصابش بهم ریخت کارش به اونجا رسید اگر نه شبیه اون 2 ست. ست سوم هم تموم میشد
اتفاقا خود فدرر استاد کری خوندن و رفتن روی اعصاب حریف قبل از مسابقس نمونش همین مصاحبه قبل از استرالیاس که خواسته تمام فشارا روی رافا باشه یا همین پارسال، کاری که هیچکس توی تاریخ انجام نداده یعنی بردن تمام مسترزهای خاک توی یک سال فدرر براحتی از ارزش اون کم کرد؟ مگه رافا هم بازیکن بزرگی نیست؟ خوب منه هوادار رافا هم از این حرف فدرر ناراحت میشم و یه نوع توهین حسابش میکنم یا اینکه این حرفا واسه فدرر اشکالی نداره ولی برای بقیه داره؟

معلومه که هرکس نمیتونه راجرو بزنه اونوقت گیر وکیلای میلیاردیش میوفته خیلی جالبه این مدلیشو دیگه ندیده بودیم کسی نمیتونه راجرو ببره مگه اینکه خود راجر ارور بده خیلی خیلی جالبه یعنی رولند 2008 هم راجر به ارورهای خودش باخت نه رافا؟؟ یعنی درحالت عادی راجر خطا نمیکنه!!! حریفاش هم نمیتونن به خطا وادارش کنن!!! بابا اصلا فدرر معصومه خطا نمیکنه!!! عقیده شما خیلی برام جالبه شما شکستن 1242 برد جیمی کانرزو نمیگی کار حضرت فیله ولی بردن راجرو میگی کار حضرت فیله؟؟ پس با این حساب حضرت رافا 14 بار مبعوث شده و حضرت فیل شده
Hatam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Hatam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-23-2011, 08:42 PM   #605
Farshad.Roger
Roger's Fan

آواتار Farshad.Roger

پستها: 208
سپاس: 69
در 208 پست 1,736 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط hatam_hh نمایش پست ها
اتفاقا خود فدرر استاد کری خوندن و رفتن روی اعصاب حریف قبل از مسابقس نمونش همین مصاحبه قبل از استرالیاس که خواسته تمام فشارا روی رافا باشه یا همین پارسال، کاری که هیچکس توی تاریخ انجام نداده یعنی بردن تمام مسترزهای خاک توی یک سال فدرر براحتی از ارزش اون کم کرد؟ مگه رافا هم بازیکن بزرگی نیست؟ خوب منه هوادار رافا هم از این حرف فدرر ناراحت میشم و یه نوع توهین حسابش میکنم یا اینکه این حرفا واسه فدرر اشکالی نداره ولی برای بقیه داره؟

معلومه که هرکس نمیتونه راجرو بزنه اونوقت گیر وکیلای میلیاردیش میوفته خیلی جالبه این مدلیشو دیگه ندیده بودیم کسی نمیتونه راجرو ببره مگه اینکه خود راجر ارور بده خیلی خیلی جالبه یعنی رولند 2008 هم راجر به ارورهای خودش باخت نه رافا؟؟ یعنی درحالت عادی راجر خطا نمیکنه!!! حریفاش هم نمیتونن به خطا وادارش کنن!!! بابا اصلا فدرر معصومه خطا نمیکنه!!! عقیده شما خیلی برام جالبه شما شکستن 1242 برد جیمی کانرزو نمیگی کار حضرت فیله ولی بردن راجرو میگی کار حضرت فیله؟؟ پس با این حساب حضرت رافا 14 بار مبعوث شده و حضرت فیل شده
نه دیگه نشد ! حرفای شما فقط جنبه اینو داره که با من مخالفت کنی در صورتی که جواب سوالاتون کاملا محسوس هست. من هنوز نظرمو ندادم شما از جانب من جواب حرفاتم گرفتی!
نه! کی گفته؟ اگر راجر هم به بازیکنی توهین کنه حداقل برای من یکی محبوبیتش کم میشه..خدا شاهده اگر توهین کنه به کسی ( به خصوص اگه بی دلیل باشه) اصلا احساس خوبی نخواهم دادشت. چون یکی از دلایل اینکه راجر رو دوست دارم به جز بازیش شخصیتش هست . اگر شخصیت نداشت هرگز طرفدارش نبودم.
در مورد فشار گذاشتن روی رافا. اون پست رو بنده خودم زدم و نوشتم 2 حالت میتونه داشته باشه یا داره فشار رو میزاره روی نادال یا واقعا حقیقت رو داره میگه اما در هر دو صورت کاملا با احترام حرف زده بود. گفته بود رافا فیوریت هست ..من نیستم! رافاست که عالی کار کرده و اونه که باید امید 1 باشه و این جرفا...حالا حرفه ای گری کرده و فشار رو هم روی رافا گذاشته اما کمال احترام رو داشته!
بند گفتم کم پیش میاد! نگفتم اصلا پیش نمیاد درسته؟ پستم رو دوباره بخونین...گفتم بردن راجر کار حضرت فیل هست و بردنش و اینکه بازیکنی با زور ازش ببره (با قدرت) نه با خطاهای خود راجر کم پیش میاد! نگفتم اصلا پیش نمیاد.
رولاندگاروس 2008 فکر کنم همه بدونن راجر هیچوقت به اون افتضاحی نمیبازه و مشکل روحی شدیدی داشت که اونجوری شد. اما به عنوان مثال ویمبلدون 2008 رو قبول دارم..زورش نرسید! فقط 1 مثال هست کاری به بازیهای راجر و رافا ندارم.
در مورد باختن راجر هم بله پای حرفام هستم وقتی راجر مشکلی نداره و بدون نقص بازی میکنه واقعا وحشتناک میشه بردنش نمونه هاش هم زیاده. اما مشکل اینجاست که تمرکزش رو از دست میده یا استرسش میره بالا و اون سطح اول بازیش رو نمیتونه طولانی نگه داره(حداقل الان) اگر بازیکنی بود که حواسش به خطاهاش بود این بازیهای نزدیک شبیه سیمون پیش نمیومد..خودشم بارها گفته که اصلا به ارور دادن اهمیت نمیده..چه 10 تا چه 60 تا . فقط براش مهمه خوب بازی کنه...مشکل هم همنیجاست! اگر کمتر خطا کنه خیلی نتایجش عوض میشه.
حرفی که شما میزنی Forced Errors هست اما حرف من در مورد اینکه خطاهای زیادی رو خودش میده Unforced Errors هست که به خاطر ضربات ریسکی و کم دقتی ..از دست دادن تمرکز و...میزنه! اگه این مشکل رو نداشته باشه ( که بعضا نداره) بردنش کار حضرت فیله
لازم به ذکر هم نیست..شما که عقیدت عوض نمیشه . منم عقیدم عوض نمیشه پس بهتره سر همو درد نیاریم...
من بازم میگم شکی در بزرگ بودن نادال ندارم اما چون شما مدام این 2 بازیکن رو مقایسه میکنین (در صورتی که معمولا من کاری بهشون ندارم) و بحثشون رو میکشین وسط مجبور میشم حرف بزنم.
اون 14 بار هم شما میدونی که چندتاش بازیهای فوق العاده نزدیک بوده و بیشترش هم در خاک و اینو هم میدونین که در 2004 تا 07 رافا در هارد کورت ها اصلا حضور فعال خوبی نداشت که بتونه با راجر پایا پای بیاد بالا وگرنه شاید اون رکورد بیان گر چیز دیگه ای بود...در هر حال با همه این تفاصیل به نظرم رافا یکی از بدترین مچ اپ ها برای راجر و سخت ترین رقیبش هست و شکی هم در این موضوغ نیست و یکی از معدود بازیکنایی که راجر در اوج باشه یا نباشه باهاش مشکل داره

ویرایش توسط Farshad.Roger : 01-23-2011 در ساعت 08:50 PM
Farshad.Roger آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farshad.Roger به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-23-2011, 10:03 PM   #606
Mohammad Reza
Former Staff

آواتار Mohammad Reza

پستها: 2,097
سپاس: 16,684
در 2,094 پست 23,774 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فقط و فقط راجر فدرر بزرگ

چه کل کلی!!!!
آقا من میخوام حرف بی ربط به تایپک بزنم.ببخشیدا..دلمون واسه رئیس تنگ شدهنه تو تایپک شرکت میکنه نه زیاد میاد سایت.....امسال زیاد سم پاشی نکردهآخه چرا!!!
Mohammad Reza آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad Reza به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-23-2011, 10:59 PM   #607
msh13792
Former Staff

آواتار msh13792

پستها: 953
سپاس: 11,229
در 946 پست 8,591 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer , Juan Martín del Potro , Stanislas Wawrinka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Roger-Federer1 نمایش پست ها
چه کل کلی!!!!
آقا من میخوام حرف بی ربط به تایپک بزنم.ببخشیدا..دلمون واسه رئیس تنگ شدهنه تو تایپک شرکت میکنه نه زیاد میاد سایت.....امسال زیاد سم پاشی نکردهآخه چرا!!!
عزیزم بنزین گرون شده ،یارانه ها هدف مند شد دیگه
msh13792 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی msh13792 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-23-2011, 11:56 PM   #608
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

پستها: 10,227
سپاس: 35,479
در 11,020 پست 99,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bryan Bros. ✔Sanaz Marand, Hingis, Evert, Black, Huber, Safina, Minella, Robson, Tsurenko, Bencic, Halep, Muguruza, Wozniacki, Siniakova, Diatchenko, Townsend, Gajdosova, Siegemund Pavlyuchenkova, Jovanovski, Gasparyan, Azarenka, Sharapova, Kirilenko, Rodionova, Lisicki, Shvedova, Goerges, Bacsinszky, Keys, Petkovic, Voegele, Rogers, Myskina, Svitolina, Makarova, Stosur, Mertens, Brengle, Strycova, Beck, Mattek, Falconi, Davis, Riske, Bertens, Dellacqua, Broady, Erakovic, J. Rae ✔Bahrami, N

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Farshad.Roger نمایش پست ها
رابریدو قبل از بازیش با راجر اعلام کرده این راجر بازیکن 4 سال پیش نیست و هدفش(رابریدو) بردن گرنداسلم هست و هر بازیکنی میتونه الان راجر رو شکست بده...
حالا یکی نیست این وسط بگه تویی که 9-0 خوردی تا الان نباید انقدر حرف بزنی!

حتما سوء تفاهمی پیش آمده و شاید این اظهارات را به صورت ظنز گفته

تامی روبردو متخصص خاک رو من چندین ساله که می شناسم. یکی از خندان ترین و خوش مشرب ترین تنیسورهای اسپانیاست. همیشه در مصاحبه ها سعی می کنه یه چیزی بگه که خنده رو به لب مخاطب بیاره. مثلا پارسال در رولند گروس بازیکنان برای مصاحبه با «باربارا شت» از یورواسپورت، بعد از مسابقه می بایست از مکانی که پله های زیادی داشت بالا می اومدند. باربارا، با زمان سنج، زمانی که هر تنیسور طول می کشید تا به بالا برسه رو ثبت می کرد و بعد از به بالا رسیدنش، به او می گفت. موقعی که تامی به بالا رسید و باربارا زمان رو بهش گفت، او (با لهجه دوست داشتنی و جالبی که اسپانیایی ها باهاش انگلیسی صحبت می کنند) با خنده گفت: "رکورد من، رکورد جهانیه؟ (Is it a World Record then?)" و یا وقتی در مصاحبه های دیگر ازش می پرسیدند که زمان بازنشستگیش کی فرا می رسه، انگشتش رو به نزدیک چشمش برد و با خنده گفت: "نکنه به خاطر چروک های دور چشمم هست که بهم میآد زودتر بازنشسته بشم؟"، و این حرف با لهجه اسپانیایی تامی باعث شد، خبرنگار حسابی خنده ش بگیره.

یا مثلا در برنامه هفتگی Tour Uncovered روزی دیدم که تامی در اسپانیا برای کودکان و همچنین علاقه مندان به تنیس که معلول هستند (از صندلی چرخدار استفاده می کنند) مدارس آموزش تنیس برپا کرده و وقتی از اون معلولین در مورد تامی سوال می شد، خیلی با علاقه از محبت های او تشکر می کردند که انقدر به اشاعه و ترویج این ورزش بین این اقشار اهمیت می ده.

در مسابقه دیروز با فدرر هم حتما اذعان دارید که یکی از دیدنی ترین و پرحرارت ترین بازی های تا این مرحله فدرر رو شاهد بودیم که یکی از طرفین به وجود آورنده این جذابیت تامی روبردو بود.

در پایان مسابقه و مصاحبه «جیمی کوری یر» با فدرر که قبل از رفتن به رختکن انجام شد، خودتون شاهد بودید که فدرر به بازی سخت و Toughـی که با تامی داشت اشاره کرد و به خاطر اینکه روبردو مجبورش کرده بود که زیاد بدوه (Running me around) و باعث بشه عرقش دربیاد، بازی خوب او را کتمان نکرد.

خلاصه حتما سوء تفاهمی پیش آمده، چون تامی روبردو همچین اخلاقیاتی رو هیچ وقت نداشته و نداره.

PowerVu آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-24-2011, 12:04 AM   #609
Mohammad_Joulaei
Former Staff

پستها: 2,205
سپاس: 4,850
در 1,728 پست 11,911 بار سپاسگزاری شده

با سلام از صعود به يك چهارم خيلي خوشحال شدم مقابل بازيكن قلدري مث ربردو!!!!

از حذف كوزتسوا خيلي ناراحت شدم اي كاش كوزتسوا با حريفاي پاستوريزه اي مث ماريا شاراپوا يا وازنياكي يا نا لي و ... بازي ميكرد!!! خوشحالم داره برميگرده!!جاي دينارا توي نفرات برتر خيلي خاليه!!!

خب از پيشرفت هموطن راجر عزيز استان خيلي خوشحالم در يه بازي مقتدرانه راديك رو له كرد!
Mohammad_Joulaei آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad_Joulaei به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-24-2011, 12:20 AM   #610
Farshad.Roger
Roger's Fan

آواتار Farshad.Roger

پستها: 208
سپاس: 69
در 208 پست 1,736 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط PowerVu نمایش پست ها

حتما سوء تفاهمی پیش آمده و شاید این اظهارات را به صورت ظنز گفته

تامی روبردو متخصص خاک رو من چندین ساله که می شناسم. یکی از خندان ترین و خوش مشرب ترین تنیسورهای اسپانیاست. همیشه در مصاحبه ها سعی می کنه یه چیزی بگه که خنده رو به لب مخاطب بیاره. مثلا پارسال در رولند گروس بازیکنان برای مصاحبه با «باربارا شت» از یورواسپورت، بعد از مسابقه می بایست از مکانی که پله های زیادی داشت بالا می اومدند. باربارا، با زمان سنج، زمانی که هر تنیسور طول می کشید تا به بالا برسه رو ثبت می کرد و بعد از به بالا رسیدنش، به او می گفت. موقعی که تامی به بالا رسید و باربارا زمان رو بهش گفت، او (با لهجه دوست داشتنی و جالبی که اسپانیایی ها باهاش انگلیسی صحبت می کنند) با خنده گفت: "رکورد من، رکورد جهانیه؟ (Is it a World Record then?)" و یا وقتی در مصاحبه های دیگر ازش می پرسیدند که زمان بازنشستگیش کی فرا می رسه، انگشتش رو به نزدیک چشمش برد و با خنده گفت: "نکنه به خاطر چروک های دور چشمم هست که بهم میآد زودتر بازنشسته بشم؟"، و این حرف با لهجه اسپانیایی تامی باعث شد، خبرنگار حسابی خنده ش بگیره.

یا مثلا در برنامه هفتگی Tour Uncovered روزی دیدم که تامی در اسپانیا برای کودکان و همچنین علاقه مندان به تنیس که معلول هستند (از صندلی چرخدار استفاده می کنند) مدارس آموزش تنیس برپا کرده و وقتی از اون معلولین در مورد تامی سوال می شد، خیلی با علاقه از محبت های او تشکر می کردند که انقدر به اشاعه و ترویج این ورزش بین این اقشار اهمیت می ده.

در مسابقه دیروز با فدرر هم حتما اذعان دارید که یکی از دیدنی ترین و پرحرارت ترین بازی های تا این مرحله فدرر رو شاهد بودیم که یکی از طرفین به وجود آورنده این جذابیت تامی روبردو بود.

در پایان مسابقه و مصاحبه «جیمی کوری یر» با فدرر که قبل از رفتن به رختکن انجام شد، خودتون شاهد بودید که فدرر به بازی سخت و Toughـی که با تامی داشت اشاره کرد و به خاطر اینکه روبردو مجبورش کرده بود که زیاد بدوه (Running me around) و باعث بشه عرقش دربیاد، بازی خوب او را کتمان نکرد.

خلاصه حتما سوء تفاهمی پیش آمده، چون تامی روبردو همچین اخلاقیاتی رو هیچ وقت نداشته و نداره.

اطلاعی ندارم دوست گرامی که تامی در off-court چگونه بازیکنی هست حتما اینگونه هست که شما میگین. ممنون! و البته در مورد خوب بودن بازی تنیسش که شکی نیست. من اولین بازیش رو فکر کنم جلوی سافین در رولاندگاروس 2005 دیدم که اون بازی رو برد . بازیه قشنگی هم بود از همون روز مشخص شد برام بازیکن خیلی خوبی هست از لحاظ بازی . اما اخلاقیتش در خارج از زمین رو نمیدونم.
امروز مصاحبه راجر رو با باربارا دیدم ایشونم خانم خوش مشربی هستن
Farshad.Roger آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farshad.Roger به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
گرنداسلم اول، 2011، آزاد استرالیا، Australian Open

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)