بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2015 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > آزاد استرالیا (Australian Open)

آزاد استرالیا (Australian Open)

29 دی - 12 بهمن - ملبورن، استرالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-04-2015, 09:27 PM   #301
Just Nole
Banned Users

پستها: 134
سپاس: 242
در 114 پست 334 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون اولین گرنداسلم سال، استرالیا 2015

نقل قول:
نوشته اصلی توسط king of spin نمایش پست ها
با تأخیر فراوان قهرمانی سزاوارانه نواکو به تمامی هواداراش تبریک میگم و براش در ادامه این فصل ارزوی موفقیت دارم.
اما در مورد اندی؛
یک بار دیگه برام ثابت شد که اندی مرد لحظه های سخت گرند اسلم نیست و اصلا از لحاظ عملکرد در گرند اسلم، قابل مقایسه با نواک، رافا و راجر نیست. به نظرم اندی نهایتا بتونه تا پایان دوره تنیسوریش دو گرند دیگه ببره که اون هم با اما و اگرهای زیادی همراه خواهد بود کما اینکه یو اس اپن 2012 رو هم در نبود رافا برد.
در مورد ادعای برخی از دوستان و همچنین مصاحبه اندی در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی در مورد حرکات نواک چند موردو باید بیان کنم:
1. همین دوستانی که انگشت اتهامو به سمت نواک گرفتن، در سال 2011 با هر برد نواک مقابل رافا به به و چه چه میکردن و از خوشحالی تو پوست خودشون نمیگنجیدن؛ یکی از این عزیزان نگفت که نواک توی فینال ویمبی و یو اس اپن توی ست های سوم و چهارم چرا یهو بازی رو ول کرده بود و حرفی از تمارض و برهم زدن ریتم حریف نبود!!
2. دیدم برخی از دوستان اشاره به استرالیای 2012 و پنجمین ست از اون بازی منحوس کردن!!! وقتی رافا تای برک ست چهارمو برد و بازی به ست 5 رفت، همه شرایط به نفع رافا بود، 4-2 پیش افتاد و خودش با اون بکهند کذایی نزدیک تور جامو دو دستی تقدیم نواک کرد، دلیلشم این بود که فکر نمیکرد نواک بتونه به بازی برگرده!! چرا در اون برهه از زمان هیچ یک از این دوستان حرف یا صحبتی (حتی به اختصار) در مورد اون ست نداشتن؟؟؟!!!!
اما.... تمامی این صحبتا تهمت و بهونه ای بیش نیست، تا حالا ندیدم یه بار رافا قهرمان شه و به طرق مختلف من جمله؛ مصدومیت و مدیکال تایم اوت فیک، قهرمانیشوتو این فروم، بی ارزش نکنن، الانم که دارن همین بلا رو سر نواک میارن، اون دسته از دوستان حامی راجر لطفا الکی خودشونو دلسوز و روشن فکر نشون ندن.
جناب ماری هم که مسخره ترین توجیه ممکن رو اوردن و برام جای سئوال داره که ایشون کلا با اون هند شیک سرد و بیروح آخر بازیش میخواست چیو ثابت کنه! اگه شماها نواکو میشناسید و معتقد به این صحبتا هستید پس دیگه شخصی مثل ماری نباید ازش رو دست بخوره و تحت هر شرایطی باید ریتمشو حفظ کنه. زورش به نواک نرسید و با این سبک بازی تو 10 تا استرالیای دیگه هم از نواک شکست میخوره.
خلاصه این که؛ چه قبول کنید، چه نکنید، نواک فنی ترین و کامل ترین بازیکن تاریخ تنیس هست و این وصله ها
بهش نمیچسبه! هیچ کس به اندازه نواک به رافا ضربه نزده ولی تعصب، دلیلی بر خاموش کردن تعقل ومنطق نیست.
پ.ن: در صورتی که رافا به خودش نیاد و این مصدومیت ها هم تمومی نداشته باشه، علاوه بر نرسیدن به رکورد راجر در تعداد گرنداسلم، نواکو هم در نزدیکی خودش احساس خواهد کرد و ....
نواک فنی ترین کامل ترین و باثبات ترین بازیکن در سالهای اخیره
و فرصت داره افتخاراتش را کامل تر و جای پاش را در تاریخ تنیس پررنگ تر کنه
Just Nole آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Just Nole به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-04-2015, 10:44 PM   #302
king of spin
Senior Member

آواتار king of spin

پستها: 277
سپاس: 2,789
در 246 پست 1,074 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافائل نادال دلپوترو ،سونگا، رادیک

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mehdiii نمایش پست ها
اگه این حرف صرفاً یک نظر شخصیه هیچ بحثی توش نیست (نظر همه محترمه) ، ولی نمیتونی بگی ما قبول کنیم یا نکنیم.
ولی اگه یک اعتقادیه که کاملاً بهش باور داری و میتونی با اطلاعات خودت ثابتش کنی که نواک فنی ترین و کاملترین تنیسور تاریخه ، بسم الله ، ثابت کن . البته به هیچ وجه منظور من این نیست که فدرر یا هر کس دیگه ای کاملترین و فنی ترینه بلکه میخوام این ادعا رو که " نواک فنی ترین و کاملترین بازیکن تاریخه" رو ثابت کنید .
ضمناً اگه این نظر شخصی نیست و کارشناسان و مفسرین دیگری همچین نظری دارند لینکشو اینجا بزارین .
یکیشو که رضا زحمت کشید و نشون داد، کلا بکهند و ریترن فدرر رو پرفکت و کامل میدونی؟؟؟؟ کیو بهتر از نواک سراغ داری؟
در کل نظر شخصیم هست ولی همون جور که گفتم پذیرش یا عدم پذیرشش از سوی سایرین مهم نیس.
king of spin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی king of spin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-04-2015, 11:32 PM   #303
djoker
Member

پستها: 45
سپاس: 16
در 37 پست 96 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
“Roger Federer is virtually indescribable,” Bollettieri stated. “Whatever we
say about him cannot express the jaw-dropping, breathtaking brilliance of his
play. He moves like a whisper and executes like a wrecking ball. He is a genius,
a magician. He is an athlete of such complete mental and physical power and
calm combined that he is, I believe, unique in the history of tennis… Sampras
was a wonderful champion, a great, no question. But he did have weaknesses,
including a less than perfect return of serve on the backhand side sometimes.
And great though his mobility was, Federer’s is better. Borg was another true
great, but he was a machine. He broke you down mentally. He did not overpower you in the way that Federer does. Federer’s shots can be so blistering, so
uncannily placed that they leave you nothing to say but, ‘How?’” Bollettieri’s
conclusion, “Federer’s talent is not of this planet. Whatever the future brings,
we should just be glad we have seen him play.”
این صحبت های نیک ظاهرا مربوط به سال 2007 میشه.لطفا اگه جدیدن گفته اطلاع بدین.
djoker آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی djoker به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-04-2015, 11:50 PM   #304
Just Nole
Banned Users

پستها: 134
سپاس: 242
در 114 پست 334 بار سپاسگزاری شده

همانطور که قبلا هم گفتم سال 2014 یک سال بسیار خوب بود برای راجر
هرچند که بالاترین افتخارش حضور در فینال ویمبلدون و قهرمانی دیویس کاپ به لطف استن بود
اما مصدومیت نادال و افت نفراتی مثل ماری و فرر باعث شد تا رنک 2 هم رشد کنه
بنظرمن افت طبیعی راجر امسال شدت میگیره و احتمالا مصمم خواهد شد به خداحافظی در ریو
اما امیدوارم بخاطر یک گرند بیشتر ذهنیت و خاطره بدی در دل هوادارانش بوجود نیاره
به هر حال در هر جامی امثال سپی گولبیس مه یر و ... در دورهای ابتدایی شاید بیشتر ازهمیشه انگیزه بردن فدرر را دارند
نهایتا راجر تا پایان کریر به دنبال هجدهمی در 6 یا 7 گرند دیگه به میدان میاد اگر مصدوم نشه
Just Nole آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Just Nole به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-05-2015, 01:03 AM   #305
davidbeckham
Former Staff

آواتار davidbeckham

پستها: 2,940
سپاس: 13,894
در 2,791 پست 20,845 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نوواک -رافا نادال---تسونگا-خوان مارتین دلپوترو-پیت سمپراس -ماشا-انا ایوانوویچ

به نطرمنکه هنوز سمپراس برتربنه
davidbeckham آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی davidbeckham به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-05-2015, 01:26 AM   #306
Mehdiii
Senior Member

آواتار Mehdiii

پستها: 387
سپاس: 2,180
در 361 پست 2,509 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER

نقل قول:
نوشته اصلی توسط djoker نمایش پست ها
این صحبت های نیک ظاهرا مربوط به سال 2007 میشه.لطفا اگه جدیدن گفته اطلاع بدین.
دقیقاً نکته اش همینه . خیلی ها این یکی دو سال اخیر رو معیار مقایسه میگیرند و همچین حرفایی میزنند.بهترین زمان برای مقایسه دو تنیسور زمانیه که هردوشون کریرشون تموم بشه یا حداقل تو زمان اوجشون با هم مقایسه شوند.
Mehdiii آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mehdiii به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-05-2015, 01:39 AM   #307
Mehdiii
Senior Member

آواتار Mehdiii

پستها: 387
سپاس: 2,180
در 361 پست 2,509 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER

نقل قول:
یکیشو که رضا زحمت کشید و نشون داد، کلا بکهند و ریترن فدرر رو پرفکت و کامل میدونی؟؟؟؟ کیو بهتر از نواک سراغ داری؟
در کل نظر شخصیم هست ولی همون جور که گفتم پذیرش یا عدم پذیرشش از سوی سایرین مهم نیس.
حالا که میگی بیشتر نظر شخصیه دیگه بحثی ندارم ولی در مورد سوالت باید بگم که به اعتقاد من هیچ کس پرفکت نیست چون همیشه حالت بهتری میتونه وجود داشته باشه.(حداقل روی کاغذ).
بکهند و ریترن فدرر تو دوران اوجش هردو فوق العاده بودند . اصلاً فرض کنیم بکهند و ریترن نواک بهتر از فدرره . در مورد سرویس ، فرهند ، بکهند والی ، فرهند والی ، اسمش(مخصوصاً از نوع بکهندش) ، دراپ ، فوتورک ، هوش و ... نظرت چیه ؟ موافقی خیلی خنده داره از نظر تکنیک کسیو با فدرر مقایسه کنی؟
Mehdiii آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mehdiii به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-05-2015, 07:46 AM   #308
king of spin
Senior Member

آواتار king of spin

پستها: 277
سپاس: 2,789
در 246 پست 1,074 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافائل نادال دلپوترو ،سونگا، رادیک

نقل قول:
حالا که میگی بیشتر نظر شخصیه دیگه بحثی ندارم ولی در مورد سوالت باید بگم که به اعتقاد من هیچ کس پرفکت نیست چون همیشه حالت بهتری میتونه وجود داشته باشه.(حداقل روی کاغذ).
بکهند و ریترن فدرر تو دوران اوجش هردو فوق العاده بودند . اصلاً فرض کنیم بکهند و ریترن نواک بهتر از فدرره . در مورد سرویس ، فرهند ، بکهند والی ، فرهند والی ، اسمش(مخصوصاً از نوع بکهندش) ، دراپ ، فوتورک ، هوش و ... نظرت چیه ؟ موافقی خیلی خنده داره از نظر تکنیک کسیو با فدرر مقایسه کنی؟
در این که فدرر از لحاظ فنی خیلی خوبه که شکی درش نیست ولی تو این ویژگی هایی که شما گفتی یه چند تاش نواک بهتره چند تا هم راجر، مثلا توی بازی روی تور در کل راجربهتره و خب به قول شما مخصوصا بکهند اسمش ولی تو یه مواردی مثل فوت ورک، دراپ شات( از ناحیه بکهند) و فرهند در کل نواکو بهتر میدونم.
نکته دیگه هم این که نقاط ضعف یه سری از تنیسورا در رویارویی با حریفان خاص مشخص میشه، مثلا؛ نقطه ضعف راجر روی سرویسای کیک رافا و تاپ اسپینای زیاد روی بکهند راجر و یا همون راجر که بازی روی تور خوبی داره معمولا توی بازیای مقابل رافا خیلی راحت پسینگ شات میخوره و امار خوبی رو توی بازی نزدیک تور در مقابل رافا نداره، حالا همین سرویسای رافا به ویژه سکند سرواش در مقابل نواک یه نقطه ضعف کامل محسوب میشه.
در مورد دوران اوج فدرر هم به نظرم اکثر تنیسورا با زدن ضربه فلت و سنگین(کم کردن ارتفاع توپ روی بکهند) سعی در گرفتن ارور از راجر داشتن که به نظر من اصلا این حالت، تاکتیک مناسبی برای گرفتن امتیاز از راجر نیست و به همین دلیل هم راجر اون زمان ارور بکهنداش خیلی پایین تر بوده کما اینکه همون زمان رافا تو سطوحی که توپ ها اسپین میگرفتن و خیلی سریع نبودن میتونست راجر رو شکست بده( مثلا خاک) و توی مسترز کاپ( ایندور) زورش به راجر نمی رسید
در کل با این جمله شما که هیچ کس پرفکت نیست موافقم و باید برتری نسبی رو سنجید.

ویرایش توسط king of spin : 02-05-2015 در ساعت 08:25 AM
king of spin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی king of spin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-05-2015, 08:28 AM   #309
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

پستها: 765
سپاس: 1,953
در 707 پست 7,155 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic & Sloane Stephens & Garbine Muguruza

مرد شماره یک تنیس دنیا ، نواک جوکوویچ می گوید که میخواهد درباره موضوعاتی که بین او و اندی ماری بخاطر فینال گرند اسلم استرالیا اتفاق افتاد با ماری صحبت کند .ماری می گوید که بخاطر مشکلات فیزیکی جوکوویچ در ست سوم حواسش پرت شده است .مرد شماره 4 تنیس دنیا می گوید که باید خودش هم بهتر رفتار میکرد اما نمیدونست که چه اتفاقی در ان زمان برای جوکوویچ افتاده است.
" اگر شانسی باشه و اگر او دلش بخواهد ، میتونیم با هم در این مورد حرف بزنیم .مشکلی نیست.من چیزی برای پنهان کردن ندارم . من از اون آدمها نیستم که به چیزی وانمود کنم .کسی نیستم که حرف بدی در مورد کسی بزنم، مخصوصا درباره اندی که از سالها پیش میشناسمش.ما روابط خوب و دوستانه ای داریم .شاید او فقط تحت فشار روانی بخاطر باخت بوده و از این موضوع نا امید شده بود.نمیدونم.ما مدتهاست که البته روابط دوران نوجوانیمان رو با هم نداریم ، اونم بخاطر اینکه ما در چند سال گذشته رقبای همدیگه بودیم و من تیم خودم رو دارم و او هم تیم کاری خودش رو.بنابراین خیلی نمیتونیم با همدیگه باشیم . اما حالا که او نامزد کرده و داره ازدواج میکنه و البته احتمالا بچه دار هم بشه ما بتونیم زمان بیشتری رو با هم بگذرونیم. ما بهانه های لازم رو داریم."
Sorou$h آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Sorou$h به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-05-2015, 11:15 AM   #310
nima.a
Senior Member

آواتار nima.a

پستها: 645
سپاس: 3,372
در 639 پست 4,353 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر - سونگا - فرر - للودرا

نقل قول:
در این که فدرر از لحاظ فنی خیلی خوبه که شکی درش نیست ولی تو این ویژگی هایی که شما گفتی یه چند تاش نواک بهتره چند تا هم راجر، مثلا توی بازی روی تور در کل راجربهتره و خب به قول شما مخصوصا بکهند اسمش ولی تو یه مواردی مثل فوت ورک، دراپ شات( از ناحیه بکهند) و فرهند در کل نواکو بهتر میدونم.
نکته دیگه هم این که نقاط ضعف یه سری از تنیسورا در رویارویی با حریفان خاص مشخص میشه، مثلا؛ نقطه ضعف راجر روی سرویسای کیک رافا و تاپ اسپینای زیاد روی بکهند راجر و یا همون راجر که بازی روی تور خوبی داره معمولا توی بازیای مقابل رافا خیلی راحت پسینگ شات میخوره و امار خوبی رو توی بازی نزدیک تور در مقابل رافا نداره، حالا همین سرویسای رافا به ویژه سکند سرواش در مقابل نواک یه نقطه ضعف کامل محسوب میشه.
در مورد دوران اوج فدرر هم به نظرم اکثر تنیسورا با زدن ضربه فلت و سنگین(کم کردن ارتفاع توپ روی بکهند) سعی در گرفتن ارور از راجر داشتن که به نظر من اصلا این حالت، تاکتیک مناسبی برای گرفتن امتیاز از راجر نیست و به همین دلیل هم راجر اون زمان ارور بکهنداش خیلی پایین تر بوده کما اینکه همون زمان رافا تو سطوحی که توپ ها اسپین میگرفتن و خیلی سریع نبودن میتونست راجر رو شکست بده( مثلا خاک) و توی مسترز کاپ( ایندور) زورش به راجر نمی رسید
در کل با این جمله شما که هیچ کس پرفکت نیست موافقم و باید برتری نسبی رو سنجید.
اتفاقا به نظر من فورهند و بک هند دراپ شات فدرر کاملا یک پله از جکوویچ بالاتر است. اول اینو بگم که دارم درباره فدرر در اوج صحبت می کنم.
فرهند راجر که نیازی به توضیح نداره واقعا. فقط میشه گفت از هر نقطه زمین میتونه کاملا کشنده حمله کنه باهاش. نواک هم فرهند کارایی داره اما کلا با توجه به گریپ وسترنش نمیتونه خوب بعضی از ضربات خاص مثل اینساید اوت رو بزنه. برای همین هیچ وقت توپ های شورت روی بکهند رو ران اراند نمی کنه. که البته با بکهند خوبش پوشش میده معمولا. داون د لاین هم نمی کنه زیاد. نواک در پکیج فورهند فقط رانینگ کراس کورت هاش در لول خیلی بالایی هست به نظر من ولی فدرر اینساید این یا اوت و کراسکورت و بسیار موثرتری داره
اون ساید اسپین هایی که فدرر به بکهند دراپ شات هاش میده در زمان اوجش تمام حریفهاش رو از نفس می انداخت. که اصلا قابل مقایسه با دراپ های نواک نیست. این رو هم فراموش نکنیم که نواک به علت استایل بدون پیچیدگی بکهندش خیلی خوب دراپ رو میتونه تا لحظه آخر مخفی کنه البته این نکته که خیلب کم از دراپ استفاده می کنه کمکش کرده وگرنه تا الان بیشتر مشخص می شد. در هر صورت فدرر با توجه به اسلایس مشکلی از این بابت نداره.
فوت ورک هم راجر از بهترین هاست و من به شخصه فقط نادال رو در سطح راجر و یا شاید در مواردی بهتر از اون میدونم. نکته ای که هست سبک بازی فدرر (حمله به تور در کوچکترین فرصتی) بسیار مشکل چه از لحاظ فکری و عملی هست. با این وجود کوچکترین ارری در فوت ورک راجر دیده نمیشه. همین هست که می گویند راجر تنیس رو جوری بازی می کنه که بسیار آسون به نظر میاد. نکته بعد لیز نخوردن راجر ست که بارها در زمین های چالش برانگیز مثل مادری و ... دیده شده. یادمه نادال هم به مشکل خورد اونجا.
در زمان اوج فدرر هم بازیکن ها سعی نمی کردن با ضربات فلت ارر بگیرن از راجر بلکه سبک تنیس در اون زمان اینجوری بوده. تند بودن توپ ها و زمین ها هم مزید بر علت بوده. چیزی که کمتر دربارش صحبت میشه اینه که فدرر خودش جز اولین کسایی بود که اسپین به معنای امروزی رو وارد دنیای تنیس کرد. کلا به نظرم به خاطر اسپین های وحشتناک فرهند رافا که بعد راجر اومد از این لحاظ آندر ریتد شده این مساله. نباید فراموش کنیم که فدرر بازیکن نسل قدیمی هست که خودش رو با این تنیس جدید وفق داده و نکته طعنه آمیز اون میتونه این باشه که خودش از شروع کنندگان و مبدعان این تنیس بوده و هست. مسلما با اسپین های بالا روی بکهند فدرر و ارتفاع بالای توپ کار برای بکهند فدرر خیلی سخت میشه.
کلا هیچ بازیکنی کانل نیست اما از لحاظ تکنیک و کامل بودن سطح بازی به نظر من فدرر برترین هست
nima.a آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی nima.a به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)