بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2015 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > آزاد استرالیا (Australian Open)

آزاد استرالیا (Australian Open)

29 دی - 12 بهمن - ملبورن، استرالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-03-2015, 11:45 AM   #291
viva rafa
Senior Member

پستها: 120
سپاس: 229
در 115 پست 598 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون اولین گرنداسلم سال، استرالیا 2015

بیچاره اندی خودشم تو مصاحبش اعتراف کرد که چه رودست بزرگی خورده
خلوت شدن سایت ربطی به حدافظی کسی نداره واقعیت اینه که انقدر درگیری ها و مشغله های روزانه زیاد شده و به نوعی زندگی انقدر سخت شده که اکثر بچه ها دیگه نه وقتشو دارن نه دل و دماغ اینکه بیان بشینن پست بزارن
این مساله فقط هم مربوط به اینجا یست تو فروم های فوتبالی هم که من هستم همین وضعیت هست
viva rafa آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی viva rafa به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-04-2015, 11:17 AM   #292
manoochehr
Senior Member

آواتار manoochehr

پستها: 480
سپاس: 6,929
در 473 پست 3,523 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: 1نعلبندیان2کاناس3دل پترو 4موناکو5مویا6گونزالس7فدرر8گائودیو 9چلا 10کوریا11اکاسوسو12کالری13لئوناردو مایر14دلبونیس 15زبالوس16روبردو17گاسکه18هیوئیت19 مونفیس20برادران برایان21ونوس ویلیامز22سرنا ویلیامز23دالکو24کوزنتسووا25دمنتیوا26پنتا27هنین هاردن28کربر29هنگیس30ارانی31وزنیاکی32ایوانوویچ

تبریک به طرفدارهای سرنا ویلیامز
تبریک به طرفدارهای نواک جوکوویچ
manoochehr آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی manoochehr به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-04-2015, 12:38 PM   #293
Just Nole
Banned Users

پستها: 134
سپاس: 242
در 114 پست 334 بار سپاسگزاری شده

مسابقات تنیس اوپن استرالیا/
جوکوویچ: ماری خوب جنگید/ ماری: سال آینده بهتر خواهم بود

» سرویس: ورزشي - جهان ورزش
کد خبر: 93111206904
یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۶:۴۷

نواک جوکوویچ پس از قهرمانی در مسابقات تنیس اوپن استرالیا از پیروزی خود در این مسابقه ابراز خوشحالی کرد و برای اندی ماری نیز آرزوی موفقیت کرد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نواک جوکوویچ بعد از پیروزی گفت: من باید به اندی ماری بگویم که تو خیلی جنگیدی. من برای تو بهترین‌ها را در ادامه فصل آرزو می‌کنم. من به تو و کیم برای نامزدی‌تان تبریک می‌گویم و امیدوارم شما بچه‌های زیادی داشته باشید، من از زمانی که شوهر و پدر شده‌ام، کاملا فرق کرده‌ام.

اندی ماری نیز درباره قهرمانی جووکویچ گفت: من به نواک به خاطر پنجمین قهرمانی‌اش در اوپن استرالیا تبریک می گویم. او واقعا شایستگی این قهرمانی را داشت من از هوادارانم تشکر می‌کنم، من امسال به قهرمانی بسیار نزدیک شدم.
وی افزود: برای من خیلی فوق‌العاده است که در مقابل این تنیس‌بازان خوب بازی کنم و از آن‌ها به خاطر این مسابقات فوق‌العاده تشکر می‌کنم. من تلاش خود را می‌کنم و سال آینده دوباره برمی‌گردم و تلاش می کنم سال بعد در فینال نتیجه دیگری را رقم بزنم.

فدرر: به رافا نزدیک‌ترم تا نواک و اندی
سه شنبه, 19 فروردين 1393 11:27

• ستاره سوییسی تنیس در مصاحبه‌ای خواندنی حرف‌های متفاوتی نسبت به همیشه زده است

تاکنون، سال 2014 برای راجر فدرر خیلی بهتر از سال 2013 بوده. یک قهرمانی داشته و در سایر مسابقات هم خوب ظاهر شده. خودش را به رتبه چهارم برگردانده و در مصاحبه‌ای با مجله «جی‌کیو استرالیا» تاکید کرده که بازگشت به رتبه اول بدون قهرمانی برایش هیچ ارزشی ندارد. او در این مصاحبه از آشنایی با همسرش تا رابطه دوستانه‌اش با نادال گفته و این که هرگز تسلیم نمی‌شود:

این درست است که تو در استرالیا و حین المپیک با میرکا – همسرت – آشنا شدی؟ خیلی جالب است.

بله. من همسرم را در سیدنی و در جریان المپیک سال 2000 دیدم. آنجا عاشق او شدم.. آن، المپیک مورد علاقه‌ام است. انرژی دیوانه‌کننده بود. همه خیلی تلاش می‌کردند المپیک خوبی باشد. خیلی شیرین بود.

همیشه انگار ارتباط خاصی بین تو و استرالیا وجود دارد. تو طرفدار تنیس‌بازان استرالیایی هم هستی درست است؟

بله. مخصوصا لیتون (هیوییت). من عاشق روحیه مبارزه‌جوی او هستم. ما گاهی با هم 4 ساعت تمرین می‌کنیم. روزی داشتم به او می‌گفتم نه این که بازیکنان امروز خیلی نرم هستند اما گاهی زیادی با هم مهربانند. تنیسی که من دوست دارم کمی محکم‌تر و خشن‌تر است.

واقعا؟ ما تو را تنیس‌بازی آرام و مودب می‌شناختیم

تا جایی که آدم قانون را زیر پا نگذارد و جوانمردانه بازی کند، بازی سخت و محکم خوب است. باید کمی سفت و سخت بود. استرالیایی‌ها این را می‌دانند.

درست است. اما اینجوری می‌شود با رقبایت دوست بمانی؟ می‌شود با دشمنت برادری کنی؟

من نمی‌دانم با دیگر تنیس‌بازان چقدر دوستم. برایم جالب است ببینم وقتی همه بازنشسته شده‌ایم و از مسابقات دوریم، رابطه‌مان چطور می‌شود. اما تا زمانی که داریم بازی می‌کنیم دقیقا نمی‌دانیم. البته ما خیلی به هم نزدیک هستیم چون همدیگر را می‌شناسیم. ما هم را دوست داریم و رقابت بینمان را هم دوست داریم. از آن جا که به خاطر مسابقات هر هفته هم را می‌بینیم، لازم نمی‌شود بیرون از آن در تماس باشیم. هر وقت هم را می‌بینیم می‌گوییم:«خوشحالم که دوباره می‌بینمت. چه خبر؟» و این چیزها. ولی هیچ وقت با هم برای شام بیرون نمی‌رویم.

به نظرت آلان دوستی بین تنیس‌بازان سخت‌تر از قبل شده؟ شاید چون همه چیز سخت‌تر شده

نمی‌دانم در دوران جیمز کانرز یا قبل از آن روابط بین تنیس‌بازان چطور بود. اما امروز هر تنیس‌بازی یک تیم بزرگ اطراف خودش دارد که بیشتر با آن‌ها وقت می‌گذراند تا سایرین.

ویدئویی در یوتیوب هست که نشان می‌دهد تو و رافا (نادال) دارید با هم می‌خندید. فیلمبرداری برای تبلیغی بود. ولی خنده‌تان واقعا از ته دل بود.

من بیش از بقیه تنیس‌بازها با او بوده‌ام و زندگی کرده‌ام؛ برای افتتاح یک تورنمنت در قطر، برای کارهای خیریه‌ای که در پروژه «بازی برای افریقا» با هم می‌کنیم و خیلی برنامه‌های دیگر. من چند بار هم برای شام با او بیرون رفته‌ام. من خانواده او را هم به خوبی می‌شناسم. مادرش را، خواهرش را و پدرش را. بله رابطه من با او عمیق‌تر است از رابطه‌ای که با نواک (جوکوویچ) و اندی (ماری) دارم. برای همین است که حس می‌کنم بیش از همه به او نزدیکم.

بازی‌ای در هامبورگ بود که تو در آن راکتت را شکاندی. تو همیشه کسی بودی که بر اعصابت تسلط داشتی. اما در آن لحظه کاملا متفاوت بودی.

بله. سال 2001 بود. 20 سالم بود. آن لحظه را به یاد دارم. به زمین نگاه کردم و به خودم گفتم همانجایی است که باید راکتم را بشکانم. دیگر نمی‌توانستم رفتارم را کنترل کنم. داشتم منفجر می‌شدم. از آن به بعد تصمیم گرفتم که آرام باشد و دهانم را در زمین ببندم. باید خودم را تغییر می‌دادم. البته تغییر را نمی‌توان ناگهانی اعمال کرد. زمان می‌برد.

تو همچنان از تنیس لذت می‌بری؟

من از این که با درد بازی کنم بیزارم. حس خیلی بدی دارد. در سال 2013 بارها به خاطر درد نباید بازی می‌کردم اما کردم. با این حال هرگز تسلیم نشده‌ام. کلا 2 بار بازی را نیمه‌کاره رها کردم. هیچ وقتم در ابتدای بازی نبوده. لیتون هم همینطور است. برای همین است که او را می‌ستایم.

تو همیشه رفتار خوبی هم با روزنامه‌نگارها داشتی. فکر می‌کنی اگر در رنکینگ پایین‌تر بیایی هم همینطور بماند؟

ورزش تنیس برای اخبار و قصه‌های خوب است. حرف من همیشه این است که رسانه‌ها اینقدر منفی‌نگر نباشند. منظورم حمله به هیچ روزنامه‌نگاری نیست اما آن‌ها بیشتر به نقاط منفی نگاه می‌کنند. مثلا روی هفتم شدن من در رده‌بندی خیلی تاکید می‌کنند. یا روی شکست‌هایم. البته این را هم باید در نظر گرفت که رده‌بندی تنیس هر هفته تغییر می‌کند. برای همین است که جذاب است.

هیچ وقت دغدغه رنکینگ را داشته‌ای؟

نه. هیچ وقت اولویت اولم نبوده. قهرمانی برایم مهم‌تر است. اگر قهرمان بشوم رنکینگ برایم اولویت دوم است. برایم مهم است که با قهرمانی در اوپن امریکا دوباره مرد شماره یک شوم تا بدون قهرمانی.
Just Nole آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Just Nole به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-04-2015, 01:20 PM   #294
mamad
Member

پستها: 48
سپاس: 1,031
در 44 پست 183 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: federer . sharapova . soderling kirilenko chakvetadze vaidisova kohlschreiber halep paire bouchard wawrinka gasquet robredo muguruza cilic wozniacki karlovic simon edberg stich Roddick ivanisevic lendel

با سلام قهرمانی جوکوویچ رو با تاخیر بسیار زیاد تبریک میگم
mamad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mamad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-04-2015, 01:22 PM   #295
sina1993
Senior Member

آواتار sina1993

پستها: 207
سپاس: 3,083
در 189 پست 1,318 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

خبری که درباره فدرر و نادال گذاشتید مربوط به 10 ماه پیش هست چند ماه پیش نادال مصاحبه ای کرده بود و گفته بود بین من و راجر دوستی وجود نداره احتمالا روابط بینشون تغییر کرده.

این خبرها که به تورنمنت استرالیا مربوط نمیشن رو اگه در قسمت ((اخبار تنیس مردان))قرار بدید بهتره.
sina1993 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 02-04-2015, 05:13 PM   #296
king of spin
Senior Member

آواتار king of spin

پستها: 277
سپاس: 2,789
در 246 پست 1,074 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافائل نادال دلپوترو ،سونگا، رادیک

با تأخیر فراوان قهرمانی سزاوارانه نواکو به تمامی هواداراش تبریک میگم و براش در ادامه این فصل ارزوی موفقیت دارم.
اما در مورد اندی؛
یک بار دیگه برام ثابت شد که اندی مرد لحظه های سخت گرند اسلم نیست و اصلا از لحاظ عملکرد در گرند اسلم، قابل مقایسه با نواک، رافا و راجر نیست. به نظرم اندی نهایتا بتونه تا پایان دوره تنیسوریش دو گرند دیگه ببره که اون هم با اما و اگرهای زیادی همراه خواهد بود کما اینکه یو اس اپن 2012 رو هم در نبود رافا برد.
در مورد ادعای برخی از دوستان و همچنین مصاحبه اندی در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی در مورد حرکات نواک چند موردو باید بیان کنم:
1. همین دوستانی که انگشت اتهامو به سمت نواک گرفتن، در سال 2011 با هر برد نواک مقابل رافا به به و چه چه میکردن و از خوشحالی تو پوست خودشون نمیگنجیدن؛ یکی از این عزیزان نگفت که نواک توی فینال ویمبی و یو اس اپن توی ست های سوم و چهارم چرا یهو بازی رو ول کرده بود و حرفی از تمارض و برهم زدن ریتم حریف نبود!!
2. دیدم برخی از دوستان اشاره به استرالیای 2012 و پنجمین ست از اون بازی منحوس کردن!!! وقتی رافا تای برک ست چهارمو برد و بازی به ست 5 رفت، همه شرایط به نفع رافا بود، 4-2 پیش افتاد و خودش با اون بکهند کذایی نزدیک تور جامو دو دستی تقدیم نواک کرد، دلیلشم این بود که فکر نمیکرد نواک بتونه به بازی برگرده!! چرا در اون برهه از زمان هیچ یک از این دوستان حرف یا صحبتی (حتی به اختصار) در مورد اون ست نداشتن؟؟؟!!!!
اما.... تمامی این صحبتا تهمت و بهونه ای بیش نیست، تا حالا ندیدم یه بار رافا قهرمان شه و به طرق مختلف من جمله؛ مصدومیت و مدیکال تایم اوت فیک، قهرمانیشوتو این فروم، بی ارزش نکنن، الانم که دارن همین بلا رو سر نواک میارن، اون دسته از دوستان حامی راجر لطفا الکی خودشونو دلسوز و روشن فکر نشون ندن.
جناب ماری هم که مسخره ترین توجیه ممکن رو اوردن و برام جای سئوال داره که ایشون کلا با اون هند شیک سرد و بیروح آخر بازیش میخواست چیو ثابت کنه! اگه شماها نواکو میشناسید و معتقد به این صحبتا هستید پس دیگه شخصی مثل ماری نباید ازش رو دست بخوره و تحت هر شرایطی باید ریتمشو حفظ کنه. زورش به نواک نرسید و با این سبک بازی تو 10 تا استرالیای دیگه هم از نواک شکست میخوره.
خلاصه این که؛ چه قبول کنید، چه نکنید، نواک فنی ترین و کامل ترین بازیکن تاریخ تنیس هست و این وصله ها
بهش نمیچسبه! هیچ کس به اندازه نواک به رافا ضربه نزده ولی تعصب، دلیلی بر خاموش کردن تعقل ومنطق نیست.
پ.ن: در صورتی که رافا به خودش نیاد و این مصدومیت ها هم تمومی نداشته باشه، علاوه بر نرسیدن به رکورد راجر در تعداد گرنداسلم، نواکو هم در نزدیکی خودش احساس خواهد کرد و ....

ویرایش توسط king of spin : 02-04-2015 در ساعت 05:33 PM
king of spin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی king of spin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-04-2015, 06:52 PM   #297
rezaomo
Senior Member

آواتار rezaomo

پستها: 364
سپاس: 5,039
در 319 پست 2,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

در دیدار نهایی مسابقات مردان اوپن استرالیا «نخستین گرند اسلم فصل تنیس» نواک جوکوویچ از صربستان در چهار ست و با نتایج (5)6-7 7-6(4) 3-6 0-6 از سد بزرگ اندی ماری عبور کرد و هشتمین گرند اسلم خود را به خانه برد. جوکوویچ با کسب پنجمین عنوان قهرمانی در اوپن استرالیا به نخستین تنیس‌باز در Open Era تبدیل شد که پنج بار فاتح ملبورن می‌شود.

در جریان این دیدار اعتراض به سیاست‌های پناهندگی استرالیا باعث وقفه در بازی شد. پس از گیم هفتم در ست دوم این مسابقه به علت وارد شدن یک فرد به زمین بازی که به سیاست‌های پناهندگی استرالیا اعتراض داشت، دیدار جوکوویچ و ماری به مدت ۵ دقیقه متوقف شد.

این اختلال به دلیل ممانعت از حضور یک بنر اعتراض آمیز توسط پلیس اتفاق افتاد. تماشاگران دیگر نیز بنر سیاسی را در ورزشگاه راد لیور آرنا ملبورن به اهتزاز درآوردند.

rezaomo آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rezaomo به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-04-2015, 07:54 PM   #298
Mehdiii
Senior Member

آواتار Mehdiii

پستها: 387
سپاس: 2,180
در 361 پست 2,509 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER

نقل قول:
نوشته اصلی توسط king of spin نمایش پست ها
خلاصه این که؛ چه قبول کنید، چه نکنید، نواک فنی ترین و کامل ترین بازیکن تاریخ تنیس هست .
اگه این حرف صرفاً یک نظر شخصیه هیچ بحثی توش نیست (نظر همه محترمه) ، ولی نمیتونی بگی ما قبول کنیم یا نکنیم.
ولی اگه یک اعتقادیه که کاملاً بهش باور داری و میتونی با اطلاعات خودت ثابتش کنی که نواک فنی ترین و کاملترین تنیسور تاریخه ، بسم الله ، ثابت کن . البته به هیچ وجه منظور من این نیست که فدرر یا هر کس دیگه ای کاملترین و فنی ترینه بلکه میخوام این ادعا رو که " نواک فنی ترین و کاملترین بازیکن تاریخه" رو ثابت کنید .
ضمناً اگه این نظر شخصی نیست و کارشناسان و مفسرین دیگری همچین نظری دارند لینکشو اینجا بزارین .
Mehdiii آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mehdiii به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-04-2015, 08:13 PM   #299
delpotro
Senior Member

پستها: 1,257
سپاس: 12,428
در 1,244 پست 8,595 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اسطوره نواک جوکوویچ ، نادال، بردیخ، سونگا، تیم ،پیا، کلیژان، کرنو بوستا، آندری کوزنتسوف،کارن هاچانوف،چانگ هیون،دونا وکیچ ، خواهران ویلیامز، تیلور فریتز ،وسلی،ویکمایر،تیپسارویچ ، یوژنی،اناستازیا سواستوا و ....

بهترین مربی تنیس دنیا بر این عقیده است
http://mobile.nytimes.com/blogs/stra...e-player-ever/
delpotro آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی delpotro به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-04-2015, 09:01 PM   #300
Mehdiii
Senior Member

آواتار Mehdiii

پستها: 387
سپاس: 2,180
در 361 پست 2,509 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER

“Roger Federer is virtually indescribable,” Bollettieri stated. “Whatever we
say about him cannot express the jaw-dropping, breathtaking brilliance of his
play. He moves like a whisper and executes like a wrecking ball. He is a genius,
a magician. He is an athlete of such complete mental and physical power and
calm combined that he is, I believe, unique in the history of tennis… Sampras
was a wonderful champion, a great, no question. But he did have weaknesses,
including a less than perfect return of serve on the backhand side sometimes.
And great though his mobility was, Federer’s is better. Borg was another true
great, but he was a machine. He broke you down mentally. He did not overpower you in the way that Federer does. Federer’s shots can be so blistering, so
uncannily placed that they leave you nothing to say but, ‘How?’” Bollettieri’s
conclusion, “Federer’s talent is not of this planet. Whatever the future brings,
we should just be glad we have seen him play.”
Mehdiii آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mehdiii به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)