بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2015 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > آزاد امریکا (US Open)

آزاد امریکا (US Open)

9-22 شهریور - نیویورک، ایالات متحده

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-15-2015, 09:52 AM   #401
king of spin
Senior Member

آواتار king of spin

پستها: 277
سپاس: 2,789
در 246 پست 1,074 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافائل نادال دلپوترو ،سونگا، رادیک
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین گرنداسلم سال US OPEN)نیویورک- 2015)

نقل قول:
نوشته اصلی توسط J.F.K نمایش پست ها
دوست عزیز
یک تنیسور همیشه نمیتونه توی بالاترین حدش بازی کنه
چون ماشین نیست و مثل هر آدمی فراز و نشیب داره
شما فقط فاکتور شرایط ورزشگاه را که قبلا توضیح دادم را در نظر بگیر
تصورش را بکن چه فشار خرد کننده ای از سوی تماشاچیان روی شانه هاش بوده
چیزی که مهمه نواک این شرایط را به خوبی مدیریت کرد و بازی را در آورد
به همون 5-2 ست چهارم که اشاره کنیم و اینکه راج بارها میتونست 5-5 کنه و نواک نگذاشت
دادن این همه برک پوینت از طرف نواک فاجعه بود و نقش بازی عالی راج توش غیر قابل انکار
اما سیو کردنشون و نجات از این مهلکه کاری به مراتب ستودنی تربود کاری که از یک نابغه بر می اومد
خلاصه کنم عمده مشکلات نواک که راج را براش شاخ کرد سرویس افتضاح از ست دوم به بعد بود دلیلش هم گفتم
نواک تنیسور جوان و کم تجربه و تازه به دوران رسیده ای نیست که با این مسائل بخواد استرس بگیره و بازیش خراب شه، توی اکثر مسابقاتی هم که با راجر داشته راجر فیوریت واسه تماشاچی ها بوده، پس نمیشه نقش خیلی زیادی واسه این عامل متصور شد!
بنده هم نگفتم باید مثل ماشین، فلولس باشه ولی نوع عملکرد ایشون در مقابل یه تنیسور 34 ساله قابل توجیه نیست!!!!
king of spin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما king of spin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 09-15-2015, 09:58 AM   #402
FedEx 1981
Junior Member

آواتار FedEx 1981

پستها: 8
سپاس: 10
در 7 پست 88 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر، استن ،ماری، بیورن بورگ، سمپی ،نیک کیریوس ،دل پوترو
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین گرنداسلم سال US OPEN)نیویورک- 2015)

نقل قول:
نوشته اصلی توسط king of spin نمایش پست ها

نمی دونم اون دوستانی که حامی بوریس بکر و معتقد به بهبود بازی نواک نزدیک تور هستن چجوری از عملکرد فاجعه آمیز نواک نزدیک تور، چه در فینال ویمبی و چه در یو اس دفاع می کنن!!! بازی روی تورش در مقابل راجر خیلی داغون بود!!!!!!!!
تو چت باکس هم گفتم الان هم میگم، از اون 11 تا فرصت برک، راجر فقط یه دونشو نت اپروچ کرد و برک کرد، اگه بقیه رو هم نت اپروچ می کرد به احتمال قوی نواک مجددا توپو با لاپ بهش پاس میداد و برک میشد! چند تا پسینگ شات زد نواک؟ اونایی هم که به امتیاز تبدیل شد اکثرا راجر کوبوند به تور.
کسی که 5-2 توی ست چهارم جلو هست و تا آستانه 5-5 پیش میره رو میشه از لحاظ فنی و منتالی توجیهش کرد؟
یادمون نره یه تنیسور 34 ساله روبروش بود! ولی توی ست سوم نواک بریده بود و داشت به زور نفس می کشید
از نظر من عملکرد نواک در فینال آنچنان خوب نبود ولی همین که تونست تو این وضعیت قهرمان شه خودش خیلی ارزشمنده!

دقیقاً موافقم، نواک نقاط ضعف زیادی داشت اما در مقابلش از نظر روانی که گفتی خودت در مورد نواک اما راجر شرایط بسیار اسفناکی داشت تو بازی دیشب. یک کپچر گرفتم از آمار بازی که دیدنش خالی از لطف نیست. من نمی خوام اصلاً ارزش کار نوله رو پائین بیارم اما همین فدرر اگر دیشب جلوی گولبیس هم بازی می کرد شاید به زور کشوندن بازی به 5 ست و بعد از کلی برک و برک بک می تونست عنوان قهرمانی رو بگیره. نواک از نظر ذهنی تا اواخر ست سه بازی رو به اسمِ "راجر فدرر" باخته بود اما در طرف مقابل فدرر هم به شخص خودش باخت و نتیجه رو داد.
فکر می کنم اگر کسی مثل واورینکا میاد و در فینال جوکو رو شکست می ده دلیلش واضح باشه، این که هرگز زیر فشار روانی نیست و می تونه خیلی راحت برنامه های خودش رو به اجرا بذاره ؛ اگر خیلی دقیق بخواید مثایسه کنید جوکو تو فینال یو اس از نظر سبک بازی و ارور ها، بازی روی تور و وینر ها تفاوت چندانی با فینال رولند نداشت انصافاً. فکر می کنم عمده دلیل علاقه هوادارای نواک به روبرویی با فدرر تو شرایط فعلی در فینالها، استفاده از همین زمینه برتری ذهنی باشه که وجود داره ؛ الباقی موارد می شه گفت که فدرر در همین سن و سال هم توانایی پیروزی برابر جوکو رو در یک مسابقه 500 امتیازی و مسترز داره و اونجا هم فدرر همین فدرر هست، جوکویچ هم همین جوکوویچ. دلیل گویاست در گرند اسلم.

ویرایش توسط FedEx 1981 : 09-15-2015 در ساعت 10:05 AM
FedEx 1981 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی FedEx 1981 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-15-2015, 10:33 AM   #403
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

نقل قول:
نواک تنیسور جوان و کم تجربه و تازه به دوران رسیده ای نیست که با این مسائل بخواد استرس بگیره و بازیش خراب شه، توی اکثر مسابقاتی هم که با راجر داشته راجر فیوریت واسه تماشاچی ها بوده، پس نمیشه نقش خیلی زیادی واسه این عامل متصور شد!
بنده هم نگفتم باید مثل ماشین، فلولس باشه ولی نوع عملکرد ایشون در مقابل یه تنیسور 34 ساله قابل توجیه نیست!!!!
دوست من
فیناله و در مقابل تنیسوری بنام راجر فدرر
راجر فدرر هم هر تنیسور 35-34 ساله ای مثل کارلویچ یا نایمینن یا هیوئیت نیست
جوری می فرمایید 34 ساله انگار راجر رنک120 دنیاست و نواک می بایست توی 70 دقیقه
6-1;6-2;6-0 لهش میکرد!
راجر فدرر به هرحال هنوز رنک 2 جهانه و پیشرفتش در سه ماه اخیر کاملا محسوسه
همین راجر فدرر دوهفته قبل نواک را 2-0 زد
بنابراین با تکرار این مسئله که یک تنیسور همیشه نمیتونه بیشترین پتانسیل خودش را در کورت آزاد کنه میگم که در مجموع نواک نمره قابل قبولی میگیره از فینال دیروز و شایسته قهرمانی بوده
مهم اینه که در تاریخ اسم نواک به عنوان دارنده تایتل یو اس 2015 با برتری 3-1 بر راجر فدرر ثبت میشه نه چیز دیگه
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-15-2015, 11:00 AM   #404
king of spin
Senior Member

آواتار king of spin

پستها: 277
سپاس: 2,789
در 246 پست 1,074 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافائل نادال دلپوترو ،سونگا، رادیک

نقل قول:
دوست من
فیناله و در مقابل تنیسوری بنام راجر فدرر
راجر فدرر هم هر تنیسور 35-34 ساله ای مثل کارلویچ یا نایمینن یا هیوئیت نیست
جوری می فرمایید 34 ساله انگار راجر رنک120 دنیاست و نواک می بایست توی 70 دقیقه
6-1;6-2;6-0 لهش میکرد!
راجر فدرر به هرحال هنوز رنک 2 جهانه و پیشرفتش در سه ماه اخیر کاملا محسوسه
همین راجر فدرر دوهفته قبل نواک را 2-0 زد
بنابراین با تکرار این مسئله که یک تنیسور همیشه نمیتونه بیشترین پتانسیل خودش را در کورت آزاد کنه میگم که در مجموع نواک نمره قابل قبولی میگیره از فینال دیروز و شایسته قهرمانی بوده
مهم اینه که در تاریخ اسم نواک به عنوان دارنده تایتل یو اس 2015 با برتری 3-1 بر راجر فدرر ثبت میشه نه چیز دیگه
ویمبی هم فینال بود و سطح مطلوب تری واسه همین راجر! شما خوت برو دو تا بازی رو با هم مقایسه کن، ببین تفاوت ها چه قدر هست
king of spin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما king of spin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 09-15-2015, 11:34 AM   #405
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

نقل قول:
ویمبی هم فینال بود و سطح مطلوب تری واسه همین راجر! شما خوت برو دو تا بازی رو با هم مقایسه کن، ببین تفاوت ها چه قدر هست
ببخشید من جواب تازه ای ندارم برای شما
تکرار میکنم هر مسابقه شرایط خاص خودش را داره
کیفیت هر تنیسوری مثل نواک این هفته تا هفته بعد به چندین دلیل می تونه متفاوت باشه
در نظر هم داشته باشید بصورت کلی در آمریکا نواک نسبت به ویمبلدون افت اندک و راج پیشرفت قابل توجهی داشت
کاربر زیر از شما مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 09-15-2015, 01:34 PM   #406
parizad
Junior Member

پستها: 24
سپاس: 610
در 21 پست 78 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
واقعا لذت بردم
خوشحالم که الان دوستداران منطقی راجر هم متوجه قابلیت نواک برای شکستن رکوردهای راجر شدند
من به عنوان يه طرفدار رافا خدمتتون عرض ميكنم از بين ركوردهاي راجر فدرر شايد فقط يكيش تاكيد ميكنم فقط يكيشون يعني تعداد هفته هاي نامبر واني شكسته بشه.بقيه اش ديگه رويا و سرابه براي ديگران
parizad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 09-15-2015, 02:29 PM   #407
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

نقل قول:
نوشته اصلی توسط parizad نمایش پست ها
من به عنوان يه طرفدار رافا خدمتتون عرض ميكنم از بين ركوردهاي راجر فدرر شايد فقط يكيش تاكيد ميكنم فقط يكيشون يعني تعداد هفته هاي نامبر واني شكسته بشه.بقيه اش ديگه رويا و سرابه براي ديگران
خوب به یاد دارم همین جور توضیحات و مخالفتها در مورد غیرقابل دسترس بودن راج از پارسال در این سایت بود
فکر کنم اولین بار تو تاپیک رولند پارسال
اون موقع نواک فینال رولند را به رافا باخته بود رافا 14 را گرفته بود نواک 6 تا داشت و راج 17 تا
از اون موقع تا حالا چیزی حدود 15 ماه میگذره نواک 4 تا گرند اسلم اضافه کرده و اون دوتا هیچی!
باز خوبه الان یک عده فهمیدن رکورد نامبر وان چقدر شکننده و در دسترس نواکه
تا پارسال شوخیش هم زشت بود و به شدت برخورد میشد!
مطمئنم سال دیگه همین موقع خیلی از شماها 17 تا را هم شکستنی و در دسترس نواک خواهید دید
بنظرم اگر اتفاق عجیبی نیفته در دنیای تنیس، نواک میتونه 20 گرند هم داشته باشه
24.6.94
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-15-2015, 03:29 PM   #408
rg7
Junior Member

پستها: 18
سپاس: 18
در 13 پست 40 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
من خوشحال میشم نادال برگرده اما تنیسور خطرناک زیر 25 سالی
که پیشرفت ملموس و واقعی در حد پدیده داشته باشه چندتا سراغ داری!؟
برای حفظ کیفیت نواک و برای زیبایی تنیس وجود رقبای قدرتمند لازمه
مسی و رونالدو هیچ وقت بدون داشتن رقیبی مثل خودشون به سطح فعلی نمی رسیدند
درباره ادعای شما و خودم این را زمان مشخص میکنه
راج الان 34 سال داره
نواک 28 سال و اگر تا 34 سالگی خداحافظی نکنه و بتونه در حد مدعی باشه
24 تا گرند دیگه شانس حضور و افزایش افتخاراتش را داره

یک نکته را یادم رفت اشاره کنم
ساعت 4 صبح واقعا تحت تاثیر عطوفت و قلب مهربون روژین قرار گرفتم
یعنی اینقدری که روژین دلش برای نواک سوخت بخاطر دست و پای زخمیش کس دیگه نسوخت
این یکی از بدترین جراحتهای سطحی بود که من دیدم یک نفر از سه موضع مختلف
با یک زمین افتادن نصیبش شده
مخصوصا ساعد راستش دل را کباب میکرد
و چقدر عالی بعد از این جریان خودش را جمع و جور کرد ست را گرفت هرچند که بلافاصله برک را پس داده بود
این اتفاق مهم در گیم چهارم ست اول و زمانی اتفاق افتاد که نواک راج را برک کرده بود
دوست عزیز مطمئن باش نواک به هیچ وجه نمیتونه تا 34 سالگی مثله فدرر تو اوج بمونه البته با خداحافظی راجر ، نواک تو این دو سه سال صدر رنکینگ می مونه جذابیت تنیس خیلی کم میشه چون تنیسور دیگه ای نمی تونه نواک رو برای رسیدن به گرندها تهدید کنه
فکر کنم برای گرند بعدی راجر باید تا ویمبلدون صبر کنیم مگه تو استرالیا بتونه شاهکار کنه و نواک رو که اونجا خیلی مقتدره شکست بده
rg7 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 09-15-2015, 05:57 PM   #409
sina1993
Senior Member

آواتار sina1993

پستها: 207
سپاس: 3,083
در 189 پست 1,318 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

اگه منظور از اتفاق عجیب برای نواک همون اتفاقیه که بعد از سال 2009 برای راجر افتاد(سالی که به فینال هر چهار گرنداسلم رسید) و افزایش سن باعث افتش شد این اتفاق برای همه تنیسورها از جمله نواک میفته با این سبکی هم که داره بازی میکنه احتمال مصدومیتش کم نیست.

بعد از رولند 2014 یه سری از سایتها طوری خبر میذاشتن که انگار نادال به 17 گرند راجر رسیده و حالا فقط مسئله اینه به کدومشون لقب G.O.A.T رو بدن الان یکسال و نیم از اون موقع گذشته و هیچ چیز تغییر نکرده بهتره هر وقت نواک به 14 گرنداسلم رسید درباره رکورد شکنیش صحبت کنید و به این مسئله هم فکر کنید نواک قراره توی چه سنی به 14 گرنداسلم برسه.
sina1993 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی sina1993 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-15-2015, 09:12 PM   #410
چوبین
Junior Member

آواتار چوبین

پستها: 14
سپاس: 14
در 8 پست 19 بار سپاسگزاری شده

سلام
نواک بتونه 20 گرند اسلم بگیره ؟!!! هر کدوم از فصلهای 2012 2013 2014 نواک فقط یک اسلم برد !ولی سال 2015 اگر سه تا اسلم برد تنها بخاطر بازیهای خوبش نیست بلکه بخت هم بهش رو کرده بود! والبته نواک هم خیلی خوب از این فرصت استفاده کرد
نادال خیلی افت کرده بود و رقیب جدیش نبود و عملا تو میدون جنگ نبود.خیلی از تنیسورها هم افت کرده بودن.راجر دور3 استرالیا شوک وار اوت شد.نشیکوری راند 1 یو اس حذف شد.فرر سلیج سونگا بردیج ماری دیمیتروف و... همه بقولی داغون بودن.و دراوهای راحتی گیر نوله میومد.تنها استن واورینکا و فدرر این فصل خوب بودن و اندکی جلوی طوفان نوله مقاومت میکردن.نواک بازیهای سنگینی نداشت که در طول فصل خسته بشه و انرژیش گرفته بشه.راه برای نوله خیلی هموار بود.
اما فصل اینده از این خبرها نیست و خیلیها به شرایط ارمانی برمیگردن.
و کار برای نواک خیلی سخت میشه

چوبین آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما چوبین به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)