بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2015 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > آزاد امریکا (US Open)

آزاد امریکا (US Open)

9-22 شهریور - نیویورک، ایالات متحده

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-14-2015, 09:29 PM   #391
delpotro
Senior Member

پستها: 1,257
سپاس: 12,428
در 1,244 پست 8,595 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اسطوره نواک جوکوویچ ، نادال، بردیخ، سونگا، تیم ،پیا، کلیژان، کرنو بوستا، آندری کوزنتسوف،کارن هاچانوف،چانگ هیون،دونا وکیچ ، خواهران ویلیامز، تیلور فریتز ،وسلی،ویکمایر،تیپسارویچ ، یوژنی،اناستازیا سواستوا و ....
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین گرنداسلم سال US OPEN)نیویورک- 2015)

نقل قول:
نوشته اصلی توسط king of spin نمایش پست ها
اگه منظورتون به من و صحبتام توی چت باکس هست، بله بنده هنوز معتقدم که راجر استحقاق بیشتری واسه قهرمانی داشت.
نواک اصلا و ابدا در حد استانداردهای خودش نبود و اگر راجر توی اون برک پوینتا تمرکز بیشتری داشت شاید الان نتیجه چیز دیگه ای بود.
در هر صورت به عنوان هوادار رافا از این نتیجه مسرورم و امیدوارم رافا کمی به خودش بیاد.
پیمان جان نمیشه تمرکز باور نکردنی و قدرت ذهنی نواک رو نادیده گرفت.

من خودم که بازیای تنیس رو با رایانه بازی می کنم، وقتی میخوام از بریک پوینت دفاع کنم دستم

میلرزه.

از طرفی میفرمایید که راجر تو بریک پوینت ها تمرکز نداشت. اون طرف قضیه، نواک تمرکز داشت

دیگه.

هر کس تو لحظات حساس بهتر تصمیم گیری کنه و تمرکز بیشتری داشته باشه برنده است.

از طرفی، نتیجه 3-1 شده. بدون تای بریک.

به هیچ وجه نمیشه ارزش کار نواک رو پایین آورد.

نواک جوووووونم متشکرم.

همینطوری بمون. برای تحقق رویاهام، باید همینطوری بمونی. خیلی کار مونده برای انجام دادن.

تو میتونی پسر. اینو ثابت کردی.
delpotro آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی delpotro به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-14-2015, 09:42 PM   #392
behsen
Senior Member

آواتار behsen

پستها: 153
سپاس: 257
در 153 پست 1,035 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین گرنداسلم سال US OPEN)نیویورک- 2015)

عکسو خودم ساختم. تقدیم به هواداران جوکو

behsen آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-14-2015, 10:28 PM   #393
omidd
Senior Member

آواتار omidd

پستها: 148
سپاس: 2,356
در 146 پست 1,594 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: استاد راجر

ضمن عرض تبریک به دوستداران نواک خصوصا behsanو سروش عزیز واقعا شکست خیلی دردناکی به شخصه برای من بود هنوزم نتونستم این بازی رو هضم کنم انصافا راجر در مجموع بازی خوبی انجام داد انتظار داشتم ارور زیاد بده چون بازی با نواک نیاز به ریسک بیشتر در ضربات داره ولی وقتی 23 فرصت برای بریک داری نتونی استفاده کنی نتیجش میشه این شکست.
یادم بعد بازی سمی ویمبلدون 2012 راجر بعد پیروزی بر نواک گفت در همچین بازی هایی که 3 از 5 وقتی نتیجه 1.1 میشه ست 3 خیلی مهم و دلیل پیروزیش رو پیروزی در ست سوم بیان کرد دقیقا درست میگفت با کمی نگاه به 3 شکست راجر در فینال اسلم نشون میده راجر همش ست 3 رو باخته دیشب راجر ست اول زیاد خوب نبود اما باز میتونست بازی رو برگردونه که نشد اما از ست دوم به بعد تا ست 3 راجر خیلی خوب بود همونجور که میخواست بازی کرد تلاش زیادی کرد جلو بیفته که نشد نصف بریکی که شد راجر در گیم خودش جلو بود اونم 40.15 اما تمرکز بالا نواک باعث شد بخوبی ورق بازی رو برگردونه همش ست 3 میاد جلو چشام مطمئن بودم راجر اگه ست سوم رو میگرفت الان پیروز این میدان بود تا بیش از پیش به این نکته پی ببرم بازی نواک با راجر خیلی نزدیک و لحظه ها تعیین کنندست یادم نمیاد اینقدر کسی از نواک در سطح سریع فرصت برای بریک داشته باشه اما وقتی نتونی نتیجش میشه این.
بعد از ویمبلدن 2015 گفتم راجر نمیتونه دیگه گرند بگیره اما بازی دیشب نشون داد راجر بدون گرند 18 جایی نمیره نمیدونم کی و کجا ولی همینجا به همه دوستداران راجر میگم این راجر قهرمان پایان فصل امسال میشه و قطعا سال اینده 1 گرند دیگه به افتخاراتش اضافه میکنه یادتون نره.
هرچند بگم راجر گرندم نگیره همین که با 34سال سن و درحالیکه نادال ماری و و و نفرات خوب دیگه هستش میاد بدون از دادن ست به فینال میرسه و در ی بازی نزدیک اپسیلونی مغلود بهترین و امادت ترین و باثبات ترین تنیسور چندسال اخیر میشه باید قبول کرد نواک در اسلم ها امیدش برای قهرمانی بیشتر همین.
ضمنا نباید از بازی خوب نواک ثبات بینظیرش تمرکز عالیش عبور کرد هرچند بعید میدونم سال اینده مثل امسال اینقدر موفق در گرند باشه ولی تواناییشو داره تا رکورد گرند راجر رو بزنه هرچند خیلی خیلی سخته فکر میکنم اخر 2016 میشه راحتر فهمید نادال و نواک میتونن رکورد راجر رو بزنن یا نه اما رکورد نامبر وان بودنو به احتمال زیاد خیلی نزدیک میتونه بشکونه.
موفق پیروز و سلامت باشین در آرامش بدروووووود تا شانگهای
omidd آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی omidd به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-15-2015, 04:13 AM   #394
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

واقعا لذت بردم
خوشحالم که الان دوستداران منطقی راجر هم متوجه قابلیت نواک برای شکستن رکوردهای راجر شدند
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 09-15-2015, 06:52 AM   #395
FedEx 1981
Junior Member

آواتار FedEx 1981

پستها: 8
سپاس: 10
در 7 پست 88 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر، استن ،ماری، بیورن بورگ، سمپی ،نیک کیریوس ،دل پوترو

فینال فوق العاده بود و تبریک می گم به دوستداران نواک برای این که تنیسور محبوبشون سالهای فوق العاده ای رو داره سپری می کنه و می تونه یکی از رکورد داران این رشته ورزشی هم باشه در آینده.
در مورد راجر، با وجود این که بازی فوق العاده خوبی انجام داد و حتی بدون توپ می تونم بگم یکی از بهترین بازیهایی بود که در فینال از راجر دیدم اما باید حالا یک نکته رو متذکر بشیم که فدرر برای بازی تو فینال گرند اسلم و کسب عنوان قهرمانی هرگز از نظر روانی آمادگی نداره. وقتی داریم از راجر فدرر صحبت می کنیم که عادت به پیروزی در فینال رو داشته و در یک بازه زمانی به قهرمانی در دو گرند اسلم در سال به طور میانگین رسیده، حالا پس از گذشت سه سال و اندی از آخرین قهرمانی در گرند اسلم قطعاً مشکل هست که بخواد از نظر روانی خودش رو برای بازی تو چنین دیدار دشواری آماده کنه. اگر به آمار بازی نگاه کنید فدرر در تمام موارد به جز 2nd serve point و break ها از نواک سر تر بود اما توانایی استفاده از تعداد بالای break point های خودش رو نداشت که در واقع همون عدم آمادگی ذهنی هست که اشاره کردم.
باور دارم که فدرر توانایی قهرمانی در گرند اسلم رو داره و به احتمال زیاد به زودی شاهد کسب این عنوان از راجر خواهیم بود. فعلاً نباید احساسی با موضوع برخورد کنیم، کافی هست تا یک بار دیگه به شکل کامل بازیهای فدرر رو در یو اس و ویمبلدون 2015 نگاه کنید تا به این باور برسید که فدرر به شکل کاملاً جدی برای رسیدن به افتخارات بزرگ در حال تلاش هست.
FedEx 1981 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی FedEx 1981 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-15-2015, 09:00 AM   #396
archi
Senior Member

پستها: 301
سپاس: 311
در 294 پست 1,412 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Andre agassi - Monica Seles - Arthur Ashe - Rafael Nadal -Maria Sharapova - Roger Federer - Billie Jean King - Maureen Connolly - Bryan Brothers - Bjorn Borg - Mansour Bahrami - Justine Henin - Mats Wilander - Jack Sock - Serena Williams - Martina Hingis

زندگی زیباست ... زندگی آتشگهی دیرنده برجاست ...

archi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی archi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-15-2015, 09:13 AM   #397
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط delpotro نمایش پست ها

من خودم که بازیای تنیس رو با رایانه بازی می کنم، وقتی میخوام از بریک پوینت دفاع کنم دستم

میلرزه.

از طرفی میفرمایید که راجر تو بریک پوینت ها تمرکز نداشت. اون طرف قضیه، نواک تمرکز داشت

دیگه.

نواک جوووووونم متشکرم.

همینطوری بمون. برای تحقق رویاهام، باید همینطوری بمونی. خیلی کار مونده برای انجام دادن.

مرسی رضا.به قدرت و ثبات نواک ایمان داشته باش
کم کم اهالی تنیس به این نتیجه خواهند رسید که نواک کهکشانیه!
شک ندارم 2016 هم حداقل 3 تا گرند دیگه اضافه میکنه از جمله رولند و ویمبی

نقل قول:
نوشته اصلی توسط archi نمایش پست ها
زندگی زیباست ... زندگی آتشگهی دیرنده برجاست ...

گر بیفروزیش رقص شعلش در هر کران پیداست ...ورنه خاموش است و خاموشیش گناه ماست
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-15-2015, 09:18 AM   #398
Najmeh5576
Senior Member

پستها: 430
سپاس: 764
در 330 پست 1,027 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر، خواهران ويليامز، نادال ، منصور بهرامي ،

جواب من رو هم لطفا بدید
اساتید فن ...
Najmeh5576 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 09-15-2015, 09:22 AM   #399
king of spin
Senior Member

آواتار king of spin

پستها: 277
سپاس: 2,789
در 246 پست 1,074 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافائل نادال دلپوترو ،سونگا، رادیک

نقل قول:
نوشته اصلی توسط delpotro نمایش پست ها

میلرزه.

دیگه.

نواک جوووووونم متشکرم.

بنده ارزش کار نواک رو به هیچ وجه پایین نیاوردم، نواک از لحاظ منتال مرد برتر میدان بود ولی عالی نبود و بهتر تونست سر پوینت های حساس بر استرسش غلبه کنه، جایی که راجر نتونست؛
از لحاظ فنی هم که اصلا و ابدا برتر از راجر نبود کما اینکه در پاره ای اوقات بدتر هم بود؛
نواک 23 فرصت برک به حریفش داده، ایشون 11 تا از این فرصت ها رو سکند سرو زده و کافیه همین آمارو با فینال ویمبی مقایسه کنید که نواک تقریبا اکثر برک پوینتای گیم سرویسشو فرست سرو زد! قسمتی از عدم توانایی در نواختن فرست سرو تو این لحظات حساس، منتالی هست!
توی رالی ها تقریبا قسمت اعظم ضرباتشو به بکهند راجر میزد و اصلا جرات بکهند دان د لاین زدنو نداشت!
جرات نمی کرد نزدیک تور بشه، اونم در حالی که چندین و چند بار ضربات عمیقش ریترن کوتاهی رو از جانب راجر به همراه داشت ، اون دفعاتی هم که اومد یا پسینگ شات خورد یا اگرم امتیاز گرفت تقریبا به خاطر عملکرد خوب خودش نبود .
نمی دونم اون دوستانی که حامی بوریس بکر و معتقد به بهبود بازی نواک نزدیک تور هستن چجوری از عملکرد فاجعه آمیز نواک نزدیک تور، چه در فینال ویمبی و چه در یو اس دفاع می کنن!!! بازی روی تورش در مقابل راجر خیلی داغون بود!!!!!!!!
تو چت باکس هم گفتم الان هم میگم، از اون 11 تا فرصت برک، راجر فقط یه دونشو نت اپروچ کرد و برک کرد، اگه بقیه رو هم نت اپروچ می کرد به احتمال قوی نواک مجددا توپو با لاپ بهش پاس میداد و برک میشد! چند تا پسینگ شات زد نواک؟ اونایی هم که به امتیاز تبدیل شد اکثرا راجر کوبوند به تور.
کسی که 5-2 توی ست چهارم جلو هست و تا آستانه 5-5 پیش میره رو میشه از لحاظ فنی و منتالی توجیهش کرد؟
یادمون نره یه تنیسور 34 ساله روبروش بود! ولی توی ست سوم نواک بریده بود و داشت به زور نفس می کشید
از نظر من عملکرد نواک در فینال آنچنان خوب نبود ولی همین که تونست تو این وضعیت قهرمان شه خودش خیلی ارزشمنده!

ویرایش توسط king of spin : 09-15-2015 در ساعت 09:33 AM
king of spin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی king of spin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-15-2015, 09:43 AM   #400
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

نقل قول:
نوشته اصلی توسط king of spin نمایش پست ها
بنده ارزش کار نواک رو به هیچ وجه پایین نیاوردم، نواک از لحاظ منتال مرد برتر میدان بود ولی عالی نبود و بهتر تونست سر پوینت های حساس بر استرسش غلبه کنه، جایی که راجر نتونست؛
از لحاظ فنی هم که اصلا و ابدا برتر از راجر نبود کما اینکه در پاره ای اوقات بدتر هم بود؛
نواک 23 فرصت برک به حریفش داده، ایشون 11 تا از این فرصت ها رو سکند سرو زده و کافیه همین آمارو با فینال ویمبی مقایسه کنید که نواک تقریبا اکثر برک پوینتای گیم سرویسشو فرست سرو زد! قسمتی از عدم توانایی در نواختن فرست سرو تو این لحظات حساس، منتالی هست!
توی رالی ها تقریبا قسمت اعظم ضرباتشو به بکهند راجر میزد و اصلا جرات بکهند دان د لاین زدنو نداشت!
جرات نمی کرد نزدیک تور بشه، اونم در حالی که چندین و چند بار ضربات عمیقش ریترن کوتاهی رو از جانب راجر به همراه داشت ، اون چند باری هم که اومد یا پسینگ شات خورد یا خیلی کم امتیاز گرفت.
نمی دونم اون دوستانی که حامی بوریس بکر و معتقد به بهبود بازی نواک نزدیک تور هستن چجوری از عملکرد فاجعه آمیز نواک نزدیک تور، چه در فینال ویمبی و چه در یو اس دفاع می کنن!!! بازی روی تورش در مقابل راجر خیلی داغون بود!!!!!!!!
تو چت باکس هم گفتم الان هم میگم، از اون 11 تا فرصت برک، راجر فقط یه دونشو نت اپروچ کرد و برک کرد، اگه بقیه رو هم نت اپروچ می کرد به احتمال قوی نواک مجددا توپو با لاپ بهش پاس میداد و برک میشد! چند تا پسینگ شات زد نواک؟ اونایی هم که به امتیاز تبدیل شد اکثرا راجر کوبوند به تور.
کسی که 5-2 توی ست چهارم جلو هست و تا آستانه 5-5 پیش میره رو میشه از لحاظ فنی و منتالی توجیهش کرد؟
یادمون نره یه تنیسور 34 ساله روبروش بود! ولی توی ست سوم نواک بریده بود و داشت به زور نفس می کشید
از نظر من عملکرد نواک در فینال آنچنان خوب نبود ولی همین که تونست تو این وضعیت قهرمان شه خودش خیلی ارزشمنده!
دوست عزیز
یک تنیسور همیشه نمیتونه توی بالاترین حدش بازی کنه
چون ماشین نیست و مثل هر آدمی فراز و نشیب داره
شما فقط فاکتور شرایط ورزشگاه را که قبلا توضیح دادم را در نظر بگیر
تصورش را بکن چه فشار خرد کننده ای از سوی تماشاچیان روی شانه هاش بوده
چیزی که مهمه نواک این شرایط را به خوبی مدیریت کرد و بازی را در آورد
به همون 5-2 ست چهارم که اشاره کنیم و اینکه راج بارها میتونست 5-5 کنه و نواک نگذاشت
دادن این همه برک پوینت از طرف نواک فاجعه بود و نقش بازی عالی راج توش غیر قابل انکار
اما سیو کردنشون و نجات از این مهلکه کاری به مراتب ستودنی تربود کاری که از یک نابغه بر می اومد
خلاصه کنم عمده مشکلات نواک که راج را براش شاخ کرد سرویس افتضاح از ست دوم به بعد بود دلیلش هم گفتم
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)