بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2011 > تورنمنتهای مردان > آزاد استرالیا (Australian Open)

آزاد استرالیا (Australian Open)

27 دی - 10 بهمن - ملبورن، استرالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-18-2011, 09:06 AM   #291
Farshad.Roger
Roger's Fan

آواتار Farshad.Roger

پستها: 208
سپاس: 69
در 208 پست 1,736 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Nima88 نمایش پست ها
این حرف شما خیلی بی معنی تنیسور اگه میخواد گرنداسلم ببره باید همرو ببره راجر ورافا نداریم .با این حرف شما باید اندی موری 2 تا گرند اسلم میبرد.
مگه نواک وخوان فدرر تو گرند اسلم نبردن داویدنکو اینهمه با فدرر تو گرند اسلم بازی کرد اگه تنیسور درستو حسابی بود باید حداقل یه بار تو گرند اسلم میبردتش
دوست عزیز مگر من گفتم داویدنکو در حد ماری . جوکویچ یا دلپترو هست؟!
داویدنکو هیچوقت در حد ماری یا جوکویچ نیست ...شاید در 2 ست در 1 بازی ببره اما در نهایت در حد اونها نیست!
بله قبول دارم 1 بازیکن باید همه رو ببره اگر میخواد کار خاصی انجام بده
.
حرف من این بود که داویدنکو در زمان اوجش شبیه هیویت یا رادیک...میتونست رنک 1 باشه و اسلم هم ببره اما به دلیل هم بازی بودن با بازیکنی مثل راجر و رافا...نتونست خودش رو بیشتر از این نشون بده.در واقع بد شانس بود...
در مورد دلپترو و جوکیوچ هم دوست گرامی ...اونها بردن اما فراموش نکن که زمانی بردن که راجر در اوج نبود...اگر سال های اوج هردوی اونا به اوج راجر میخورد(شبیه داویدنکو) بعید میدونم چیزی گیر اونا میومد.نمیتونستن راجر رو ببرن و البته نبردن!..نمونش امریکا...3 سال طول کشید تا نواک بالاخره از سد راجر گذشت..به رافا باخت! این 1 نمونش هست...جوکویچ-ماری-دلپترو...کدومشون راجر رو در اوج در یک گرنداسلم بردن؟! همشون باختن داویدنکو هم شبیه اونها...
این 2 بازیکن (راجر و رافا) مانع بزرگین واسه بازیکنای دیگه..اگه این 2 نبودن الان بازیکنای بزرگ تر زیادی داشتیم.اینو من نمیگم خیلی از تنیس شناسان میگن که اخرینش هم یادمه محمد رضای عزیز در همین سایت گذاشت که اغاسی همینو گفته بود.

ویرایش توسط Farshad.Roger : 01-18-2011 در ساعت 09:49 AM
Farshad.Roger آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farshad.Roger به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2011, 09:11 AM   #292
Farshad.Roger
Roger's Fan

آواتار Farshad.Roger

نقل قول:
نوشته اصلی توسط love_u_rf نمایش پست ها
من كاري ندارم زمين كنده شده يا نه ولي فكر ميكنم
نحوه فيلم برداري و زاويه قرارگيري دوربين هم تاثير مستقيم
روي القا شدن اين مسئله به بيننده داره؟
100% شما در کورت های پایین مثل 17-18 اگر بازی رو ببینی..چون سطح دوربین خیلی پایین هست..انگار زمین کشیده شده! و توپ هم با سرعت سرسام اوری میره و میاد انگار اون 2 بازیکن دارن جادو میکنن توپ رو با اون سرعت میگیرن...
همون بازیکن میاد در کورت اصلی که دوربین در بالا کار گذاشته شده...میبینی چقدر کند و بد داره بازی میکنه!
در کورت اصلی که دوربین همیشه در جایگاه مشخص هست و هر سال به این نحو بازیها پخش میشه. عوض نمیشه جای دوربین برای همین میشه مقایسه کرد !
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farshad.Roger به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2011, 09:47 AM   #293
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

پستها: 3,759
سپاس: 22,285
در 3,465 پست 31,086 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Farshad.Roger نمایش پست ها

من 1 توپ زمین بخوره میفیهمم دوست عزیز زمین تند یا کند شده .دیروز هم گفتم .

کارشناسهای تنیس هم از TV به این قاطعیت شما نظر نمیدن، مگه الکیه یه توپ بخوره شما بفهمی چی به چیه؟ همین جیسون گودال و رابی هم وقتی نظر میدن روز قبلش میرن سر تمرین بازیکنا ازشون میپرسن، از رو هوا و احساسی که خودشون دارن اینطوری 100% صحبت نمیکنن.

رادیک هم گفته زمین مشکلی نداره همش مربوط به هواست.

اینطوری هم نیست که هر سال زمینها رو کندتر کنند.
تا اونجا که من میدونم کلا چندین سال پیش، تصمیم گرفتن، خاک رو سریعتر کنن و چمن و هارد رو کندتر که تقابل استایلها روی سطوح مختلف بیشتر بشه.
اصلا مقداری از کندکردن زمینها به خاطر جذاب کردن تنیس بود، که رالیها رو بیشتر کنن و سرویس Ace و وینر و سرو و والی و کلا پوینتهای یکی دو ضربه ای رو که عامه مردم دوست ندارن رو کمتر کنن و در عوض پوینتهای طولانیتر و رالیهای بیسلاین رو که عامه مردم بیشتر دوست دارن رو اضافه کنند.
یه مقداریش هم ناچار بودن، به هر حال با پیشرفت تکنیک ضربان و تکنولوژِی زه و راکت خود به خود بازی سریعتر شده بود و اگه قرار بود رو اون سطح فوقالعاده سریع ادامه پیدا میکرد، زیاد جالب نمیشد.
اگه میبینین هر سال سرعت زمینها کم و زیاد میشه به خاطر آب و هوا و دوم Resurface کردن زمینهاست که خب بعضا نتایج نا خواسته ای به همراه داره.
Mohammad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2011, 10:02 AM   #294
Farshad.Roger
Roger's Fan

آواتار Farshad.Roger

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mohammad نمایش پست ها
کارشناسهای تنیس هم از TV به این قاطعیت شما نظر نمیدن، مگه الکیه یه توپ بخوره شما بفهمی چی به چیه؟ همین جیسون گودال و رابی هم وقتی نظر میدن روز قبلش میرن سر تمرین بازیکنا ازشون میپرسن، از رو هوا و احساسی که خودشون دارن اینطوری 100% صحبت نمیکنن.

رادیک هم گفته زمین مشکلی نداره همش مربوط به هواست.

اینطوری هم نیست که هر سال زمینها رو کندتر کنند.
تا اونجا که من میدونم کلا چندین سال پیش، تصمیم گرفتن، خاک رو سریعتر کنن و چمن و هارد رو کندتر که تقابل استایلها روی سطوح مختلف بیشتر بشه.
اصلا مقداری از کندکردن زمینها به خاطر جذاب کردن تنیس بود، که رالیها رو بیشتر کنن و سرویس Ace و وینر و سرو و والی و کلا پوینتهای یکی دو ضربه ای رو که عامه مردم دوست ندارن رو کمتر کنن و در عوض پوینتهای طولانیتر و رالیهای بیسلاین رو که عامه مردم بیشتر دوست دارن رو اضافه کنند.
یه مقداریش هم ناچار بودن، به هر حال با پیشرفت تکنیک ضربان و تکنولوژِی زه و راکت خود به خود بازی سریعتر شده بود و اگه قرار بود رو اون سطح فوقالعاده سریع ادامه پیدا میکرد، زیاد جالب نمیشد.
اگه میبینین هر سال سرعت زمینها کم و زیاد میشه به خاطر آب و هوا و دوم Resurface کردن زمینهاست که خب بعضا نتایج نا خواسته ای به همراه داره.
خب من به همین قاطعیت نظر میدم ! فعلا که هر جا میری حرف از کند بودن استرالیا هست! رادیک دیروز گفت کند تر از این زمین یادش نمیاد دیده باشه! حالا انقدر کند شده در تابستون به دلیل هوا!؟ جالبه ..اصلا رادیک رو ول کن..چشم این همه ادم مگه فقط یک کارشناس یا بازیکن باید نظر بده؟! انقدر کارشناسا نظرات اشتباه میدن..شما اگر بخوای هر حرفی میزنن باور کنی که دیگه هیچی
قسمت سیاه رنگی که در پستتون زدم! مرسی بنده نمیدونستم اونو..ممنون از اطلاعی که دادین.
در مورد بقیه حرفای شما...اب و هوا و resurface کردن زمین..اونقدری تاثیر نمیزاره که به شدن محسوس باشه! اونم به ندرت و با گرم شدن هوا درست میشه..نه اینکه 3-4 سال به همین شکل کند بمونه یا یهو یکسال تند بشه...یا کند بشه.
در مورد کند شدن و طولانی شدن رالی ها! بله زمین کند رالی رو طولانی میکنه..اما سوال اینجاست..چه قدر کند؟!
چمن خاصیتش به تند بودن هست . خاک خاصیتش به کند بودنه و هارد خاصیتش به نرمال بودن..اما امروزه انقدر اینارو عوض بدل کردن که بعضی وقت ها هاردکورت از کورت فیلیپ چاتریر رولاندگاروس هم کند تر هست! صدای بیشتر مردم و حتی خیلی از بازیکنا داره در میاد...
اگرم میخوان کند کنن باید اندازه ای باشه که طرف لذت ببره..نه با تمام قوا فرهند بزنی توپ کم جون برسه دست بازیکن حریف..یا اصلا بلند نشه! ابن بیشتر از حساسیت کم میکنه...
شاید پیش خودتون فکر کنن اون همه ادم همچین تصمیمی رو گرفتن حالا من یکی مخالفم! نه اینجوری نیست..در اکثر سایت های پر طرفدار و ....اگر سر به زنین متوجه میشین!
تنیس باید برای همه نو استایل بازی باشه!
همین کند کردن زمین باعث شده نسل بازیکنانی که زیاد serve&volley میکردن کم شه...بازیکنا بیشتر حالت دفاعی بگیرن و خیلی مسایل دیگه. اینا جذابیت نمیده...
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farshad.Roger به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2011, 10:07 AM   #295
manoochehr
Senior Member

آواتار manoochehr

پستها: 480
سپاس: 6,929
در 473 پست 3,523 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: 1نعلبندیان2کاناس3دل پترو 4موناکو5مویا6گونزالس7فدرر8گائودیو 9چلا 10کوریا11اکاسوسو12کالری13لئوناردو مایر14دلبونیس 15زبالوس16روبردو17گاسکه18هیوئیت19 مونفیس20برادران برایان21ونوس ویلیامز22سرنا ویلیامز23دالکو24کوزنتسووا25دمنتیوا26پنتا27هنین هاردن28کربر29هنگیس30ارانی31وزنیاکی32ایوانوویچ

دوست گرامی فرشاد راجر us open 2009 که راجر با خوان فینال بودن راجر کاملا تو اوج بود اگه اماده نبود که تا فینال نمیومد بالا تو سیمی فینال هم اون بازی زیبا رو با جوکو به نمایش گذاشت 3/0 برد و حتی نذاشت یک ست هم نواک ببره نواکی که همیشه برای راجر مشکل ساز میشه.خود فینال هم که خوان در 5 ست برد.دیگه راجر باید چطوری باشه تا شما بگید اوج راجرنمیشه که هر وقت راجر قهرمانی نمی گیره طرفداراش بگن تو اوج نیست یکم منطقی به موضوع نگاه کنید راجر همین الان هم که 29 سال داره هیچ مشکلی از لحاظ بدنی نداره تازه با تجربه تر و پخته تر هم شده.هر چقدر سن میره بالا می تونی از تجربت استفاده کنی کاری که راجر به خوبی داره اونو انجام میده.به نظر من راجر از 2003 تا 2011 همیشه عالی بوده حالا یک سال کمتر قهرمانی گرفته یه سال بیشتر و بردن راجر همیشه سخته مخصوصا اگه تو گراند باشه.
manoochehr آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی manoochehr به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2011, 10:18 AM   #296
Farshad.Roger
Roger's Fan

آواتار Farshad.Roger

نقل قول:
نوشته اصلی توسط manoochehr نمایش پست ها
دوست گرامی فرشاد راجر us open 2009 که راجر با خوان فینال بودن راجر کاملا تو اوج بود اگه اماده نبود که تا فینال نمیومد بالا تو سیمی فینال هم اون بازی زیبا رو با جوکو به نمایش گذاشت 3/0 برد و حتی نذاشت یک ست هم نواک ببره نواکی که همیشه برای راجر مشکل ساز میشه.خود فینال هم که خوان در 5 ست برد.دیگه راجر باید چطوری باشه تا شما بگید اوج راجرنمیشه که هر وقت راجر قهرمانی نمی گیره طرفداراش بگن تو اوج نیست یکم منطقی به موضوع نگاه کنید راجر همین الان هم که 29 سال داره هیچ مشکلی از لحاظ بدنی نداره تازه با تجربه تر و پخته تر هم شده.هر چقدر سن میره بالا می تونی از تجربت استفاده کنی کاری که راجر به خوبی داره اونو انجام میده.به نظر من راجر از 2003 تا 2011 همیشه عالی بوده حالا یک سال کمتر قهرمانی گرفته یه سال بیشتر و بردن راجر همیشه سخته مخصوصا اگه تو گراند باشه.
دوست عزیز من راجر هر چه قدر هم که خوب بوده باشه نمیشه منکر این شد که سال های اوجش از هر لحاظ 2004 تا 2008 بوده!
ببینین شما بخواین یا نخواین سن و بازی در مدت طولانی کار خودش رو میکنه...خیلی دلایل زیادی هست..
1-راجر در اون 2 باز به خصوص با نواک سال پیش نخواست خیلی به بدنش فشار بیاره ( یادتون هست 1 ست میبرد و 1 ست میباخت) نتونست مدام اون فشار رو حفظ کنه شبیه زمان جوانی! و خطاهای زیادی میکرد ...شاید هم عمدا این کارو میکرد که اگر ببره روز بعدش با رافا انرژی بیشتری داشته باشه) اما بحث سر اینه ..با محدودیت بازی میکرد!
الان راجر مصدوم شه باید خداحافظی کنه اما نواک مصدوم شه 1-2 سال دیگه باز میاد به اوج...ا
2-اون عطش لازم برای بردن رو نداره..بله تلاش میکنه ببره اما اگر نشد هم نشد..
و خیلی موارد دیگه..که همه تاثیر گذار هستن
من نمیگم راجر بد بازی کرد باخت..همیشه عالی بوده..اما به نسبت!

ویرایش توسط Farshad.Roger : 01-18-2011 در ساعت 10:26 AM
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farshad.Roger به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2011, 10:30 AM   #297
jiji-federer
Senior Member

آواتار jiji-federer

پستها: 198
سپاس: 2,736
در 188 پست 918 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر - جکوویچ - ورداسکو -

هرچی باشه نیکولای از نادال و خیلیایه دیگه بهترنه ولی قشنگتر بازی می کنه ولیاقتش جایگاهی بالاترازاینه که هست.ولی هیچ وقت نمی تونست رنک 1 باشه
jiji-federer آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی jiji-federer به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2011, 10:30 AM   #298
Mohammad Reza
Former Staff

آواتار Mohammad Reza

پستها: 2,097
سپاس: 16,684
در 2,094 پست 23,774 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فقط و فقط راجر فدرر بزرگ

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Farshad.Roger نمایش پست ها
دوست عزیز من راجر هر چه قدر هم که خوب بوده باشه نمیشه منکر این شد که سال های اوجش از هر لحاظ 2004 تا 2008 بوده!
ببینین شما بخواین یا نخواین سن و بازی در مدت طولانی کار خودش رو میکنه...خیلی دلایل زیادی هست..
1-راجر در اون 2 باز به خصوص با نواک سال پیش نخواست خیلی به بدنش فشار بیاره ( یادتون هست 1 ست میبرد و 1 ست میباخت) نتونست مدام اون فشار رو حفظ کنه شبیه زمان جوانی! و خطاهای زیادی میکرد ...شاید هم عمدا این کارو میکرد که اگر ببره روز بعدش با رافا انرژی بیشتری داشته باشه) اما بحث سر اینه ..با محدودیت بازی میکرد!
الان راجر مصدوم شه باید خداحافظی کنه اما نواک مصدوم شه 1-2 سال دیگه باز میاد به اوج...ا
2-اون عطش لازم برای بردن رو نداره..بله تلاش میکنه ببره اما اگر نشد هم نشد..
و خیلی موارد دیگه..که همه تاثیر گذار هستن
من نمیگم راجر بد بازی کرد باخت..همیشه عالی بوده..اما به نسبت! زمانی که هیچ محدودیتی نداشت و در اوج کار میکرد...هر بار با نواک بازی کرد برد!
من با این حرف شما مخالفم..جای که قرمز شده!
سال 2009 راجر یکی از بهترین سال های راجر بود!!!راجر تو هر 4فینال حضور داشت و این خودش یعنی موفقیت بزرگ!!تونست تو مسترز خاک نادال رو ببره..ویمبی و رولند رو پشت هم گرفت...این خودش یه فصل استثنایی هست...تازه نامزد اصلی جایزه لاریوس هم شد که دیگه بولت واقعا اون سال استثنا بود!!!
چرا راجر فشار نیاره رو خودش!!راجر تو بازی پارسال با نواک وابسته به سرویسش بود بیشتر که به مرور زمان این مشکل در تورنمنت های بعدی حل شد و اینکه اگه راجر روزش بود میتونست نواک رو راحت ببره!!!دیدید که هر وقت نواک آماده ،راجر آماده برنده میدان راجر بوده!!!چرا عمدا کنه!!!کی میگه راجر مصدوم شده باید خداحافظی کنه!!!مگه پارسال تو ویمبی مصدوم نبود!؟به نظر من راجر اوج عطش رو داره اگه نداشت پارسال پل رو استخدام نمی کرد و این همه تغییر تو بازیش نمیدیدیم راجر برای برگشتن به نامبر1 داره تلاش زیادی میکنه!همونجور که پارسال در آخر سال خیلی تلاش کرد..
Mohammad Reza آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad Reza به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2011, 10:42 AM   #299
Farshad.Roger
Roger's Fan

آواتار Farshad.Roger

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Roger-Federer1 نمایش پست ها
من با این حرف شما مخالفم..جای که قرمز شده!
سال 2009 راجر یکی از بهترین سال های راجر بود!!!راجر تو هر 4فینال حضور داشت و این خودش یعنی موفقیت بزرگ!!تونست تو مسترز خاک نادال رو ببره..ویمبی و رولند رو پشت هم گرفت...این خودش یه فصل استثنایی هست...تازه نامزد اصلی جایزه لاریوس هم شد که دیگه بولت واقعا اون سال استثنا بود!!!
چرا راجر فشار نیاره رو خودش!!راجر تو بازی پارسال با نواک وابسته به سرویسش بود بیشتر که به مرور زمان این مشکل در تورنمنت های بعدی حل شد و اینکه اگه راجر روزش بود میتونست نواک رو راحت ببره!!!دیدید که هر وقت نواک آماده ،راجر آماده برنده میدان راجر بوده!!!چرا عمدا کنه!!!کی میگه راجر مصدوم شده باید خداحافظی کنه!!!مگه پارسال تو ویمبی مصدوم نبود!؟به نظر من راجر اوج عطش رو داره اگه نداشت پارسال پل رو استخدام نمی کرد و این همه تغییر تو بازیش نمیدیدیم راجر برای برگشتن به نامبر1 داره تلاش زیادی میکنه!همونجور که پارسال در آخر سال خیلی تلاش کرد..
یکی از بهترین سال های راجر بود چون توی گرنداسلم ها عالی کار کرد و رلاندگاروس رو بالاخره برد! یادتون هست که هم در رلاندگاروس و هم در ویمبلدون از هر سال سخت تر برد ( بازی با رادیکی که همیشه به سادگی راجر میبرد ازش یا بازی با دلپترو و تامی هاس در رولاند گاروس که به ست 5 کشید و ....) در 2009 بسیار بهتر از 2008 بود ! در واقع 2009 راجر شبیه 2010 نادال بود...سال خیلی خوب اما به نوعی جام های خیلی زیاد رو نبرد! موفقیتش در اسلم ها بود...بله این 1 سال رو برای بازیکن طلایی میکنه اما بحث ما performance کلی راجر در طول سال هست نه فقط بردن جام های مهم!
بستگی داره چه مصدومیتی داشته باشه اگر جدی باشه شبیه دلپترو؟!(زبون من لال)
موافقم که فوق العاده بهتر شده و دوباره اون عطشه داره بر میگرده . اما به ناچار راجر داره با بعضی محدودیت ها بازی میکنه ...
پاول اناکن گفته: راجر در هر جامی و هر بازی که بازی کنه میتونه ببره و قهرمان شه اما احتمالا این اتفاق نمیفته این یعنی چی؟ یعنی راجر همه تلاشش رو روی بردن هر جامی که بازی کنه نمیزاره...شد شد . نشد هم نشد..خود راجر هم گفت که هدفش شبیه قدیم بردن هر جامی که بازی میکنه نیست! تلاشش رو میکنه اما هرچی داره رو نمیکنه...همه تلاشش رو نمیکنه!
چرا عمدا کنه؟ چون 3 ساعت راه رفتن شما رو کمتر از 1 ساعت دویدن خسته میکنه.....گفتم شاید راجر 1 ست میبرد 1 ست خیلی فشار نمیاورد که برای بازی فردا بدنش خیلی افت نکنه....فقط یک حدس هست این . نه چیز دیگه!
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farshad.Roger به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2011, 10:43 AM   #300
davidbeckham
Former Staff

آواتار davidbeckham

پستها: 2,940
سپاس: 13,894
در 2,791 پست 20,845 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نوواک -رافا نادال---تسونگا-خوان مارتین دلپوترو-پیت سمپراس -ماشا-انا ایوانوویچ

vamos rafa
come on juan

davidbeckham آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی davidbeckham به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
گرنداسلم اول، 2011، آزاد استرالیا، Australian Open

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)