بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2014 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > آزاد امریکا (US Open)

آزاد امریکا (US Open)

3-16 شهریور - نیویورک، امریکا

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: قهرمان US OPEN 2014؟
راجر فدرر 94 80.34%
نواک جوکوویچ 17 14.53%
استن واورینکا 1 0.85%
داوید فرر 0 0%
میلوس رائونیچ 1 0.85%
اندی مورای 1 0.85%
سایر بازیکنان 3 2.56%
رأی دهندگان: 117. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-05-2014, 12:58 AM   #271
lordmani
Member

آواتار lordmani

پستها: 76
سپاس: 666
در 79 پست 1,010 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اینم شد سوال؟ فدرر دیگه
پیش فرض پاسخ : تاپیک بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین گرنداسلم سال US OPEN 2014

پدیده 15 ساله آمریکایی تنیس زنان کیست؟

پیروزی سیسی بلیس دخترک 15 ساله امریکایی در راند اول اوپن امریکا توجه همه دنیا را به خود جلب کرد. با اینکه او در مرحله دوم حذف شد، اما سرنا ویلیامز به نسل بعدی تنیس امریکا خیلی امیدوار است

وقتی سیسی بلیس، دختر 15 ساله امریکایی داشت کاری بزرگ در اولین بازی و اولین حضورش در یک گرنداسلم – اوپن امریکا – انجام می‌داد، پدرش همه کار می‌کرد تا بتواند احساساتش را کنترل کند.

این دخترک 15 ساله که با گرفتن وایلدکارت وارد جدول اصلی مسابقات اوپن امریکا شده بود، در راند اول و طی یک بازی غیرقابل باور موفق شد دومینیکا کیبولکووا، بخت دوازدهم قهرمانی در اوپن امریکا را 6 – 1، 4 – 6 و 6 – 4 شکست دهد و ناباورانه راهی راند دوم مسابقات شود.

بزرگی و البته شگفتی کار او وقتی مشخص می‌شود که در نظر بگیرید این نوجوان اهل سان‌فرانسیسکو تا پیش از آغاز اوپن امریکا در رتبه 1205 جهان قرار داشت. یعنی نه جزو 100 تنیس باز برتر بود، نه جزو 500 تنیس باز و نه حتی جزو 1000 تنیس‌باز برتر جهان.

او با این پیروزی تبدیل شد به جوان‌ترین تنیس‌بازی که از سال 1996 تا کنون در اوپن امریکا به پیروزی رسیده.

گوردون بلیس، پدر کاترین کارتان که به سی‌سی معروف است پس از این پیروزی به اسوشیتدپرس گفت:«به من گفتند که نباید فریاد بکشم، نباید حرکت کنم و نه حتی حرفی بزنم. چون باعث می‌شود حواسش در بازی پرت شود. برای همین فقط مثل مجسمه ابوالهول فقط نشستم، لبخندی زدم و دعا کردم».

سی‌سی یک دختر بچه است. تازه دارد می‌رود کلاس دهم. کاری جز مدرسه رفتن و تمرین تنیس ندارد. اولین خاطراتش به اوپن امریکا برمی‌گردد به وقتی که ماریا شاراپووا بازی می‌کرد. شاراپووا نه تنها هنوز بازی می‌کند بلکه سنی هم ندارد که فکر کنیم مال خیلی وقت پیش است. این دخترک هنوز با دوستانش باید بازی کند. وقتی از او پرسیدند که طرفدار جاستین بیبر، ستاره تینجر موسیقی پاپ است گفت:«قبلا دوستش داشتم. چند سال پیش. وقتی کوچک‌تر بودم.» او حتی بعد از صعودش به راند دوم اوپن آمریکا اعلام کرد که پاداش 60 هزار دلاری خود را نخواهد گرفت تا بازیکن حرفه‌ای نشود و همچنان بتواند در سطح تنیس دانشگاهی آمریکا مسابقه دهد. این نوجوان گفت فعلاً می‌خواهد آماتور بماند و همه راه‌ها را به روی خود باز بگذارد.

پیروزی او در حالی رقم خورد که تیلور تاونسند، دیگر نوجوان امریکایی - او 18 ساله است – به سرنا ویلیانز 6 – 3 و 6 – 1 باخت. اما با همین سن کم در راند اول یو‌اس اوپن عملکرد خیره‌کننده‌ای داشت.

سرنا ویلیامز، زن شماره یک تنیس جهان از این که می‌بیند هموطنان جوانش اینچنین در تنیس می‌درخشند به خود افتخار می‌کند:«آینده فوق‌العاده‌ای پیش روی ماست. بازیکنان زیادی داریم که می‌توانیم به آن‌ها خوشبین باشیم».

بلیس البته در راند دوم اوپن امریکا شکست خورد. مقابل زارینا دیاس از قزاقستان. البته این تنیس‌باز 20 ساله نفر 48 جهان است و باختن به او اصلا ایرادی به بلیس وارد نمی‌کند. به خصوص با این توضیح که او بعد از این که ست اول را 3 – 6 باخت در ست دوم حریف قزاقش را 6 – 0 شکست داد و در نهایت با شکست 2 – 6 در ست سوم از ادامه رقابت‌ها حذف شد.

بلیس می‌گوید خودباوری دلیل موفقیتش بوده:«باور به این که می‌توانم موفق شوم اولین کاری بود که باید می‌کردم. وقتی وارد زمین شدم به خودم می‌گفتم که سعی کن از تجربه‌ای که به دست می‌آوری استفاده کنی. آن موقع اصلا فکر نمی‌کردم به عنوان فرد پیروز زمین مسابقه را ترک می‌کنم».

او حالا می‌خواهد در اوپن امریکا در بخش جونیورز مسابقه دهد. رقابتی که پارسال در دور سومش حذف شد.

مادرش اما آنقدر احتمال می‌داد دخترش پیروز شود که از فرط استرس حاضر نشد بازی‌اش را از نزدیک تماشا کند. اگر فکر می‌کرد دخترش بی‌شک می‌بازد بدون هیچ اضطرابی به ورزشگاه می‌رفت و به تماشای بازی او می‌نشست.

پدر بلیس گفت:«مادرش از من پرسید ست اول چه شد. من به او گفتم راستش را بخواهی او ست اول را برد. مادرش دیگر نمی‌توانست حرف بزند. باور نمی‌کرد. ما آن موقع به دخترمان افتخار می‌کردیم که توانسته یک ست در اوپن امریکا پیروز شود».

دومینیکا کیبولکووا که نفر 12 جهان و نایب‌قهرمان اوپن استرالیای امسال است، پس از باخت مقابل بلیس گفت:«انتظار نداشتم اینقدر پرشور بازی کند. فکر می‌کردم از آن دست بازیکنانی است که به زور توپ را برمی‌گرداند و این طرف و آن طرف می‌دود. این اتفاق در بازی نیفتاد. او واقعا باانگیزه و با برنامه بود. من را در همان ست اول شگفت‌زده کرد».

پیش از بلیس، آنا کورنیکووای روس که بعدها با انریکه ایگلسیاس، خواننده پاپ اسپانیایی نامزد کرد و تنیس را کنار گذاشت در 15 سالگی موفق شده بود در اوپن امریکا پیروز شود. در سال 1996. آخرین امریکایی‌ای هم که در 15 سالگی در اوپن امریکا پیروز شده بود مری جو فرناندز بود که سال 1986 این کار را کرده بود.

فرناندز که حالا تحلیلگر تنیس در شبکه ESPN است درباره بلیس می‌گوید:«او حالا باید دوباره روی هدفش تمرکز کند. نباید از اولین پیروزی‌اش خیلی خوشحال باشد. باید بداند که کار تازه برایش شروع شده است».
lordmani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی lordmani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2014, 04:26 AM   #272
MRF
Senior Member

آواتار MRF

پستها: 258
سپاس: 7,181
در 227 پست 1,381 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER- NADAL-MARIA SHARAPOVA WAWRINKA Juan Martin DEL POTRO Jo-Wilfried TSONGA GRIGOR DIMITROV

مونفيلس سعي داره با جنگ رواني اعصاب راجر را بهم بريزه كه موفق بوده
ست اول را برد
ست دوم هم با يك بريك جلو افتاده
بايد صبر كنيم ببينيم راجر به بازي برميگرده يا نه ؟
MRF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی MRF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2014, 04:43 AM   #273
Cross Court
Member

آواتار Cross Court

پستها: 33
سپاس: 39
در 32 پست 202 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Yevgeny Kafelnikov-Grigor Dimitrov-Borna Coric-Ernests Gulbis-Milos Raonic

چه جنگ روانی اخه!! راجر فدرر داره افتضاح بازی میکنه!! در سطح چلنجر هم نیست بازیش چه برسه مسترز!!

امیدوارم ست سوم بهتر بشه!!حیفه واقعا تو این مرحله با این وضعیت حذف بشه!!
Cross Court آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Cross Court به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2014, 05:27 AM   #274
Cross Court
Member

آواتار Cross Court

بازیکن (های) مورد علاقه: Yevgeny Kafelnikov-Grigor Dimitrov-Borna Coric-Ernests Gulbis-Milos Raonic

بالاخره راجر داره بازی میکنه...ارور بی خودی نمیده...به موق میاد جلوی نت...فورهندای مطمئن میزنه...

بک هند اسلایس های دقیق روی بیس لاین میزنه!!

خب با این بازی میشه امیدوار بود بهش...
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Cross Court به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2014, 05:50 AM   #275
Najmeh5576
Senior Member

پستها: 430
سپاس: 764
در 330 پست 1,027 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر، خواهران ويليامز، نادال ، منصور بهرامي ،

سلام من از الان لازي را دارم ميبينم اوضاع زياد جالب نيست ست چهارم 2-2 برابرند چهره راجر هم همچين جالب و جگنده نشون نميده.
Najmeh5576 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Najmeh5576 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2014, 05:51 AM   #276
ibo8631
Member

پستها: 55
سپاس: 19
در 43 پست 131 بار سپاسگزاری شده

کیا نخابیدن
راجر برگشتااااااااااا
ibo8631 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی ibo8631 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2014, 05:59 AM   #277
Najmeh5576
Senior Member

پستها: 430
سپاس: 764
در 330 پست 1,027 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر، خواهران ويليامز، نادال ، منصور بهرامي ،

چه سرويسايي ميزنه منفيلس ٢٢٠ ك در س !! نكنه تا الان هم اينجوري ست گرفته؟ يكي از دوستان ميگفت بايد از منفيس ترسيد! اگه اينجور باشه راجر گوث را كه وحشتناكتر سرويس ميزد گرفته.
Najmeh5576 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Najmeh5576 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2014, 06:07 AM   #278
Cross Court
Member

آواتار Cross Court

عجب بازی شده!!!! دو تا متچ پوینت نجات داد فدرر...

الان بریک کرده مونفیلس رو ست چهارم نتیجه 6.5 فدرر اگه سرویسش رو بگیره میشن 2.2...

به این میگن بازی!!
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Cross Court به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2014, 06:13 AM   #279
Cross Court
Member

آواتار Cross Court

2.2...مونفیلس روحیش خرابه...اگه فدرر اول ست پنج بتونه بریکش کنه کارش تمومه...
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Cross Court به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-05-2014, 06:32 AM   #280
lordmani
Member

آواتار lordmani

پستها: 76
سپاس: 666
در 79 پست 1,010 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اینم شد سوال؟ فدرر دیگه

جونمو به لبم اوردی تا ببری ولی مهم نیست راج دیدن بازیت حتی اگه ببازی هم ارزش بیدار موندن رو داره . صعود راجر عزیز رو به نیمه نهایی تبریک میگم .
lordmani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی lordmani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)