بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2014 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > آزاد امریکا (US Open)

آزاد امریکا (US Open)

3-16 شهریور - نیویورک، امریکا

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: قهرمان US OPEN 2014؟
راجر فدرر 94 80.34%
نواک جوکوویچ 17 14.53%
استن واورینکا 1 0.85%
داوید فرر 0 0%
میلوس رائونیچ 1 0.85%
اندی مورای 1 0.85%
سایر بازیکنان 3 2.56%
رأی دهندگان: 117. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-01-2014, 02:52 PM   #181
289
Banned Users

پستها: 214
سپاس: 594
در 188 پست 597 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نواک رافا گولبیس ماشا هالپ موگوروزا کویتووا
پیش فرض پاسخ : تاپیک بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین گرنداسلم سال US OPEN 2014

نقل قول:
نوشته اصلی توسط King Rojer Federer نمایش پست ها
از سال 2000میلادی تا العان ...................
از سال 2000 تا الان
بفرمایید افتخارات راجر در اون سال یعنی نوزده سالگیش چی بوده؟
289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-01-2014, 03:15 PM   #182
289
Banned Users

رافائل نادال پارٍرا (به اسپانیایی: Rafael Nadal Parera) مشهور به رافا (Rafa) (زادهٔ ۳ ژوئن ۱۹۸۶) تنیس‌باز حرفه‌ای اسپانیایی در شهر ماناکور، جزیرهٔ مایورکا از جزایر بالئارس متولد گردید. پدر او سباستین نادال، یک تاجر اسپانیایی و مالک رستوران ساپونتا و مادرش آنا ماریا پریرا نام دارد و خانه‌دار می‌باشد.
نادال در یک خانواده کاملاً ورزشی چشم به جهان گشود. عموی وی میگل آنخل نادال می‌باشد که سالها در تیم ملی فوتبال اسپانیا و نیز در تیمهای باشگاهی مایورکا و همچنین بارسلونا، فوتبال بازی کرد. لازم به ذکر است که رافایل از طرفداران باشگاه رئال مادرید اسپانیا می‌باشد.
عموی دیگر وی، تونی نادال، از تنیسورهای حرفه‌ای کشور اسپانیا بود، که رافائل را در حالیکه تنها ۳ سال داشت، تشویق کرد که به ورزش تنیس روی بیاورد و از همان سالها بود که وی آموزش این رشته را زیر نظر عموی خویش آغاز نمود... در سن ۸ سالگی قهرمان مسابقات تنیس زیر ۱۲ سال کشور اسپانیا شد. نادال در سن ۱۲ سالگی همزمان قهرمان مسابقات زیر ۱۲ سال اسپانیا و همچنین قهرمان مسابقات تنیس زیر ۱۲ سال اروپا شد. وی تا آن سال همزمان بطور حرفه‌ای فوتبال نیز بازی می‌کرد... ! ولی از مسابقات اروپایی به بعد، فقط تمرکزش را بر روی تنیس قرار داده و فوتبال حرفه‌ای را عملاً کنار گذاشت. در سن ۱۵ سالگی وارد دنیای حرفه‌ای تنیس شد. در سال ۲۰۰۲ در حالیکه تنها ۱۶ سال داشت، توانست تا مرحله نیمه نهایی مسابقات تنیس ویمبلدون، برسد. در سن ۱۷ سالگی برای اولین بار در مقابل راجر فدرر در دور سوم مسابقات ویمبلدون قرار گرفت ولی شکست خورد.
در سن ۱۸ سالگی در جام دیویس، توانست مقام دوم را کسب کند.
در سن ۱۹ سالگی برای اولین بار در مسابقات آزاد فرانسه شرکت کرد و به اولین قهرمانی خود دست یافت...
وی مرد شماره یک تنیس جهان در رده بندی تاریخ ۱۷ خرداد ۱۳۸۹ می‌باشد.
نادال ۱۳ گرنداسلم یک نفره، مدال طلای المپیک ۲۰۰۸ در بخش یکنفره،۲۶ قهرمانی مسترز یا تور انجمن تنیس حرفه‌ای هزار امتیازی، ۱۴ پانصد امتیازی و قهرمانی جام دیویس تنیس برای تیم اسپانیا را در سال‌های ۲۰۰۴، ۲۰۰۸، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ را در کارنامهٔ افتخارات خود دارد. نادال از تاریخ ۱۸ اوت ۲۰۰۸ تا تاریخ ۵ ژوئیه ۲۰۰۹ مرد شماره یک تنیس دنیا بود.
وی همچنین اولین و تنها تنیس باز مرد در دنیا می‌باشد که یک گرانداسلم (آزاد فرانسه) را ۹ بار برده است.

راجر فدرر(به فرانسوی: Roger Federer) (زاده: ۸ آگوست۱۹۸۱)

فدرر تا ۱۶ سالگی مدام مصدوم بود و نمی‌توانست خوب و مرتب به تمرین بپردازد، اما سرانجام با بهبود مصدویت‌هایش توانست در سال ۱۹۹۸ به دنیای حرفه‌ای تنیس وارد شود و به اتحادیه تنیسورهای حرفه‌ای جهان بپیوندد. رویارویی وی با بیون بورگ در اوایل ورودش به جمع حرفه‌ای‌ها که با شکست راجر همراه بود درسهای بزرگی به وی داد و پس از شکست از این قهرمان پر آوازه آن سالها، فدرر در مسیر رو به رشد قرار گرفت. راجرر در سال ۱۹۹۸ وارد تیم دیویس کاپ سوئیس شد و در حالی که کم سن و سال ترین عضو تیم سوئیس بود بعنوان بهترین تنیسور تیم برگزیده شد. تورنمت میلان اولین تورنمنت جهانی بود که فدرر توانست به قهرمانی در آن دست یابد. فتح این تورنمنت در سال ۲۰۰۱ برای راجر محقق شد و این آغازی بود بر قهرمانی پیاپی اعجوبه تنیس جهان.
قدیمی 09-01-2014, 03:41 PM   #183
rojhin
Senior Member

آواتار rojhin

پستها: 316
سپاس: 3,786
در 301 پست 2,152 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط 289 نمایش پست ها
مایلم امشب راجر گرانویرز را ببره و البته مشتاقم بازی پایاپای و زیبایی بشه
بی صبرانه منتظرم جورشه بازی دیمیتروف و فدرر که من صددرصد روی دیمیتروف شرط میبندم
سینا جان و مانی عزیز دقت کردین که دوستمون تعریف جدیدی از شرط میبندم رو ارائه کردن ، از دید ایشون من صد در صد روی دیمیتروف شرط میبندم یعنی ( کنایه ) به پیروزی دیمیتروف اطمینان دارم نه اینکه دعوتنامه براتون بفرستم که بیاین شرط ببندیم . امیدوارم هر چه زودتر این تعریف زیبا از جمله شرط میبندم به اسم خودشون وارد مکالمات روزمره مردم بشه .
آخه بزرگوار وقتی میخوای جا بزنی و مغلطه کنی یه چیزی بگو که حداقل همون هم صنفهای قلیلت باور کنن نه اینجوری که حالا همه نه تنها متوجه پوشالی بودن گفته هات شدن بلکه براشون مسجل شده که هیتر راجر بودنت هم مثل حرف زدنت رو هواست و هر از چند گاهی برای اظهار وجود هم که شده یه چیزی همینجوری رو هوا می پرونی . خوب آخه چرا اصراریه که اینجوری باعث ضایع شدن خودت بشی ؟؟؟؟

rojhin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rojhin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-01-2014, 03:47 PM   #184
saeedshl
Member

آواتار saeedshl

پستها: 85
سپاس: 90
در 76 پست 821 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: تاریخ تنیس = roger federer

مصاحبه راجرفدرربعدازپیروزی برمارسل گرانویرز
خلاصه شده وسوالاتی رامینویسم که تاکنون ننوشته ایم
س.وقتیکه مسابقه بدلیل شرایط اب وهوایی متوقف شدایاتغییرشرایط به شمادران مسابقه کمک کردیااینکه وقت کافی داشتیدتاخودتان رابازیابی کنید(پیداکنید)
فدرر.خب من قطعابعدازان بهتربازی کردم.اولین 7 گیم خیلی سریع اتفاق افتاد.من فکرمیکنم بزرگترین اختلاف بادبود.وقتی مابیرون رفتیم هواکاملابادی طوفانی بودووقتی برگشتیم اساسآ بادوطوفان وجودنداشت
س.اخرین باری که دراستادیوم خالی بازی کردیدچه زمانی بود؟
فدرر.نمیدانم.بخاطرنمیاورم.میتواندخیلی هم زمان دوری نباشدامابیادنمیاورم.
دران شرایط (منظورشرایطی که یک ست عقب هستید)شماواقعانگران نیستیدچه 5 نفروچه 20000 نفردراستادیوم باشند
دران زمان شمافقط بایدبه مسابقه برگردید.من فکرمیکنم همه چیزکارکردودرپایان به کام طرفداران بود
تلوبزیون وماکمی احساس متفاوتی داشتیم اماعالی بودکه بااین روش همه چیزکاملا پرشد
س.اکنون کاملاقطعی است که شماباباتیستابازی میکنید.افکارتان درباره او؟
فدررمن هرگزبااوبازی نکرده ام.من فکرمیکنم اواینجا خوب کارکرده است.مگراوامسال 3 تورنمنت رادر3 سطح متفاوت نبرده است؟
اوروی پاهایش خیلی سریع است.او(پوئنهای) زیادازدست نمیدهد
اوباثبات است وسرویس اولهای خوبی دارد.من بایدبپذیرم که اواماده است(روی فرم است) زیرااوازمدرسه تنیس اسپانیامیاید.انهاهمیشه اماده (جلو) رفتن هستند
س.شماباتعدادی بردویک فینال گرنداسلم اینجاامده اید.درباره راجرفدررامسال وراجرفدررسالهای 2004الی 2007 چه فکرمیکنید؟
فدرر.خب من فکرمیکنم که امروزه بازیکن بهتری هستم.حدس بزنیدچقدرزمان زیادی رفته است وچقدرزمان روی تمریناتم دران سالهاگذاشتم که من احساس میکنم روی سرویسهایم قدرتمندبودم
من گمان میکنم اکنون دروالی بهترهستم.من درطی این سالهاچیزهای زیادی رابایدیادمیگرفتم
امااین بزمانی برمیگرددکه بطورباورنکردنی من در شرایطی بودم که اعتمادبنفس زیادی داشتم.
جاییکه من به 10 نفربرترنمیباختم.من فینالهاراازدست نمیدادم.این مربوط بزمان دوری است ومن بیادندارم که به کسی باخته باشم.چگونه وچطوراتفاق میافتادکه من ذهنیت قوی داشتم.انرابه انصورت امروزندارم اماوقتی به انزمان برمیگردم میبینم به اندازه دلخواهم نبرده ام.
فکرمیکنم این باعث تفاوت میشودوبااینحال خشنودم ازشرایطی که کارهاامسال پیش میرود
س.شماگفتیدازمسافرت لذت میبریدوگاهی اوقات هم بطورغیرعادی مثل سیرک است.ممکنه یکی دوتاازمواردعجیب غریب رامثال بزنید؟
فدرر.ازدست دادن پروازها.شمامیدانیدسال قبل اتفاق افتاد.من ان احساسات رامیشناسم.اینگونه احساس میشود که شمابدترین ادم جهان هستی.شممیدانیدچون اصرارداریدنامرتب باشیدوخانه راسرموقع ترک نمیکنیدویاهرانچه که اینگونه پیش میرود
بنابراین من منظورم اینست که ماهمه به مسافرت میرویم واین چیزهااتفاق میافتد.
افرادخیلی زیادی هستندکه شماهرگزنمیخواهیدبعضی ازانهارادوباره ببینیدزیراانهاصادق ومهربان نیستند.
بنابراین ازیک دیدگاه هم بیش ازحدجالب است.شمامیدانیدبایدازاین مواردعبورکنید.
به این دلیل است که من فکرمیکنم شمادرحین مسافرت چیزهای زیادی یادمیگیرید.
چگونه با این استرسهاکنارمیاید.
برای چمدانها-برای خروج وکنترل پاسپورت-پرکردن وسائل-بادانستن اینکه بکجامیروید-چگونه سازماندهی میشوید
وقتی شمامسافرت میکنیدهرگزپایان نمیگیرد.
اضافه کنیدبه اینهاکه شمامیخواهیدبایک گروه بزرگی مسافرت کنید.شماچمدانهاوباروبندیل زیادی دارید
این بوضوح مشخص است که فشاربیشتری روی شانه های شمامیگذارد.
من همیشه همه چیزوکمک همراه خوددارم اماباوجوداین هنوزعمل خردکردن بامسافرت همراه است واینهم موردی است که من اصلا دوست ندارم.رسیدن به مکان های جدیدواقعاباخونسردی تمام این مواردمیگذرند.
من بوضوح چیزهای زیادی داشته ام که درزمانم بعنوان مسافرجهانی اتفاق افتاده است امابه ان لحظات که برمیگردم واقعابجای مواردمنفی بعنوان تجربه درنظرمیگیرم.

منبع:آقای علیپور

ویرایش توسط saeedshl : 09-01-2014 در ساعت 03:58 PM
saeedshl آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی saeedshl به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-01-2014, 03:52 PM   #185
289
Banned Users

نقل قول:
نوشته اصلی توسط rojhin نمایش پست ها
عاشقتم اسطوره دوست داشتنی و تموم نشدنی ام
ببینید کسی که امضای پای هر نوشته اش یک جمله سخیف و مزخرف مثل اینه مشخصه که نمیتونه نوشته های منو بفهمه
و اصلا ارزش وقت گذاشتن و بحث کردن نداره
درحقیقت هرکسی اندازه عقل و شعورش از هر مطلبی برداشت میکنه
راحت باش و این بچه بازیها را تمومش کن
پ.ن:این سایت کودکستان نیست

جالبه چند دقیقه پیش یک پیام خصوصی دریافت کردم
که کاملا تایید کننده نظر قبلیمه اینهم مضمونش البته با سانسور
درود
بابا این .... یه آدم....خالی بنده
کاری به کارش نداشته باش
شرطشم ببازه پولشو نمیده

ویرایش توسط 289 : 09-01-2014 در ساعت 04:15 PM
قدیمی 09-01-2014, 04:16 PM   #186
sina1993
Senior Member

آواتار sina1993

پستها: 207
سپاس: 3,083
در 189 پست 1,318 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
دوست محترم از کل کل و ادعای پوچ خوشم نمیاد کسی که ندیده و نشناخته شخص دیگه را از پشت کامپیوترش دعوت به شرط بندی میکنه بنظر من دنبال مطرح کردن خودش و کل کل بی حاصله. وقتی من میگم صددرصد روی دیمیتروف شرط میبندم کنایه از اینه که به پیروزی دیمیتروف اطمینان دارم نه اینکه دعوتنامه بفرستم برای حضرات که بیاین شرط ببندیم
دوست عزیز هدف من از عنوان کردن اون پیشنهاد ثابت کردن این موضوع بود که شما به حرفهایی که درباره راجر میزنید اعتقاد ندارید(اگه من اهل شرطبندی بودم درباره قهرمانی راجر با مانی جان شرط میبستم ) و بر خلاف گفته هاتون از فدرر تنفر دارید قصد داشتم پستهاتون رو بذارم ولی برای اینکه بیش از حد پستم طولانی نشه فقط قسمتی که مربوط به راجره رو مینویسم.
واکنش شما موقع برد راجر:حریفش فقط به خودش باخت -بیشتر از اینکه از راجر بازی عالی دیده باشیم از حریفش بازی بسیار بسیار ضعیف دیدیم و حریفش در حد رنک 150 بود مثل دفعه قبل _ فدرر باید ممنون قرعه خوبی باشه وگرنه تا حالا باید چمدوناش رو میبست-راجر متوسط بود حریفش فقط با دابل فولت بهش امتیاز داد
بعد از باخت راجر هم توی فینال تورنتو هم گفتید سونگا معمولی معمولی و در حد رنک 15 تا 20 بود و سونگا مسیر سختی برای رسیدن به فینال داشت(به نظر میرسه اشاره شما درباره مسیر سخت به بازی مقابل جوکوویچ هست)ولی امشب کاملا متوسط بود و...
اگه صحبتهای شما از تنفر نیست پس میشه بگید بر چه اساسیه؟ البته بحث درباره صحبتهای شما زیاده ولی بقیه صحبتهاتون از اونجایی که نظر شخصیتون بود و به این موضوع مربوط نمیشد عنوان نکردم ولی با این وجود یک مسئله برام جای سواله که چطور شما جوکوویچ رو مدعی شکستن رکورد گرنداسلم فدرر میدونید(نظر شخصیتون هست و به من ارتباطی نداره ولی از اونجایی که تاپیک بحثه اگه میشه دلایلتون رو بگید ممنون میشم )

ویرایش توسط sina1993 : 09-01-2014 در ساعت 04:31 PM
sina1993 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی sina1993 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-01-2014, 04:30 PM   #187
289
Banned Users

نقل قول:
نوشته اصلی توسط sina1993 نمایش پست ها
دوست عزیز هدف من از عنوان کردن اون پیشنهاد ثابت کردن این موضوع بود که شما به حرفهایی که درباره راجر میزنید اعتقاد ندارید(اگه من اهل شرطبندی بودم درباره قهرمانی راجر با مانی شرط میبستم ) و بر خلاف گفته هاتون از فدرر تنفر دارید قصد داشتم پستهاتون رو بذارم ولی برای اینکه بیش از حد پستم طولانی نشه فقط قسمتی که مربوط به راجره رو مینویسم.
واکنش شما موقع برد راجر:حریفش فقط به خودش باخت -بیشتر از اینکه از راجر بازی عالی دیده باشیم از حریفش بازی بسیار بسیار ضعیف دیدیم و حریفش در حد رنک 150 بود مثل دفعه قبل _ فدرر باید ممنون قرعه خوبی باشه وگرنه تا حالا باید چمدوناش رو میبست-راجر متوسط بود حریفش فقط با دابل فولت بهش امتیاز داد
بعد از باخت راجر هم توی فینال تورنتو هم گفتید سونگا معمولی معمولی و در حد رنک 15 تا 20 بود و سونگا مسیر سختی برای رسیدن به فینال داشت(به نظر میرسه اشاره شما درباره مسیر سخت به بازی مقابل جوکوویچ هست)ولی امشب کاملا متوسط بود و...
البته بحث درباره صحبتهای شما زیاده ولی بقیه صحبتهاتون از اونجایی که نظر شخصیتون بود و به این موضوع مربوط نمیشد عنوان نکردم ولی با این وجود یک مسئله برام جای سواله که چطور شما جوکوویچ رو مدعی شکستن رکورد گرنداسلم فدرر میدونید(نظر شخصیتون هست و به من ارتباطی نداره ولی از اونجایی که تاپیک بحثه اگه میشه دلایلتون رو بگید ممنون میشم )
دوست عزیز این ادعای بزرگ و ماموریت تقریبا غیر ممکنیه
شاید چنین چیزی را مطرح کرده باشم شاید بعد از قهرمانی ویمبلدون 2014
که در اینصورت تا حدود زیادی احساسی بوده
این مستلزم اینه نوله تا در دوران اوجشه یا تا حدود 32 سالگی از هر 4 گرند سال
حداقل سه تاش را ببره خیلی سخته خیلی سخت

باز هم میگم اگر از راجر نفرت داشتم اعلام میکردم فکر نمیکنم در این سایت به این خاطر کسی را دار بزنند!
اصولا راجر شخصیتی نیست که کسی بخواد ازش متنفر بشه اگر بشنوم کسی از نوله یا رافا متنفره برام باور پذیرتره تا راجر
راجر در داخل زمین و حاشیه اون یک جنتلمن و مرد دوست داشتنیه

ویرایش توسط 289 : 09-01-2014 در ساعت 04:38 PM
قدیمی 09-01-2014, 04:37 PM   #188
D3ADMAN
Senior Member

آواتار D3ADMAN

پستها: 578
سپاس: 1,862
در 505 پست 1,987 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: مردها :جکوویچ - ماری - مونفیلس - نیشیکوری - دلپو - سونگا (متنفر از فدرر) زن ها : لی نا - هانتوکووا - شاراپووا - سرنا - بوشارد

نقل قول:
نوشته اصلی توسط King Rojer Federer نمایش پست ها
شما ابتدا یاد بگیر چجوری راجر نوشته میشه ، سپس بیا و حرف از سال 2000 به بعد بزن . اطلاعات ویکی پدیایی رو دیگه همه دارن
D3ADMAN آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی D3ADMAN به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-01-2014, 04:52 PM   #189
Maani
Senior Member

آواتار Maani

پستها: 668
سپاس: 5,015
در 615 پست 4,138 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal

جناب 289 بزرگوار چرا طفره میری؟ کی به شما پیام خصوصی داده؟ من به کسی شرط نبستم که پولشو ندم. اگه راست میگی بگو کی گفته. یا برام پیام خصوصی کن کل متن و اسمشو تا به همگان توضیح بدم
در مورد شرط هم چرا داری از زیرش در میری. من میگم راجر میبره شما میگی دیمیتروف. اگه مردی بیا شرط ببندیم.
Maani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Maani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-01-2014, 05:01 PM   #190
sina1993
Senior Member

آواتار sina1993

پستها: 207
سپاس: 3,083
در 189 پست 1,318 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
ببینید کسی که امضای پای هر نوشته اش یک جمله سخیف و مزخرف مثل اینه مشخصه که نمیتونه نوشته های منو بفهمه
و اصلا ارزش وقت گذاشتن و بحث کردن نداره
درحقیقت هرکسی اندازه عقل و شعورش از هر مطلبی برداشت میکنه
راحت باش و این بچه بازیها را تمومش کن
پ.ن:این سایت کودکستان نیست
شما بدون ارائه دلیل فقط داری درباره مسائل مختلف کلی گویی میکنی میشه بگین کجای امضای روژین جان اشکال داشت؟
فدرر رو به خاطر رکوردهایی از جمله نامبروانی و گرنداسلم و... اسطوره میدونن و از اونجایی که فدرر در 33 سالگی شانس دوم یواس اپن میدونن و علاوه بر موفقیتهای این فصل شانس زیادی برای تموم کردن سال به عنوان رنک1 داره بهش تموم نشدنی میگن
درباره دو کلمه اخر امضای روژین عزیز هم وقتی فردی طرفدار تنیسوری هست طبیعتا بهش علاقه داره (البته شما رو نمیدونم)برای همین دوستش داره
شما وقتی میخوای توی امضات موضوعی رو بنویسی معمولا سعی میکنید علاوه بر اینکه خلاصه بنویسید بهترین کلمات رو برای رسوندن منظورتون انتخاب میکنید برای همین به جای اینکه بنویسید خیلی دوستت دارم فدات بشم قربونت برم و... مینویسید عاشقتم
البته فهمیدن این مسائل مشروط به داشتن اطلاعاتی در زمینه نگارش هست

ویرایش توسط sina1993 : 09-01-2014 در ساعت 05:12 PM
sina1993 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی sina1993 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)