بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2016 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > آزاد استرالیا (Australian Open)

آزاد استرالیا (Australian Open)

28 دی - 11 بهمن - ملبورن، استرالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-23-2016, 11:43 AM   #41
farzin123
Member

پستها: 48
سپاس: 8
در 43 پست 593 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر و تحلیل و گفتگو پیرامون مسابقات تنیس Australian Open 2016 نخستین گرند اسلم فصل

فدرر 17 سال پی در پی در اوپن استرالیا شرکت می کنه و الان با رنک 3 هنوز هم مثل جوان های تور پیش می رود و پیروزی هایی کسب می کند.
اکثر همسن و سال های فدرر بازنشسته شده اند مثل رادیک و Hewitt و Ferrero و غیره.........البته به غیر از فرر. اینم کارنامه اسطوره
farzin123 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی farzin123 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-23-2016, 11:50 AM   #42
farzin123
Member

پستها: 48
سپاس: 8
در 43 پست 593 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر و تحلیل و گفتگو پیرامون مسابقات تنیس Australian Open 2016 نخستین گرند اسلم فصل

کارنامه
تصاویر پیوست شده
نوع فایل: jpg ff4.jpg (74.2 کیلو بایت, 104 نمایش)
farzin123 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی farzin123 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-23-2016, 01:24 PM   #43
aretobe7
Member

آواتار aretobe7

پستها: 98
سپاس: 558
در 98 پست 940 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER/ MansourBahrami/Stan/Masha /Tommy Hass/Pete Sampras/Anna Ivanovic / Vicka Azarenka

خیلیا در مورد تاثیر حضور لوبیچیچ در فدرر سوال می کنند. همین سوال از متز ویرلاندر هم پرسیده شد. مضمون صحبت او به این موارد اشاره می کرد. متز می گفت که کلا می تونه تاثیر بر روی توجه بیشتر بر روی اعداد و ارقام باشه. (همونجور که می دونید لیوبیجیچ بعد از دوران حرفه ای به عنوان بازیکن به تلویزیون اسکای ایتالیا رفت تا در اونجا به تفسیر و آنالیز بپردازه و تبدیل شد به یک آنالیزور. معمولا آنالیزور ها به اعداد و ارقام توجه بیشتری نشون می دهند)
به نظر من اولین نکته ای که با عدد و رقم به راجر ثابت شده درصد امتیازات برده شده در صورت زدن Backhand down the line بوده. به وضوح درصد پوینت هایی که در اون راجر از این ضربه استفاده می کنه داره رفته بالا. بارها هم به این موضوع اشاره شده قبلا که به خصوص در مقابل نواک و رافا اشاره شده که تنها چیزی که شاید بتونه راجر رو کمک کنه استفاده زیاد از این ضربه است (مثل استن). البته منکر این نیستیم که حضور اسطوره ای مثل ادبرگ در باکس اعتماد به نفس خاصی به بازیکن میده. مثل حضور بکر در باکس جکوویچ. ولی به نظر من فدرر به اینگونه نگاه کردن به بازی نیاز داشت. مثالی که متز بیان کرد این بود، در بازی ها با رافا، رافا تقریبا 100% سرو دوم ها رو روی بکهند راجر میزد. این در حالی بود که راجر فقط 3 یا 4 تارو Run Around می کرد. اگر مثلا راجر ببینه که در طول دوران رافا 98 درصد مواقع سرو 2 روی بکهند اون میزنه راحت تر میتونه مسیر ها رو پیشبینی کنه. به هر حال امیدوارم این تغییر برای راجر خوب باشه و باعث پیشرفتش حتی در این موقعیت از دینای حرفه ایش بشه. کما اینکه از لحاظ کیفیت بازی به نظر من در بهترین سطوح خودش قرار داره.
aretobe7 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
19 کاربر زیر از شما کاربر گرامی aretobe7 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-23-2016, 04:10 PM   #44
behsen
Senior Member

آواتار behsen

پستها: 153
سپاس: 257
در 153 پست 1,035 بار سپاسگزاری شده

خب سه دور از مسابقات تموم شد و به جز نادال تمام مدعیان به دور چهارم رسیدن. از سمت نادال استاد کوزنتسف به دور چهارم رسید، و این اولین باریم هست که به یک هشتم یه گرند اسلم میرسه، فکر کردن به این موضوع شاید باعث افسوس بیشتر هوادارای رافا بشه.

اما بر خلاف انتظار بازیهای مدعیان بالا و پایین جدول خیلی خوب و تماشاگر پسند از آب در اومد، هم دیروز جوکو و هم امروز ماری مقابل سپی و سوزا کمی اذیت شدند. نواک که بازی رو خیلی محکم و مقتدرانه شروع کرد در آستانه بیگل کردن ست اول هم بود توی دو ست بعدی با بازی هجومی و کم اشتباه و سرویس های خوب سپی کمی به چالش کشیده شد و چندجا سرویسای خوبش به کمکش اومد و تونست خودشو از مخمصه رها کنه. الان جوکو 39 بازی متوالیه که مقابل حریفان ایتالیایی برنده میشه. دور بعد هم به نظر من بازی نسبتا آسون و کم درد سری داره، سیمون نمیتونه هیچ خطری برای نواک ایجاد کنه.

بازی موری-سوزا به نظر من تا اینجا یکی از بازیهای خیلی خوب تورنومنت بوده، سوزا که تا قبل از این تو هارد 6 بازی متوالی به ماری باخته بود و حتی یه ست هم نگرفته بود امروز تو بیشتر زمان بازی پا به پای ماری پیش رفت و رالی های خیلی زیبایی هم داشتند. سوزا تقریبا به اندازه ی خود ماری بریک پوینت داشت، فقط چندجا اسیر تجربه و همینطور شانس ماری شد. توی ست اول 3 بار لبه ی تور به کمک ماری اومد و امتیازای حساسی رو بهش داد که اگه اینطور نمیشد شاید سرنوشت بازی هم تغییر میکرد.

استن هم که 3 4 سالی هست توی استرالیا خوب کار میکنه و تا اینجا مطابق انتظار اومده بالا، بازیش با استپانک رو دیدم، کماکان مثل دو سال گذشته از نظر بدنی کاملا سرحال و آماده و به قول معروف رو فرم هست که با توجه به سن و سالی که داره واقعا جالبه این موضوع. دور بعدی حساس ترین بازی قطعا بازی استن-رائونیکه، خیلی دلم میخواد ببینم رائونیک واقعا چیزی برای ارائه دادن مقابل نفرات بالای رنکینگ داره یا همینجوری یه چیزی گفته که اگه راهی واسه بردن نواک پیدا کنم میتونم قهرمان شم!

بازی فد رو هم فقط چند گیم جسته گریخته تونستم ببینم، اما میدونستم دیمیتروفو تقریبا راحت میبره، در کل اصن نمیدونم روی یه تنیسور متوسط مث دیمیتروف چرا اینقدر مانور داده میشه!

اما تو بخش زنان طبق معمول سرنا مث بولدوزر داره از رو همه رد میشه من این یکی دو سال بازیهای زیادی ازش دیدم، انصافا خیلی خوب تنیس بازی میکنه و اصلا اینطور که بعضیا میگن موفقیتش فقط به خاطر قدرت بدنی و زور بازو و این حرفاست نیست! آزارنکا هم تورنومنت خیلی خوبی داشته تا الان، 3 بازی کرده و هنوز در مجموع 6 گیم نباخته! بانو ماریا هم که این دور با بنچیچ بازی داره، بازی آسونیم نیست، به نظرم اگه همین دور شکست بخوره خیلی بهتر از اینه که برای بار هزار و سیصدم سرنا راه فرودگاه رو بهش نشون بده! در نهایت فکر میکنم رادوانسکا و مدیسون کیز در کنار همین سرنا و آزارنکا نیمه نهایی زنان رو برگزار میکنند.

این عکسو دیدم یاد قدیما افتادم. یاد اولین استرالین اوپنی میفتم که از یورو اسپورت زنده میدیدم، سال 2006، فد از اواسط 2005 همه رو درو میکرد، 2006 هم به فینال رسید و از اونورم باغداتیس شگفتی ساز شده بود، اومد و ست اول فینالم برد و همه فکر میکردن یه پدیده جدیده، ولی خب داستان استاد باغداتیسم به همون استرالیای 2006 ختم شد دقیقا روز فینالم یادمه که به خاطر درس مضحک آمادگی دفاعی باید میرفتیم میدون تیر و بنده به خاطر همین بازی فینال اصلا کل و یوم مدرسه نرفتم و نشستم پای تلویزیون و از دیدن فینال لذت بردم! یادش بخیر، چه زود پیر شدیم

ویرایش توسط behsen : 01-23-2016 در ساعت 09:18 PM
behsen آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-23-2016, 05:00 PM   #45
ARY143
Senior Member

پستها: 167
سپاس: 669
در 149 پست 1,265 بار سپاسگزاری شده

سلام خدمت یاران همیشگی

دوستمون "behsen " به موضوعی جالبی اشاره کردند که خیلی با اهمیت هست
("نواک" آخرین باری هم که مقابل یه بازیکن خارج از تاپ 20 شکست خورده برمیگرده به 10 سال پیش)

راستش رو بخواهید خیلی وقته که می خوام با باخت نواک در دور اول یا دوم یک تورنمنت، خیر مقدم بگم به نواکیون عزیز جهت ورودشون به این کلوپ خاص که راجریون و نادالیون از سابقونش هستند ولی عمرا این اتفاق بیفته

به عقیده من این عملکرد و این رکورد علاوه بر موارد قبلی که نواک داشته قابل تقدیر و احترام

حداقل طرفداران نواک تا کوارتر و سمی خیالشون راحته بازیها رو هم نبینند تا فینال چیزی از دست نمی دهند

ARY143 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی ARY143 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-23-2016, 05:27 PM   #46
Behnam RF
Senior Member

آواتار Behnam RF

پستها: 1,242
سپاس: 20,231
در 1,236 پست 12,182 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer ,Juan Martin Delpotro,David Ferrer,Mardy Fish ,Mansour Bahrami WTA : Justine Henin-Hardenne,

Men's Grand Slam Match Wins - Open Era :
Federer 300-49
Connors 233-49
Agassi 224-53
Lendl 222-49
Djokovic 209-34
Sampras 203-38
Nadal 198-30
Behnam RF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Behnam RF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-23-2016, 08:50 PM   #47
rg7
Junior Member

پستها: 18
سپاس: 18
در 13 پست 40 بار سپاسگزاری شده

سلام
به نظر من اگر استن بتونه رائونیک رو از پیش رو برداره ماری هم جلودارش نیست و مثله دو سال گذشته یکی از نواک و استن قهرمان استرالیا بشه سونگا و نیشیکوری هم بازی جالبی غیرقابل پیش بینی باشه و فدرر هم اگه بتونه تا نیمه نهایی بالا بیاد براش عالی هست تو این سن اونم تو استرالیا
تو بخش زنان رادونسکا خیلی قوی داره بازی میکنه و میتونه سخت ترین رقیب ممکن سرنا برای رسیدن به فینال باشه
اونور جدول آزارنکا رو فینالیست میدونم اما اگه همین روندشو ادامه بده .در مورد قهرمان زنان اصلا نمیشه نظر داد چون نتایج عجیب زیاد داشته.
rg7 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rg7 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-23-2016, 09:04 PM   #48
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط behsen نمایش پست ها
آخرین باری هم که مقابل یه بازیکن خارج از تاپ 20 شکست خورده برمیگرده به 10 سال پیش. دور بعد هم به نظر من بازی نسبتا آسون و کم درد سری داره، سیمون نمیتونه هیچ خطری برای نواک ایجاد کنه.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ARY143 نمایش پست ها
سلام خدمت یاران همیشگی

دوستمون "behsen " به موضوعی جالبی اشاره کردند که خیلی با اهمیت هست
("نواک" آخرین باری هم که مقابل یه بازیکن خارج از تاپ 20 شکست خورده برمیگرده به 10 سال پیش)
راستش من نمی دونم بعضی از این دوستان آمارشون رو از کجا میارن. اما نواک همین پارسال توی یک چهارم نهایی به ایو کارلوویچ توی قطر باخت و کارلوویچ هم رنکش تاپ 20 نبود. اگه اشتباه نکنم 27 بود رنک کارلوویچ.
سال 2013 هم به دیمیتروف و ایسنر باخت که رنکشون بالای 20 بود، 2012 هم به کوئری باخت که رنکش 23 بود. 2011 هم به نیشیکوری با رنک 32 باخت، بازم بگم؟
اگر هم منظور گرنداسلم هاست که سال 2008 و 2009 نواک به بازیکن هایی با رنک 75 و 29 باخت. پس دیگه این نباختن جوکوویچ از 10 سال قبل به بازیکن هایی که رنکشون بالای 20 بوده از کجا میاد؟
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-23-2016, 09:17 PM   #49
behsen
Senior Member

آواتار behsen

پستها: 153
سپاس: 257
در 153 پست 1,035 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها

راستش من نمی دونم بعضی از این دوستان آمارشون رو از کجا میارن. اما نواک همین پارسال توی یک چهارم نهایی به ایو کارلوویچ توی قطر باخت و کارلوویچ هم رنکش تاپ 20 نبود. اگه اشتباه نکنم 27 بود رنک کارلوویچ.
سال 2013 هم به دیمیتروف و ایسنر باخت که رنکشون بالای 20 بود، 2012 هم به کوئری باخت که رنکش 23 بود. 2011 هم به نیشیکوری با رنک 32 باخت، بازم بگم؟
اگر هم منظور گرنداسلم هاست که سال 2008 و 2009 نواک به بازیکن هایی با رنک 75 و 29 باخت. پس دیگه این نباختن جوکوویچ از 10 سال قبل به بازیکن هایی که رنکشون بالای 20 بوده از کجا میاد؟
اشتباه از من بود، معذرت میخوام، چندتا آمار رو باهم قاطی کردم! ویرایش شد.
behsen آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-23-2016, 10:03 PM   #50
ali mohsenian
Member

پستها: 41
سپاس: 283
در 36 پست 102 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Djokernole_ cilic_dima_delpo

با سلام خدمت دوستان
با تشکر از حسن دقت دوست عزیز mspayam من فکر میکنم دوست عزیز behsen درباره ی اماری که دادند به تقصیرند اگر شما بازی نواک و سپی رو از یورواسپرت مشاهده میکردید میدیدید که در لحظاتی از بازی یورواسپرت همانند امارات رنکینگ در atp امار هایی مربوط به گرنداسلم ها را در اختیار بینندگان میزاره ایشون هم فکر کنم به دوتا از امار های یورواسپرت اشاره کردند و اشتباه ایشون فکر کنم مربوط به یورواسپرت باشه و اماری که مربوط به عدم شکست نواک به زیر top 20 در ده سال اخیر بوده فقط مربوط به گرنداسلم استرالیا بوده و چون این مسابقات در قالب استرالیا بوده یورو اسپرت به این امار اشاره کرده و به نظرمن این اشتباه ناشی از کوتاهی یورو اسپرت در اراعه کامل امار است و به نظرم دوستان عزیز behsen و علیرضا هیچ قصد و غرضی در تبلیغ نواک و فرافکنی نداشتند.
یا علی
ali mohsenian آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی ali mohsenian به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)