بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2014 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > مسترز پاریس (BNP Paribas Masters)

مسترز پاریس (BNP Paribas Masters)

5-11 آبان - پاریس، فرانسه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-06-2014, 10:23 PM   #161
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون مسابقات تنیس ATP Masters 1000 تورنمنت مسترز پاریس 2014 فرانسه

نقل قول:
نوشته اصلی توسط king of spin نمایش پست ها
متاسفانه اگه کسی بر خلاف میلتون حرفی بزنه یا سفسطه و مغلطه میکنه یا چیزی از تنیس حالیش نیس یا .............. اخه مگه میشه پاریس فقط 2011 سریع بوده باشه؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! اقا سطوح کنده باشه میگم سریعش کنن تا دیگه راجر راحت به شاردی ببازه و نتونه دنبال توپ بدوه و چپ و راست اسمشاشو ریترن کنه. باشه میگم چمن ویمبلدون 2009 رو سریع تر کنن تا رادیک تو سه ست راجرو شکست بده؛ راجر تو اون چمن کند فقط یه بار رادیکو برک کرد و اونم که مچ پوینت بود. خیلی جاها این کند بودن زمین به نفع راجر شده. قبلا هم گفتم اگه سطوح خیلی سریع بودن هیچ تضمینی واسه یکه تازی راجر نبود و شاید خیلیا توانایی بردنشو داشتن.
مسابقات هر ساله Resurface میشند و پاریس فصل ۲۰۱۱ سطحشو سریع کرد و بلافاصله فصل بعد برگشت به همون سطح بیش از حد کند قبل
حالا شما چون اطلاعات ندارید براتون خیلی عجیبه که یک مسابقه فقط در یک فصل خاص سطحش سریع شده باشه
راجع به بازی با چاردی هم بحث کردم که
Federer always starts the tournament slowly
ضمنا Chardy انقدر Swing ش طولانیه که سطح مورد علاقش خاک رسه و اینجا هم انقدر کند بود که یه جورایی شبیه بود به خاک رس و اگر سطح سریع باشه فدرر دو ست راحت میزنتش و اصلا رکورد خوبی روی سطوح سریع نداشته
باز هم حرفهای شما از روی بی اطلاعاتیست
Roddick نه یک Serve and volleyer ه ( البته توی یک برهه از دوران بازیگریش سعی کرد بیشتر به روی تور بیاد اما از volley های خوبی برخوردار نبود )
نه یک بازیکن ultra aggressor
و نه حتی یک بازیکن با سبک Controlled aggressoion
Roddick یک بازی بی نهایت Passive رو ارایه می کرد که شبیه ترین بازیکن به وی Monfils ه از لحاظ سبک بازی
بهترین Shot ش هم Top Spin فرهندش بود که به هیچ وجه ظربه مناسبی برای عبور توپ از حریفان نبود و من که به شخصه یاد ندارم تا به حال ۱۰ بار فرهند Flat توی دوران بازیگریش زده باشه بکهندشم که تعطیل بود.
و کلا در این دسته از بازیکنان قرار می گیره:
Big servers who play passively
که بهترین بازیکن در این دسته Murray ه
حالا شما حساب کنید کند شدن چمن ویمبلدون به نفع Federer بوده یا Roddick
سرویسش هم انقدر Big بود که براش مهم نبود سطح کند باشه یا سریع و تاثیر انچنانی کند بودن سطوح در سرویس هاش نداشت همانطور که برای امثال Raonic نداره مثلا Raonic انقدر که توی Rome TMS تونست به بهترین Return of serve جهان یعنی Djokovic ایس بزنه توی پاریس نزد.

ویرایش توسط Farid : 11-06-2014 در ساعت 10:52 PM
Farid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-06-2014, 10:39 PM   #162
Farid
Forum Expert

پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون مسابقات تنیس ATP Masters 1000 تورنمنت مسترز پاریس 2014 فرانسه

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Maani نمایش پست ها
ولی من از شما سوال دارم که چرا کورت چمن تو دنیا و تو ایران کمه ؟
علتش نگهداری سخت و هزینه نگهداری نسبتا بالاشه
فکر کنم یه Club بیشتر در دنیا نیست که شما بتونید به عنوان یک بازیکن برین و تجربه بازی توی چمن رو پیدا کنید که اون هم در امریکاست.
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-06-2014, 10:44 PM   #163
Farid
Forum Expert

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Maani نمایش پست ها
بچها مسترز كاپ حتما بايد تو سطح ايندور برگزار بشه ؟
فکر کنم البته مطمین نیستم به خاطر فصل برگزاریش گه توی پاییزه بله
مگر اینکه میزبانی رو به استرالیا بدند و یا یک کشور امریکای جنوبی
که انقدر لندن میزبان خوبی بود این چند ساله که همگان تقاضا کردند که قرارداد تمدید بشه
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-07-2014, 01:44 AM   #164
swiss express
Senior Member

آواتار swiss express

پستها: 161
سپاس: 453
در 163 پست 1,714 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: roger federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Farid نمایش پست ها

Roddick یک بازی بی نهایت Passive رو ارایه می کرد که شبیه ترین بازیکن به وی Monfils ه از لحاظ سبک بازی
بهترین Shot ش هم Top Spin فرهندش بود که به هیچ وجه ظربه مناسبی برای عبور توپ از حریفان نبود و من که به شخصه یاد ندارم تا به حال ۱۰ بار فرهند Flat توی دوران بازیگریش زده باشه بکهندشم که تعطیل بود.

یادمه اون اوایل به علت شباهت زیاد سرویس موشن مونفیس به اِی راد می گفتند مونفیس سرویس موشن رادیک رو کپی کرده که البته خودش انکار می کرد.

البته درسته که مونفیس یه counter puncher یا اصطلاحا pusher هست (بازیکن هایی مثل گائل مونفیس که بی نهایت athletic هستند توانایی پوشر بودن و مون بالینگ رو دارن) اما به اندازه رادیک پسیو نیست کما اینکه زمانی که اسلایدرمن aggressive بازی میکنه (که بارها دیدیم وقتی به یکباره ضربه هجومی میزنه حریف به شدت غافلگیر میشه چون قبلش گائل پسیو بوده ) بر خلاف رادیک توانایی گرفتن وینر از هر جای زمین و ایجاد پیس تو ضربات گراند استروکش رو داره.

اگه اشتباه نکنم یادمه aussie open 2007 بازی با مارکوس بگدتیس یه فورهند وینر 190 کیلومتری زد.

بهترین شاتِ رادیک هم فورهندش نبود بلکه بکهند اسلایسی بود که به معنای واقعی کلمه استادانه execute میکرد.اگرچه رادیک هیچ وقت timing خوبی برای net approach نداشت.

ویرایش توسط swiss express : 11-07-2014 در ساعت 03:53 AM
swiss express آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی swiss express به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-07-2014, 12:52 PM   #165
Farid
Forum Expert

نقل قول:
نوشته اصلی توسط swiss express نمایش پست ها
یادمه اون اوایل به علت شباهت زیاد سرویس موشن مونفیس به اِی راد می گفتند مونفیس سرویس موشن رادیک رو کپی کرده که البته خودش انکار می کرد.

البته درسته که مونفیس یه counter puncher یا اصطلاحا pusher هست (بازیکن هایی مثل گائل مونفیس که بی نهایت athletic هستند توانایی پوشر بودن و مون بالینگ رو دارن) اما به اندازه رادیک پسیو نیست کما اینکه زمانی که اسلایدرمن aggressive بازی میکنه (که بارها دیدیم وقتی به یکباره ضربه هجومی میزنه حریف به شدت غافلگیر میشه چون قبلش گائل پسیو بوده ) بر خلاف رادیک توانایی گرفتن وینر از هر جای زمین و ایجاد پیس تو ضربات گراند استروکش رو داره.

اگه اشتباه نکنم یادمه aussie open 2007 بازی با مارکوس بگدتیس یه فورهند وینر 190 کیلومتری زد.

بهترین شاتِ رادیک هم فورهندش نبود بلکه بکهند اسلایسی بود که به معنای واقعی کلمه استادانه execute میکرد.اگرچه رادیک هیچ وقت timing خوبی برای net approach نداشت.
من یادمه که Tsonga یکبار تو مصاحبش گفته بود که من و Gael از بچگی میشستیم و فیلم بازیهای Roddick رو می دیدیم و سعی می کردیم servie motion رادیک رو کپی برداری کنیم که حتی Monfils که دیگه واقعا سعی در این کپی برداری کرده از پا جفت کردنش تا ...
یه مصاحبه از Federer در فصل ۲۰۰۸ قبل از بازی با Monfils که به Passive بودن Monfils اشاره می کنه که:

He always gives you a chance to play aggressive because he doesn't like to do that game himself," said Federer of Monfils

بله Monfils هم گه گداری سعی می کنه چشماشو ببنده و Winner بزنه ولی چون سبک بازیش نیست و با این روش راحت نیست از ۱۰ تا توپ ۸ تاشو میزنه تو تور و بیرون و دوتاش هم میخابه
اما به گفته Federer که استناد کنیم این سبک بازی ای نیست که باهاش راحت باشه داشتن توانایی با Execute کردن صحیح دو چیز متفاوته
در گذشته از Slice برای حمله ور شدن به روی تور استفاده می شد اما حالا این shot تبدیل به یک shot دفاعی شده Roddick زمانهایی که سعی می کرد به صورت cross cpurt با اسلایس Approach کنه که البته این غلطه چون شما وقتی کلا به صورت Crosscourt اپروچ می کنید خودتون رو Expose می کنید به Angles به راحتی Pass می شد
بهترین Shot ش همون فرهندش بود که البته گفتم چون خیلی Top Spin روش میزاشت در Court های کند نمی تونست توپ رو از حریفان هنگامی که یک توپ Short بهش می دادند عبور کنه و ره به جایی نمی برد.

ویرایش توسط Farid : 11-07-2014 در ساعت 01:01 PM
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-07-2014, 01:11 PM   #166
swiss express
Senior Member

آواتار swiss express

پستها: 161
سپاس: 453
در 163 پست 1,714 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: roger federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Farid نمایش پست ها
من یادمه که Tsonga یکبار تو مصاحبش گفته بود که من و Gael از بچگی میشستیم و فیلم بازیهای Roddick رو می دیدیم و سعی می کردیم servie motion رادیک رو کپی برداری کنیم که حتی Monfils که دیگه واقعا سعی در این کپی برداری کرده از پا جفت کردنش تا ...
یه مصاحبه از Federer در فصل ۲۰۰۷ قبل از بازی با Monfils که به Passive بودن Monfils اشاره می کنه که:

He always gives you a chance to play aggressive because he doesn't like to do that game himself," said Federer of Monfils

بله Monfils هم گه گداری سعی می کنه چشماشو ببنده و Winner بزنه ولی چون سبک بازیش نیست و با این روش راحت نیست از ۱۰ تا توپ ۸ تاشو میزنه تو تور و بیرون و دوتاش هم میخابه
اما به گفته Federer که استناد کنیم این سبک بازی ای نیست که باهاش راحت باشه داشتن توانایی با Execute کردن صحیح دو چیز متفاوته
در گذشته از Slice برای حمله ور شدن به روی تور استفاده می شد اما حالا این shot تبدیل به یک shot دفاعی شده Roddick زمانهایی که سعی می کرد به صورت cross cpurt با اسلایس Approach کنه که البته این غلطه چون شما وقتی کلا به صورت Crosscourt اپروچ می کنید خودتون رو Expose می کنید به Angles به راحتی Pass می شد
بهترین Shot ش همون فرهندش بود که البته گفتم چون خیلی Top Spin روش میزاشت در Court های کند نمی تونست توپ رو از حریفان هنگامی که یک توپ Short بهش می دادند عبور کنه و ره به جایی نمی برد.

اون حرف فدرر برای سال 2008 هست و مونفیس تغییرات زیادی از اون زمان به بعد تو بازیش داده.کما اینکه نادال هم با گذشت زمان بازیش evolve پیدا کرده و بیشتر وینر میزنه به خصوص ضربه forehand down the line ش خیلی بهتر شده..البته من منکر baseliner و counter puncher بودن مونفیس نیستم. ولی زمانی که aggressive بازی میکنه واقعا بازیش لذت بخشه.winner after winner کاری که رادیک تقریبا هیچ وقت توانایی انجام دادنش رو نداشت.

رادیک بکهند خوبی نداشت (البته یادمه وقتی لری استفانکی رو به عنوان مربی اورد استفانکی خیلی سعی می کرد بکهند رو aggressive تر کنه و کلا بکهند رادیک تا حدودی بهبود پیدا کرده بود) اما یادمه همون موقع خیلی ها می گفتند کاش استفانکی به رادیک می گفت اصلا بکهند نزنه و فقط از اسلایس بکهند استفاده کنه.

این فقط حرف من نیست خیلی ها هنوز گرند گرفتن رادیک تو یو اس اپن 2003 و year end world number one تموم کردن همون سال رو بعد از سرو به اسلایس بکهند های رادیک مربوط میدونن و کردیت میدن.که به قول خیلی از کارشناس ها شاید بعد از فدرر بهترین بکهند اسلایس بوده (ماری هم استادانه این ضربه رو میزنه)

چون رادیک بکهند خوبی نداشت اسلایس بکهند بارها و بارها به نجاتش می اومد. گفتم تایمینگ رادیک برای net approach اکثرا ضعیف بود و کلا بازیکن کند و sluggish بود وگرنه میتونست با همچین اسلایسی (مثل old school tennis) بیشتر chip and charge کنه

ویرایش توسط swiss express : 11-07-2014 در ساعت 06:56 PM
swiss express آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی swiss express به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-07-2014, 02:14 PM   #167
Farid
Forum Expert

نقل قول:
نوشته اصلی توسط swiss express نمایش پست ها

اون حرف فدرر برای سال 2008 هست و مونفیلس تغییرات زیادی از اون زمان به بعد تو بازیش داده.کما اینکه نادال هم با گذشت زمان بازیش evolve پیدا کرده و بیشتر وینر میزنه به خصوص ضربه forehand down the line ش خیلی بهتر شده..البته من منکر baseliner و counter puncher بودن مونفیس نیستم. ولی زمانی که aggressive بازی میکنه واقعا بازیش لذت بخشه.winner after winner کاری که رادیک تقریبا هیچ وقت توانایی انجام دادنش رو نداشت.

رادیک بکهند خوبی نداشت (البته یادمه وقتی لری استفانکی رو به عنوان مربی اورد استفانکی خیلی سعی می کرد بکهند رو aggressive تر کنه و کلا بکهند رادیک تا حدودی بهبود پیدا کرده بود) اما یادمه همون موقع خیلی ها می گفتند کاش استفانکی به رادیک می گفت اصلا بکهند نزنه و فقط از اسلایس بکهند استفاده کنه.

این فقط حرف من نیست خیلی ها هنوز گرند گرفتن رادیک تو یو اس اپن 2003 و year end world number one تموم کردن همون سال رو بعد از سرو به اسلایس بکهند های رادیک مربوط میدونن و کردیت میدن.که به قول خیلی از کارشناس ها شاید بعد از فدرر بهترین بکهند اسلایس بوده (ماری هم استادانه این ضربه رو میزنه)

چون رادیک بکهند خوبی نداشت اسلایس بکهند بارها و بارها به نجاتش می اومد. گفتم تایمینگ رادیک برای net approach اکثرا ضعیف بود و کلا بازیکن کند و sluggish بود وگرنه میتونست با همچین اسلایسی (مثل old school tennis) بیشتر chip and charge کنه
یک مصاحبه دیگه از فدرر:
They try to change things here and there but they always play much the same way when they came on ATP Tour " , Federer said
من که به شخصه خیلی به این گفته فدرر معتقدم چون توی این چند ساله صد ها مربی رو دیدم که خواستند سبک بازیکنان خود رو تغییر بدند و نتونستند و کارو خرابتر کردند
بنابراین بازیکنان counter puncher هر چقدر هم سعی کنند نمی تونند سبک بازیشون رو در اون سطح تغییر بدند چون با این شیوه بازی راحت نیستند و منجر به دادن خطا های زیاد میشه
اون خیلی ها اشتباه می کنند
به عنوان مثال:
Fernando Gonzalez همواره Slice می کشید و به ندرت backhand top spin میزد اتفاقی که می افتاد این بود که در برابر بازیکنان serve and volleyer همواره به مشکل بر می خورد چون اونها یک approach خوب که به سمت backhand ش می کردند وی نمی تونست کاری جز slice کشیدن بکنه و اونها هم با یک volley بسیار ساده و زمان کافی برای مستقر شدن به روی تور مواجه می شدند
Gonzalez هیچ وقت رکورد خوبی در برابر serva & volleyer ها نداشت.
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-07-2014, 07:33 PM   #168
roger 4 ever
Senior Member

پستها: 203
سپاس: 258
در 202 پست 2,325 بار سپاسگزاری شده

1 - مهم ترین مشکل اندی رادیک ضعف تاکتیکیش بود. به نظر من رادیک از لحاظ شرایط فیزیکی و شرایط روحی و روانی یکی از بهترین بازیکنان تنیس در دوران خودش محسوب می شد اما متاسفانه ضعف تاکتیکی مانع از کسب عناوین بیشتر شد...بازیکنی که سرو های استثنایی داره و همچنین بکهندشم افتضاحه، طبیعتا باید به فکر هر چه کوتاه تر کردن امتیازها و بازی هر چه بیشتر روی تور باشه اما متاسفانه اندی نتونست هیچ گاه از لحاظ تاکتیکی در این مسئله به بلوغ برسه...تایمینگ ضعیف و همچنین قدرت تصمیم گیری ضعیف در روی تور اومدن ها یکی از مهم ترین ضعف های رادیک محسوب می شه و گرنه بازیکنی با توانایی های فیزیکی رادیک خیلی خوب می تونه از ضربات overhead استفاده کنه و همین مسئله می تونست باعث بشه رادیک روی تور با خیالی آسوده تر حضور پیدا کنه...آره بکهند ضعیف رادیک یکی از مهم ترین ضعف های «تکنیکیش» بود اما از اون مهم تر همون طور که گفتم ضعف های تاکتیکی هستش...کلا می شه این طوری رتبه داد که رادیک از لحاظ فیزیکی و روحی روانی عالی بود، تکنیکی متوسط بود و تاکتیکی افتضاح...

2 - در مورد اینکه کدوم ضربه بهترین ضربه یک بازیکن هست خب همیشه بحث های زیادی وجود داره و خیلی هم نمی شه در این مورد به نظری قطعی رسید...بکهند اسلایس های رادیک بدون شک یکی از بهترین ضرباتش محسوب می شه، واقعا چشم نواز بود این ضربات رادیک و هیچ فردی نمی تونه این مساله رو انکار کنه... به عنوان مثال تماشای بکهند اسلایسی که رادیک در استرالیای 2009 به فدرر زد، انسان رو خیلی شیک می تونه در حالت «خلسه» فرو ببره...بسیاری از کارشناسان و و تنیس نویسان به اون ضربه رادیک عنوان یکی از بهترین ضربات اسلایس تاریخ رو دادن...

3 - مونفیس بازیکنیه که همه اون و تحت همون عنوان counter puncher می شناسن ولی خب طی سال های اخیر خیلی سعی کرده که از این وضعیت نامناسب با توجه به توانایی های فوق العاده زیادش، فاصله بگیره...البته به اعتقاد من هنوز نتونسته این شرایط رو به اون شکلی که باید، تغییر بده و مسیر زیادی مونده...اینکه می تونه بعضی مواقع یه سری حرکات از خودش نشون بده زیاد به نظر من برای اینکه اون و از دسته counter puncher ها خارج کنیم، کافی نیست...کلا یک counter puncher همون طور که گفتن بسیار دشواره که بتونه وضعیت خودش رو تغییر بده، البته مونفیس از اون جا که کلا از یک سیاره دیگه اومده شاید بتونه نسبت به بقیه موفق تر باشه اما فعلا که نتونسته به اون مرحله برسه...
roger 4 ever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی roger 4 ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-08-2014, 08:34 AM   #169
king of the courts
Junior Member

پستها: 1
سپاس: 0
در 1 پست 9 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجرفدرر

بهترین عکس منتشرشده درتاریخ تنیس
تصاویر پیوست شده
نوع فایل: jpg tennis selfie11.jpg (99.7 کیلو بایت, 76 نمایش)
king of the courts آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی king of the courts به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-08-2014, 09:43 AM   #170
Maani
Senior Member

آواتار Maani

پستها: 668
سپاس: 5,015
در 615 پست 4,138 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal

نقل قول:
نوشته اصلی توسط king of the courts نمایش پست ها
بهترین عکس منتشرشده درتاریخ تنیس
عکسی که ماتادور توش نباشه 2 زار نمیارزه!!
Maani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Maani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)