بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2014 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > آزاد فرانسه (Roland Garros)

آزاد فرانسه (Roland Garros)

4-18 خرداد - پاریس، فرانسه

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: قهرمان رولند گاروس 2014؟
رافائل نادال 45 33.33%
نواک جوکویچ 37 27.41%
راجر فدرر 52 38.52%
داوید فرر 1 0.74%
سایر بازیکنان 0 0%
رأی دهندگان: 135. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-08-2014, 10:55 AM   #351
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

پستها: 765
سپاس: 1,953
در 707 پست 7,155 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic & Sloane Stephens & Garbine Muguruza
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون دومین گرند اسلم سال رولندگاروس 2014

تو این تورنمنت اصلا پیشبینی نکردم. ولی امروز یک پیشبینی میریم تو کارش به افتخار بعضی از دوستان . این پیشبینی موو لا درزش نمیره شک نکنید. نواک 3.2 خواهد برد و هم کریر گرند اسلم میشه و هم مرد شماره 1 تنیس جهان.

Sorou$h آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Sorou$h به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-08-2014, 11:16 AM   #352
Behr@d
Rafa's Fan

آواتار Behr@d

پستها: 1,536
سپاس: 10,963
در 1,496 پست 13,024 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafa Nadal & Ana Ivanovic & Garbiñe Muguruza & Flavia Pennetta & Ajla Tomljanović

تبریک به هوادان ماریا بخصوص خشایار و اهورا و باقی دوستان .....

ویرایش توسط Behr@d : 06-08-2014 در ساعت 12:08 PM
Behr@d آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Behr@d به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-08-2014, 11:53 AM   #353
کیارش
Member

پستها: 34
سپاس: 32
در 27 پست 132 بار سپاسگزاری شده

اول ازدوتادوست عزیزتشکرمیکنم بابت تحلیل فنی زیبایشان

دوم این دوستی که هیچوقت پیش بینی نمیکردخواهش میکنم بهتره اینکارونکنه !!!!!!!!!!

جداازمسایل فنی من فکرمیکنم کسی که روحیه بهتر وباتمرکزخوب بربازی باشه برنده است

پیش بینی این بازی خیلی سخته امانتیجه 3-2 خواهدبودحال بسودچه کسی ............

امیدوارم رافاباشد
کیارش آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی کیارش به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-08-2014, 12:05 PM   #354
peRFect
Member

آواتار peRFect

پستها: 78
سپاس: 114
در 53 پست 279 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER. MILOS ROANIC. MARTIN DEL POTRO. JOHN ISNER. TSONGA. MARIA SHARAPOVA. ARAVANE REZAEI.

من پیش بینی سروشو خیلی قبول دارم خدایی..
فکر کنم توی استرالیای امسال بود که گفت 3-1 استان توی فینال نادالو میزنه و همین هم شد واقعا"..:)
peRFect آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-08-2014, 12:26 PM   #355
Roger Federer#1
Senior Member

آواتار Roger Federer#1

پستها: 228
سپاس: 2,788
در 226 پست 2,095 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: "راجرفدرر افسانه ایی" "خوان مارتین دل پوترو" "داوید فرر" "الکساندر زوارف"

نقل قول:
نوشته اصلی توسط S.A.IVI.A.N نمایش پست ها
خوب بازی فردا نزدیکه و دل ها به تاپ و توپ افتاده. حساس ترین بازی فصل تا کنون در آستانه برگذاریست!

من همیشه بخوام پستی در مورد بازی بدم از منظر رافا میدم.
رافا فردا بازی سختی داره، اما من خوشبینم. گرچه روی کاغذ شانس نوله از پارسال بیشتره و رافا از پارسال شرایط بدتری داره اما من رافا رو امسال فیووریت تر از پارسال میدونم!

رافا نسبت به تورنمنت های قبلی بهتر شده.
فورهندش از سال های قبل هم بهتره. از سال 2010 و اوایل 2011 فورهندش به این خوبی نبوده.رافا یعنی فورهند و همین جای امیدواریه.
سرویس کمی امیدوار کننده ست.
اما بازم بکهند که محوری ترین قسمت بازی رافا مقابل نواک هست آسیب پذیره.
برخلاف بازی های قبلی که میگفتیم رافا جلو نواک نیاز به یه بکهند سالید داره به نظرم این بازی زیاد نیازی به اون نداره. این بازی رافا احتیاج داره این ساید اوت های وحشتناکش رو که جلو فرر و ماری زد بزنه.
رافا نباید به مانند بازی های قبلیش جلو نوله بخواد بازی رو بکهند نوله و فورهند خودش در جریان بزاره. این کار موجب میشه نواک ( با توجه به ثباتش در بکهند) ریتم بازیش رو بدست بیاره و بازی رو با بکهندش کنترل کنه(مثل 2011). ضمن اینکه با بالا رفتن اعتماد نوله رافا تحلیل خواهد رفت.
همه میدونیم حمله به بکهند نوله کاری عبس و بیهوده ست واسه رافا و بهترین کار حمله به فورهند نوله با استفاده از این ساید اوت ، داون د لاین فورهند و بکهند کراس کورت عمیق .
1- رافا اگه بهترین فورهند کراس کورت خودش رو هم بزنه باز نوله توپ را به راحتی با بکهند به ته زمین رافا خواهد فرستاد و سودی نداره
2- رافا اگه بهترین این ساید این رو هم بزنه باز مثل حالت قبل توپ بدون کوچکترین فشاری توسط نوله پوش خواهد شد ته چپ زمین رافا و بازم سودی نداره.
3-اما اگه رافا فورهند داون د لاین یا فورهند این ساید اوت بزنه رافا ( در صورتی که سرعت و عمق و زاویه خوبی داشته باشه) احتمال به مراتب بیشتری از حالت های قبل توپ شورت گیرش خواهد آمد و اونوقت میتونه با اومدن تو زمین (حالا یا با زدن بکهند داون د لاین یا با فورهند کراس کورت ) کورت باز شده ی نوله رو هدف قرار بده.
پس میبینیم رافا از این طریق فقط میتونه بازیش رو به نوله دیکته کنه. اما هیچوقت این کارو نکرده چون ریسک نمیکنه.اما به نظرم فردا استراتژیش این باشه چون به نظر رو این ساید اوت کار کرده و تقویت شده.

نکته دیگه اینه که رافا از یکنواختی در بازی باید پرهیز کنه. نوله کسی هست که در صورت یکنواختی در بازی ریتمش میگیره و کسی جلو دارش نیس. رافا باید با زدن اسلایس در هر رالی ریتم رو عوض کنه.نواک همیشه با اسلایس های کوتاه و اومدن تو کورت مشکل داشته( که جدیدا این رو هم تا حدی بهبود داده). در صورتی که رافا اسلایس های کوتاه و بلند ( مختلف ) بزنه میتونه از ریتم گرفتن بازی نوله جلوگیری کنه (راجر فدرر استاد این کار هست و یکی از علت های اصلی موفقیتش چه جلو نوله و چه همیشه همین تنوع در بازی و بکار بردن تاکتیک های مختلف جهت از بین بردن ریتم بازی حریف هست )

در مورد بکهند رافا این رو باید گفت که رافا چنانچه نوله سعی کرد با تحت فشار قرار دادن بکهندش امتیاز بگیره باید سعی کنه بدون ترس و با تمرکز بکهند بزنه. هروقت احساسش خوب باشه رافا خوب بکهند زده (ست دوم به بعد بازی با فرر) و هروقت احساسش بد بوده بد زده( ست 1 بازی با فرر)
زمانی که رالی بین بکهند رافا و فورهند نوله هست رافا نباید زود توپ رو بندازه سمت بکهند نوله. بلکه باید همین جور ادامه بده تا زمانی که توپ مناسب گیرش بیاد (کاری که 2012 کرد و جواب داد) که یا بکهند داون دلاین بزنه یا راند اراند کنه و با فورهند بزنه. اینجا هم نیاز به زدن ضربات ریسکی داره.

نکته دیگه ریترن های فوق العاده نوله هست که زیر پای رافا فرود میاد و چاره ای نداره جز اینکه یه توپ شورت بده به نوله اینجا دیگه باید دعا کرد که روز خوب ریترن نوله نباشه و رافا واسه پاسخ به این ریترن ها فکری کرده باشه .

اما اینم باید گفت که نوله هم استراتژی خودش رو خواهد داشت و واسه هر شات و تاکتیک رافا برنامه خواهد داشت.
سرویس هایی اوت واید از هر دو سمت و هجوم به تور از برنامه های نوله برای کوتاه کردن سرویس گیم هاش خواهد بود.
حمله به بکهند رافا با فورهندهای تاپ اسپین و هجوم رو تور ، بکهند داون د لاین در صورتی که بیاد تو زمین و توپ شورت گیرش بیاد، بکهند کراس کورت های محشرش در صورتی که با ارور کم همراه باشن، همه اینها اسلحه های نواک برای بردن رافا هستن و فردا بارها و بارها این صحنه هارو خواهیم دید.

همه اینارو گفتیم اما اینطور نیس که بگیم خیلی راحت همین اتفاقات میافته بلکه چیزی که تعیین کننده ست تمرکز و بحث روحی روانی دو طرف هست در زمان بازی.
به نظرم نتیجه بازی رافا و نوله و همیشه این مسئله تعیین کرده و میکنه.هر وقت کسی برده به دلیل عدم تمرکز طرف مقابلش بوده. یه جورایی بحث روحی روانی بیشتر تاثیر گذاره تا بحث فنی و تاکتیکی!

پیش بینی : برنده رافا در 4 ست (شایدم 5 شد) .در صورتی که رافا زودتر به 2 برسه تا 90% شانس قهرمانیش بالا میره

ببخشید اگه زیاد بود.

سپاس...
بسیار زیبا ممنون از این تحلیل فوق عالیتون.
نظر من هم همینطور که قبل فینال روم گفتم محتوای مفهومش همین تحلیل دوستمون هستش ولی باید در نظر داشت بازی با فرر رافا تو دوتا ست اول مشکل خورد از ست سوم این فرر بود که ریتمش بهم خورد چون بهترین فورهندارو میزد به بیرون چیزی که از فرر بعید بود ارور زیاد.
بازی با ماری واقعا ماری خیلی ضعیف عمل کرد و توپ هارو طوری برای رافا میفرستاد که رافا بایدم همچین فورهندایی رو میزد ولی نکته خوب بازی با ماری سروهای عالی رافا بود.
ولی نواک بازیش با سلیچ و گولبیس واقعا تحت فشار بود چون هردو تنیسور هم خوب فورهند زدن هم خوب بکهند و عالی هم رالی کردن که نواک تونست از پسشون بربیاد ولی رافا تو دوتا ست اول بازی با فرر نشون داد تحت فشار باشه بازی براش سخت میشه چون تو اون دو ست اکثر رالی هارو فرر برنده شد.
به نظرم رافا باید کاری کنه ریتم نواک بپاشه نواک اگه ریتم داشته باشه حتی رافا 100% تو خاک و راجر فوق آماده تو چمن هم حریفش نمیشن این یک واقعیته نواک فراتر از فوق عالی تنیس میکنه تنها راهه شکستش بهم زدنه ریتمشه همین کاری که راجر با تعقیر تاکتیکای زیاد انجام میده مخصوصا اسلایس استراتژی که برگ برنده ماری تو ویمبلی 2013 بود.
بی صبرانه منتظر این فینال زیبا هستم چون هردو تنیسور از افراد مورد علاقم نیستن (ولی عاشق تنیس هردوشونم) و بدون استرس میشینم از نمایش این تو تنیسور و یکه تاز این دهه لذت میبرم.
به امید فینال زیبا هرکی حقشه قهرمانشه.
Roger Federer#1 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Roger Federer#1 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-08-2014, 12:28 PM   #356
Mehdiii
Senior Member

آواتار Mehdiii

پستها: 387
سپاس: 2,180
در 361 پست 2,509 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER

منم میگم نواک 3 - 0 میزنه یعنی آرزو میکنم
Mehdiii آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما Mehdiii به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-08-2014, 01:51 PM   #357
Red-Line
Former Staff

آواتار Red-Line

پستها: 138
سپاس: 916
در 113 پست 1,250 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافا نادال - ماریا شاراپووا

با سلام

کلید موفقیت نادال در این مسابقه سرویس های دوم موثر هست که متاسفانه در فینال استرالیا و هم چنین دورهای ابتدایی همین مسابقات به دلیل مشکل مصدویتی که داره خیلی بد بوده .

اگر بخواد به همین ترتیب سرویس بزنه واقعا شانسی براش قائل نیستم
Red-Line آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Red-Line به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-08-2014, 02:08 PM   #358
maata
Junior Member

آواتار maata

پستها: 25
سپاس: 13
در 16 پست 95 بار سپاسگزاری شده

امیدوارم بازی امروز عین همین جمله رقم بخوره
تصاویر پیوست شده
نوع فایل: jpg 10446637_566570236794976_7697181171011696925_n.jpg (34.1 کیلو بایت, 119 نمایش)
maata آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی maata به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-08-2014, 03:25 PM   #359
omidd
Senior Member

آواتار omidd

پستها: 148
سپاس: 2,356
در 146 پست 1,594 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: استاد راجر

از پست دوستان و تحلیلی که داشتن لذت بردم عالی بود.
در رابطه با رولند ی صحبت کلی میکنم.راجر همونطور که قابل پیش بینی بود نتونست کار خاصی انجام بده و خودشو باید برای چمن اماده کنه.راجر امسال در ویمبلدون بدون شک با توجه به انگیزه فراوانش و اینکه خودشم میدونه برای گرند بردن بیشترین امیدش همینه پس انتظار میره راجر رو فرمی ببینین(من که نیستم).
اما بحث بیشتر سر نوله و رافا بوده که بدون شک این بازی بزرگترین بازی امسال تا اینجا خواهد بود پیش بینی این بازی واقعا سخته.هر دو دارای انگیره فراوانی هستن یکی برای ادامه پادشاهی خودش در رولند و دیگری برای تکمیل افتخاراتش.
پیش بینی خودم این که نوله بازی رو میبره بعید میدونم نوله برای بار سوم بصورت پیاپی در رولند ببازه به نادال.
اگه رافا امسالم قهرمان رولند شد دیگه دوستو دشمنم باید جلوش تعظیم کنن چون امسال در بدترین شرایط قرار داره در فصل خاک البته.
اون چیزی که خیلی واس من جالب این که بعد بازی و قهرمانی هر یک ازاین دو قهرمان چه عکس العملی خواهد داشت نادال شدیدا تحت فشار و مثل سالیان گذشته با اعتماد به نفس کامل و با قهرمانیای متعدد در خاک به رولند نیومده هرچند کم کم بهتر شده و نوله هم سالهاست به دنبال قهرمانی در رولند اما مانع سختی همچون رافا جلوش قرار داره که 4بار در رولند گاروس تونسته نوله رو شکست بده.
بقول دوستمون اکه رافا نتونه قهرمان بشه شدیدا دچار مشکل روحی خواهد شد چون رولند بزرگترین بمب روحیه برای رافاست.
بی صبرانه منتظر نتیجه این بازیم.
در هر صورت هر کدوم از این دو قهرمان بشن من صمیمانه تبریکاتمو نثار دوستداران قهرمان رولند گاروس میکنم.
به امید قهرمانی شایسته ترین

omidd آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی omidd به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-08-2014, 05:02 PM   #360
289
Banned Users

پستها: 214
سپاس: 594
در 188 پست 597 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نواک رافا گولبیس ماشا هالپ موگوروزا کویتووا

ست اول را در حالی که رافا 6-3 باخت که نوله فقط با چاشنی شانس تونست ست را بگیره
بنظرم نادال شرایط بهتری در ست اول داشت و آماده است
فکر میکنم برنده بازی و قهرمان جام خود رافاست حتی شاید 3-1
289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)