بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2011 > تورنمنتهای مردان > آزاد استرالیا (Australian Open)

آزاد استرالیا (Australian Open)

27 دی - 10 بهمن - ملبورن، استرالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-13-2011, 03:12 PM   #91
Nima88
Senior Member

آواتار Nima88

پستها: 898
سپاس: 12,052
در 892 پست 6,981 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال - رادیک- زوارف - پق / نوله - دلپوترو ، فرر - تامی هاس - فیش -یانوویج

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Alireza Murray نمایش پست ها
اندی دیگه این استرالیا مال خودته ، ملبورن رو به خاک و خون بکشون ، تو میتونی فقط امید داشته باش و برو اولین گرنداسلم خودتو بگیر
شما که هر گرند اسلمی میاد میگی ماله اندیه.
بیخیال بابا اصلا تو حد اندازه بردن گرند اسلم نیست
Nima88 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima88 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-13-2011, 03:12 PM   #92
koury
Administrators

آواتار koury

پستها: 3,387
سپاس: 16,337
در 3,243 پست 25,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال،رادیک،نواک،فیش، جینپری،موری،گاسکه، گونزالس،روبردو،هاس،فررو،مویا ورداسکو،نلبندیان، باقداتیس،گولبیس، کیم،ووزنیاکی، گورجس،سیبولکوا ،سورانا،ماریا،وی

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Afshin نمایش پست ها
علتش اینه که اکثر بازیهای که با هم کردن روی خاک بوده ، و روی خاک هرچقدر هم که بکهند یک دست خوبی داشته باشید ، به علت Bounce زیاده زمین نمیتونید به راحتی با فورهندهای تاپ اسپین رافا مقابله کنید.ولی خارج از خاک رس هد تو هد به نفع فدرر بوده.
همونطور که میدونید توی سطوح ایندور که مناسب بکهندهای فدرر هستند 3 بار با هم بازی کردند و هر 3 بار رو هم فدرر برده و در هر 3 بازی هم خوب بکهند زده .
علت باختهای فدرر به رافا فقط به بکهند بر نمیگرده ، خیلی از بازی ها رو بخاطر شرایط روحیش باخته ، وگرنه از نظر سطح بازی و امتیازی تفاوت چندانی نداشتند . آماری که حاتم تهیه کرده خیلی جالبه ، با اینکه هد تو هد با اختلاف خوبی به نفع رافاست اما آمار امتیازها خیلی به هم نزدیکه .
از جمله باختهای فدرر به رافا که شاید اگر از نظر روحی با رافا مشکل نداشت میتونست بازیها رو ببره ، بازی فینال ویمبلدون 2008 و استرالیای 2009 بود که اصلا با روحیه ی قهرمانی وارد زمین نشد.
جدای از این مسائل نکات دیگه ای هم هست ، اینکه فدرر از اسلایسش مقابل رافا نمیتونه به خوبی استفاده کنه ، اگر روی فورهند رافا بفرسته که رافا هیچ مشکلی با توپهای کم ارتفاع نداره ، اگر هم روی بکهند بفرسته رافا بخاطر فوت ورک خوبش Turn Around میکنه و باز هم با فورهند ضربه میزنه .
وقتی که میگن نادال مچ آپ خوبی برای فدرر نیست به همین علت هاست .
فدرر هم بیکار ننشسته ، استفاده ی بیشتر از BackHand Down The line ، از استفاده از سرویس Slice از سمت Deuce Court و جدیدا والی به موقع مقابل رافا رو چاشنی بازیش کرده و همون طور هم که میبینید توی 3 بازی آخر خیلی بهتر نتیجه گرفته. تفاوت بازی های لندن با بازیهای قبلش این بود که در اکثر مدت زمان بازی به فکر پیاده کردن گیم پلنش بود ، ولی در بازیهای قبل خیلی مواقع غریزی بازی میکرد ، اطمینان داشتن به پلنی که توی بازی قرار است پیاده کنید خیلی توی اعتماد بنفستون توی بازی تاثیر میزاره ، چیزی که توی بازیهای قبلی فدرر نمود نداشت.

بنظر من دلیل عمده ی برتری راجر مقابل رافا در Hard Indoor بیشتر به سرویس های خوب راجر برمیگرده تا بکهندش. مشخصه فدرر خوب سرویس بزنه اغلب با ریترن Short حریف مواجه میشه و بیشتر میتونه داخل باکس زمین بازی کنه تا پشت Baseline.

در واقع این بکهند فدرر نیست که به فورهند رافا میچربه بلکه سرویسشه که متمایزش کرده بخصوص توی کورت های سریع مثل شانگهای یا لندن. با این وجود دیدیم که رافا هم با اختلاف کمتر نسبت به بازیهای قبلی بر روی این زمین به راجر باخت و این نشون میده هر دو Game Plan های خودشون رو داشتن طوری نبوده که رافا فقط بخاطر اسپین فراوان فورهنداش یا روحیه ی ضعیف راجر رو ببره و اون وقت راجر با تاکتیک بکهند و Net Game و ... ببره!

این رو خود راجر هم میدونه که به هر کسی بتونه زیاد والی وینر بزنه به رافا بدلیل قدرت بالاش در Pass کردن نمیتونه ریسکی همش بیاد روی تور و این هم مرهون سرویس خوب راجره...

من نظر شخصیم اینه که آناکون با تمام احترامی که براش قائلم بیشتر به یه شوک یا تلقین میمونه برای راجر تا یه Drastic Change، و راجر از این طریق مقابل رافا روحیش مثل سابق نیست و بهتر بازی خودش رو اجرا می کنه و این تنها تغییریه که من در بازی فدرر دیدم
koury آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی koury به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-13-2011, 03:19 PM   #93
Alireza Murray
Murray's Fan

آواتار Alireza Murray

پستها: 1,274
سپاس: 6,455
در 1,271 پست 10,081 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Andy Murray

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Nima88 نمایش پست ها
شما که هر گرند اسلمی میاد میگی ماله اندیه.
بیخیال بابا اصلا تو حد اندازه بردن گرند اسلم نیست
فعلا که دو بار اومده فینال اینبار هم اگه فرمش خوب باشه دیگه قهرمانه ، پارسال که اندی رافا رو برد کم نبود امسال هم میخواین از اندی ببازین ؟!!
Alireza Murray آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Alireza Murray به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-13-2011, 03:20 PM   #94
pasia
Roger's Fan

پستها: 200
سپاس: 2,228
در 192 پست 884 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER

نقل قول:
اندی دیگه این استرالیا مال خودته ، ملبورن رو به خاک و خون بکشون ،
اندی بیخیال شو ایندفعه به خاک و خون نکش بزار بقیه هم جام ببرن.خمپیسک زدی از بس گرند بردی.
pasia آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی pasia به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-13-2011, 03:20 PM   #95
Farshad.Roger
Roger's Fan

آواتار Farshad.Roger

پستها: 208
سپاس: 69
در 208 پست 1,736 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط koury نمایش پست ها
بنظر من دلیل عمده ی برتری راجر مقابل رافا در Hard Indoor بیشتر به سرویس های خوب راجر برمیگرده تا بکهندش. مشخصه فدرر خوب سرویس بزنه اغلب با ریترن Short حریف مواجه میشه و بیشتر میتونه داخل باکس زمین بازی کنه تا پشت Baseline.

در واقع این بکهند فدرر نیست که به فورهند رافا میچربه بلکه سرویسشه که متمایزش کرده بخصوص توی کورت های سریع مثل شانگهای یا لندن. با این وجود دیدیم که رافا هم با اختلاف کمتر نسبت به بازیهای قبلی بر روی این زمین به راجر باخت و این نشون میده هر دو Game Plan های خودشون رو داشتن طوری نبوده که رافا فقط بخاطر اسپین فراوان فورهنداش یا روحیه ی ضعیف راجر رو ببره و اون وقت راجر با تاکتیک بکهند و Net Game و ... ببره!

این رو خود راجر هم میدونه که به هر کسی بتونه زیاد والی وینر بزنه به رافا بدلیل قدرت بالاش در Pass کردن نمیتونه ریسکی همش بیاد روی تور و این هم مرهون سرویس خوب راجره...

من نظر شخصیم اینه که آناکون با تمام احترامی که براش قائلم بیشتر به یه شوک یا تلقین میمونه برای راجر تا یه Drastic Change، و راجر از این طریق مقابل رافا روحیش مثل سابق نیست و بهتر بازی خودش رو اجرا می کنه و این تنها تغییریه که من در بازی فدرر دیدم
دوست من لندن کند هست! خیلی هم کند هست...
نادال یک شگردی که داره جلوی راجر اونم اینه که سمت بکهند راجر رو مورد حمله شدید با فرهند تاپ اسپین ها سنگین و سرویس هاش قرار بده . در لندن هم همین کارو کرد اما اینبار خبری از بکهندهای ضعیف که اکثرا خارج یا توی تور میرفت نبود.
در واقع باید بگم این بکهند راجر بود که 70% باعث بردنش در لندن شد. نه تنها خراب نشد بلکه backhand winner میزد راجر زیر فشار حمله های نادال. این یک نکته خیلی جالبی بود.
نادال بازیکنی هست که تا جایی که امکان داره فقط به سمت بکهند راجر حمله میکنه..که بالاخره نتیجه نداد پارسال! و به طبع نادال باید به فکر تاکتیک دیگری باشه.
انقدر راجر focus داشت روی بکهندش در لندن و مراقب بود از اون سوراخ گزیده نشه..بدون تردید اماده بکهند زدن میشد وقتی رافا سرویس میزد. نادال چند تا سرویس خیلی اروم و ساده رو به سمت فرهند راجر فرستاد و ace شد مشخص بود اصلا راجر به فکر فرهند زدن نیست
Farshad.Roger آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farshad.Roger به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-13-2011, 03:25 PM   #96
Alireza Murray
Murray's Fan

آواتار Alireza Murray

پستها: 1,274
سپاس: 6,455
در 1,271 پست 10,081 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Andy Murray

نقل قول:
نوشته اصلی توسط pasia نمایش پست ها
اندی بیخیال شو ایندفعه به خاک و خون نکش بزار بقیه هم جام ببرن.خمپیسک زدی از بس گرند بردی.
بگو راحت باش فقط یادت باشه اخر تورنمنت این حرفاتو نه بیای بگی شانسی بود و ...
Alireza Murray آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Alireza Murray به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-13-2011, 03:27 PM   #97
Nima88
Senior Member

آواتار Nima88

پستها: 898
سپاس: 12,052
در 892 پست 6,981 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال - رادیک- زوارف - پق / نوله - دلپوترو ، فرر - تامی هاس - فیش -یانوویج

نقل قول:
فعلا که دو بار اومده فینال اینبار هم اگه فرمش خوب باشه دیگه قهرمانه ، پارسال که اندی رافا رو برد کم نبود امسال هم میخواین از اندی ببازین ؟!!
اندی بره به این فکر کنه از رنک 5 پایینتر نیاد برد رافا پیش کش
Nima88 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima88 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-13-2011, 03:29 PM   #98
koury
Administrators

آواتار koury

پستها: 3,387
سپاس: 16,337
در 3,243 پست 25,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال،رادیک،نواک،فیش، جینپری،موری،گاسکه، گونزالس،روبردو،هاس،فررو،مویا ورداسکو،نلبندیان، باقداتیس،گولبیس، کیم،ووزنیاکی، گورجس،سیبولکوا ،سورانا،ماریا،وی

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Farshad.Roger نمایش پست ها
دوست من لندن کند هست! خیلی هم کند هست...
نادال یک شگردی که داره جلوی راجر اونم اینه که سمت بکهند راجر رو مورد حمله شدید با فرهند تاپ اسپین ها سنگین و سرویس هاش قرار بده . در لندن هم همین کارو کرد اما اینبار خبری از بکهندهای ضعیف که اکثرا خارج یا توی تور میرفت نبود.
در واقع باید بگم این بکهند راجر بود که 70% باعث بردنش در لندن شد. نه تنها خراب نشد بلکه backhand winner میزد راجر زیر فشار حمله های نادال. این یک نکته خیلی جالبی بود.
نادال بازیکنی هست که تا جایی که امکان داره فقط به سمت بکهند راجر حمله میکنه..که بالاخره نتیجه نداد پارسال! و به طبع نادال باید به فکر تاکتیک دیگری باشه.
انقدر راجر focus داشت روی بکهندش در لندن و مراقب بود از اون سوراخ گزیده نشه..بدون تردید اماده بکهند زدن میشد وقتی رافا سرویس میزد. نادال چند تا سرویس خیلی اروم و ساده رو به سمت فرهند راجر فرستاد و ace شد مشخص بود اصلا راجر به فکر فرهند زدن نیست
دوست عزیز من کاری به سرعت زمین ندارم الان!! مشخصا رافا تو فصل ایندور اصلا قابل مقایسه با Outdoor نیست... راجر ولی تو ایندور فوق العادس!

برداشت من از اون بازی مبهم هست، رافا نشون داده هر وقت بالای 3 ساعت بازی می کنه فرداش میبازه نمونش تو مادرید پارسال یا چنای 2008 هست. این بازی رو من ملاک قرار نمیدم چون رافا بهیچوجه رافای همیشگی نبود و اسپینش 20 درصد همیشه هم نبود. راجر تو مادرید با سرویس و دراپ شات رافای خسته رو برد پس فرداش باید می گفتید راجر تاکتیک جدیدی پیدا کرد!!

رافا مسلما از نقطه قوت خودش مقابل نقطه ضعف راجر استفاده می کنه ولی راجر نقطه قوتش سرویسه که نگیره کلا گیمش مقابل رافا میخوابه این یه واقعیته نمونه ی بارزش هم استرالین اپن 2009 هست!

این که راجر تمرکزش روی بکهند بود صد در صد صحت داره ولی اگه رافا میتونست مثل همیشه فورهند تاپ اسپینش رو بزنه مسلما راجر باید دنبال تاکتیک دیگری میگشت
koury آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی koury به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-13-2011, 03:30 PM   #99
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

پستها: 2,906
سپاس: 19,092
در 2,916 پست 30,306 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Farshad.Roger نمایش پست ها
به نظرم هیچ ربطی به نتایج خوبش نداشت! نتیجه خوب گرفتن ربطی به aggressive بودن یا نبودن نداره. همونطور که قبل هم گفتم به نظرم دلیل برد نسبتا ساده راجر در استرالیای سال پیش بیشتر مسایل تاکتیکی و تکنیکی خود راجر بود و ربطی به اینکه داره اگرسیو بازی میکنه نداشت.
6 سالی هست بازیای راجر رو میبینم و فکر میکنم از سال 2007 به اینور فرمی که الان داره بهترین و حمله ای ترین فرمی هست که داشته. اواخر 2009 هم خوب شده بود و در استرالیا هم نسبتاخوب بود اما دوباره بازیش افت کرد و کمی کند شد. فرهندها کم جون شدن و بازی دفاعی جای حمله رو گرفت چون بیشتر اوقات وقتی aggressive میشد خطاهاش به مراتب بالا میرفت .برای همین بازی غیر حمله ای رو بیشتر استفاده میکرد چون امنیت بیشتری داشت براش.
تعجب میکنم که دوستان اینجا استرالیای 2010 رو به عنوان اگرسیو ترین بازیهای راجر میشناسن. بازیهاش به مراتب کند تر و ضرباتش به مراتب با کنترل بیشتر و قدرت کمتری بود. اصلا از فرهندهایی که الان میزنه خبری نبود.
البته بازم میگم نظر شخصی هست

به طبع مسایل محیطی خیلی تاثیر دارن اما اون فقط یک مثالش بود...و هم راجر اولین بارش نیست زیر افتاب بازی میکنه...بارها شده زیر افتاب بازی کرده و این مسایل پیش نیامده! اما مثال دیگری میزنم....بازیهای فدرر در رولاندگاروس 2009! به نظرم راجر بازیهای خیلی معمولی ارایه داد با اینکه برد و اصلا اگرسیو نبود و دلیل بازیهای سختش هم همین بود
وقتی راجر حمله ای نیست...مشکلات وحشتناک زیادی مقابل بازیکنان Hard Hitter داره و دلایل باختش به دلپترو یا بقیه بازیکنانی که به این سبک بازی میکنن هم همین هست. در استرالیای پارسال به نظرم اگر راجر میخورد به یک هارد هیتر...دچار مشکل میشد. نمیگم میباخت. دچار مشکل میشد
اما الان با این استایل بازی...اون مشکلات خیلی کمتر اتفاق میفتن.
راجر همه جای زمین داره میدوه و حضور داره..فرهند و بک هند های سنگین میزنه و footwork عالی داره ...حمله رو با حمله جواب میده.شما به این نمیگین روی فرم بودن؟
پارسال به هیچ عنوان شبیه الان ضربه نمیزد و بیشتر بازی رو کنترل میکرد و زیاد از block کردن استفاده میکرد..

مگه من گفتم Aggressive بودن حتما باعث نتیجه ی بهتر گرفتن میشه ؟
ولی میگم منکر بازی هجومیش توی استرالیا نشو ، بسیار اگرسیو Counter Punch میکرد،فرمش هم فوق العاده خوب بود ، فوق العاده ، نتیجش شد اونی که توی استرالیا دیدیم.

" بازیهاش به مراتب کند تر و ضرباتش به مراتب با کنترل بیشتر و قدرت کمتری بود. اصلا از فرهندهایی که الان میزنه خبری نبود."

این جمله دیگه واقعا جای تعجب داره ! متاسفانه با این اینترنتی که دارم نمیتونم تصویر زیادی آپلود کنم ، ولی پیشنهاد میکنم حداقل هایلایت بازیهاش رو ببینید ، اونوقت بگید خبری از فورهندهای خوب نبود. البته من منکر فرم بسیار خوب کنونیش نمیشم ، ولی قبول هم نمیکنم که بگید استرالیا پارسال بی جون بود و بخاطر تاکتیکش برد ، استرالیا پارسال رو بخاطر فرم فوق العادش تونست ببره.

بارها شده که زیر آفتاب بازی کرده و این مسائل پیش نیامده ، ولی رو به روی کی بازی کرده ؟ رو به روی کسی مثل آندریف که ضرباتش با اسپین وحشتناک همراه باشه ؟

"وقتی راجر حمله ای نیست...مشکلات وحشتناک زیادی مقابل بازیکنان Hard Hitter داره و دلایل باختش به دلپترو یا بقیه بازیکنانی که به این سبک بازی میکنن هم همین هست. در استرالیای پارسال به نظرم اگر راجر میخورد به یک هارد هیتر...دچار مشکل میشد. نمیگم میباخت. دچار مشکل میشد"

بر منکرش لعنت ، کاملا با این قسمت موافقم ، ولی میشه بفرمایید توی استرالیا با کدوم هارد هیتری رو برو شد و به مشکل بر خورد ؟

"اما الان با این استایل بازی...اون مشکلات خیلی کمتر اتفاق میفتن.
راجر همه جای زمین داره میدوه و حضور داره..فرهند و بک هند های سنگین میزنه و footwork عالی داره ...حمله رو با حمله جواب میده.شما به این نمیگین روی فرم بودن؟"

باز هم بر منکرش لعنت ، من که خودم گفتم از فرم خوبش خوشحالم ، خیلی هم فرمش خوبه.

"پارسال به هیچ عنوان شبیه الان ضربه نمیزد و بیشتر بازی رو کنترل میکرد و زیاد از block کردن استفاده میکرد.. "

این قسمت رو هم باهاش مخالفم ، ولی متاسفانه به جز دیدن بازیهای راجر راه دیگه ای برای اثباتش ندارم . من تقریبا بازیهاش توی استرالیا رو 10 بار دیدم (دست کم) ، به هیچ وجه اینجوری که شما میگید نبود.کاملا ضرباتش با Pace همراه بود ، ریترن که فوق العاده بود و از هر دو بال فوق العاده Counter Punch میکرد.
Afshin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-13-2011, 03:35 PM   #100
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

پستها: 2,906
سپاس: 19,092
در 2,916 پست 30,306 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Reza23 نمایش پست ها
پس اینطور که شما نوشتی قضیه فراتر از یه بکهند و فقط و فقط یه
تاکتیک رافاست!!
در مورد هد تو هد بجز خاک بگم که تو خیلی از جاهایی که رافا تو
هارد قهرمان شده فدرر اصلا به فینال نرسیده و قبلش حذف شده
و چه بسا اگه میرسید رکورد هارد و چمن الان چیز دیگری بود.
از جمله یو اس اوپن پارسال و ویمبلدون پارسال.
100 البته قضیه فقط به بکهند مربوط نمیشه.
رافا خیلی جاها به فینال رسیده و فدرر نرسیده ؟!
پس اگه اینجوره شما هم اینا رو بشمار :

استرالیای 2005-2006-2007
یو اس اوپن 2005-2006-2007-2008-2009
سین سیناتی 2005-2007-2009-2010
توی چمن هم 3 بار بازی کردن که دوبارش رو فدرر برد ، یک بارش هم که بازی بسیار نزدیک بود.

تعداد تورنمنت های هاردی که فدرر به فینال رسیده و رافا نرسیده خیلی بیشتر از تورنمنت هاییست که رافا به فینال رسیده و فدرر نرسیده .
Afshin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
گرنداسلم اول، 2011، آزاد استرالیا، Australian Open

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)