بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2014 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > آزاد امریکا (US Open)

آزاد امریکا (US Open)

3-16 شهریور - نیویورک، امریکا

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: قهرمان US OPEN 2014؟
راجر فدرر 94 80.34%
نواک جوکوویچ 17 14.53%
استن واورینکا 1 0.85%
داوید فرر 0 0%
میلوس رائونیچ 1 0.85%
اندی مورای 1 0.85%
سایر بازیکنان 3 2.56%
رأی دهندگان: 117. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-07-2014, 10:21 AM   #411
289
Banned Users

پستها: 214
سپاس: 594
در 188 پست 597 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نواک رافا گولبیس ماشا هالپ موگوروزا کویتووا
پیش فرض پاسخ : تاپیک بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین گرنداسلم سال US OPEN 2014

شگفتی بزرگ پس از حذف جوکوویچ: چیلیچ فدرر را حذف کرد

نیمه‌نهایی مسابقات یواس اوپن با بزرگ‌ترین شوک ممکن همراه شد و کی نیشیکوری و مارین چیلیچ با حذف نواک جوکوویچ و راجر فدرر به فینال رسیدند

تنیس 360: نواک جوکوویچ، مرد شماره یک تنیس جهان و راجر فدرر، پرافتخارترین تنیس‌باز تاریخ که مجموعا 24 قهرمانی در گرنداسلم‌های تنیس دارند نتوانستند به فینال اوپن امریکا برسند.

کی نیشیکوری، تنیس‌باز ژاپنی که بخت دهم قهرمانی مسابقات به شمار می‌رود با پیروزی 6 – 4، 1 – 6، 7 – 6 و 6 – 3 موفق شد جوکوویچ را ببرد و اولین مرد آسیایی تاریخ باشد که به فینال یک گرنداسلم می‌رسد.

او که در گرمای طاقت‌فرسای 40 درجه سانتیگراد نیویورک بازی می‌کرد اولین آسیایی پس از سال 1918 بود که به نیمه‌نهایی اوپن امریکا می‌رسد.

در سوی دیگر هم مارین چیلیچ، تنیس‌باز کروات هم طی یک بازی 3 سته 6 – 3، 6 – 4 و 6 – 4 راجر فدرر، قهرمان 5 دوره اوپن امریکا را شکست داد و به فینال رسید.

این اولین فینال گرنداسلم از سال 2005 است که بدون یکی از 3 بازیکن بزرگ تنیس یعنی فدرر، جوکوویچ و رافائل نادال برگزار می‌شود.

آخرین فینال گرنداسلمی که بدون این 3 بازیکن برگزار شد برمی‌گردد به فینال اوپن استرالیای سال 2005 که مارات سافین و لیتون هیوییت به مصاف هم رفتند.

نیشکوری ژاپنی که تا پیش از این بهترین عملکردش در یک گرنداسلم رسیدن به یک‌چهارم نهایی اوپن استرالیای سال 2012 بود پس از بازی گفت:«برای اولین بار رسیدن به فینال یک گرنداسلم حس خیلی خاصی دارد ولی از سوی دیگر بردن مرد شماره یک هم حس بزرگی دارد. شرایط خیلی سختی بود. گرما و رطوبت بالا شرایط را سخت کرده بود اما لذت من از این بازی باعث موفقیت من شد».

جوکوویچ هم اعتراف کرد نیشیکوری بهتر از او بازی کرد:«او خیلی خوب بازی کرد. به او تبریک می‌گویم. به خاطر تلاشش. او بهتر از من بازی کرد».

مارین چیلیچ که به خاطر فینالیست شدن بعد از پیروزی بر جوکوویچ به خود می‌بالید گفت:«هرگز در رویاهایم هم فکر نمی‌کردم اینقدر خوب بازی کنم. بهترین عملکردم در کل زندگی‌ام بود».

چیلیچ هم اولین کروات از سال 2001 است که به فینال یک گرنداسلم می‌رسد.

آخرین بار گوران ایوانیسویچ در سال 2001 به فینال ویمبلدون رسیده بود که قهرمان هم شد.

فدرر هم پس از این بازی اعتراف کرد دلیل شکستش هیچ ربطی به ماراتن 5 سته بازی قبلش مقابل مونفیس نداشته:«من حالم در اینب ازی خوب بود. مشکلی نداشتم. به نظرم مارین خیلی خوب بازی کرد و نبض بازی را به دست گرفت. در کل بازی هیچ ترسی نداشت و با اعتماد به نفس کامل بازی کرد. ممکن است که من به اندازه همیشه‌ام خوب بازی نکردم اما مارین عالی بود».

بازی فینال سینگل مردان ساعت 20:30 دوشنبه برگزار می‌شود.
289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-07-2014, 10:26 AM   #412
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط slice نمایش پست ها
ببینید بعضی از دوستان فدرری میان به راجر حمله میکنند که افتضاح بازی کرد و از این حرفا ولی اصلا اینطور نیست!!
دیروز راجر خوب بود ولی مشکل اینجا بود که چیلیچ فوق العاده بود!هر چی میزد میرفت!!اگه دیروز فدرر 5 سال پیش هم اینجا بود شاید فقط 1 ست میگرفت مشابه فینال us open 2009!!!سلاح های چیلیچ دقیقا مشابه سلاح های دل پوترو بود!!!!ما هیچوقت از راجر انتظار اینو نداریم و نداشتیم که بتونه تو رالی ها اکثرا پیروز بشه!!!
البته به نظر من این نحوه ی بازی کردن فقط تو یه تورنمنت اتفاق میفته و سالی یه بار!!و جلوی افرادی هم مثل نادال و نوواک آماده حرفی واسه گفتن ندارن!!
فدرر هم موقع باختش اصلا ناراحت نبود چون دید که امروز روز چیلیچ بود!!
دوست عزیز الان که بازی رو دیدم باید بگم که کاملاً با شما موافقم، چیلیچ دیروز خیلی خیلی خوب بازی کرد و فدرر توقع این بازی در این سطح رو ازش نداشت و گرنه مثل 5 بار قبلی شکستش می داد:

اینم برای کارشناسای داخلی که می گن فدرر افتضاح بازی کرده:

"It’s just an amazing day for me," Cilic said in his on-court interview. "I feel amazing. To be able to play like this, I never dreamed of [it], and I think today was the best performance of my career."
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-07-2014, 10:27 AM   #413
289
Banned Users

پستها: 214
سپاس: 594
در 188 پست 597 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نواک رافا گولبیس ماشا هالپ موگوروزا کویتووا

حتما میدونید که نواک در میان تاپ فور بهترین عملکرد را در گرندهای 4گانه امسال داشته
حضور در نیمه نهایی هر 4 گرند
قهرمانی ویمبلدون و نایب قهرمانی رولند
و احتمالا تنها باخت به قهرمانان سه گرند دیگه
در دنیای پررقابت و غیرقابل پیشبینی امروز تنیس این عملکرد عالیه

با تشکر از تذکر دوستمون بله نوله موفق به حضور در نیمه نهایی استرالیا نشد
اما باز هم عملکردش در گرنداسلم درخشان ترین میان تاپ تن بوده در این که شک ندارید؟
289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 09-07-2014, 10:36 AM   #414
Cross Court
Member

آواتار Cross Court

پستها: 33
سپاس: 39
در 32 پست 202 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Yevgeny Kafelnikov-Grigor Dimitrov-Borna Coric-Ernests Gulbis-Milos Raonic

جالبه!! من اینقدر اینجا خوندم که فدرر افتضاح بود الان شک کردم دیشب بازی رو دیدم یا خواب دیدم!!!

اون دوستمون هم میاد میگه جوکویچ خوب بازی کرد ولی فدرر افتضاح بود!!

حرفی نمیزنم در این مورد حتما من اشتباه میکنم اما حرف گزارشگر و مفسر یورو اسپورت رو میگم که ده بار توی

بازی فدرر تکرارش کردن و منم موافقم باهاشون:

باورم نمیشه!!عجب بازی شده!!جالب اینه که فدرر واقعا داره خوب بازی میکنه ولی این چیلیچه که داره بیش از حد خوب بازی میکنه...اگه همیشه اینطور باشه هیچ کسی نمیتونه جلوش وایسه...

***در ضمن یه دوستمون هم میگه فدرر Unforced Error بالایی داده!! من از شما خواهش میکم قبل اینطور

اظهار نظر حداقل امار بازی رو ببینید!! ارورهای فدرر هر سه ست از چیلیچ کمتر بود...حتی امار سرویس اول فدرر

هم از چیلیچ خیلی بالاتر بود(ست اول چیلیچ 48 درصد فدرر 74 درصد!!) اما چیلیچ در جریان بازی خیلی خوب

بود...فدرر هم اکثر ارورهایی که داد Forced Error بود که همونطوری که از اسمش معلومه یعنی خطای اجباری

که دلیلش ضربات عجیب و غریب چیلیچ بود که هیچ جوره اشتباه نمیکرد!!!

وقتی حریفت در این حد عالی ظاهر میشه واقعا کاری نمیتونی بکنی...نمونش بازی دیمیتروف جلوی اندی ماری

توی ویمبلدون!! اون روز ماری واقعا خوب بود اما دیمیتروف اصلا اشتباهی نمیکرد که ماری بتونه برنده باشه!!

بازم میگم میگم همه اینا نظر شخصیه بنده هست...شاید دوستان نگاه دیگه ای به بازی داشته باشن
Cross Court آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Cross Court به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-07-2014, 10:38 AM   #415
roger 4 ever
Senior Member

پستها: 203
سپاس: 258
در 202 پست 2,325 بار سپاسگزاری شده

خب در راستای تحلیل موشکافانه دوستان در مورد بازی نیشیکوری و جوکوویچ بد ندیدم چند مورد در مورد نیشیکوری بگم، بازیکنی که دنیای تنیس در حال ستایشش هست اما خب گویا فقط چون هوا گرم بوده جوکوویچ باخته!!!!:

نیشیکوری توسط مایکل چانگ هدایت می شه...فردی که در زمان بازیش همواره به هوش بالا شهرت داشته و دقیقا بهترین فرد برای هدایت بازیکنی مثل نیشیکوری هستش. نیشکوری بازیکنیه که یک سری فاکتورهای مهم در تنیس مثل سرو رو در اختیار نداره و برای جبران این فاکتورها نیاز داره یک سری اسلحه های دیگه به بازیش اضافه کنه.

یکی از مهم ترین این اسلحه ها هوش و تجربه بالای مایکل چانگ هست. به عنوان مثال یکی از تاکتیک های بی نظیر نیشیکوری در بازی دیشب ارائه بازی تهاجمی در امتیازهای حساس و مهم بود، مسئله ای که نواک رو به شدت غافلگیر کرده بود چرا که به هیچ عنوان تصور چنین نیشیکوری تهاجمی رو اون هم در امتیاز های حساس نداشت. این نمونه ای کوچک از بازی تاکتیکی نیشیکوری هست که البته مدیون فردی همچون مایکل چانگه...

نیشیکوری عملا جوکوویچ را از لحاظ تاکتیکی مغلوب کرد. نواک به هیچ عنوان آنالیز درستی از نیشیکوری نداشت. ارائه بازی passive و منتظر اشتباهات نیشیکوری نشستن یک اشتباه روتین بود و من تعجب می کنم که چه طور جوکوویچ نتوست در حین بازی آنالیز درستی از نیشیکوری داشته باشه. البته که نواک عادت به چنین بازی داره ولی اگر آنالیز درستی در حین بازی وجود داشت، شرایط می تونست تغییر کنه.

گرمای هوا؟ نیشیکوری 2 بازی پنج سته فوق العاده سنگین پست سر گذاشته بود در طول سال هم به شدت درگیر مصدومیت بوده و گرمی و رطوبت هوا اون رو هم می تونه به شدت از لحاظ فیزیکی دچار مشکل کنه. این مسئله رو می شد در ست دوم به شدت حس کرد که تا چه اندازه نیشی تحت تاثیر شرایط جوی قرار داشت. تنیس اون چیزی نیست که با یک جمله حکم صادر کردن بشه تمومش کرد، هوا گرمه جوکوویچ می بازه؟! حریفشم هیچی؟! همه دارن از نیشی ستایش می کنن بابت نمایش خیره کننده تاکتیکی، ذهنی و فیزیکی در نیمه نهایی یو اس و این هیچ ربطی به گرمای هوا نداره...دریایی از مطلب هست پشت شگفتی آسیایی مرحله نیمه نهایی که باز هم هیچ ربطی به گرمای هوا نداره...

ویرایش توسط roger 4 ever : 09-07-2014 در ساعت 01:39 PM
roger 4 ever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی roger 4 ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-07-2014, 10:41 AM   #416
zhako
Senior Member

آواتار zhako

پستها: 186
سپاس: 388
در 162 پست 1,248 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجرفدرر.گریگوری دیمیتروف.خوان مارتین دلپوترو

باسلام وخدمت دوستداران تنیس.خوب راجر باخت ولی دلیلی نمیشدکه بدبازی کرده بود.به نظرمن چیلیچ خیلی آماده بودو سرویسهای عالیش باعث شدراجر کاری ازش برنیاد.تاجاییکه من اطلاع دارم این اولین گرنداسلمی هست که هردوپای فینال تنیسورهای غیرازشماره 1و2و3 باشند.دوستان اگه اطلاعات جامعی دارن لطفا بفرمایند.به راجروجوکویچ هم خسته نباشیدمیگم.
zhako آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی zhako به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-07-2014, 10:45 AM   #417
zhako
Senior Member

آواتار zhako

پستها: 186
سپاس: 388
در 162 پست 1,248 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجرفدرر.گریگوری دیمیتروف.خوان مارتین دلپوترو

من هم بادوستان آقای slice و mspayam کاملا موافقم.راجر هر کاری میکرد زورش به چیلیچ نمیرسید.مطمئن باشیدچیلیچ قهرمان گرن اسلمه واگه هم شد مبارکش باشه.خیلی پسرمحجوبیه امیدوارم قهرمان بشه.
zhako آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی zhako به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-07-2014, 10:55 AM   #418
nima.a
Senior Member

آواتار nima.a

پستها: 645
سپاس: 3,372
در 639 پست 4,353 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر - سونگا - فرر - للودرا

اونایی که می گن جکوویچ خوب بود و نیشی رو همه دنیا داره تشویق میکنه اینو خود نواک گفته:

“Other than that second set my game today was not even close to what I wanted it to be,” Djokovic said. “A lot of unforced errors, a lot of short balls. Just wasn’t myself.

فدرر هم بد نبود. در واقع federror نبود اما خود با این چلیچ خارق العاده توان مقابله نداشت متاسفانه. شاید بیشترین اشکالی که می شه به فدرر گرفت ریترن بد روی سرویس های دوم چلیچ بود که اینارو خودش خراب کرد بقیش رو چلیچ گرفت واقعا

ویرایش توسط nima.a : 09-07-2014 در ساعت 11:05 AM
nima.a آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی nima.a به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-07-2014, 11:00 AM   #419
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

[B]
نقل قول:
نوشته اصلی توسط 289 نمایش پست ها
[COLOR=#006400]
با تشکر از تذکر دوستمون بله نوله موفق به حضور در نیمه نهایی استرالیا نشد
اما باز هم عملکردش در گرنداسلم درخشان ترین میان تاپ تن بوده در این که شک ندارید؟

نه در این زمینه شکی ندارم، هر چی باشه نواک در دوران اوجشه، ولی عملکرد امسالش شباهت زیادی به یه بازیکن 33 ساله و نزدیک به دوران بازنشستگی داره:

Australian Open
Federer: SF
Noval: QF

French Open
Federer: 4th Round
Novak: Final

Wimbledon
Federer: Final
Novak: Final

US Open
Federer: SF
Novak: SF

با اینکه اهل پیش بینی کردن نیستم، اما گاهی با خودم فکر می کنم وقتی نواک به سن 33 برسه رنکش چند می شه؟ 100؟ 200؟ یا شاید بیشتر؟
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-07-2014, 11:03 AM   #420
roger 4 ever
Senior Member

پستها: 203
سپاس: 258
در 202 پست 2,325 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
اونایی که می گن جکوویچ خوب بود و نیشی رو همه دنیا داره تشویق میکنه. اینو خود نواک گفته:

“Other than that second set my game today was not even close to what I wanted it to be,” Djokovic said. “A lot of unforced errors, a lot of short balls. Just wasn’t myself

چه ربطی داره؟ چی باید بگه مثلا بعده باخت؟ چی ثابت می شه از این مسئله؟ هر خوب نبودنی یک علت داره. الان شمام داری می گی فقط گرمای هوا باعث باخت نواک شد؟! شما که به حرف های خود نواک استناد می کنی اینم حرف نواک: " I don't want to talk about conditions; it's same for both of us," Djokovic said."

دنیا هم کاملا واضحه چی گفته فقط کافیه ورق بزنید...باز رسیدیم به این مبحث که هر وقت نواک می بازه خودش بد و آماده نبوده یا شایدم می خواسته از عمد ببازه...
roger 4 ever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی roger 4 ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)