بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2012 > تورنمنتهای مردان > آزاد استرالیا (Australian Open)

آزاد استرالیا (Australian Open)

26 دی - 9 بهمن - ملبورن، استرالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-30-2012, 04:19 AM   #571
ehsann
Senior Member

آواتار ehsann

پستها: 113
سپاس: 375
در 75 پست 364 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافائل نادال

زيباترين و پرهيجان ترين بازي بود كه تا حالا ديدم.تبريك به طرفداراي نواك.كاش نتيجه باب ميلم بود اما....
برخلاف بعضي از دوستان من با ديدن بازي امشب به پس گرفتن رنك 1 خيلي اميدوار شدم.از نظر من گفتن اينكه كي بهتر بود سخته.همين موضوع يعني اينكه رافا فاصلشو با نواك خيلي كم كرده,اونم توي تورنمنتي كه هواداراشم شانس كمي واسش قائل بودند.
ehsann آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی ehsann به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-30-2012, 06:11 AM   #572
D3ADMAN
Senior Member

آواتار D3ADMAN

پستها: 578
سپاس: 1,862
در 505 پست 1,987 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: مردها :جکوویچ - ماری - مونفیلس - نیشیکوری - دلپو - سونگا (متنفر از فدرر) زن ها : لی نا - هانتوکووا - شاراپووا - سرنا - بوشارد

نقل قول:
نوشته اصلی توسط viva rafa نمایش پست ها
مشکله ما همینه دیگه همه چیزو با هم قاطی میکنیم که یه عمره داریم در جا میزنیم
اگه این کارو نکنیم خدا کمک نمیکنه!!!

بی خیال بابا بالاخره هر کس یه نظری داره باید به نظراته یکدیگر هم احترام گذاشت
[/COLOR]
من خودم زرتشتیم دوست عزیز ، نمیگم نادال خدا رو قبول نداره ، این حرکتی که نواک انجام داد برام تازگی داشت ، چون تو ایران که کسی از خدا کمک نمیخواد ، وزنه بردارمون که ... و همه میرن سراغ ..... (نگم بهتره) . من منظورم اون چیزی که شما برداشت کردید نبود ، در کل شرمنده ، ببخشید
D3ADMAN آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 01-30-2012, 06:15 AM   #573
D3ADMAN
Senior Member

آواتار D3ADMAN

پستها: 578
سپاس: 1,862
در 505 پست 1,987 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: مردها :جکوویچ - ماری - مونفیلس - نیشیکوری - دلپو - سونگا (متنفر از فدرر) زن ها : لی نا - هانتوکووا - شاراپووا - سرنا - بوشارد

نقل قول:
نوشته اصلی توسط fasaneh نمایش پست ها
لینک دانلود ؟
لینک دانلود موجوده ، اما تورنت است ، از تورنت دانلود میکنی ؟؟؟؟؟
D3ADMAN آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 01-30-2012, 07:18 AM   #574
Mohammad_Joulaei
Former Staff

پستها: 2,205
سپاس: 4,850
در 1,728 پست 11,911 بار سپاسگزاری شده

خب در عربی به آخر یک رویداد میگن (فوقع ما وقع)

این قهرمانی رو به نواک و طرفداراش تبریک میگم.
و یه خسته نباشید هم به نادال و طرفداراش.

اگر منطقی به این قضیه نگاه کنیم این قهرمانی حق مسلم نواک بود بنا به دلایل زیر:

1-نواک 2 روز قبلش بازی خیلی سخت و حیاتی با اندی مورای داشت.که اول موجب خستگی نواک و دوم موجب رفتن بالای حوصله نواک در بازی پایانی شد همون اتفاق در سال 2009 برای رافا افتاد.

2-نواک اگه ست اولو از دست نمیداد بازی در 3 الی 4 ست تمام شده بود مثل بقیه گرند اسلمایی که اخیرا این دو برگزار کردن. پس ست اول تا حدودی روحیه رافا رو بالا برد و رافا رو در این فکر انداخت شاید باقی ست ها رو به این صورت بتونه بگیرم.

3-مهمترین عاملی که توی این بازی نواک رو به دردسر انداخت استفاده نکردن و نگرفتن به موقع برک پوینت هاش بود.اگر نصفشون رو استفاده میکرد بازی در ست چهارم بازی یا همون سوم تموم بود.فک کنم رافا توی عمرش اینقدر برک نشده بود.

4-وقتی نواک پیش میوفته یه جورایی به بی خیالی میزنه و عقب که میوفته سریعا به خودش میاد و جبران میکنه که مث ست 5 بازی که اوایل ست که گیم 5 یا 6 بود برک شد و سریعا جبران کرد(موقع برک شدن نوله من گفتم که نوله بازی رو باخت) این صحنه مشابه اون صحنه ای بود که توی گرند اسلم قبلی مقابل راجر توی نیمه نهایی داشت.

5-من برای اولین بار بود که طراوت و اون غرور خاصی رو که رافا داره رو توی چهرش نمیدیدم.در هر گیم سرو برای رافا امنیتی برا رافا نبود جوری شده بود که هر پوینت از سرواش رو میگرفت خیلی خوشحالی میکرد. و رافا از ناچاریش در رالی ها با جوکوویچ رو اورده بود به امتیاز سرویس.که ست 2 بازی رو با دبل فول به نواک داد.

نیمه نهایی و فینال امسال مشابه 2009 بود که حالا رافا نقش راجر در 2009 رو بازی کرد.

نتیجه میگیریم که هر اندازه موفقیت به دست بیاری به همون اندازه ناکامی رو به دست خواهی اورد. خب در این روزگار دو روز خوشحالیه و معادل همون غمه!حس حالی رو که طرفدارای رافا دارن رو ما همون حس حال رو تو همین بازی ها در سال 2009 داشتیم.

ولی یه چیز خیلی مهم نواک میتونه افتخاراتش رو به رافا و بالاتر برسونه کافیه 2 سال اینجوری کار کنه...
Mohammad_Joulaei آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad_Joulaei به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-30-2012, 09:27 AM   #575
hoomanjian
Senior Member

پستها: 153
سپاس: 14
در 138 پست 347 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: RAFAEL NADAL ANA IVANOVIC

رافا بايد يه تغييرات جدي توي سبك بازيش جلوي جوكو بده. متاسفانه جوكو هم مانند خودش توي رالي هاي بالاي 8 خيلي با حوصله است و مثل فدرر يهي توپ رو به دروديوار نمي زنه و اين تسلط بر اعصابش رو داره به نادال تحميل مي كنه. درست كاري رو كه توي همه اين سالها نادال با فدرر كرده. نادال بايد بره به سمتي كه بيشتر ACE ‌كنه . سعي كنه در رالي هاي كمتر امتياز رو بگيره كه البته اين موضوع يك خطراتي هم داره و اون ارور هاي بيشتره. دقيقا چيزي رو كه در بازي ديروز براي اولين بار در بازي نادال ديديم. اما چاره اي نيست. براي تغيير اين وضعيت كه اگر خداي ناكرده در سال 2012 و خصوصا در مسابقات خاك ادامه پيدا كنه تغييرش مشكل تر هم ميشه بايد ريسك كنه. از بيس لاين جدا بشه. از حالت تدافعي بياد بيرون ضمن اينكه بايد درحين اين تغيير قدرت ضرباتش رو هم بالاتر ببره. وگرنه گذر از اين شرايط خيلي داره سخت و سخت تر ميشه. يا اينكه از اين به بعد بايد بشينيم حريفان جوكو رو تشويق كنيم تا با شكست جوكو توي مراحل قبل تر جلوي رودر رو شدن نادال با جوكو رو بگيرن. مثل چيزي كه من در نيمه نهائي امسال 5 ساعت دنبال كردم. اما با تمام اين تفاسير بازي ديروز به من اين اميدواري زياد رو داد كه امسال حتما شرايط تغيير خواهد كرد. هم جوكو ، جوكوي پارسال نيست . هم نادال به نظر مياد پذيرفته كه بايد تغيير بده و جوكو رو مثل فدرر نمي تونه ببره. من احساسم اينه در يكي از دو تا مسترز ميامي يا ايندين ولز بايد شاهد تغيير باشيم.
hoomanjian آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی hoomanjian به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-30-2012, 12:30 PM   #576
rezapor
Senior Member

پستها: 254
سپاس: 1,870
در 225 پست 1,233 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: روجر فدرر- نواك جوكويچ -رافائل نادال دلپترو -اندي ماري -آندره آغاسي-ماريا شارپوا -كرولاين وزنوياكي-

آخه یکی نیست به این رافا بگه ،خدا خیرت بده تو که می دونی بری فینال به جوکو میبازی ،رفاقت کن براز روجر بره فینال کلک این جوکویچ رو بکنه .چون الان تنها کسی که میتونه ببرش روجر هست و بس.اقلا 2000 امتیاز ازش کسر میشد، به نفع خودش هم بود.
rezapor آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 01-30-2012, 12:43 PM   #577
Nadal Hater
Junior Member

پستها: 2
سپاس: 0
در 2 پست 25 بار سپاسگزاری شده

بازیکنی که روی سرویس خودش که تو باشه چلنج کنه
یعنی برد به قیمت بازی ناجوانمردانه رو بخواد
همون بهتر که هر دفعه با سینی بره خونشون
مرسی نوله

ویرایش توسط Nadal Hater : 01-30-2012 در ساعت 01:11 PM
Nadal Hater آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nadal Hater به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-30-2012, 12:44 PM   #578
delpotro
Senior Member

پستها: 1,257
سپاس: 12,428
در 1,244 پست 8,595 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اسطوره نواک جوکوویچ ، نادال، بردیخ، سونگا، تیم ،پیا، کلیژان، کرنو بوستا، آندری کوزنتسوف،کارن هاچانوف،چانگ هیون،دونا وکیچ ، خواهران ویلیامز، تیلور فریتز ،وسلی،ویکمایر،تیپسارویچ ، یوژنی،اناستازیا سواستوا و ....

درسته جوکوویچ همون جوکوویچ پارسال نبود در بازی فینال.اما دلیلش افت نواک نیس. از خستگی بازی نیمه نهایی بود. یادتون نره که بازی نیمه نهایی اش چقدر طول کشید. و نادال هم 1 روز بیشتر استراحت کرده بود. شرایط کاملا نابرابر بود. اگر نواک خسته نبود ست چهارم کارو تموم می کرد.

در ادامه فصل 2012 فقط دو نفر می تونند نوله رو شکست بدن:

1-خستگی

2-مصدومیت
delpotro آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی delpotro به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-30-2012, 01:49 PM   #579
Nadal Hater
Junior Member

پستها: 2
سپاس: 0
در 2 پست 25 بار سپاسگزاری شده

سرویسش تو بود ولی چون نواک ریترن وینر زد چلنج کرد
کاملآ ناجوانمردانه بود
Nadal Hater آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nadal Hater به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-30-2012, 01:59 PM   #580
Sa3er
Junior Member

آواتار Sa3er

پستها: 21
سپاس: 290
در 21 پست 292 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer, Lleyton Hewitt, Bernard Tomic, Kei Nishikori, Stanislas Wawrinka, Kim Clijsters, Maria Sharapova, Sabine Lisicki, Ana Ivanovic

ســــلام به همه
اول ضمن تبریک به طرفداران نواک بخاطر قهرمانی در اپن استرالیا

دوم مــن میخوام اجازه بگیرم از بزرگان و نظر متفاوتی در مورد این بازی ارائه کنم
ابتدا اینکه برای من اصلا فرقی نمیکرد کدوم طرف برنده بشه بخاطر همین موضوع
بدون استرس بازی رو نگاه کردم (یک بار زنده و دو بار نسخه ضبط شده ی رقابت)
من تقریبا 18 ساعت پای این مسابقه نشستم تا مطمئن بشم ایـن بــازی چقدر
عالی بود یا نبود!

من بخاطر این فینال تبریک حماسی بودن نمیگم به کسی و اصلا هم حس خاص
حماسی ندارم بخاطر اینکه این بازی طولانی شده و نزدیک 6 ساعت طول کشیده
مگه طول کشیدن یک بازی یعنی عالی بودنش؟

من ترجیح میدم اسم هیچ کدوم از این دو بازیکن عزیز رو نبرم و فقط اشاره میکنم،
برای اینکه دوستانی که بازی رو دیدن که متوجه میشن منظور من رو و اون دسته از
اونهایی که بازی رو اصلا نگاه نکردن و علاقه خاصی به کل کل های الکی و اسپم وار
دارند چیزی دستگیرشون نشه! (یک سوال از اون دسته از دوستانی که بازی رو ندیدن
چطوری مینویسن که انتظار داشتم فلان طور باشه بازی یا بازیکن فعلا طور برنده بشه؟)

من تبریک نمیگم به بازی طولانی که دو تا از بازیکن هایی درش بودن که بیشترین وقت
رو زمان سرویس زدن هدر میدن، من البته محاسبه کردم که سرویس زدن یکی از اینها
تقریبا چهار برابر سرویس زدن اندی رادیک طول میکشه، حالا محاسبه کنید اگر به جای
این دو نفر ، بازی بین فدرر و اندی رادیک بود (که کمترین زمان رو برای سرویس زدن هدر
میدن مخصوصا اندی رادیک) بازی زیر 4 ساعت طول میکشید!
حالا محاسبه کنید سرویس اول لت بشه، بعد دوباره سرویس اول فوول بشه و بعد سرویس
دوم صحیح باشه ... این تبریک داره؟
اینکه یکی از بازیکن ها برای سرویس زدن مناسک عبادی سیاسی اجرا میکنه، دستش
رو میکنه اینور میبره اونور همزمان نوک پاش رو میزنه زمین دوباره دستش میره اونور میاد
اینور بعد تمرکز میکنه و سرویس میزنه (حالا اگه سرویس لت بشه یا فوول بشه همین آش
هست و همین کاسه تا سرویس صحیح زده بشه) واقعا روی اعصاب هست وقتی مجبوری
بازیش رو نگاه کنی!

من تبریک نمیگم بخاطر فینالی که مربی یکی از عزیزان بخاطر فینال علاوه بر آرمی که روی
کلاهش بودیک تیکه کاغذ چسبونده بود بالای سرش که تبلیغ فلان چیز رو انجام بده !

من تبریک نمیگم بخاطر اینکه بازیکن توی این سطح بجای اینکه زمان استراحت به فکر ریلکس
کردن و نوشیدن آب و ... باشه 90 درجه خم میشه و به فکر اینه که بطری آبش رو دقیق و با تمرکز
بالا روی کورت مرتب کنه که یک وقت juju بهم نخوره!

من تبریک نمیگم بخاطر خنده دار ترین صحنه ی تمام فینال ها، که من به شخصه کمتر دیده بودم
حتی سرداور به موضوعی ری اکسن نشون بده و بخنده! گیم هشتم از ست دوم، بازیکن A سرویس
میزنه، بازیکن B سرویس رو ریترن وینر میکنه بازیکن A که میبینه نمیتونه به ریترن برق آسا برسه
سرویس خودش رو چلنج میکنه و میگه که سرویسی که من زدم اوت شده بود!!
داور خنده ی معنی داری میکنه و بازیکن B با تعجب اعتراض میکنه!
البته که آخر سر رو سیاهی واسه کلاغه!

من تبریک نمیگم به فینالی که پنج سته شد و شش ساعت طول کشید ولی فقط سه ستش کیفیت
نسبتا خوبی داشت و دو ستش نه ! در یکی از ست ها بازیکنی هنر کرده و طی تقریبا 50 دقیقه 2 تا
وینر زده آمار لب تورش 0/0 هست و آمار موقعیت بریک پوینت هم 0/0 هست !

من تبریک نمیگم بخاطر رفتارها و ری اکشن های سطح پایین بعضی از بازیکن ها در این سطح
میگن فشار زیاده، مگه ما تنیس ندیدیم؟ مگه قبلا بزرگان ری اکشن نشون نمیدادن؟ یاد بیارید!
البته بخاطر رنج سنی بعضی از دوستان ما، به یاد ندارن و تنیس رو فقط توی همین بازیکن های
تاپ 4 میبینن و همین چند سال اخیر!

البته که بازی نکات زیادی داشت (البته که نکات فنی خوب هم داشت) ولی من این پست رو
بخاطر جوو گیری بعضی ها و آسمان رو به ریسمان دوختن های الکی ارسال کردم.

پیشنهاد برای مدیریت انجمن ها :
پیشنهاد میکنم به دوستان عزیزم در مدیریت انجمن که اینقدر منظم انجمن میسازن برای مسابقات
مختلف و تاپیک میزنن بعد انجمن ها رو آرشیو میکنن و لوگوی فروم رو تغییر میدن و کلی کارهای
مختلف میکنن و زحمت میکشن : یک تاپیک برای بحث و تبادل نظر که میزنید، یک تاپیک هم برای
هواداران جهت کل کل های این دست بزنید و تاپیک بحث و تبادل نظر رو به شدت کنترل کنید
که فقط جایی باشه برای بحث و تبادل نظر های واقعی ... و کل کل و بحث های یک خطی برن
توی اون تاپیک که مخصوص این کار هست، من به شخصه به اون تاپیک کل کل سر نخواهم زد
و خیلی از دوستان هم سر نمیزنن.
سخته باورش ولی خیلی از وقت ها سطح چت باکس انجمن از سطح تاپیک به مراتب بالاتره و توش
صحبت هایی زده میشه که من وقتی میخونم لذت میبرم و همیشه قبل از دنبال کردن تاپیک بحث و
تبادل نظر، چت باکس رو چک میکردم!

موفق باشید
صابر.
Sa3er آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Sa3er به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)