بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-17-2013, 02:11 PM   #821
Majid4011
Junior Member

پستها: 5
سپاس: 3
در 0 پست 0 بار سپاسگزاری شده

ممنون از همه كه راهنماييم كرديد مرسي ممنون. موفق باشيد
Majid4011 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 05-24-2013, 04:21 PM   #822
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova

rachet(head youtek instinct mp) vase bazikonaye ghodratiye ya controli?hamin racket 2013 che taghirati tosh iijat shode?
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 05-24-2013, 05:01 PM   #823
SHIR FarHad
Senior Member

آواتار SHIR FarHad

پستها: 348
سپاس: 3,510
در 313 پست 2,172 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ~FEDERER~ Berdych LLODRA متنفر از جوکر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط miladroozbeh نمایش پست ها
rachet(head youtek instinct mp) vase bazikonaye ghodratiye ya controli?hamin racket 2013 che taghirati tosh iijat shode?
ب نظرم واسه بازیکنانی ک قدرتی بازی میکنن مناسب باشه ( بازیکنانی ک از این راکت استفاده میکنن سبک بازی هجومی و قدرتی دارند مانند توماس بردیچ ,ماریان چلیچ ,ماریا شاراپوا)

در مورد مدله 2013 instinct وزنش حدودا 12 گرم افزایش داشته و Composition هم graphene شده ,مانند مدله راکت جدید نواک
SHIR FarHad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی SHIR FarHad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-24-2013, 07:56 PM   #824
Mahrooz RF
Roger's Fan

آواتار Mahrooz RF

پستها: 273
سپاس: 4,241
در 274 پست 2,487 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

من با راکت 2012 نوله توپ زدم. قدرتش فوق العادس. راکت خیلی خوبیه. یه زه خوب روش بندازی توپت عین فشنگ میره و مجبوری یا آروم بزنی یا یکم اسپین بدی به توپت.
Mahrooz RF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما Mahrooz RF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 05-25-2013, 06:22 AM   #825
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط miladroozbeh نمایش پست ها

دوست عزیز

لطفاً با فونت فارسی بنویسین.

اصطلاح قدرتی و کنترلی بیشتر برای راکت ها به کار برده می شه تا بازیکن ها. راکت های قدرتی بیشتر برای افراد مبتدی همچنین افراد مسن هستش چون این قبیل افراد یا قدرت لازم رو ندارن یا اینکه هنوز با سویینگی که بشه قدرت زیادی باهاش ایجاد کرد بلد نیستن بازی کنن و سویینگ های کوتاه دارن. اگه بازیکنی که سویینگ کامل داره بخواد با راکت قدرتی بازی کنه توپش همیشه بیرون می ره.
بازیکن های حرفه ای هیچکدوم راکت های قدرتی ندارن و همه شون از راکت های کنترلی استفاده می کنن که سطح قدرت این قبیل راکت ها بین low و low-medium هستش، چون خودشون می تونن قدرت لازم در ضربه هاشون رو با استفاده از سویینگ کاملی که دارن ایجاد کنن و از راکتشون توقع دارن که بتونه در کنترل ضربات کمکشون کنه.

این راکتی هم که شما اسم بردی جزو همین راکت های کنترلی هستش و قدرتش low-medium به حساب میاد. سری راکت های Head Youtek Instinct هم تا حالا دوتا آپدیت داشتن که اولیش اضافه کردن ماده به نام Innegra بوده (که مخففش می شه IG) و دومیش هم همین سری گرافین بوده که بهشون گرافین اضافه کردن که این ماده برخلاف انتظاری که ازش می رفت مقاومت کافی رو نداره و روز به روز تعداد راکت های گرافین هد که ترک برمی دارن یا می شکنن بیشتر می شه.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 05-25-2013, 06:26 AM   #826
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mahrooz RF نمایش پست ها
من با راکت 2012 نوله توپ زدم. قدرتش فوق العادس. راکت خیلی خوبیه. یه زه خوب روش بندازی توپت عین فشنگ میره و مجبوری یا آروم بزنی یا یکم اسپین بدی به توپت.
من هم با اون راکت بازی توپ زدم، اما برخلاف نظر شما قدرتش به نظر کم اومد، اما به خاطر اینکه تعداد مین ها و کراس هاش زیادن (هجده در بیست) کنترل خیلی خوبی به توپ می داد. در عوض اسپین توپ رو می گرفت یا به عبارت دیگه زدن ضربه های اسپین باهاش سخت تر بود تا یه راکتی که صفحه اش بازتره. خود شما الان چه راکتی داری؟
قدیمی 05-25-2013, 02:12 PM   #827
Mahrooz RF
Roger's Fan

آواتار Mahrooz RF

پستها: 273
سپاس: 4,241
در 274 پست 2,487 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها

من هم با اون راکت بازی توپ زدم، اما برخلاف نظر شما قدرتش به نظر کم اومد، اما به خاطر اینکه تعداد مین ها و کراس هاش زیادن (هجده در بیست) کنترل خیلی خوبی به توپ می داد. در عوض اسپین توپ رو می گرفت یا به عبارت دیگه زدن ضربه های اسپین باهاش سخت تر بود تا یه راکتی که صفحه اش بازتره. خود شما الان چه راکتی داری؟
نظر شما اعتبارش بیشتره. چون مسلما تجربه شما بیشتر از منه. من با راکت های زیادی نزدم. الان من ویلسون ncode proteam که 291 گرمه دارم. مال 2004 هست فکر کنم. ولی هیچ راکتی بهترش ندیدم (از نظر نسبت وزن به قدرت). خیلی سبکه ولی قدرت بالایی داره. با Flexpoint فکر کنم L6 یکم توپ زدم دستم درد گرفت (سنگین بود). با BLX 2012 که 289 گرمه توپ زدم که اصلا قدرت نداشت. هر راکتی که دیدم قدرتش خوبه سنگین بود. فقط همین راکت نوله بود که باهاش راحت بودم. 324 گرم بود فکر کنم ولی وقتی می گرفتیش دستت انگار 300 گرم بود. البته زهی که روش بود فکر کنم Big Banger XP بود که قدرتیه. منم فقط با این زه تا حالا توپ زدم. اینو هم ذکر کنم که من فوق العاده لاغرم و قدرت بدنیه کمی دارم و کاملا فلت بازی می کنم نه اسپین. ممکنه برای من اینطور بوده.

ویرایش توسط Mahrooz RF : 05-26-2013 در ساعت 11:21 AM
Mahrooz RF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 05-26-2013, 02:38 AM   #828
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mahrooz RF نمایش پست ها
نظر شما اعتبارش بیشتره. چون مسلما تجربه شما بیشتر از منه. من با راکت های زیادی نزدم. الان من ویلسون ncode proteam که 289 گرمه دارم. مال 2004 هست فکر کنم. ولی هیچ راکتی بهترش ندیدم (از نظر نسبت وزن به قدرت). خیلی سبکه ولی قدرت بالایی داره. با Flexpoint فکر کنم L6 یکم توپ زدم دستم درد گرفت (سنگین بود). با BLX 2012 که 291 گرمه توپ زدم که اصلا قدرت نداشت. هر راکتی که دیدم قدرتش خوبه سنگین بود. فقط همین راکت نوله بود که باهاش راحت بودم. 324 گرم بود فکر کنم ولی وقتی می گرفتیش دستت انگار 300 گرم بود. البته زهی که روش بود فکر کنم Big Banger XP بود که قدرتیه. منم فقط با این زه تا حالا توپ زدم. اینو هم ذکر کنم که من فوق العاده لاغرم و قدرت بدنیه کمی دارم و کاملا فلت بازی می کنم نه اسپین. ممکنه برای من اینطور بوده.
ممنون از جوابت، اما من هم تازه شروع کردم و هنوز دارم یاد می گیرم. حالا وقتی برگردم تهران و با هم بازی کنیم می فهمی که سواد تئوریک من خیلی بهتر از سواد عملیمه
از کامنت های شما هم معلومه که تجربه ی بازی خیلی خوبی داری و مطمئناً دانشت بیشتر از منه اما ظاهراً تجربه ی استفاده ی شما از راکت ها با تجربه من فرق داره، چون من راکت های قدرتی که دیدم و باهاشون بازی کردم همه سبک بودن. اما راکت های سنگین تر به خاطر اینکه به دلیل وزنشون باعث می شن که follow through کاملی داشته باشی خودشون قدرت کمتری به ضربه می دن و در عوض کنترل بیشتری به همراه دارن.
البته این حرف به معنی این نیست که با این راکت ها نمی شه ضربه های قدرتی زد، بلکه سویینگ کامل باعث می شه که ضربات قدرتی با کنترل کافی روی توپ رو داشته باشی، اما اگه همین سویینگ کامل روی یکی از همون راکت های سبک و قدرتی داشته باشی توپ از زمین بیرون می ره.
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-26-2013, 07:15 PM   #829
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova

مرسی از راهنماییتان دوستان.الان من راکت بردیچ رو یکی ازش خریدم همون 2012 هسش که وزنش 300گ هست.میخوام 2 تا راکت دیگه بگیرم-شما همون 2012 300گ رو پیشنهاد میدید یا اینکه2013 که وزنش بیشتر شده رو بگیرم؟؟؟؟(دلیلشم بگید )مبتدی نیسم و حرفه یی-نیمه حرفه یی تمرین میکنم و سبک بازی هجومی و ضربه یی رو میپسندم.+وزنم 60ک گ هست و نمیدونم 2013 واسم سنگینه یا نه!!!!!!با این مشخصات لطفا مشاوره بدید دوستان خوبم
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 05-27-2013, 03:39 AM   #830
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

سلام دوست عزیز
اگه منظور شما از راکت 2012 بردیچ اینه
http://www.tennis-warehouse.com/Head...EAD-HTIGI.html
باید بگم که وزنش به نسبت راکت 2013 گرافین همین مدل فقط 3 گرم کمتره و این تغییر خیلی کوچیکی به حساب میاد. شما هم اگه از راکتی که داری راضی هستی دلیلی نداره عوضش کنی، و بهتره که دست کم دوتا راکت عین هم داشته باشی تا اگه زهت وسط بازی پاره شد یا دیدی دیگه اون تنشن لازم رو نداره از دومی استفاده کنی.
این رو از اون جهت می گم که اکثر این نوآوریهایی که در تولید راکت ازشون بحث می شه بیشتر واسه ی جلب مشتریه و تفاوت چندانی توی نحوه ی عملکرد راکت ایجاد نمی کنه.
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 6 نفر (0 عضو و 6 مهمان)