بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2015 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > آزاد امریکا (US Open)

آزاد امریکا (US Open)

9-22 شهریور - نیویورک، ایالات متحده

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-14-2015, 06:49 AM   #361
ARY143
Senior Member

پستها: 167
سپاس: 669
در 149 پست 1,265 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین گرنداسلم سال US OPEN)نیویورک- 2015)

تبریک و تبریک به تمامی نواکیون عزیز مخصوصا سروش و Code و Sajad و دیگر عزیزان که اسمشون از قلم افتاده

واقعا حق با دوست عزیزمون هست معمولا جو ورزشگاه ها علیه نواک هست ولی با اراده و تمرکز از بیشتر این شرایط سربلند بیرون آمده .

به شخصه انتظار داشتم پس از پیروزی شاهد شادمانی آنچنانی نواک باشم (که حقش هم بود ) ولی با کنترل خودش نشون داد که روحیات و اخلاقیاتش هم همسنگ تنیسش به بلوغ رسیده

نوش جون خودش و طرفدارای عزیزش

ما منتظر 18 دهمی هستیم - هیچ جا نمی ریم همینجا هستیم
ARY143 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی ARY143 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-14-2015, 06:52 AM   #362
farhad10
Member

پستها: 86
سپاس: 874
در 75 پست 593 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER

به نظرم باخت راجر بیشتر روانی بود تا تاکتیکی
نه خسته بود و نه چیز دیگه
از سه گیم اول ست 1 مشخص بود وضعیت چطور میشه
شخصا دیگه برای گرفتن گرند توسط راجر امیدی ندارم
ضمنا ضربه ای که باخت مجدد امروز روبروی نواک بهش زد حتی میتونه واسه ادامه کار هم روش تاثیر منفی بذاره
دقیقا گربه سیاهی که قبلا به اسم نادال واسه راجر وجود داشت الان تبدیل به نواک شده

مگه میشه توی یک گرند اسلم اصلا ست ندی، بعد بیای تو فینال به این راحتی بریک شی و نتونی بریک کنی!!!
farhad10 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی farhad10 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-14-2015, 07:00 AM   #363
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین گرنداسلم سال US OPEN)نیویورک- 2015)

برخلاف نظر دوستان راج خیلی خوب بود اگر نتونست از اون همه فرصت برک پوینت استفاده کنه
برید نقش نواک را در این مسئله پیدا کنید جنگندگی و روحیه شکست ناپذیری نواک برای هر پوینت!
اشاره کردم امروز نواک در سرویس خیلی ضعیف بود اما برعکس ریترن فوق العاده ای داشت
و بارها سرویسهای مهارنشدنی راج را به خوبی برگردوند
دوستمون اشاره خوبی کرد
اتفاقا متس ویلاندر هم در پایان بازی گفت در مورد اون جمعیتی که انگار 80-90 درصد برد فدرر را میخواست
انگار که راج تو بازل بود و خط نگهدارها هم سوئیسی! خدا اموات داور را بیامرزه!
هر سرویس اول نواک که خراب میشد تماشاگرها هم ناجوانمردانه رو سرش خراب میشدند
و 100 درصد این مساله در آمار خرابی سرویس اول نواک موثر بود
در واقع نواک این گرند را از غار اژدها و دهان اژدها بیرون کشید
راج انصافا نسبت به پارسال و حتی ویمبلدون متحول شده و اگر همین فرم را حفظ کنه
در شانگهای پاریس و لندن مجددا برای نواک شاخ خواهد شد
و باز هم اگر بتونه همین فرم را حفظ کنه سال دیگه میتونه چالش جدی برای عنوان رنکینگ نواک باشه
با 2000 امتیازی که نواک از اینجا برداشت بنظرم رکورد امتیازات فصل و فاصله با نفر 2 را شکست
امروز رنکینگ آپدیت میشه فکر میکنم نواک به 16000 امتیاز نزدیک شده باشه و راج حدود 9700 امتیاز!

اضافه کنم امروز انصافا راج ست اول محو و نابود بود ولی ست دوم و سوم کاملا ترسناک شد و حقش هم یک ست بود
بنظرم راج و هوادارانش باید با واقعیات و وجود اسطوره و نابغه ای مثل نواک کنار بیان و به دستاوردهای ارزشمندی مثل سینسی و فینالهای یو اس ویمبی رم و صد البته هال دوبی و استانبول به چشم غنیمتی ارزشمند نگاه کنند
البته می دونم سخته شاید برای هر هوادار راج غیرقابل باور و سنگین باشه شکست در سه فینال گرند اسلم در 15 ماه اخیر توسط نواک ولی خوب دیگه جبر روزگاره
واقعا خستگیها و کم لطفیهای دوستان احساساتی و کم تجربه نسبت به من در این یک ماه اخیر برایم جبران شد
خوش باشید دوستان روز خوش

ویرایش توسط مسعود 289 : 09-14-2015 در ساعت 07:20 AM
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-14-2015, 07:01 AM   #364
tennis forever
Junior Member

پستها: 28
سپاس: 11
در 18 پست 44 بار سپاسگزاری شده

همین که راجر تو سن 34 سالگی به فینال گرند اسلم میرسه خودش به اندازه قهرمانی در گرند اسلم(در سن 28 سالگی) ارزش داره که این نشون دهنده اسطوره بودن راجره
هر چي باشه نوله شیش سال جوون تر از راجره و بهره مند از نیروی جوانی
مطمئنا نوله در سن 34 سالگی حتی به فینال مسترز هم نمیتونه برسه چه برسه به فینال گرند اسلم
یه جورایی میشه گفت این باخت به نفع ما طرفدارای راجر هم شد چون ممکن بود راجر بعد از گرفتن این گرند از دنیای تنیس خدافظی کنه پس زیاد هم نباید ناراحت باشیم و باید این باخت رو به فال نیک بگیریم
tennis forever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی tennis forever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-14-2015, 07:05 AM   #365
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط CANDIS نمایش پست ها
من ک دیگه شخصا خسته شدم از بازی این دو! بابا سبک آفنسیو راجر ب دفنسیو نواک نمیخوره اصلا! 90% نواک میبره مگر اینکه تو مسترز ها راجر بتونه کاری کنه. تازه مثلا این بازی نواک عالی نبود و حق راجر بود در کل ولی بازم...
راجر بعد ست 2 ک برد کلا تمرکزشو از دست داد و یک اعتماد ب نفس کاذبی داشت. ست 3 رو براحتی داد با کلی بی دقتی و سحل انگاری ولی عوضش نواک تمرکزش روی تک تکه امتیازات بود.
کاش این آخری 5 - 5 میشد وی حیف ک کاش رو کاشتن در نیومد!

کلا راجر در فینال طوری بازی میکنه ک انگار گرند بردن دیگه براش مهم نی!
مثل نولان ک هر جوری حال میکنه فیلم میسازه اسکار بردن براش اهمیتی نداره!
اگر به اخم و ناراحتی و چهره درهم فشرده راج بعد از پایان مسابقه و اهدای کاپ نگاه میکردین
متوجه میشدین اتفاقا راج یجورایی این گرند را تو ویترین خودش تصور میکرد
در واقع بعد از نمایش عالی سینسی و همین گرند تا بازی با استن گرند هجدهم برای خودش هم مشتبه شده بود و به نوعی غافلگیر شد
نواک که توی سینسی یکبار هم نتونست برکش کنه امشب 5-6 بار برکش کرد زور داره دیگه!

......................

بعد از یک ماه سرشار از تنیس از مونترال تا نیویورک
ظاهرا بزرگان تا حدود یک ماه دیگه استراحتی میکنند و خودشون را آماده مسابقات توکیو-پکن و شانگهای میکنند
فکر کنم نواک خیلی مشتاق باشه شکست پارسال از راج را توی شانگهای جبران کنه

................

جا داره علاوه بر دوستداران نواک یک تبریک ویژه هم بگم به دوست نازنینم رضا دلپوترو
که می دونم الان مثل من شنگوله و با دمش گردو میشگونه
رضا برای من نعمت و رحمت و حمایته انشالله کاملا هدایتش کنیم نواکی شه آخر عاقبتش بخیر شه

ویرایش توسط مسعود 289 : 09-14-2015 در ساعت 07:27 AM
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-14-2015, 07:09 AM   #366
ARY143
Senior Member

پستها: 167
سپاس: 669
در 149 پست 1,265 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط CANDIS نمایش پست ها
من ک دیگه شخصا خسته شدم از بازی این دو! بابا سبک آفنسیو راجر ب دفنسیو نواک نمیخوره اصلا! 90% نواک میبره مگر اینکه تو مسترز ها راجر بتونه کاری کنه. تازه مثلا این بازی نواک عالی نبود و حق راجر بود در کل ولی بازم...
راجر بعد ست 2 ک برد کلا تمرکزشو از دست داد و یک اعتماد ب نفس کاذبی داشت. ست 3 رو براحتی داد با کلی بی دقتی و سحل انگاری ولی عوضش نواک تمرکزش روی تک تکه امتیازات بود.
کاش این آخری 5 - 5 میشد وی حیف ک کاش رو کاشتن در نیومد!

کلا راجر در فینال طوری بازی میکنه ک انگار گرند بردن دیگه براش مهم نی!
مثل نولان ک هر جوری حال میکنه فیلم میسازه اسکار بردن براش اهمیتی نداره!
چه مثال جالبی بود ، ناقلا فیلم باز هم هستی هاااااااا
ARY143 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی ARY143 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-14-2015, 07:09 AM   #367
narges 95
Rafa's Fan

آواتار narges 95

پستها: 50
سپاس: 310
در 48 پست 306 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafa,dimitrov, bouchard,sharapova

تبریک به تمامی طرافداران نواک،همیشه گفتم کسی که واقعا حقشه دوس دارم ببره که نواک حقش بود
جالبه بدونین دیگه اون تنفرو نسبت به جوکو ندارم فقط سعی میکنم از بازیش لذت ببرم
به طرفدارای فدرر هم تبریک میگم خیلی سخته تو این سن تنیس بازی کنی اونم در بالاترین سطح سعی کنین از دستش ناراحت نشین، فقط درکش کنین.
ماهم از رافا ناراحت نیستیم درکش میکنیم کاشکی میشد برم پیشش بهش روحیه میدادم
narges 95 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی narges 95 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-14-2015, 07:39 AM   #368
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

نقل قول:
نوشته اصلی توسط J.F.K نمایش پست ها
چیلیچ بنظر مصدوم بود فکر کنم نواک تو مصاحبه بعد از بازی اشاره کرد
به هرحال این نتیجه 3-0 و بیگل ست اول در حافظه تاریخ حفظ میشه نه چیز دیگه
پودر کردن قهرمان پارسال برای رسیدن به فینالی که چهارمین فینال متوالی گرند امسال برای نواکه
و ششمین فینال گرند اسلم از هشت گرند دوسال اخیر
فکرش را بکنید با عملکرد پارسالش بهترین ورزشکار دنیا شد امسال دیگه چه عنوانی میخوان بهش بدن!؟
با این امتیازاتی که نواک داره میگیره احتمالا رکورد امتیازات فصل را هم می زنه
پیش به سوی دهمین گرند و دومین یو اس
نقل قول:
نوشته اصلی توسط J.F.K نمایش پست ها
واقعا بازی زیبا و حساسی پیش رو داریم
نمیشه آمادگی راج و بازی زیبا و هوشمندانه اش را نادیده گرفت
فعلا نواک بدون هیاهو و چراغ خاموش در فیناله اما راج با کوله باری از مسئولیت و فشارهای خاص
مسلما خاطره باخت در فینال دو ویمبی متوالی راج را اذیت میکنه
و از طرفی نواک هم مثل راج دریایی از شور و انگیزه برای این بازیه

تفاوت این بازی برای نواک تفاوت بین 7 و 9 است
اگر ببره به راج نزدیک میشه و اگر ببازه دوتا ازش دور میشه بحث امتیازات هم هست
برد نواک فاصله این دو در رنکینگ را 1600 امتیاز بیشتر میکنه
مسلما نواک از فینال سینسی و تقابل با راجر جدید درسهایی گرفته که احتمالا به کارش میاد

پیش بینی فینال: 3-1 نواک
نقل قول:
نوشته اصلی توسط behsen نمایش پست ها
همیشه یه سری مسائل هستن که اقتضای سن و سالند. شما هر چقدر تو جوونی و سن پایین تو هر زمینه و رشته ای ای خوب باشید تا وقتی به یه سن خاص نرسید به حد کمال و پختگی نمیرسید. جوکوویچ 3 4 سال تو بهترین شرایط بدنی و فنیش بود، اما چیزی که امسال ارائه داده بیش از برد و قهرمانی تو زمین بوده. چیزی که جوکوویچ 2011 2012 و 2013 رو به 8 9 فینال گرند و مسترز در هر فصل میرسوند نیروی فنی و بدنی قوی بود، ولی الان در کنار اونها یه نیروی ذهنی و اراده ی خیلی قدرتمند هم پیدا کرده. شاید جوکوی 2015 به زیبایی جوکوی 2011 بازی نکنه، اما تو خودش یه اراده برتر ساخته که هروقت به اون متکی میشه با معمولی ترین بازی هم حریفش رو شکست میده. مثل تفاوت فدرر 2009 با 2004. فینال ویمبی 2009 رو فدرر فقط با نیروی ذهن و اراده ی برتر برنده شد.

فینال امشب یه بازی معمولی نیست، یه گنجینه است، گنجینه ای که در خودش 46 فینال گرند اسلم جا داده. فکر کنم از این نظر یه رکورد تو تاریخ تنیسه. من به یاد ندارم تا حالا تو تاریخ تنیس 2 تنیسور در مجموع برای 46اُمین بار تو فینال بازی کرده باشند. جدال دو تنیسوریه که استانداردهای تنیس رو برای همیشه تغییر دادند.

فدرر تو هر 3 گرند آخری که به فینال رسیده نمایشهای بی نقصی از خودش ارائه داده، و هر 3 فینال هم به جوکو برخورد کرده. 2 فینال قبلی رو باخته و مطمئنم امشب انگیزه ی فوق العاده ای برای برد تو فینال داره. از اون طرف جوکو که فصل رو فوق العاده شروع کرد، به خاطر بازیهای سنگین و فشار روانی بالا که بیشترش هم به خاطر از دست دادن رولندگاروس بود کمی اون طراوت ابتدای فصل خودش رو از دست داده و تو 6 بازی قبلی فقط و فقط به فکر برد و صعود به دور بعد بود، نه بازی زیبا نه هیچ چیز دیگه ای. اما داستان فینال فرق داره، فینال یو اس اوپن دیگه آخر دنیاست، آخر فصل، آخرِ توان، آخر هر چیزی که برای ارائه داری. به همین خاطر فکر میکنم جوکو هم هر چی توان فنی و ذهنی و بدنی داره رو میذاره که دهمین گرند خودشو امشب به دست بیاره و مهم تر از اون برای پنجمین بار تو فینال یو اس اوپن بازنده نشه.

خب مسلما هر کسی دوست داره تنیسور مورد علاقش برنده بازی باشه، منم مستثنا نیستم از این داستان، برای جوکو آرزوی برد و برای تنیس دوستان آرزوی یه بازی زیبا میکنم. پیشبینیم از
نتیجه بازی هم تکرار نتیجه فینال ویمبیه، 3-1 به نفع جوکو.
باید به دوستمون behsen عزیز هم تبریک مخصوص بگم
هم برای اینکه نتیجه را مثل خودم دقیق پیشبینی کرد و هم برای تحلیلهای خوبش در روزهای گذشته

راستی یک موضوع جالب توجه دیگه اینکه
امسال هر 4 گرند اسلم 4 سته شد

..............................

این نکته هم جالب توجه و از ظرایف این بازی بود

نواک اولین بار 8 سال قبل سال 2007 به فینال همین یواس اپن رسید و اتفاقا حریفش راج بود
تصورش را بکنید نواک 20 ساله و ناشناس و کم تجربه اون زمان در مقابل راج 26 ساله و در اوج نامداری قدرت و تجربه
نتیجه قابل تصور بود 3-0 که البته دوتاش تایبرک بود
و امروز این نتیجه میتونه گذر سرنوشت باشه نواک اوج گرفته و در اوج قدرت و تجربه در مقابل راج 34 ساله

جالب تر اینکه نواک دوبار هم اینجا در فینال مغلوب نادال و یک بار مغلوب اندی شده
واقعا حیف می شد اگر امروز جام نمیگرفت!

ویرایش توسط مسعود 289 : 09-14-2015 در ساعت 08:04 AM
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-14-2015, 08:24 AM   #369
Najmeh5576
Senior Member

پستها: 430
سپاس: 764
در 330 پست 1,027 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر، خواهران ويليامز، نادال ، منصور بهرامي ،

تبریک به طرفدارهای نواک

راجر در آخر صحبتهاش گفت سال دیگه هم برای مسابقات میاد :)
Najmeh5576 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Najmeh5576 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-14-2015, 09:18 AM   #370
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

پستها: 765
سپاس: 1,953
در 707 پست 7,155 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic & Sloane Stephens & Garbine Muguruza

ﺭﺍﺟﺮ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﻓﻮﻗﺎﻟﻌﺎﺩﻩ ﺑﺎﺯﯼ ﮐﺮﺩ ﻭ ﻧﻮﺍﮎ ﻫﻢ ﻣﻮﻗﻊ ﺳﺮﻭ ﺯﺩﻥ ﺧﻮﺩﺵ ﺍﻓﺘﻀﺎﺡ.....

ﺑﻪ ﻫﺮ ﺣﺎﻝ ﻣﺮﺳﯽ ﻧﻮﺍﮎ ﻭﺍﺳﻪ ﺩﻭ ﺭﻗﻤﯽ ﮐﺮﺩﻥ ﮔﺮﻧﺪ ﺍﺳﻠﻢ ﻫﺎ

ﻣﻦ ﻗﺮﺍﺭ ﺑﻮﺩ ﺑﻌﺪ ﺑﺎﺧﺖ ﺭﺍﺟﺮ ﺑﯿﺎﻡ ﺑﺮﻡ ﺭﻭ ﺍﻋﺼﺎﺏ ﺭﺍﺟﺮﯾﻮﻥ ﻭﻟﯽ ﺍﺯ ﺭﻭ ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ ﺍﻭﻥ ﺣﺮﻑ ﺭﻭ ﺯﺩﻡ ﻭ ﭼﻨﯿﻦ ﮐﺎﺭﯼ ﻧﺨﻮﺍﻫﻢ ﮐﺮﺩ ﻭ ﻭﺍﻗﻌﺎ ﺗﺒﺮﯾﮏ ﺑﻪ ﺭﺍﺟﺮ ﻭﺍﺳﻪ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﻭﺍﻗﻌﺎ ﻋﺎﻝﯼ ﺑﺎﺯﯼ ﮎﺭﺩ.

ﺗﻤﺎﺷﺎﭼﯿﺎ ﻫﻢ ﮐﻪ ﺭﻭ ﺍﻋﻀﺎﺏ ﻧﻮﺍﮎ ﺑﻮﺩﻥ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩﺷﻮﻥ ﭼﯿﺰﯼ ﻧﮕﯿﻢ ﺑﻬﺘﺮﻩ ﭼﻮﻥ ﺭﺍﺟﺮ ﻓﻌﻼ ﻣﺤﺒﻮﺏ ﺗﺮﻩ.....

ﺩﻭﺳﺖ ﻋﺰﯾﺰ J.F.K ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﻣﻦ ﺍﯾﻨﻘﺪﺭ ﻓﻌﻼ ﮐﺮ ﮐﺮﯼ ﻧﺨﻮﻥ ﻭﺍﺳﻪ ﺭﺍﺟﺮﯾﻮﻥ ﺑﺰﺍﺭ ﺗﻮ ﺣﺎﻝ ﺧﻮﺩﺷﻮﻥ ﺑﺎﺷﻦ ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ ﮐﻪ ﮐﺮﺩﻥ ﭼﻨﺪ ﺭﻭﺯ ﺩﯾﮕﻪ ﻫﺮ ﮐﺎﺭﯼ ﺧﻮﺍﺳﺘﯽ ﺑﮑﻦ. ﻣﺮﺳﯽ

ویرایش توسط Sorou$h : 09-14-2015 در ساعت 09:26 AM
Sorou$h آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Sorou$h به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)