بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-16-2011, 12:56 PM   #201
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

رافا:من قدرت،اشتياق و دقتم را از دست داده بودم.

در مصاحبه اي با DPA،رافائل نادال گفته كه كليد موفقيت در فصل 2012،استراحت بيشتر و بازيابي روحيست.نادال براي ششمين بار در رولندگاروس قهرمان شد ولي در 6 فينال پياپي به شماره 1 فعلي تنيس مردان،نواك جوكويچ باخت.
همچنين نادال هرگونه مصدوميت جدي را تكذيب كرد:”بيشتر خستگي روحي بود ولي اميدوارم اين چند ماه كه خيلي مثبت نبود را فراموش كنم.”نادال ادامه داد كه هيچ وقت با يك روانشناس مشاوره نكرده و قصد هم ندارد كسي را به اين منظور استخدام كند:”من كمي اشتياق بازي،قدرت ضرباتم و قدرت پاهايم و روحيه ام را از دست داده ام.مهم ترين آن ها ضعف روحيست كه باعث بقيه مشكلات مي شود.مهم ترين نكته اينست كه با اشتياق و قدرت لازم بازي كنم.”
نادال گفت كه هرچند تحليل گران قدرت روحي او را بهترين سلاحش مي نامند ولي او چنين فكر نمي كند و همچنين”كساني كه مي گويند من يك بازيكن فيزيكي هستم سخت در اشتباهند.بازيكنان زيادي هستند كه از من سريعتر مي دوند.”
بازيكنان اسپانيايي درباره صحبت هاي بوريس بكر و چند تحليل گر ديگر كه گفته بودند دليل شكست هاي او به جوكويچ اين بوده كه ضربات كراس كورت زيادي را به سمت بكهند جوكويچ(نقطه قوتش)مي فرستد گفت:”اين خيلي ساده است،من اين را باور ندارم.در چند مسابقه امسال من وقتي با او روبرو شدم در سطح بازي قبلي خود نبودم و اين واقعيت است.اينكه فورهندم نمي تواند به بكهندش ضربه بزند.در ايندين ولز و ميامي به او ضربه زد.من اين را بيشتر يك مشكل روحي مي بينم.شايد من سه ضربه از بيس لاين ميزدم و تا چهارمين،پنجمين،ششمين،هفتمين .... ادامه مي دادم.با سه ضربه شايد آنقدر كه بايد موثر نبودم ولي با ضربات بيشتر شايد بتوانم موثر باشم.اين همان چيزيست كه در سال آينده آن را انجام خواهم داد،نه فقط در برابر او،بلكه در مقابل همه بازيكنان.”
نادال اضافه كرد كه از ابتداي فصل با سرويسش مشكلاتي داشته و هماهنگي پيچيده اي دارد و براي موفقيت بيشتر در 2012،بايد محكم تر و با دقت تر سرويس بزند.او همچنين گفت كه واكنش هايش در 2011 كند شده بود و بايد به حالت عادي باز گردد.

كورايتجا،كاپيتان بعدي جام ديويس اسپانيا؟

آلكس كورايتجا

بر اساس گزارش رسانه هاي اسپانيايي،فيناليست پيشين مسابقات رولندگاروس،آلكس كورايتجا(ALEX CORRETJA)،نامزد اصلي كاپيتاني تيم جام ديويس اسپانياست.قهرمان پيشين رولندگاروس،كارلوس مويا هم به عنوان ديگر نامزد براي اين سمت معرفي شده بود ولي او در توييتر خود اعلام كرد كه اين سمت را قبول نمي كند.كاستا روز پنج شنبه از سمت خود كناره گيري كرد.
به گزارش El Pais،فدراسيون تنيس اسپانيا روز سه شنبه كاپيتان جديد را معرفي خواهد كرد.هركسي اين سمت را به عهده بگيرد،چالش بزرگي را پيشرو دارد چرا كه از هم اكنون رافائل نادال،داويد فرر و فلسيانو لوپز اعلام كرده اند در فصل 2012 جام ديويس شركت نخواهند كرد.

آيا كاپيتان هايته مي تواند از پيامك زدن نلبنديان جلوگيري كند؟

مارتين هايته،مربي سابق نلبنديان

چندين نشريه مختلف آرژانتيني گزارش داده اند كه مارتين هايته به عنوان كاپيتان بعدي تيم جام ديويس معرفي خواهد شد.يكي ديگر از بازيكنان سابق آرژانتين،ماريانو زابالِتا هم به عنوان مربي تيم در كنار هايته خدمت مي كند.هايته در گذشته مربي نلبنديان بوده است.
تيتو وازكز،مربي قبلي اين تيم،از نلبنديان به خاطر همكاري نكردن با تيم انتقاد كرده بود.به گزارش La Nacion،وازكز ازينكه نلبنديان در حين مسابقه هم تيمي هايش بيشتر در حال ارسال پيام با تلفن همراه بوده تا تشويق آن هاانتقاد كرده.اين روزنامه همچنين گفته كه نلبنديان از زمان حضورش در مسابقات،با 3 عضو تيم مشكلاتي داشته:فيناليست سابق رولندگاروس گيرمو كوريا،هم تيمي فعليش خوان مارتين دل پوترو و كاپيتان وازكز.
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-17-2011, 09:18 AM   #202
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

هايته به عنوان كاپيتان تيم جام ديويس آژانتين انتخاب شد.

فدراسيون تنيس آرژانتين،مارتين هايته را به عنوان كاپيتان جديد تيم جام ديويس اين كشور برگزيد.هاينته جايگزين تيتو وازكز مي شود كه پس از شكست در برابر اسپانيا در فينال اين فصل مسابقات،از سمت خود بركنار شد.فدراسيون تنيس آرژانتين اعلام كرده كه هايته در فصل هاي 2012 و 2013 در كنار ماريانو زابالتا تيم را هدايت مي كند.هايته گفته كه ازين بابت بسيار مفتخر است.

ايوانيزويچ،خيلي گران براي تيم كرواسي

فدراسيون تنيس كرواسي،گوران ايوانيزويچ را به خاطر خواسته هاي ماليش به عنوان كاپيتان جام ديويس انتخاب نكرد.اين فدراسيون روز جمعه اعلام كرد كه قهرمان سابق مسابقات ويمبلدون درخواست مبلغ 130,600 دلار را براي يك سال قرارداد داشته كه حتي با وجود قدرت و توانايي حرفه ايش مبلغ زياديست.
با اين وجود،ايوانيزويچ تيم كرواسي را در دور اول رقابت هاي فصل 2012 در برابر ژاپن بدون دريافت هيچ گونه دستمزدي رهبري مي كند.
در ماه قبل،گوران پرپيك(Goran Prpic)به طور غيرمنتظره اي از سمت كاپيتاني تيم هاي جام ديويس و فدكاپ كرواسي استعفا داد.همچنين روز جمعه،فدراسيون تنيس كرواسي قهرمان پيشين مسابقات رولندگاروس،ايوا مايولي(Iva Majoli)را به عنوان كاپيتان تيم فدكاپ انتخاب كرد.

ايوانويچ:بازيكنان WTA به آرامش نياز دارند.

شماره 1 پيشين تنيس زنان،آنا ايوانويچ،به همتايان خود در تور زنان پيشنهاد كرد كه باهم رابطه نزديك تري داشته باشند.ايوانويچ:”شايد ما(زنان)اگر كمي اتفاقات را ساده تر بگيريم،بتوانيم عملكرد بهتري داشته باشيم.نكته مهم درباره تنيس مردان اينست كه طور ديگري بنا شده و من حس مي كنم كه آن ها راحت تر و با آرامش بيشتر بازي مي كنند.آن ها براي چيزهاي كوچك خود را ناراحت نمي كنند.دخترها همه چيز را شخصي مي گيرند.همه چيز براي ما احساسي تر است.نكته مهم پيدا كردن تعادل است و به نظر مي رسد كه مردان در اين كار موفق ترند.”
او در ادامه گفت:”به نظرم مردان بيشتر باهم وقت گذراني مي كنند.آن ها وقت بيشتري را به نسبت دختران باهم مي گذرانند.شايد حمايت ما از يكديگر كمي سخت باشد چون مسابقات مي تواند خيلي رقابتي شود.براي مثال،نواك وقت زيادي را با ديگر بازيكنان مي گذراند.اين يك نوع شرمندگيست.ما در طول سال وقت زيادي باهم در تور هستيم.باهم سفر و تمرين مي كنيم ولي همديگر را خيلي نمي شناسيم و به اندازه ديگر مردم و دختران عادي باهم صحبت نمي كنيم.”

رازول:هيويت فقط يك مصدوميت با بازنشستگي فاصله دارد.

كِن رازوِل فكر مي كند كه ليتون هيويت فقط به يك مصدويت ديگر نياز دارد تا از تنيس خداحافظي كند.شماره 1 پيشين جهان،هيويت،در چند سال گذشته با مصدوميت هاي زيادي روبرو شده،عمل جراحي ران و مصدوميت پا براي او در فصل 2011 محدوديت زيادي ايجاد كردند.هيويت هم اكنون در رتبه 186 رنكينگ است و براي حضور در آزاد استراليا 2012 به سهميه وايلدكارت نياز دارد.
رازول در صحبت با نشريه Canberra Times:”اگر او چند مصدوميت جدي و وقت گير ديگر داشته باشد،تصور مي كنم كه بازنشسته شود.او خيلي بدشانس بوده كه با اين مصدوميت ها مواجه شده ولي اين شايد به خاطر عوامل مختلفي باشد.اينكه چگونه براي مدت زيادي روي زمين هاي هارد بازي كرده شايد تاثيرگذار بوده ولي هيچ وقت ثابت نشده.يه نظرم او بازيكني است كه به بازي كردن علاقه دارد ولي اگر چند باخت بد داشته باشد،در ذهن خودش به اين نتيجه مي رسد كه ديگر نمي تواند خوب بازي كند.”
27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-18-2011, 08:45 PM   #203
Paymaan
Disciplinary Committee Chairman

آواتار Paymaan

پستها: 1,080
سپاس: 6,653
در 1,083 پست 12,419 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر/ جو-ویلفرید زانگا/ تامی هاس/ استن واورینکا/ اندی مارِی/ تامی روبردو/ ژیل سیمون/ فرناندو ورداسکو/

مویا فکر میکند که فدرر نزدیکترین شخص به Perfection یا کمال (در تنیس) است.

قهرمان پیشین فرنچ اپن کارلوس مویا در یک مصاحبه با Tennisworld.es گفته است که راجر فدرر از هر کس به "کمال" در تنیس نزدیک تر است.

وقتی از او پرسیده شد که اگر در تنیس کمال وجود داشت , او اینگونه پاسخ داد : اگر ما صحبت از کمال کنیم فدرر یکی از کسانی است که خیلی به کمال نزدیک است. در سال 2004 و 2005 او شکست ناپذیر بود.به نظر میرسد که جوکووویچ هم همین راه رو رفته است اما برای من کمال فقط در بردن مسابقات نیست , بلکه همانجور که شما مسابقه را می برید , ضربات و طریقی که شما در زمین حرکت میکنید هم مهم است.

من فکر می کنم که اگر ما این جنبه ها رو در نظر بگیریم "Perfection" یا "کمال" فدرر است.مخصوصا وقتی که من راد لیور و دیگر بازیکنان نسل او را ندیده ام. اما بازی فدرر را دیده ام و او کسی است که به کامل بودن نزدیک تر است.

Paymaan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
34 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Paymaan به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-20-2011, 12:01 PM   #204
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

مربي بدنساز ايوانويچ كناره گيري كرد.

به گزارش TENNIS.com،مربي بدنساز،اسكات برن(Scott Byrnes)،تيم آنا ايوانويچ را ترك كرد.او 5 ماه پيش از ويكتوريا آزارنكا جدا شده بود تا مجددا به ايوانويچ كمك كند.برن استراليايي بين جولاي 2006 تا جولاي 2009 با ايوانويچ كار مي كرد.
ايوانويچ در ماه مارس از ديگر مربي بدنساز و دوست دوران كودكي خود،ماريا لويانيكا(Marija Lojanica)جدا شد.در ويمبلدون،او اعلام كرد كه نايجل سيِرز(Nigel Sears)را كه به تازگي سمت سرمربي گري زنان اتحاديه تنيس بريتانيا را ترك كرده بود به عنوان مربي به خدمت گرفته.
در حال حاضر ايوانويچ به همراه دوست پسرش،آدام اسكات در استراليا به سر مي برد و هنوز مشخص نيست كه آيا مربي بدنساز جديدي استخدام مي كند يا خير.

گاوديو بازنشسته،از خاطرات خود با فدرر و نادال مي گويد.

گاوديو همراه با جام قهرماني رولندگاروس2004

در مصاحبه اي با Cancellera.com و پس از اعلام بازنشستگي خود در هفته گذشته،قهرمان رولندگاروس 2004،گاستون گاوديو،درباره رويارويي با نادال نوجوان و دوستي با فدرر جوان مي گويد.
گاوديو گفت كه بعداز شكست دادن نادال در مسابقات 2005 بوينس آيرس با نتيجه 0-6, 6-0, 6-1(چهار ماه قبل ازينكه نادال اولين گرنداسلم خود را در رولندگاروس ببرد)،رافا از عصبانيت تمام راكت هاي خود را شكسته ولي براي گاوديو مشخص بوده كه اين كار فقط به خاطر تشنگي نادال براي كسب موفقيت است.گاوديو گفت كه آن زمان اينگونه فكر كرده:”اين بچه چه مشكلي دارد،ديوانه است؟اينجور نيست كه به يك بازيكن عادي باخته.من بر روي خاك بازي كرده ام و در رولندگاروس قهرمان شده ام،ولي اين براي رافا يك شكست بزرگ بود.”
همچنين گاوديو خاطره خود با فدرر وقتي كه در تورنومنت دوحه 2005 حضور داشتند را بازگو كرد.او به فدرر گفته بود كه گابريل باتيستوتا،ستاره فوتبال آرژانتين در دوحه است و فدرر از گاوديو خواسته بود كه با باتيستوتا قرار ملاقات ترتيب دهد.گاوديو هم يك قرار شام تنظيم كرده بود ولي به فدرر نگفته بود كه باتيستوتا هم در آن حاضر خواهد شد.
گاوديو:”شما نمي توانيد تصور كنيد كه چهره راجر چه شكلي شده بود.مثل يك بچه كوچك شده بود.طوري هيجان زده شده بود كه انگار مسيح را ديده بود.او به باتيستوتا يك راكت هديه داد و از او درخواست كرد كه باهم عكس بگيرند و ....پس از آن ما باهم دوست شديم.ما درباره هرچيزي به جز تنيس صحبت مي كرديم.”

هانتوكوا قصد برگشت به 10 نفر برتر را دارد.

دنيلا هانتوكوا مي گويد كه هدفش در فصل 2012 بازگشت به 10 نفر اول رنكينگ است.او كه سابقه حضور بين 5 نفر اول رنكينگ را داشته،هنوز موفق به رسيدن به فينال گرنداسلم نشده و فصل 2011 را با رنكينگ 24 به پايان برد.
هانتوكوا:”10 سال پيش،من بهترين فرم را در تور داشتم.اين روزها همه آماده هستند و اين همه چيز را عوض مي كند.به نظرم آمادگي بدني همه چيز را تغيير داده.قبلا بازي ها خيلي بهتر بود چون شما مي توانستيد رالي هاي بيشتري ببينيد و بازيكنان با مغز و لمس خود بازي مي كردند،تنوع بازي بيشتر بود.اين روزها هركس محكم تر ضربه بزند نتيجه مي گيرد.”

جودي ماري به تيم فدكاپ اميدوار است.

كاپيتان جديد تيم فدكاپ بريتانيا،جودي ماري،مي گويد كه به تيمش خيلي اميدوارست.
ماري:”براي صعود از گروه بايد 3 مسابقه را ببريم و در مرحله پلي آف هم يك بازي ديگر و چندين تيم قوي در آن جا حاضر هستند.بر اساس رنكينگ،بريتانيا در حال حاضر پنجمين تيم برتر است.به نطرم لهستان تيمي است كه بايد از رويارويي با آن ها اجتناب كرد،چون آگنيستا رادوانسكا را در 10 نفر اول دارند و تيم متخصص دوبل هم دارند.ولي اگر دختران ما خوب بازي كنند و قرعه خوبي داشته باشيم، فكر كنم آن موقع هر چيزي ممكن باشد.”
ماري همچنين اضافه كرد كه از كار كردن با بازيكنان نوجوان و كمك به پيشرفت مربيان زن هيجان زده است.او به شوخي گفت كه مسئوليت جديدش به پسرانش،اندي و جيمي اجازه مي دهد تا يك نفس راحت بكشند:”فكر كنم ازينكه من ديگر در تمرينات آن ها نيستم خوشحال شدند.ولي آره،آن ها به خاطر سمت جديدم خيلي خوشحال شدند.”

نادال سهام خود در باشگاه مايوركا را فروخت.

رافائل نادال و عمويش ميگل آنخل 10 درصد سهام خود در باشگاه فوتبال مايوركا را فروختند.سرمايه گذار آلماني،Utz Claassen،اين سهام را خريد تا مجموع سهام خود را به 20 درصد افزايش دهد.نادال كه طرفدار تيم رئال مادريد است،در سال 2010 و براي كمك مالي به تيم مايوركا اين سهام را خريده بود.عموي نادال ميگل آنخل،مدافع سابق تيم ملي اسپانيا و بارسلونا،دستيار مربي سابق مايوركا Michael Laudrup شد ولي وقتي او در ماه سپتامبر از سمتش استعفا داد،نادال به وضوح از هيئت مديره تيم انتقاد كرد.
32 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-22-2011, 10:30 PM   #205
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

دروت به عنوان رييس جديد هيئت مديره ATP انتخاب شد.

برد دروت،در مسترزكاپ 2008 شانگهاي

جايگزين رييس فعلي هيئت مديره ATP،آدام هلفنت مشخص شد.بنابراين بِرَد دِروِت(Brad Drewett)،بازيكن سابق و عضو فعلي ATP از تاريخ 1 ژانويه 2012 به عنوان مديرعامل و رييس هيئت مديره ATP انجام وظيفه خواهد كرد. دروت از سال 1999 به عنوان مدير اجرايي بخش بين الملل ATP كار مي كرد كه تمركزش بر روي خاورميانه،آسيا و خاور دور است.از 1993 تا 99،دروت به عنوان نماينده بازيكنان حاضر بود و در زماني كه به تنيس حرفه اي مشغول بود هم يكي از اعضاي شوراي بازيكنان بود.او همچنين از سال 2001 به عنوان مدير تورنومنت پايان فصل خدمت مي كند.
دروت:”من مفتخرم كه اين فرصت را داشته باشم كه ATP،سازماني كه افتخار مي كنم كه از دوران بازيگري سهمي در آن داشته ام را رهبري كنم.تور حرفه اي مردان و تنيس مردان از هميشه قوي تر هستند و هدف من ادامه راه موفقيت آميز آن در همكاري نزديك با بازيكنان و تورنومنت هاست.من درباره فرصت هاي پيشرو خيلي هيجان زده هستم.”
راجر فدرر از اين انتخاب حمايت كرد و گفت:”برد مديري باتجربه است و براي ATP خيلي مفيد بوده.او طبيعت تجارت جهاني را خوب مي شناسد و نحوه اداره كردن مشكلات سهام داران را خوب مي داند.من مطمئنم كه اخلاق كاري و رهبري برد به ادامه موفقيت تور مردان كمك مي كند.”

گونزالز به فكر بازنشستگي نيست ولي حضورش در استراليا مبهم است.

فيناليست پيشين مسابقات آزاد استراليا،فرناندو گونزالز مي گويد كه تصميمي براي بازنشستگي ندارد.اين بازيكن 31 ساله كه پس از انجام يك بازي نمايشي با گائل مونفيس در شيلي با رسانه ها صحبت مي كرد،ادامه داد:”وقتي بخواهم بازنشسته شوم،شما اين خبر را از خودم مي شنويد.نه از منابع نزديك به بازيكنان.”
گونزالز كه بهترين رنكينگش 5 و در سال 2007 بوده،در اكتوبر 2010 و از ناحيه ران پا مورد عمل جراحي قرار گرفت و فقط در چند تورنومنت محدود در سال 2011 بازي كرد.گونزالز گفت كه در مسابقات آزاد استراليا ثبت نام كرده ولي احتمال دارد كه به آن جا نرود.دارنده مدال نقره المپيك 2008 گفت كه مي خواهد در المپيك لندن بازي كند.

هينگيز نظرش درباره كويتوا مثبت است،ولي نه به مربي ووزنياكي

مارتينا هينگيز كه اكنون در آكادمي پاتريك مراد اغلو در پاريس به عنوان مربي كار مي كند،به L’Equipe گفت كه پترا كويتوا آينده دارترين بازيكنيست كه در حال حاضر وجود دارد چون”خيلي استوار و چپ دست است ... و تنها بازيكنيست كه از ديدن بازيش لذت مي برم.بقيه بازيكنان،خسته كننده هستند.[كارولين ووزنياكي]ممكن است كه از بقيه بازيكنان بهتر حركت كند ولي به اندازه كافي سعي در حمله كردن نمي كند.اينكه او در گرنداسلم قهرمان نمي شود فقط مشكل خودش نيست،مشكل مربيش هم هست.”ووزنياكي تحت نطر پدرش،پيتر،و برنامه پيشرفت بازيكن آديداس تمرين مي كند و به تازگي هم ريكاردو سانچز را به عنوان مربي جديدش به تيم اضافه كرده.
هينگيز 31 ساله اضافه كرد كه از مربي گري لذت مي برد و سعي در پيشرفت دادن بازيكنان جواني مانند Daria Gavrilova ،Yulia Putintseva ،Naomi Broadly و Sachia Vickery دارد.

كورايتجا و فدراسيون نمي توانند بر سر قرارداد به توافق برسند.

به گزارش El Mundo Deportivo،آلكس كورايتجا و فدراسيون تنيس اسپانيا درباره مدت قرارداد احتمالي او براي كاپيتاني تيم جام ديويس اسپانيا توافق ندارند.قرار بود كه فدراسيون ديروز سه شنبه،كاپيتان جديد تيم را معرفي كند ولي به نظر مي رسد كه كورايتجا و رييس فدراسيون،خوزه لويس اسكانوِلا(Jose Luis Escanuela)،نتوانسته اند در قرار شام سه شنبه شب به توافق برسند.
ظاهرا كورايتجا مي خواهد كه مدت قرارداد براي 2 سال باشد چون در فصل آينده سه بازيكن اصلي تيم،رافائل نادال،داويد فرر و فليسيانو لوپز در اين مسابقات شركت نمي كنند.كورايتجا مجبور خواهد بود كه با تيم نسبتا كم تجربه اي شامل نيكولاس آلماگرو و مارسل گرانويرز به ديدار حريفان برود.
گفته شده اسكانولا اعلام كرده كه چون قرارداد دو مربي قبلي تيم،آلبرت كاستا و اميليو سانچز ويكاريو يك ساله بوده و بعدا تمديد شده،قرارداد كورايتجا هم بايد به همين صورت باشد.به نظر مي رسد كه دو طرف هنوز در حال مذاكره هستند.
22 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-28-2011, 12:21 AM   #206
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

كورايتجا به عنوان كاپيتان تيم جام ديويس اسپانيا انتخاب شد.

مدافع عنوان قهرماني مسابقات جام ديويس،اسپانيا،آلكس كورايتجا را به عنوان كاپيتان جديد اين تيم برگزيد.فدراسيون تنيس اسپانيا روز سه شنبه اعلام كرد كه كورايتجا را با قراردادي 2 ساله به خدمت گرفته است.كورايتجا كه روز چهارشنبه رسما در مراسم معارفه خود شركت خواهد كرد اين انتخاب را”افتخار و مسئوليت بزرگ ناميد.”
كورايتجا به عنوان بازيكن در سال هاي 1998 و 2001 به فينال رولندگاروس رسيد و بهترين رنكينگش 2 بود.او تا قبل از ماه مارس گذشته به عنوان مربي مشاور با اندي ماري كار مي كرد.

مربي:ووزنياكي بايد به فكر گرنداسلم باشد،نه رتبه 1

مربي آديداس،اِسوِن گرونوِلد(Sven Groeneveld)كه در چند سال گذشته به ووزنياكي كمك كرده،گفت كه اگر او مي خواهد در گرنداسلم قهرمان شود،بايد در تورنومنت هاي كمتري شركت كند.
گرونولد در گفتگو با Politiken:”من در استانبول با كارولين و پدرش در اين باره صحبت كردم.به آن ها گفتم كه يك گرنداسلم فقط دو هفته و 7 مسابقه است،نه يك سال.هدف اصلي بردن آن 7 مسابقه است.مهم نيست كه حريف چه كسي است،بلكه مهم كسب تمركز در آن دو هفته و كار ويژه براي رسيدن به هدف نهايي است.ولي تمركز آن ها جاي ديگري بود،وقتي به گرنداسلم نزديك مي شدند بيشتر تمركز در كسب رتبه 1 داشتند.اينكه چه كار كنند تا در صدر رنكينگ بمانند به جاي اينكه شرايط بردن گرنداسلم را مهيا كنند.”
ووزنياكي به تازگي ريكاردو سانچز را استخدام كرده تا در كنار پدرش او را هدايت كنند و بنابراين خيلي بعيد است كه گرونولد به اندازه گذشته با او همكاري كند.ووزنياكي در 22 تورنومنت در سال گذشته بازي كرد كه اين بيشترين تعداد در بين 6 نفر اول رنكينگ بود.
گرونولد ادامه داد:”كارولين نشان داده كه چقدر استوار مي تواند باشد و قدم بعدي براي او بازي كردن در تورنومنت هاي كمتر است،شايد يك يا دو تورنومنت،نه خيلي.آيا او نياز دارد كه قبل از رولندگاروس به طور پشت سرهم در مادريد،رم و بروكسل بازي كند؟و آيا واقعا لازم است كه در يك تورنومنت هارد(كوپنهاگن)قبل از ويمبلدون بازي كند؟نكته مهم تمركز داشتن قبل و در حين برگزاري گرنداسلم است.”

چاكوتادزه مي گويد كه كاملا سالم است.

آنا چاكوتادزه

بازيكن سابق حاضر در 5 نفر اول،آنا چاكوِتادزه(Anna Chakvetadze)،مي گويد كه عفونت در قسمت گوش داخلي خود را كه سبب گيجي ناگهاني مي شد پشت سرگذاشته است.اين عفونت باعث كناره گيري او از اكثر مسابقات فصل 2011 شد.
چاكوتادزه در فصل 2012 از امتياز رنكينگ مخصوص[كه به بازيكنان مصدوم داده مي شود]استفاده خواهد كرد و اولين تورنومنت اين فصل براي او هوبارت مي باشد. چاكوتادزه:”من 100% سالم هستم.[بيماري]ديگر مرا اذيت نمي كند و كاملا آن را پشت سرگذاشته ام.قطعا از لحاظ جسماني سخت خواهد بود كه مجددا به بازي در تورنومنت ها برگردم چون براي مدت زيادي در اين سطح تمرين نكرده ام و همين حالا هم نمي توانم مانند گذشته 3 بار در روز تمرين كنم ولي براي بازگشت خيلي اشتياق دارم.دلم براي ضربه زدن به توپ و بازي كردن و مسابقه دادن تنگ شده.من اشتياقم را دوباره پيدا كرده ام و اگر فكر مي كردم كه نمي توانم دوباره خوب بازي كنم،ديگر به مسابقات باز نمي گشتم.”
در ماه دسامبر، چاكوتادزه براي كسب صندلي در مجلس نمايندگان روسيه(دوما)در انتخابات شركت كرد ولي پيروز نشد.

گاسكه خود را در بين 10 نفر اول سال آينده مي بيند.

ريشارد گاسكه باور دارد كه مي تواند در بين 10 نفر برتر رنكينگ در سال 2012 باشد.بازيكن 25 ساله فرانسوي در حال حاضر در رتبه 19 قرار دارد و به نظر مي رسد كه دوران مصدوميت شانه خود را پشت سر گذاشته است.
گاسكه در جمع خبرنگاران در جام هاپمن:”من تلاش مي كنم كه در بين 10 نفر اول رنكينگ قرار بگيرم.چند سال پيش اين كار را كردم و امسال هم بعيد نيست كه اين كار را انجام دهم.”
24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-28-2011, 06:30 PM   #207
Maani
Senior Member

آواتار Maani

پستها: 668
سپاس: 5,015
در 615 پست 4,138 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal

مطلبی ار فدرر در خبر آن لاین شاید بد نباشه.

لفطا اینجا رو کلیک کنید.
Maani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Maani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-29-2011, 12:50 AM   #208
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

سانچز ويكاريو،كاپيتان جديد فد كاپ اسپانيا

آرانتزا سانچز ويكاريو

آرانتزا سانچز ويكاريو(Arantxa Sanchez-Vicario)،به عنوان كاپيتان تيم تنيس زنان اسپانيا انتخاب شد.قرارداد او براي 2 سال است و اولين ديدار رسمي براي او در دور اول گروه جهاني و در مقابل روسيه خواهد بود.
سانچز ويكاريو در دوران بازي خود در مسابقات آزاد آمريكا و رولندگاروس قهرمان شد و اسپانيا را در هر 5 قهرماني فد كاپ در دهه 90 ميلادي همراهي كرد.
سانچز 40 ساله در طول 16 سال بازي در فد كاپ،ركوردهاي بيشترين تعداد پيروزي(72)،بيشترين پيروزي در مسابقات انفرادي(50)و بيشترين برد در مسابقات دوبل(18 پيروزي به همراه
Conchita Martinez)را به جا گذاشته است.

كلايسترز:سعي مي كنم بهترين كيم ممكن باشم.

كيم كلايسترز به Courier-Mail گفت كه به المپيك 2012 كه احتمالا آخرين تورنومنت دوران بازيش است،نمي انديشد.كلايسترز:”در چند هفته آينده من از عنوان قهرمانيم در استراليا دفاع خواهم كرد و اين موضوع مهمي براي من است.تمركز من بر روي بريزبين است و براي آن تمرين مي كنم.به همين خاطر است كه قبل از كريسمس به اينجا آمدم كه آماده شوم و از اولين مسابقه بهترين كيم ممكن باشم.”
كلايسترز كه از چند مصدوميت در سال 2011 رنج برد،گفت كه نحوه تمرينات خود را عوض كرده است.بازيكن بلژيكي كه هفته آينده فصل جديد را در بريزبين آغاز مي كند،ادامه داد:”به خاطر آن مصدوميت ها توانستم كه نحوه كار با بدنساز و مربيم را تغيير دهم.با بدنسازم سعي كرده ايم كه از مصدوميت جلوگيري كنم.از لحاظ بدني احساس خوبي دارم و نگه داشتن اين آمادگي مهم است.”

كورايتجا به حضور نادال اميدوارست.

كاپيتان جديد تيم اسپانيا،آلكس كورايتجا گفته كه نسبت به حضور رافائل نادال در رقابت هاي جام ديويس 2012 اميدوار مي ماند.اين در حاليست كه نادال اعلام كرده كه در فصل 2012 اين رقابت ها بازي نخواهد كرد.
كورايتجا گفته كه نه نادال و نه داويد فرر به صورت شخصي به او نگفته اند كه بازي نمي كنند.او گفته كه در استراليا با آن ها صحبت مي كند تا ببيند”آن ها مي توانند يا مي خواهند بازي كنند يا مي توانند در مراحل خاصي بازي كنند يا خير؟”

هيويت مصدوم،در استراليا شركت مي كند.

به گزارشAge،ليتون هيويت كه اغلب مصدوم است،به تيمش اطمينان داده كه براي شركت در آزاد استراليا 100 درصد آماده است.هيويت اكنون با مصدوميت پا دست و پنجه نرم مي كند.گفته شده كه هفته گذشته يك متخصص به هيويت گفته كه مصدوميت انگشت شست پاي چپش،”بدترين نوعي بوده كه تا به حال ديده.”
20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-29-2011, 05:32 PM   #209
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

نادال در فوريه امسال استراحت مي كند.

رافائل نادال مي گويد كه چند هفتهِ بعد از مسابقات آزاد استراليا را بدون شركت در مسابقات سپري خواهد كرد تا مصدوميت آزار دهنده شانه خود را پشت سر بگذارد.بنابراين بازيكن 25 ساله،در ماه فوريه فقط استراحت و تمرين خواهد كرد.
تنيس باز شماره 2 جهان گفت كه اين مصدوميت در طول مسابقات فينال تور جهاني تنيس در لندن شكل گرفته و او هنوز "100 درصد"آماده نيست.نادال اضافه كرد كه 3 روز پيش تصميم گرفته كه از عنوان قهرمانيش در مسابقات نمايشي ابوظبي دفاع كند.
او اميدوارست كه شانه اش در مسابقات ابوظبي و دوحه مشكل ساز نشود تا بتواند براي مسابقات آزاد استراليا آماده شود.
25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-31-2011, 08:17 PM   #210
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

ايوان لندل،مربي جديد ماري.

ايوان لندل،شماره 1 پيشين تنيس مردان و دارنده 8 عنوان گرنداسلم

اندي ماري بريتانيايي،ايوان لندل،قهرمان 8 دوره مسابقات گرنداسلم را به عنوان مربي جديد خود انتخاب كرد.نفر چهارم تنيس مردان جهان،كارش را با اين مربي اهل جمهوري چك در راه كسب اولين عنوان گرنداسلم خود در مسابقات آزاد استراليا شروع مي كند.
ماري:”براي من مهم بود كه شخص جديدي را به تيمم اضافه كنم كه ديد تازه و با نشاطي داشته باشد.تاثير ايوان در بازي غيرقابل پرسش است و تجربه و دانش كم نظيري دارد،مخصوصا در مسابقات گرنداسلم.من به آينده كاري با او و پيشرفت اميدوارم.”
ماري 24 ساله تمام سال گذشته را در بين 4 نفر برتر رنكينگ گذراند ولي نتوانست اولين قهرماني خود در گرنداسلم را به دست آورد.
لندل:”من ازينكه اين فرصت را پيدا كرده ام تا با اندي كار كنم خيلي هيجان زده هستم.او يك استعداد يگانه است و به كمك كردن او در كسب اهدافش مي انديشم.”
سال گذشته،ماري به فينال مسابقات آزاد استراليا و نيمه نهايي سه گرنداسلم ديگر رسيد.او در فينال آزاد استراليا 2010 و آزاد آمريكا 2008 هم ناكام مانده بود.
سايمون فولِر(Simon Fuller)،مدير برنامه هاي ماري و تهيه كننده برنامه تلويزيوني “American Idol”گفت كه اميدوارست”پيوستن قهرماني مانند ايوان لندل به تيم ماري به كسب اهداف او كمك كند.”
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
ATP , WTA , آزارنكا , ايزنر , تنيس , جوكويچ , خبر , رادوانسكا , سونگا , شاراپوا , فدرر , فيش , كلايسترز , ماري , نادال , ووزنياكي , ويليامز

کاربران در حال دیدن موضوع: 2 نفر (0 عضو و 2 مهمان)