بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان > اخبار تنيس مردان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-26-2013, 12:08 AM   #11
slice
Member

پستها: 88
سپاس: 121
در 53 پست 276 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: roger federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط tennis hayrani نمایش پست ها
من از عاشقان ورزش تنیسم ، عشقی که مطمئنم تا آخر عمر رهاش نمیکنم ، عاشق همه چیزش هستم بجز بازیکن سالاربودنش ...
از روزاولی که من شروع به دیدن تنیس کردم (فدرر-سافین در سمی فاینال aus2005) تا الان یادمه که همیشه در مورد این مسئله صحبت میشه . در واقع از روزی که ما تنیس میبینیم کلیه جامها بین 3 ، 4تا بازیکن دست به دست شده و این مسئله به نظرمن ازعوامل اصلی تشدید مسئله بازیکن سالاری در تنیسه (حداقل در دوره ما).
به عنوان مثال تقریبا هیچ داوری نتونسته قانون تایم مجاز در زمان سرویس زدن در مقابل نادال اجرا کنه از ترس نام و آوازه نادال ، از ترس اینکه نادال عصبانی بشه وسرش داد بزنه و باخت احتمالیش رو هم گردن داور بندازه(به علت برهم زدن تمرکزش)، و مطمئنه که atp در نهایت از نادال حمایت خواهد کرد .کلا داورایی که بازیهای بازیکنان بزرگ (مخصوصا بیگ4)رو قضاوت میکنند دیگه به این نتیجه رسیدند که باید مثل یک بچه مودب سر جاشون بشینند و کاری به کار این بازیکنان نداشته باشند چون اگه گیر بدند میدونند که در نهایت به ضرر خودشون تموم میشه و مطمئنند که برگزارکنندگان تورنمنتهای تنیس بخاطر مسائل مختلف از جمله مسائل مالی طرف تنیسورها رو خواهند گرفت .
حالا فرض کنید بازیکنی در جایگاه نادال دوپینگ کرده باشه ( که عملکرد فوق بشریش همه رو مشکوک کرده ) فکر میکنید فدراسیون جهانی تنیس این مسئله رو علنیش میکنه ؟ به نظرمن عمرا ...دلیلش هم کاملا مشخصه : جلوگیری از خراب شدن وجهه تنیس ، که تبعات جبران ناپذیری داره.
تنیسورایی بدبخت بیچاره ای مثل ترویسکی دوپینگشون علنی میشه .
البته امیدواریم تنیس ورزش پاکی باقی بمونه ولی گاه گداری اتفاقاتی در تنیس میافته که هر عقل سلیمی بهش شک میکنه : جوکوویچ استرالیای 2012 دو تا بازی پشت سرهم تو سمی و فاینال انجام داد که اگه بجاش ربات بازی میکرد کل پیچ و مهرهاش از جاش در میومد ولی هیچ اتفاقی برای نواک نیفتاد جالبه امسال هم اتفاق مشابهی براش تو ویمبی افتاد ولی این بار بعد از بازی سنگینش تو سمی با خوان تو فینال جلو اندی دیگه پکیده بود . البته عملکرد امسال نادال دیگه نیازی به عقل سلیم نداره هر ته مایه عقلی هم داشته باشید باید بهش شک کنید ...

شاید حرفات یه کمی آدمو به فکر بندازه ولی اگه فقط نصف اینایی که گفتی راست باشن اون وقت باید فاتحه ی تنیس رو خوند چون واسه خودش یه مافیای سیسیلیایی شده!!!!!!!!!!!!!
ولی در مورد دوپینگ به نظر من نباید اینطوری بشه چونکه خودت بهتر از من میدونی چند سالیه که کمیته ی دوپینگ کاملا" داره رو ورزشکارا نظارت میکنه مخصوصا" ورزشا و ورزشکارای پر طرفدار!!!!!!!! حالا اگه فرضا" atp از نادال حمیات بکنه و بیاد دوپینگشو مخفی بکنه 100% خود کمیته ی دوپینگ میفهمه چونکه تکنولوژی اونا خیلی بهتره!!!!!!!!!!! خصوصا" که الان دیویس کاپ شروع شده و مسابقات کاملا" ملی هستن!!!!!!!!!! ثانیا" الان تو این دوروزمونه از دست خبرنگارا نمیشه چیزی رو پنهون کرد که آبروی آدمو میبرن!!!!!!!!!!!
slice آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی slice به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-26-2013, 12:20 AM   #12
Rajjoko
Member

آواتار Rajjoko

پستها: 62
سپاس: 204
در 61 پست 522 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجوکو-سرنا-سونگا-دلپو

کسی اگه ورزش در سطح بالا انجام داده باشه میدونه بدون کمک مکملها تا یک سطحی میتونه بالا بره ولی از اون بالاتر باید حتما از بعضی روشها استفاده کنه که شاید در فهرست مواد نیروزای غیر مجاز باشه ولی مجبوره استفاده کنه که بدنش جواب بده در ضمن کسی بدون تمرین و تلاش زیاد و همچنین استعداد به توانایی بازیکنی مثل نادال نمیرسه حالا هر چقدر هم دوپینگ کنه حتما باید چند فاکتور دیگه هم داشته باشه
در مورد اینکه این شخص گفته به خاطر شهرت و اعتبار نادال باهاش کاری ندارن هم چرت محضه چون اگه مدرکی داشته باشن بیشترین برخورد رو باهاش میکنند چون مطمئنا اعتبار نادال در تنیس بیشتر از ارمسترانگ در دوچرخه سواری نیست که به اون شکل سکه یک پولش کردن
Rajjoko آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Rajjoko به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-26-2013, 09:06 AM   #13
davidbeckham
Former Staff

آواتار davidbeckham

پستها: 2,940
سپاس: 13,894
در 2,791 پست 20,845 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نوواک -رافا نادال---تسونگا-خوان مارتین دلپوترو-پیت سمپراس -ماشا-انا ایوانوویچ

اگه اینجوریه منم میگم فدرر اونهمه گرند برد و رسید نیمه نهایی با دوپینگ بوده
بعضی ها هیس

ویرایش توسط davidbeckham : 09-26-2013 در ساعت 09:38 AM
davidbeckham آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی davidbeckham به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-26-2013, 09:26 AM   #14
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

به نظر من اصلاً این تاپیک ارزش این همه بحث رو نداره. روزانه صدها نفر حرف های غیر قابل استناد می زنن و دلیلی نداره که آدم هرچی اونا می گن رو بیاد واسش یه تاپیک بزنه و در موردشون بحث کنه. بحث و تبادل نظر وقتی جذابه که یه مساله ای قابل استناد باشه و هر کس از زاویه ی دید خودش بیاد نظرش رو بگه. وگرنه به قول خشی اگه بنا بر حرف غیرقابل استناده که یکی هم می تونه بیاد بگه فدرر دوپینگ کرده و یکی هم می تونه بگه جوکر سال 2011 دوپینگ کرده بود و الخ.

فعلاً جوکر رو دریابید که بالاخره با یلنا نامزد کرد.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-26-2013, 10:10 AM   #15
iman1990
Senior Member

آواتار iman1990

پستها: 242
سپاس: 3,513
در 223 پست 1,168 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر کبیر رافائل نادال

یه سوالی این وسط پیش میاد!!! یه نفر علت تبانی توی تنیس مادام العمر از تنیس توی تمام سطوح محروم میشه اونوقت یه نفر بخاطر شهرتش(مسخرست) 10 تا 12 جایزه رو بوسیله دوپینگ میگیره همینجوری به حال خودش رهاش میکنن!!!
iman1990 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما iman1990 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
MRF
قدیمی 09-26-2013, 11:25 AM   #16
davidbeckham
Former Staff

آواتار davidbeckham

پستها: 2,940
سپاس: 13,894
در 2,791 پست 20,845 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نوواک -رافا نادال---تسونگا-خوان مارتین دلپوترو-پیت سمپراس -ماشا-انا ایوانوویچ

نقل قول:
نوشته اصلی توسط iman1990 نمایش پست ها
یه سوالی این وسط پیش میاد!!! یه نفر علت تبانی توی تنیس مادام العمر از تنیس توی تمام سطوح محروم میشه اونوقت یه نفر بخاطر شهرتش(مسخرست) 10 تا 12 جایزه رو بوسیله دوپینگ میگیره همینجوری به حال خودش رهاش میکنن!!!

شما فعلا از این استفاده کن

davidbeckham آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی davidbeckham به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-26-2013, 11:34 AM   #17
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

خب منم یه پست بدم تا ببینم چی میشه ( سامی اگه نقل کردی و دعوا راه افتاد خودم شخصا میام اهواز ترتیبتو میدم )
در مورد این تاپیکو کلا گرم شدن بازار دوپینگ . اول اینکه باید بگیم خیلیا از دوپینگ تصور غلطی دارند . اکثرا فکر می کنند که مثل توی این کارتوناست که یارو بیاد یه آمپول بزنه بعد یه دفعه مثل پاپای با یه مشت 700 نفر رو بزنه و از این هندی بازیا . ولی در واقع این نیست . دوپینگ معناش این نیست که شما مثلا یه قرص و دارو میخوری بعد 539 برابر قدرت بیشتر میشه و دیگه هر کاری خواستی می کنی . نه اصلا این نیست . استفاده از قرص ، دارو ، آمپول و ... که کمی ( حتی 1 درصد ) باعث بشه شما از حالت طبیعی خودتون ( حالا چه فیزیکی و چه ذهنی ) بالاتر برید اسمش دوپینگه . همین ردبول و این آت و آشغالا که توی بازار هست هم بعضیاشونو اگر بخوری دوپینگ حساب میشه . پس دوپینگ لزوما قدرت رو 700 برابر افزایش نمیده و از شما یه هرکول نمیسازه . این از این .
من کاری به نادال ندارم قبلا هم موفقیت هاشو دیدم الانم نه میگم از مواد غیر مجاز استفاده کرده نه میگم نکرده ولی یه چیزی که واضحه این روزا چیزای غیر طبیعی داریم در تنیس زیاد میبینیم . به عقیده من ( شایدم درست نباشه ) با توجه به اینکه همه خبر داریم این روزا تنیس رو به رالی های طولانی اورده و لازمه موفقیت در رالی های طولانی قدرت بدنی و تمرکز بالا هست . این تولید کننده ها دارن یه سری شیطنت می کنند و 100 درصد یه چیزایی واسه بازیکنان تولید می کنند. باید قبول کرد . هر ذهنی می تونه اینو درک کنه . موفقیت های سال 2011 جوکوویچ هم به نظر من اصلا طبیعی نبود. بالاخره انسان یه سری توانایی داره تا یه جای مشخصی هم می تونه با ورزش خودشو قوی کنه ولی این چیزایی که میبینیم واقعا از یک انسان خیلی فرا طبیعی تره. من بازم میگم طرف صحبتم نادال نیست. داوید فرر ، جوکوویچ و خیلیای دیگه حتی خود فدرر هم شاید این روزا از این مواد استفاده کنند .
من امروز با دیدن بازی ونوس ویلیامز این به ذهنم رسید . تا دیروز زیاد قبول نداشتم ولی الان دیگه واقعا آدم یه چیزایی میبینه که خیلی غیر طبیعین. این خانوم تا 2 روز پیش میگفتن که آقا مریضه مشکل بدنی داره و اصلا نمی تونه درست بازی کنه سریع خسته میشه . حالا اومده روزی 3 ساعت بازی می کنه دیگه اصلا نه خسته میشه نه تمرکزش از بین میره. تازه 33 سالشم هست . نمی دونم شایدم رفته امام رضا شفاش داده ما خبر نداریم !!!! اون خواهرشم که دیگه خدا میدونه جریانش چیه. هر چی پیر تر میشه استقامتش بیشتر میشه و احتمالا راهش رو این روزا به ونوس هم نشون داده .
یه مدرک دیگه هم اینکه اگر دقت کنید در یو اس امسال فکر کنم اکثر تنیسور های راه یافته به مراحل پایانی میانگین سنی بسیار بالا و عجیبی داشتند. توی زنان هرچی تنیسور 30و این حدود ساله بود اومده بودن بالا . ویلیامز ، لی ، پنتا و .....
خب تمام اینا نشان دهنده این هست که این روزا یه خبرایی هست و به قول معروف تا نباشد چیزکی ، مردم نگویند چیز ها ......
خلاصه کلامم اینه که این شرکت ها یه سری مواد روانه بازار کردند که قطعا روی فعالیت بازیکنان تاثیر داشته و اون ها رو کم و بیش بالاتر از قدرت طبیعیشون میبره . بازم میگم طرف صحبتم نادال نیست . به عقیده من اکثرا دارن از این مواد استفاده می کنند.
و من الله توفیق
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-26-2013, 11:38 AM   #18
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

پستها: 765
سپاس: 1,953
در 707 پست 7,155 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic & Sloane Stephens & Garbine Muguruza

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Maani نمایش پست ها
آقاي محترم اينقد چرا حيرانيد شما ؟؟
راجر هم اون زمان كه همه جاما رو درو ميكرد دوپينگ كرده بود ؟
چرا ما آدما گاهي خيلي بد ميشيم ؟ چرا چِش ديدن موفقيت رقيب رو نداريم ؟ چرا به جاي اينكه به سعي و تلاشش احترام بزاريم سعي ميكنيم كه خدشه دارش كنيم ؟
جِنتلمن باش دوست عزيز
مانی جان ببخشید من دخالت میکنم. من نه میگم حرف های دانیل کولرر درست است نه اشتباه. ولی تو خودت بارها نوله رو به دوپینگ متهم کردی. پس ناراحت نباش وقتی کسی در مورد تنیسور مورد علاقت اینطور صحبت کنه.
به قول دوستمون Rajjoko درست میگه اگر واقعا شما ورزش سنگین انجام داده باشید میفهمید که بدن تا یک جایی جواب میده بدون مکمل و حتما باید مکمل استفاده کنید و احتمال اینکه به مکمل های غیر مجاز روی بیارید خیلی زیاد است. اگر رافا یا راجر یا نواک دوپینگ کرده باشند شک نکن که Atp اعلام نمیکنه. مخصوصا راجر و رافا که افتخاراتشان بیشتر از نواک است. چون اگر دستشون رو atp رو کنه میدونی یعنی چی؟؟؟ چه اتفاقی در ورزش تنیس میوفته؟
مارین چیلیچ که به اندازه اینها معروف نبود به خاطر اسرار اندی ماری دستش رو رو کردن و اگر نه atp عمرن اعلام نمیکرد. حالا فکرش رو کن یک کسی مثل ماری یا فدرر یا نادال یا جوکو دوپینگ کرده باشند. به نظر من دوپینگ در هر ورزشی است و راه فرارش هم تنیسورهای حرفه ای بلد هستند. مگه رضازاده نبود؟؟؟
Sorou$h آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Sorou$h به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-26-2013, 12:28 PM   #19
slice
Member

پستها: 88
سپاس: 121
در 53 پست 276 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: roger federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Sorou$h نمایش پست ها
مانی جان ببخشید من دخالت میکنم. من نه میگم حرف های دانیل کولرر درست است نه اشتباه. ولی تو خودت بارها نوله رو به دوپینگ متهم کردی. پس ناراحت نباش وقتی کسی در مورد تنیسور مورد علاقت اینطور صحبت کنه.
به قول دوستمون Rajjoko درست میگه اگر واقعا شما ورزش سنگین انجام داده باشید میفهمید که بدن تا یک جایی جواب میده بدون مکمل و حتما باید مکمل استفاده کنید و احتمال اینکه به مکمل های غیر مجاز روی بیارید خیلی زیاد است. اگر رافا یا راجر یا نواک دوپینگ کرده باشند شک نکن که Atp اعلام نمیکنه. مخصوصا راجر و رافا که افتخاراتشان بیشتر از نواک است. چون اگر دستشون رو atp رو کنه میدونی یعنی چی؟؟؟ چه اتفاقی در ورزش تنیس میوفته؟
مارین چیلیچ که به اندازه اینها معروف نبود به خاطر اسرار اندی ماری دستش رو رو کردن و اگر نه atp عمرن اعلام نمیکرد. حالا فکرش رو کن یک کسی مثل ماری یا فدرر یا نادال یا جوکو دوپینگ کرده باشند. به نظر من دوپینگ در هر ورزشی است و راه فرارش هم تنیسورهای حرفه ای بلد هستند. مگه رضازاده نبود؟؟؟

من بازم میگم نظارت بر دوپینگ ورزشکارا فقط به عهده ی اون فدراسیون یا ارگان اون ورزش نیست بلکه خود کمیته ی ضد دوپینگ هم نظارت داره اونا هم طرفدار هیشکی نیستن که طرف یکی رو بگیرن یا دیگری رو نه!!!!!!!!!!!
تازه اگه یکمی از حرفای این اتریشیه واقعیت داشت حتما" تو سایتای خبری دیگه هم یه اخباری رو منتشر میکردن چه مثبت چه منفی!!!!!!!!!!
slice آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی slice به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-26-2013, 01:41 PM   #20
Maani
Senior Member

آواتار Maani

پستها: 668
سپاس: 5,015
در 615 پست 4,138 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal

سروش جان نادال امسال دوپينگ كرده ، نوله هم سال ٢٠١١ ، راجر هم سال ٢٠٠٧والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته .
فردا عليرضا نيكبخت ميگه كريس رونالدو دوپينگيه ما هم ميگيم بله كه دوپينگيه !

ویرایش توسط Maani : 09-26-2013 در ساعت 01:48 PM
Maani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Maani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)