بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2015 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > فینال تور مردان (Barclays ATP World Tour Finals)

فینال تور مردان (Barclays ATP World Tour Finals)

24 آبان - 1 آذر - لندن، انگلستان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-23-2015, 12:20 AM   #181
karam
Member

پستها: 31
سپاس: 0
در 17 پست 30 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : تحلیل، تبادل نظر و گفت و گو پیرامون ATP World Tour Finals فینال تور تنیس 2015 آقایان

سلام وتبريك به jfkعزيز اميدوارم هميشه شاد وسرحال باشي عجب فينالي بود ، پيش بيني هاي شما هم كه مثل هميشه نوستراداموسي
karam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی karam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-23-2015, 12:23 AM   #182
karam
Member

پستها: 31
سپاس: 0
در 17 پست 30 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : تحلیل، تبادل نظر و گفت و گو پیرامون ATP World Tour Finals فینال تور تنیس 2015 آقایان

تا يادم نرفته بگم اين بهترين فصل راجر تواين چند سال اخير بوده ولي در مقابلش سلطان بلامنازع تنيس قرار داره
karam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی karam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-23-2015, 12:25 AM   #183
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط behsen نمایش پست ها
به به چه سناریوی زیبایی نادال با این برد به احتمال خیلی زیاد تو گروه اول میشه و جوکو هم که با باخت دیشب دومیش تقریبا مسجله. اگه اتفاق خاصی نیفته نیمه با نادال و فینال احتمالی هم با فدرر. هد تو هد با نادال و فدرر هم به ترتیب 23-22 و 22-21، منظورمو میدونید دیگه به هر حال ما جوونیم و آرزو بر جوانان هم عیب نیست
نقل قول:
نوشته اصلی توسط ali mohsenian نمایش پست ها
با سلام و اعلام تبریکات عالی به راجریون برای ارائه یک بازی خوب و پایان رکورد داخل سالن نواک
باخت استراتژیک
چیزی که من اسمش رو برای بازی دیشب از جانب نواک میزارم دیشب یه بازی پر خطا بی انگیزه و بی شور و هیجان انگار که نواک توی دنیا دیگه سیر میکرد دقیقا مثل فینال های دبی و سینسی که نواک هیچ حرفی برای گفتن جلوی راجر نداشت ولی من معتقدم نواک این بازیارو به راجر میده که برای خودش یک حاشیه امنیت و اطمینانی ایجاد کنه تا از کنار اون بازی های بزرگتر رو بدون اینکه راجر براش مشکلی ایجاد کنه پس بگیره کاری که نواک طی امسال و پارسال انجام داده وهمیشه یه باخت براش برد دوبرابری داشته برای مثال رقابت های نواک و راجر در 2014
برد راجر در 500 امتیازی دبی ->برد نوله در 1000 امتیازی ایندین ولز
برد راجر در 1000 امتیازی مونت کارلو -> برد نوله در 2000 امتیازی ویمبلدون
برد راجر در 1000 امتیازی شانگهای -> برد نوله در 1500 امتیازی لندن
یا مثال های 2015
برد راجر در 500 امتیازی دبی -> برد نوله در 1000 امتیازی های ایندین ولز رم و 2000 امتیازی ویمبی
برد راجر در 1000 امتیازی سینسیناتی -> برد نوله در 2000 یو اس اپن
برد راجر در مسابقه گروهی و 200 امتیازی بارکلیز -> احتمالا برد نوله در فینال 500 امتیازی بارکلیز

با توجه به رقابت های گذشته این دو مشخص است که هر دفعه راجر نواک رو شکست داده شکستی بزرگتر و نه برابر رو متحمل شده شاید نواک این باخت هارو به راجر میده که باعث ایجاد اعتماد به نفس کاذب و یا غرور در راجر بشه یا باعث انگیزه در خودش بشه یا شاید با این باخت ها فشار ها و توجه هات رو از رو خودش برداره تا بتونه راحت تر بازیکنه حالا تحلیلش باشد برای کارشناسان
به هر حال راجر که فعلا تو فیناله و باید بازی فردای نوله با بردیچ رو دید که آیا نواک واقعا به مشکل برخورده و یا باخت دیشب به فدرر یک باخت استراتژیک و اتفاقی بوده
به امید یک فینال جذاب بین نوله و راجر
نقل قول:
نوشته اصلی توسط behsen نمایش پست ها
تبریک به طرفداران فدرر. فینال منتظرتونیم
نقل قول:
نوشته اصلی توسط J.F.K نمایش پست ها
خوب جالبه همانطور که گفته بودم پیروزی صدتا صاحب و پدر داره و شکست یتیمه
خوب شد راجر برد تا یک عده پیداشون شه
اینها دیشب و امروز قبل از بازی کجا بودن!؟
کسی که جسارت و جرات نداره قبل از بازی خودش را نشون بده و بعد از بازی موقع تقسیم غنایم میاد
در واقع منتظر میشه شکار تموم شه و جنگ مغلوبه شه گوشتهاش که خورده شد برای پاکسازی میاد!

من متاسفانه جایی بودم که به علت بارندگی شدید سیگنال نداشتم و بازی را از دست دادم
بنابراین نمیتونم بگم نواک بد بود یا راج فراتر از انتظار
نه نواک با باخت امشب چیزی از دست داد و نه راج چیزی به دست آورد
باخت خوش موقعی بود و تلنگری برای بازیابی و جمع و جور کردن نواک
برای پنجمین بارکلیز
همچنان شانس اول قهرمانی را نواک می دونم و معتقدم حریف نواک در فینال راج نخواهد بود!

واقعا جاش بود این پستها را دوباره زنده کنم
با تشکر از علی و بهسن عزیز
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-23-2015, 12:27 AM   #184
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط karam نمایش پست ها
سلام وتبريك به jfkعزيز اميدوارم هميشه شاد وسرحال باشي عجب فينالي بود ، پيش بيني هاي شما هم كه مثل هميشه نوستراداموسي
درود به کرم عزیز
تبریک متقابل مرا پذیرا باشید
سپاسگزارم
کاربر زیر از شما مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 11-23-2015, 10:59 AM   #185
ali mohsenian
Member

پستها: 41
سپاس: 283
در 36 پست 102 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Djokernole_ cilic_dima_delpo

با سلام خدمت دوستان
تبریک به طرفداران نواک مخصوصا behsen و jfk عزیز که در طول این تورنمنت در تاپیک حامی نوله بودند
و تبریک به طرفداران برای ارائه فرم خوبی از راجر در 2015 به شخصه معتقدم بهترین عملکرد فدرر در پنج سال اخیر مربوط به امسال بوده و دلایلی که در فتح گرند ناکام مانده بماند
نواکی که میشه گفت امسال تمام افتخاراتش رو با اثر به سزای قدرت ذهنش بدست اورده بار دیگر این قدرت رو به رخ همه کشید میشه کفت نواک مرحله گروهی رو با 40 درصد نواک همیشگی گذروند میشه گفت وقتی هم در بازی به فدرر به مشکل خورد شاید میتونست با افزایش فشار روی خودش بازی مرحله گروهی رو به نفع خودش دربیاره ولی صلاح رو در این دونست که بدون فشار و طبق برنامه به راهش ادامه بده این یعنی استراتژی و همین عامل باعث شد تا نواک بتونه ظرفیت ارتقای بازی خودش رو برای مرحله حذفی بالا ببره و همین اتفاق هم افتاد نواک رفته رفته در بازی مقابل فدرر و نادال به طور قابل توجهی پیشرفت کرد به طوری که گیم سرویسش یکبار هم بریک نشد و در دو بازی و چهارست فدال فقط دو بریک پوینت داشتند
حالا بریم به اون طرف ماجرا
نادال وقتی در مرحله گروهی سرحال ترین واماده ترین بازیش رو ارائه میکنه و وقتی در نیمه نهایی با بازی سطح بالاتری از نواک نسبت به مرحله گروهی مواجه میشه متوجه میشه برای پیروزی در این بازی باید سطح بازیش رو ارتقا بده ولی دیگه ظرفیت در نادال برای ارتقا در بازی وجود ندارد و به راحتی مغلوب می شود
اتفاق مشابهی هم که برای راجر هم افتاد راجر مرحله گروهی را با تمام قدرت و چیزی حدود 100 درصد فدرر شروع کرد کاری که بازیکنان حرفه ای حتی در گرنداسلم ها هم انجام نمیدن شاید چون فدرر فکر میکرد اخرین تورنمنت فصله و خیلی هم پر فشار نیست برای موفقیتش این کارو کرد و گرچه این روش در بتدا نتیجه هم داشت و راجر به راحتی نوله رو شکست داد ولی هر چه از تورنمنت میگذره تقریبا همه بازیکنان فرسوده تر میشوند و امکان ارتقا بازی هم دشوارتر و وقتی فدرر در فینال با نواک روبه رو شد و دید که نواک نواکی فراتر از مرحله گروهی هست متوجه شد برای قهرمانی باید او هم فراتر از راجر گروهی باشه ولی باز هم چنین ظرفیتی برای راجر وجود نداشت و راجر برای ششمین بار پیاپی در فینال یکی از پنجگانه های بزرگ مغلوب شد
و فدال هم به راحتی مقهور و مغلوب هوش استراتژی و نبوغ ابر قدرت فعلی دنیای تنیس شدند
پ.ن. قابل توجه اون دوستانی که میگفتن نواک هیچ سلاحی نداره و فقط ماشینه سلاح نواک هوش نبوغ استراتژی هست که شاید به ذهن بازیکن محبوب شما هم نرسه
قابل توجه دوستان
فدرر با 17 قهرمانی در مسابقات ازاد که به atp وابسته نیستند ارزشمند ترین بازیکن گرند اسلم ها هست
ارزشمند ترین بازیکنان atp
1 نواک جوکوویچ با 31 قهرمانی (26 قهرمانی مسترز سریز و 5 مسترزکاپ و مجموعا 33500 امتیاز )
2 راجر فدرر با 30 قهرمانی (24 قهرمانی مسرز سریز و 6 قهرمانی مسترز کاپ و مجموعا 33000 امتیاز )
3 رافائل نادال با 27 قهرمانی (27 قهرمان نسترز سریز مجموعا 27000 امتیاز )
در نتیجه نواک جوکوویچ با قهرمانی دیشبش در مسابقات بارکلیز و فتح پنجمین مسترز کاپ به ارزشمند ترین بازیکن تاریخ atp تبیل شد باز هم تبریک به طرفداران نوله
ali mohsenian آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی ali mohsenian به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-23-2015, 11:00 AM   #186
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

تبریک به طرفداران نوواک
این بازی از اون بازیا بود که اگه تا فردا هم بازی میکردن بازم راجر نمیبرد . یه جورایی از همون 3 4 گیم اول میشد فهمید نوواک امروز کاملا سوار بازی هست .
نکته ای که چشم منو گرفت ریترن نوواک روی سرویسای راجر بود ، به طرز وحشتناکی نوواک سرویسای راجر رو خوب میخوند ، بخصوص تو ست اول ، خیلی بد بود برای راجر که توی گیمش نمیتونه امتیاز سرویس بگیره ، کلید برد نوواک یه جورایی همین فاکتور ریترن با کیفیت بود ، اگه اجازه میداد فدرر با سرویس به راحتی گیما رو هولد کنه قطعا خیلی شرایط بازی متفاوت میشد .
به هر حال باختیم ولی بازم فدرر توی این سن و سال بینظیره ، همین که با جرات میتونیم بگیم بعد از نوواک ، راجر با اختلاف بهترین بازیکن فصل بود خیلی حَرفـِــ .
فراموش نکنید اگه امسال نوواک نبود ، فدرر توی سن 34 سالگی 2 تا گرند + تور نهایی رو گرفته بود .
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-23-2015, 11:28 AM   #187
omidd
Senior Member

آواتار omidd

پستها: 148
سپاس: 2,356
در 146 پست 1,594 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: استاد راجر

اول از همه این قهرمانی و فصل رویایی 2015 رو به دوستداران نواک تبریک میگم الحق سال کم نقصی داشت.
این بازی حرفی برای گفتن نداره باید قبول کرد نواک بهتر بود در کل بازی هرچند بنظرم راجرم ضعیف ترین بازی این فصلشو جلو نواک انجام داد ست اول تا وسطاش نواک خوب بازی نکرد راجر همش درودیوار میزد سرو راجر خوب نبود ریترن نواک عالی بود اسلایس راجرم فاجعه بود و جوابگو نبود بعد دیگه نواک راه افتاد و شایسته این قهرمانی بودش راجرم سعی کرد ولی نشد.نواک چه سال بی نظیری داشت امسال با فاصله بهترین بود انصافا هم راجر سال خیلی خوبی داشتش و خیلی خیلی از امسال راجر راضیم همینکه نزدیکترین مدعی بعد نواک باشی در این سن و در این تور در حضور این همه تنیسور خوب فوق العادست امیدوارم سال دیگه هم راجر فرم خوب خودشو حفظ کنه راجر همیشه نشون داده میتونه مدعی باشه امسال فقط 1نفر بهتر از راجر بوده پس امیدوارم سال یا سال های اینده راجر به هنرنمایی بپردازه راجر تا 2.3 سال اینده همچنان میتونه تروفی با ارزش ببره.
اینکه دوستمون میگفت راجر گرند 18 نمیتونه بگیره حرف عجیبی اگه منصف باشین همین الانم راجر سطح بازیش نشون داده هر کاری واسش ممکن فقط نواک بهتر بوده و مشخص نیست نواک چند سال اینده همچنان به فینال گرندا برسه امسالم نزدیک بود جلو اندرسون در ویمبلدون حذف بشه پس خواهشا کم لطفی نکنین باید قبول کرد نواکم روزی در گرندها خواهد باخت سال 2016 نمیشه پیش بینی کرد ولی بنظرم مهمترین سال خواهد بود و نتایجی که رقم میخوره نشون میده رافا و نواک میتونن رکورد راجرو بزنن یا نه.
نواک بنظرم فقط در صورتی میتونه رکورد راجرو بزنه که سال اینده حداقل 3گرند بگیره در این صورت میتونه مدعی رکورشکنی بشه من و خیلیای دیگه رافا رو همچنان مدعی بیشتری برای این عنوان میدونیم بهتر بشینیم و ببینیم در سال اینده نواک رافا راجر چیکار میکنن یادمون نره راجر همیشه در ویمبلدون و رافا در رولند جزو مدعیان اصلی قهرمانین و تا چند سال اینده همچنان میتونن مدعی باشن.
خیلی دوس دارم بدونم نواک سال اینده چطوری و میتونه نزدیک به سطح امسالش باشه یا خیر ولی با همه این اوصاف نواک سال اینده با کسب افتخارات بیشتر در گرند میتونه خودش رو در نزدیکی رافا و راجر ببینه و این استعدادم داره چه بخوایم چ نخوایم نواک تنیسور کم نقصی.
با ارزوی بهترین ها برای همه دوستداران تنیس از همه شما عزیزان بخاطر همکاری و هم کلامی تشکر میکنم از پاور عزیز خصوصا که بی نهایت لطف داشت و جواب سوالاتمو دادش تا عزیزان ناظر گذشته و حال
تا حدود 45 روز دیگه ایشالله فصل جدید و هیجانی دیگر.
موفق پیروز و سلامت باشین یا علی

omidd آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی omidd به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-23-2015, 12:16 PM   #188
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

کلوپ طرفداران نواک جوکوویچ در ایران

نواک جوکوویچ یکی از بهترین فصلهای تاریخ را با قهرمانی در تورنمنت پایان فصل لندن به پایان رساند.این یازدهمین قهرمانی جوکوویچ در سال 2015 بود .

" قطعا به همراه اعضای تیمم به موفقیتهای که بدست آوردم افتخار میکنم. فصل طولانی بود ، اما بهترین فصل زندگی من بود.بدون حمایتهای اعضای تیمم و خانواده ام نمی تونستم به اینجا برسم. سعی می کنم هر لحظه ای که در این سطح هستم رو مغتنم بشمارم.وقتی بچه بودم ، آرزوم این بود که در تورنمنتهای مثل این شرکت کنم و برای مهمترین جامها مبارزه کنم.

بازی کردن مقابل راجر خیلی خاصه.باید خودتون رو با بازی او تطبیق بدید.او خیلی سریع بازی میکنه.در بازی با او همه چیز سریع اتفاق میفته. خیلی در بازیش تنوع میده ، بسوی تور می آد ، سرویسهای خیلی خوبی میزنه و فورهندش که یکی از بهترینهای تاریخه.او واقعا یه بازیکن کامله.میدونستم که همیشه سعی میکنه حریفش رو به سختی تحت فشار بزاره و در بیس لاین به بهترین شکل عمل کنه که امروز هم همین کار رو انجام داد.بنظرم سعی کردم نسبت به بازی قبل که در مرحله گروهی انجام دادیم بهتر عمل کنم و این حقیقت هست که در بیس لاین امروز قدرتمندتر ظاهر شدم.در مواقعی که نیاز بود خوب سرویس زدم و از دردسر خودم رو رهای دادم.بیشتر از بازی قبلی که باهاش داشتم ریترن انجام دادم.فکر میکنم این بهم کمک کرد که بازی رو به رالی بکشونم و من همیشه سعی میکنم او رو مجبور کنم که ضربات بیشتری به توپ بزنه.
دو هفته ای همراه با همسر و پسرم دور از تنیس خواهم بود و استراحت خواهم کرد. به راجر هم تبریک میگم .یک بازی جانانه دیگر با هم داشتیم و امیدوارم که از بودن با خانواده ا ش در دوران استراحت لذت ببره."

https://www.facebook.com/Novak.Djokovic.Persian.Fans?
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-23-2015, 12:47 PM   #189
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

فصل 2015 به پایان رسید
همه شاهد حماسه آفرینی نواک بودیم
و دوست و دشمن لب به تحسین این اسطوره گشودن
با نگاهی به آمار و ارقام به استقبال فصل 2016 می ریم
اگر مدعیان اصلی نامبر وان 2016 را همان بیگ فور معروف و با اغماض استن بدونیم
مقایسه کارنامه 2014 و 2015 اونها بصورت زیره

Novak Djokovic:16585....11360

Andy Murray:8670...4675

Roger Federer:8265...9775

Stan Wawrinka:6865...5370

Rafael Nadal:5230...6835

تحلیل این اعداد کار سختی نیست
فاصله امتیازی و تواناییهای بازیکنان بصورتیه که اگر
نواک دچار مصدومیت و افت وحشتناکی نشه و اگر یکی از اون 4 نفر در قالب معجزه گر به تنهایی درو نکنه جامها را
میشه از همین الان سند نامبر وان 2016 را بنام نواک صادر کرد
فاصله اندی و راجر با نواک الان حدود 8000 امتیازه و رافا بیش از 11000 امتیاز!
ضمن اینکه اندی و راجر هم با قهرمانی در مسترزها و حضور در فینال گرندها امتیازات زیادی برای دفاع دارند
پیشبینی من نامبروان 2016: نواک که دیگه فراتر از بیگ فور و غیر قابل دسترسه و بیگ فور جدید ( رافا اندی راج استن) باید همچنان برای دومی بجنگند که من شانس خوبی را به رافا می دم

ویرایش توسط مسعود 289 : 11-23-2015 در ساعت 04:08 PM
قدیمی 11-23-2015, 03:06 PM   #190
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

خوب خوشحالم زری عزیز از غار تنهایی و حسرت خودش خارج شده
به خودم می بالم که مطالبم اینقدر جذابه که عاشقان دلخسته و افراطی راج هم
موشکافانه کلمه به کلمه متنهای من را میخوانند
می تونم حدس بزنم خواندن پستهای من چه حالی می ده به این عزیزان

مقاله و تحلیلی را در پست بعد تقدیم میکنم
زری جان با دقت بخوان حالت را بهتر میکنه
با واقعیات کناربیا جانم
خودم را بخاطر میارم که با روحیه و مثبت بعد از سمی شانگهای پارسال و فینال سینسی امسال
به طرفداران راج تبریک گفتم و از راج تعریف کردم
تعریف کردن از رقیب نشونه ضعف نیست!
مگر نادال بعد از باخت در سمی اینطوری نواک را ستایش نکرد:

رافائل نادال هم درباره بازی با نواک گفت :

" نواک در حال حاضر تقریبا شکست ناپذیره.
تنها کاری که میتونید بکنید اینکه بهش تبریک بگید.کاری که نواک داره انجام میده فوق العاده است.

فوق العاده به توپ ضربه میزنه .ریترنش که همیشه فوق العاده است.امسال سرویسهای خیلی خوبی هم میزنه و میتونه بدون اشتباه زمانی طولانی بازی کنه.او داره خیلی خوب کار میکنه."

ویرایش توسط مسعود 289 : 11-23-2015 در ساعت 04:10 PM
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش