بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2016 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > ویمبلدون (Wimbledon)

ویمبلدون (Wimbledon)

7-20 تیر - لندن، انگلیس

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-05-2016, 07:09 AM   #71
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka
پیش فرض پاسخ : دیدگاه‌ها پیرامون مسابقات تنیس Wimbledon 2016 سومین گرند اسلم سال

نقل قول:
نوشته اصلی توسط مهران نمایش پست ها
دوستان، عزیزان، بزرگواران! راجر داره خوب سرو میزنه، وقتی هم توی ویمبی خوب سرو میزنه یعنی شانسش کم نیست!
تا الان چی دیدید که میگید امید ندارید نمی دونم!
دعا کنید فقط همینجوری سرو بزنه، همین!
من هم موافقم، فدرر تا اینجای تورنمنت به خوبی تونسته سرویس بزنه و تموم کردن بازی ها در سه ست هم باعث شده که فشار زیادی بهش نیاد. به همین دلیل می شه امید داشت که در برابر چیلیچ و بقیه هم بتونه نمایش خیره کننده ای ارائه بده و رویای هجدهمین گرند و هشتمین جام ویمبلدون رو به واقعیت تبدیل کنه. دیروز برد گیلبرت هم می گفت که بهتره یه بازیکن در راندهای پایین عملکرد معمولی ای داشته باشه و راندهای بالاتر بازی خوبش رو ارائه بده و نه برعکس.
چیلیچ سال 2014 هم یه جورایی فدرر رو شگفت زده کرد، ولی احتمالش کمه که بتونه عملکردی به همون خوبی رو امسال هم ارائه بده. شکی نیست که مثل بازی های قبلی به دنبال زدن ایس های زیادی خواهد بود و احتمالا شاهد رالی های طولانی نباشیم، ولی باید صبر کرد و دید استاد سوییسی چه برنامه ای برای اون داره. بدون شک چون این اولین بازی این دو روی چمنه بازی دیدنی ای خواهد بود.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-05-2016, 07:53 AM   #72
rezaomo
Senior Member

آواتار rezaomo

پستها: 364
سپاس: 5,039
در 319 پست 2,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer
پیش فرض پاسخ : دیدگاه‌ها پیرامون مسابقات تنیس Wimbledon 2016 سومین گرند اسلم سال

سلام بر همه دوستان
يك نكته كه خارج از متن مسابقات به ذهنم رسيد اين بود كه اگر فدرر در گرند اسلم ويمبلدون امسال قهرمان بشه با كسب هشت گرند ركوردار خواهد شد و از پيت سمپراس آمريكايي با 7 گرند پيش مي افته . از طرفي ديگر نادال با 9 قهرماني در گرند اسلم رولان گاروس ركوردار است و چنانچه جوكوويچ بتونه در سال بعد قهرمان استراليا اوپن بشه با 7 قهرماني در اين گرند اسلم روي امرسون استراليايي رو با 6 قهرماني پشت سر ميزاره. حالا نكته اينجاست كه اگر اين اتفاقات رخ بده كه محتمل هم هستند ما در دوره اي زندگي مي كنيم و تنيس مي بينيم كه 3 قهرمان هر كدامشون ركوردار و تاريخ ساز 3 گرند اسلم از 4 گرند اسلم هستند. به نظر شما آيا روزي فرا ميرسه كه زماني 3 قهرمان ديگر در 3 گرند اسلم ركورد دار و تاريخ ساز باشند و هر سه هم همزمان بازي كنند و در جدول مسابقات حضور داشته باشند . به نظر من هرگز در دنياي تنيس اين اتفاق رخ نخواهد داد.و هيچ وقت تماشاچيان و علاقمندان تنيس لذت ديدن اسطوره و تاريخ سازان تنيس را به صورت همزمان تجربه نخواهد كرد.
تصاویر پیوست شده
نوع فایل: jpg roger.jpg (62.5 کیلو بایت, 130 نمایش)
rezaomo آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
19 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rezaomo به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-05-2016, 10:38 AM   #73
masa
Senior Member

آواتار masa

پستها: 260
سپاس: 29
در 189 پست 752 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر، نیشیکوری، ماری، سرنا ویلیامز، ایوانویچ، شاراپووا

نقل قول:
دوستان، عزیزان، بزرگواران! راجر داره خوب سرو میزنه، وقتی هم توی ویمبی خوب سرو میزنه یعنی شانسش کم نیست!
امیدوارم
فقط پارسال تا قبل فینال فقط یه بار بریک شده بود اونطوری شد چه برسه به امسال
masa آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 07-05-2016, 10:41 AM   #74
masa
Senior Member

آواتار masa

پستها: 260
سپاس: 29
در 189 پست 752 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر، نیشیکوری، ماری، سرنا ویلیامز، ایوانویچ، شاراپووا

نقل قول:
شک نیست که نمیشه نحوه سرو امسالش رو با ویمبلدون و US پارسال یکی بدونم.
masa آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی masa به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-05-2016, 11:45 AM   #75
FedEx 1981
Junior Member

آواتار FedEx 1981

پستها: 8
سپاس: 10
در 7 پست 88 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر، استن ،ماری، بیورن بورگ، سمپی ،نیک کیریوس ،دل پوترو

خب مسابقات حسابی جذاب شده و من هم که مهمون ناخونده جمعتون هستم گفتم بیام و نظر خودم رو بگم بعد از مدتها
از اونجایی که نواک حذف زودهنگامی داشت (و البته قابل پیشبینی به عقیده من) به این علت که 4 تا فینال مسترز و دو فینال گرند اسلم رو از اول 2016 تجربه کرده بود و خسته به نظر می رسید، من نواک رو حتی قبل از شروع مسابقات هم بین 2 شانس اول قهرمانی نمی دونستم.
خب نباید فراموش کنیم که بازیها تو لندن برگزار می شه و اندی در واقع یه جورایی پس ذهن همه ما میزبان این مسابقات به حساب میاد، از این جهت باید ماری رو بخت اول قهرمانی بدونیم حتی ما فد فن ها که دوست داریم راجر طلسم 18 رو بشکنه اما خب حداقل تو سوشال مدیا و جمعِ عوام یه طوری باید رفتار کنیم تا فشار از این نظر روی فدرر زیاد نشه؛ در کنار این نباید فراموش کنیم که ماری با وجود رنک بالایی که داره اما سابقه شکست هاش تو فینالهای گرنداسلم دقیقا 4 برابر پیروزی هاش بوده، این موضوع هم می تونه فشار روانی روی اندی رو بالا ببره و باعث تزلزلش بشه و هم این که می تونه برعکس، باعث انگیزه چندبرابرش بشه (مثل فینال المپیک)، بحث مربی رو هم می شه ذکر کرد اما خب لندل فعلاً زمان زیادی می خواد تا اندی رو دوباره با افکار تاکتیکی مد نظرش یکسان کنه، بنابراین ماری تو این تورنمنت حداقل هرچی که برداشت کنه بر می گرده به توانایی های شخصی خودش بیشتر.
و اما در مورد بازی راجر با چیلیچ باید بگم که راجر از نظر سبک بازی و تاکتیک هاش تو این راند از بازیها کاملاً شناخته شده است اما چیلیچ نه ! در واقع مارین دیروز با کی نیشیکوری مصدوم حدود دو ست رقابت کرد و به تبع 3 راند قبل از اون هم چندان ملاک درستی برای شناسایی نقاط قوت و ضعف چیلیچ نیست؛ ضمن این که چیلیچ تا به حال دو بار دیگه هم سابقه حضور تو کوارتر فاینال ویمبی رو داشته اما خب موفق نشده، شاید بازی فردا به نوعی یک جنگ تمام عیار برای رسیدن به نیمه نهایی باشه و باید انتظار یک بازی طولانی رو داشته باشیم.
همونطور که دوستان هم گفتند، راجر خوب سرو می زنه اما عملکردش تو سرو اند والی ها حداقل مثلِ ویمبلدون پارسال نیست. نظر شخصیم این هست که راجر بیشتر تمرکزش رو گذاشته روی رالی های بیس لاین، چیزی که دقیقاً مورد نیازش بود و سعی می کنه تا از رالی ها امتیاز بیشتری رو بگیره؛ فاصله گرفتن گیم هاش از یک دقیقه و 4، 5 ثانیه به بالای 2 دقیقه رسیده و همین خودش نشون دهنده تغییر رویه فدرر هست.
دوست ندارم کسی رو ناامید کنم چون خود من هم یکی از اون کسایی هستم که اگر راجر به روز آخر بازیها برسه و چمپیونشیپ پوینت داشته باشه نمی دونم از فرط خوشحالی چیکار می کنم دقیقا اما از اونجایی که به نظر من راجر تسلط بالایی تو بازی کردن در سنتر کورت داره، اگر بازی فردا به کورت یک منتقل بشه به دلیل همزمانی مسابقه ماری و سونگا، شاید اتفاقات اونطور که ما می خوایم پیش نره ! بارندگی های احتمالی لندن، وقفه های زیاد، همگی می تونن شرایط رو برای راجر سخت کنن.
اما خب در مجموع امیدوارم که ببریم، سخت نه، خیلی آسون تر از چیزی که تو ذهنمون سخت فرضش می کنیم !
FedEx 1981 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی FedEx 1981 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-05-2016, 02:03 PM   #76
نشاط
Banned Users

پستها: 87
سپاس: 190
در 66 پست 161 بار سپاسگزاری شده

بازیها به کوارتر رسیده و با احتساب برنده بازی بردیک و وسلی که امیدوارم وسلی باشه هشت نفر در جدول اصلی باقی موندن اگر بخوام نظر شخصیم را مطرح کنم اندی ماری یک سروگردن از تمامی حاضرین قویتر ظاهر شده و تا الان شایسته ترین فرد برای تروفیه دیشب دیدیم چه بلایی سر کریوس اورد و حتی برک پوینت بهش نداد کریوس دیشب ثابت کرد علیرغم باخت سختش که در اینده میتونه در ویمبلدون مدعی جام هم باشه فقط باید روی اخلاق و اعصابش بیشترکار کنه و تجربه پیدا کنه دیروز موفق شدم قسمتهایی از بازی راونیک را هم ببینم واقعا عالی کار میکرد و خیلی متفاوت شده با راونیک دوسال قبل که جز سرویس چیزی نداشت والیهای خوب مقابل گافن که خودش خیلی خوب بود و فورهندهای عمیق و کشنده و مهمتر خودباوری که تونست بازی دو صفر باخته را دربیاره محشر بود کارش در مورد فدرر باید بگم این فدرر تا الان نصف فدرر پارسال هم نبوده اگر تا الان ست نداده فقط دلیلش قرعه خیلی خوبی بوده که داشته همین جانسون را مقایسه کنید با کریوس یا گافن یا وسلی حریفان ماری راونیک و بردیک تا ببینید چه قرعه خوبی داشته دور چهارم در مورد چیلیچ اینجا نظری ندارم چون بازی ازش ندیدم اما خصوصیتی که همیشه در این کروات دیدیم جنگجویی مثالزدنی و روحیه خوبش که همیشه با باور برد میاد با قهرمانی در گرند امریکا الان اعتمادبنفس بردن هر مسابقه ای را داره و مسلم برای فدرر هم برنامه داره متکی به سرویس هم نیست صرفا این بازی از طرفی نبرد میان مربیان کروات هم هست که جالبه من فکر میکنم شاه کلید بازی برای فدرر ست اوله اگر ببره شصت تا هفتاد درصد احتمال بردن بازی را داره اما اگر ببازه برعکس بازی مبهم کوارتر بازی کوئری و راونیچه باید دید این دو مقابل هم چه میکنند ولی بنظرم کانادا برنده بازی امریکای شمالیه و درنهایت فکر میکنم راونیک یک پای فیناله و اندی ماری قهرمان ۲۰۱۶
نشاط آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی نشاط به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-05-2016, 02:21 PM   #77
omidd
Senior Member

آواتار omidd

پستها: 148
سپاس: 2,356
در 146 پست 1,594 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: استاد راجر

دور چهارم هم حدودا تموم شدش برد چیلیچ و تسونگا که براحتی بدست اومد و یبازی برتر دیگه از اندی ماری ،مدیریت بازی همیشگی راجر خصوصا در چمن ، پیروزی سخت رائونیچ و راحت کوئری و البته پویل که سطح بازیشو نمیدونم با 22سال عملکرد خوبی داشته هرچند قرعه هم یاریش کرد.

راجر همچون 3بازی قبل بازی شروع کرد و حدودا از وسطای ست اول کم کم بازیش بهبود پیدا کرد بهترین عملکرد در سرو و نت داشت فورهند بهتر بودش اما نیاز به قدرت و خصوصا زاویه بیشتر داره راجر تا تلاش کنه برای وینر زدن و در با برگشت براحتی والی کنه.
با راجر با چیلیچ که برای من همیشه یادآور اپن امریکا 2014 که بدونین شاید جالب باشه من اول خدمتم بود بعد اموزشی افتادم جاسک برای ادامه خدمت خیلی دوره بدی بودش شهریوز دما نزدیک 45.50 بود ولی عشق به راجر و نتایج خوبی که گرفت باعث انگیزه میشد برام گوشی بزور برده بودم داخل با نت فاجعه ای که بود گوشی معلق زیر پتو میچرخوندم تا نتایجو لایو ببینم یادش بخیر که فکر کنم بازی 1 بامداد بود حدودا که بازی نواک تموم شد و کپ کردم از شکست نواک و خیلی شاد اماده بازی راجر بودم که خوابم بردش صبح بلند شدم اول صبح دیدم باخت راجر چقدر حس بدی بود خیلی خیلی بد بود اون حس شکست تلخی بود برام هرچنر بعد راجر در سینسیناتی و باقی مسترزا عالی بود تا بالاخره تموم شد هر چی بود.
چیلیچ سرو خیلی خوب و تنیسور هجومی و خیلی خطرناکی اگه اگه بازیش بگیره و راجر شدیدا باید رو سرو خودش متمرکز باشه اسلایس و دراپ شات میتونه کار ساز باشه خصوصا اسلایس.به شخصه با اینکه بازی چیلیچو ندیدم با این حال انگیزه راجر در حدی هست که این بازی ببره توی مصاحبه هاش انگیزه و البته فشار کاملا درک کرده ،امیدوارم این اتفاق بیفته و راجر برای 11بار به نیمه نهایی ویمبلدون برسه.
با دوستان موافقم که بازی سختی اما بنظرم ثابت شده راجر باید در لحظه ای که بازی شروع میشه حس کرد نشون داده میتونه بازی شگفت آور از خودش نشون بده همچون فصل گذشته.
اندی ماریم که خیلی خوب کیریوس عصبی برد ولی بازی با تسونگا بنظرم سخت ترین بازیش تا قبل فینال تسونگا استراحت خوبی داشته امار نشون دهنده برد اندی باید دید چی پیش میاد اندی خیلی رو فرم بوده تسونگا هم اگه رو فرم باشه بدجور خطری.
بازی کوئری با رائونیچم که بنظر تای بریک مهم باشه کوئری چون رالی بهتر میکنه امید بیشتر به بردش میره بنظرم رائونیچ در استانه شکست بود مقابل جوفین اما برگشت هر دو سرو عالی دارن که شاید باعث بشه کل بازی بیشتر نمایشگاه سرو باش.

امیدوارم بیشتر راجر در کورت ببینیم و حتما در سنتر کورت.
omidd آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی omidd به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-05-2016, 02:30 PM   #78
aretobe7
Member

آواتار aretobe7

پستها: 98
سپاس: 558
در 98 پست 940 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER/ MansourBahrami/Stan/Masha /Tommy Hass/Pete Sampras/Anna Ivanovic / Vicka Azarenka

بحث در مورد بازی فدرر چیلیچ در محافل زیاد خواهد بود و در روز مسابقه, هم تحلیل های متفاوتی خواهیم شنید.
نکته اول اینکه اگر بازی در کورت 1 باشه به نظرم به نفع چیلیچ هستش چون تجربه بازی توی اون کورت رو تو این تورنمنت فک می کنم داشته باشه. ضمن اینکه Rain Delay کاملا به ضرر راجره. ولی به نظر من بازی ماری و فدرر رو هم زمان نمیندازند. چون دیگه اون طرف خبری از رنک 1 نیست. البته کوئری باید توی سنتر کورت تا قبل از نیمه نهایی یه بازی کرده باشه و همین یه کم برنامه ریزی رو پیچیده می کنه.

نکته دوم در مورد Match up بازی هستش به نظرم تحلیل پیچیده ای لازم داره تحلیل Match up این بازی. از یک طرف بیگ سرور ها در هفته دوم سرعت سرو هاشون پایین خواهد آمد. از طرف دیگه Movement راجر برای بازی با یک Hard Hitter هنوز به سطح ایدآل نرسیده. تنها چیزی که امیدوارم می کنه اینه که راجر توی برک پوینت ها عملکرد مناسبی داره و دیگه 15 تا برک پوینت برای برک کردن حریف لازم نداره. در واقع کمی اقتصادی تر از گذشته بازی می کنه.

در خصوص شرایط بازی فدرر در گرند اسلم ها باید گفت آمار نشون داده در طول 2 سال اخیر راجر در طول یک گرند اسلم به دلیل شرایط سنیش یک Pick بیشتر نداشته. در واقع در یک بازی می تونه تمام قوای خودشو و 100% خودشو ارائه بده. پارسال در مقابل ماری بسیار عالی بازی کرد و به نظرم Pick بازیش اونجا بود . با توجه به این آمار باید امیدوار باشیم حرکت راجر آهسته و پیوسته باشه تا در فینال به این Pick برسه. بازیکنایی مثل جوکو این حد بازی رو در 3-4 بازی اخر خود حفظ می کنند اما شرایط سنی راجر نمیذاره اینجوری باشه.

بنابراین ما با بازی بسیار حساس و پیچیده ای سرو کار داریم ممکنه راجر از اول بازی بخواد بازی اقتصادی خودشو پیش بگیره اگر این جواب بده میشه به ادامه تورنمنت امیدوار بود (به نظرم احتمالیش 50%) اگر نه باید بره سراغ Plan B که گذاشتن همه توانش سر هر رالیه. ممکنه از شر این بازی خلاص بشه اما تیمه نهایی و فینال احتمالا با رائونیچ و ماری نیاز به نگهداری Pick بازی داره که متاسفانه شک دارم بتونه این کارو بکنه.

خارج از تمامی این مباحث به نظرم چیلیچ نمیتونه فرم خودش رو در بازی با راجر حفظ کنه. مهم درصد افتشه که باید دید چطور افت میکنه. انتظارمون از راجر افزایش درصدی از Peformance هست و درصدی افت Performance از چیلیچ. حالا باید دید زور کی می چربه.
aretobe7 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی aretobe7 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-05-2016, 06:55 PM   #79
behsen
Senior Member

آواتار behsen

پستها: 153
سپاس: 257
در 153 پست 1,035 بار سپاسگزاری شده

این خواهران بی نظیر

بانو سرنا با یک بازی پر قدرت و زیبا یک روس دیگه رو از پیش رو برداشت تا برای دهمین بار به نیمه نهایی ویمبی برسه. سرنا در تمام 9 نیمه نهایی قبلی برنده بوده و از سال 2008 به بعد هر وقت از یک هشتم عبور کرده قهرمان شده. به نظر میرسه امسال هم باید منتظر تاجگذاری دوباره ی سرنا در ویمبلدون باشیم. جدا از این با توجه به 3 شکست متوالی در گرندهای قبلی انگیزه های فراوان در چهره و بازی سرنا موج میزنه.

اما در سمت دیگه ی جدول ونوس کاری کرده کارستان. بعد از چندین سال ناکامی و افت و در 36 سالگی رسیدن به نیمه نهایی ویمبلدون کار بزرگیه. هر چند بازی امروزش رو ندیدم اما دو سه بازی قبلش رو دیدم که خیلی خوب و آماده بود مخصوصا بازی با کاساتکینا که تو یه بازی ماراتن گونه مقابل جوان 19 ساله ی روس کم نیورد و در نهایت پیروز شد. هر چند در نیمه کار بسیار سختی مقابل قهرمان استرالیای 2016 داره.

یادش بخیر زمانی که خبری از ماهواره و اینترنت به این شکل نبود و تو اخبار ورزشی همیشه عبارت "خواهران ویلیامز" رو میشنیدیم که هی میومدن فینال و هی خواهر کوچیکه برنده میشد
behsen آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-06-2016, 11:39 AM   #80
siavash4
Member

آواتار siavash4

پستها: 52
سپاس: 67
در 37 پست 247 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Del potro Federer Wawrinka

امیدوارم امروز فدرر روز خوبش باشه تا اینجا تورنومنت که عالی بوده ولی خوب کار اصلی از همینجا شروع میشه خیلی مهمه بتونه سروهای خوبشو تکرار کنه و تو بازی هم آرامششو حفظ کنه
siavash4 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی siavash4 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)