بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2011 > تورنمنتهای مردان > مسترز مادرید (Mutua Madrileña Madrid Open)

مسترز مادرید (Mutua Madrileña Madrid Open)

12-18 اردیبهشت - مادرید، اسپانیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-06-2011, 10:44 AM   #121
I.man
Former Staff

آواتار I.man

پستها: 751
سپاس: 4,450
در 756 پست 8,139 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر كبير - فرناندو گونزالس - فرناندو ورداسكو - ارغوان

نواک جوکوویچ پیروزی های پیاپی خود از شروع این فصل را به 29 برد افزایش داد و با بهترین شروع کننده فصل در 25 سال اخیر مساوی کرد.
برنده اپن استرالیا تمام 21 سرویس اول خودش را برد تا با نتیجه 61 62 گارسیا لوپز را شکست دهد و به یک چهارم نهایی صعود کند. او به برنده راند سوم راجر فدرر و تاپ رنک فعلی جهان رافائل نادال که با انصراف حریفش دلپوترو به دلیل مصدومیت، به مرحله بعد صعود کرده، پیوست.
نواک جوکوویچ کسی که از فینال دیویس کاپ پارسال تا کنون 31 برد پیاپی کسب کرده، برای بهترین شروع فصل از سال 1980 به بعدبا ایوان لندل در مکان سوم مساوی شد . جان مکنرو 42 پیروزی پیاپی داشته در سال 1984 و بیون برگ 33 پیروزی پیاپی در سال 1980.
نواک گفت: "من می دانم که در حال حاضر فوق العاده بازی می کنم اما همیشه چیزهایی هست که شما می توانید بهبود ببخشید. شما هرگز نمی توانید کامل باشید. من سرویس گیم های خود را به راحتی برنده می شوم. این چیزی است که من امروز از آن خوشحال هستم و این مشوقب برای مسابقات اینده است. خصوصاً روی خاک."
نواک می تواند در صورت پیروزی برابر فرر رکورد ایوان لندل را پشت سر بگذارد.
فدرر خود را پس از بازی سخت چهارشنبه در برابر لوپز بازیابی کرد و ماسیله بلژیکی را با نتیجه 64 63 شکست داد.
فدرر گفت: "از نظر روانی من باید کمی تغییر کنم. من فقط می خواستم عملکرد خوبی داشت باشم. این چیزی است که من می خواهم."
فدرر در یک چهارم با سودرلینگ بازی خواهد کرد که سونگا را با نتیجه 76 75 شکست داده.
دلپوترو بعد از احساس ناراحتی در پای چپ خود انصراف داد. در حالی که حضورش در رولاند گاروس در خطر است. دلپوترو ترجیح داد ریسک نکرده و بعد از عمل مچ دست که باعث شد بیشتر فصل گذشته را از دست بدهد، دوباره مصدوم نشود.
دلپوترو گفت: "این خوب نیست که از این تورنمنت و این مسابقه انصراف دهم. بازی که میشد خوب باشم اما من روی فرم نیستم." این را رنک 32 گفت در حالی که که در ابتدای فصل و قبل از اینکه دلری بیچ و استوریل را فتح کند رنکش بالای 400 بود. "من تلاش کردم اما من برای بازی روی فرم نیستم."
بلوچی به اولین یک چهارم مسترز 1000 خود راه یافت. این تنیسور برزیلی اندی ماری سید 4 مسابقات را شکست دارد 64 62.
بلوچی گفت: "او بازی را مدیریت می کند و بخوبی سرویس می زند. سرویس های من خیلی مفید بود و من فکر میکنم من یک بازی خوب انجام دادم و بدلیل سرویس ها و فورهندهای عالی من از بازی روبروی من احساس راحتی نمی کرد. من فکر میکنم کلید بازی شوت های زیادی بود که از دست داد روی کورت و امتیازهای حساس را خوب بازی کردم."
بلوچی هر سه فرصت بریک پوینت اندی ماری را کانورت کرد و در عوض هر سه فرصت بریک پوینت خود را سیو کرد. اندی گفت: "مسابقه امشب عالی نبود. من احساس نمی کردم که دارم خوب بازی می کنم. من بازی را خوب شروع کردم اما نتونستم ان را حفظ کنم." موری اضافه کرد: "من این هفته باید واقع بین باشم. من از یک مصدومیت برمیگشتم که که مصدومیتی جدی است. مصدومیت ارنج برای یک تنیسور مصدومیت اسانی نیست."
این اولین پیروزی بلوچی که رنک 36 را دارد در مقابل تاپ 5 بود. او گفت: "من فکر می کنم این معنی زیادی داشته باشد. همانند گاگو کورتن، هیچ بازیکن برزیلی مدت زیادی بود نتوانسته بود تاپ 5 را شکست دهد بنابراین من خیلی خوشحالم که کسی هستم که این کار را انجام دادم."
بلوچی در یک چهارم نهایی با سید هفتم توماس بردیچ بازی خواهد کرد. در دو رویارویی قبلی این دو که هر دو در هارت کورت بوده بردیچ 2-0 جلو است.
رابین سودرلینگ در یک چهارم نهایی به دیدار راجر فدرر خواهد رفت، بعد از اینکه در 2 ساعت و 13 دقیقه سونگای فرانسوی را با نتیجه 76 75 شکست داد. هر دو تنیسور حدود 75 درصد از سرویس اول خودشان را پیروز شدند. اما سودرلینگ توانست با کانورت کردن تنها فرصت بریک در اواخر ست دوم موفق به شکست حریف فرانسوی شد.
این تنیسور سوئدی توانسته سال گذشته در نیمه نهایی رولاند گاروس فدرر را شکست دهد. اما به هر حال شماره 3 دنیا در دیدارهای رودررو 15-1 پیش است و هر سه دیدار اخیرشان در سال 2010 را پیروز شده است.
سید ششم دیوید فرر تنها به یک ساعت و 29 دقیقه نیاز داشت تا استاخوسکی را با نتیجه 63 76 شکست دهد. فرر به خوبی سرویس زد. او برنده 84 درصد از سرویس اول خود شد. این اسپانیایی با حمایت هموطنانش تلاش خواهد کرد تا در روز جمعه به سلطه شکست ناپذیری نواک جوکوویچ در سال 2011 پایان دهد. شماره 2 دنیا در دیدارهای رودررو 5-4 جلو است. اما فرر هر سه دیدارشان روی خاک را برده است.

مرد فرانسوی مایکل لودرا به دومین یک چهارم نهایی خود در مسترز 1000 صعود کرد. بعد از بازگشت به بازی و شکست دنیل تراور 16 64 76 . لودرا در مرحله بعد بازی دلهره اوری با رافائل نادال خواهد داشت.
I.man آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی I.man به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-06-2011, 10:57 AM   #122
pouriya.alex
Roger's Fan

آواتار pouriya.alex

پستها: 925
سپاس: 7,584
در 898 پست 7,203 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Only Roger Federer

بازهم راجر و سودرلینگ به هم رسیدند ! سودرلینگ سال گذشته با شکست راجر در 1/4 رولندگاروس

ضمن اینکه باعث شد راجر امتیازات زیادی رو از دست بده سبب شد تا پس از چند سال راجر قبل از مرحله

نیمه نهایی تو گرند اسلم ها حذف بشه ! البته بعد از اون راجر در سه بازی پیاپی(Us Openو مسترز

شانگهای و مسترز کاپ لندن) بدون دادن ست سودرلینگ رو شکست داده.

شاید بازی دیروز با ژاوی مالیس با اون ضربات قدرتمندش تمرینی بوده باشه واسه بازی امروز با سودرلینگ!

رافا هم که رسما رفت نیمه نهایی !

به امید برد راجر و البته فرر
Come On Roger
pouriya.alex آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی pouriya.alex به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-06-2011, 11:31 AM   #123
FaRzIn
Senior Member

آواتار FaRzIn

پستها: 340
سپاس: 784
در 337 پست 2,862 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجـــــر فدرر رافا نادال؛؛اندي ماري؛؛نواك جوكوويچ ویکتور ترویسکی؛؛خوان دلپوترو؛؛ماريا شاراپوا؛؛كيم كلايسترز؛؛سابینه لیسکی

پاور جان من بازي Julia Goerges رو تو فينال اشتوتگارت ديدم واقعا خوب بازي مي كرد و البته كرولاين هم زياد خوب بازي نكرد اون روز‌ !!! در كل وزنياكي كمي افت كرده اميدوارم هرچه زودتر به روزهاي اوجش برگرده !!
هد تو هد 2-2 مساوي هستن .

FaRzIn آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی FaRzIn به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-06-2011, 11:55 AM   #124
Hatam
Statistician

آواتار Hatam

پستها: 745
سپاس: 7,731
در 758 پست 11,060 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ----------- The king RAFAEL NADAL

تغییرات رنکینگ پس از نتایج بازیهای راند سوم مسترز مادرید در پست شماره 2 تایپیک **تغییرات رنکینگ** اصلاح شد.

Hatam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Hatam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-06-2011, 03:41 PM   #125
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

پستها: 3,313
سپاس: 16,491
در 3,306 پست 31,684 بار سپاسگزاری شده

قاتلِ غول پیکر ؛ پیروزی Goerges بر Wozniacki در سه ست

تنیسور المانی برای دومین بار طی دو هفته شماره یک زنان را شکست داد. او نخستین بار در فینال اشتوتگارت در دو ست بر دانمارکی غلبه کرده بود که باعث پیشرفتش در رنکینگ تا جایگاه 27 شد.

"ست دوم او شروع تهاجمی تری داشت و من خسته بودم، بنابراین به خودم گفتم : برای ست سوم خودم را نگه می دارم و سعی می کنم برای هر پوینتی مبارزه کنم" تنیسور المانی که در 24 اپریل در فینال اشتوتگارت دانمارکی را شکست داده بود، گفت.

" من او را دوبار و دوبار در طول دو هفته شکست دادم، پس خیلی به خود افتخار می کنم." goerges پس از گرفتن مسابقه دو ساعته گفت. المانی دقایقی قبل پاولیوچنکوای روس را شکست داد و به نیمه نهایی مسترز مادرید راه یافت .

“There is nothing to say it will stay like that but I am feeling confident right now,” added Goerges, describing herself as an aggressive player and naming former world number one Martina Hingis of Switzerland as her tennis idol

نلبندیان ؛ خروج از رم، تمرکز بر روی رولند گروس

داوید نلبندیان به دلیل اسیب دیدگی در مسترز رم حضور نخواهد داشت، اما برای کسب امادگی بیشتر در مسابقات آزاد فرانسه. در تورنمنت ATP 250 نیس بازی خواهد کرد .
M∂hdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-06-2011, 03:55 PM   #126
I.man
Former Staff

آواتار I.man

پیش فرض Julia Goerges به نیمه نهایی راه یافت

شماره 27 جهان Julia Goerges برای اولین بار به نیمه نهایی Mutua Madrid Open راه یافت. او تنیسور 19 ساله Anastasia Pavlyuchenkova را با نتیجه 64 62 در مجیک باکس شکست داد.
این تنیسور آلمانی کسی که دیروز برای دومین تورنمت پیاپی، شماره یک جهان Caroline Wozniacki را شکست داده بود، در دیدار نیمه نهایی با برنده دیدار Victoria Azarenka یا Lucie Safarova بازی خواهد کرد.
Goerges در تلاش است تا دومین عنوان پیاپی WTA خود را کسب کند، بعد از شوک اولیه ای که با پیروزی برابر Wozniacki در اشتوتگارت 2 هفته قبل وارد کرد.
اعتماد به نفس این تنیسور 22 ساله خیلی زود نشان داده شد وقتی او حریف جوانش را در گیم پنجم بریک کرد. پس از آن Goerges در حین serving for the set سه فرصت بریک پوینت را سیو کرد و ست را با یک ایس به پایان برد.
پس از آن Pavlyuchenkova تلاش می کرد تا به بازی برگردد. او به دنبال فرمی بود که با آن شماره پنج زنان Samantha Stosur را در راند سوم شکسته بود.
اما این تنیسور آلمانی بود، کسی که امسال بیشتر از هر کسی مسابقاتش روی خاک را برده است. او در ست دوم حریفش را 2 بار بریک کرد تا بازی را در 85 دقیقه پیروز شود.
در نهایت این پیروزی او را به سومین نیمه نهایی امسال رساند. Goerges در حال حاضر 9 مسابقه پیاپی را پیروز شده است.
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی I.man به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-06-2011, 04:24 PM   #127
I.man
Former Staff

آواتار I.man

پیش فرض مروری بر مسابقات یک چهارم نهایی

شش نفر از تاپ 8 در یک چهارم نهایی Mutua Madrid Open برای دومین بار در تاریخچه 10 ساله مسابقات حضور دارند. دو سال قبل 7 نفر از تاپ 8 در یک چهارم نهایی حضور داشتند. امسال این دومین بار است که شش نفر از تاپ 8 در یک چهارم نهایی حضور دارند. این اتفاق قبلاً در اپن استرالیا امسال افتاده است.
ابتدا در Manolo Santana شماره یک جهان Rafael Nadal با Michael Llodra بازی خواهد کرد. کسی که برای اولین بار در تورنمنت های خاک رس ATP به یک چهارم نهایی صعود کرده است. نادال کسی که امسال مونت کارلو و بارسلون را فتح کرده است، برای این دیدار کاملاً سرحال است. چرا که دور اول استراحت کرد، دور دوم Marcos Baghdatis را براحتی 61 63 شکست داد و دور سوم بدلیل انصراف Juan Martin del Potro براحتی به این مرحله صعود کرده است. Llodra در دو دیدار اول خود هیچ ستی را واگذار نکرد اما دیشب در راند سوم مجبور شد Daniel Gimeno-Traver را در تای بریک ست سوم شکست دهد. این اولین دیدار این دو در ATP World Tour است، اما در دو دیدار قبلی انها در Aix En Provence Challenger در سال 2003 زمانی که Nadal 16 ساله بود و شماره 93 دنیا بود توانست Llodra را در ست های متوالی شکست دهد. Nadal امار بهتری در بازی برابر چپ دست ها دارد. امار او در بازی با راست دست ها 449-100 است (82 درصد) و در امارش در بازی با چپ دست ها 53-5 است (91 درصد). او همچنین 35 دیدار اخیر خود در خاک رس را پیروز شده است بعد از شکستی که در راند چهارم رولاند گاروس 2009 برابر Soderling داشت.
بعد از آن Roger Federer شماره 3 جهان مقابل شماره 5 جهان Robin Soderling خواهد ایستاد. Federer بعد از سیو کردن مپ پوینت مقابل Feliciano Lopez در دیدار اولش، توانست در دیدار دومش Xavier Malisse را 64 63 شکست دهد. Soderling این هفته هیچ ستی را واگذار نکرده اما آمار بازی های رودرو خیلی امیدوار کننده نیست 15-1. تنها شکست به یک چهارم نهایی رولاند گاروس 2010 برمیگردد. جدای از این Federer در 15 دیداری که Soderling را شکست داده تنها 2 ست از دست داده (و هر 2 ست در تای بریک بوده است). تنها نقطه امیدوار کننده پیروزی چهار سته Soderling در اخرین دیدار خاک رسشان است.
16 کاربر زیر از شما کاربر گرامی I.man به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-06-2011, 04:34 PM   #128
pouriya.alex
Roger's Fan

آواتار pouriya.alex

پستها: 925
سپاس: 7,584
در 898 پست 7,203 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Only Roger Federer

بلوچی با شکست بردیچ راهی نیمه نهایی شد.

این چپ دست برزیلی موفق شد در یک بازی خوب و بدون نقص توماس بردیچ مرد شماره 7 جهان رو

در 2 ست پیاپی شکست بده و گام به مرحله نیمه نهایی بزاره.
pouriya.alex آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی pouriya.alex به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-06-2011, 06:56 PM   #129
I.man
Former Staff

آواتار I.man

شماره 36 دنیا Thomaz Bellucci برزیلی روند حذف کردن سیدهای برتر را با شکست سید هفتم Tomas Berdych ادامه داد. او این دیدار را با نتیجه 76(2) 63 تمام کرد تا به نیمه نهایی راه یابد.
او بخوبی سرویس زد، هیچ شانس بریک پوینتی به Berdych نداد و 85 درصد از سرویس های اولش را به امتیاز تبدیل کرد. در مقابل، این بازیکن 23 ساله تنها شانس بریک پوینت خود در ست دوم را پیروز شد تا و در مجموع او در یک ساعت و سی وسه دقیقه به پیروزی رسید.
Bellucci به مادرید امد تا بهترین فصل خاک خود را پشت سر گذارد، با یک نیمه نهایی در Acapulco (شکست در برابر Almagro)، یک چهارم نهایی در Santiago (شکست در برابر Fognini)، Costa do Sauipe (شکست در برابر Chela) و هفته گذشته در Estoril (شکست در برابر Cuevas). او دارای رکورد 16-10 در این فصل است. او اکنون به اولین نیمه نهایی خود در ATP World Tour Masters 1000 رسیده است.
او در دیدار نیمه نهایی به دیدار سید ششم David Ferrer یا سید دوم Novak Djokovic خواهد رفت که امشب با هم بازی خواهند کرد.
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی I.man به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-06-2011, 07:46 PM   #130
I.man
Former Staff

آواتار I.man

Rafael Nadal مرد شماره یک تنیس دنیا، به دفاع از عنوان قهرمانی خود در Mutua Madrid Open ادامه داد. او مایکل لودرا را با نتیجه 62 62 شکست داد تا به نیمه نهایی صعود کند.
او هم اکنون 36 امین پیروزی پیاپی خود در خاک رس را در ادامه مونت کارلو و بارسلون ماه گذشته کسب کرده.
او حالا با سید پنجم Robin Soderling یا رقیب بزرگ خود Roger Federer در دیدار بعدی مصاف خواهد داد. این می تواند سومین دیدار او و Federer در چند سال اخیر در Magic Box باشد.
سلطان خاک برای بازی امروز کاملاً سرحال بود. به این دلیل که روز گذشته با انصراف Juan Martin Del Potro توانسته بود استراحت کند.
به هر حال، با فرم فعلی، شاید این مسئله اهمیتی نداشته باشد، چرا که این تنیسور 24 ساله دو بار حریف خود را در شروع بازی بریک کرد.
نادال بعد از بازی گفت: "این یک سبک بازی متفاوت بود و من فکر می کنم این برای ورزش خوب باشد که بازیکنانی با سبک های متفاوت داشته باشد. او یکی از کسانی است که می تواند شرایط بازی را کمی متفاوت کند و مطمئناً این یک چالش جدید بود. من از داشتن این رقابت متفاوت لذت بردم."
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی I.man به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
راجر فدرر،تنيس , رافائل نادال، مادرید، نواک جوکوویچ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)