بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2013 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > آزاد استرالیا (Australian Open)

آزاد استرالیا (Australian Open)

25 دی - 8 بهمن - ملبورن، استرالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-17-2013, 06:41 PM   #111
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

پستها: 2,906
سپاس: 19,092
در 2,916 پست 30,306 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mani0002 نمایش پست ها
این نظر شماست افشین خان و محترم
ولی اکثر دوستداران تنیس همچین سبکی رو دوس دارن
بهراد راست میگه خیلی بازی بی روحی بود بازی امروز اینا.
من که خوابم گرفت . 3 تاد دیازپام هم خورده بودم اینقد خوابم نمیومد.

من که گفتم امروز بازی خوبی نبود ، ولی اگه دو بازیکن تو روز خوبشون بودن سبک بازیشون به مراتب قشنگ تر و تماشاگر پسند تر از بازی فینال پارسال میشد.
اکثر دوستداران تنیس هم ، Shot Making ـه واقعی رو دوست دارن ، نه این که نیم ساعت بزنن زیر توپ ، نیم ساعت بین دو سرویس توپ بکوبن زمین و دست بکنن تو خشتکشون.
بازی ای که نه توش والی باشه ، نه هف والی باشه ، همش از 4 متر پشت بیس لاین باشه میشه تکرار مکررات.
Afshin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-17-2013, 07:08 PM   #112
Maani
Senior Member

آواتار Maani

پستها: 668
سپاس: 5,015
در 615 پست 4,138 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Afshin نمایش پست ها
من که گفتم امروز بازی خوبی نبود ، ولی اگه دو بازیکن تو روز خوبشون بودن سبک بازیشون به مراتب قشنگ تر و تماشاگر پسند تر از بازی فینال پارسال میشد.
اکثر دوستداران تنیس هم ، Shot Making ـه واقعی رو دوست دارن ، نه این که نیم ساعت بزنن زیر توپ ، نیم ساعت بین دو سرویس توپ بکوبن زمین و دست بکنن تو خشتکشون.
بازی ای که نه توش والی باشه ، نه هف والی باشه ، همش از 4 متر پشت بیس لاین باشه میشه تکرار مکررات.
ديگه دست تو خشتك مگه چقدر از وقت بازي رو ميگيره ؟
دوستدارن تنيس حاضرن ٣٠ ثانيه كه هيچي ٣ دقيقه هم بين پوينت ها وقت تلفىشه و با خشتك مشتك همه چي شون ور برن ولي يه پوينت و امتياز قشنگ ببينت حالا چه رالي باشه چه هاف والي ، من نميگم سبك فدرر ديدنش لذت بخش نيست خيلي هم آدم لذت ميبره ولي نميشه گفت رالي طولاني هم لذت بخش نيست.
تو همين سايت خودمون هم نظرسنجي گزاشتن اكثرا فينال استراليا رو بهترين فينال گرند ذكر كردن

http://tennistalkers.com/showthread.php?t=5642

و تو اين تايپيك هم بچه ها اكثر بازي نوواك &نادال ٢٠٠٩ مادريد ، نادال & ورداسكو ٢٠٠٩ استراليا ، فدرر & نادال ٢٠٠٨ ويمبلدون رو به عنوان بهترين بازي ذكر كردن ، بازيهايي كه يه طرفش نادال هست و خشتك و رالي و زير تو پوپ و .....
http://tennistalkers.com/showthread.php?t=2242&page=12
Maani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Maani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-17-2013, 07:26 PM   #113
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

نقل قول:
ديگه دست تو خشتك مگه چقدر از وقت بازي رو ميگيره ؟
دوستدارن تنيس حاضرن ٣٠ ثانيه كه هيچي ٣ دقيقه هم بين پوينت ها وقت تلفىشه و با خشتك مشتك همه چي شون ور برن ولي يه پوينت و امتياز قشنگ ببينت حالا چه رالي باشه چه هاف والي ، من نميگم سبك فدرر ديدنش لذت بخش نيست خيلي هم آدم لذت ميبره ولي نميشه گفت رالي طولاني هم لذت بخش نيست.
تو همين سايت خودمون هم نظرسنجي گزاشتن اكثرا فينال استراليا رو بهترين فينال گرند ذكر كردن

http://tennistalkers.com/showthread.php?t=5642

و تو اين تايپيك هم بچه ها اكثر بازي نوواك &نادال ٢٠٠٩ مادريد ، نادال & ورداسكو ٢٠٠٩ استراليا ، فدرر & نادال ٢٠٠٨ ويمبلدون رو به عنوان بهترين بازي ذكر كردن ، بازيهايي كه يه طرفش نادال هست و خشتك و رالي و زير تو پوپ و .....
http://tennistalkers.com/showthread.php?t=2242&page=12

شما اون بازیها رو با فینال پارسال استرالیا مقایسه می کنید ؟
اون بازیها همشون به مراتب سطح بالاتر از فینال استرالیا بودن
در ضمن شما طرفدار نادال و نواک هستید ، تنیسورتون توی چند سال گذشته خوب نتیجه گرفته ، میگید این بازیا رو دوست دارید . کسی که بخواد تنیس رو واسه لذت بردن ببینه و نه واسه طرفداری از یه بازیکن خاص ، دوست نداره واسه یه امتیاز 3 دقیقه صبر کن . دوست داریم تنیس ببینیم نه عرق خشک کردن و یویو کردن پشت بیس لاین.
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-17-2013, 07:53 PM   #114
Nima88
Senior Member

آواتار Nima88

پستها: 898
سپاس: 12,052
در 892 پست 6,981 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال - رادیک- زوارف - پق / نوله - دلپوترو ، فرر - تامی هاس - فیش -یانوویج

نقل قول:
در ضمن شما طرفدار نادال و نواک هستید ، تنیسورتون توی چند سال گذشته خوب نتیجه گرفته ، میگید این بازیا رو دوست دارید . کسی که بخواد تنیس رو واسه لذت بردن ببینه و نه واسه طرفداری از یه بازیکن خاص ، دوست نداره واسه یه امتیاز 3 دقیقه صبر کن . دوست داریم تنیس ببینیم نه عرق خشک کردن و یویو کردن پشت بیس لاین.
شما فقط داری طرفداری از تنیسور خودت میکنی نه از تنیس . اینجا مثل بقیه جاها بیشتر بحث فدرر و نادالی تا تنیسی .
من خودم به شخصه از امتیازی واسش جون کنده بشه خیلی لذت میبرم. و خیلیارم میشناسم که نه از تنیس چیزی حالیشون و نه طرفدار بازیکن خاصین ولی از دیدن یه رالی تو ش توپ 10 . 15 بار اینور اونور میشه بیشتر لذت میبرن تا امتیازی که با 3 یا 4 ضربه بدست می یاد.
فدرر سبک زیبایی داره ولی اینجوری نیست که فقط بگیم تنیس زیبا یعنی این و بقیه بازیکنا یعنی کشک!
Nima88 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima88 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-17-2013, 07:55 PM   #115
sahand
Senior Member

آواتار sahand

پستها: 773
سپاس: 8,672
در 761 پست 5,778 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ANDY MURRAY JUAN MARTIN DELPOTRO GILLES SIMON STANISLAS WAWRINKA KEI NISHIKORI J0-WILFRIED TSONGA BERNARD TOMIC ERNESTS GULBIS MILOS RAONIC ROGER FEDERER RYAN HARRISON/ SHARAPOVA ROBSON AZARENKA KIRILENKO HANUCHOVA LISICKI

نقل قول:
من به عنوان یه بی طرف که نه نادالیم نه فدرری خواستم نظرمو بگم.من با 85%صحبتهای افشین موافقم.من اصلا دوست ندارم وقتم الکی بخاطر چیزهای بیهوده از جمله حرکت معروف رافا یا صد بار زمین زدن توپ توسط نواک هدر بره.ولی رالی های طولانی رو خیلی دوست دارم هر چند سرو و والی رو هم خیلی دوست دارم.در واقع بیشتر ترجیح میدم مخلوطشو ببینم.ولی از بازیهایی که همش سرو و والی باشه مثل مثلا ایزنر با رائونیچ اصلا خوشم نمیاد یا بازی که همش رالیهای بدون وینر باشه مثل سیمون با تامیک متنفرم(لازم به ذکر که هم سیمون هم تامیک هم رائونیچ جزو افرادمند)مثلا فینال یو اس اوپن رو خیلی دوست داشتم در حالیکه همش رالی بود.با تشکر از افشین و مانی
sahand آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی sahand به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-17-2013, 07:56 PM   #116
Maani
Senior Member

آواتار Maani

نقل قول:

خوب به پای فینال استرالیا نرسه . ولی مگه یه طرفش نادال نیست؟ مگخ یویو کردن نیست ؟ مگه عرق خشک کردن نیست ؟ مگه رالی و زیر توپ نیست ؟ پس چرا به نظر خیلیا بازی قشنگی بوده ؟ مگه نباید اینجوری که میگی اعصاب آدم خرد بشه ؟

نه تنها من بلکه طرفدارای منصف فدرر هم اینو اذهان کردن که این بازیها قشنگ بوده . میتونی اون 2 تایپیکو چک کنی.
در ضمن این مسائل حاشیه ای جزء ورزشه . نمیشه که همیشه خشک و رسمی باشه و همه مثل هم باشن . بالاخره ذات آدما با هم فرق میکنه . یکی راکت میشکونه یکی دست تو خشتک میکنه . بعضیا عادتشونه راکت میشکونن خب این جزء جذابیت بازیه . تماشاگر هم دوست داره . جوکوویچ مگه کم راکت شکونده ؟ حالا بگیم چون راکت شکونده پس با روح تنیس مناقات داره دیگه این بازی به درد نمیخوره . عزیز من بارها گفتیم ماها که تو اون سطح حرفه ای بازی نکردیم نباید به عرق خشک کردن بازیکنا یا استرس گرفتن شون موقع سرو ایراد بگیریم ؟ افشین جان حالا شما یه بار از زبان گزارشگر یورو اسبپورت شنیدید که ایراد گرفته به وقت تلف کردن نادال و جکوویچ بین 2 سرور . ولی اون حرفش برا خودش خوبه نه دیگرون.
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Maani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-17-2013, 08:06 PM   #117
Maani
Senior Member

آواتار Maani

نقل قول:
نوشته اصلی توسط sahand نمایش پست ها
من به عنوان یه بی طرف که نه نادالیم نه فدرری خواستم نظرمو بگم.من با 85%صحبتهای افشین موافقم.من اصلا دوست ندارم وقتم الکی بخاطر چیزهای بیهوده از جمله حرکت معروف رافا یا صد بار زمین زدن توپ توسط نواک هدر بره.ولی رالی های طولانی رو خیلی دوست دارم هر چند سرو و والی رو هم خیلی دوست دارم.در واقع بیشتر ترجیح میدم مخلوطشو ببینم.ولی از بازیهایی که همش سرو و والی باشه مثل مثلا ایزنر با رائونیچ اصلا خوشم نمیاد یا بازی که همش رالیهای بدون وینر باشه مثل سیمون با تامیک متنفرم(لازم به ذکر که هم سیمون هم تامیک هم رائونیچ جزو افرادمند)مثلا فینال یو اس اوپن رو خیلی دوست داشتم در حالیکه همش رالی بود.با تشکر از افشین و مانی
سهند جان به نظرت اون حرکت معروف رافا و دیگر حرکات مگه چقدر از وقت بازی رو تلف میکنه در کل؟ 5 دقیقه تا 15 دقیقه . به نظرت خیلی زیاده ؟
قدیمی 01-17-2013, 08:07 PM   #118
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Nima88 نمایش پست ها
شما فقط داری طرفداری از تنیسور خودت میکنی نه از تنیس . اینجا مثل بقیه جاها بیشتر بحث فدرر و نادالی تا تنیسی .
من خودم به شخصه از امتیازی واسش جون کنده بشه خیلی لذت میبرم. و خیلیارم میشناسم که نه از تنیس چیزی حالیشون و نه طرفدار بازیکن خاصین ولی از دیدن یه رالی تو ش توپ 10 . 15 بار اینور اونور میشه بیشتر لذت میبرن تا امتیازی که با 3 یا 4 ضربه بدست می یاد.
فدرر سبک زیبایی داره ولی اینجوری نیست که فقط بگیم تنیس زیبا یعنی این و بقیه بازیکنا یعنی کشک!
خیر ، شما حرفای بنده رو نخوندید . من خودم گفتم اون بازیهایی که مانی گفت خیلی هم خوب بودن.
مثل نیمه نهای استرالیا 2009 مقابل ورداسکو و باقی مثال ها.
ولی فینال پارسال اکثر زمان بازی بابت زمان بین پوینت ها تلف شد ، سطح بازی هم خیلی بالا نبود .
برای مثال فینال قبلشون توی US Open به مراتب بهتر بود .
من با این که سبک و استایل هجومی رو بیشتر دوست دارم ولی میپذیرم که وقتی بازیشون توی سطح بالا باشه میتونه جذابیت خاص خودشو داشته باشه . ولی این مساله که بین هر امتیاز 1 دقیقه وقت تلف میکنن هیچ ربطی به سبک بازیشون نداره .
خوشبختانه امسال ATP دست به کار شده و با قانون جدید دیگه بازیکنا اصلا حق ندارن بالای 25 ثانیه بین دو سرویس زمان تلف کنن . علت این کارشون چی بوده ؟! شکوه و گلایه ی مداوم طرفدارها بابت وقت تلف کردن بین سرویس ها که با رسیدگی ATP همراه بوده .

نقل قول:
خوب به پای فینال استرالیا نرسه . ولی مگه یه طرفش نادال نیست؟ مگخ یویو کردن نیست ؟ مگه عرق خشک کردن نیست ؟ مگه رالی و زیر توپ نیست ؟ پس چرا به نظر خیلیا بازی قشنگی بوده ؟ مگه نباید اینجوری که میگی اعصاب آدم خرد بشه ؟

نه تنها من بلکه طرفدارای منصف فدرر هم اینو اذهان کردن که این بازیها قشنگ بوده . میتونی اون 2 تایپیکو چک کنی.
در ضمن این مسائل حاشیه ای جزء ورزشه . نمیشه که همیشه خشک و رسمی باشه و همه مثل هم باشن . بالاخره ذات آدما با هم فرق میکنه . یکی راکت میشکونه یکی دست تو خشتک میکنه . بعضیا عادتشونه راکت میشکونن خب این جزء جذابیت بازیه . تماشاگر هم دوست داره . جوکوویچ مگه کم راکت شکونده ؟ حالا بگیم چون راکت شکونده پس با روح تنیس مناقات داره دیگه این بازی به درد نمیخوره . عزیز من بارها گفتیم ماها که تو اون سطح حرفه ای بازی نکردیم نباید به عرق خشک کردن بازیکنا یا استرس گرفتن شون موقع سرو ایراد بگیریم ؟ افشین جان حالا شما یه بار از زبان گزارشگر یورو اسبپورت شنیدید که ایراد گرفته به وقت تلف کردن نادال و جکوویچ بین 2 سرور . ولی اون حرفش برا خودش خوبه نه دیگرون.

جوابم همونیه که به نیما گفتم .
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-17-2013, 08:51 PM   #119
rojhin
Senior Member

آواتار rojhin

پستها: 316
سپاس: 3,786
در 301 پست 2,152 بار سپاسگزاری شده

سلام به افشین و نیما و مانی و بقیه دوستای گلم ، بچه ها فکر کنم بحث شماها از یک بحث تنیسی رفت به سمت بحث در مورد راجر و رافا . افشین جان قطعا تو و بقیه راجری ها که خودم هم جزوشون هستم نمیتونیم مانی و بقیه رافائی رو قانع کنن و برعکس مانی جان تو و نیما و بقه رافائی ها هم نمیتونید افشین و من و بقیه راجری هارو قانع کنید . پس این بحث هیچ نتیجه ای نداره چون افشین از سبک راجر دفاع میکنه و شما هم از سبک رافا . ولی نکته ای که به نظرم اومد اینه که مانی جان اگه بخوایم نظرات بچه های سایت رو بعنوان یه جامعه آماری ملاک قرار بدیم (همونطور که در دو مورد بهشون استناد کردی) باید بگم حرفها و نظرات افشین دقیقتر و مقبولیت بیشتری دارن چون بچه های بیشتری از پستهای افشین تشکر کردن تا پستهای تو و نیما . چی میگی ؟ قبول داری ؟
rojhin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rojhin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-17-2013, 09:36 PM   #120
Nima88
Senior Member

آواتار Nima88

پستها: 898
سپاس: 12,052
در 892 پست 6,981 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال - رادیک- زوارف - پق / نوله - دلپوترو ، فرر - تامی هاس - فیش -یانوویج

نقل قول:
نوشته اصلی توسط rojhin نمایش پست ها
باید بگم حرفها و نظرات افشین دقیقتر و مقبولیت بیشتری دارن چون بچه های بیشتری از پستهای افشین تشکر کردن تا پستهای تو و نیما . چی میگی ؟ قبول داری ؟
سلام به شما دوست عزیز.
دلیلش کاملا واضحه چون تعداد فدرریای سایت به مراتب بیشتر از طرفدارای ناداله.
Nima88 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima88 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)