بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-22-2013, 01:00 AM   #891
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط amir k2 نمایش پست ها
میگم داداش سلام.خوبی؟چطوری؟
این ها چی هست؟من اطلاعاتم بالا نیست
اقا با راکت بازی کردیم بعدش یه روز رفتم سراغ راکت دیدم ای وای خدا یه تیکه کوچیک در حد نیم سانتی متر یه جای راکت زخمی شده و خیلی اعصابم خورد بود.اخه به جایی هم نزده بودم با این حال انقدر عصبانی شدم.
در مورد ضربات تاپ اسپین با راکت زدن باید خود فرد یه گریپ بگیره که بزنه.مثلا من وقتی سرعتی بازی میکنم ضربات مستقیمت و با فاصله خیلی کم از رو تور رد میشند اما اگه بخوام تاپ اسپین بزنم باید سرعت کمتر و نحوه خاصی (حالت نیم دایره مانند) راکت رو بیارم بالا بزنم.
حالا فعلا تا عید با این راکت head 300 mp بازی میکنم بعدش ببینم بازیم در چه حد میشه.
خوش به حالت حاجی اونوری.من اینجا تو شهرمون هیچ کسی نیست بیاد باهام تمرین کنه.خیلی خیلی اعصابم خورده.
تنیس بیش تر از اونی که بخواید راکت حرفه ای بگیرید نیاز به تمرین داره.
امیرجان،
این ها نوارهای لاستیکی ای هستن که من اینجا یه بسته اش رو خریدم 2 ذلار. شاید اونجا هم پیدا بشه. اون زخم های روی راکت هم هرچی بیشتر بهتر، نشون می ده بیشتر دنبال ضربه های ریسکی بودی و برای همه هم پیش میاد. تو هم طبق چیزی که می گی ضربه های فلت می زنی ولی برای زدن ضربات اسپین لازمه که همونطور که خودت هم گفتی دستت رو مثل برف پاک کن ماشین از سمت راست بدنت به سمت چپ ببری نیروی وارده بر توپ به جای اینکه به جلو و افقی باشه بهتره عمودی و به بالا باشه. اون موقع توپ هات با فاصله ی زیادی از روی تور رد می شن. البته بهتره حالا فلت زدن رو خوب تمرین کنی و بعد که فلت زدنت خوب شد بری دنبال تاپ اسپین. عجیبه که می گی توی شهرتون هیچ کس نیست که بخواد تمرین کنه، از مربیتون بپرس یا حتی می تونی اسم و شماره ات رو توی همون جایی که واسه ی یادگیری تنیس می ری بذاری و بگی دنبال حریف تمرینی می گردی.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Htmehdi نمایش پست ها
اقا پيام ممنون از راهنماييت
من ساكن تورنتو هستم
ميشه اون سايتهايي كه گفتيد رو به من معرفي كنيد
راستي اون كورال ريف خيلي دخترونه است ( نا فرم) واسمون حرف در ميارن اينجا
اما در مورد اون يكي قيمتش ٧٩ دلاره به نظرت مناسب نسبت به ايران يا نه؟
راستي يه مرحله بالاتر كدوم پيشنهاد ميدي
بازم خيلي ممنونم از راهنمايي
سلام دوست عزیز
این سایت بهترین سایت خرید لوازم تنیسه که آدرسش توی کالیفرنیاست. فکر نمی کنم هزینه ی پستش تا کانادا بیشتر از 10 تا 20 دلار بشه. همچنین یه سری از راکت های خودش رو هم تخفیف زده. فقط اگه خواستی آنلاین راکت بخری یادت باشه که حتماً اندازه ی گریپت رو بلد باشی که گریپ راکت برای دستت بزرگ یا کوچیک نباشه.

http://www.tennis-warehouse.com/RacquetSelector.html

اما در مورد اینکه چطوری گریپت رو اندازه بگیری و اینکه این وبسایت ها بر اساس چه فاکتورهایی این انتخاب ها رو برای شما انجام می دن، من در مورد انتخاب راکت یه پست طولانی نوشتم که اینجا می تونی پیداش کنی:
http://tennistalkers.com/showthread.php?t=1761&page=71
قیمت هایی هم که نوشتی برای راکت مناسبن، قیمت راکت دیگه کمتر از این نمیشه. توی شهر ما که راکت خوب زیر 150 دلار اصلاً نمی شه پیدا کرد.
برای مرحله بالاتر هم به نظر من این دو تا بد نیستن:
Blx Blade Lite
Pure Drive Lite

اما من توصیه می کنم که از الان به دنبال خرید راکت برای سطح بالاتر نباشی، چون وقتی که بازیت بهتر شد و به حد متوسط برسی اون موقع با توجه به سبک بازیت و توقعاتی که از راکت داری (اینکه قدرت زیادتری بهت بده یا اینکه کنترلت رو بیشتر کنه تا توپ هات بیرون نرن) می تونی از همون سایت Tennis Warehouse یه راکت بهتر و جدیدتر و ارزونتر بگیری که برای سطح بازیت هم مناسب باشه.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-24-2013, 09:50 PM   #892
Bardia
Junior Member

پستها: 2
سپاس: 1
1 بار در1 پست سپاسگزاری شده

سلام دوستان من تو تنیس تازه کارم و تا الان فقط یک جلسه هست که رفتم و راکت رو هم از یکی از فامیل هام گرفتم که Wilson-Hyper-Hammer-4.3 به نظرتون می تونم فعلا تا وقتی که خودم راکت بگیرم باهاش بازی کنم یا اصلا برای مبتدی ها مناسب نیست؟
Bardia آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-25-2013, 01:15 AM   #893
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

سلام دوست عزیز
بله برای این راکت برای شروع راکت مناسبیه.
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-26-2013, 04:52 PM   #894
mostafa.l
Junior Member

پستها: 4
سپاس: 2
در 1 پست 2 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها

سلام دوست عزیز
وزن راکت رو به دو شیوه می شه اضافه کرد. یکیش اینه که توی حلقه ی سر راکت نوار سربی بچسبونین. نوارهای آماده رو باید فروشگاه های لوازم تنیس داشته باشن و کافیه که شما اون نوار پشتشون رو بکنین و به حلقه ی سر راکت اضافه کنین. این نوارها رو می تونین به قسمت 12 یا 6 و 9 (اگه حلقه ی سر راکت رو صفحه ی ساعت در نظر بگیرین) اضافه کنین. که هر کدومشون یه تغییر خاص رو توی راکت ایجاد می کنن. اما بدی اضافه کردن وزن به سر اینه که باعث می شه همونطور که گفتین بالانس راکت عوض بشه و سر راکت سنگین تر از حد معمول باشه و بازی کردن باهاش حس متفاوتی داشته باشه. یه راه دیگه اش هم اینه که گلوله ی سریی تهیه کنین و ته راکت رو باز کنین و اون نوارهای سربی رو که لای پنبه پیچیدین به دسته اضافه کنین. البته این کار برای همه ی راکت امکانپذیر نیست.
شما اگه بگین الان چه راکتی دارین و اون راکتی که می خواین بهش وزن اضافه کنین چه راکتی هستش بهتر می شه در مورد تغییر وزنشون نظر داد.

سلام مرسی از پاسختون من aeropro drive 2013، 320g دارم همون رو برام آوردن اما 300g هست ، من اصلا نمیدونستم که این مدل 300 گرمی هم داره و نسپردم اینجوری شد ، جایی هست که وزنش رو تغییر بدن مثل فابریکش بشه؟
mostafa.l آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-27-2013, 12:11 AM   #895
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mostafa.l نمایش پست ها
سلام مرسی از پاسختون من aeropro drive 2013، 320g دارم همون رو برام آوردن اما 300g هست ، من اصلا نمیدونستم که این مدل 300 گرمی هم داره و نسپردم اینجوری شد ، جایی هست که وزنش رو تغییر بدن مثل فابریکش بشه؟
شاید وزن بدون زه رو زده 300 گرم، حدوداً 20 گرم وزن زه هستش. اما اگه این چیزی که من می گم نیست شما می تونی 20 گرم نوار سربی به سر راکت اضافه کنی. یه راه دیگه هم اینه که چندتا اور گریپ روی هم ببندی تا وزنش زیادتر بشه. راه سوم، افزایش وزن به دسته ی راکت با استفاده از چیزیه که اینجا بهش می گن Heat Shrink Sleeves، احتمالاً این رو لوله کشی ها و فروشگاه هایی که تو کار لوازم عایق بندی هستن داشته باشن. البته بدیش اینه که heat gun می خواد، اما اگه اجاق گاز برقی هم داشته باشی خودت می تونی انجام بدی. باید گریپ اصلی راکت رو باز کنی و این رو بر اساس اندازه ی دسته برش بدی (ممکنه یه کم بلندتر از دسته ات باشه و باید بخش اضافیش رو ببری)، بعد اون را با اجاق گاز یا heat gun گرما بدی که کاملاً به دسته ی راکت بچسبه. بعد از این کار یه گریپ اصلی جدید روی راکتت می بندی و خلاص. بدی این heat shrink sleeves اینه که اندازه ی گریپ رو بزرگتر می کنه و دردسرش هم نسبتاً زیاده. اگه از همون نوار سربی استفاده کنی خیلی راحت تره.

http://www.tennis-warehouse.com/Heat...-HAFSLEEV.html

ویرایش توسط mspayam : 06-27-2013 در ساعت 12:31 AM
کاربر زیر از شما mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-29-2013, 02:45 PM   #896
ehsann
Senior Member

آواتار ehsann

پستها: 113
سپاس: 375
در 75 پست 364 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافائل نادال

سلام دوستان
چند تا سئوال داشتم.چرا وزن راکت هایی که تو ایران هست با همون راکت تو سایت tenniswarehouse فرق داره؟
مثل راکت فدرر که وزنش تو ایران سبک تره انگار تا اونی که تو سایت زدن.
و راکتی که نادال دستش میگیره وزنش چقدره؟
برای زدن ضربه های قوی وزن راکت بهتره سبک باشه یا سنگین؟
من راکت خودم head andy murray هست.با وزن 315.اما حس میکنم زیاد قدرتی نیست.نمی دونم درست میگم یا نه!!
اگه میشه راهنمایی کنین که راکت قدرتی تری بگیرم.
ehsann آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-30-2013, 12:19 AM   #897
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ehsann نمایش پست ها
سلام دوستان
چند تا سئوال داشتم.چرا وزن راکت هایی که تو ایران هست با همون راکت تو سایت tenniswarehouse فرق داره؟
مثل راکت فدرر که وزنش تو ایران سبک تره انگار تا اونی که تو سایت زدن.
و راکتی که نادال دستش میگیره وزنش چقدره؟
برای زدن ضربه های قوی وزن راکت بهتره سبک باشه یا سنگین؟
من راکت خودم head andy murray هست.با وزن 315.اما حس میکنم زیاد قدرتی نیست.نمی دونم درست میگم یا نه!!
اگه میشه راهنمایی کنین که راکت قدرتی تری بگیرم.
سلام دوست عزیز
می شه لطفاً کاملتر توضیح بدی که این فرق در چه چیزیه؟ مثلاً وزن راکتی که توی ایران هست چقدر کمتر یا بیشتر از وزن tennis warehouse هستش؟
وزنی که روی بعضی از راکت ها نوشته وزن بدون زه هستش ولی وزنی که tennis warehouse نوشته وزن به همراه زه هستش که معمولاً 20 گرم از وزن بدون زه کمتره.
راکتی هم که نادال دستش می گیره وزنش با راکت های aero pro drive فرق داره چون اون راکت مختص نادال با اسم خودش روی راکت تولید می شه. به طور کلی با اینکه مشخصات به APD نزدیکه، اما یه سری تفاوت هایی داره که توضیح کاملترشون توی این سایت هست:

http://tennisopolis.com/forum/topics...-and-his-specs
هر جایی از اون توضیحات رو که متوجه نشدی بگو تا در موردش صحبت کنیم. علاوه بر تفاوت های خود راکت یه حرف هایی در مورد این هست که نادال هم به راکتش نوار سربی اضافه می کنه و اون هم باعث می شه که وزن و نقطه ی توازن راکت تغییر کنه.

شما هم مطمئنی که اسم راکتت Head Youtek IG Radical Pro هستش؟ چون وزن اون راکت 323 گرمه نه 315 گرم. اگه اسم کامل راکتت و همچنین اسم زهی که روش هست رو بگی بهتر می شه راهنماییت کرد.
قدیمی 06-30-2013, 01:30 PM   #898
ehsann
Senior Member

آواتار ehsann

نقل قول:

سلام دوست عزیز
می شه لطفاً کاملتر توضیح بدی که این فرق در چه چیزیه؟ مثلاً وزن راکتی که توی ایران هست چقدر کمتر یا بیشتر از وزن tennis warehouse هستش؟
وزنی که روی بعضی از راکت ها نوشته وزن بدون زه هستش ولی وزنی که tennis warehouse نوشته وزن به همراه زه هستش که معمولاً 20 گرم از وزن بدون زه کمتره.
راکتی هم که نادال دستش می گیره وزنش با راکت های aero pro drive فرق داره چون اون راکت مختص نادال با اسم خودش روی راکت تولید می شه. به طور کلی با اینکه مشخصات به APD نزدیکه، اما یه سری تفاوت هایی داره که توضیح کاملترشون توی این سایت هست:

http://tennisopolis.com/forum/topics...-and-his-specs
هر جایی از اون توضیحات رو که متوجه نشدی بگو تا در موردش صحبت کنیم. علاوه بر تفاوت های خود راکت یه حرف هایی در مورد این هست که نادال هم به راکتش نوار سربی اضافه می کنه و اون هم باعث می شه که وزن و نقطه ی توازن راکت تغییر کنه.

شما هم مطمئنی که اسم راکتت Head Youtek IG Radical Pro هستش؟ چون وزن اون راکت 323 گرمه نه 315 گرم. اگه اسم کامل راکتت و همچنین اسم زهی که روش هست رو بگی بهتر می شه راهنماییت کرد.
ممنون از پاسختون.
راکت فدرر تو سایت 357 گرم هست.ولی من تو فروشگاه ویلسون 337 گرم دیدم.که احتمالا به خاطر زه هستش که شما گفتین.
راکت نادال هم تو سایت 320 گرم.فکر میکنم تو ایران 300 گرم باشه.
راکت خودم head youtek radical pro هست.سال 2010 خریدم.وزنشم روش زده 315.
زه راکتم alu power rough هست.
موضوع اینه که حس میکنم این راکت زیاد مناسب من نیست.من بیشتر دوست دارم ضربه های قدرتی بزنم.اما انگار راکتم قدرتی نیست.
مدتی که با راکت فدرر بازی میکردم.احساس بهتری داشتم.اما تا الان با راکتهای بابولات توپ نزدم.ممنون میشم یه راهنمایی خوب به من بدین.
قدیمی 07-01-2013, 12:18 AM   #899
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ehsann نمایش پست ها
ممنون از پاسختون.
راکت فدرر تو سایت 357 گرم هست.ولی من تو فروشگاه ویلسون 337 گرم دیدم.که احتمالا به خاطر زه هستش که شما گفتین.
راکت نادال هم تو سایت 320 گرم.فکر میکنم تو ایران 300 گرم باشه.
راکت خودم head youtek radical pro هست.سال 2010 خریدم.وزنشم روش زده 315.
زه راکتم alu power rough هست.
موضوع اینه که حس میکنم این راکت زیاد مناسب من نیست.من بیشتر دوست دارم ضربه های قدرتی بزنم.اما انگار راکتم قدرتی نیست.
مدتی که با راکت فدرر بازی میکردم.احساس بهتری داشتم.اما تا الان با راکتهای بابولات توپ نزدم.ممنون میشم یه راهنمایی خوب به من بدین.
سلام دوست عزیز
سطح قدرت راکت شما پایین هستش و برای اینکه بتونی قدرت کامل رو باهاش داشته باشی مجبوری که حتماً سویینگ کامل و سریع داشته باشی. اگه می خوای راکت قدرتی تر بگیری بهتره راکتی بخری که سطح قدرتش متوسط باشه. علاوه بر این 2 راه دیگه هم داری که به نظر من بد نیست قبل از عوض کردن راکت اون ها رو هم امتحان کنی.
اولیش اینه که زهت رو هر چه زودتر عوض کنی، چون زه های luxilon با وجود اینکه بهترین زه ها هستن ولی خیلی زود (حدوداً در عرض 7 الی 8 ساعت) تنشنون رو از دست می دن و بازی کردن باهاشون خیلی سخت تر می شه به حدی که اگه باهاشون محکم به توپ ضربه بزنی توپ می ره بیرون و اگه آروم بزنی هم توپ قدرت خیلی کمی داره. اگه زهت رو حدوداً هر دوهفته تا یک ماه نمی خوای عوض کنی بهتره به جای زه های پلی استر از زه های نایلونی و مولتی فیلامنت استفاده کنی چون این زه ها تنشنشون رو خیلی دیرتر از زه های پلی استر از دست می دن و به طور کلی قدرتی تر از زه های پلی استر هم هستن.
راه دوم هم اینه که به سر راکتت حدوداً 15 گرم نوار سربی اضافه کنی تا وزن سویینگ و در نتیجه قدرت راکتت بیشتر بشه. ولی اول بهتره همون زهت رو عوض کنی.

راکت فدرر هم با اینکه راکت خیلی خوبیه، اما یه ویژگی هایی داره، از قبیل کوچک بودن سر راکت و وزن زیاد که باعث می شه برای بازیکن هایی که در سطح خیلی بالایی نیستن مناسب نباشه و در دراز مدت اذیتشون کنه. شما اگه با تعویض زه و نوار سربی مشکلت حل نشد بگو تا با توجه به راکت هایی که توی بازار هست و نوع سویینگت ببینیم چه راکت هایی برات مناسبترن.
قدیمی 07-01-2013, 12:46 AM   #900
ehsann
Senior Member

آواتار ehsann

نقل قول:

سلام دوست عزیز
سطح قدرت راکت شما پایین هستش و برای اینکه بتونی قدرت کامل رو باهاش داشته باشی مجبوری که حتماً سویینگ کامل و سریع داشته باشی. اگه می خوای راکت قدرتی تر بگیری بهتره راکتی بخری که سطح قدرتش متوسط باشه. علاوه بر این 2 راه دیگه هم داری که به نظر من بد نیست قبل از عوض کردن راکت اون ها رو هم امتحان کنی.
اولیش اینه که زهت رو هر چه زودتر عوض کنی، چون زه های luxilon با وجود اینکه بهترین زه ها هستن ولی خیلی زود (حدوداً در عرض 7 الی 8 ساعت) تنشنون رو از دست می دن و بازی کردن باهاشون خیلی سخت تر می شه به حدی که اگه باهاشون محکم به توپ ضربه بزنی توپ می ره بیرون و اگه آروم بزنی هم توپ قدرت خیلی کمی داره. اگه زهت رو حدوداً هر دوهفته تا یک ماه نمی خوای عوض کنی بهتره به جای زه های پلی استر از زه های نایلونی و مولتی فیلامنت استفاده کنی چون این زه ها تنشنشون رو خیلی دیرتر از زه های پلی استر از دست می دن و به طور کلی قدرتی تر از زه های پلی استر هم هستن.
راه دوم هم اینه که به سر راکتت حدوداً 15 گرم نوار سربی اضافه کنی تا وزن سویینگ و در نتیجه قدرت راکتت بیشتر بشه. ولی اول بهتره همون زهت رو عوض کنی.

راکت فدرر هم با اینکه راکت خیلی خوبیه، اما یه ویژگی هایی داره، از قبیل کوچک بودن سر راکت و وزن زیاد که باعث می شه برای بازیکن هایی که در سطح خیلی بالایی نیستن مناسب نباشه و در دراز مدت اذیتشون کنه. شما اگه با تعویض زه و نوار سربی مشکلت حل نشد بگو تا با توجه به راکت هایی که توی بازار هست و نوع سویینگت ببینیم چه راکت هایی برات مناسبترن.
ممنون از توضیحت
دقیقا همین مشکل رو دارم.هر وقت میخوام قدرتی ضربه بزنم.توپ میره بیرون.به خاطره همین حس خوبی به راکتم ندارم.خوب به نظر شما چه زهی بندازم که مشکل حل شه؟
چند نمونه به من معرفی کن.نوار سربی هم میندازم.احتمالا بهتر میشه.در ضمن سویینگ من کم نیست ولی سریع نیست.
بازم ممنون از توضیحات
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 4 نفر (0 عضو و 4 مهمان)