بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > آموزش و یادگیری > مشاوره و گفتگو

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-11-2013, 10:17 AM   #91
amir k2
Member

آواتار amir k2

پستها: 94
سپاس: 123
در 26 پست 59 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط arash_xone نمایش پست ها
سلام . اینای که میگی درسته ولی هر فنی 2 تا بخش داره تئو ری و عملی از اونجایی که تو این 2 ساله کلی تحقیقات کردم و ساعتها فیلم اموزشی دیدم از نظر تئوری سطحم بالاست . ضمنا از راهنماییت ممنون تو اون تاپیکم چن وقتیه پست میزارم ولی اینجام انگار مثل باشگاههای تنیسه کسی نمیخاد با ادم بازی کنه . واقا بائسه تاسفه که تو این رشته ورزشکاراش این جورین .
ماشا الله که همگی تهرانی هستید از هر 50 نفر 30 نفر تهرانی هستند من هم واقعا تهران برام دور هست من خودم قزوین بازی میکنم اگر کسی قزوینی هست بیاد
amir k2 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 04-15-2013, 02:10 PM   #92
mehrdad122
Member

پستها: 36
سپاس: 2
در 4 پست 4 بار سپاسگزاری شده

دوستان یه سول کسی میدونه اقای عبد الله زاده که در مجتمع ورزشی انقلاب مربیگری تنیس میکنه واسه مربیگری مبتدی خوبه یا نه
mehrdad122 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 04-17-2013, 10:45 PM   #93
kiavash
Roger's Fan

آواتار kiavash

پستها: 164
سپاس: 1,956
در 151 پست 845 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer / delpotro / sharapova / wozniacki /Harisson

سلام

دوستان قیمت زمین تو جاهای مختلف تهرانو می‌شه بگید ؟
kiavash آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 04-18-2013, 12:14 AM   #94
Najmeh5576
Senior Member

پستها: 430
سپاس: 764
در 330 پست 1,027 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر، خواهران ويليامز، نادال ، منصور بهرامي ،

يه سوال
فن هايي كه معمولا در سه مرحله مبتدي متوسط و حرفه اي درس ميدن فهرست وار كدومها هستند؟ مثلا مبتدي : فورهند. بكهند. والي. اسمش. سرويس.
مرحله متوسط؟
مرحله حرفه اي ؟
بطور متوسط هر مرحله چقدر زمان ميبره كه كامل شه. البته ميدونم كه بستگي به استعداد شاگرد داره امايه حالت معمول را بخواهيم در نظر بگيريم چي ميشه
مرسي
Najmeh5576 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 04-18-2013, 01:27 AM   #95
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

توی این لینک نوشته که بازیکن های هر سطح چه ویژگی ای دارن و مهارت هایی که بازیکن های هر سطح باید داشته باشن در چه حدیه.
http://www.tennis-warehouse.com/zzz/...Poster2008.pdf

این هم توضیح شماره بندی ها:

BEGINNER (NTRP 1.0 - 2.5)
If you're a beginner just starting out, you'll want a racquet that helps you return the ball with some power. Because you're developing technique and strokes, a racquet with a larger headsize will be forgiving when you don't hit the ball in the sweetspot
INTERMEDIATE (NTRP 3.0 - 4.5)
If you're an intermediate player, you will be able to rally with moderate power and consistency, and you now have a good all-around game. You'll want racquets that can provide some additional power to your own without sacrificing control. You have experience playing matches and have developed the ability to put together points. You'll want a racquet that'll magnify the part of your game that is your weapon, whether it be a big forehand or serve.
ADVANCED (NTRP 4.5 - 7.0)
If you're an advanced player, you have a fully developed game and extensive experience playing competitive matches. Because you can consistently hit the ball hard when you want to or ease up on the power for touch, you'll be looking for racquets that build upon your strengths.

تقریباً همون ضربه هایی رو که ازشون اسم بردی توی همه ی مراحل آموزش می دن اما مهم نحوه ی اجرای اون هاست و مثلاً فورهندی که یه مبتدی می زنه زمین تا آسمون با فورهندی که بازیکن حرفه ای می زنه فرق داره.
از طرف دیگه توی سطح متوسط مربی ها روش زدن ضربه های چرخشی (یا اسپین دار که خودش به سه نوع تاپ اسپین، بک اسپین و ساید اسپین تقسیم می شه و توی تنیس روی میز ازشون به عنوان ضربات کات دار یاد می کنن) رو آموزش می دن که می تونه تاثیر زیادی در تغییر سبک بازی داشته باشه.

در مورد اینکه هر کدوم چقدر زمان می برن هم همونطور که گفتی بستگی به استعداد و تعداد ساعات تمرین داره، اما یکی از مربی های اینجا می گفت که تقریباً دو سال طول می کشه تا یه بازیکن بتونه به خوبی بازی کنه و از سطح مبتدی به سطح متوسط برسه و حدوداً 3 سال هم برای رسیدن از سطح متوسط به سطح عالی طول می کشه.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 04-22-2013, 07:48 AM   #96
sj.pro
Junior Member

پستها: 15
سپاس: 7
در 3 پست 4 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر شاراپوا

درود

دوستان سوالی واسم پیش اومده

می خوام نظر بدید و اگر راهنمایی لازم بود / مطرح کنین

من تازه می خوام شروع کنم

در مشهد هستم و زیر نظر آکادمی طاهری می خوام آموزش ببینم ( اینجور که مطرح کردن دارای سطح مربی گری بینلمللی هستن )

واسه 10 جلسه با زمین زیر نظر خودشون 500 تومان در می یاد

و راکت هم گفتن از 190 داره 900 تومان که همه مارک ویلسون هست ( میگن که نمایندگی انحصاری داره )

و کفش هم حدود 300 تومان ( مارکش ویلسون هست )

در می یاد

اول نظرتون در مورد قیمت ها رو دوست دارم بدونم

و بعد بنظرتون این همه هزینه واسه اول کار نیاز هست ؟ ( مبتدی )

ممنون
sj.pro آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما sj.pro به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
A!i
قدیمی 04-22-2013, 01:39 PM   #97
amir k2
Member

آواتار amir k2

پستها: 94
سپاس: 123
در 26 پست 59 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط sj.pro نمایش پست ها
درود

دوستان سوالی واسم پیش اومده

می خوام نظر بدید و اگر راهنمایی لازم بود / مطرح کنین

من تازه می خوام شروع کنم

در مشهد هستم و زیر نظر آکادمی طاهری می خوام آموزش ببینم ( اینجور که مطرح کردن دارای سطح مربی گری بینلمللی هستن )

واسه 10 جلسه با زمین زیر نظر خودشون 500 تومان در می یاد

و راکت هم گفتن از 190 داره 900 تومان که همه مارک ویلسون هست ( میگن که نمایندگی انحصاری داره )

و کفش هم حدود 300 تومان ( مارکش ویلسون هست )

در می یاد

اول نظرتون در مورد قیمت ها رو دوست دارم بدونم

و بعد بنظرتون این همه هزینه واسه اول کار نیاز هست ؟ ( مبتدی )

ممنون
سلام.خوبی؟چطوری؟
ببین هزینه کلاس در هر شهر متفاوت هست یعنی شاید تهران جلسه ای 60 باشه یه جا دیگه جلسه ای 30.
بسته به مربی داره یکی بین اللملی مدرک گرفته و چیزی حالیش نیست فقط میخواد پول بگیره و یکی دیگه واقعا بهت همه چی یاد میده و حرکاتت رو مو به مو دنبال میکنه
زمین که گرون نیست نمیدونم اونجا اجاره زمین چقدر هست ولی خب زمین معمولا خاکی هست دیگه و قیمت زیادی نداره
بعله راکت تا 900 تومن هم هست که راکت 900 تومن میشه راکت بابلات های جدید
کفش هم 250 شروع میشه و تا 700 هم میره
ببین هزینه که میدی ولی خب اول کاری راکت400 به بالا نخر یه راکت دست دوم بگیر و باهاش یک سال تمرین کن تا پیشرفت کنی و بعدش یه راکت مشتی بخر تا بتونی بهتر کار کنی برای شروع راکت دست دوم خوبه حتی میتونی نو بخری فرقی نداره
کفش رو 100 درصد بخر یعنی یه کفش خوب بخر جنسش خوب باشه
در کنار اینکه کلاس میری برو با دوستات هم تمرین کن یعنی برید زمین بگیرید و تمرین کنید چون تاثیر بسازایی داره.شما نهایت هفته ای 3 جلسه بری تمرین کنی خیلی خوب میوفتی جلو
amir k2 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی amir k2 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-22-2013, 02:20 PM   #98
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

به نظر من هم حرفای امیر همشون درستن. توی خرید راکت به غیر از قیمتش به اندازه گریپت هم دقت کن که گریپش واست زیادی بزرگ یا کوچیک نباشه. از طرف دیگه تنیس ورزش پرخرجیه، الان هزینه ی کلاس و راکت رو باید بدی، بعد هم هزینه ی اجاره ی زمین و زه و اورگریپ و توپ و سایر چیزا. واسه ی همین شاید واسه ی خیلی ورزشای دیگه این هزینه ها زیاد باشه اما واسه ی تنیس چندان هم زیاد نیست.
هزینه مربی گرفتن هم همه ی جای دنیا زیاده، مثلاً اینجا هزینه ی هر ساعت کلاس با مربی حدوداً 60 دلاره که به تومن درمیاد 180 هزار تومن.
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 04-22-2013, 09:22 PM   #99
sj.pro
Junior Member

پستها: 15
سپاس: 7
در 3 پست 4 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر شاراپوا

درود

ممنون راهنمایی ها دوستان

فقط یه مطلب

هزینه کردن من شخصا به یه چیز عمر دار و خوب آدم پول میده ( به طور مثال یه زین واسه اسب 5000 $ آدم میده 15 سال هم عمر می کنه )

بدیه اینجا اینکه آدم سخت می تونه بهفمه جنس اصل هست و یا یه فیک با کیفیت !

من همین جور نظراتو می خوندم مثلا یه کفش حتی 500 تومان بخرم عمرش مفیدش 1 تا 2 سال هست
و راکت واسه زهکشی دوباره ...

نمیدونم

حالا واسه اولیت واسه خرید دوستان چه پیشنهادی میدن

راکت خیلی خوب بگیرم ؟
یا
کفش خیلی خوب بگیرم و یه راکت معمولی

و بلعکس

در نهایت از تمام این وسایل کدوم به نظرتون مهمتره ( بخود بازیکنم بستگی داره اکا سخت افزار هم امیت خاص خودشو داره )

یکم تو هم نوشتم

ممنون از راهنمایی دوستان
sj.pro آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 04-23-2013, 05:27 AM   #100
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

مهمترین ابزار که مطمئناً همون راکت و زه هستن، اینم ایده ی خوبیه که آدم اول کار یه راکت خیلی خوب بگیره، اما بدی راکت های سبک مبتدی اینه که چون قدرت زیادی دارن، بعد که سبک بازی آدم متوسط می شه دیگه نمی شه ازشون استفاده کرد و حتماً باید یه راکت بهتر بگیری و از اون راکتی که اون موقع می گیری می تونه مدت طولانی ای استفاده کنه. واسه ی همین بهتره که برای اون راکت هزینه ی بیشتری بکنی تا این راکتی که الان می خوای بخری.
کاربر زیر از شما mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 2 نفر (0 عضو و 2 مهمان)