بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2016 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > آزاد فرانسه (Roland Garros)

آزاد فرانسه (Roland Garros)

2-16 خرداد - پاریس، فرانسه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-06-2016, 06:37 AM   #131
rezaomo
Senior Member

آواتار rezaomo

پستها: 364
سپاس: 5,039
در 319 پست 2,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer
پیش فرض پاسخ : دیدگاه‌ها پیرامون مسابقات تنیس گرند اسلم 2016 Roland Garros آزاد فرانسه

من هم به نوبه خودم به طرفداران جوکو تبریک میگم . استحقاقشو داشت. در انتها دلم برای اندی میسوزه . واقعا در این دو سه سال چقدر به فینال گرند اسلم ها رسیده و نا کام بوده دقیقا از سال 2010 تا الان 7 مرتبه .
rezaomo آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rezaomo به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-06-2016, 07:18 AM   #132
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka
پیش فرض پاسخ : دیدگاه‌ها پیرامون مسابقات تنیس گرند اسلم 2016 Roland Garros آزاد فرانسه

من باز هم به نواکی ها تبریک می گم.

حس و حالشون کاملاً قابل درکه، خود ما هم سال 2009 همین شور و هیجان رو داشتیم، بگذریم که مدت کوتاهی بعدش قضایای انتخابات 88 پیش اومد و همه چیز به هم ریخت، ولی توی اون یه هفته خوشحال بودیم و امیدوار که راجر به اندازه ی سمپراس گرند گرفته و همین باعث می شد که لذت گرفتن این گرند دوچندان بشه.
جوکوویچ هم امروز کار بزرگی کرد و جای خالی جام قهرمانی رو توی ویترینش پر کرد. ماری هم نشون داد که هنوز از نظر بدنی در حد و اندازه بقیه ی بیگ فور نیست. با اینکه استعداد خوبی داره و توی ست اول هم تواناییش رو نشون داد اما از نفس افتادنش توی گرند اسلم ها چیز عجیبی نیست و یکی از دلایل اصلی باختش هم دقیقاً مساله اس.

به امید بازگشت فدرر و نادال و تماشای رقابت هایی جذاب در ادامه ی سال.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-06-2016, 07:51 AM   #133
nima.a
Senior Member

آواتار nima.a

پستها: 645
سپاس: 3,372
در 639 پست 4,353 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر - سونگا - فرر - للودرا

تبریک به هوادارای نواک . ثابت کرد یکی از بهترین هاست
nima.a آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی nima.a به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-06-2016, 08:14 AM   #134
beeroz
Roger's Fan

آواتار beeroz

پستها: 173
سپاس: 3,913
در 131 پست 969 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: R.federer t.hass g.dimitrof s.lisicky s.wawrinka kh.delpotro s.cristea

تبريك به همه نواكيون ،بالاخره كلكسيون جامهاشو تكميل كرد
beeroz آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی beeroz به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-06-2016, 12:45 PM   #135
نشاط
Banned Users

پستها: 87
سپاس: 190
در 66 پست 161 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط behsen نمایش پست ها

سرانجام بوسه بر جام رولند گاروس. اتفاقی که همه میدونستن دیر یا زود میفته و فقط یه حساسیت بی مورد در این باره به وجود اومده بود. نواک توی خاک بازیکنی توانا بوده و هست، مسترزهای زیادی برده و تنها تنیسور تاریخه که 6 بار متوالی به نیمه نهایی رولند گاروس رسیده(2016-2011). به نظر بنده این تازه شروع قهرمانی های نواک در این گرنداسلم پر آوازست.

جوکو با این قهرمانی به دومین بازیکن تاریخ Open era بدل شد که تونسته 4 بار متوالی قهرمان گرنداسلم ها بشه. اما اون اولین بازیکن کل تاریخه که قهرمان 4 گرنداسلم متوالی در 3 سطح مختلف میشه. اون اولین بازیکن تاریخه که موفق به کسب 28 پیروزی متوالی در گرنداسلم ها میشه(open era). همچنین اون اولین تنیسوریه که بعد از 24 سال موفق به بردن دو گرنداسلم ابتدای فصل در یک سال میشه(آخرین نفر جیم کوریر سال 1992)
آمار نواک در 8 گرند اسلم اخیر : 53 برد ، 2 باخت ، 96.3% پیروزی
آمار نواک در 22 گرند اسلم اخیر(2011 تا کنون) : 136 برد ، 11 باخت ، 92.5% پیروزی

با وجود این قهرمانی، نواک برای من همون نواک یه هفته و یه ماه پیشه. از قهرمانی در رولند گاروس فقط به اندازه ی قهرمانی در بقیه گرنداسلم ها(به جز ویمبلدون) خوشحال شدم. کمین نکرده بودم که با این قهرمانی بخوام انواع و اقسام القاب نظیر افسانه و اسطوره بهش بدم. نواک جوکوویچ یه ورزشکار موفق و بزرگه که هنوز برای درخشان تر کردن کارنامه اش زمان داره. هر چند معتقدم اگه اهل کشوری مثل آمریکا، انگلیس و یا فرانسه بود، بسیار بیشتر و بزرگتر از چیزی که الان نشون داده میشه، بهش پرداخته میشد.

اندی ماری به نظرم بدشانس ترین تنیس باز، یا حتی یکی از بدشانس ترین ورزشکاران تمام تاریخه. بازی در دوره ی 3 تنیس باز بزرگ تاریخ. سالهای ابتدایی دوران بازیگریش با یک فدرر درخشان و استثنایی رو به رو میشد. کمی بعد تر با یک نادال چالاک و فوق العاده آماده، پس از این دو هم به تور جوکوویچ سیری ناپذیر خورده. این اندی اگه در اوایل دهه 2000 بازی میکرد خیلی خیلی بیش از اینها میتونست گرند ببره و افتخار کسب کنه. اندی ماری شماره 2 ترین بازیکن تاریخ تنیس و در صورت ادامه ی این روند کل تاریخ ورزش میتونه بشه!! 10 فینال و 8 شکست، شاید فقط یوونتوسی ها بتونن کمی حال و روز این بازیکنو درک کنند، هر چند که اونها هم 6 بار بیشتر در فینال اروپا شکست نخوردند!

در نهایت نواک اسلم
هر چند میدونم اکثر اعضای این سایت از جوکوویچ بدشون میاد، اما وقتشه به این باور برسید که جوکوویچ تنیس باز بسیار بزرگیه، حداقل از اون چیزی که تصور میکنید بزرگتره

یکی از اون 4 تای لیور توی اوپن ارا بوده سال 1969 دوست گرامی، 4 تای قبلیش در سال 1962 بوده.
با خواندن نوشته قشنگ جناب behsen بیشتر متوجه کار بزرگ جوکو شدم این آماری که مطرح شد واقعا شگفتیه فقط از یک نابغه برمیاد مسلما سه سال قبل کسی فکرش را هم نمیکرد کاری که فدرر و نادال نتونستن بکنن جوکو بتونه انجامش بده این تعداد پیروزی متوالی در گرند اسلم اون درصد شگفت انگیز درصد موفقیت تایتلهای متعدد و بزرگ واقعا چه قدرتی میخواد خودت را در این سطح حفظ کنی برای من این سوال مطرح میشه الان واقعا جوکو چقدر انگیزه داره برای گرفتن ویمبلدون؟
بدنیست اشاره ای هم کنیم به اندی که دیروز ست اول خیلی خوبی داشت اونهم وقتی که در اولین گیم سرویسش برک شد شاید در اون مقطع خیلیها داشتند فکر میکردند جوکو،برای چهارمین بار فینال را میبازه اما جوکو باز هم قدرت ذهنی بالاش را نشون دادو اون اندی را در سه ست بعدی واقعا آچمز کرد اندی فهمیده بود که چاره ای جز شکست نداره کاملا بریده و واداده بود اما باز هم ناامید نشد و منتظر معجزه ای بود که به بازی برگرده همه دیدیم که در ست چهارم و بعد از ۵-۲عقب افتادن چطور سرو فور چمپیون شیپ جوکو را مال خودش کرد و خیلیها را به بازگشت امیدوار کرد منهم مثل اون دوست عزیز باور دارم اندی بازیکن بدشانسی بوده که هم عصر با این سه اسطوره بوده و بیشتر اوقات در سد یکی از این سه گرفتار شده متاسفانه اندی دقیقا همسن جوکو و فقط یکسال کوچکتر از ناداله و بنظر میاد تا زمانی که این دو در میدان هستند همچنان زیر سایه بزرگانه
باز هم برگردیم و در مورد جوکو صحبت کنیم که تازه ۲۹ساله شده الان خیلیها صحبت از این میکنند که آیا به رکورد گرند اسلم نادال و سپس فدرر می رسه بنظرم از اونجایی که ثابت کرده سیری ناپذیر و غیرنوسانیه باهوشه و تیم قوی ساپورتش میکنند و مهمتر اینکه فاصله زیادی بین خودش و دیگران وجود داره قطعا به چهارده سمپراس و نادال خواهد رسید اگر امسال نرسه تا پایان ۲۰۱۷ به احتمال زیاد می رسه اما رسیدن به ۱۷ گرند اسلم فدرر واقعا کاریه که خیلی خیلی سخته نشدنی نیست اما کار بزرگی را میطلبه انجام دادنش کاری که فقط از جوکو برمیاد اگر جوکو نتونه هیچکس دیگه هم نمیتونه فراموش نکنیم که دنیای تنیس منحصر به بیگ فور نیست و جرقه ها حوادث و تنیسورهای نوظهور در هر تورنمنتی میتوانند یقه گیری و شگفتی آفرینی کنند وقتی تنیسور آماده ای مثل فدرر در سال ۲۰۱۵ با اون نمایشهای درخشانش اسیر کسی مثل جوکو میشه همین داستان ممکنه سال دیگه یا دو سال دیگه برای خود جوکو تکرار بشه الان از آخرین گرند اسلم فدرر ۴سال و نادال ۲سال میگذره هر چند فاکتور سن به تنهایی موثر نیست اما فدرر از وقتی ۲۹ساله شده فقط ۲گرند اسلم گرفته و نادال بعد از ۲۸ سالگی فقط یکی. باید دید مصدومیت یا ظهور قدرتهای جدید در سالهای آینده به جوکو فرصت رکورد شکنی در تعداد گرند اسلمها را خواهد داد؟ اما اگر در مورد گرندها شک و تردیدهایی وجود داره در خیلی موارد دیگه با قاطعیت میشه اعلام کرد جوکو رکورد شکنی کرده و احتمالا جاودانه بشه یکیش همین دستاورد بزرگ دیروزش تعداد مسترزها که همین الان رکوردش را داره و با توجه به اینکه سالی ۹مسترز برگزار میشه براحتی رکورد خودش را افزایش میده و دست نیافتنی میشه رکورد سالهای نامبر وان که الان با ۶در اختیار سمپراس هست فدرر ۵هست و بنظرم اصلا شانس افزایشش را نخواهد داشت و جوکو الان ۴که مطمئنا و بدون تردید امسال به ۵میرسه و در کنار فدرر قرار میگیره و اینکه تا پایان دورانش به ۶ یا ۷برسه دور از ذهن و نشدنی نیست در مورد هفته های نامبروان که فدرر رکوردش را داره با ۳۰۲هفته فکر میکنم همه با من موافق باشن فدرر دیگه هیچ شانسی برای افزایشش نداره و الان جوکو صد هفته یا حدود دوسال با این رکورد فاصله داره این رکورد هم بنظر من کاملا شکستنیه برای جوکو نباید فراموش کنیم که لازم نیست برای نامبر وان موندن حتما یک تنه همه گرندها و عناوین را درو کرد ممکنه اختلاف امتیازش از چندهزار امتیاز فعلی به چندصد امتیاز با نفر دوم برسه حتی لازم نیست که این هفته ها را پیوسته و متوالی بشکونه حتی اگر دچار افت بشه و نامبروان را مدتی از دست بده باز میتونه برگرده و افزایش بده هفته ها را پس بنظرمن این رکورد را هم جوکو خواهد شکوند مگر اینکه به سرنوشت تلخی مثل دلپوترو یا تیپسارویچ هموطنش دچار بشه
سخن آخر اینکه همانطور که یکی از دوستان نوشت اگر جوکو همین الان و در همین نقطه استپ کنه و دیگه هیچی به دست نیاره باز هم خودش را به عنوان یکی از افسانه ها و اساطیر تنیس ثابت کرده غیرقابل انکار
نشاط آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی نشاط به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-06-2016, 02:55 PM   #136
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

رنکینگ بعد از رولند
اختلاف نواک با اندی 8000 امتیاز
اختلاف اندی با راجر 2200 امتیاز

با توجه به این فاصله و امتیازاتی که باید دفاع شه
قریب به یقین در ویمبلدون و یو اس و مسترزهای کانادا و سینسی
راج همچنان در رنک و سید 3 خواهد بود

1

Novak Djokovic
29 16,950 18 0 0
2

Andy Murray
29 8,915 18 0 0
3

Roger Federer
34 6,655 16 0 0
4 1

Rafael Nadal
30 5,405 23 250 180
5 1

Stan Wawrinka
31 5,035 23 0 0
6

Kei Nishikori
26 4,290 21 0 0
7 8

Dominic Thiem
22 3,105 30 0 0
8

Tomas Berdych
30 3,030 22 0 0
9

Milos Raonic
25 2,965 17 0 0
10 2

Richard Gasquet
29 2,905 20 0 0
11 2

David Goffin
25 2,840 24 150 45
12 5

Jo-Wilfried Tsonga
31 2,725 21 0 0
13 3

Marin Cilic
27 2,605 24 0 0
14 3

David Ferrer
34 2,560 20 0 0
15 1

Gael Monfils
29 2,290 19 90 0
16

Roberto Bautista Agut
28 2,150 27 0
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-06-2016, 04:03 PM   #137
saeed72
Junior Member

پستها: 3
سپاس: 0
در 2 پست 4 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: rafa nadal-stan wawrinka-serena wiliams

با سلام خدمت دوستان .بنده به تازگی عضو این سایت شدم .
بدون شک نواک تنیسور بزرگیست ولی در مورد قهرمانی او در رولند گاروس فکر می کنم که بسیار خوششانس بود که رافا نادال مصدوم شد وگرنه به احتمال بسیاز زیاد نادال قهرمان این دوره میشد.
saeed72 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-06-2016, 05:34 PM   #138
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط نشاط نمایش پست ها
... در مورد هفته های نامبروان که فدرر رکوردش را داره با ۳۰۲هفته فکر میکنم همه با من موافق باشن فدرر دیگه هیچ شانسی برای افزایشش نداره و الان جوکو صد هفته یا حدود دوسال با این رکورد فاصله داره این رکورد هم بنظر من کاملا شکستنیه برای جوکو نباید فراموش کنیم که لازم نیست برای نامبر وان موندن حتما یک تنه همه گرندها و عناوین را درو کرد ممکنه اختلاف امتیازش از چندهزار امتیاز فعلی به چندصد امتیاز با نفر دوم برسه حتی لازم نیست که این هفته ها را پیوسته و متوالی بشکونه حتی اگر دچار افت بشه و نامبروان را مدتی از دست بده باز میتونه برگرده و افزایش بده هفته ها را پس بنظرمن این رکورد را هم جوکو خواهد شکوند مگر اینکه به سرنوشت تلخی مثل دلپوترو یا تیپسارویچ هموطنش دچار بشه
سخن آخر اینکه همانطور که یکی از دوستان نوشت اگر جوکو همین الان و در همین نقطه استپ کنه و دیگه هیچی به دست نیاره باز هم خودش را به عنوان یکی از افسانه ها و اساطیر تنیس ثابت کرده غیرقابل انکار
یادش بخیر
بیشتر از یک سال قبل اولین بار مطرح کردم که نواک رکورد گرند و هفته ها را میشکونه
و با آماج توهین تمسخر و متلک مواجه شدم
متعصبین جوری برخورد میکردند که انگار به مقدسات توهین کردم
الان اصلا خجالت میکشن خودشون را نشون بدن
بقول یک دوستی فقط منتظر یک باخت نواک بودن تا بریزن برای تیکه انداختن
یا راجر یک پونصد امتیازی ببره تا ده صفحه تبریک و شادباش ببینیم
بگذریم
الان نواک دقیقا 202 هفته صدرنشینی داره که 101هفته آخرش متوالیه
راستش بعید می دونم تا دو سال دیگه کسی بتونه نواک را پایین بکشه
طبیعتا فکر نمیکنم تا رولند 2018 نواک هر 8 تا گرند را بگیره
اما امید زیادی دارم در رولند 2018 یعنی 104 هفته دیگه
نواک 302 را رد کرده و به 15-17 گرند رسیده باشه
اون موقع نواک تازه 31 سالشه و احتمالا باز هم فرصت خواهد داشت
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-06-2016, 06:07 PM   #139
M A E S T R O
Roger's Fan

آواتار M A E S T R O

پستها: 327
سپاس: 2,493
در 327 پست 5,269 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راج ارباب سوئیسی !

سلام.تبریک میگم به هواداری نواک.
چند روز پیش که موگوروسا قهرمان شد متس ویلاندر گفت که قهرمانی موگوروسا برای ورزش تنیس خوب هست و تنیس به چهره های جدید نیاز داره و همیشه نمیشه شاهد قهرمانی سرنا باشیم !
----------
به نظر من این روند اصلا برای تنیس (بخش مردان)خوب نیست و بی صبرانه منتظر ظهور یک تنیسور خوب هستم ! تنیس هیچوقت انقدر یک طرفه نبوده و الان جوکویچ هیچ رقیبی رو در مقابل خودش نمبینه . زمانی که فدرر در اوج بود و جامها رو درو میکرد یکی مثل نادال اومد و چندین جام رو ازش گرفت.این اتفاق برای نادال افتاد و جوکویچ چندین جام رو ازش گرفت ! اما عملا این روزها هیچکس جلودار جوکویچ نیست ! یعنی تنیسور خاصی وجود نداره که بخواد برابرش قد علم کنه !
فدرر که سن بالایی داره و طبیعتا نمیتونه قدرت قبلش رو نشون بده ! رافا هم که بازگشتی رو براش متصور نیستم ! اندی هم هر چه قدر خوب باشه نمیتونه این روزها در گرنداسلم برابر نواک کاری بکنه ! در سالیان گذشته تنیسورهای خوبی مثل سودرلینگ خوان مارتین دل پوترو بودند که بازیها رو جذاب تر میکردن اما الان فقط جوکویچ مونده و جوکویچ !
امیدوارم این روند ادامه پیدا نکنه و یکی بیادُ جلوی نواک رو بگیره !
M A E S T R O آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M A E S T R O به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-06-2016, 08:30 PM   #140
behsen
Senior Member

آواتار behsen

پستها: 153
سپاس: 257
در 153 پست 1,035 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط M A E S T R O نمایش پست ها
سلام.تبریک میگم به هواداری نواک.

تنیس هیچوقت انقدر یک طرفه نبوده و الان جوکویچ هیچ رقیبی رو در مقابل خودش نمبینه . زمانی که فدرر در اوج بود و جامها رو درو میکرد یکی مثل نادال اومد و چندین جام رو ازش گرفت.این اتفاق برای نادال افتاد و جوکویچ چندین جام رو ازش گرفت ! اما عملا این روزها هیچکس جلودار جوکویچ نیست ! یعنی تنیسور خاصی وجود نداره که بخواد برابرش قد علم کنه !
بابت تبریک ممنون

اما دوست گرامی درباره ی بخش دوم صحبتتون. زمانی که فدرر جام ها رو درو میکرد، اواسط 2003 بود تا انتهای 2007. در این 4 سال و نیم راجر 12 گرنداسلم از 18 گرند اسلم ممکن رو برد، و به جز 3 رولند گاروس، در 15 گرند اسلم دیگه نادال هیچ گونه جامی رو از فدرر نگرفت، نه استرالیا، نه ویمبی، نه یو اس.

درباره ی یک طرفه بودن، سالهای 2004 2005 و 2006 دقیقا همینجوری بود تنیس. یک نفر با اختلاف فاحش در قله بود. دقیقا یادمه وقتی فدرر فینال پایان فصل 2005 رو به نعلبندیان باخت، تو دبیرستان، همه ی ما بچه های ورزشی کلاس کلی باهم بحث و تبادل نظر میکردیم که این نعلندیان دیگه کیه و از کجا پیداش شده که فدررو برده !!

شما اگر آمار اون 3 سال رو هم ببینید متوجه یک طرفه بودن اون دوران هم خواهید شد، 247 پیروزی در برابر فقط 15 شکست!! تازه فدرر آخر سالهای 2004 و 2005 در مسترزها هم شرکت نکرد وگرنه با اون آمادگی که داشت میتونست آمار عجیب تری هم خلق کنه.
behsen آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)