بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2016 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > المپیک ریو 2016 (Rio de Janeiro Olympic Games)

المپیک ریو 2016 (Rio de Janeiro Olympic Games)

14-24 مرداد - ریودوژانیرو، برزیل

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-09-2016, 01:16 PM   #41
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.
پیش فرض Re: المپیک ریو 2016 (Rio de Janeiro Olympic Games ) دیدگاهها و تبادل نظر پیرامون مسابقات تنیس

برای اونهایی که دوست دارند بفهمند ونه آنهایی که بر تعصب و اعتقاد پوچ خود پافشاری میکنند

فدرر:17 گرند 24 مسترز 6 مسترز کاپ جمع 47 ارزش 64
نادال:14 گرند 28 مسترز 0 مسترز کاپ جمع 42 ارزش 56
جوکوویچ:12 گرند 30 مسترز 5 مسترز کاپ جمع 47 ارزش 61.5

نواک فعلا از لحاظ تعداد با فدرر برابره در حالیکه 6 سال جوانتره
از لحاظ ارزش 2.5 پوینت با فدرر اختلاف داره
که احتمالا میتونه همین امسال این فاصله را پر کنه
یک گرند سه مسترز و مسترز کاپ باقیمانده امسال جمعا 6.5 پوینت دارند
نواک با 3 پوینت دیگه میتونه بیاد صدر
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 08-09-2016, 01:35 PM   #42
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.
پیش فرض Re: پاسخ : المپیک ریو 2016 (Rio de Janeiro Olympic Games ) دیدگاهها و تبادل نظر پیرامون مسابقات تنیس

نقل قول:
نوشته اصلی توسط behsen نمایش پست ها
دوست گرامی 18 تقسیم بر 26 میشه 0.692 نه 0.65! این ایراد کوچیک از جانب شماست نه بنده.

درباره ی باقی موارد هم من چندین بار نظرمو روشن گفتم که فدرر بهترین تنیسور تاریخه، امار و حساب کتاب فدرر رو هم من به خوبی حفظم، هیچوقت هم نگفتم 23 تا نیمه نهایی متوالی و 10 فینال متوالی فدرر خوب نیست که بخوایم دربارش بحثی کنیم!

اگر فدرر رکورد نیمه نهایی و فینال متوالی داره نواک رکورددار قهرمانی گرندهای متوالیه
که معلومه کدومش ارزشمندتره
نواک رکورد 6 مسترز در یکسال را داره که هیچکس نداره
بدون شک همین الان نواک رکورددار با ثبات ترین عملکرد در یک بازه ده ساله است
ده ساله که نواک پایان سال رنکی کمتر از 3 نداشته
ممکنه فعلا فدرر بهترین تنیسور تاریخ شمرده بشه
با تکیه بر دو رکورد اصلی و مهمش
که17 گرند اسلم و 302 هفته صدرنشینی رنکینگ باشه
اما اگر کسی بتونه این رکوردها را مال خود کنه اونوقت دیگه اینطور نیست
باید به آینده نگاه کرد
تهدید اصلی برای شکستن این رکوردها نواک هست
که حداقل فرصت حضور در 17 گرند فقط تا 33 سالگی خواهد داشت
الان 211 هفته صدر نشینی داره و تا کمتر از 2 سال دیگه میتونه به 302 برسه

ویرایش توسط مسعود 289 : 08-09-2016 در ساعت 01:47 PM
کاربر زیر از شما مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 08-09-2016, 03:47 PM   #43
rezaomo
Senior Member

آواتار rezaomo

پستها: 364
سپاس: 5,039
در 319 پست 2,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer
پیش فرض پاسخ : المپیک ریو 2016 (Rio de Janeiro Olympic Games ) دیدگاهها و تبادل نظر پیرامون مسابقات تنیس

دوستان چرا اینقدر جرو بحث بیهوده میکنید . برای اینکه بهترین تنیس باز دنیا باشی 2 فاکتور یا بهتر بگم کسب دو فاکتور حیاتی هست .
1- تعداد گرند اسلم ها
2- تعداد هفته های نامبروانی
فعلا جوکویچ در هیچ کدام از این ها به فدرر نرسیده . پس جواب مشخصه . خیر ایشون بهترین تنیس باز تاریخ نیست . اما میشه بهش جایگاه مناسب در بین 5 تنیس باز برتر دنیا را داد . چون واقعا استحقاقشو داره .
نکته بعدی چطور بعضی از دوستان پیش بینی می کنند جوکو می تونه تا سال 2018 رکوردهای فدرر و نامبروانی را بزنه . آدمیزاد از فردای خودش خبر نداره. اگر قرار باشه همون اتفاقی که برای فدرر افتاد و از 2012 به این طرف حتی یک گرند نگرفت . این موضوع خیلی راحت برای جوکو هم می تونه اتفاق بیفته . از ویمبلدون 2012 که فدرر 30 سالش شده بود تا ویمبلدون 2016 دقیقا 15 تا گرند شرکت کرد. که حتی یک گرند هم نگرفت جوکو هم داره می چسبه به 30 سالگی احتمال اینکه بدن افت کنه و رقیبای جدید عرصه رو تنگ کنند خیلی زیاده پس تا
اون زمان که کسی رکوردهای فدرر را نشکسته . فعلا پرچم سوئیس بالاست .
rezaomo آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rezaomo به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-09-2016, 09:52 PM   #44
behsen
Senior Member

آواتار behsen

پستها: 153
سپاس: 257
در 153 پست 1,035 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : Re: پاسخ : المپیک ریو 2016 (Rio de Janeiro Olympic Games ) دیدگاهها و تبادل نظر پیرامون مسابقات تنیس

نقل قول:
نوشته اصلی توسط مسعود 289 نمایش پست ها

اگر فدرر رکورد نیمه نهایی و فینال متوالی داره نواک رکورددار قهرمانی گرندهای متوالیه
که معلومه کدومش ارزشمندتره
نواک رکورد 6 مسترز در یکسال را داره که هیچکس نداره
بدون شک همین الان نواک رکورددار با ثبات ترین عملکرد در یک بازه ده ساله است
ده ساله که نواک پایان سال رنکی کمتر از 3 نداشته
ممکنه فعلا فدرر بهترین تنیسور تاریخ شمرده بشه
با تکیه بر دو رکورد اصلی و مهمش
که17 گرند اسلم و 302 هفته صدرنشینی رنکینگ باشه
اما اگر کسی بتونه این رکوردها را مال خود کنه اونوقت دیگه اینطور نیست
باید به آینده نگاه کرد
تهدید اصلی برای شکستن این رکوردها نواک هست
که حداقل فرصت حضور در 17 گرند فقط تا 33 سالگی خواهد داشت
الان 211 هفته صدر نشینی داره و تا کمتر از 2 سال دیگه میتونه به 302 برسه
صحبت ما هم درباره ی شرایط فعلی و رکوردهای حال حاضر تنیسه نه آینده. قطعا در آینده خیلی چیزا تغییر میکنه. کسی چه میدونه شاید حتی اندی با گرفتن چندتا گرند خودشو به جمع بزرگان تاریخ تنیس برسونه. هر چند که من از سال پیش گفتم رکورد 302 هفته رنک یک رو نواک میشکنه. برای تعداد گرندها هم فعلا باید صبر کرد، عجله ای نیست، ببینیم در آینده چی میشه.
behsen آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-10-2016, 10:17 AM   #45
نشاط
Banned Users

پستها: 87
سپاس: 190
در 66 پست 161 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : المپیک ریو 2016 (Rio de Janeiro Olympic Games ) دیدگاهها و تبادل نظر پیرامون مسابقات تنیس

سرنا ناباورانه حذف شد تا شگفتیهای تنیس المپیک ادامه پیدا کنه موگوروزا هم که حذف شد و الان احتمالا بخت اصلی کسی جز کربر نیست هرچند که در تنیس بانوان همواره شاهد سورپرایزهای بزرگی هستیم
از عجایب تنیس المپیک اینکه امروز نادال بزرگ باید سه تا مسابقه بده! یعنی با یک دست چندتا هندوانه برداشتن ! منطقیه عایا؟نظر شما چیه؟
چقدر لذت بردم از تماشای دوقهرمانی و دو مدال طلای دیگه مایکل فلپس افسانه ای بیست و یک طلا در پنج المپیک البته المپیک آتن ۱۵سالش بوده و طلا نگرفته ولی این بشر فوق العاده است امروز فقط با اختلاف چهارصدم ثانیه نسبت به شناگر ژاپنی مدال طلای دویست متر پروانه را گرفت نیم ساعت بعد هم همراه با تیم آمریکا طلای چهار در دویست متر آزاد را شخصیت بسیار دوست داشتنی هم داره و چقدر محبوب هموطنانش باور کنید من بیشتر از موفقیت ورزشکار ایرانی خوشحال شدم و لذت بردم یک شناگر خانم هم آمریکا داره بنام کیتی لدیکی اونهم تا الان بنظرم سه طلا گرفته واقعا زیباست این ورزش المپیکی امروز روزیه که با حسرت بیشتری میگم کاش من یک آمریکایی بودم!
نشاط آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی نشاط به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-10-2016, 10:36 AM   #46
نشاط
Banned Users

پستها: 87
سپاس: 190
در 66 پست 161 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : Re: پاسخ : المپیک ریو 2016 (Rio de Janeiro Olympic Games ) دیدگاهها و تبادل نظر پیرامون مسابقات تنیس

نقل قول:
نوشته اصلی توسط behsen نمایش پست ها
صحبت ما هم درباره ی شرایط فعلی و رکوردهای حال حاضر تنیسه نه آینده. قطعا در آینده خیلی چیزا تغییر میکنه. کسی چه میدونه شاید حتی اندی با گرفتن چندتا گرند خودشو به جمع بزرگان تاریخ تنیس برسونه. هر چند که من از سال پیش گفتم رکورد 302 هفته رنک یک رو نواک میشکنه. برای تعداد گرندها هم فعلا باید صبر کرد، عجله ای نیست، ببینیم در آینده چی میشه.
با شما کاملا هم نظرم و همین طور دوست دیگه rezaomo
واقعا افت و آسیب دیدگی خبر نمیکنه و سراغ همه میاد ضمن اینکه جوکو هم به میانسالی رسیده در تنیس. البته من نظرم اینه جوکو اگر دچار مصدومیت نشه حداقل تا دوسال دیگه میتونه در همین حد و اندازه مدعی باشه و این به این معناست که قریب به یقین به رکورد هفته ها میرسه و ازش عبور میکنه اما رسیدن به رکورد گرنداسلمهای فدرر واقعا کار آسانی نیست در تنیس مدرن امروز حتی بردن مسترز هم آرزوییه که برای خیلی از تنیسورهای معروف یک آرزوی محال شده نقش شگفتیها داره روز بروز پررنگ تر میشه چیزی که هست عملکرد فوق العاده و مافوق تصور جوکو در دوسه سال اخیر طرفدارانش را بدعادت کرده و انتظار دارند همه چی را درو کنه اما نظر من اینه که جوکو فقط در صورتی شانس رسیدن به هفده گرند را خواهد داشت که از پنج گرند بعدی به سه یا حداقل دوتای اون برسه اگر تا پایان ۲۰۱۷به ۱۵گرند اسلم رسید من مطمئن میشم رکورد را خواهد شکوند اما شکستن رکورد هفته ها را من از همین الان راجع بهش شک ندارم باری همانطور که دوستمون اشاره کرد جوکو حتی اگر در همین جای فعلی متوقف بشه اونقدر کارنامه اش در ده سال گذشته درخشان و پرباره که اگر نگیم داخل دایره پنج تنیسور برتر تاریخه حداقل بین ده نفر برتر هست
نشاط آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی نشاط به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-10-2016, 11:23 AM   #47
behsen
Senior Member

آواتار behsen

پستها: 153
سپاس: 257
در 153 پست 1,035 بار سپاسگزاری شده

این وسط یه پرانتزم باز کنیم یه گذری بزنیم به سایر رویداد های المپیک و اشاره ای کنیم به مرد افسانه ای تاریخ المپیک

فلپس با کساب 2 طلای 200 متر پروانه و 4 در 200 متر کرال سینه تیمی به رکورد عجیب غریب 21 طلا در مسابقات المپیک رسید. نکته جالب اینه که در طول تاریخ المپیک از سال 1896 تا حالا فقط چیزی حدود 35 کشور از اون بیشتر طلا کسب کردند و حدود 170 کشور کمتر! جالبه بدونید کل کاروان کشور ما از ابتدا تا کنون فقط 15 طلا کسب کرده.

فلپس همچنین مسن ترین شناگر تاریخ المپیکه که تونسته توی مسابقات انفرادی طلا کسب کنه.

ضمن اینکه هنوز 3 رقابت دیگه هست که فلپس توش شرکت میکنه و توی هر 3 هم شانس خوبی داره. 100 متر پروانه که 3 طلای المپیک 04 08 12 در این رشته مال خودش بوده. 200 متر مختلط انفرادی که اتفاقا طلای 3 المپیک قبلی این ماده رو هم داره. و یه 4 در 100 متر مختلط تیمی هم هست که فکر میکنم با ناتان آدریان و رایان لاکت و رایان مرفی توش شرکت میکنن و شنای پروانش به عهده ی فلپسه. هر چند توی دو تا رقابت انفرادی رقبای سختی داره و اگه یه طلا هم بگیره کار بزرگیه. البته اگه کاملا آماده باشه و کمی شانس هم داشته باشه کسب 3 طلای دیگه براش اصلا دور از دسترس نیست.

گونه ای جدید از دوزیستان که در آمریکا کشف شده، ماهی انسان نما
وضع یه جوری شده که اگه بپرسن فلپس چندتا طلا گرفته باید بگی الان؟ یا الان؟

دو نفر دیگه هم هستند که توی این المپیک درخشان ظاهر شدن. یکی کیتی لدکی که کاملا انتظارش میرفت. شناگر استثنایی کرال سینه که المپیک قبلی توی 15 سالگی قهرمان 800 متر کرال سینه شد. امسال تا اینجا کرال سینه 200 متر و 400 متر رو برده و طلای 800 متر رو هم قطعا میبره. همچنین 4 در 200 متر تیمی رو هم به احتمال خیلی زیاد قهرمان میشن و میتونه 4 طلا دشت کنه، یه نقره ی تیمی هم همون روز اول بردن. با توجه به سنی که داره احتمالا این درخششو توی المپیک بعدی هم تکرار میکنه و یه فوق ستاره ی دیگه میشه برای ورزش آمریکا.

نفر بعدی که با عملکردش خیلیها رو شگفت زده کرده کاتینکا هوسزو شناگر مجارستانیه که 3 طلای فوق العاده با ارزش برای کشورش کسب کرده و یه رکورد جهانم شکسته. اونم در حالیکه در 2 المپیک قبلی موفق به کسب هیچ مدالی نشده بود و تا قبل از این بیشتر افتخاراتش تو مسابقات قهرمانی جهان شنا بود. ضمن اینکه هنوز یه ماده دیگه از رقابتش باقی مونده و اگه بتونه توی اون مسابقه ینی 200 متر کرال پشت هم طلا بگیره به جرئت بزرگترین پدیده ی المپیک 2016 خواهد بود.

ویرایش توسط behsen : 08-10-2016 در ساعت 11:44 AM
behsen آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-10-2016, 01:41 PM   #48
omidd
Senior Member

آواتار omidd

پستها: 148
سپاس: 2,356
در 146 پست 1,594 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: استاد راجر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Nima88 نمایش پست ها
من اساسا از بیخ و بن با این قضیه مشکل در مورد جنس مدال المپیک.
ما در مورد کاروان ورزشی اسپانبا و یا سوئیس صحبت نمیکنیم که بگیم انفرادی یه طلا ، دوبل یه طلا و هیچ فرقی نداره.
داریم در مورد ورزش تنیس صحبت میکنیم که هممون میدونیم فرق انفرادی و دوبل
بنظرت احترام میزارم نیما جان وقتی کسی حودشو بخواب میزنه هر کاری کنه قبول نمیکنه که نمیکنه دوستان حرف مرد افسانه ای تاریخ المپیکو زدن مایکل فلپس در شنا نزدیک به 10 مدال از این 24 که گرفته از نتیجه تیمی بود و کسی نمیگه چندتا انفرادی داره چند تا تیمی اوسین بولت کسی نمیگه چندتا طلای انفرادی داره چند تا طلای تیمی بنظرم درست که ارزش انفرادی بیشتر و بیشتر میچسبه اما خدایش انصافم خوب چیزی در المپیک فقط مدال مهم و بعدش جنس مدالش.
باز اگه بگین طلای انفرادی نداره خب نقرشو داره و طلای المپیکم داره حالا همچنان از بن مشکل دارین باشه طلای المپیک نداره چرا چون که نادال دار!!!!!!
راجبع شنا باید دست مریزاد گفت به مایکل فلپس بسیار لذت بردم فینال 200 متر پروانش که 6 صبح بود بی نهایت پرهیجان بود و منو دقیقا یاد همین ماده در المپیک لندن انداخت که در حالی که فلپس پیش بود در انتهای با ی اشتباه کوچیک در حرکت دستاش و میلی متری طلاش تبدیل به نقره شد اگه اشتباه نکنم همون شناگر افریقایی که چهارم شد 4سال پیش اول شد و امروزدقیقا یجورایی جبران اون نتیجه رو کرد و البته 3ماده دیگه شانس داره اگه فیزیکی دچار مشکل نشه بنظر دو طلا بگیره از سه تا ولی میدونم که این شناگر ی اعجوبه خالص و امیدوارم به 5طلای این المپیک با 23 طلا و 2 نقره و 2 برنز پایانی پر افتخارتر داشته باشه.
عجیب که از 2000 سیدنی که 15 سالش بود تا الان در تمام ماده هایی که شرکت کرده بود فقط تو دو تاش مدال نگرفت که یکیش همون 15 سالگی که فقط در ی ماده پروانه 5شد و المپیک قبل هم تیمی 4 شد امار از ذهن خارج سیری ناپذیر و البته بسیار دوس داشتنی و فراموش نشدنی در تاریخ...
از تنیس رفتیم رو شنا.
از دوستان کمکی میخواستم من دیروز شبکه های استانیم و شبکه های 1 تا 5 و ورزشم به یکباره سیگنالش پرید و درستم نشد رو بدر سرچ کردم پیدا نشد نمیدونم چطوری بیارمشون شدیدا به کمک نیاز دارم پاور عزیز فعلا جوابمو نداده کسی اگه میدونه لطف کنه ممنون میشم.
با سپاس
omidd آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی omidd به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-10-2016, 02:28 PM   #49
farhad20
Member

آواتار farhad20

پستها: 74
سپاس: 169
در 55 پست 219 بار سپاسگزاری شده

وقتی دوستان غیر از تنیس راجع به بقیه مسایل بحث میکنید منطقی هستید و بحث ها زیبا اما به تنیس که میرسید گاهی بحث ها از سر تعصب میشه چرا بجای خراب کردن حریف توانایی های بازیکن مورد علاقه مون رو نگیم.البته نصیحت نمیکنم هر طور راحتید.اما....چرا از اندی بی ادبصحبتی نیست.ظاهرا تنیس در راجر نادال و نوواک خلاصه شده .
farhad20 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما farhad20 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 08-11-2016, 07:03 AM   #50
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پیش فرض Re: المپیک ریو 2016 (Rio de Janeiro Olympic Games ) دیدگاهها و تبادل نظر پیرامون مسابقات تنیس

ریزش باران و تعویق مسابقات نتیجه اش فشرده شدن رقابتهاست
نادال در سه جبهه کار سختی داره
سینسی هم سه چهار روز دیگه شروع میشه
نواک به توصیه دکترش کنار کشید
در غیاب نواک و راج خیلیها شانس دارند
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)