بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-12-2013, 07:38 AM   #1
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

پستها: 10,227
سپاس: 35,479
در 11,020 پست 99,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bryan Bros. ✔Sanaz Marand, Hingis, Evert, Black, Huber, Safina, Minella, Robson, Tsurenko, Bencic, Halep, Muguruza, Wozniacki, Siniakova, Diatchenko, Townsend, Gajdosova, Siegemund Pavlyuchenkova, Jovanovski, Gasparyan, Azarenka, Sharapova, Kirilenko, Rodionova, Lisicki, Shvedova, Goerges, Bacsinszky, Keys, Petkovic, Voegele, Rogers, Myskina, Svitolina, Makarova, Stosur, Mertens, Brengle, Strycova, Beck, Mattek, Falconi, Davis, Riske, Bertens, Dellacqua, Broady, Erakovic, J. Rae ✔Bahrami, N
Exclamation نادال در اولین تجربه پس از 7 ماه دوری: پاهایم هنوز قدرت کافی ندارند، سرعت واکنشم کم است

نادال در اولین تجربه بازگشت به میادین پس از 7 ماه دوری:

پاهایم هنوز قدرت کافی ندارند / سرعت واکنشم کم است

رافائل نادال تنیس باز مشهور اسپانیایی و برنده یازده عنوان گرند اسلم که اکنون در رده پنجم رده بندی جهانی به سر می‌برد، هفته گذشته پس از هفت ماه مصدومیت برای اولین بار به مسابقات تنیس بازگشته بود و پس از شکست در اوپن شیلی مقابل «هوراسیو زبایوس» بازیکن هفتاد و سوم جهان اظهار داشت که پاهایش هنوز قدرت و انرژی لازم را برای بازی ندارد.

روزنامه ورزشی ˈمارکاˈ چاپ مادرید نوشت: نادال در حالی‌ روز یکشنبه به وقت شیلی - بامداد دوشنبه به وقت تهران - در مسابقات اوپن شیلی در شهر ˈوینیا دل مارˈ در 120 کیلومتری سانتیاگو پایتخت این کشور امریکای جنوبی شکست خورد که هفت ماه از ماه ژوئن - خرداد گذشته، از میادین تنیس دور بوده است.

نادال هفت ماه پیش در مرحله دوم بازی‌‌های گرند اسلم ویمبلدون بریتانیا در مقابل ˈلوکاس روسولˈ تنیس باز چک شکست خورد و از همان زمان تاکنون در حال درمان مشکل تاندینیت زانوی خود بوده است. او که قرار بود پرچمدار کاروان ورزشی اسپانیا در المپیک لندن باشد، در طول مدت مصدومیت مسابقات بسیار مهمی‌ از جمله بازی‌های المپیک لندن ، مسابقات اوپن آمریکا، مسترزهای 1000 امتیازی و بازی فینال جام دیویس مقابل جمهوری چک را از دست داد.

مسابقات اوپن شیلی اولین تورنمنت نادال از سه مسابقه‌ای بود که وی قصد شرکت در آن در آمریکای لاتین را دارد. نادال این بازیها را با پیروزی بر ˈفدریکو دلبونیسˈ آرژانتینی آغاز کرد و پس از آن با غلبه بر ˈدانیل خیمنو تراورˈ هموطن اسپانیایی اش و ˈژرمی شاردیˈ فرانسوی به روند پیروزی خود ادامه داد اما در فینال مسابقات که مدت سه ساعت بطول انجامید، نتوانست مقابل هوراسیو زبایوس آرژانتینی دوام بیاورد و به پیروزی برسد.

زبایوس پس از پیروزی بر نادال گفت:ˈمن پیش از مسابقه، به گناهان خود اعتراف کردم و خدا مرا بخشیدˈ، اما نادال اظهار داشت:ˈهنوز کمبود سرعت واکنش، کمبود انرژی و کمبود قدرت بخصوص در پاهایم دارم.ˈ

مارکا نوشت: تنیس ، ورزش عجیبی‌ است زیرا در حالی‌ که در مرحله نیمه نهایی ، نادال توانسته بود ژرمی شاردی، نفر بیست و ششم جهان را در کمتر از یک ساعت شکست دهد، قادر نبود زبایوس را که در رده هفتاد و سوم تنیس در جهان قرار دارد، مغلوب کند. نادال از اینکه به او باخت، دلخور بود. نادال دقایقی پس از این باخت، در فینال دوبل مسابقات تنیس شیلی که یار او، ˈخوان موناکوˈ تنیس باز آرژانتینی بود نیز در مقابل ˈپائولو لورنزیˈ و ˈپوتیتو استاراچهˈ تنیس بازان ایتالیایی شکست خوردند.

بر اساس گزارش ایرنا، نادال در پایان مسابقات اوپن شیلی از همه کسانی‌ که او را تشویق و حمایت کرده اند، قدردانی کرد و گفت:ˈبدون شک ،هفته‌ای که گذشت یکی‌ از زیبا‌ترین هفته‌ها در ماههای اخیر برای من بود زیرا مدتی‌ بود چنین احساس خوبی‌ را نداشتم. من هر چند بازی را باختم اما شرکت در مسابقات تنیس پس از ماه‌ها مصدومیت یک پیروزی برای من است.ˈ

وی افزود: ˈیک هفته قبل نمی‌‌دانستم که بدنم و زانوی من در طول مسابقه چگونه جواب می‌‌دهند اما مشاهده شد که تا حدی می‌‌توانم به بازی بپردازم. باید اعتراف کنم برخی‌ روزها از نظر جسمانی‌ بهترم و برخی‌ روزها نیز وضعیت خوبی‌ ندارم و این امر در عملکرد من تاثیر دارد.ˈ

تنیس باز اسپانیایی در مورد دلایل شکستش گفت: هنوز سرعت واکنشم کم است، در برابر برگشت دادن توپ سرویس بازیکنانی همچون هوراسیو هنوز انرژی کافی‌ را ندارم و برای دور کردن هر چه بیشتر توپ‌ها در ضرباتم با کمبود قدرت مواجه هستم. من همه این عناصر مهم را که باعث می‌‌شود به خود اطمینان داشته باشم، هنوز کم دارم.ˈ

نادال تصریح کرد: هرچند عکسبرداری‌های پزشکی می‌‌گوید زانوی من بسیار خوب است اما هنوز مشکل دارم ولی با پذیرش همه پیچیدگی‌‌ها و مشکلات می خواهم بسوی جلو حرکت کنم.

PowerVu آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
26 کاربر زیر از شما کاربر گرامی PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)