بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-01-2014, 11:30 AM   #1151
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova
پیش فرض پاسخ : مشاوره در مورد انتخاب راکت تنیس

1.من ی بررسی دیگه کردم و دیدم راکت های ماری و جوکو رو طبق گفته خودت کنترلی هستند چون از سطح قدرت کمی برخوردارند اما من قبلا تستشون کردم و خیلی پاور تر هستند نسبت ب راکت شارا در صورتی ک راکت شارا سطح قدرتش medium هستش پس باید قدرتی تر باشه اما من فشار بیشتری وارد میکنم هنگام ضربه تا در مقابل راکت جوکو و ماری ک فشار کمی واسه ضربه لازم بود.
2.توی سایت ور هویس ی قسمت داره ک افراد راکت رو تست میکنن و با اینکه راکت فرر و جوکو power level & strung style &swing speed یکی هستش اما اون تست کننده ها راکت جوکو رو قدرتی تر دیدن.
3.راکت سرنا ویلیامز این 3 گزینش با راکت شاراپووا یکیه اما من وقتی راکت ویلیامز رو تست میکردم میدیدم ک خیلی قدرتی تر از راکت شاراپووا هستش.
4.در مثال من با راکت جوکو یا ماری اگه شدت فشارم ب توپ زیاد بود امکان داشت توپم بیرون بره اما با راکت شارا انگار هر بیشتر زور میزنی اصلا توپت را نمیره(منظورم اینه ک باید فشار زیادی نسبت ب این دو نوع راکت وارد کنی)در صورتی ک راکت شارا باید پاور تر باشه!!!!!!!!!!!
5.ی سوال ک زیاد ربطی ب این بحث نداره : فرض کن شخصی 5 سال با راکت بابولات بازی کرده با ی سبک بازی خاصی ک داره حالا اگه این شخص بخواهد مثلا راکت ویلسون استفاده کنه (با همون سبک بازی) از این ب بعد الزاما باید راکت ویلسونی رو انتخواب کنه ک مشخصاتش با راکت بابولات قبلیش یکی باشه یا اینکه لزومی نداره(اخه اکثر راکت هایی ک مشخصاتشونو دیدم روی کاغذ نزدیک بهم هستند ی جورایی اما در واقعیت مطمین نیسم.)
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-01-2014, 12:38 PM   #1152
ehsann
Senior Member

آواتار ehsann

پستها: 113
سپاس: 375
در 75 پست 364 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافائل نادال
پیش فرض Re: مشاوره در مورد انتخاب راکت تنیس

واقعا از پاسخ های کامل و شفافتون ممنونم.
دقیقا همین وزن سویینگ زیاد اذیتم میکرد.همیشه حس میکردم خیلی کمتر از قدرت دستهام میتونم واسه ضربه زدن قدرت تولید کنم.
هم واسه راکت قبلیم هم این راکت alu power استفاده میکنم.
ehsann آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما ehsann به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-02-2014, 12:56 PM   #1153
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط miladroozbeh نمایش پست ها
1.من ی بررسی دیگه کردم و دیدم راکت های ماری و جوکو رو طبق گفته خودت کنترلی هستند چون از سطح قدرت کمی برخوردارند اما من قبلا تستشون کردم و خیلی پاور تر هستند نسبت ب راکت شارا در صورتی ک راکت شارا سطح قدرتش medium هستش پس باید قدرتی تر باشه اما من فشار بیشتری وارد میکنم هنگام ضربه تا در مقابل راکت جوکو و ماری ک فشار کمی واسه ضربه لازم بود.
نقل قول:
12.توی سایت ور هویس ی قسمت داره ک افراد راکت رو تست میکنن و با اینکه راکت فرر و جوکو power level & strung style &swing speed یکی هستش اما اون تست کننده ها راکت جوکو رو قدرتی تر دیدن.

میلاد جان
در پاسخ به اون دو پرسش بالایی باید خدمتت عرض کنم که اون تفاوتی که تو حس کرذی، تفاوت در وزن سویینگ راکت هستش و هر چقدر وزن سویینگ یه راکت بیشتر باشه، سویینگش انرژی بیشتری می خواد اما در عوض قدرت بالاتری بهت می ده. در راکت های کنترلی نکته ای که باید بهش توجه داشت همین وزن سویینگ هستش که یکی از ملاک های اصلی تفاوت بین راکت ها هستش و این وزن سویینگ با اینکه یحث پیچیده ای نیست، ممکنه باعث سردرگمی بشه. توی همین تاپیک چند وقت پیش با یکی از دوستان درباره اش بحث شد که می تونی توی این صفحه و صفحه ی بعد بخونیش:
http://tennistalkers.com/showthread.php?t=1761&page=99

مخصوصاً پست های 982 و 991 به طور تخصصی در مورد وزن سویینگ هستن.

نقل قول:
13.راکت سرنا ویلیامز این 3 گزینش با راکت شاراپووا یکیه اما من وقتی راکت ویلیامز رو تست میکردم میدیدم ک خیلی قدرتی تر از راکت شاراپووا هستش.
راکت سرنا به خاطر اندازه ی سر بزرگترش می تونه قدرتی تر باشه. اما وقتی شما راکت رو تست می کنی باید یادت باشه که شرایط اون لحظه تاثیر زیادی بر نتیجه ی تست کردنت دارن، مثل تنشن زه یا دمای هوا و ... . در اینجور مواقع من بیشتر به ریویوهای راکت تست کن های حرفه ای خود سایت تنیس ویرهاوس اعتماد می کنم تا قضاوت های شخصی. توی نمودار پایین صفحه از نظر اون تست کننده ها قدرت هر دو راکت تقریباً یه اندازه اس:

http://www.tennis-warehouse.com/revi...IMPreview.html

http://www.tennis-warehouse.com/revi...104review.html

نقل قول:
14.در مثال من با راکت جوکو یا ماری اگه شدت فشارم ب توپ زیاد بود امکان داشت توپم بیرون بره اما با راکت شارا انگار هر بیشتر زور میزنی اصلا توپت را نمیره(منظورم اینه ک باید فشار زیادی نسبت ب این دو نوع راکت وارد کنی)در صورتی ک راکت شارا باید پاور تر باشه!!!!!!!!!!!
این هم باز به همون تفاوت وزن سویینگ مربوط می شه.

نقل قول:
15.ی سوال ک زیاد ربطی ب این بحث نداره : فرض کن شخصی 5 سال با راکت بابولات بازی کرده با ی سبک بازی خاصی ک داره حالا اگه این شخص بخواهد مثلا راکت ویلسون استفاده کنه (با همون سبک بازی) از این ب بعد الزاما باید راکت ویلسونی رو انتخواب کنه ک مشخصاتش با راکت بابولات قبلیش یکی باشه یا اینکه لزومی نداره(اخه اکثر راکت هایی ک مشخصاتشونو دیدم روی کاغذ نزدیک بهم هستند ی جورایی اما در واقعیت مطمین نیسم.)
در مورد این سوال آخرت هم باید بگم که الزامی برای هیچ کاری وجود نداره و بیشتر بحث سلیقه اس تا التزام. اما کاری که بیشتر آدم ها انجام می دن اینه که سراغ راکتی می رن که به راکت فعلیشون و سبک بازیشون شبیه تر باشه تا مجبور نشن مهارت هایی رو که در طول سال ها به دست آوردن تغییر بدن.

mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-03-2014, 12:15 AM   #1154
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

یکم گیج شدم.ببین ی نفر مثل ماری چون حرفه یی هست میاد از راکتی استفاده میکنه ک کنترلی باشه پس سطح قدرت راکت رو low میگیره ولی وزن سوینگ راکتش چرا زیاد در نظر میگیرن ک هنگام ضربه پاور باشه؟اگه راکت کنترلی بخواد خب اینم کم بگیرن دیگه!حالا راکت شارا برعکس شده.اول از راکت کمی قدرت خواستن پس سطح قدرت شدهl-m و حالا ک قدرت بیشتر خواسته پس چرا وزن سویینگ اینقد کم شده که باعث بشه توپ فلت نره؟....اینجا جنوبیا ی اصطلاح دارن میگن:تو هم بیریزوهه... . اصلا راکت شارا جز چ نوعی هست؟یعنی پاور کنترل یا پاور اسپین ....؟
قدیمی 06-03-2014, 10:32 AM   #1155
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
یکم گیج شدم.ببین ی نفر مثل ماری چون حرفه یی هست میاد از راکتی استفاده میکنه ک کنترلی باشه پس سطح قدرت راکت رو low میگیره ولی وزن سوینگ راکتش چرا زیاد در نظر میگیرن ک هنگام ضربه پاور باشه؟اگه راکت کنترلی بخواد خب اینم کم بگیرن دیگه!حالا راکت شارا برعکس شده.اول از راکت کمی قدرت خواستن پس سطح قدرت شدهl-m و حالا ک قدرت بیشتر خواسته پس چرا وزن سویینگ اینقد کم شده که باعث بشه توپ فلت نره؟....اینجا جنوبیا ی اصطلاح دارن میگن:تو هم بیریزوهه... . اصلا راکت شارا جز چ نوعی هست؟یعنی پاور کنترل یا پاور اسپین ....؟
میلاد جان، همونطور که گفتم بحث وزن سویینگ می تونه یه کم گیج کننده باشه. به همین خاطر برای روشن تر شدن بحث سعی می کنم تا جایی که می شه توضیح بدم تا شاید این بار بهتر متوجه بشی.
قبل از هرچیز یادت باشه که راکت قدرتی راکتی هستش که نمی تونه باهاش سویینگ کامل داشته باشی چون توپ رو مطمئناً بیرون می فرسته. سویینگ کامل هم به کنترل بهتر ضربه کمک می کنه به همین خاطر بازیکن های حرفه ای که می تونن قدرت ضربه هاشون رو تولید کنن نیاز دارن که سویینگ کامل داشته باشن که توپ رو هر جایی که خواستن بفرستن نه اینکه قدرت راکتشون به قدری زیاد باشه که نشه کنترلش کرد.

یه نکته ی دیگه رو هم که توی بحث سویینگ باید بهش دقت کنی همون Plow Through هستش که مستقیماً به وزن سویینگ مربوط می شه و یکی از دلایلی که باعث می شه بازیکن های حرفه ای وزن سویینگ بالاتر رو ترجیح بدن همینه. اگه به برخورد توپ و راکت به عنوان یه تصادف نگاه کنی، هرچقدر که وزن سویینگ بالاتر باشه Plow Through هم افزایش پیدا می کنه و تاثیر ضرب توپ روی راکت کمتر می شه و هر چقدر وزن سویینگ راکت بیشتر باشه می تونه تاثیر ضرب توپ رو کمتر کنه و تاثیر خودش رو بر توپ اضافه کنه. برای بازیکن های حرفه ای که اکثراً ضربه های قدرتی حریف هاشون را باید ریترن کنن، این وزن سویینگ و Plow Through اهمیت زیادی پیدا می کنه و عملکرد راکت ثبات (Stability) بیشتری پیدا می کنه. پس وزن سویینگ بالا در عین بالا بردن قدرت به افزایش کنترل هم کمک می کنه و به همین دلیله که وزن سویینگ راکت ماری زیادتره.

اما همونطورکه گفتم وزن سویینگ بالا Maneuverability یا همون قدرت مانور راکت رو پایین تر میاره و همچنین برای طولانی مدت بازی کردن با راکتی که وزن سویینگ بالا به شونه آسیب می رسونه. به همین خاطر بعضی از بازیکن های حرفه ای ترجیح می دن با راکتی که وزن سویینگ کمتری داره بازی کنن و برای اینکه توازن و قدرت ضربه هاشون رو حفظ کنن از راکتی استفاده می کنن که مجموعه ی ویژگی هاش باعث بشه که قدرت راکت در حد low-medium باشه. در این راکت ها (که یکی از اون ها همون راکت شاراپواست که گفتی) ثبات (Stability) پایین میاد ولی در عوض توانایی مانور بالاتر می ره،
پس در واقع اتفاقی که اینجا میوفته اینه که بازیکن های حرفه ای بر اساس سبک بازیشون بین توانایی مانور و ثبات مجبور می شن یکی رو انتخاب کنن. اگه دنبال ثبات باشن راکتی با وزن سویینگ بالا انتخاب می کنن (یا اینکه با اضافه کردن سرب به سر راکت وزن سویینگش رو افزایش می دن) و اگه دنبال توانایی مانور باشن به دنبال راکتی می رن که وزن سویینگش کمتر باشه.

معنی اون اصطلاح جنوبی رو هم نفهمیدم. منظورت اینکه که قروقاطیه؟

ویرایش توسط mspayam : 06-03-2014 در ساعت 01:40 PM
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-03-2014, 10:56 AM   #1156
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

الان فک کنم بهتر متوجه شدم،و یه بحثی ک واسه خودم پیش میاد اینه که تا الان با راکتی بازی کردم ک میشه باهاش مانور بیشتری داد و وزن سوینگ کمش روی بدنم یا زمانی که مسابقاتم زیاد طول میکشید فشار و خستگی احساس نمیکردم و سبک بازی هجومی و شات زدن و میل به وینر دارم،ی جورایی مثل سبک بازی شارا شاید،اما یعنی این جور راکت ها بدرد من میخورن؟با اینکه با راکت های دیگه با وزن سوینگ بالا ک ب افزایش کنترل کمک میکنه ب مدت طولانی بازی نکردم!!!!!!
آره اون اصطلاح همین معنی رو میده.
بازم مرسی ک کامل توضیح دادی.
قدیمی 06-03-2014, 01:46 PM   #1157
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

میلاد جان، خوشحالم که حالا بهتر متوجه شدی. اینکه اون راکتت از اول به درد سبک بازیت می خورده یه نه یه بحثیه که دیگه مشمول زمان شده و نمی شه عوضش کرد. ولی در حال حاضر من بهت پیشنهاد می کنم که به جای تغییر راکت، زه و تنشن زهت رو عوض کنی و اینقدر باهاشون آزمایش و خطا داشته باشی که بهترین زه و بهترین تنشن برای زهت رو پیدا کنی.
از طرف دیگه همونطور که قبلاً هم بهت گفته بودم می تونی با اضافه کردن سرب به سر راکتت وزن سویینگش رو بالا ببری و ببینی از نتیجه ی کار راضی هستی یا نه. اگه خوشت نیومد می تونی اون نوارهای سربی رو بکنی، اما فکر کنم جای چسبشون بعد از کنده شدن روی راکت جا بندازه.
کاربر زیر از شما mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-11-2014, 07:10 PM   #1158
sinakermany
Junior Member

پستها: 11
سپاس: 6
در 1 پست 2 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فقط ماری و جوکوویچ

سلام,من راکت head radical mp با ورزن 295 دارم .بنظر شما چه نوع راکتی,بنظر من خیلی کنترلی من میخوام پاورشو ببرم بالا بنظرتون اگه زه نازک بندازم با تنشن پایین ببندم پاورش بالا میره و تاثیری داره؟لطفا کمکم کنید,

sinakermany آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-11-2014, 07:44 PM   #1159
sinakermany
Junior Member

پستها: 11
سپاس: 6
در 1 پست 2 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فقط ماری و جوکوویچ

چند راکت پاور برای بازی آخر زمین و وینرو قدرت و شتاب زیاد معرفی کنید؟
sinakermany آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-12-2014, 08:52 AM   #1160
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط sinakermany نمایش پست ها
سلام,من راکت head radical mp با ورزن 295 دارم .بنظر شما چه نوع راکتی,بنظر من خیلی کنترلی من میخوام پاورشو ببرم بالا بنظرتون اگه زه نازک بندازم با تنشن پایین ببندم پاورش بالا میره و تاثیری داره؟لطفا کمکم کنید,

نقل قول:
نوشته اصلی توسط sinakermany نمایش پست ها
چند راکت پاور برای بازی آخر زمین و وینرو قدرت و شتاب زیاد معرفی کنید؟
دوست عزیز
لطفاً اسم کامل راکتتون رو بنویسین تا بهتر بشه در موردش نظر داد. راکت Head Radical MP تا حالا آپدیت های متعددی داشته و برخی از ویژگی هاش عوض شدن. ولی همونوطر که خودتون هم اشاره کردین این سری راکت ها، راکت های کنترلی هستن و بهترین راه برای افزایش قدرتشون داشتن سویینگ بزرگ و کامله. زه نازک و تنشن پایین هم تاثیر داره. همچنین اگه از زه های پلی استری استفاده می کنید، بهتره به جای اون ها از زه های نایلونی استفاده کنین.

راکت های پاور هم معمولاً راکت های مبتدی ها هستن و اگه سطحتون متوسط یا بالاتر هستش من استفاده از این راکت ها رو بهتون توصیه نمی کنم. چون نکته ی مهم کنترل قدرت هست، نه قدرت به تنهایی. اگه دوست دارین ضربه های فلت بزنین که قدرت و شتاب زیادی داشته باشن من توصیه می کنم روی زمان بندی و مهمتر از اون انداختن وزنتون پشت ضربه که ازش به عنوان loading یاد می شه استفاده کنید. مثلاً برای زدن یه بکهند فلت (اگه راست دست هستین) بهتره که وزنتون رو روی پای راستتون بندازین تا وقتی به فالو ترو رسیدین تعادلتون رو از دست بدین و مجبور بشین که پای چپتون رو برای حفظ تعادلتون جلو بیارین.

اگه این چیزهایی رو که من گفتم از قبل می دونستین و به کار می بردین که هیچی، اما اگه این مطالب واستون تازگی دارن بد نیست که چند جلسه پیش یه مربی برین و بگین که می خواین روی ضربه های فلت کار کنین، چون راکتی وجود نداره که به طور خودکار شتاب و قدرت ضربه هاتون رو به قدری زیاد کنه که بتونین مرتب وینر بزنین و خطای غیرعمد هم ندین.
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 7 نفر (0 عضو و 7 مهمان)