بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2011 > تورنمنتهای مردان > مسترز مادرید (Mutua Madrileña Madrid Open)

مسترز مادرید (Mutua Madrileña Madrid Open)

12-18 اردیبهشت - مادرید، اسپانیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-09-2011, 07:34 AM   #311
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

پستها: 10,227
سپاس: 35,479
در 11,020 پست 99,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bryan Bros. ✔Sanaz Marand, Hingis, Evert, Black, Huber, Safina, Minella, Robson, Tsurenko, Bencic, Halep, Muguruza, Wozniacki, Siniakova, Diatchenko, Townsend, Gajdosova, Siegemund Pavlyuchenkova, Jovanovski, Gasparyan, Azarenka, Sharapova, Kirilenko, Rodionova, Lisicki, Shvedova, Goerges, Bacsinszky, Keys, Petkovic, Voegele, Rogers, Myskina, Svitolina, Makarova, Stosur, Mertens, Brengle, Strycova, Beck, Mattek, Falconi, Davis, Riske, Bertens, Dellacqua, Broady, Erakovic, J. Rae ✔Bahrami, N

اول جا داره قهرمانی مجدد دو ستاره ی بی بدیل دوبـل، یعنی باب و مایک برایان، برادران دوقلوی امریکایی رو تبریک عرض کنم که در کل تاریخ مسابقات تنیس تک بوده و هستند و دیشب 71ـُمین عنوان قهرمانیشون رو در مسترز مادرید جشن گرفتند! Well Done مثل همیشه عااااااالی بودین! حیف که بازی های زیباتون رو این شبکه های تلویزیونی اسکروچ پخش نمی کنند تا همه مهارت های فوق العاده ی لب تور و تصمیم گیری های شما در کسری از ثانیه رو در بازی ها ببینند! این ننگ بر پیشانی ATP برای ابد خواهد موند که حتی "مسابقه ی فینال" مسترزهای 1000 امتیازی با حضور تاریخ سازترین زوج تنیس باز دوبل جهان رو، نه به صورت مستقیم، و نه با تاخیر، در هیچ جای اروپا پخش نمی کنه!! ننگ ابدی بر شما تلویزیون هایی که برنامه ای هم برای پخش ندارین و Info Card روی صفحاتتون هست (مثل اسکای ایتالیا)، اما برای دوبل که چند سالی می شه تیم های فوق العاده قوی با بازی های تماشایی در اون حضور دارند، خصاصت به خرج میدین!

- - -

و از اون سمت هم، قهرمانی نواک جوکوویچ رو به همه طرفدارانش از جمله آرسام جان و دیگر عزیزان دوست دار این جوان شایسته تبریک عرض می کنم. دیگه رسماً رکورد بردهای پشت سر هم نواک داره واقعاً رویایی و دست نیافتنی می شن! هزار ماشالا به این همه اراده و اعتماد به نفس و پشت کار. دست مریزاد نوله.

اما برای من، باخت بار سوم به نواک، در امسال کابوسی بس وحشتناک بود!

بگذار تا بگریم، چون ابر در بهاران!

شبی که رافا زورش به بازی عالی نواک نچربید، شب تلخی برای من به عنوان دلداده و شیدای ماتادور!

اشکالات بازی رافا اونقدر در این مدت تکرار شدند که دستامون خسته شدند از بس نوشتیم ِشون!

حتی صدای جیسون گزارشگر بازی هم در اومده بود که رافا جان!، وقتی در Backhand Winner با نتیجه 9 بر 1 از نواک عقبی، چرا اصرار به زدن توپ به اون ناحیه برتری جوکوویچ داری؟!!

این اسلحه ی نواک واقعاً کارآمد بوده! من چند وقتی هست که می بینم علاوه بر 2nd Serve، حتی برای 1st Serve حریفان هم آماده ی زدن Service Return Winner هست. این یکی از مشکل ترین ضربات در تنیس هست که اجراش فوق العاده دشواره اما نواک از این حربه هم دیشب برای شکست نادال استفاده کرد.

ضربه های رافا مدتی میشن که اکثراً عمق ندارند و هر تنیسور زبر و زرنگی با این جور بازی کردن، زود شیر می شه که بیاد نزدیک تور و رافا رو تحت فشار بگذاره!

چقدر باید پای تلویزیون حرص بخورم که رافا با چنگ و دندون بازی 4-2 ست اول رو تا 5-5 جبران می کنه، بعد نواک سرویس گیم ش رو Hold می کنه و میشه 6-5 و اون موقع و در حساس ترین دقایق ست اول، رافا سرویس گیم خودش رو با بی دقتی خراب می کنه و 40-0 عقب می افته!!! بعدشم یه لت کورد می شه و نواک ست اول رو می گیره!

به همین راحتی! رافا ستی که براش از جون مایه گذاشت رو تقدیم حریف می کنه! دقیقاً این اتفاق دیروز در ست اول بازی با راجر فدرر هم افتاد!

با سختی و مرارت حریف رو بریک می کنه، بعد موقعی که سرویس گیم خودش رو می خواد بزنه کلکسیونی از UE های (جدیداً از ناحیه فورهند هم بهشون اضافه شدن) و سرویس های ضعیفی که در آمار آخر بازی، مناسب به نظر می آن، اما وقتی اون سرویسها آرام و با Placement به درد نخور! زده بشن، چه فایده ای داره؟ گیریم 100 درصدشون First Serve In باشن!!

رافا جونم خدا می دونه چی تو دلت می گذره اما فکر می کنم دیگه باید رودربایستی رو کنار بگذاری و با عمو تونی یه جلسه جدی صحبت کنی! درسته که عمو از بچگی کمکت کرده تا به این جا رسیدی اما دیگه خیلی بی انصافی می کنه اگر نگذاره مربی بهتری از خودش بیاد و یه روح تازه ای در شیوه ی بازی تو بدمه! عمو تونی تا حدی دانش داره که الان می بینیم! آیا تا ابد می شه و امکان داره که فقط از اندیشه های او در بازیهات استفاده کنی؟!

استراتژی کنترل بازی تو رافای عزیزم، احتیاج به بازنگری داره! امیدوارم 3 بار باخت غیر قابل پذیرش در 3 فینال مسترز به نواک، به حد کافی تلنگر بهت زده باشه که مطمئناً نیاز به تغییر شیوه ی بازی و استخدام مربی جدید داری!

ازت خواهش می کنم به خاطر میلیون ها هوادارت که قلبشون موقع بازیهات از شدت اضطراب و هیجان از جا کنده می شن تا امتیازی رد و بدل بشه، این لطف رو در حق خودت و ما بکن. تو می دونی چقدر دوستت دارم که مثل ابر بهار برات اشک ریختم دیشب؟ هنوز سرم درد می کنه از اون همه گریه! عاشقانه دوسِت دارم رافا جونم. به فکر دل شکسته ی ما هم باش یه خورده، الهی قربونت برم من!

PowerVu آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-09-2011, 07:37 AM   #312
Behnam RF
Senior Member

آواتار Behnam RF

پستها: 1,242
سپاس: 20,231
در 1,236 پست 12,182 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer ,Juan Martin Delpotro,David Ferrer,Mardy Fish ,Mansour Bahrami WTA : Justine Henin-Hardenne,

من هم قهرمانی نوله رو تبریک میگم ،ظاهرا رکورد مکنرو رو داره میشکنه
Behnam RF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
19 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Behnam RF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-09-2011, 08:05 AM   #313
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

پستها: 3,759
سپاس: 22,285
در 3,465 پست 31,086 بار سپاسگزاری شده

اینکه رافا چرا وقتی بکهند حریفاش بهتر از فورهندشون هست، باز هم میزنه به بکهندشون دلایل مختلفی داره. اولا این نیست که ندونه این مسئله رو، مگه میشه ندونه؟ اگه یادتون باشه دیروز آمار سرویس های رافا تو بریک پوینت ها رو نشون داد که مشخص بود رافا بیشتر میرفت سراغ فورهند نواک. حالا چرا تو رالی ها نمیره به نظر من ترس از رالی شدن رو بکهندشه، طبیعیه نواک فورهند آپ د لاین هاش فوق العاده هستند به خصوص اخیرا که خیلی هم بهتر شده. اگه رافا بره رو فورهند به طبع جریان رالی بیشتر میوفته رو بکهندش که این خب بدتره. وقتی هیچ گونه اعتماد به نفسی روی بکهندش نداره مجبوره این کار رو بکنه.
Mohammad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-09-2011, 08:19 AM   #314
Alireza Murray
Murray's Fan

آواتار Alireza Murray

پستها: 1,274
سپاس: 6,455
در 1,271 پست 10,081 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Andy Murray

تبریک به هواداران نواک ششمین قهرمانی پشت سر هم نوش جونتون
عجب بازی کرد نواک یه حال اساسی بهم داد ، من هرچی دیروز سعی کردم ارتفاع توپهای رافا رو حساب کنم نمیتونستم فک کنم به 10 متر می رسید
Alireza Murray آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Alireza Murray به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-09-2011, 09:07 AM   #315
jiji-federer
Senior Member

آواتار jiji-federer

پستها: 198
سپاس: 2,736
در 188 پست 918 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر - جکوویچ - ورداسکو -

یاد یکی از دوستان (نیما)گفت راجر 3بار ورافا 2 به نول باخته...
افشین جان فرمودن اگه 3بار مقابل هم بودن 3 بارو می باخت.......
آخ افشین جون 99% حرفاتو باید طلا گرفت میگم قیمت طلا هی میره بالااااااااااااا
افشین جان خیلی می خواممممممممممممممممممممممممممممممممت
jiji-federer آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی jiji-federer به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-09-2011, 09:23 AM   #316
I.man
Former Staff

آواتار I.man

پستها: 751
سپاس: 4,450
در 756 پست 8,139 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر كبير - فرناندو گونزالس - فرناندو ورداسكو - ارغوان

شماره 2 جهان Novak Djokovic با با كسب 34 مين پيروزي متوالي و با قطع كردن 37 مسابقه بدون شكست Rafael Nadal روي خاك با نتيجه 75 64، قهرمان Mutua Madrid Open شد.
Novak گفت: "بر اساس شرايط، احتمالاً من بهترين بازي عمرم روي خاك را در برابر شماره يك انجام دادم. روشي كه من بازي كردم فوق العاده بود. من قطعاً از عملكرد و در كل تورنمنت راضي بودم."
Djokovic تنيسور 23 ساله از نيمه نهايي Barclays ATP World Tour Finals 2011 تا كنون شكست نخورده و در طول كسب شش عنوان Australian Open, Dubai, Indian Wells, Miami, Belgrade و حالا Madrid به ركورد 32 پيروزي پياپي دست يافته.
او اكنون John McEnroe را با 42 پيروزي پياپي از شروع سال كه در سال 1984 به آن دست يافت را جلوي خود ميبيند.
او گفت: "من مي دانم كه اين پيشرفتي كه من داشته ام باور نكردني بوده اما من به اين فكر مي كنم كه تا چه زماني پيش خواهم رفت و چه زماني شكست خواهم خورد. تعداد پيروزي هاي بيشتري مي خواهم داشته باشم. وقتي كه بروي كورت ميروم من انگيزه دارم تا پيروز شوم و به اين فكر نمي كنم كه امروز روزي است كه من شكست مي خورم."
او بعد از كسب هشتمين عنوان ATP World Tour Masters 1000 خود دركل و سومين عنوان سال، Djokovic توانست 1000 امتياز كسب كند. در حال حاضر Novak واجد شرايط ترين شخص براي راهيابي به Barclays ATP World Tour Finals و به پايان بردن سال با شماره يك است.
Nadal گفت: "او واقعاً در سطحي بسيار بالا بازي مي كند. ما بايد اين را قبول كنيم. وقتي كساني از شما بهتر هستند شما كاري نمي توانيد انجام دهيد جز اينكه به او تبريك بگوئيد و به جلو نگاه كنيد، به تورنمت بعدي ، نگاه كنيد كه چه چيزي از دست داده ايد، چه كاري بايد بدرستي انجام دهيد و روبه جلو با نگرش صحيح و قدرت رواني. شما بايد خونسرد باشيد، و به فكر چاره باشيد. تلاش كنيد تا بهتر شويد، تمرين كنيد و دفعه بعد من تلاش مي كنم تا بهتر باشم."
I.man آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی I.man به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-09-2011, 09:47 AM   #317
Mohammad_Joulaei
Former Staff

پستها: 2,205
سپاس: 4,850
در 1,728 پست 11,911 بار سپاسگزاری شده

قهرمانی نواک رو به طرفداراش تبریک میگم خیلی بازی زیبایی رو به نمایش گذاشت دفاع های رافا نتونست حملات نواک رو جواب بده!

برای اولین بار بود که ترس و استرس رو در نادال دیدم.نادال خودش بعد از بازی با راجر خودش خیلی تمایل داشت که با بلوچی بازی کنه!

فک کنم هر بار نادال بارسلون رو شرکت کنه از مادرید میمونه(شوخی)برای رافا هم ارزوی موفقیت دارم.
Mohammad_Joulaei آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad_Joulaei به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-09-2011, 10:17 AM   #318
Maani
Senior Member

آواتار Maani

پستها: 668
سپاس: 5,015
در 615 پست 4,138 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal

ببخشید با وجود اینکه نادال به فینال رسیده چند امتیاز ازش کم میشه؟ مرسی
Maani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Maani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-09-2011, 10:31 AM   #319
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

تبريك به هواداران نوواك و تسليت به هواداران نادال.

از همون اول بازي هم مشخص بود آمادگي نوواك خيلي بيشتره و مي تونه بازي رو ببره. نادال گيم هايي كه سرو مي كرد رو خيلي به سختي مي تونست پيروز بشه. در حالي كه نواك در گيم هايي كه فرصت زدن سرو رو داشت با ثبات بيشتري عمل مي كرد.

به نظر من يكي از دلايل باخت ديشب نادال بكهند ضعيفش بود. بكهند هاي نادال فقط رد مي شدن بدون اينكه هيچ خطري براي نواك به وجود بيارن در حالي كه نوواك با swing فوق العادش در بكهند نادال رو به زحمت مي نداخت. تمام سعي نوواك در بازي اين بود كه توپ رو بندازه رو بكهنده نادال تا نادال از جريان بازي خارج بشه و سپس با يه فورهند به زاويه مخالف كار رو تموم كنه.
كاملا مشخص بود كه خوده نادال هم از بكهندش راضي نيست چون در شرايط حساس تمام سعيش رو مي كرد كه بكهنداشو تبديل به فورهند بكنه.

در كل بازي زيبايي بود و اگر نوواك قرار باشه در خاك هم اينقدر كم اشتباه بازي كنه نادال يا بايد بيخيال نامبر واني در امسال بشه يا بايد بكهند هاش و كلا بازيش رو خيلي بهتر از ايني كه هست بهتر بكنه.

ویرایش توسط Ahoura : 05-09-2011 در ساعت 10:38 AM
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-09-2011, 10:33 AM   #320
rezapor
Senior Member

پستها: 254
سپاس: 1,870
در 225 پست 1,233 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: روجر فدرر- نواك جوكويچ -رافائل نادال دلپترو -اندي ماري -آندره آغاسي-ماريا شارپوا -كرولاين وزنوياكي-

من هم به نوبه خودم قهرماني نواك جوكويج روبه همه هوادارانش و اهالي تيس تبريك ميگم . هرچند از باخت روجر فدرر ناراحت شدم ولي از اين خوشحال شدم كه نادال براي سومين بار قهرمان اين جام نشد تا يه ركورد تازه اي بجاي بزار .اليته روجر فدر هم با ناحقي و به نفع گرفتن داور باخت وگرنه امتيازي كه دادن رو دوباره پس نميگرن كه .مثل داوري فوتبال كه اشتباه داوري يه جزئي از بازي هست .
rezapor آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما rezapor به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
پاسخ

برچسب ها
راجر فدرر،تنيس , رافائل نادال، مادرید، نواک جوکوویچ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)