بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > گفتگو

گفتگو

بحث و گفتگوي عمومي پيرامون تنيس

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نامبر وان فصل (2010) از نظر شما؟
راجر فدرر 24 45.28%
رافائل نادال 24 45.28%
نواك جوكوويچ 4 7.55%
اندي موري 4 7.55%
خوان مارتين دلپترو 4 7.55%
نيكلاي داويدنكو 0 0%
روبين سودرلينگ 0 0%
مارين چيليچ 0 0%
گائيل مونفيلز 0 0%
تنيسور هاي ديگه 0 0%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه رأی دهندگان: 53. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-23-2009, 07:01 PM   #31
Rafa
Rafa's Fan

آواتار Rafa

پستها: 937
سپاس: 14,619
در 961 پست 7,461 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafa Nadal ====================== Tomas Berdych | Davood Ferrer | Tommy Haas | Richard Gasquet | Mardy Fish | G.Dmitrov | Awesome Serena | Sloane Stephens | Bethanie Mattek-Sands | Flavia Penneta | Kerber | Kvitova

درود
صفحه های قبلی نظراتی از دوستان رو در مورد رافا خوندم که تا حدودی خوشبینانه بود. کلا به همه چیز بدبینم!
تا بازی رافا رو نبینم نمی تونم نظر قطعی بدم ! ولی:
1- رافا اگه استرالیا رو دفاع کنه، نامبر وانه آخره ساله و احتمالا می تونه 3 گرند ببره !( فراموش نکنیم که رافا 4000 امتیاز رو میتونه کسب کنه!) و برای آخر سال امتیاز قابل توجهی رو نداره که دفاع کنه! رافا! جون من بیا این مادرید و مونت کارلو رو شرکت نکن! دیگه چندتا میخوای ببری!!!؟مادرید هم که باهات سازگار نیست! البته حالا اگه مونت کارلو شرکت کردی ، بارسلونا رو ول کن! البته 1100 تا از دست میدی ولی ریسک مصدومیت رو نداره!
2- راجر امتیاز زیادی رو باید دفاع کنه! و این کار خیلی سختیه ! پس طبیعیه 2،3 رنک بیاد پایین!
3- موری برخلاف نظرتون فکر نکنم خیلی سقوط کنه! تو تاپ 5 میمونه! بابا بیچاره دیگه اینقدر وضعش خراب نیست بیاد رنک 10! چیز زیادی نبرده پس دفاع از همون امتیاز ها و جمع کردن امتیاز های دیگه نباید زیاد سخت باشه!
4- نواک غیر قابل پیش بینیه! ولی کار رافا رو تو خاک سخت میکنه!رده اش تو همون تاپ 4 !
5-دلپوترو شاید جای موری رو بگیره و بیاد تاپ 4 ! ولی فکر نکنم گرندی ببره!
6- داویدنکو! نظر نمی دم!
7- ورداسکو! بیا رنک 6 برات خیلی خوبه!
8- بچه ها رادیک چندم میشه؟!!! همون تاپ 10 خوبه!
بقیه رو ولش...!!! این بازیکنایی که گفتین! نمی دونم سیلیچ، کوئری و ... هیچ کدوم پتانسیل و اعتماد بنفس و شایستگی و ... رو ندارن که بیان بالا!!!
Rafa آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Rafa به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-23-2009, 09:27 PM   #32
Fakhruddin
Former Staff

آواتار Fakhruddin

پستها: 1,344
سپاس: 12,089
در 1,352 پست 11,582 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: vamooooooos rafa

با سلام به همگی.به نظر من فصل 2010 باز گشت تنیسور های دفاعی به اوج خواهد بود. نادال مورای سیمون همچنین فرر و گونزالز خطرناکتر از دیگر تنیسورها خواهند بود .رنک رو هم اینگونه پیش بینی می کنم:
1- نادال 2- مورای 3- جوکویچ 4- فدرر 5- دل پوترو 6- داویدنکو 7- گونزالز 8- سودرلینگ 9- سیمون 10- فرر
همچنین شاهد افت اندی رادیک و ورداسکو خواهیم بود (هر چند در تنیس هیچ چیز قابل پیش بینی نیست)
Fakhruddin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Fakhruddin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-23-2009, 09:55 PM   #33
Fakhruddin
Former Staff

آواتار Fakhruddin

پستها: 1,344
سپاس: 12,089
در 1,352 پست 11,582 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: vamooooooos rafa

نقل قول:
نوشته اصلی توسط dane نمایش پست ها
1- در گذشته از طرف بکهندش در اکثر مواقع Slice می زد و به ندرت Top Spin می زد , اما در نیمه دوم سال من در مسابقاتش دقت کردم دیدم که خیلی رو بکهندش کار کرده و اکثر مواقع Top Spin می زد و به ندرت از Slice استفاده می کرد.

با سلام خدمت شمادوست عزیز.به نظر من گونزالزی که در اکثر مواقع Slice از گونزالزی که بکهند topspin دار خطرناکتره :بازی نادال - گونزالز استرالیا 2007 - slice مکرر گونزو به سمت چپ رافا و چون توپ بعد از برخورد به زمین ارتفاع چندانی نمی گرفت رافا نمی تونست یک فورهند قدرتمند روانه زمین گونزالز کند در نتیجه یا رافا eror میداد یا گونزو بعد از کشیدن slice با چرخش بدنش در سمت چپ زمین خود در شرایط فورهند قرار میگرفت (نتیجه 3-0 گونزالز).دقیقا عکس این موضوع در استرالیا 2009 رخ داد : بکهند top spin های نه چندان قدرتمند گونزو پس از برخورد به زمین دارای ارتفاع بودند واین برای رافا شرایط خوبی رو فراهم میکنه.(نتیجه 3-0 نادال).جالب اینکه من مشابه بازی slice گونزو در سالهای پیش اواخر سال 2009 اونهم در بازی نادال - لیوبجیچ دیدم جایی که تادال واقعا به مشکل برخورده بود وشانس اورد حریف به دلیل مصدومیت کناره گیری کرد.
موفق باشید.
Fakhruddin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Fakhruddin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-23-2009, 10:37 PM   #34
Mohammad_Joulaei
Former Staff

پستها: 2,205
سپاس: 4,850
در 1,728 پست 11,911 بار سپاسگزاری شده

ممنون از نظرات پر بارتون

خیلی خوشحالم که دوست عزیزمون و با اطلاعمون djoka1919 رو هم به تنیس تاک اوردیم.

خیلی خوش اومدی.
Mohammad_Joulaei آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad_Joulaei به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-23-2009, 10:49 PM   #35
Mohammad_Joulaei
Former Staff

پستها: 2,205
سپاس: 4,850
در 1,728 پست 11,911 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Rafa نمایش پست ها
درود
صفحه های قبلی نظراتی از دوستان رو در مورد رافا خوندم که تا حدودی خوشبینانه بود. کلا به همه چیز بدبینم!
1- رافا اگه استرالیا رو دفاع کنه، نامبر وانه آخره ساله و احتمالا می تونه 3 گرند ببره !( فراموش نکنیم که رافا 4000 امتیاز رو میتونه کسب کنه!) و برای آخر سال امتیاز قابل توجهی رو نداره که دفاع کنه! رافا! جون من بیا این مادرید و مونت کارلو رو شرکت نکن! دیگه چندتا میخوای ببری!!!؟مادرید هم که باهات سازگار نیست! البته حالا اگه مونت کارلو شرکت کردی ، بارسلونا رو ول کن! البته 1100 تا از دست میدی ولی ریسک مصدومیت رو نداره!
2- راجر امتیاز زیادی رو باید دفاع کنه! و این کار خیلی سختیه ! پس طبیعیه 2،3 رنک بیاد پایین!
3- موری برخلاف نظرتون فکر نکنم خیلی سقوط کنه! تو تاپ 5 میمونه! بابا بیچاره دیگه اینقدر وضعش خراب نیست بیاد رنک 10! چیز زیادی نبرده پس دفاع از همون امتیاز ها و جمع کردن امتیاز های دیگه نباید زیاد سخت باشه!
4- نواک غیر قابل پیش بینیه! ولی کار رافا رو تو خاک سخت میکنه!رده اش تو همون تاپ 4 !
6- داویدنکو! نظر نمی دم!
بقیه رو ولش...!!! این بازیکنایی که گفتین! نمی دونم سیلیچ، کوئری و ... هیچ کدوم پتانسیل و اعتماد بنفس و شایستگی و ... رو ندارن که بیان بالا!!!
فدرر باید 2گرند اسلم 2مسترز و 2فینال گرند اسلم
رافا هم خیلی باید از امتیازاتش دفاع کنه 3مسترز 1 گرند اسلم 2فینال مسترز و... تازه باید کمه کم 1 گرند اسلم دیگه ببره که نامبر وان شه.

دفاع از استرالیا برا نادال تقریبا کار محالیه.

تازه فراموش نکنیم با اضافه نواک دلپترو هم حریف سختی برا نادال توی خاکه. رادیک و ورداسکو تنیسورای قابلی نیستن.
Mohammad_Joulaei آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad_Joulaei به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-24-2009, 07:48 PM   #36
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط djoka1919 نمایش پست ها
با سلام خدمت شمادوست عزیز.به نظر من گونزالزی که در اکثر مواقع Slice از گونزالزی که بکهند topspin دار خطرناکتره :بازی نادال - گونزالز استرالیا 2007 - slice مکرر گونزو به سمت چپ رافا و چون توپ بعد از برخورد به زمین ارتفاع چندانی نمی گرفت رافا نمی تونست یک فورهند قدرتمند روانه زمین گونزالز کند در نتیجه یا رافا eror میداد یا گونزو بعد از کشیدن slice با چرخش بدنش در سمت چپ زمین خود در شرایط فورهند قرار میگرفت (نتیجه 3-0 گونزالز).دقیقا عکس این موضوع در استرالیا 2009 رخ داد : بکهند top spin های نه چندان قدرتمند گونزو پس از برخورد به زمین دارای ارتفاع بودند واین برای رافا شرایط خوبی رو فراهم میکنه.(نتیجه 3-0 نادال).جالب اینکه من مشابه بازی slice گونزو در سالهای پیش اواخر سال 2009 اونهم در بازی نادال - لیوبجیچ دیدم جایی که تادال واقعا به مشکل برخورده بود وشانس اورد حریف به دلیل مصدومیت کناره گیری کرد.
موفق باشید.
سلام
مواردی که باعث می شود بازیکنان در برابر Slice به مشکل بر بخورند:
1- استفاده از Extreme Grip
2- استفاده از ظربات Flat
3- بلند قد بودن
4- دارا نبودن Footwork خوب برای Run round one`s backhand and use one`s forehand در سمت بکهند
بنابراین:
دوست عزیز می توان نتیجه گرفت که Nadal در برابر ظربات Slice ی که Gonzo و یا سایر بازیکنان روانه زمین وی می کنند به هیچ وجه به مشکل بر نمی خورد.
Farid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-24-2009, 10:07 PM   #37
milad28235
Former Staff

آواتار milad28235

پستها: 4,573
سپاس: 12,363
در 4,450 پست 29,183 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: چه کسی جز افسانه ی بی تکرار؟؟!!!

نقل قول:
درود
1- رافا اگه استرالیا رو دفاع کنه، نامبر وانه آخره ساله و احتمالا می تونه 3 گرند ببره !

بدبینانه نظر دادنت این بود؟
خوش بینانه می خواستی نظر بدی چی می گفتی؟
خدا رحم کرد بهمون
milad28235 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی milad28235 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-24-2009, 10:39 PM   #38
Rafa
Rafa's Fan

آواتار Rafa

پستها: 937
سپاس: 14,619
در 961 پست 7,461 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafa Nadal ====================== Tomas Berdych | Davood Ferrer | Tommy Haas | Richard Gasquet | Mardy Fish | G.Dmitrov | Awesome Serena | Sloane Stephens | Bethanie Mattek-Sands | Flavia Penneta | Kerber | Kvitova

نقل قول:
نوشته اصلی توسط milad28235 نمایش پست ها
بدبینانه نظر دادنت این بود؟
خوش بینانه می خواستی نظر بدی چی می گفتی؟
خدا رحم کرد بهمون
نه! ببین! رافا انگیزه ی زیادی برای جبران ناکامی پارسالش تو رولند و نبودش تو ویمبلدون داره! ویمبلدون رو خیلی آسون از دست داد! مطمئنا خیلی مصره که تو این دو تورنمنت نتیجه بگیره!
به همین خاطر گفتم اگه بتونه استرالیا رو دفاع کنه ، شانس داره که اون دوتا رو هم ببره پس بردن 3 گرند دور از دسترس نیس! هر چند که پیش بینیش خیلی سخته! من بدبین پارسال(یعنی امسال) خیلی امیدوار بودم که رافا نه تنها 3 تا بلکه کلندر اسلم رو ببره ، افسوس که...

ویرایش توسط Rafa : 12-24-2009 در ساعت 11:12 PM
Rafa آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Rafa به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-24-2009, 10:52 PM   #39
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

پستها: 2,906
سپاس: 19,092
در 2,916 پست 30,306 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
درود
6- داویدنکو! نظر نمی دم!
من خودم میگم خوان نامبر وان میشه ، ولی یعنی چی چون امتیاز زیادی واسه دفاع داره پس دو سه رنک میاد پاییین ؟!
دیگه اوضاع از سال 2007 و 2005 که بدتر نیست ... اون موقع که کل فصل فقط در حال دفاع کردن بود...اگه قرار باشه یه تنیسور از رنکش بیاد پایین علتش چیز دیگه ایه نه دفاع از امتیازات . به کل فصل که نگاه کنی میبینی هر تنیسوری توی یه دوره ای از فصل که سال قبل خوب کار کرده مجبوره از امتیازاتش دفاع کنه ... برای راجر و رافا هم همینه . اما ممکنه رافا اول فصل رو خوب کار نکنه و به جاش آخر فصل رو خوب کار کنه ... کلا این دلیل ، دلیل منطقی ای برای نزول در رنکینگ نیست !
Afshin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 12-24-2009, 11:00 PM   #40
milad28235
Former Staff

آواتار milad28235

پستها: 4,573
سپاس: 12,363
در 4,450 پست 29,183 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: چه کسی جز افسانه ی بی تکرار؟؟!!!

نقل قول:
نه! ببین! رافا انگیزه ی زیادی برای جبران ناکامی پارسالش تو رولند و نبودش تو ویمبلدون داره! ویمبلدون رو خیلی آسون از دست داد! مطمئنا خیلی مصره که تو این دو تورنمنت نتیجه بگیره!
به همین خاطر گفتم اگه بتونه استرالیا رو دفاع کنه ، شانس داره که اون دوتا رو هم ببره پس بردن 3 گرند دور از دسترس نیس! هر چند که پیش بینیش خیلی سخته! من بدبین پارسال(یعنی امسال) خیلی امیدوار بودم که رافا نه تنها 3 تا بلکه کلندر اسلم رو ببره ، افسوس که...

انگیزه یه طرف
توانایی یه طرف دیگه

بعد یه چیز دیگه
می گی من بدبین، پارسال پیش بینی می کردم که هر 4 گرند اسلم رو می بره،
سوال من اینه
خوش بینانه بخوای پیش بینی کنی چی می گی؟

می بخشید
ولی شما خیلی ساده لوح هستی
تنیسورهای دیگه که نایستادن رافای شما بیاد جام درو کنه که

milad28235 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی milad28235 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)