بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-09-2012, 10:14 AM   #301
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

آزارنكا: پرش توپ بر روي خاك آبي متفاوت است

زن شماره 1 تنيس جهان، ويكتوريا آزارنكا به جمع بازيكنان منتقد خاك رس آبي مادريد پيوست.
او به خبرنگاران گفت: “پرش توپ متفاوت است كه باعث تغيير كامل همه چيز مي شود.چيز كاملا متفاوتيست.واقعا هيچ كس نظر بازيكنان را درباره آن نپرسيد پس صحبت كردن درباره آن چه فايده اي دارد.من تورنومنت را مي بينم كه مي خواهد جلب توجه كند.نمي دانم چه كسي.چيز متفاوتيست، نمي دانم خلاقيت يا چيز ديگري.شايد آن ها بايد بر چيز ديگري تمركز كنند.اين وظيفه من نيست كه قضاوت كنم.سطح زمين متفاوت است؛ اين واضح است، بياييد ديگر درباره آن صحبت نكنيم.”

سرنا از قوانين جديد در المپيك انتقاد كرد

سرنا ويليامز از ITF به خاطر اجباري كردن شركت در مسابقات فد كاپ براي حضور در مسابقات المپيك انتقاد كرد.ويليامز كه از سال 2007 در فد كاپ شركت نكرده بود، امسال در دو مسابقه بازي كرد ولي هنوز به مجوز كميته المپيك براي حضور در مسابقات نياز دارد چون از قانون فعلي كه از بازيكنان مي خواهد در دو مسابقه فد كاپ در دو سال پيش از المپيك حضور يابند پيروي نكرده است.
سرنا: “به نظرم تنيس يكي از معدود ورزش هايي است كه شما براي مدت زيادي بازي مي كنيد و براي كشورتان بازي مي كنيد و سپس باز هم بايد بازي كردن براي كشورتان را ثابت كنيد.من از بازي كردن در فد كاپ لذت مي برم، كاپيتان هاي فد كاپ را دوست دارم.از كار كردن با مري جو فرناندز لذت بردم، همكاري با زينا گريسون (Zina Garrison) را دوست داشتم و افتخار كار كردن با بيلي جين كينگ را داشتم.پس موضوع اين نيست كه من بازي مي كنم يا خير، بيشتر اينست كه بازيكنان را مجبور مي كنند علاوه بر هفته هاي مورد نياز در هفته هاي ديگري هم بازي كنند.براي مثال، سفر من به اوكراين باعث شد در تورنومنت اشتوتگارت بازي نكنم.مي خواستم در آن شركت كنم ولي به خاطر الزام به حضور در فد كاپ نتوانستم.منظورم اينست كه يك الزام اضافي براي بازيكنان است و به WTA مربوط نمي شود...همه ما موافقيم كه اين خوب نيست و واقعا عادلانه نيست.اين هميشه يك مشكل بوده و به شيوه اي كه بايد مديريت نشده است.”

موناكو در حال بازيابي، ولي مردد درباره رم

خوان موناكو مي گويد مصدوميت مچ پاي راست به خوبي در حال بهبود است ولي ممكن است نتواند در تورنومنت مسترز رم در هفته آينده شركت كند.موناكو پس از قهرماني در هيوستون، در دور اول مسابقات مونت كارلو بر روي مچ پايش پيچ خورد.بازيكن 28 ساله از پيشرفت خود دلگرم است.
بازيكن آرژانتيني به Ole گفت: “سطح بازيم مي تواند بين 10 نفر برتر باشد، يا بر روي خاك رس بين بهترين هاي جهان.راه طولاني و دشواري است.ولي شايد خيلي دور نباشد.به اين بستگي دارد كه تورنومنت خوبي در رم و رولند گاروس داشته باشم و شايد در نهايت، اگر خوب بازي كنيم، به رنكينگ برسم، ولي اين يك وسواس و فكر دائمي نيست.”

هاله...جايي كه خيابان ها نام راجر را دارند

راجر فدرر نام خود را بر روي جام قهرماني حك شده ديده بود، حالا آن را بر روي تابلو خيابان هم مي بيند.شهر هاله در غرب آلمان كه هر ساله يك تورنومنت زمين چمن را قبل از ويمبلدون برگزار مي كند، به احترم بزرگترين سفير خود و قهرمان پنج دوره اين تورنومنت، نام خيابان منتهي به استاديوم را از Weststrasse به Roger-Federer-Allee تغيير داد.
رالف وبر، مدير تورنومنت هاله گفت: “تعهد شخصيش و اينكه در دنيا بسيار محبوب است براي ما مهم بود و باعث شد چنين تصميمي براي ستايش او بگيريم.”
فدرر دو سال پيش قرارداد شركت مادام العمر در مسابقات هاله را امضا كرد و بنابر اين اگر بازيكن سويسي در يك تورنومنت چمن قبل از ويمبلدون بازي كند، آن تورنومنت هاله خواهد بود.
مسئولين تورنومنت نامه اي از فدرر منتشر كرده اند كه در آن گفته از اين حركت “بي نهايت متواضع” شده و آن را “افتخاري شگفت انگيز” خوانده.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
38 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-10-2012, 01:24 AM   #302
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

درخواست رافا براي پوشيدن كفش زمين چمن رد شد

رافائل نادال به خبرنگاران حاضر در مادريد گفت كه از ATP درخواست كرده تا با كفش زمين چمن در خاك رس آبي بازي كند ولي به خاطر ممنوعيت اين موضوع در قانون چنين اجازه اي دريافت نكرده.بازيكنان از لغزنده بودن زمين مسابقات انتقاد كرده اند.مربي با سابقه و مفسر تلويزيوني تنيس، دارن كيهيل، در توييتر گفت كه استفاده از كفش زمين چمن از مسابقات رولند گاروس 2003 ممنوع شده.

نوآوري بعدي در مادريد؟ تيرياك مي گويد، توپ هاي فلورسنت

مالك تورنومنت مادريد، يان تيرياك به DPA گفته كه با وجود بحث و جدل درباره زمين خاك رس آبي به كار رفته در تورنومنت، از هم اكنون به فكر يك نوآوري ديگر است: توپ هاي فسفري سبز يا نارنجي.
او گفت: “ما توپ ها را هم بهبود مي دهيم.ما درباره فلورسنت سبز يا نارنجي فكر مي كنيم كه نور بيشتري جذب مي كند و بهترين كارايي را در تقابل با خاك آبي دارند.”
تيرياك اضافه كرد كه هنوز درباره توپ هاي جديد با ATP صحبت نكرده.او اعتراف كرد كه سطح جديد بيش از حد لغزنده است و بايد اصلاح شود، ولي اضافه كرد “دو هفته پيش در مونت كارلو [بر روي خاك قرمز] سه بازيكن پاي خود را شكستند.امروز، پس از پنچ روز از تورنومنت، من بيشتر متقاعد شدم كه رس آبي گامي به جلو است.”
تيرياك رومانيايي باور ندارد كه خطر اجبار ATP براي بازگشت تورنومنت به رس قرمز در سال آينده وجود دارد.

مربي سانچز: ويليامزها نمي خواهند بازي كنند

مربي با سابقه تنيس، ريكاردو سانچز مي گويد كه سرنا و ونوس ويليامز اساسا علاقه خود به تنيس را از دست داده اند و بيشتر درباره مسائل خارج از آن فكر مي كنند.سانچز كه حالا ناديا پتروا را هدايت مي كند، در گذشته به عنوان مربي يلنا يانكويچ و كارولين ووزنياكي هم كار كرده.
او به El Pais گفت: “موضوع درباره ونوس و سرنا اينست كه نمي خواهند تنيس بازي كنند.آن ها حالا فقط به خاطر حضور در مسابقات [المپيك] لندن بازي مي كنند.آن ها بيشتر به افراد مشهور و دنياي مد فكر مي كنند.اگر سرنا به طور مداوم بازي كند، بهترين بازيكن دنيا خواهد بود.ويليامزها مانند دوندگان سرعت هستند – نمي توانند رالي هاي طولاني را تحمل كنند، و اگر چهار توپ را به سمت آن ها باز گردانيد، نمي توانند بازي كنند.وقتي اينگونه بازي مي كنيد، آن ها مي ميرند.”
سانچز همچنين اضافه كرد كه رنكينگ 1 ويكتوريا آزارنكا در خطر است، هرچند كه او فورهند خود را بهبود داده و ماريا شاراپوا “در پنج سال گذشته چيزي را بهبود نداده.” او در ادامه گفت كه سرويس و فورهند پترا كويتوا را دوست دارد ولي بكهندش ضعيف است و بر روي خاك رس به خاطر قدش مشكل حركت دارد.

ویرایش توسط Nima93 : 05-14-2012 در ساعت 10:59 AM
38 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-11-2012, 12:23 AM   #303
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

مويا: تورنومنت مادريد به بازيكنان گوش مي دهد

كارلوس مويا، قهرمان پيشين مسابقات رولند گاروس كه اكنون به عنوان مشاور مدير تورنومنت مادريد و مسئول روابط عمومي بازيكنان خدمت مي كند، مي گويد كه تورنومنت به مشكلات بازيكنان درباره خاك آبي گوش مي دهد ولي رنگ آن را تغيير نمي دهد.
مويا در مصاحبه با Puntodebreak: “به هدف رسيديم.توانستيم ديد تماشاگران تلويزيوني را بهبود ببخشيم.نماي زمين خوب است، تقريبا همه آن را دوست دارند، ولي حركت در زمين تفاوت دارد چون لغزنده تر به نظر مي رسد.بايد ببينيم مشكل زمين است يا مشكل خاك آبي.چند مشكل اساسي وجود داشت جايي كه مواد مقاومت نمي كردند ولي فكر نمي كنم به خاطر آبي بودن خاك رس باشد...اگر هدف تورنومنت بهترين بودن است، شما نياز داريد تا از اشتباهات بياموزيد و به بازيكنان گوش دهيد.وقتي يك يا دو نفر شكايت مي كنند چيزي رخ نمي دهد، ولي وقتي اكثريت اين كار را مي كنند بايد گوش دهيم.تيم ما شب و روز براي بهبود زمين كار مي كند.ما به عنوان تورنومنت بايد از اشتباهات ياد بگيريم.نمي توانيم چشم هايمان را بپوشانيم و فكر كنيم بي نقص بوده چون اينگونه نبود.قول مي دهيم به سختي تلاش كنيم.”

توني نادال: رافا يك آدم عادي، ولي ديوانه است

توني نادال، عمو و مربي رافائل نادال، به 20minutes.es گفته نواك جوكويچ به بازي سابقش بازگشته و برادرزاده اش اعتماد به نفس خود را بازيافته، ولي فكر مي كند رافا ديوانه است.توني گفت كه پيروزي رافا در مقابل جوكويچ در فينال مونت كارلو – اولين پيروزيش پس از هشت بازي رودررو – حياتي بود.
توني گفت: “بازيش هجومي تر شده و در مونت كارلو جواب داد.همچنين اعتماد به نفس كسب كرده.پيروزي فشار را برداشت.جوكويچ هميشه يك بازيكن بزرگ بوده، ولي نگه داشتن سطح بازي سال گذشته باورنكردني خواهد بود.”
توني نادال اضافه كرد هرچند مي فهمد برادرزاده اش به يك فرد مشهور تبديل شده، ولي او فقط “يك انسان عاديست كه تنيس خيلي خوبي بازي مي كند.چيزي كه رخ مي دهد اينست كه بعضي فكر مي كنند او استثنايي است.در زندگي استثناهاي كمي وجود دارند.چيزي كه او كسب كرده آسان نبوده ولي چيزي بيش از اين نبوده.هر بار كه پا به زمين مي گذارد ترس و شبهه هميشگي درباره اتفاقات وجود دارد.”
با وجود عادت هاي هميشگي خود، رافائل نادال گفته كه ديوانه نيست، ولي توني اينگونه نظري ندارد.
توني با خنده گفت: “مي تواند هر چيزي كه مي خواهد بگويد، ولي بازيكني كه بطري هاي آب را جاي گذاري مي كند و خطوط را پاك مي كند ديوانه است.يك بار درباره فيلم سينمايي
'Mission Impossible' به من گفت “چه كسي از بازيگر نقش اول (Tom Cruise) ديوانه تر است؟” و من گفتم، ‘[شخصي] مانند تو.’ و او پاسخ داد: ‘نه، نه.’ وقتي شما كارها را بدون توجه تكرار مي كنيد ديوانه هستيد.بارها به من گفته كه مي تواند آن را متوقف گفته و من به او گفته ام انجامش دهد.من كارها را با دليل دوست دارم.بر بازيش تاثيري نمي گذارد، ولي اگر براي خوب بازي كردن به آن نياز داريد، ما [در جهت اشتباه قدم بر مي داريم.]”

36 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-12-2012, 10:34 AM   #304
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

تيرياك و سانتانا به مشكلات زمين مادريد اعتراف كردند

مالك تورنومنت يان تيرياك (سمت راست) همراه مدير مسابقات مانولو سانتانا (سمت چپ)

مالك تورنومنت مادريد، يان تيرياك، اعتراف كرد كه زمين خاك رس آبي مادريد داراي مشكلاتي است كه به رنگ آن مربوط نيست، بلكه به خاطر لغزنده بودن آن است.تيرياك به خبرنگاران گفت كه مشكل احتمالا به نصب هر ساله زمين جديد مربوط مي شود، چون پس از اتمام مسابقات برچيده مي شوند.
تيرياك گفت: “ما شخصي را داريم كه براي 12 سال بر روي زمين هاي رولند گاروس كار مي كرده.ما مي دانيم كه سطح جديد هيچ وقت خوب نيست، حتي اگر آن را مدام مسطح كنيم، آن ها بايد بر روي آن بازي كنند، اينجا در مادريد، ما هر سال زمين را نصب و برچيده مي كنيم.دليلي وجود دارد كه زمين اينگونه است.ما نمي خواستيم مانند گذشته پرش هاي نامناسب توپ زيادي داشته باشيم.اتفاقي كه رخ داده اينست كه آن ها خاك را فشار دادند و فشار دادند و فشرده كردند تا اين حد كه خيلي سفت شده.”
مدير تورنومنت، مانولو سانتانا (Manolo Santana) اضافه كرد: “اشتباه من بود.مي خواستم كه هيچ بازيكني مصدوم نشود، مانند اتفاقي كه در مونت كارلو افتاد، جايي كه دو نفر مصدوم شدند (خوان موناكو و جولين بنتو).زمين لغزنده هر روز بهتر مي شود، ولي من ناراحتم.بايد زمين بهتري باشد.”

عمو توني: مادريد مي تواند بدون تيرياك به كارش ادامه دهد

توني نادال، عمو و مربي رافائل نادال به تلويزيون اسپانيا گفت كه “مجوز دادن ATP به تورنومنت مادريد بي عدالتي است” و ارزش ريسك مصدوم شدن بازيكنان بر روي چنين سطح لغزنده اي را ندارد.
توني نادال همچنين مالك تورنومنت، يان تيرياك را نشانه رفت و گفت “از شما متشكر خواهم شد اگر او را به جاي ديگري ببريد، تا ببينيم آيا مي توانيم تورنومنت را بدون او هدايت كنيم...ولي ATP نيز مقصر است كه به تيرياك اجازه چنين كاري را داد.اين مرد چه قدرتي بايد داشته باشد تا به او اجازه تغيير سنت ها و عادت هاي بازيكنان را بدهد...تيرياك پس از بازي از رافا عذرخواهي كرد، ولي مقصر اصلي ATP است كه نبايد مجوز خاك رس آبي را مي داد و اميدوارم سال آينده چنين اجازه اي ندهند.”
خبرنگار با سابقه تنيس، ريچارد اوانس كه در مادريد حضور دارد، در توييتر خود اعلام كرد كه تيرياك در سال 2013 از سمت خود كناره گيري خواهد كرد ولي دليل آن مشخص نيست.يك ايستگاه تلويزيوني روماني گزارش داده كه تيرياك فقط از قسمت مديريتي كنار خواهيد كشيد و به عنوان رئيس و مالك تورنومنت باقي خواهد ماند.

پاسارل تورنومنت ايندين ولز را ترك مي كند

مدير و مالك بلند مدت تورنومنت ايندين ولز، چارلي پاسارل تصميم به كناره گيري از سمتش در اين تورنومنت دارد.
پاسارل كه سابقه حضور بين 10 نفر برتر رنكينگ را دارد، به همراه دستياران خود، استيو سيمون و ريموند مور به خاطر تبديل كردن مسابقات صحراي كاليفرنيا به دومين تورنومنت پر بازديد كننده آمريكا از اعتبار بالايي برخوردارند.پاسارل ابتدا در سال 1981 به عنوان مدير مسابقات برگزيده شد و سرپرستي پيشرفت تورنومنت از ساختن La Quinta Hotel Tennis Club و Hyatt Grand Champions resort تا مختلط شدن مسابقات و گسترش باغ تنيس ايندين ولز را به عهده داشت، جايي كه اكنون در اواسط ماه مارس بيش از 12 روز ميزبان مسابقات است.بيش از 370,000 تماشاگر در سال 2012 از مسابقات ديدن كردند.
لَري اليسون (Larry Ellison)، مدير عامل شركتOracle در سال 2009 اين تورنومنت را خريداري كرد.
پاسارل به دليل تمركز كردن بر روي ساخت Royal Isabella، مجموعه زمين گلف، اقامتي و تفريحي كه به همراه برادرش، استنلي، در كشورشان پورتوريكو تاسيس خواهند كرد از اين سمت كنار مي رود.

35 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-12-2012, 04:57 PM   #305
amin_49100
Member

پستها: 47
سپاس: 17
در 41 پست 171 بار سپاسگزاری شده

رکور کارلوویچ شکسته شد !!! Samuel Groth با زدن سرویسی باور نکردنی با سرعت 263 kph در مسابقات بوسان رکورد کارلوویچ را شکست. http://www.atpworldtour.com/News/Ten...ast-Serve.aspx

ویرایش توسط amin_49100 : 05-12-2012 در ساعت 05:03 PM
amin_49100 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی amin_49100 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-14-2012, 12:25 AM   #306
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

تيرياك: “براي من سوت بزنيد”

تماشاگران تورنومنت مادريد در جريان مراسم اهداي جوايز بخش زنان براي يان تيرياك و مانولو سانتانا سوت زدند.مسابقات به خاطر لغزنده بودن خاك آبي و جنجال پيرامون آن دچار آشفتگي شده بود.نواك جوكويچ و رافائل نادال قول داده اند كه در صورت تغيير نكردن شرايط باز نگردند.
تيرياك به خبرنگاران گفت: “براي او سوت نزنيد، بلكه براي من.من مسئوليت آن سوت ها را به عهده مي گيرم، سانتانا نبايد مقصر شناخته شود.هفته سختي براي همه بوده.نه خيلي براي من، چون من خيلي پير هستم.مهندسان ماند سگ تا ساعت 5 صبح براي بهبود شرايط زمين كار كردند.اينكه شرايط بي نقص نيست واضحست، ولي شرايط براي همه بازيكنان مشابه است.ما فقط حدود 5 هفته قبل از شروع تورنومنت زمان داشتيم.سعي كرديم پرش توپ را مناسب كنيم ولي نتوانستيم به آن دست يابيم.”
مسئولين شهر مادريد روز پنچ شنبه با تيرياك به توافق رسيدند و قول دادند در طول سال از زمين ها نگه داري كنند.تيرياك اشاره كرده بود كه به دست آوردن يك زمين خوب با برچيدن و ساخت هر ساله زمين ممكن نيست.او همچنين اعلام كرد كه قصد نگه داشتن خاك آبي را دارد و گفت بازيكنان بايد تغيرات در دورنما داشته باشند.ATP هنوز تصميم نگرفته كه در سال 2013 مجوز خاك آبي را بدهد يا خير.
تيرياك: “يك تورنومنت جهاني براي يك بازيكن ساخته نشده، اگر اينگونه بود شكست مي خورد.نمي دانم آن ها چه موقع درباره زمين تصميم مي گيرند ولي نمي توانيم با تصميم آن ها مخالفت كنيم.بازيكنان بايد تماشاگران تلويزيوني را هم در نظر بگيرند.ما براي پول، حاميان مالي و پخش تلويزيون مي جنگيم.و مطالعاتي وجود دارد كه به ما مي گويد ديدن توپ در خاك آبي راحت تر مي شود.”

جوكويچ از مدير پيشين ATP انتقاد كرد

مرد شماره 1 تنيس جهان از آدام هلفنت، رئيس پيشين هيئت مديره ATP به خاطر صدور مجوز نصب خاك رس آبي در تورنومنت مادريد انتقاد كرد.
جوكويچ پس از شكست در ديدار ¼ نهايي گفت: “آن ها تصميم را بدون موافقت بازيكنان گرفتند پس اين قانونيست كه بايد بلافاصله تغيير كند.تورنومنت كار خود را انجام داد، آن ها علاقه خود را به نمايش گذاشتند و نمي توانم آن ها را سرزنش كنم.آن ها براي صلاح خودشان مي جنگند.خطا از سوي كساني بوده كه اجازه چنين كاري را دادند.اين يك مثال واضحست كه چگونه سيستم ما به نفع بازيكنان عمل نمي كند.مدير قبلي [هلفنت] بود كه اين تصميم را گرفت.خيلي ساده است.او قصد ترك كردن سمتش را داشت، مي دانست كه قراردادش تمديد نمي شود پس تصميم خودش را گرفت...او درباره تنيس اهميتي نمي داد، درباره افكار بازيكنان.”
هلفنت در ماه دسامبر گذشته از سمت خود كنار رفت و صندلي رياست ATP‌ را به برد دروت واگذار كرد.
هلفنت به خبرنگاران حاضر در مادريد گفت كه پس از به دست آوردن تعهد تورنومنت درباره مشابه بودن خاك آبي و قرمز اين مجوز را صادر كرده.او اضافه كرد كه با بازيكنان و مسئولان تورنومنت مشورت كرده و به دليل عدم توافق آن ها، راي تعيين كننده را صادر كرده.
هلفنت: “زمين هاي آبي در تلويزيون فوق العاده هستند.ATP وظيفه گسترش دادن تعداد تماشاگران و بالا بردن سهامش را دارد.اين بدان معني نيست كه ATP بايد سنت ها را دور بريزد ولي اگر شما تلاش نكنيد، اگر نوآوري ايجاد نكنيد، هيچ شانسي نداريد.”

سرنا به دنبال رتبه برتر

پس از اولين قهرماني در فصل خاك رس اروپا از زمان رولند گاروس 2002 و با شكست ويكتوريا آزارنكا در مادريد، سرنا ويليامز كه اكنون در رنكينگ 6 قرار دارد مي گويد به صدر جدول چشم دوخته.
او به خبرنگاران گفت: “من نمي خواهم در رنك 2 باشم، فكر نكنم ويكتوريا براي رنكينگ 2 بازي كند.همه ما براي بهترين بودن بازي مي كنيم.”
سرنا هنوز حدود 3,000 امتياز از نفر اول رنكينگ، ويكتوريا آزارنكا عقب است و بازيكن بلاروسي تا پايان رولند گاروس فقط 725 امتياز براي دفاع كردن دارد، پس سبقت گرفتن از آزارنكا قبل از فصل چمن برايش سخت خواهد بود، مگر اينكه آزارنكا كاملا متزلزل شود و سرنا در رم و رولند گاروس قهرمان.
سرنا حالا 13 بازي پياپي را بر روي سه رنگ متفاوت خاك رس برده – در خاك سبز چارلستون، خاك قرمز مسابقات فد كاپ اوكراين و خاك آبي مادريد – و مي گويد خاك رس را دوست دارد.
سرنا كه پس از مهاجرت خانواده اش از جنوب كاليفرنيا به فلوريدا مقدار زيادي بر روي خاك رس بازي كرده، ادامه داد: “اين يك افسانه بزرگ است چون من در واقع خاك رس را دوست دارم، با تمرين بر روي آن پرورش يافته ام.نتايجم خيلي درخشان نبوده، ولي در رولند گاروس قهرمان شدم، بزرگترين تورنومنت خاك رس.در واقع از چمن بيشتر دوستش دارم كه عجيب است.”

31 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-14-2012, 11:21 PM   #307
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

ابهام درباره شركت كردن فدرر در رم

راجر فدرر كه روز يكشنبه قهرماني تورنومنت مسترز مادريد را به خود اختصاص داد و رنكينگ 2 را از رافائل نادال گرفت، مي گويد درباره شركت كردن در مسابقات اين هفته مسترز رم مطمئن نيست.فدرر به خبرنگاران گفت كه در جريان تورنومنت مادريد از داروهاي ضد التهاب استفاده مي كرده.
او گفت: “بايد به خودم چند روز فرصت دهم تا ببينم چه حسي پيدا مي كنم و تصميم بگيرم.فردا به رم سفر خواهم كرد و خيلي عادي بازي مي كنم.واقعيت اينست كه بدنم بعد از اين تورنومنت صدمه ديده.”
فدرر همچنين گفت در حاليكه دوست دارد ركورد 286 هفته صدر نشيني پيت سمپراس را بشكند، ولي مي تواند بدون آن هم به زندگيش ادامه دهد.فدرر در حال حاضر يك هفته از سمپراس كمتر دارد.آخرين مرتبه اي كه او رتبه 1 را در اختيار داشت به ژوئن 2010 باز مي گردد.
فدرر: “آن زمان من فقط سعي مي كردم در رنك 1 بمانم و واقعا هيچ وقت خيلي به ركورد پيت توجه نمي كردم.فكر كنم چند سال پيش مي توانستم آن ركورد را دنبال كنم، اينكه سعي در شكستن آن داشته باشم.اينكه شما ترجيح مي دهيد رنك 1 باشيد تا رنك 2 براي هيچ بازيكني محرمانه نيست.ولي من در دراز مدت به آن نگاه مي كنم، شايد اگر به اندازه كافي براي شكستن ركورد خوب نبودم، پس شايد هيچ وقت نباشم...نياز ندارم كه همه ركوردهاي پيت را بشكنم، به هر حال او بازيكن مورد علاقه ام است و خوشحالم كه هم اكنون اينقدر نزديك هستم.[ولي انجام اين كار] فوق العاده خواهد بود.”

نادال: هدف قهرمانيست، نه رنكينگ

رافائل نادال مي گويد سقوط يك پله اي در رنكينگ برايش مهم نيست.او به راجر فدرر، كه رتبه 2 رنكينگ را از او گرفت، براي كسب قهرماني مادريد تبريك گفت و دوباره از او به عنوان “احتمالا بهترين بازيكن تاريخ” تمجيد كرد.
قهرمان 6 دوره رولند گاروس گفت: “رفتن به رولند گاروس با رنك 2 يا 3 هدف من را كه قهرماني است تغيير نمي دهد.”

سرنا: مردها “نالايق” هستند

سرنا ويليامز درباره اعتراض نواك جوكويچ، رافائل نادال و ديگر بازيكنان درباره خاك آبي مادريد شوخي كرد و آن ها را “نالايق” خواند.
ويليامز بعد از غلبه بر آزارنكا در فينال گفت: “زنان خيلي محكم تر از مردان هستند.براي همين است كه ما بچه دار مي شويم، شما مردها هيچ وقت نمي توانيد كودكان را مديريت كنيد.”

32 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-17-2012, 12:07 AM   #308
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

بكر: قهرماني در رولند گاروس، نواك را به سطح رافا و راجر مي رساند

بوريس بكر به The Tennis Space گفته كه اگر نواك جوكويچ در رولند گاروس قهرمان شود و به اولين بازيكن پس از راد ليور (در سال 1969) تبديل شود كه قهرماني هر چهار گرند اسلم را همزمان در اختيار دارد، به سطح راجر فدرر و رافائل نادال خواهد رسيد.جوكويچ پنج قهرماني گرند اسلم دارد، نادال 10 و فدرر 16.
بكر گفت: “باور ندارم كه قهرماني جوكويچ در آزاد فرانسه و قهرماني همزمان در هر چهار گرند اسلم بزرگترين موفقيت تاريخ تنيس باشد.برايم سخت است كه موفقيت ليور را فراموش كنم، چون در آن زمان هم رقابت سخت بود، و او دو مرتبه هر چهار گرند اسلم سال را با قهرماني پشت سر گذاشت.ولي، اگر جوكويچ چهار گرند اسلم پياپي را ببرد، چيزي خواهد بود كه سال هاست اتفاق نيفتاده.او در دوره اي بازي مي كند كه در مقابل احتمالا دو بازيكن بزرگ تاريخ به ميدان مي رود، نادال و فدرر.او نفر سوم بد شانس بوده ولي تا به اينجا پنج گرند اسلم كسب كرده و امسال مسابقات زيادي را واگذار نكرده.ولي هنوز بايد خودش را ثابت كند چون رقابت خيلي زياد و خوب است.اگر در رولند گاروس برنده شود، به سطح فدرر و نادال خواهد رسيد.“

فدرر: قالب المپيك آن را حساس مي كند

راجر فدرر مي گويد پيش بيني كردن برنده المپيك دشوار خواهد بود، چون قالب مسابقات آن تا قبل از فينال سه سته (برنده دو ست) و فينال مردان پنج سته (برنده سه ست) است.المپيك، فقط سه هفته پس از اتمام مسابقات ويمبلدون بر روي زمين چمن همين مجموعه برگزار خواهد شد.فدرر همچنين اضافه كرد به علت شلوغ و فشرده بودن تقويم تابستان امسال، قهرمان شدن يك بازيكن در هر چهار تورنومنت بزرگ (رولند گاروس، ويمبلدون، المپيك و آزاد آمريكا) سخت است.
فدرر: “اگر شما حس اطمينان داريد و مي توانيد در ويمبلدون قهرمان شويد،‌ پس براي حضور در المپيك هم اعتماد به نفس خواهيد داشت.ولي قالب سه سته در اوايل تورنومنت خيلي خطرناك است.چه كسي مي داند در آن زمان چه كسي در فرم خوب هست يا نيست.معمولا وقتي در ويمبلدون بازي مي كنم و قهرمان مي شوم، در آزاد آمريكا هم فرم خوبي دارم و فكر مي كنم با همين شرايط امروز، اگر شما خوب بازي كنيد، در همه جا خوب خواهيد بود.اينكه كسي در هر چهار تورنومنت قهرمان شود سخت خواهد بود و به نظرم هيچ كس در حال حاضر به چنين چيز ديوانه واري فكر نمي كند.به نظرم همه ما يكي يكي پيش مي رويم.”

ماري: ناسزا دادن به زبان انگليسي مضرت دارد

پس از دريافت اخطار به خاطر استفاده از كلمات توهين آميز در جريان پيروزي سه سته مقابل ديويد نلبنديان در رم، اندي ماري مي گويد به خاطر ناسزا دادن با كلمات انگليسي ضرر مي بيند.نلبنديان هم در طول مسابقه به زبان اسپانيايي ناسزا گفت ولي اخطار دريافت نكرد.
ماري به خبرنگاران گفت: “من معمولا در زمين فحاشي مي كنم.سعي مي كنم اينگونه نباشم ولي گاهي فراموش مي كنيد كه كجا هستيد و چه وظيفه اي داريد.مي دانم كه اشتباه است ولي همچنين خيلي از چيزهايي كه او گفت را فهميدم چون گاهي در اسپانيا هستم ولي چون ما انگليسي صحبت مي كنيم، كساني هستيم كه اخطار مي گيريم.فكر كنم چيزي كه امروز از دهان من بيرون آمد به بدي ترجمه بعضي از چيزهايي كه او گفت نبود، ولي به هر حال درست نيست.”

كافلنيكوف: شانسي براي مدال مردان روس وجود ندارد

اوگني كافلنيكوف، دارنده مدال طلاي المپيك 2000 به RIA Novosti‎ گفته كه بازيكنان مرد روسيه، مانند ميخائيل يوژني و نيكولاي داويدنكو هيچ شانسي براي كسب مدال در المپيك لندن ندارند.
يوژني كهنه كار اكنون در رتبه 34 حضور دارد و دو بازيكن مسن تر، آلكس بوگومولوف و نيكولاي داويدنكو به ترتيب رنكينگ 44 و 48 را در اختيار دارند.
كافلنيكوف كه روز چهارشنبه به عنوان معاون فدراسيون تنيس روسيه برگزيده شد، گفت: “هيچ كدام از بازيكنان مرد ما شانسي در المپيك ندارند.ولي فقط بازي كردن در المپيك موضوع معتبريست.”

32 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-18-2012, 01:44 AM   #309
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

مويا درباره مادريد: نمك باعث لغزنده شدن خاك آبي شد

كارلوس مويا، دستيار مدير تورنومنت مادريد و قهرمان پيشين رولند گاروس

كارلوس مويا، دستيار مدير تورنومنت مادريد و شماره 1 پيشين تنيس مردان، در نشريه El Pais نوشته كه هفته قبل از برگزاري تورنومنت و پيش از آن كه براي شركت در مسابقات تور قهرمانان به كلمبيا برود، او و ديگر بازيكنان بر روي خاك رس آبي بازي كردند و مشكلي وجود نداشته.با اين وجود، وقتي روز دوشنبه براي شروع تورنومنت بازگشته، ازينكه زمين ها كاملا متفاوت ار هفته گذشته بودند شگفت زده شده.
مويا: “آن ها تغيير كرده بودند.نمي توانستم چيزي را كه مي ديدم باور كنم.انقباض يافتن تقريا غير ممكن بود و من به ندرت چنين زميني را ديده ام كه انقدر ليز باشد، مخصوصا سه زمين اصلي.”
مويا گفت كه تيم مسابقات در نهايت دريافتند نمكي كه براي جلوگيري از دور نگه داشتن رطوبت از سطح زمين و يكسان ماندن رنگ به كار رفته، باعث تشكيل يك لايه كريستالي نشكن شده
– به خاطر گرما و آب زياد – و سطح زمين را لغزنده كرده.اين نمك مشابهي بود كه در رولند گاروس به كار مي رود. “اين خيلي دير فهميده شد و ما دريافتيم چيزي كه در پاريس به كار مي آيد، اينجا به درد نمي خورد و برعكس عمل مي كند.”
مويا ادامه داد كه شرايط قطعا به سود بازيكنان هجومي بوده و باور دارد سال آينده شرايط بهتري حاكم خواهد بود، چون زمين ها مانند گذشته برچيده و بازسازي نمي شوند.
او گفت: “ولي در جهت منفي موضوع و قطعا بدترين آن، اتفاقي كه نبايد هيچ گاه رخ مي داد اين بود كه ميان رافائل نادال و تورنومنت اختلاف به وجود آيد.به نظرم رافا در آينده به تورنومنت نياز دارد، مخصوصا آن 1,000 امتياز كه مي تواند براي تلاشش در كسب رنكينگ 1 خيلي مهم باشد، ولي اينكه تورنومنت به نادال نياز دارد غير قابل انكار است.ما درباره بهترين تنيس باز تاريخ اسپانيا و شايد بهترين ورزشكار تاريخ اين كشور صحبت مي كنيم، علاوه بر آن محبوب ترين...قبول دارم كه تورنومنت بر اساس يك بازيكن نمي تواند باشد، ولي بايد گفتگو وجود داشته باشد.وقتي من بازيكن بودم، ويمبلدون سعي مي كرد رضايت هنمن را جلب كند، آزاد استراليا رافتر و هيويت، آزاد آمريكا سمپراس و آغاسي.وقتي مي گويم لطفا، منظورم اينست كه عمدتا درباره سطح زمين و توپ ها صحبت كنيم، به غير از ديگر مسائل.”
مويا اضافه كرد كه تورنومنت قصد آزار دادن كسي را نداشته و اينكه مي تواند يكي از بهترين مسابقات جهان باشد و فقط بايد بعضي مشكلات را پشت سر بگذارد. “حالا توپ در زمين برد دروت است، رئيس تازه وارد ATP كه تصميم مي گيرد ادامه دهيم يا به خاك قديمي بازگرديم.عجب بحث داغي.”

آمريكايي ها به صحبت هاي ليوبيچيچ حمله كردند

بازيكنان آمريكايي نسبت به صحبت هاي اخير ايوان ليوبيچيچ درباره عدم شركت تعداد مناسبي از آن ها در فصل خاك رس اروپا واكنش نشان دادند.
ليوبيچيچ در توييتر خود در جريان تورنومنت مادريد، جايي كه فقط جان ايزنر، رايان هريسون و دانلد يانگ در جدول اصلي مسابقات بودند، گفته بود: “جالب بود بدانيم اگر بازيكنان اروپايي در تورنومنت هاي آمريكايي شركت نمي كردند، مانند شركت نكردن آمريكايي ها در اروپا، تور چه شكلي مي شد.”
ايزنر به ESPN.com گفته كه واكنش ابتدايي او در توييتر اينگونه بوده، “مطمئنم كه مردي فيش بيمار است.”
پس از آن فيش توييت كرده بود “بعضي از ما از تورنومنت ها انصراف نمي دهيم تا تكاليف تو را قبل از اینکه شروع به اظهار نظر های احمقانه در مکان های عمومی كني انجام دهيم.”
اندي راديك كه مصدوم است، توييت كرد “اين را مي دانم كه مردي فيش مشكلات جسماني جدي دارد...توييت نامعتبري از ايوان ليوبيچيچ...همچنين من هميشه به انتخاب هاي بازيكنان باسابقه تور احترام مي گذارم چون مي دانم همه ما بهترين كار را براي سلامتي و بازي خود انجام مي دهيم...چنين انتظاري هم در مقابل دارم.”
رايان هريسون بازيكنان كانادايي را هم در جواب خود همراه كرد “ايزنر، يانگ، كوئري، راونيچ، پاسپيسل، هريسون.همه در رم هستند.بياييد قبل از صحبت كردن كمي تحقيق كنيم.”
در نهايت ليوبيچيچ عذرخواهي كرد و گفت “توييت من درباره بازيكنان آمريكايي و اروپايي به خاطر ايجاد بحث و گفتگو بود تا اينكه به كسي توهين كند.ولي من مي بينم كه به بعضي مردم توهين شده.و من به خاطرش متاسفم.چنين قصدي نبود.و قطعا آرزوي بازيابي سريع براي مردي فيش را دارم.”

ويليامز، سرنا اسلم را يادآوري مي كند، درباره نوله اسلم صحبت مي كند

سرنا ويليامز مي گويد قبل از گام نهادن به مسابقات آزاد استراليا 2003 مضطرب نبوده، وقتي كه به دنبال كامل كردن “سرنا اسلم” (چهار قهرماني پياپي در گرند اسلم ولي نه در يك فصل) بود.
او به خبرنگاران حاضر در رم گفت: “خب، من خيلي حس اعتماد به نفس داشتم و فكر مي كردم هيچ كس نمي توند مرا شكست دهد.من در استراليا بودم ولي بر روي زمين هارد بود و آن سطح خوبي برايم است، ولي فكر كنم تورنومنت دشواري داشتم و در بازي نخستم تقريبا شكست خوردم ولي به جنگيدن ادامه دادم.”
سرنا اضافه كرد در صورتي كه نواك جوكويچ در پاريس موفق به ثبت “نوله اسلم” شود، او تحت تاثير قرار خواهد گرفت.جوكويچ سه گرند اسلم قبلي را با قهرماني پشت سر گذاشته، از ويمبلدون 2011.
سرنا: “باورنكردني خواهد بود.فكر كنم حتي راجر هم اين كار را انجام نداده.اگر نواك انجامش دهد، مي تواند به باشگاه من بپيوندد و ما مي توانيم بهترين دوستان هم باشيم.”

28 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-19-2012, 01:09 AM   #310
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

ويكا: WTA از بازيكنان در مقابل مصدوميت مراقبت نمي كند

زن شماره 1 تنيس جهان، ويكتوريا آزارنكا، ناراحتي خود درباره قوانين WTA براي شركت كردن بازيكنان برتر در تقريبا همه مسابقات بزرگ را در توييتر اعلام كرد.آزارنكا پس از غلبه بر شاهار پير در دور اول مسابقات رم، به دليل مصدوميت شانه انصراف داد.
آزارنكا در توييتر خود نوشت: “من ناراحتم كه از رم انصراف دادم.تمام تلاشم را كردم ولي براي حضور در تورنومنت سالم نبودم.اگر قوانين WTA متفاوت بودند، مي توانستم بر روي سلامتي تمركز كنم ولي نمي توانستم يك امتياز صفر ديگر را در رنكينگ ببينم.اميدوارم در آينده قوانين بيشتري براي مراقبت از بازيكنان باشد.”
اندرو واكر، سخنگوي WTA در يك بيانيه به TENNIS.com گفت: “نقشه راه WTA – ساخته شده و حمايت شده از طرف بازيكنان و تورنومنت ها – براي مراقبت از سلامتي بازيكنان ما طراحي شده و اينكه تماشاگران مطمئن باشند مي توانند بازيكنان مورد علاقه خود را بيشتر در تورنومنت هاي مورد علاقه ببينند.عناصر مهم در اين طرح براي مراقبت از سلامتي بازيكنان شامل تعطيلات طولاني تر بين فصل، فاصله هاي بيشتر در طول فصل و تعهد حضور خيلي كمتر براي بازيكنان برتر است.از زمان معرفي آن در سال 2009، مصدوميت و كناره گيري بازيكنان 33 درصد كاهش يافته و حضور بازيكنان برتر در تورنومنت هاي برتر 28 درصد رشد داشته.به نظر ما اين طرح خوب عمل مي كند.”
با اين وجود، نشريه Montreal Gazette كه مصدوميت هاي منجر به انصراف، عدم شركت بازيكنان و كناره گيري ها را در قسمت انفرادي و دوبل بررسي كرده، مي گويد تا تاريخ 16 مي، در فصل 2012 به نسبت زمان مشابه در سال گذشته تعداد كل آن ها از 40 به 97 رسيده.
بازيكنان حاضر بين 10 نفر برتر بايد در تورنومنت هاي مشخصي شركت كنند، به جز گرند اسلم ها و فينال تور در پايان فصل، چهار تورنومنت اجباري (ايندين ولز، ميامي، مادريد و پكن)، چهار تورنومنت از رده Premier 5 (دوبي، رم، كانادا، سينسيناتي و توكيو) و حداقل دو تورنومنت رده 700.يك بازيكن اجازه دارد سالانه در يكي از تورنومنت هاي رده Premier 5 شركت نكند ولي بايد در فصل بعد در همان تورنومنت حضور يابد.
در مورد آزارنكا، او در هر 5 تورنومنت رده Premier 5 فصل 2011 شركت كرده، پس مشخص نيست چرا حس كرده بايد در رم بازي كند، مگر اينكه تصميم دارد در يكي از تورنومنت هاي پيشرو در كانادا، سينسيناتي يا توكيو شركت نكند.
نفر دوم رنكينگ زنان، ماريا شاراپوا بر خلاف آزارنكا صحبت كرد و به خبرنگاران حاضر در رم گفت: “اول از همه، او شايد بيشتر از هر بازيكن ديگري مصدوم مي شود و براي شماره 1 بودن بايد توانايي بازي در تقويم كامل را داشته باشيد.فكر كنم او سال گذشته بيش از هر كسي كناره گيري داشت ولي كل فصل را بازي كرد و دو روز بعد از انصراف او را مي ديديد كه تمرين مي كند، پس سخت است بدانيد وضعيتش چگونه است و چه حسي دارد.شخصا، اگر من مصدوم باشم، چه بزرگ چه كوچك مشكلي نيست، و اگر اين تورنومنت جايي است كه بايد در آن شركت كنيد يا امتياز صفر مي گيريد، صادقانه مي گويم واقعا به آن اهميتي نمي دهم چون سلامتي برايم مهمترين موضوع است...اگر من سالم باشم مي توانم به زمين بروم و بازيكني را شكست دهم و پولي كه براي جريمه مي دهم را ذخيره كنم.ما سيستم جديدي درباره تورنومنت هاي اجباري داريم و خيلي موفق است، چون تمام بازيكنان برتر شركت مي كنند.گاهي اوقات تمام بازيكنان برتر آنجا نيستند چون بعضي از آن ها مصدوم مي شوند و گاهي شما بايد كمي از پول خود را خرج كنيد و بازي نكنيد يا كمك رسانه اي بيشتري به تورنومنت كنيد، ولي اگر سالم نيستيد پس بازي نمي كنيد.”
در سال هاي 2010 و 2011، آزارنكا در جريان 10 مسابقه انفرادي انصراف داد، از تورنومنت پكن 2011 بعد از مسابقه اولش كناره گيري كرد و به همراه هم تيميش از چهار مسابقه دوبل كناره گيري كردند.امسال، او از قسمت انفرادي دوبي، دوبل ايندين ولز و تورنومنت رم كناره گيري كرده.
او در گذشته گفته بود يكي از چيزهايي كه او را ناراحت مي كند اينست كه به عنوان بازيكني كه با مصدوميت كوچك قصد بازي كردن را ندارد مشهور است.

ادامه مصدوميت فيش؛ بازگشت راديك در دوسلدورف

مردي فيش از تورنومنت هفته آينده تنيس تيمي دوسلدورف انصراف داد و توسط رايان هريسون جايگزين مي شود.فيش با يك بيماري نامشخص مبارزه مي كند و حضورش در رولند گاروس مبهم است.بازيكن آمريكايي رنك 11، از زمان تورنومنت هيوستون تا به حال بازي نكرده.او به عنوان ساقدوش داماد در مراسم عروسي اين هفته جاستين گيملستوب، بازيكن سابق و تحليلگر تلويزيوني حضور خواهد داشت.
با اين وجود، اندي راديك كه از تورنومنت ميامي به خاطر مصدوميت ران در مسابقات شركت نكرده، جاي خود را در تيم حفظ كرد و جيمز بليك كه از ميانه ماه آوريل به علت مصدوميت زانو مسابقه نداده در تيم حضور دارد.

25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
ATP , WTA , آزارنكا , ايزنر , تنيس , جوكويچ , خبر , رادوانسكا , سونگا , شاراپوا , فدرر , فيش , كلايسترز , ماري , نادال , ووزنياكي , ويليامز

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)