بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-13-2013, 10:51 PM   #861
0103
Junior Member

پستها: 1
سپاس: 0
در 0 پست 0 بار سپاسگزاری شده

سلام دوستان
من میخام تنیس رو شروع کنم , لطفا راهنماییم کنید برای خرید راکت
سبک و راحت و قیمت مناسب
همگی موفق باشید
0103 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-14-2013, 02:22 AM   #862
Mahdi Naji
Senior Member

آواتار Mahdi Naji

پستها: 372
سپاس: 1,361
در 368 پست 2,768 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER/Novak Djokovic/Maria Sharapova/genie bouchard/Rafa Nadal/Bryan brothers/Andy Murray/stan wawrinka/vicka Azarenka

دوست خوب و عزیزم ابتدا خوش آمد به تو میگم برای عضویت در این سایت و باید بگم که حتما بقیه دوستان تو رو بیشتر راهنمایی میکنن ولی تنیس اصلا ورزش آسونی برای شروع نیست.اراده آدم باید خیلی زیاد باشه.و قدرت بازیکن هم یکی از مهم ترین ملاکه.
قبل از این که بازی رو شروع کنی باید واکش خودت رو تقویت کنی و استقامت خودت رو بالا ببری در ضمن سن هم خیلی مهمه.
در شروع بازی به نظر من سبک هنوز حرف اول رو نمی زنه و با مربی باید پایه تنیس خودت رو تقویت کنی.بعد به سمت سبک بری.قیمت هم از 50 تومان راکت داریم تا 1 میلیون تومن ولی معمولان راکت های ابتدایی 200 تومان یا 150 تومان اند یا 300 تومان اند
راکت راحت نداریم.اون بازی خودته که تنیس رو برات راحت میکنه.
چند تا سوال می پرسم اگر جواب بدید بهتر راهنمایی تون میکنم:
سن شما چه قدره؟
تا حالا در زمین تنیس توپ زدید و حال میخواید مربی بگیرید یا کلا فقط می خواهید بازی کنید؟
غیر از تنیس ورزش دیگری می کنید یا نه؟
بیشتر کمکتون می کنم اگر جواب بدید
Mahdi Naji آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما Mahdi Naji به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-14-2013, 02:43 AM   #863
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط milad.nazari نمایش پست ها
میشه لطفا توضیح بدید سوینگ چیه ؟؟؟ یا مثلا بگید من چه چیزهایی رو از نوع بازیم باید بگم تا شما بتونید کمکم کنید ؟؟ ممنون میشم ، من حدود 100 ساعت بازی کردم دلیل اینکه میخوام راکتم رو عوض کنم اینه که صفحش 100 بود زیر راکت هم 3 سوراخ زه داشت و پاورش خیلی برام زیاد بود ، میخواستم زاویه بدم خیلی کج میشد اوت میشد امتحان کردم دیدم با راکتهای 4 سوراخه دقیقتر میتونم زاویه بدم
سویینگ شکل حرکت دست برای ضربه زدن هستش. شما برای اینکه ببینی سویینگت چه شکلیه، ببین موقع فورهند زدن حرکت دستت رو از کجا شروع می کنی. اگه اول سر راکتت رو بالا می گیری و بعد می بری پشت و میاری به سمت توپ سویینگ بزرگ داری، اگه راکت رو می بری پشتت و از اونجا برای ضربه زدن به توپ میاری سویینگ متوسط داری و اگه اصلاً راکت رو عقب نمی بری یا اینکه خیلی کم عقب می بری و به توپ ضربه می زنی سویینگت کوتاه داری.
اندازه ی صفحه ی 100 به نظر میاد برای سطح شما مناسب باشه. ولی اون سه سوراخ و چهار سوراخ رو من اولین باریه که دارم می شنوم و می تونم با اطمینان بهت بگم تعداد اون سوراخ ها هیچ ربطی به زاویه دادن نداره. الان از چه راکتی استفاده می کنی؟
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-14-2013, 11:11 AM   #864
milad.nazari
Junior Member

پستها: 13
سپاس: 8
در 4 پست 5 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها

سویینگ شکل حرکت دست برای ضربه زدن هستش. شما برای اینکه ببینی سویینگت چه شکلیه، ببین موقع فورهند زدن حرکت دستت رو از کجا شروع می کنی. اگه اول سر راکتت رو بالا می گیری و بعد می بری پشت و میاری به سمت توپ سویینگ بزرگ داری، اگه راکت رو می بری پشتت و از اونجا برای ضربه زدن به توپ میاری سویینگ متوسط داری و اگه اصلاً راکت رو عقب نمی بری یا اینکه خیلی کم عقب می بری و به توپ ضربه می زنی سویینگت کوتاه داری.
اندازه ی صفحه ی 100 به نظر میاد برای سطح شما مناسب باشه. ولی اون سه سوراخ و چهار سوراخ رو من اولین باریه که دارم می شنوم و می تونم با اطمینان بهت بگم تعداد اون سوراخ ها هیچ ربطی به زاویه دادن نداره. الان از چه راکتی استفاده می کنی؟
والا اینی که شما گفتید رو الان بهش فک کردم تو شرایط بازی متفاوت به نظرم ، ولی در حالت کلی روی توپ های ساده و بی دردسر من راکت رو از کنار شونم می برم به سمت عقب بعد پایین و ضربه میزنم که از کنار پهلوم رد میشه بعدشم که جم کردن سر راکت و اسپین . راکت من Head Youtek IG Instinct بود الان یه سه هفته هست انگشت دستم شکسته نمیتونم بازی کنم بهترین موقع برای عوض کردن راکت هست برام ، بابت اون قضیه هم من منظورم این بود که راکتهای 4 سوراخه کنترلی تر هستن با پاور کمتر نسبت به 3 سوراخه ها و چون کنترل بیشتری دارن زاویه دادن باهاشون بهتره برای من.

http://www.stevegtennis.com/wp-conte...IGInstinct.jpg
milad.nazari آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-14-2013, 12:19 PM   #865
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
میشه لطفا توضیح بدید سوینگ چیه ؟؟؟ یا مثلا بگید من چه چیزهایی رو از نوع بازیم باید بگم تا شما بتونید کمکم کنید ؟؟ ممنون میشم ، من حدود 100 ساعت بازی کردم دلیل اینکه میخوام راکتم رو عوض کنم اینه که صفحش 100 بود زیر راکت هم 3 سوراخ زه داشت و پاورش خیلی برام زیاد بود ، میخواستم زاویه بدم خیلی کج میشد اوت میشد امتحان کردم دیدم با راکتهای 4 سوراخه دقیقتر میتونم زاویه بدم
نقل قول:
والا اینی که شما گفتید رو الان بهش فک کردم تو شرایط بازی متفاوت به نظرم ، ولی در حالت کلی روی توپ های ساده و بی دردسر من راکت رو از کنار شونم می برم به سمت عقب بعد پایین و ضربه میزنم که از کنار پهلوم رد میشه بعدشم که جم کردن سر راکت و اسپین . راکت من Head Youtek IG Instinct بود الان یه سه هفته هست انگشت دستم شکسته نمیتونم بازی کنم بهترین موقع برای عوض کردن راکت هست برام ، بابت اون قضیه هم من منظورم این بود که راکتهای 4 سوراخه کنترلی تر هستن با پاور کمتر نسبت به 3 سوراخه ها و چون کنترل بیشتری دارن زاویه دادن باهاشون بهتره برای من.

http://www.stevegtennis.com/wp-conte...IGInstinct.jpg
میلاد جان
با توجه به چیزی که گفتی به نظر میاد سویینگ متوسط داشته باشی و بهتره که یه راکتی بگیری که برای اون نوع سویینگ مناسب تر باشه. هم اون دو تا راکت و هم راکت فعلیت راکت های حرفه ای هستن و برای اینکه بتونی ازشون به خوبی استفاده کنی باید سویینگ طولانی یا بزرگ و سریع داشته باشی. البته راکت فعلیت به سبک بازیت نزدیکتره تا راکت هایی که می خوای بخری. اما در نهایت راکت فعلیت از لحاظ مشخصات و کارکرد تفاوت خیلی کمی با اون دو تا راکت داره و هر سه ی این راکت ها، راکت های کنترلی هستن.
اما چطور می شه فهمید چه راکتی کنترلیه و چه راکتی پاور؟ خیلی ساده اس، راه های زیادی داره (مثل سرسبک بودن و بزرگ نبودن سر راکت و اینجور چیزا) اما راحت ترینش اینه که به مشخصاتی که وبسایت های فروش راکت می زنن دقت کنی و به عنوان مثال بری سراغ سایت معتبری مثل Tennis Warehouse و اونجا ببینی این گزینه ها رو چی نوشته:

Power Level:
Stroke Style:
Swing Speed:

سطح قدرت راکت های پاور همیشه بالاست و راکت های کنترلی یا low یا medium - low هستن. همچنین شکل ضریه یا همون شکل سویینگ راکت های کنترلی کامل یا مدیوم-کامل هستش و سرعت سویینگ هم بالا یا متوسط بالاست. هر چی برعکس اینا بود می شه قدرتی. الان قدرت راکت شما کم-متوسطه و به همین دلیل راکت کنترلی به حساب میاد. توصیه ای که من می کنم اینه که راکتی بخری که برای هر سه تا medium باشه.
در پایان باز هم تاکید می کنم که تعداد اون سوراخ ها مطلقاً ربطی به کنترلی یا پاور بودن نداره و ملاک درستی برای انتخاب راکت به حساب نمیاد. شما اگه می بینی قدرت ضرباتت زیادتر از حد لارمن و زه پلی استر هم بستی، وقتشه که زهت رو عوض کنی و یه زه نو با تنشن مناسب واسش بندازی.
قدیمی 06-15-2013, 12:16 PM   #866
jojo_1378
Junior Member

آواتار jojo_1378

پستها: 14
سپاس: 1
1 بار در1 پست سپاسگزاری شده

از اول شروع تنیس میشه یه راکت خوب بگیری یا باید یه چند ماهی بازی کنی بعد؟
jojo_1378 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-15-2013, 01:00 PM   #867
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

دوست عزیز راکت خوب برای سطح مبتدی و متوسط و عالی فرق می کنه. برای دوره ی مبتدی می شه یه راکت خوب گرفت که برای اون سطح خوب باشه. بعد از حدوداً یکی دو سال می تونی یه راکتی بگیری که واسه ی سطح متوسط خوب باشه و بعد از حدوداً 5 سال هم می تونی یه راکت بگیری که واسه ی سطح عالی خوب باشه. در ورزش تنیس راکت ها به دلیل ویژگی های متفاوتی که دارن برای هر سطح فرق می کنن و بهتره که در سطحی با توجه به سبک و مدل بازیت راکت مناسب همون سطح رو بگیری.
قدیمی 06-15-2013, 01:17 PM   #868
jojo_1378
Junior Member

آواتار jojo_1378

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها
دوست عزیز راکت خوب برای سطح مبتدی و متوسط و عالی فرق می کنه. برای دوره ی مبتدی می شه یه راکت خوب گرفت که برای اون سطح خوب باشه. بعد از حدوداً یکی دو سال می تونی یه راکتی بگیری که واسه ی سطح متوسط خوب باشه و بعد از حدوداً 5 سال هم می تونی یه راکت بگیری که واسه ی سطح عالی خوب باشه. در ورزش تنیس راکت ها به دلیل ویژگی های متفاوتی که دارن برای هر سطح فرق می کنن و بهتره که در سطحی با توجه به سبک و مدل بازیت راکت مناسب همون سطح رو بگیری.
این راکت خوبه؟اینم لینکش http://www.head.com/tennis/products/...150/?region=us قیمتش هم 450 تومانه.
قدیمی 06-15-2013, 01:34 PM   #869
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط jojo_1378 نمایش پست ها
این راکت خوبه؟اینم لینکش http://www.head.com/tennis/products/...150/?region=us قیمتش هم 450 تومانه.

دوست عزیز این راکت خیلی خوبیه ولی برای سطح بازی عالی و حرفه ای در حد جوکوویچ. شما لطفاً سوالتون رو در بخش خودش یعنی اینجا بپرسین تا بهتر جواب بگیرین:
http://tennistalkers.com/showthread....5509#post85509

من هم قبلاً یه مطلب طولانی در مورد انتخاب راکت نوشتم که توصیه می کنم قبل از خرید راکت اون رو بخونین:

http://tennistalkers.com/showthread.php?t=1761&page=71
کاربر زیر از شما mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-15-2013, 02:10 PM   #870
jojo_1378
Junior Member

آواتار jojo_1378

حالا این چیزایی که من دستگیرم شد تنیس یه رشته ای که مثل بدمینتون هرکسی اگه نخواد حرفه بازی کنه میتونه و مربی نمیخواد درسته؟
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)