بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-08-2015, 03:35 AM   #1261
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova
پیش فرض پاسخ : مشاوره در مورد انتخاب راکت تنیس

چند تا سوال دیگه:
1.بعضی ها برای اینکه راکتشون سنگین تر شه میان و از نوار های سربی استفاده میکنند.اگر کسی با وزن راکت 300 گرم با اضافه کردن سرب به سر راکت وزنش را تا 315 ارتقا بده.فرقش چیه با راکتی که وزنش بدون سرب 315 گرم هست؟آیا میشه گفت فرقی ندارن؟و هر دو راکت یجورایی یه شدت رو به توپ میدن.
2.نوار سرب رو دیدم که توی نمای داخلی راکت قرار میدهند اما از یوتیوب دیدم که گرومت رو باز میکنه و سرب رو میچسبونه و یه گرومت جدید مجدد میندازه رو سر راکت!کدوم درستره؟
3.نوار سربی رو باید سر راکت بست؟یا بغل های راکت (ساعت 3 و 6) و یا اینکه هم سر راکت و هم بغل؟
4.چه تاثیری دارد که نوار سربی رو تنها سر راکت ببندیم یا کناره ها یا هر دوش؟؟؟یا اصلا فرق ندارد کجاش ببندیم و هر یک از این دو قسمت رو انتخاب کنیم پاور میشود.آیا بستنش فقط برای پاور شدنه؟
5.اگر نوار سربی رو بغل راکت بستیم.باید 2 تا سمت چپ و 2 تا سمت راست ببندیم؟ یا یکی سمت راست و یکی سمت چپ بصورت قرینه؟
6.ترجیحا وزن راکت را تا چند گرم بوسیله نوار سربی میتوانیم اضافه کنیم؟آیا میشه گفت بعد از اضافه کردن راکت کلا متحول میشه و انگار یه راکت دیگه شده و یا نه میشه گفت که راکت تقویت شده؟
7.کیفیتش از بین میرود که تعویض شود؟چند وقت یکبار؟
8.آیا زمانی که میخواهیم بکنیمش به هر دلیلی جاش میمونه یا لعاب راکت از بین میره؟
9.چند درصد بازیکنان حرفه یی لازم میبینن به راکتشون سرب ببندند؟آیا فدرر با وجود راکت سنگینی که داره اینکارو میکنه؟یا شاراپووا با وجود راکت پاور اینکارو میکنه؟
مهدی جان میدونم همیشه سوال زیاد میپرسم اما این دفعه ترکوندم دیگه،ببخشید دیگه.هر موقع حوصلت شد جواب بده.مرسی
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 03-08-2015, 12:02 PM   #1262
Yashar Amintorabi
Junior Member

آواتار Yashar Amintorabi

پستها: 16
سپاس: 92
در 13 پست 103 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

سلام
1-راکت 315 گرمی با راکتی که315 شده خیلی فرق داره چون استفاده از سرب تو ایران اشتباه انجام میشه
2- سرب در حالت اصولی زیر هدگارد نصب میشه
3- در قسمت 10 تا 2 ساعت نصب میشه و ربط زیادی به پاور راکت نداره
در حالت اصولی نصب سرب در راکت به همون اندازه که سرب به سر راکت اضافه می شه به ته راکت هم ژل (که در واقع همه جای دنیا از چسب اکواریوم به اسم ژل استفاده می شه) اضافه می شه
Yashar Amintorabi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما Yashar Amintorabi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 03-08-2015, 04:12 PM   #1263
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Yashar Amintorabi نمایش پست ها
سلام
1-راکت 315 گرمی با راکتی که315 شده خیلی فرق داره چون استفاده از سرب تو ایران اشتباه انجام میشه
2- سرب در حالت اصولی زیر هدگارد نصب میشه
3- در قسمت 10 تا 2 ساعت نصب میشه و ربط زیادی به پاور راکت نداره
در حالت اصولی نصب سرب در راکت به همون اندازه که سرب به سر راکت اضافه می شه به ته راکت هم ژل (که در واقع همه جای دنیا از چسب اکواریوم به اسم ژل استفاده می شه) اضافه می شه
یعنی اگه از سرب درست استفاده کنند راکت 315 گرمی با راکتی که 315 گرم شده فرقی نداره؟
اگه به پاور شدن راکت مربوط نمیشه پس چرا میان راکتشونو سرب ببندن که سنگین شه؟خب برن یه راکت سنگین تر بگیرن!!!
اگه سر و ته راکت به یه اندازه باهم سنگین کنیم فایدش چیه؟!آخه من احساس میکنم فقط سر راکت سنگین میشه واسه اینکه بک سوینگ سنگینتر شود و قدرت بیشتر به توپ وارد کنه.!
قدیمی 03-10-2015, 04:08 PM   #1264
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط امیر17 نمایش پست ها
خیلی ممنون اگه میشه چند مدل نام ببرید که فروشنده نتونه سرم کلاه نذاره
دوست عزیز بهتره شما با راهنمایی مربیتون برای خرید راکت اقدام کنین، اون ها راکت ها رو بهتر می شناسن و احتمال اینکه به قول خودتون فروشنده سرتون کلاه بذاره کمتره. اما در عین حال راکت های برندهای معروف از قبیل ویلسون، بابولات، هد، دانلاپ و ... راکت های خوبی هستن.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 03-10-2015, 04:34 PM   #1265
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط miladroozbeh نمایش پست ها
من که خودم اولین فیلم تنیس که دیدم بازی شارا بود و چون راکت رو پشت شونه مینداخت از همون موقع منم همین کارو کردم که احساس میکنم تمامی توپ هام ته زمین میره .
الان که همه دارن راکت بازیکنا رو میگیرن!!!!!!!!!! و خیلی هم خوب باهاشون مچ شده اند.
آیا میشه گفت راکت هایی که برای امثال ماها و بازیکن ها ساخته میشه تفاوت داشته باشه با راکتی که واسه مثلا جوکو ساخته میشه؟مثلا کارخانه بیاد راکت جوکو با وزن پایینتر رو عرضه کنه تو بازار در صورتی که جوکو با یک راکت سنگین تر داره ضربه میزنه....
همونطور که قبلاً هم گفتم اگه فکر می کنی این مدل فورهند واست بهتره، هیچ دلیلی برای تغییر دادنش نیست. اما شاید بد نباشه که اون یه فورهتد رو هم چندبار امتحان کنی ببینی اون واست چطوره. اینکه بتونه به طور پیوسته توپ هات رو در یک چهارم انتهایی زمین فرود بیاری نکته ی خیلی ارزشمندیه و اگه این فورهند بهت چنین توانایی ای رو می ده همین رو حفظ کن.
راکت های حرفه ای ها رو هم در موردشون حرف ها و بحث های زیادی هست و من هم چون تا حالا راکت هیچ بازیکن حرفه ای ای رو از نزدیک ندیدم نمی تونم به طور قطعی در موردشون نظر بدم. اما این چیزی هم که می گی غیرممکن نیست. به هر حال یه بازیکن به یه راکت با یه وزن و مشخصات خاص عادت کرده و ممکنه در طول مثلاً 14 سال زندگی حرفه ایش 7 تا آپدیت جدید از اون مدل بیاد یا اینکه اون مدل کلاً دیگه تولید نشه. به همین خاطر شرکت ها همون راکت سابقش رو با رنگ و طرح جدید براش بزنن و اون راکت عملاً با چیزی که دست بازیکن حرفه ای هست فرق داشته باشه.

نقل قول:
چند تا سوال دیگه:
1.بعضی ها برای اینکه راکتشون سنگین تر شه میان و از نوار های سربی استفاده میکنند.اگر کسی با وزن راکت 300 گرم با اضافه کردن سرب به سر راکت وزنش را تا 315 ارتقا بده.فرقش چیه با راکتی که وزنش بدون سرب 315 گرم هست؟آیا میشه گفت فرقی ندارن؟و هر دو راکت یجورایی یه شدت رو به توپ میدن.
2.نوار سرب رو دیدم که توی نمای داخلی راکت قرار میدهند اما از یوتیوب دیدم که گرومت رو باز میکنه و سرب رو میچسبونه و یه گرومت جدید مجدد میندازه رو سر راکت!کدوم درستره؟
3.نوار سربی رو باید سر راکت بست؟یا بغل های راکت (ساعت 3 و 6) و یا اینکه هم سر راکت و هم بغل؟
4.چه تاثیری دارد که نوار سربی رو تنها سر راکت ببندیم یا کناره ها یا هر دوش؟؟؟یا اصلا فرق ندارد کجاش ببندیم و هر یک از این دو قسمت رو انتخاب کنیم پاور میشود.آیا بستنش فقط برای پاور شدنه؟
5.اگر نوار سربی رو بغل راکت بستیم.باید 2 تا سمت چپ و 2 تا سمت راست ببندیم؟ یا یکی سمت راست و یکی سمت چپ بصورت قرینه؟
6.ترجیحا وزن راکت را تا چند گرم بوسیله نوار سربی میتوانیم اضافه کنیم؟آیا میشه گفت بعد از اضافه کردن راکت کلا متحول میشه و انگار یه راکت دیگه شده و یا نه میشه گفت که راکت تقویت شده؟
7.کیفیتش از بین میرود که تعویض شود؟چند وقت یکبار؟
8.آیا زمانی که میخواهیم بکنیمش به هر دلیلی جاش میمونه یا لعاب راکت از بین میره؟
9.چند درصد بازیکنان حرفه یی لازم میبینن به راکتشون سرب ببندند؟آیا فدرر با وجود راکت سنگینی که داره اینکارو میکنه؟یا شاراپووا با وجود راکت پاور اینکارو میکنه؟
مهدی جان میدونم همیشه سوال زیاد میپرسم اما این دفعه ترکوندم دیگه،ببخشید دیگه.هر موقع حوصلت شد جواب بده.مرسی
اما قبل از اینکه جواب این سوال هات رو بدم، لازمه بدونی که هدف از اضافه کردن سرب به راکت افزایش دادن وزن راکته و با اضافه کردن سرب به بخش های مختلف، عملاً غیر از وزن خود راکت وزن سویینگ و نقطه ی توازن راکت رو هم تغییر می دیم. توی یکی از مصاحبه هایی که سایت تنیس ویرهاوس با یکی از زه بند های بازیکن های معروفی مثل فدرر و جوکوویچ انجام داده بود، راکت جوکوویچ رو از نزدیک نشون می دن و خود اون آقایی که زه می بنده روش هم می گه جوکر سرب زیادی روی سر راکت می ذاره. سرب رو هم می شه به بخش های مختلف راکت اضافه کرد. اگه می خوای راکت سرسنگین بشه و در عین حال وزن سویینگ زیادی هم داشته باشه و در برابر بیگ هیترها راکت توی دستت نچرخه، می تونی به ساعت 11 تا 1 روی راکت سر اضافه کنی. بعضی دیگه ترجیح می دن که سرب رو در بخش 3 و 9 اضافه کنن. توی سایت تنیس ویرهاوس یه نرم افزاری گذاشتن که ازت می پرسه چقدر می خوای وزن راکت اضافه بشه و با توجه به اون کجاهای راکت باید سرب بذاری.
اون گلوله های سربی ای که توی دسته ی راکت میندازن واسه ی اینه که سر راکت سبکتر بشه و دسته ش سنگین بشه و با این کار در واقع تعداد واحدهای سرسبکی راکت رو بیشتر کردی.

1. مزیت راکتی که وزن خودش در اصل 315 گرم بوده اینه که دردسر سرب گذاشتن رو نداره و مثلاً ممکنه موقعی که نوارهای سربی (که در رشته های 10-15 گرمی هستن) رو می ذاری با یه کم پایین و بالا گذاشتن سرب تعادل راکت رو از بین ببری، اما در راکت 315 گرمی دیگه این مشکل وجود نداره.
2و 3 و 4 رو اون بالا توضیح دادم اما بستن سرب در کناره های راکت (که البته باید قرینه باشه) باعث می شه که وزن کل محدوده ی سر راکت افزایش پیدا کنه نه اون قسمت بالایی اش و توی ضربه های مثل سرویس این تفاوت بیشتر به چشم میاد.
6. سرب راکت رو کلاً عوض نمی کنه ولی در عملکردش تغییر ایجاد می کنه، فکر نکنم حد بالایی برای سرب بستن باشه، اما عملاً کسی وزن راکتش رو بیشتر از 350 گرم نمی کنه و با اینکه می شه وزن راکت رو به 400 گرم هم رسوند، اما عملاً توصیه نمی شه این کار، چون وزن زیاد راکت باعث خستگی کتف و شونه می شه و در بازی های طولانی ممکنه باعث آسیب دیدگی هم بشه.
7و 8 سرب فقط وزن رو اضافه می کنه و تا زمانی که خراشیده نشه و از روی راکتت نریزه پایین عملاً می تونی نگهش داری، اما بعضی ها می گن به خاطر سمی بودن سرب باید مراقب باشی که تماس مستقیم با دستت نداشته باشه. وقتی هم که می کنی اش جاش می مونه و یه تیکه از رنگ صفحه رو با خودش می کنه معمولاً. فدرر و شاراپوا هم از سرب استفاده نمی کنن، تنها بازیکنی که من راکتش رو دیدم روش سرب بسته تا حالا نواک بوده. اگه افراد دیگه ای هم هستن که سرب می بندن روی راکتشون (که مطمئناً هستن) من در موردشون اطلاعی ندارم.
کاربر زیر از شما mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 03-10-2015, 04:45 PM   #1266
peRFect
Member

آواتار peRFect

پستها: 78
سپاس: 114
در 53 پست 279 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER. MILOS ROANIC. MARTIN DEL POTRO. JOHN ISNER. TSONGA. MARIA SHARAPOVA. ARAVANE REZAEI.

سلام خدمت دوستان عزیز
میخوام زه راکتمو عوض کنم ممنون میشم راهنمایی کنید که چه زهی با چه مشخصاتی بگیرم.!!
من دوساله دارم بازی میکنم و سطح بازیم متوسط هست..
دست چپ هستم و بازیم کاملا تهاجمیه.
زهی میخوام که هم تهاجمی باشه و هم تقریبا کنترلی خیلی قیمت بالا هم نمیخوام..
مدل راکت هم wilson n code six-one team هست.
ممنون میشم راهنمایی کنید.
peRFect آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 03-10-2015, 10:55 PM   #1267
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

خیلی ممنون از حوصله یی که کردی و سوالامو خوندی و بهم جواب دادی.اما یچیزی رو دقیقا متوجه نشدم.آیا با اضافه کردن سرب ضربات ما پاور تر و فلت تر نسبت به قبل میشود؟
من یجا خونده بودم که سرب در 3 و 9 باعث ثبات راکت میشه.اما آیا ثبات راکت باعث شدت ضربات میشه؟اگر نه پس دقیقا کجای راکت سرب باید بست که پاور تر شه راکتمون.
قدیمی 03-12-2015, 11:39 AM   #1268
امیر17
Junior Member

پستها: 5
سپاس: 1
در 0 پست 0 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mspayam نمایش پست ها

دوست عزیز بهتره شما با راهنمایی مربیتون برای خرید راکت اقدام کنین، اون ها راکت ها رو بهتر می شناسن و احتمال اینکه به قول خودتون فروشنده سرتون کلاه بذاره کمتره. اما در عین حال راکت های برندهای معروف از قبیل ویلسون، بابولات، هد، دانلاپ و ... راکت های خوبی هستن.
مربی که بر اساس منفعتش راکت معرفی میکنه تا ازش بخریم خودم چند تا گزینه پیدا کردم چون مبتدیم نمیخوام زیاد هزینه کنم خوشحال میشم دوستان تو انتخاب کمکم کنن:
1.babolat PULSION102
2.babolat contact team,or contact tour
3.wilson pro hybrid
4.e-sense babaolat series
5.wilson us open
6.wilson steam 25
7.wilson pro staff 26,,,or 24
8.wilson six.one comp
9.head MX series
10.head Challenge Lite
11.dunlop M3.0-27
12.head Radical 25

اگه پیشنهاد بهتری دارنید لطفا ارائه بدید

ویرایش توسط امیر17 : 03-12-2015 در ساعت 12:41 PM
امیر17 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 03-12-2015, 06:40 PM   #1269
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
نوشته اصلی توسط peRFect نمایش پست ها
سلام خدمت دوستان عزیز
میخوام زه راکتمو عوض کنم ممنون میشم راهنمایی کنید که چه زهی با چه مشخصاتی بگیرم.!!
من دوساله دارم بازی میکنم و سطح بازیم متوسط هست..
دست چپ هستم و بازیم کاملا تهاجمیه.
زهی میخوام که هم تهاجمی باشه و هم تقریبا کنترلی خیلی قیمت بالا هم نمیخوام..
مدل راکت هم wilson n code six-one team هست.
ممنون میشم راهنمایی کنید.
دوست عزیز اگه ممکنه سوال هاتون رو در قسمت مرتبط با هر موضوع بپرسید. لطفاً در این قسمت همین سوال ها رو بپرسید تا بهتون جواب بدم.
قدیمی 03-12-2015, 06:45 PM   #1270
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
خیلی ممنون از حوصله یی که کردی و سوالامو خوندی و بهم جواب دادی.اما یچیزی رو دقیقا متوجه نشدم.آیا با اضافه کردن سرب ضربات ما پاور تر و فلت تر نسبت به قبل میشود؟
من یجا خونده بودم که سرب در 3 و 9 باعث ثبات راکت میشه.اما آیا ثبات راکت باعث شدت ضربات میشه؟اگر نه پس دقیقا کجای راکت سرب باید بست که پاور تر شه راکتمون.
میلاد جان
خواهش می کنم، کاری نبود. اضافه کردن سرب به سر راکت به خاطر اینکه وزن سر راکت رو افزایش می ده باعث می شه که ضربه ها قوی تر بشن و همچنین وقتی در قسمت 6 و 9 سرب بذاری ثبات راکت هم افزایش پیدا می کنه. اما به همون مقدار ضربات تاپ اسپین زدن با راکت سخت تر می شه.
کاربر زیر از شما mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)