بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2013 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > مسترز رم (Internazionali BNL d’Italia)

مسترز رم (Internazionali BNL d’Italia)

22-29 اردیبهشت - رم، ایتالیا

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: قهرمان مسابقات مسترز رم چه کسی خواهد بود ؟؟؟
نواک جوکوویچ 14 13.21%
راجر فدرر 46 43.40%
اندی ماری 1 0.94%
داوید فرر 0 0%
رافائل نادال 43 40.57%
تنیسورهای دیگر 2 1.89%
رأی دهندگان: 106. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-20-2013, 11:36 PM   #291
king of spin
Senior Member

آواتار king of spin

پستها: 277
سپاس: 2,789
در 246 پست 1,074 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافائل نادال دلپوترو ،سونگا، رادیک

نقل قول:
نوشته اصلی توسط SHIR FarHad نمایش پست ها
یکی از عللی ک رافا ب نواک میبازه ,توپ هوا کردنای بیخودیه ناداله ,این تکنیک جلوی بقیه شاید جواب داده باشه اما جلوی نواک ک یکی از بهترین ضربه زننده های بیس لاینر هست راهکار نکرده و اگرم خود نواک نمیتونسته ضربات محکمشو بزنه مثه خود رافا ب هر شکلی توپ رو رد میکرده ک ارور بیخود نده و مثله راجر نشه ک همشو میخواد وینر بزنه و بشه با کلی ارور!!!
هی ما میخایم دهنمونو ببندیم هی نمیذارین خوب مرد حسابی مگه همین نواک بعد از برد ایندین ولز 2011 به نادال نگفت
که برای من بهترین بازیکن تاریخی؟مگه تا قبل 2011 نواک 7 بار رافا رو بیشتر برده بود؟مگه تو نیمه نهایی المپیک نباخت مگه تو چمن نباخته بود؟مگه تو فینال یو لس اپن 2010 به سادگی نباخت مقابل رافا؟مگه قبل 2011 تو فینال نادالو برده بود؟یه کم حرف حق بزن.اخه چی گیرت میاد؟مگه میشهکسی با زیر توپ زدن ابن نتایجو بگیره؟چه قد حسودی؟هی میخام دهنم. ببندم هی نمیزارن.مگه تو همون بارکلیز 2010 که سطح سریعی بود تو 2 ست به رافا نباخت و خودشو به درد چشم الکی زد و 15 دقیقه از وقت بازی رو گرفت.چه قدر برات تاسف بخورم اخه مگه 81 بازی پشت سر هم توخاک بردن با این وضع سرویس و همش تو رالی بردن کشکه؟پارسال ای تی پی اماری زده بود که نعداد گیم هایی که رافا ریترنر بود با اختلاف نسبت به همه و 5 ماه مصدومیت تو 2012 بیشتر بود و فدرر پنجم بود؟مگه همون 2011 باخن های رافا روحی نبود؟استرالیای 2012 که ست پنجم اون بکند مسخره رو رافا بیرون نمیزد که جام مال اون بود واقعا تاسف برا تو امسال تو که هیچ..........از تنیس بارتون نیست و فقط .............از برو بچ باشعور ومنصف عذرخواهی میکنم دیگه واقعا عصبی شدم.

ویرایش : به قوانین انجمن احترام بگذارید.

ویرایش توسط BABAK : 05-21-2013 در ساعت 02:46 PM
king of spin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی king of spin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-20-2013, 11:37 PM   #292
Mahrooz RF
Roger's Fan

آواتار Mahrooz RF

پستها: 273
سپاس: 4,241
در 274 پست 2,487 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer
نقل قول:
نوشته اصلی توسط Rafa نمایش پست ها
درود
وقتی یه عده میان فرهندای رافا رو به بیل زدن تشبیه میکنن!!! بهتر از این نمیشه جواب داد!مث خودشون بایس رفتار کرد
من ایشون رو خوب میشناسم، کسی که مثلا متنفر از ناداله رو نمیشه با منطق به راهش آورد
پس بهتره که مقابله ب مثل بشه
بعله! اینا ویژگی های تاپ اسپین بود که گفتم اگه لازم باشه بازم میگم
!
تا اونایی که چشم بسته تنیس میبینن، یکم تعصب رو کنار بذارن
به این هنر رافا بکش زیرش میگن، انتظار داری دست گل بدم بهشون
چند نفر میشناسی که تاپ اسپین بلد باشن
بیا من خودم برات انواع ضربات کات دار رو میزنم!ولی فقط یه نفره که تاپ اسپین بلده
گفتم انوشا شاهقلی هم فلت بلده بزنه، ولی یکی نام ببر که تاپ اسپین بلد باشه
با بحثی که در مورد قدرت بدنی هم داشتی کاملا مخالفم!
الکساندر دولگوپولوف پوست و استخونه برو نگا کن ببین چه فرهندای سنگین و سریعی میزنه
کچلنکو بازیکنی بود که با ابعاد نحیفش چنان بکهند و فرهند میزد که برق از کله ی آدم میپرید
یا همین مارین چیلیچ و یه بازیکن کروات دیگه که اسمش یادم نیس با وجود قدرت بدنی پایین خیلی ضربات سنگینی به توپ میزنن
استقامت تو زمین ربطی به گنده بودن بازو ها نداره!
من ترجیح میدادم رافا 80 کیلو باشه، اونوقت حرکتش در زمین فوق العاده تر میشد و اینقد هم مصدوم نمیشد
ورزیده بودن اندام در ورزشکار یه نوع fitness و کمک به انجام حرکات دیگه شه
مثلا دونده ها با اینکه پاهاشون درگیر ورزشه بیشتر، ولی بالا تنه ی کاملا ورزیده ای دارن تا موقع دویدن هماهنگی تو حرکاتشون باشه
در مورد نواک هم کاملا در اشتباهید، نواک از سال 2009 2010 نشون داده که استقامت بالایی تو زمین داره و ساعت های طولانی میتونه بازی کنه، همچنین اندی موری
راجر هم قبل اینکه سنش بالا بره استقامتش خیلی بالا بود، ویمبلدون 2008 مثلا، استرالیای 2009 و...
همچنین سرویس تو موفقیت های راجر فدرر نقش بسزایی داشته و این باعث شده که تو زمین زیاد تحرک نداشته باشه و شما فک کنید که راجر قدرت بدنیش پایینه!!!
جملات من بار اغراق رو هم داشت تا نشون بدم هنر رافا فراتر از زدن یه ضربه ی فلت به توپه
منظور از اینکه توپ از استادیوم بره بیرون یعنی اینکه توپ از زمین میره بیرون خیلی ساده
صنعت اغراق ب کار برده شده
همچنین جمله ی آخرم در مورد نواک و راجر هم همینطور
در پایان دوست عزیز خیلی خوشحال میشم با شما بحث کنم تا...
دوست عزیز از تنیسورهای معروف مگه فرر و ورداسکو نیستن که اسپین بازی می کنن. چطور شما میگی چند نفر می شناسی که اسپین بلد باشن؟ تازه همه تنیسورا اسپین بلدن. ولی چون تو ضربات اسپین بیشتر انرژی صرف چرخش توپ میشه و انرژی بیشتری می خواد تا سرعت توپ کم نشه زیاد استفاده نمی شه. دیدیم که بعضی وقتا راجر، نوله، اندی و خیلی تنیسورای دیگه ضربات اسپین هم تو بازی می زنن. تو ضربات فلت چون حرکت توپ خطیه و کنترلش سخته نمی شه همش محکم به توپ ضربه زد. ولی تو اسپین توپت کنترل داره و با خیال راحت تری انرژیتو به توپ وارد می کنی. شما که همه اینارو می دونی چرا این حرفو می زنی. شما تو زمین 50 تا توپ اسپین با تمام قدرتت بزن ببین چندتا ارور داری. 50 تا توپ فلت هم با تمام قدرت بزن ببین چندتا ارور داری. مسلما تو اسپین سرعت توپات خیلی کمتر از فلته ولی به خاطر قوسی که توپ برمیداره ارورات خیلی خیلی کمتره. چطور فکر میکنی فلت آسون تر از اسپینه. فلت یعنی انرژی کمتر، سرعت توپ بیشتر، کنترل سخت تر. اسپین هم یعنی انرژی بیشتر، سرعت توپ کمتر، کنترل راحت تر. حالا نادال این هیکلو با مواد و آمپول که نساخته که بگی الکی باشه. چون مچ و ساعدش خیلی قویه در عین حال که اسپین میزنه، توپش سرعت بالایی داره. پاهای قویش هم کم تاثیر ندارن.
درباره تنیسورای لاغر و ضعیف هم که گفتین، قدرت بدنی شاید توی سرویس و ضربات فلت خیلی تاثیر نداشته باشه؛ ولی توی ضربات اسپین خیلی تاثیر داره. چون فلت بودن ضربه یه حدی داره. ته ضربه فلت اینه که صفحه راکتت مستقیم بخوره به توپ و توپت توی مسیرش هیچ چرخشی نداشته باشه. ولی تو اسپین که توپت چرخش داره چرخش توپ که حد نداره. منظورم اینه که کسی که قدرت بدنیش بیشتره چرخش بیشتر و قوس بیشتری می تونه به توپ بده. چطور میگی به قدرت بدنی ارتباطی نداره.
من نگفتم راجر و نوله کلا قدرت بدنیشون پایینه. گفتم از رافا پایین ترن. به نظرتون اگه وزن رافا 80 کیلو بود (یعنی یه کم کمتر از راجر) می تونست توپای اسپینشو با این سرعت بزنه؟ مطمئن باش در اونصورت فلت بازی می کرد.
راستی به نظرت اگه رافا و راجر رو دور باشن و رافای بدون فورهند با راجر بدون سرویس بازی کنه کدومشون می بره؟ مشخصه که راجر میبره. این دیگه خیلی واضحه که فورهند تقریبا تنها اسلحه رافاس. ولی سرویس تنها اسلحه راجر یا نوله نیست.
رافا بیشتر از هر تنیسور دیگه ای تو زمین جنب و جوش داره ولی همیشه ضربه هاشو محکم می زنه. این موردو دیدیم که مثلا نوله یا بعضی بازیکنا بعد از یه رالی سخت و نفس گیر واسه مدیریت انرژیشون تا چند دقیقه توپارو آروم میزنن یا بعد از رالی ارور دارن. تازه مگه من گفتم رافا بی استعداده یا فکر کردید می خوام قهرمانیاشو بی ارزش کنم. من فقط می گم قدرت بدنی رافا توی موفقیتش خیلی تاثیر داره و قبلا هم گفتم که داشتن قدرت بدنی کافی نیست و ضربات اسپین فوق العاده رافا حاصل قدرت بدنی و استعدادش تو این نوع ضربس.

ویرایش توسط Mahrooz RF : 05-21-2013 در ساعت 11:34 AM
Mahrooz RF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mahrooz RF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-20-2013, 11:49 PM   #293
Mahrooz RF
Roger's Fan

آواتار Mahrooz RF

پستها: 273
سپاس: 4,241
در 274 پست 2,487 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط .RF نمایش پست ها
بازی دیشب راجر از نظر آماری و کیفیت بازی تفاوت چندانی با بازیش مقابل PAIRE نداشت. منتها رافا بسیار بهتر از PAIRE است - هرچند که با اوجش فاصله داره همچنان- دوستانی که تو فروم حضور دارن اکثرشون سالهای پایانی بازی یکی از بازیکنان بزرگ -مثلا سمپراس یا بکر - رو ندیدن. الان قیاس فدرر 32 ساله با رافای 27 ساله اصلا درست نیست مهم لذت بردن از برخی تکنیک های راجر تو این سنه.

یکی از دوستان گفتن که اسپین بالای فورهند های رافا به خاطر بازوهاشه. بازو(خصوصا عضله جلو بازو) تاثیر چندانی در تنیس نداره و ضربات تاپ اسپین به عضله جلو بازو وابستگی ندارند.
بله. درست میگید. حواسم نبود. البته من گفتم بازو و قدرت بدنی. ولی بازو رو اشتباه گفتم. تنیس بیشتر ساعد و مچ قوی می خواد. بخصوص واسه اسپین ساعد باید خیلی قوی باشه. چون مدت هاس بازی نکردم یادم رفته بود که خودم بخاطر ساعد ضعیفم تو ضربه زدن مشکل دارم. ممنون از راهنماییتون

ویرایش توسط Mahrooz RF : 05-21-2013 در ساعت 11:13 AM
Mahrooz RF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mahrooz RF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-21-2013, 12:01 AM   #294
Maani
Senior Member

آواتار Maani

پستها: 668
سپاس: 5,015
در 615 پست 4,138 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Sorou$h نمایش پست ها
به به عجب فینال جذابی بود. بنا به گفته بعضی از دوستان تمام دنیا میخوان فدال ببینن!!!!!!!!!!
داستان بازی فدال. اونی که داره میزنه نادال است
دوستان طرفدار فدرر و نادال میشه بگین الان این بازی چه چیز خاصی داشت؟؟؟
این بازی رو دیدید حالا اگه وقت کردین برین بازی ماری و جوکوویچ هم در فینال مسترز شانگهای چین 2012 هم ببنید. اونوقت اگه منطق داشتید و نخواستید دیکتاتوری رفتار کنید بیاین بگین سروش درست میگی.
که بعید میدونم کسی بیاد این حرف رو بزنه چون اکثر طرفدارهای راجر اینجا چشمشون رو به روی حقایق بستند و احساسی نظر میدن. مشکل ما ایرانها این است که همیشه میخوایم حرف خودمون رو به کرسی بشونیم و فکر میکنیم اگه بگیم اشتباه کردیم چیزی ازمون کم میشه و هرکس فکر میکنه از دیگری بیشتر میدونه.

جناب ما طرفدارای نادال و فدرر درسته با هم کری داریم و لی اگه گوشت همو بخوریم استخوانشاو نمیندازیم دور..
نوواک و اندی خیلی خیلی مونده که به این 2 تا برسن .
خیلی زشته که شما بخوای در مورد راجر اسطوره تنیس بخوای حرف بزنی و نظر بدی ..
شما اظهار نظر فرمودین که بله من از 2005 تنیس تماشا میکردم بعد کاشف به عمل اومد که تماشای شما اینجوری بوده که در خلال کانال عوض کردن یه 30 ثانیه ای رو تنیس زدین بعد رد کردین ..وگرنه اگه تماشا میکردین محال بود که یکی از بازیهای فینال رولند و ویمبلدون بین سالهای 2005 تا 2008 رو تماشا کرده باشین اما طرفدار یکی از اینها نشده باشید ..محاله

هربازی یه شرایط خاص خودشو داره..این بازی هم به سود نادال تمام شد فک کن تو الکلاسیکو مثلا ریالل یاد بارسا رو 2-0 بزنه . بازی بعدی از حساسیتش کم میشه؟ شاید یکک ماه دیگه راجر اومد تو ویمبلی نادال رو شکست داد.
یه کم منطقی فک کن برادر من.
Maani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Maani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-21-2013, 10:27 AM   #295
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

پستها: 765
سپاس: 1,953
در 707 پست 7,155 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic & Sloane Stephens & Garbine Muguruza

شیر فرهاد عزیز من نگفتم نادال و فدرر بازیهای جذاب تا حالا نداشتند. اوج جذابیت بازیهای این 2تا 2005 تا 2008 بوده. من خودم گفتم فینال ویمبلدون 2005 و 2007 عالی بوده. ولی از 2008 به اینور همش یکطرفه بوده در گرند اسلم. از 10 تا بازی این 2تا در گرند اسلم فقط 3تاش جذاب بوده. در صورتی که از 4تا بازی ماری و جوکوویچ در گرند اسلم 2تاش تا اینجا جذاب بوده و به نظر من جوکو و ماری هنوز خیلی سال ها بیشتر از راجر و رافا میتونن با هم بازی کنن و اونوقت دیگه با فدال مقایسه خواهند شد و اونوقت میشه فهمید کدوم جذاب تر بوده. ولی تا اینجا آمار بازیهای جذاب بین ماری و جوکو بهتر بوده نسب به 4 بازی در گرند اسلم.
راستی چطور کمر راجر وقتی مصدوم است فیلم نیست ولی هر جای نواک مصدوم بشه فیلمه؟ هر طور در مورد تنیسور محبوب خودت قضاوت میکنی در مورد بقیه تنیسورها قضاوت کن.
اینقدر هم سن راجر رو بهونه نکنید لطفا مگه دیوید فرر هم سن راجر نیست؟؟ مگه آغاسی وقتی سنش از 30 رد کرده بود 3تا گرند اسلم نبرد؟ چطور پارسال که راجر ویمبلدون رو برد سنش بالا نبود؟؟؟ فقط وقتی میبازه سن رو بهونه میکنید؟؟؟ شما دیگه کی هستین.
مانی زمان گواردیولا که بارسا همیشه رئال رو میبرد و همه از قبل میگفتند بارسا 3 یا 4 تا میزنه به نظرت از جذابیت بازی بین این 2تا کم نشده بود؟
من همیشه میگم در هر ورزشی بازی جذاب است که از قبل برندش معلوم باشه.
Sorou$h آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما Sorou$h به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 05-21-2013, 10:30 AM   #296
D3ADMAN
Senior Member

آواتار D3ADMAN

پستها: 578
سپاس: 1,862
در 505 پست 1,987 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: مردها :جکوویچ - ماری - مونفیلس - نیشیکوری - دلپو - سونگا (متنفر از فدرر) زن ها : لی نا - هانتوکووا - شاراپووا - سرنا - بوشارد

تورنمنت دیگه به پایان رسید ، دوستان همچنان بحث اگه میشد پس از پایان تورنمنت تاپیک ها قفل بشه خیلی خوب میشد . باو خدایی خشی میاد یه کلمه مینویسه ، میره سال دیگه میاد یکم خوش باشید ، بخندید ، حال کنید این سروش رو هم که بدبخت رو بیچارش کردید . برید خونه هاتون برای رولند گاروس بیاید دیگه
D3ADMAN آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی D3ADMAN به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-21-2013, 12:05 PM   #297
Maani
Senior Member

آواتار Maani

پستها: 668
سپاس: 5,015
در 615 پست 4,138 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal

سلام بابک جان خوبی؟

ویرایش توسط Maani : 05-21-2013 در ساعت 02:45 PM
Maani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Maani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-21-2013, 03:50 PM   #298
key1nadal
Senior Member

پستها: 114
سپاس: 159
در 112 پست 566 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: 1.رافائل نادال 2.دل پوترو 3.ارغوان رضايي 4.دينارا سافينا

این رافا من دوسش دارم خیلی زیاد قهرمانی بهش میاد.............
key1nadal آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی key1nadal به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-21-2013, 06:30 PM   #299
Paymaan
Disciplinary Committee Chairman

آواتار Paymaan

پستها: 1,080
سپاس: 6,653
در 1,083 پست 12,419 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر/ جو-ویلفرید زانگا/ تامی هاس/ استن واورینکا/ اندی مارِی/ تامی روبردو/ ژیل سیمون/ فرناندو ورداسکو/

فک کنم باید تاپیک فرنچ اوپن رو باز کنید . مجتبی جان قصد جسارت ندارم ولی اکثر بازیکنان ATP ضربات خودشون رو با تاپ اسپین میزنن . فقط اسپین های رافا دیگه خیلی فضاییه ( 4900 RPM ). توی آمار های وسط بازی ها نشون میده تقریبا 70% ضربات رافا بالای 3000 دور در دقیقه است . درصورتی که تاپ اسپین های شخصی مثل فدرر تقزیبا 2700 دور هست . مورد دیگه اینه که ارتفاع توپ های رافا از تور یا Net Clearanceـش بسیار زیاده . اگر رافا همین اسپین ها رو با ارتفاع پایین تری از تور بزنه فک نمیکنم مشکلی برای امثال بازیکنانی چون فدرر ایجاد کنه . بازیکنانی که ضربه های فلتشون بیشتر از تاپ اسپین باشه خیلی کم هست . شاید تامیک و بردیچ مصداق این موضوع باشن . این نظر من بود .
Paymaan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Paymaan به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-21-2013, 09:24 PM   #300
slice
Member

پستها: 88
سپاس: 121
در 53 پست 276 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: roger federer

من خودم یکی از طرفدارای پر و پا قرص نادالم ولی بعضیا خیلیم به تاپ اسپین رافا افتخار نکنن!!!! برین به فینال us open 2011 با دقت نگاه کنین. اونجا کم مونده بود 3 بر صفر به جوکوویچ ببازه!!!!! به نظرتون علتش چی بود؟؟؟؟؟؟
میشه گفت تو اون بازی نوواک 60 یا 70 % توپاش رو به بکهند رافا زد!!!! شاید منطقی به نظر نرسه ولی بردن نادال خیلی هم کار سختی نیست به شرطی که unforced error حریفش زیاد نباشه و فقط به بیس لاین بکهندش بزنه !!!!!! ریتم و تاکتیک بازی نادال خیلی واضحه!!!!!!!!!!!!!!
slice آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی slice به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
تنیس - رم - جوکوویچ - نادال - فدرر

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)