بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان > اخبار تنيس مردان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-30-2013, 12:56 PM   #1
BABAK
Moderator

پستها: 1,756
سپاس: 34,267
در 1,610 پست 15,465 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر
Exclamation حمله تمام قد جوکوویچِ پدر؛ به فدرر و نادال

سردیان جوکوویچ (Srdjan Djokovic) پدر نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان در مصاحبه با نشریه صربستانیِ daily Kurir، ورزشکار منتخب هواداران در یک دهه اخیر دنیای تنیس را انسان خوبی نمیداند.. او میگوید :

«شاید فدرر بهترین تنیسور تاریخ باشد اما به لحاظ انسانی این قضیه کاملا برعکس است.او به نواک در دیوس کاپ (اشاره به بازی سوییس-صربستان در ژنو) حمله کرد؛ او فهمیده بود که نواک جای او را گرفته به همین خاطر از هر راهی برای بی اعتبار کردنش استفاده کرد.»

خانواده جوکوویچ معتقدند وقتی کسی از پسرشان دفاع نمیکند باید خودشان دست به کار شوند..فدرر سال های پیش در طول مسابقه ای خطاب به خانواده نواک که در باکسش نشسته بودند گفت «ساک باشید! » پس از این ماجرا، دیانا مادر خانواده که در عکس زیر در کنار همسرش دیده میشود، در جریان پیروزی نواک بر فدرر در مرحله سمی فینال اوپن استرالیا 2008 خطاب به فدرر گفت «پادشاه مرده است..»

اما سردیان جوکوویچ هنوز هم حرف تازه دارد...

جوکوویچِ پدر، نادال رو هم از حملاتِ بی سابقه اش بی نصیب نگذاشت.. او معتقد است نادال فقط تا زمانی که پیروز است دوست خوبی باقی میماند :

«تا زمانی که نادال پیروز بود، او بهترین دوست نواک محسوب میشد. وقتی شرایط تغییر کرد، آنها رفاقت بلند مدت نداشتند ..»

این در حالی است که سابق بر این و زمانی که نواک پی در پی بر رافا پیروز میشد، عمو تونی مربی نادال به رفتار نواک و اعضای کادر او و خانواده اش پس از پیروزی معترض بود و انتظار تواضع و فروتنی بیشتری داشت..
بیانات پدر جوکوویچ با واکنش نادال و عمویش همراه شد اما تا این لحظه از جانب فدرر پیامی دیده نمیشود..

ویرایش توسط BABAK : 07-30-2013 در ساعت 05:22 PM
BABAK آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 07-30-2013, 01:52 PM   #2
Mahrooz RF
Roger's Fan

آواتار Mahrooz RF

پستها: 273
سپاس: 4,241
در 274 پست 2,487 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

کلا شخصیت خودشو نشون داد. درباره نادال نمی دونم. ولی کار پدرش زشت تر از کار فدرره. که بیاد بی احترامی کنه و انسان بودنشو زیر سوال ببره. یعنی خیلی باید خانواده مغروری باشن و پسر خودشونو چقدر باشخصیت و بالا گرفتن که اینطوری گفتن. هر چند کار فدرر زشت بود که با این که می دونست توپ داخله نگفت و جای توپو پاک کرد و این کارش اشتباه بود. ولی واقعا نوله باشخصیت تر از فدرره!؟ یعنی اشتباهات پسرشون تو زمین کمتر از فدرره؟! هر چند تو زمین ممکنه هر بازیکنی تحت فشار رفتارهای نادرستی بکنه. ولی حداقل فدرر و نادال وقتی چلنج دارن سر اوت گرفتن توپ اونجوری سر داور داد نمی زنن. فدرر و نادال از نظر شخصیت با نوله قابل مقایسه نیستن. به نظر من حتی تو زمین نادال باشخصیت تر از فدرر رفتار می کنه. ولی خوشحالم که هم به فدرر حرف زده، هم نادال. چون حداقل 70% طرفدارای تنیس فدرری یا نادالین. بنابراین اکثر تنیسیا با حرفش مخالفن و دیگه خانوادشو می شناسن و حقیقتو می دونن. همین کافیه.

ویرایش توسط Mahrooz RF : 07-30-2013 در ساعت 02:30 PM
Mahrooz RF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mahrooz RF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-30-2013, 02:07 PM   #3
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

چیزی که فدرر خطاب به باکس نواک گفت "Be Quiet" بود که بی ادبانه نیست و معادلش می شه همون ساکت باشید. در مورد اون Shut up هم که لینکش توی یوتیوب هست خیلی وقته می خوام یه پست بنویسم اما هنوز فرصتش نشده. ولی به طور خلاصه باید اینطور گفت که برخلاف معادل "خفه شو" که توی فارسی واسش گذاشتن عبارت بی ادبانه ای نیست و در واقع خودمونی تر از be quiet هستش، مثلاً استاد خود من اینجا چند هفته پیش درباره ی بازنویسی تزم به من گفت:

This is where I need to shut up and you speak up.

که اگه قرار باشه اون shut up رو خفه شو ترجمه کنیم، خیلی مسخره از آب درمیاد.

ذرباره ی اخلاق و تواضع نادال هم که جای هیچ شکی نیست و اصلاً تا همین حد من ندیدم چیزی گفته باشه.

اما ظاهراً نواک خیلی از این جهت به فدرر و نادال شبیه نیست و البته تقصیری هم نداره، وقتی پدر آدم همچین حرفایی بزته، دیگه اینکه بچه اش بیاد رو به تماشاچی ها جلوی دوربین بگه "حالا بیاین فلان من رو فلان کار کنین" نباید خیلی هم عجیب غریب باشه.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
31 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-30-2013, 02:17 PM   #4
sahand
Senior Member

آواتار sahand

پستها: 773
سپاس: 8,672
در 761 پست 5,778 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ANDY MURRAY JUAN MARTIN DELPOTRO GILLES SIMON STANISLAS WAWRINKA KEI NISHIKORI J0-WILFRIED TSONGA BERNARD TOMIC ERNESTS GULBIS MILOS RAONIC ROGER FEDERER RYAN HARRISON/ SHARAPOVA ROBSON AZARENKA KIRILENKO HANUCHOVA LISICKI

پسر کو ندارد نشان از پدر/پدر و پسر عین همند کپی برابر اصل
sahand آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی sahand به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-30-2013, 02:50 PM   #5
msh13792
Former Staff

آواتار msh13792

پستها: 953
سپاس: 11,229
در 946 پست 8,591 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer , Juan Martín del Potro , Stanislas Wawrinka

اين عكس واسه خيلي ها گرون تموم شد

و لازم نيست بگم اسطوره آقا راجر فدرر
10 سال متوالي ATPWorldTour.com Fans' Favorite شده
و 8 سال Stefan Edberg Sportsmanship Award

msh13792 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
37 کاربر زیر از شما کاربر گرامی msh13792 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-30-2013, 03:02 PM   #6
Roger Federer#1
Senior Member

آواتار Roger Federer#1

پستها: 228
سپاس: 2,788
در 226 پست 2,095 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: "راجرفدرر افسانه ایی" "خوان مارتین دل پوترو" "داوید فرر" "الکساندر زوارف"

جکوویچ هم تنیسرخوبیه من خیلی از مسابقات و نوع بازیش خوشم میاد ولی پدرش هیچوقت حق چنین حرفی به اسطوره رو نداشت با این صحبت ها فقط از محبوبیت فرزندش کم میکنه.
Roger Federer#1 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
19 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Roger Federer#1 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-30-2013, 03:38 PM   #7
khabgard
Member

آواتار khabgard

پستها: 83
سپاس: 618
در 63 پست 383 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Gentlemans : Roger Federer - Juan martin Delpotro - Rafa Nadal - Andy Roddick - carlos Moya - Gael Monfils :) - Mardy fish - Ivan Lendl Pat rafter - Ladies : ,Justin Henin,sam stosure , vera zevanarova

فدرر مغروره ، این رو همه طرفداراش میدونن ، ولی با غرورش به کسی بی احترامی نمیکنه
کسی رو تحقیر نمیکنه ، چند تا از بهترین بازیکن ها رودیدیم که موقع هندشیک
(باوجود اینکه باخته بودن،برای بار چندم و تازه تو چه مرحله ایی) خیلی با راجر گرم
و صمیمانه برخورد کردن . فدرر پاک بازی میکنه ، صادق بازی میکنه برای پوینت گرفتن نمیره رو اعصاب حریفش! برخوردش با رسانه ها با هواداراش همیشه خوب بوده (اگه میگه شات آپ دلیل داشته شاید اون تماشاگر بار چندمش بوده که اون کار رو میکرده ، مناعت طبع و تحمل راجر مثال زدنیه) .... در مورد حرف پدر جوکو من نظری نمیدم چون وقتی شما در مورد انسان بودن یک نفر قضاوت می کنی، فقط خودت رو زیر علامت سوال میبری ، من بازی جوکو رو دوست دارم
واقعا هم بهش احترام میزارم ، ولی فیووریت من نیست
khabgard آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی khabgard به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-30-2013, 04:01 PM   #8
Mahrooz RF
Roger's Fan

آواتار Mahrooz RF

پستها: 273
سپاس: 4,241
در 274 پست 2,487 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer
نقل قول:
نوشته اصلی توسط khabgard نمایش پست ها
فدرر مغروره ، این رو همه طرفداراش میدونن ، ولی با غرورش به کسی بی احترامی نمیکنه
کسی رو تحقیر نمیکنه ، چند تا از بهترین بازیکن ها رودیدیم که موقع هندشیک
(باوجود اینکه باخته بودن،برای بار چندم و تازه تو چه مرحله ایی) خیلی با راجر گرم
و صمیمانه برخورد کردن . فدرر پاک بازی میکنه ، صادق بازی میکنه برای پوینت گرفتن نمیره رو اعصاب حریفش! برخوردش با رسانه ها با هواداراش همیشه خوب بوده (اگه میگه شات آپ دلیل داشته شاید اون تماشاگر بار چندمش بوده که اون کار رو میکرده ، مناعت طبع و تحمل راجر مثال زدنیه) .... در مورد حرف پدر جوکو من نظری نمیدم چون وقتی شما در مورد انسان بودن یک نفر قضاوت می کنی، فقط خودت رو زیر علامت سوال میبری ، من بازی جوکو رو دوست دارم
واقعا هم بهش احترام میزارم ، ولی فیووریت من نیست

احسنت. فقط اون غروره فقط مال فدرر نیست. نوله به نظرم خیلی مغروره. از صورتش معلومه اصلا. غرور همون اعتمادبه نفس زیاده. اتفاقا فدرر نسبت به بقیه به نظرم غرورش کمتره. اعتماد به نفس یا حتی غرور کنترل شده (که خودتم بهش اشاره کردی) واسه موفقیت لازمه.
"این اتفاقی نیست كه با اعتماد به نفس ترین بازیكنان پیوسته به موفقیت های خود می افزایند."
http://tennistalkers.com/showthread.php?t=5680

ویرایش توسط Mahrooz RF : 07-30-2013 در ساعت 04:06 PM
Mahrooz RF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mahrooz RF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-30-2013, 04:09 PM   #9
SHIR FarHad
Senior Member

آواتار SHIR FarHad

پستها: 348
سپاس: 3,510
در 313 پست 2,172 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ~FEDERER~ Berdych LLODRA متنفر از جوکر

مهرداد این حرکتم واسه بعضیا خیلی گرون تموم شد !!

SHIR FarHad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
26 کاربر زیر از شما کاربر گرامی SHIR FarHad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-30-2013, 04:22 PM   #10
moris
Senior Member

آواتار moris

پستها: 521
سپاس: 2,629
در 521 پست 4,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal - Fernando verdasco - Ana Ivanovic - Caroline Wozniacki

نقل قول:
نوشته اصلی توسط msh13792 نمایش پست ها

و 8 سال Stefan Edberg Sportsmanship Award

الان محمد پیداش میشه !!!!
moris آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
22 کاربر زیر از شما کاربر گرامی moris به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)