بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2010 > تورنمنتهای مردان > مسترز شانگهای (Shanghai Rolex Masters)

مسترز شانگهای (Shanghai Rolex Masters)

19-25 مهر - شانگهای، چین

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-17-2010, 11:00 PM   #151
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

پستها: 3,759
سپاس: 22,285
در 3,465 پست 31,086 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Alireza Murray نمایش پست ها
خوب سبک بازیش دفاعیه ، قرار نیست همش که حمله کنه ، در ضمن اندی هیچ وقت دفاعی بازی نمیکنه وقتی احتیاج بدونه حمله هم میکنه مثل اکثر بازیهاش مقابل نادال ، امروز هم دید وقتی میتونه با بازی دفاعی نتیجه بگیره چرا حمله کنه البته در بعضی جاها هم حمله میکرد و بعضا وینر های زیبایی میزد
عه؟ اندی امروز تعداد وینراشم بیشتر از راجر بود، به نظر من خیلی هم زیبا بازی میکنه، اصلا من نمیدونم چرا بعضی از این طرفداران راجر میبازن، تحلیلهای اینجوری ارائه میدن؟
من خودم بارها و بارها از بازی هوسمندانه راجر در برابر هارد هیترها تعریف کردم،تو همین تورنمنت جلوی سودرلینگ داغونه هم 90 درصد بکهندها رو اسلایس میکرد، به جاهای مختلف و بیشتر کوتاه تا رابین رو مجبور به ارور دادن بکنه، چطور اون موقع همه میان از تاکتیک و بازی هوشمندانه حرف میزنید؟ صد البته درست میگید، ولی برد اندی رو بیخودی لوث نکنید، اندی با توانایی عالی که در بازی خونی و کنترل بازی داره، به موقع هم حمله میکنه.
انصافا امروز اندی عالی بازی کرد، هم حمله کرد هم بازی رو بسیار زیبا و هوشمندانه کنترل کرد.
Mohammad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-17-2010, 11:47 PM   #152
novak djokovich
Member

آواتار novak djokovich

پستها: 97
سپاس: 98
در 84 پست 513 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic juan martin vika

تبریک میگم برد اندی رو به طرفداراش
راجر خیلی بد بود
novak djokovich آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی novak djokovich به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-18-2010, 07:51 AM   #153
سلام
Senior Member

آواتار سلام

پستها: 214
سپاس: 5,795
در 209 پست 1,840 بار سپاسگزاری شده

منم تبريك ميگم.

مبارك اندي و طرفداراش باشه.

البته تنيس وقتي خيلي لذت بخشه كه همه بازيكناي تاپ در بهترين سطح بازي باشن.
متاسفانه اين مورد فقط يك يا دو بار در سال اتفاق ميفته.

باز هم مبارك باشه.
با اين باخت ها و برد ها و توضيحات چيزي از ارزش بازي اندي و قهرمانيش و ارزش اسطوره اي مثل راجر كم نميشه، چون اينا خيلي وقته خودشونو تثبيت كردن.
سلام آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی سلام به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-18-2010, 01:12 PM   #154
Behnam RF
Senior Member

آواتار Behnam RF

پستها: 1,242
سپاس: 20,231
در 1,236 پست 12,182 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer ,Juan Martin Delpotro,David Ferrer,Mardy Fish ,Mansour Bahrami WTA : Justine Henin-Hardenne,

منم تبریک می گم به اندی و طرفداراش
Behnam RF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Behnam RF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-18-2010, 10:46 PM   #155
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

پستها: 2,906
سپاس: 19,092
در 2,916 پست 30,306 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mohammad نمایش پست ها
عه؟ اندی امروز تعداد وینراشم بیشتر از راجر بود، به نظر من خیلی هم زیبا بازی میکنه، اصلا من نمیدونم چرا بعضی از این طرفداران راجر میبازن، تحلیلهای اینجوری ارائه میدن؟

انصافا امروز اندی عالی بازی کرد، هم حمله کرد هم بازی رو بسیار زیبا و هوشمندانه کنترل کرد.

وینراش بیشتر بود ولی اکثرشون پسینگ شات بود و راجر هم اصلا خوب نبود و به همین دلیل وینرهاش خیلی کم بود ، وینر بیشتر به تنهایی دلیلی بر هجومی بودن نیست ، به قول علی رضا سبک بازیش دفاعی هست و دلیلی بر بد بودن نیست . زیبا بازی کردن و نکردنش هم سلیقه ای هست ، یکی میپسنده و یکی دیگه هم نمیپسنده . یکی مثل من دوست داره بازیکن به وقتش دفاع کنه و به وقتش همه ، یکی هم دوست داره همش حمله ببینه !
بله عالی بازی کرد و حمله هم کرد و هوشمندانه هم بازی رو کنترل کرد . ولی راجر هم روز بدش بود و خیلی از توپهای ساده رو فورهندش رو خراب کرد . ست دوم هم بعد از بریک شدن و مساله ای که پیش اومد از نظر روحی کاملا خراب شد .
Afshin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-19-2010, 02:34 PM   #156
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده

قهرمانی Murray و کسب دومین Masters سالشو به تمامی هوادارانش تبریک میگم.
Farid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-19-2010, 02:50 PM   #157
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Afshin نمایش پست ها
وینراش بیشتر بود ولی اکثرشون پسینگ شات بود و راجر هم اصلا خوب نبود و به همین دلیل وینرهاش خیلی کم بود ، وینر بیشتر به تنهایی دلیلی بر هجومی بودن نیست ، به قول علی رضا سبک بازیش دفاعی هست و دلیلی بر بد بودن نیست . زیبا بازی کردن و نکردنش هم سلیقه ای هست ، یکی میپسنده و یکی دیگه هم نمیپسنده . یکی مثل من دوست داره بازیکن به وقتش دفاع کنه و به وقتش همه ، یکی هم دوست داره همش حمله ببینه !
بله عالی بازی کرد و حمله هم کرد و هوشمندانه هم بازی رو کنترل کرد . ولی راجر هم روز بدش بود و خیلی از توپهای ساده رو فورهندش رو خراب کرد . ست دوم هم بعد از بریک شدن و مساله ای که پیش اومد از نظر روحی کاملا خراب شد .
من نشمردم ببینم اکثرش پسینگ شات بود یا نه، تازه باشه؟ کی گفته وینر اگه پسینگ شات باشه ارزشش کمتر از وینرهای دیگست؟
2 3 تا Running Forehand Winner زد که انصافا هم Spectacular تر از وینر معمولی بود هم سختتر.با بکهند هم در طول رالی خیلی وینر زد.
بحث سر سلیقه نبود افشین جان، صحبت سر برخورد دوگانه سر یه مقوله ثابت بود. من میگم اگه دفاع بده، برای همه بده، نه وقتی که راجر ارائه بده، بشه بازی هوشندانه، موری انجام بده بشه یونان.
اصلا یونان قایل مقایسه با اندیه؟
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-19-2010, 06:35 PM   #158
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

نقل قول:
من نشمردم ببینم اکثرش پسینگ شات بود یا نه، تازه باشه؟ کی گفته وینر اگه پسینگ شات باشه ارزشش کمتر از وینرهای دیگست؟
2 3 تا Running Forehand Winner زد که انصافا هم Spectacular تر از وینر معمولی بود هم سختتر.با بکهند هم در طول رالی خیلی وینر زد.
بحث سر سلیقه نبود افشین جان، صحبت سر برخورد دوگانه سر یه مقوله ثابت بود. من میگم اگه دفاع بده، برای همه بده، نه وقتی که راجر ارائه بده، بشه بازی هوشندانه، موری انجام بده بشه یونان.
اصلا یونان قایل مقایسه با اندیه؟

محمد جان ، بحث من هم سر زیبایی و غیر زیباییه این ضربات نبود ، بله خیلی سخت تر از وینر های معمولی بودن و بسیار هم زیبا بودند و من خودم واسش دست زدم . ولی بحث من بر سر هجومی بودن و نبودن بازی اندی بود . ارزش وینرهای اندی رو هم به هیچ وجه پایین نمیدونم . فقط خواستم اشاره کنم که وینرهای بیشتر دلیلی بر هجومی تر بودن نیست . همین . فوتبال و تنیس هم بالکل با هم قابل مقایسه نیستند.ولی میشه گفت سبک بازی موری توی تنیس یه سبک تدافعیه (به نظرم Defensive Counter Puncher هست ) . این که من این سبک رو میپسندم یا نمیپسندم هم کاملا سلیقه ای هست و اصلا ارزش کار اندی رو کم و زیاد نمیکنه .
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-19-2010, 09:25 PM   #159
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

بازم منظور بنده رو متوجه نشدی، پست من 2 قسمت داشت.
1.اندی تو اون بازی اصلا تدافعی مطلق نبود، که براش شاهد اوردم.
2.چرا وقتی راجر دفاع کنه، میشه بازی هوشمندانه، ولی اگه کس دیگه دفاع کنه میشه یونان.

در این مورد این پستتم هر چند هیچ ربطی به پست من نداشت:
1. چرا دقیقا یکی از معیارهای بازی تهاجمی تعدا وینره بیشتره. بدون ذره ای از شک.
2. Defensive Counter-Puncher واژه زیاد مرسومی نیست، نمیگم استفاده نمیشه، ولی اصولا بازی بیسلاینرو به دو قسمت عمده، Counter Puncher و Aggressive Baseliner تقسیم میکنن.
اندی هم به عنوان یکی از Versatile ترین بازیکنان حال حاضر، همه نوع سبکی رو حالا نه در حد کمال، ولی تا حد خیلی زیادی بازی میکنه.
مثلا جلوی نادال، Serve & Volley میکنه، حتی بعضا روی سرو دوم، و طبیعیه جلوی راجر فدرر خیلی از وقتهای بازی، Counter punching کنه. ولی خب استایل پایش Counterpunching و بعضا Aggressive Baseliner . ضمنا یادمون نره یکی از بهترین Drop Shot زنهاست تور هست.
بنابراین از نظر من، اونو باید All Courter نامید. همه All Courter ها هم نباید شبیه هم بازی کنن. مثلا راجر فدرر با بکهند مدارا میکنه، ولی اندی با بکهند تهاجمی تره و بالعکس در مورد فورهند. نمیشه یه بازکنی این همه توانایی داشته باشه بعد بهش بگیم Defensive Counter Puncher که.
بله بازی الان نادال رو میشه گفت Aggressive Baseliner چون نه دراپ شات میندازه، نه زیاد والی میکنه. ولی اندی همه نوع حرکتی رو تو زمین پیاده میکنه.
دلیلی نداره چون خیلی خوب دفاع میکنه، بقیه خاصیتهاشو انکار کنیم.
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-19-2010, 09:34 PM   #160
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

نقل قول:
بازم منظور بنده رو متوجه نشدی، پست من 2 قسمت داشت.
1.اندی تو اون بازی اصلا تدافعی مطلق نبود، که براش شاهد اوردم.
2.چرا وقتی راجر دفاع کنه، میشه بازی هوشمندانه، ولی اگه کس دیگه دفاع کنه میشه یونان.

در این مورد این پستتم هر چند هیچ ربطی به پست من نداشت:
1. چرا دقیقا یکی از معیارهای بازی تهاجمی تعدا وینره بیشتره. بدون ذره ای از شک.
2. Defensive Counter-Puncher واژه زیاد مرسومی نیست، نمیگم استفاده نمیشه، ولی اصولا بازی بیسلاینرو به دو قسمت عمده، Counter Puncher و Aggressive Baseliner تقسیم میکنن.
اندی هم به عنوان یکی از Versatile ترین بازیکنان حال حاضر، همه نوع سبکی رو حالا نه در حد کمال، ولی تا حد خیلی زیادی بازی میکنه.
مثلا جلوی نادال، Serve & Volley میکنه، حتی بعضا روی سرو دوم، و طبیعیه جلوی راجر فدرر خیلی از وقتهای بازی، Counter punching کنه. ولی خب استایل پایش Counterpunching و بعضا Aggressive Baseliner . ضمنا یادمون نره یکی از بهترین Drop Shot زن تور هست.
بنابراین از نظر من، اونو باید All Courter نامید. همه All Courter ها هم نباید شبیه هم بازی کنن. مثلا راجر فدرر با بکهند مدارا میکنه، ولی اندی با بکهند تهاجمی تره و بالعکس در مورد فورهند.
خب تو هم متوجه پست بنده نشدی

1-من نگفتم تو اون بازی دفاعی مطلق بود ، ولی کسی که تو اون بازی بیشتر دفاع کرد موری بود.این که امتیاز آخر رو با یه پسینگ شات وینر بدست بیاری نشون دهنده ی هجومی بازی کردن نیست .
2- من نگفتم کار اندی غیر هوشمندانه بوده ، منم به جای اندی بودم رو بروی راجر اینقدر توپ رو بر میگردوندم تا بالاخره ارور بده و این کارش رو هم تحسین میکنم . من به شخصه از این سبک بازی خوشم نمیاد ، ولی هرگز نگفتم اندی نباید این جوری بازی کنه .

درسته تعداد وینر بیشتر یکی از اصلی ترین معیار های بازی تهاجمی هست ، ولی دلیل کافی برای هجومی تر بودن نیست . مطمئن باش من این بازی رو چندین بار دیدم و بیخودی نمیام پست بدم . ارورهای راجر خیلی زیاد بود وینرهاش هم خیلی کم بود . و این باعث شد که وینر های اندی بیشتر باشه .ولی همون طور که خودت هم به من گفتی ، راجر ریسکی بازی میکرد و خیلی سعی داشت که فورهندها رو اینساید اوت بزنه . در ضمن سرویس وینرها هم توی اختلاف وینرها تاثیرداشت . اگه فرصت کردی دوباره بازی روببین ، در اکثر رالی ها اندی در حال دفاع کردن بود که اصلا هم کارش اشتباه نبود و باز هم میگم که این هوش و ذکاوتش رو تحسین میکنم .
اصلا هم توانایی های فنی اندی رو انکار نکردم . درضمن وقتی میگم Defensive Counter Puncher به این معنی نیست که اندی کل مدت بازی در حال Counter Punch کردن هست ، به این معنی هست که غالبا این سبک رو در بازی پیاده میکنه . امیدوارم متوجه منظورم شده باشی .
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

برچسب ها
تنیس، مسترز، شانگهای، 2010، داویدنکو

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)