بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2015 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > آزاد فرانسه (Roland Garros)

آزاد فرانسه (Roland Garros)

3-17 خرداد - پاریس، فرانسه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-24-2015, 09:54 PM   #11
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون دومین گرند اسلم سال Roland garros 2015

با سلام
متاسفانه توپها سنگین و کند هستند
با وجود قرعه خوب برای فدرر با این توپها تمام امیدهای من به قهرمانی فدرر نقش بر اب شدند
Farid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-25-2015, 07:24 AM   #12
aretobe7
Member

آواتار aretobe7

پستها: 98
سپاس: 558
در 98 پست 940 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER/ MansourBahrami/Stan/Masha /Tommy Hass/Pete Sampras/Anna Ivanovic / Vicka Azarenka

ضمن تبریک برد راجر در مورد سنگین بودن توپ ها و شرایط باید بگم، راجر توی مصاحبه اش اظهار نارضایتی نکرده و این خیلی زیرکانه بود صرفا گفت که شرایط سنگینه و نسبت به هفته گذشته هم حتی سنگین تر شده. موضوع اینه که کسایی که با توپ های سنگین بازی کرده باشن خوب میدونن این توپ ها دوتا خاصیت مهم دارند اولیش اینکه تقریبا هر کار کنی توپت بر میگرده تو زمین و سریع میخوابه دومیش اینه که به توپ هر چقدر هم که اسپین بدین بازهم باونس توپ خیلی بلند نخواهد بود. اولین موضوع به نفع رافاست و نواک و البته اندی ولی موضوع دوم به هیچ وجه به نفع رافا نیست. به نظر من داره شرایط محیا میشه برای قهرمانی نواک ولی این سنگین بودن بیشتر از اینکه به نظرم به ضرر راجر باشه به نفع اونه. بکهند اور شولدر با سن سال راجر و نوع بازی حریفاش که دیگه از هر جای زمین صرفا بکهندش رو مورد هجوم قرار میدن خیلی طاقت فرساست. همونطور که توی بازی اول هم دیدیم، شاید کمی رفاعی بازی می کرد اما روی بکهند مشکلی نداشت با جود اینکه فایا چپ دست بود. البته در ادامه باید دید که بقیه چطور بازیاشونو شروع می کنند. اما راجر شروع خوب و نه عالیی داشت. تیشی توی این سمت به نظرم خطرناکه بازی امروزش نشون داد که حریف سختی خواهد بود....
aretobe7 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی aretobe7 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-25-2015, 03:34 PM   #13
masa
Senior Member

آواتار masa

پستها: 260
سپاس: 29
در 189 پست 752 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فدرر، نیشیکوری، ماری، سرنا ویلیامز، ایوانویچ، شاراپووا

نقل قول:
نوشته اصلی توسط aretobe7 نمایش پست ها
ضمن تبریک برد راجر در مورد سنگین بودن توپ ها و شرایط باید بگم، راجر توی مصاحبه اش اظهار نارضایتی نکرده و این خیلی زیرکانه بود صرفا گفت که شرایط سنگینه و نسبت به هفته گذشته هم حتی سنگین تر شده. موضوع اینه که کسایی که با توپ های سنگین بازی کرده باشن خوب میدونن این توپ ها دوتا خاصیت مهم دارند اولیش اینکه تقریبا هر کار کنی توپت بر میگرده تو زمین و سریع میخوابه دومیش اینه که به توپ هر چقدر هم که اسپین بدین بازهم باونس توپ خیلی بلند نخواهد بود. اولین موضوع به نفع رافاست و نواک و البته اندی ولی موضوع دوم به هیچ وجه به نفع رافا نیست. به نظر من داره شرایط محیا میشه برای قهرمانی نواک ولی این سنگین بودن بیشتر از اینکه به نظرم به ضرر راجر باشه به نفع اونه. بکهند اور شولدر با سن سال راجر و نوع بازی حریفاش که دیگه از هر جای زمین صرفا بکهندش رو مورد هجوم قرار میدن خیلی طاقت فرساست. همونطور که توی بازی اول هم دیدیم، شاید کمی رفاعی بازی می کرد اما روی بکهند مشکلی نداشت با جود اینکه فایا چپ دست بود. البته در ادامه باید دید که بقیه چطور بازیاشونو شروع می کنند. اما راجر شروع خوب و نه عالیی داشت. تیشی توی این سمت به نظرم خطرناکه بازی امروزش نشون داد که حریف سختی خواهد بود....
نیشی قهرمان میشه
masa آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی masa به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-26-2015, 02:43 AM   #14
delpotro
Senior Member

پستها: 1,257
سپاس: 12,428
در 1,244 پست 8,595 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اسطوره نواک جوکوویچ ، نادال، بردیخ، سونگا، تیم ،پیا، کلیژان، کرنو بوستا، آندری کوزنتسوف،کارن هاچانوف،چانگ هیون،دونا وکیچ ، خواهران ویلیامز، تیلور فریتز ،وسلی،ویکمایر،تیپسارویچ ، یوژنی،اناستازیا سواستوا و ....

شگفت انگیز ترین نتیجه تا اینجا و شاید تا پایان مسابقات :

در بخش خانوم ها: پیروزی آنیکا بک از آلمان در مقابل آگنیژسکا رادوانسکا از لهستان

در بخش آقایان: پیروزی دودی سلا از اسراییل در مقابل میخاییل کوکوشکین از قزاقستان

دودی سلا

همیشه عاشق این بازیکن بودم.به خصوص وقتی مسابقاتشو تو چلنجر های شرق آسیا روی هارد کورت میدیدم لذت میبردم.

جدی،با صلابت ،جنگنده ،مسلط ، سخت کوش.

ولی روی خاک رس اصلا توقع همچین نتیجه درخشانی رو ازش نداشتم.

ویرایش توسط delpotro : 05-26-2015 در ساعت 02:54 AM
delpotro آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی delpotro به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-26-2015, 06:14 PM   #15
Meysam94
Senior Member

آواتار Meysam94

پستها: 976
سپاس: 5,147
در 960 پست 7,548 بار سپاسگزاری شده

روزنامه ايران ورزشي سه شنبه 5 خرداد 1394

Meysam94 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Meysam94 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-26-2015, 08:51 PM   #16
BABAK
Moderator

پستها: 1,756
سپاس: 34,267
در 1,610 پست 15,465 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر
Exclamation پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون دومین گرند اسلم سال Roland garros 2015

اولین شگفتی تورنمنت : دیمیتروف سید دهم مسابقات از بازی ها کنار رفت..

CF8t-r_XIAIVgt3.jpg
BABAK آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی BABAK به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-26-2015, 09:09 PM   #17
Mahdi Naji
Senior Member

آواتار Mahdi Naji

پستها: 372
سپاس: 1,361
در 368 پست 2,768 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER/Novak Djokovic/Maria Sharapova/genie bouchard/Rafa Nadal/Bryan brothers/Andy Murray/stan wawrinka/vicka Azarenka

راند یک مسابقات به پایان رسید.من که کلا از راند های اول خیلی خوشم نمیاد.
یک کم تحلیل کنیم ببینم چی از آب در میاد.خب بعد از سه روز که تقریبا حوصله سر بر بود چیز های زیادی میشه گفت.همون طور که تصور میشد بازیکنان توی گرنداسلم اصلا قابل مقایسه با مسترز نیستند.مثلا نواک به نظر من طبق پس زمینه ذهنی که ازش داشتم فکر میکردم که خیلی قوی تر ظاهر بشه اما تقریبا به عقیده من نواک امروز باید یک ست رو میداد که خب با حماقت های نیمنن این اتفاق نیفتاد. نواک امروز زیادی توی کورت بود و تایم مسابقه برای راند یو ک و برای شماره 1 دنیا به نظر من زیاد بود.به نظر نمی رسید با شرایط توپ و زمین خیلی مشکل داشته باشه ولی خیلی هم در ست دوم نتونست بازی خودشو بکنه.
اما در مورد فرر واقعا به نظر من خیلی قوی بود و حتی با این که بریک شد در ست اول خیلی خوب بازی جمع کرد.نیشیکوری هم فوق العاده بود و اگر همین فرم رو داشته باشه خیلی خطرناک میشه.بردیچ هم از پس حریف چشم بادومی خودش بر اومد و البته این رد هم باید بدونیم که این زمین و این توپ ها واقعا برای توماس فوق العاده است البته یک کم اگر زمین سریع تر بود براش بهتر بود ولی با این توپ های سنگین و low bounce می تونه خوب بازی کنه.
دیمی هم حذف شد ام چون خیلی بازی رو ندیدم نظر نمی دم اما انتظار میرفت که ساک خطرناک باشه اما نه این قدر و کاملا یک upset محسوب میشه
اما دومین بازیکنی که از زمین و شرایط یک کم ناراضی بود اندی مارری بود که به نظر من خیلی خوب نبود اما تونست بازی رو جمع کنه و به نظر میرسید یک کم داره اذیت میشه اما رو هم رفته خوب بود.سونگا به نظر راحت بازی رد برد در حالی که به نظر من روشی که برای بازی انتخاب کرده غلطه.روش جدید اون برای این تور والی و بازی نزدیک net شده که به نظر من هنوز نمی دونه در چه زمانی باید روی نت بره و اگر جلوی بازیکن های بزرگ این کار رو بکنه شکست می خوره.
راجر به نظر می رسید بد شروع کرده اما با دیدن اینکه بقیه مثل نواک و رافا چه جوری بازی کردن به نظر من راجر هم بازی قابل قبولی رو انجام داده.
امنیت کورت ها هم که طبق معمول پایینه و هیچ وقت درست نشه.
به امید بازی های زیبا در راند های بعدی
موفق باشید

Mahdi Naji آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mahdi Naji به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-27-2015, 07:12 AM   #18
aretobe7
Member

آواتار aretobe7

بازیکن (های) مورد علاقه: ROGER FEDERER/ MansourBahrami/Stan/Masha /Tommy Hass/Pete Sampras/Anna Ivanovic / Vicka Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mahdi Naji نمایش پست ها
راند یک مسابقات به پایان رسید.من که کلا از راند های اول خیلی خوشم نمیاد.
یک کم تحلیل کنیم ببینم چی از آب در میاد.خب بعد از سه روز که تقریبا حوصله سر بر بود چیز های زیادی میشه گفت.همون طور که تصور میشد بازیکنان توی گرنداسلم اصلا قابل مقایسه با مسترز نیستند.مثلا نواک به نظر من طبق پس زمینه ذهنی که ازش داشتم فکر میکردم که خیلی قوی تر ظاهر بشه اما تقریبا به عقیده من نواک امروز باید یک ست رو میداد که خب با حماقت های نیمنن این اتفاق نیفتاد. نواک امروز زیادی توی کورت بود و تایم مسابقه برای راند یو ک و برای شماره 1 دنیا به نظر من زیاد بود.به نظر نمی رسید با شرایط توپ و زمین خیلی مشکل داشته باشه ولی خیلی هم در ست دوم نتونست بازی خودشو بکنه.
اما در مورد فرر واقعا به نظر من خیلی قوی بود و حتی با این که بریک شد در ست اول خیلی خوب بازی جمع کرد.نیشیکوری هم فوق العاده بود و اگر همین فرم رو داشته باشه خیلی خطرناک میشه.بردیچ هم از پس حریف چشم بادومی خودش بر اومد و البته این رد هم باید بدونیم که این زمین و این توپ ها واقعا برای توماس فوق العاده است البته یک کم اگر زمین سریع تر بود براش بهتر بود ولی با این توپ های سنگین و low bounce می تونه خوب بازی کنه.
دیمی هم حذف شد ام چون خیلی بازی رو ندیدم نظر نمی دم اما انتظار میرفت که ساک خطرناک باشه اما نه این قدر و کاملا یک upset محسوب میشه
اما دومین بازیکنی که از زمین و شرایط یک کم ناراضی بود اندی مارری بود که به نظر من خیلی خوب نبود اما تونست بازی رو جمع کنه و به نظر میرسید یک کم داره اذیت میشه اما رو هم رفته خوب بود.سونگا به نظر راحت بازی رد برد در حالی که به نظر من روشی که برای بازی انتخاب کرده غلطه.روش جدید اون برای این تور والی و بازی نزدیک net شده که به نظر من هنوز نمی دونه در چه زمانی باید روی نت بره و اگر جلوی بازیکن های بزرگ این کار رو بکنه شکست می خوره.
راجر به نظر می رسید بد شروع کرده اما با دیدن اینکه بقیه مثل نواک و رافا چه جوری بازی کردن به نظر من راجر هم بازی قابل قبولی رو انجام داده.
امنیت کورت ها هم که طبق معمول پایینه و هیچ وقت درست نشه.
به امید بازی های زیبا در راند های بعدی
موفق باشید

موضوع تفاوت بازیکنا توی گرند و مسترز مثل تفاوت این موضوعه که کسی بخواد دوی 100 متر مسابقه بده یا 1500 متر توی دوی 100 متر همه بمب انرژی هستند و این انرژی رو باید توی زمان کمی تخلیه کنن اما توی دوی استقامت همه انرژیشونو ذخیره میکنن. همین باعث میشه که بازیای خیلی دلچسبی نبینیم و هرچی به دور های پایانی نزدیک میشیم بازی ها قشنگ تر میشه.
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی aretobe7 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-27-2015, 08:57 AM   #19
aretobe7
Member

آواتار aretobe7

خیلی جالبه الان داشتم برنامه بازیها رو نگاه می کردم بازی نیشیکوری و بلوچی توی شاتقیه برگزار میشه و بازی همزمانش فدرر گرانویرز توی لانگلن
این برای من خیلی عجیبه
شاید قابل توجیه باشه که نادال حتما باید یکی از بازیاشو توی لانگلن انجام بده چون سیدش پایین تره ولی رنک 1 و 2 اونم راجر!!!!
بعد بازی همزمان توی شاتقیه نیشیکوری بلوچییی؟؟!!!
خیلییی عجیییبه مگه خواسته خود بازیکنا باشه.
یا شاید به راجر گفتند حتما باید یه بازیت اونجا باشه اونم این بازیو انتخاب کرده.
بقیه اساتید هم نظر بدن در این مورد دلیلش چی میتونه باشه؟
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی aretobe7 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 05-27-2015, 09:36 AM   #20
archi
Senior Member

پستها: 301
سپاس: 311
در 294 پست 1,412 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Andre agassi - Monica Seles - Arthur Ashe - Rafael Nadal -Maria Sharapova - Roger Federer - Billie Jean King - Maureen Connolly - Bryan Brothers - Bjorn Borg - Mansour Bahrami - Justine Henin - Mats Wilander - Jack Sock - Serena Williams - Martina Hingis

نقل قول:
نوشته اصلی توسط aretobe7 نمایش پست ها
موضوع تفاوت بازیکنا توی گرند و مسترز مثل تفاوت این موضوعه که کسی بخواد دوی 100 متر مسابقه بده یا 1500 متر توی دوی 100 متر همه بمب انرژی هستند و این انرژی رو باید توی زمان کمی تخلیه کنن اما توی دوی استقامت همه انرژیشونو ذخیره میکنن. همین باعث میشه که بازیای خیلی دلچسبی نبینیم و هرچی به دور های پایانی نزدیک میشیم بازی ها قشنگ تر میشه.

این مساله اغراق شده س . دوی 100 متر فعالیت بدنی سرعتی و بی هوازیه ، 1500 متر نیمه استقامتی و هوازیه . دونده ی سرعتی 100 متر که نیاز به توان انفجاری داره میتونه 200 متر یا حتی 400 متر در سطح قهرمانی مسابقه بده اما اصلا وارد مسابقات 1500 متر نمیشه چون به هیچ جایی نمی رسه . ولی یه مقایسه ی ساده بین قهرمانان مسترز و گرند اسلم از سال 2009 تا امروز انجام بدیم می بینیم correlation کاملا متناسبی بین این دو وجود داره . از 59 مسترز 1000 متوالی که از 2009 تا الان برگزار شده 52 قهرمانی فقط در اختیار چهار تن بوده ، به ترتیب جوکوویچ با 20 عنوان ، نادال با 15 قهرمانی ، راجر با 9 و اندی با 8 قهرمانی یعنی تقریبا 88 درصد عناوین قهرمانی مسترزهای 1000 بین Big four تقسیم شده است . دوازده درصد بقیه که هفت عنوان باشه بین هفت نفر دیگر یعنی داویدنکو ، فرر ، لیوبیچیچ ، رادیک ، سودرلینگ ، سونگا و واورینکا هر کدوم یک تایتل تقسیم شده است . نگاهی به گرند اسلم ها می اندازیم از 25 گرند برگزار شده از 2009 تا امروز 7 عنوان در اختیار جوکوویچ ، 9 تایتل از آن رافا ، 4 عنوان برای راجر ، دو قهرمانی از آن اندی می باشد . یعنی Big Four ، از 25 عنوان موجود 22 عنوان که برابر 88 درصد عناوین قهرمانی می باشد را از آن خود کرده اند . سه عنوان باقی مانده در گرند اسلم ها از آن خوان مارتین دلپوترو ، استن واورینکا و مارین چیلیچ هر کدام با یک تایتل شده است . پس می بینیم چه در مسترزهای 1000 چه در گرند اسلم ها که معتبر ترین تورنمنت های دنیای تنیس به شمار می روند نسبت برابر 88 درصد قهرمانی برای Big Four از 2009 تا امروز به دست آمده است . اگر این آمار را به فرنچ اوپن امسال هم تعمیم دهیم شانس قهرمانی نفر پنجم خارج از این چهار نام بزرگ تنها 12 درصد می باشد . دوستمون به دوی 100 متر و 1500 متر اشاره کردند شما کدام دونده ی سرعتی را می توانید بیابید که در دوهای نیمه استقامتی به فرض شرکت ، شانس پیروزی و قهرمانی با چنین Correlation بالایی را داشته باشد ؟ پس حداقل از لحاظ آماری با داده های موجود و شواهد تجربی نتیجه می گیریم که این فرض تفاوت بنیادی حداقل مسترزهای 1000 و گرند اسلم ها با زبان آماری معنادار نیست . البته نادیده نگیریم که تفاوت فرمت بازی و طولانی تر بودن زمان حضور بازیکنان در کورت به خاطر ست های بازی بیشتر در گرند اسلم ها و احتمال تماشای ماراتن های دیدنی پدیده ی روشن هست که از بحث ما جداست .
archi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
26 کاربر زیر از شما کاربر گرامی archi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)