بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان > اخبار تنيس مردان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-17-2014, 03:06 PM   #1
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

پستها: 3,313
سپاس: 16,491
در 3,306 پست 31,684 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض با شکست فدرر در دیدار نهایی؛ نواک جوکوویچ قهرمان مسترز ایندین‌ولز شد

نواک جوکوویچ برای سومین بار قهرمان رقابتهای تنیس مسترز 1000 امتیازی ایندین‌ولز شد

ali nili2.jpg
علی نیلی، داور دیدار نهایی ایندین‌ولز بین فدرر و جوکوویچ

دیدار نهایی بخش مردان ایندین‌ولز، بامداد امروز به‌وقت ایران برگزار شد و شماره دو جهان توانست در جدالی نزدیک و غیرقابل پیش بینی، پس از دو ساعت و دوازده دقیقه با نتیجه 6-3 3-6 (3)6-7 بر راجر فدرر سوئیسی غلبه کند. قضاوت دیدار فینال بر عهده علی نیلی، داور نشان طلا از ایران بود. فدرر بازی را خوب آغاز کرد و در همان ابتدا با بریک کردن سرویس جوکوویچ، سه بر صفر پیش افتاد. «نوله» فرصتی برای جبران نیافت تا سوئیسی 32 ساله یک ست پیش باشد. این دیدار تا اواسط ست دوم پایاپای پیش رفت تا اینکه جوکوویچ صرب سرانجام مسیر پیروزی را پیدا کرد. او در گیم هشتم و پس از 67 دقیقه، دو بریک پوینت به دست آورد و 3-5 پیش افتاد تا این بازی بزرگ در ست‌شماری برابر شود. در حین بازی، توییتر مسابقات از رکورد جدید تماشاگران حاضر در تورنمنت ایندین‌ولز گفت: 431 هزار و 527 نفر. با آغاز ست نهایی، فشار جوکوویچ بیشتر شد تا اینکه در گیم سوم، سرو راجر را بریک کرد و تا انتهای ست این برتری پیش رفت تا اینکه شماره دو جهان برای کسب عنوان، سرویس را در اختیار داشت (4-5*) اما فدرر بازگشت و بازی به تای‌بریک کشیده شد.

565668855.jpg

در همین حال اعلام شد، تنها فینال فدرر و جوکوویج که تکلیف ست نهایی آن در تای‌بریک مشخص شده، به مسترز مونترئال سال 2007 و پیروزی جوکوویج بازمی‌گردد. در آماری دیگر، زمانی که جوکوویچ پنج بر سه پیش بود، 12 امتیاز از 13 پوینت آخر را از دست داده است. تای‌بریک با سرویس سوئیسی آغاز شد و از همان جا جوکوویچ برتری خود را نشان داد و پنج بر یک و در نهایت هفت بر سه در این تای‌بریک حساس برنده شد تا در در مجموع دو بر یک به پیروزی رسیده و اولین عنوان قهرمانی در سال 2014 را کسب کند. این چهل‌و‌دومین عنوان حرفه‌ای جوکوویچ 26ساله، دارنده شش گرنداسلم تنیس است و رکورد دیدارهای رودررو با فدرر را به 16 برد در برابر 17 باخت بهبود بخشید.

آمار کامل این بازی را مشاهده می‌کنید:

3235644.jpg

جوکوویچ پس از قهرمانی در کالیفرنیا گفت: "همانطور که قبل از بازی گفتم، برنده این دیدار را برخی امتیازات مهم تعیین می‌کند و همین اتفاق هم افتاد. راجر در سطح بالایی بازی می‌کند و نسبت به 13، 14 ماه گذشته نمایش بهتری را ارائه می‌دهد. من نیاز داشتم تا بهترین بازی‌ام انجام دهم و برای پیروزی بسیار متمرکز باشم و از چیزی که در این تورنمنت به دست آوردم، راضی‌ام." فدرر نیز گفت: "بدون شک، این پایان جالبی برای مسابقه بود. اما من فکر می کنم او خوب بازی کرد و در آخر من اشتباهات مهمی را مرتکب شدم." فدرر در ادامه جوکوویج را شایسته پیروزی دانست. بدین‌ترتیب، نواک جوکوویچ صربستانی با قهرمانی در نخستین مسترز سال، 1000 امتیاز کامل و جایزه نقدی به ارزش یک میلیون دلار امریکا را کسب کرد. او در رده‌بندی جدید ATP فاصله خود را با نادال مرد شماره یک جهان به 2230 امتیاز کاهش داد. راجر فدرر نیز، 600 امتیاز و 500هزار دلار جایزه مالی فینالیست را به خانه برد. این تنیس‌باز سوئیسی با رسیدن به دیدار نهایی، از مکان هشتم به رده پنجم رنکینگ جهانی صعود کرد.

2355545422155.jpg
جوکوویج با کسب هفدهمین مسترز خود با رکورد آغاسی و کانرز برابری کرد

Bank Varzesh

M∂hdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
30 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)