بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان > اخبار تنيس مردان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-05-2014, 11:32 AM   #1
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

پستها: 765
سپاس: 1,953
در 707 پست 7,155 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic & Sloane Stephens & Garbine Muguruza
پیش فرض نادال نمی‌تواند بدون ساعت 690 هزار دلاری‌اش بازی کند

ستاره اسپانیایی تنیس آنقدر به ساعت 2 میلیارد و 800 میلیون تومانی‌اش وابسته شده که وقتی آن را به دست ندارد حس می‌کند یک جای کار مشکل دارد.

رافائل نادال، مرد شماره یک تنیس جهان یکی از خرافاتی‌ترین و تشریفاتی‌ترین بازیکنان تنیس است. از نحوه قراردادن بطری‌های آبش در کنار زمین گرفته تا بستن بند کفش‌هایش و خشک کردن عرق صورتش (اول بینی‌اش را پاک می‌کند، بعد گوش چپ، بعد دوباره بینی و آخر گوش راست)، او عادتهای عجیبی برای پیروزی دارد.
برای همین بود که وقتی یک ساعت‌ساز نه چندان سرشناس از نادال خواست ساعت‌های او را حین مسابقاتش به دستش ببندد به مشکلات زیادی بر خورد چون نادال حاضر نیست تغییری در رویه‌اش بدهد.

کارلوس کوستا، مدیربرنامه‌های نادال در این باره به شبکه CNBC گفت:«من به آن ساعت‌ساز گفتم امکان ندارد. من رافا را می‌شناسم و ... خیلی پیچیده است».
با این حال سال بعد از آن درخواست، نادال و ریچارد میل – طراح ساعت – با هم کار کردند تا یک ساعت فوق سبک و به دقت مهندسی شده طراحی کنند که نادال بتواند موقع بازی‌ به مچ دستش ببندد. در این پروسه آن‌ها همچنین یکی از موفق‌ترین اسپانسرشیپ‌های ورزشی را به وجود آوردند.
بعد از این که همه ساعت‌های نادال که قیمتش 525 هزار دلار بود در سال 2010 فروش رفت، میل و نادال ساعت جدیدتری طراحی کردند با قیمتی به مراتب بالاتر؛ ساعت دوم نادال به نام RM027-01 با قمیت 690 هزار دلار به فروش می‌رسد که با دلار 3 هزار و 968 تومان (شنبه 14 دی 1392) می‌شود حدود 2 میلیارد و 727 میلیون و 920 هزار تومان.
ریچارد میل ریز فروش ساعت‌هایش را فاش نمی‌کند اما مشتریانش می‌گویند «تمایل به خرید این ساعت بسیار بسیار بالاست». حالا کار به جایی رسیده که نه تنها نادال در هر مسابقه ساعتی 690 هزار دلاری به دست می‌کند بلکه نمی‌تواند بازی کردن بدون آن را تصور کند و این مهم‌ترین راز موفقیت در فروش این ساعت گرانقیمت بوده.
نادال می‌گوید:«من ساعت را حس نمی‌کنم. خیلی سبک است و وقتی که آن را نمی‌بندم حس می‌کنم یک جای کار مشکل دارد».

البته بسیاری از تنیس‌بازان هستند که اسپانسرهایشان طراحان ساعت مچی هستند. راجر فدرر با رولکس، ساعت لوکس سوییسی قرارداد دارد و ماریا شاراپووا هم طبق یک قرارداد اسپانسرشیپ درست و حسابی ساعت‌های تگ‌هویر را به دست می‌بندد. نکته اما اینجاست که هیچ کدام از آن‌ها این ساعت‌ها را در حین مسابقه به دست ندارند.
اما برای نادال، ساعت RM027-01 همیشه به دستش هست و اگر آن را به دست نبسته باشد محال است مسابقه را شروع کند. دلیلش هم این است که این ساعت طوری مهندسی شده که هم خیلی سبک است که نادال مشکلی حین ضربه زدن پیدا نکند و هم آنقدر مقاوم است که تحت هیچ شرایطی نمی‌شکند.
این ساعت فقط 20 گرم است و از کربنی پیچیده و تیتانیوم ساخته شده تا مقاومتش خیلی بالا باشد.
جالب آن که میل دارد به ساعتی حتی سبک‌تر، مقاوم‌تر و زیباتر فکر می‌کند.
این ساعت غیر از سبکی و مقاومت یک خاصیت جالب هم دارد. نادال وقتی فورهندهای تازیانه‌وارش را با دست چپش می‌زند، با این که ساعت را به دست راستش می‌بندد، موتور آن 4 هزار دور در دقیقه می‌زند.
وقتی هم که بک‌هندهای دو دستی‌اش را می‌زند سرعت چرخش موتور آن به 3 هزار دور در دقیقه می‌رسد.

Sorou$h آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
24 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Sorou$h به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)