بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان > اخبار تنيس مردان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-05-2013, 11:56 AM   #1
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

پستها: 765
سپاس: 1,953
در 707 پست 7,155 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic & Sloane Stephens & Garbine Muguruza
پیش فرض انتقاد بزرگ جوکوویچ و نادال به میزبانی طولانی لندن

مردان شماره یک و دوی تنیس جهان می‌گویند مسترز لندن باید در شهرهای دیگر و روی زمین‌های دیگر هم برگزار شود

«O2 آرنا»، استادیوم فوق‌العاده لندن برای فینال تور جهانی ATP که بین 8 تنیس‌باز برتر جهان استفاده می‌شود برای پنجمین سال میزبان این مسابقات است و تا سال 2015، 7 میزبانی را تجربه خواهد کرد.

اما هنوز 2 سال مانده به این قرار، نوواک جوکوویچ، مرد شماره دوی کنونی برترین تنیس‌بازان جهان می‌گوید مدت میزبانی لندن خیلی زیاد بوده.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این تنیس‌باز صرب البته مثل بقیه تنیس‌بازان از این ورزشگاه زیبا که شبیه استادیوم‌های مبارزات گلادیاتوری است و در کنار رودخانه چشم‌نواز تیمز قرار دارد خیلی خوشش می‌آید اما حس می‌کند مقامات ATP باید از سیاست انتخاب چرخشی میزبان استفاده کند:ـ«به نظر من این تورنمنت بدون شک باید بیشتر از این تغییر مکان بدهد. فکر می‌کنم یک شهر بیش از 3 سال نباید میزبان آن باشد. این نظر من است چون این تورنمنتی است که در آن 8 تنیس‌باز برتر بازی می‌کنند و نباید در یک شهر یا یک کشور ثابت شود. این دست ATP است. این را می‌دانم که خیلی از تنیس‌بازان همین نظر را دارند. ما باید تنیس را بین مردم گسترش دهیم و اگر هدف ما این است که تعداد هواداران این ورزش را بیشتر کنیم باید نگاه دوباره به نحوه میزبانی آن داشته باشیم».

این تورنمنت که در اصل باید مسترز خوانده شود تا سال 1977 هر سال در یک شهر برگزار می‌شد اما از آن سال به مدت 13 سال، شهر نیویورک میزبان آن بود.

این مسابقات در لندن با نام فینال تور جهانی ATP از سال 2009 برگزار شد و بعد از رضایت بی‌اندازه مردم از برگزاری این مسابقات در ورزشگاه باشکوه «O2 آرنا» باعث شد میزبانی این مسابقات را تا 2015 به لندن بدهند.

نگرانی نادال

اما حالا نه فقط نوواک جوکوویچ بلکه رافائل نادال هم می‌گوید میزبانی باید زودتر عوض شود.

او که برای کامل کردن کلکسیون جام‌هایش جای جام این تورنمنت را بیش از همه خالی می‌بیند یک بار در سال 2010 به فینال رسید اما مغلوب راجر فدرر شد.

او می‌گوید:«نمی‌توانم استادیومی بهتر از این تصور کنم چون یکی از بهترین‌های دنیاست. اما از سال 2005 تا 2013؟ طی این 9 سال همه مسترزهای نهایی در داخل سالن برگزار شده که به نظرم این خوب نیست. این بدشانسی من است چون قبل از ورود من به این جام، مسترز نهایی در ورزشگاه‌های سر باز هم برگزار می‌شد. این عادلانه نیست. جو این ورزشگاه فوق‌العاده است. اما این معنی را نمی‌دهد که ATP کمی بیشتر عادلانه رفتار نکند. ما 8 نفر با بازی در همه زمین‌ها به این مسابقات می‌رسیم».

منظور نادال از عادلانه بودن و جمله آخرش این است که هر کس روی یک زمین خاص شگرد دارد و کسانی که روی هاردکورت در سالن تبحر بیشتری دارند نفع بیشتری می‌برند تا کسانی که مثل خود او شگردش روش خاک رس است و وقتی 13 سال روی یک مدل زمین مسابقات برگزار می‌شود خیلی‌ها ضرر می‌کنند.

برای همین هم نادال با جوکوویچ سر برگزاری 3 ساله مسابقات روی یک زمین موافق است:«به نظر من این کار نه تنها برای بازیکنان عادلانه‌تر است بلکه برای هواداران هم جذابیت بیشتری دارد. آن‌ها که متخصص بازی روی خاک رس هستند، به خصوص بازیکنان خوب، 4 یا 5 بار شانس بازی در این تورنمنت را دارند چون بیشتر نفرات اول روی خاک رس چندان موفق نیستند. برای همین آن‌ها هم حق دارند که در دوران بازی‌شان حداقل یک بار در این تورنمنت روی خاک رس بازی کنند».

این را نادالی می‌گوید که با 8 قهرمانی در اوپن فرانسه که روی خاک رس برگزار می‌شود رکورددار است.

این تنیس‌باز مایورکایی امیدی ندارد که بتواند در فینال تور جهانی ATP روی خاک رس بازی کند:«به نسل من قد نمی‌دهد».

منبع:http://tennis3sixty.com/
Sorou$h آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
34 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Sorou$h به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-05-2013, 02:59 PM   #2
Maani
Senior Member

آواتار Maani

پستها: 668
سپاس: 5,015
در 615 پست 4,138 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal

خب راست میگن دیگه . به خاطر راجر عوض نمیکنند.
Maani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Maani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-05-2013, 03:45 PM   #3
pouriya.alex
Roger's Fan

آواتار pouriya.alex

پستها: 925
سپاس: 7,584
در 898 پست 7,203 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Only Roger Federer

باز این دوتا بچمون بهونه گیریو شروع کردن خاک آبی رو که فورا عوض کردن، اگه سال دیگه هم مسابقاتو بردن تو خاک نباید تعجب کرد! کلا هرچی راجر توش خوبه آقایون نمیپسندن قر میزنن

هر موقع 3 تا از مسترزای هاردو بردن تو چمن تا عدالت برقرار شه اونوقت میشه یه فکریم به حال تنوع مسترز کاپ کرد
pouriya.alex آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی pouriya.alex به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-06-2013, 04:40 AM   #4
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

حالا وقتی نادال گیر می ده، باز یه حرفی چون هیچکس توی خاک حریفش نیست و گرچه امسال عملکرد استثنایی ای توی هارد کورت هم داشته ولی خوب همیشه روی خاک بهتر عمل کرده. ولی موندم این جوکوویچ چرا دیگه داره گیر می ده. اگه تورنمنت بره یه شهر دیگه و روی خاک برگزار بشه بیشتر از هر کسی به ضرر اونه.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)