بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > اخبار تنيس جهان > اخبار تنيس مردان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-21-2011, 01:36 PM   #1
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

پستها: 10,227
سپاس: 35,479
در 11,020 پست 99,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bryan Bros. ✔Sanaz Marand, Hingis, Evert, Black, Huber, Safina, Minella, Robson, Tsurenko, Bencic, Halep, Muguruza, Wozniacki, Siniakova, Diatchenko, Townsend, Gajdosova, Siegemund Pavlyuchenkova, Jovanovski, Gasparyan, Azarenka, Sharapova, Kirilenko, Rodionova, Lisicki, Shvedova, Goerges, Bacsinszky, Keys, Petkovic, Voegele, Rogers, Myskina, Svitolina, Makarova, Stosur, Mertens, Brengle, Strycova, Beck, Mattek, Falconi, Davis, Riske, Bertens, Dellacqua, Broady, Erakovic, J. Rae ✔Bahrami, N
Exclamation مسابقات فینال تور جهانی تنیس ATP 2011؛ برتری فدرر و نادال در شب اول رقابت‌ها

مسابقات فینال تور جهانی تنیس ATP 2011؛ برتری فدرر و نادال در شب اول رقابت‌ها

در شب اول فینال مسابقات پایان فصل تور جهانی تنیس نفرات دوم و چهارم جهان کار را با پیروزی آغاز کردند.

رقابت‌های پایان فصل تور جهانی تنیس ATP به عنوان رقابت‌های پایانی فصل تنیس سال ۲۰۱۱ میلادی از شب گذشته در مرحله گروهی با حضور ۸ تنیس‌باز برتر جهان و در ۲ گروه به میزبانی لندن آغاز ‌شد.

Roger Federer of Switzerland

شب گذشته و با آغاز رقابت‌ها در گروه دوم، نفرات دوم، چهارم، ششم و هشتم تنیس جهان با هم دیدار کردند. رافائل نادال، راجر فدرر، جو-ویلفرد سونگا و ماردی فیش در حالی در گروه دوم رقابت‌ها به مصاف هم رفتند که این گروه شاهد حضور مدافع عنوان قهرمانی و رکورددار قهرمانی این مسابقات و یکی از بهترین بازیکنان سال‌های اخیر تنیس جهان یعنی راجر فدرر است.

Jo-Wilfried Tsonga of France

در نخستین دیدار شب گذشته راجر فدرر مقابل جو-ویلفرد سونگا فرانسوی 2 بر یک به برتری رسید تا مدافع عنوان قهرمانی کار را با پیروزی آغاز کند. فدرر سوییسی كه تصمیم دارد از عنوان قهرمانی كه 12 ماه پیش به دست آورد، دفاع كند پس از یك ساعت و 28 دقیقه تجربیات خود را به كار گرفت و در نهایت با نتایج 6 بر 2، 2 بر 6 و 6 بر 4 موفق شد جو-ویلفرد سونگا را شكست دهد و در صدر گروه دوم قرار گیرد.

فدرر دارنده شانزده عنوان قهرمانی مسابقات گرند اسلم بعد از مسابقه گفت: كنترل سرویس های جو-ویلفرد بسیار مشكل بود با وجود این فكر می كنم یکی از بازی‌های خوب خود در یك سال گذشته را انجام دادم.

Rafael Nadal of Spain

در دیگر دیدار نیز رافائل نادال، بازیکن چپ دست اسپانیایی مقابل ماردی فیش آمریکایی در یک مسابقه طولانی و با نوسان، در نهایت 2 بر یک به برتری رسید تا ماتادور که به دلیل استراحت بیش از 2 ماه در غیبت به سر می‌برد، بازگشتش را با پیروزی جشن بگیرد. مرد شماره دو تنیس جهان بعد از دو ساعت و 53 دقیقه با نتایج 6 بر 2، 3 بر 6 و 7 بر 6 مقابل ماردی فیش به برتری دست یافت.

Mardy Fish of the United States

در جدول این گروه فدرر در صدر قرار دارد و نادال دوم است.

این رقابت‌ها هر ساله و با حضور ۸ بازیکن برتر جهان به عنوان فینال رقابت‌های تنیس برگزار می‌شود.

همچنین در گروه اول این رقابت‌ها نواک جوکوویچ به عنوان صدرنشین بازیکنان برتر جهان قرار دارد. در این گروه علاوه بر نواک، اندی ماری، داوید فرر و توماس بردیچ به عنوان نفرات سوم، پنجم و هفتم تنیس جهان حضور دارند.

در ادامه رقابت های فینال تور جهانی تنیس، کار در این گروه از امشب و با دیدارهای ماری با فرر و جوکوویچ و بردیچ آغاز می‌شود.

PowerVu آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-21-2011, 01:52 PM   #2
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

پستها: 10,227
سپاس: 35,479
در 11,020 پست 99,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bryan Bros. ✔Sanaz Marand, Hingis, Evert, Black, Huber, Safina, Minella, Robson, Tsurenko, Bencic, Halep, Muguruza, Wozniacki, Siniakova, Diatchenko, Townsend, Gajdosova, Siegemund Pavlyuchenkova, Jovanovski, Gasparyan, Azarenka, Sharapova, Kirilenko, Rodionova, Lisicki, Shvedova, Goerges, Bacsinszky, Keys, Petkovic, Voegele, Rogers, Myskina, Svitolina, Makarova, Stosur, Mertens, Brengle, Strycova, Beck, Mattek, Falconi, Davis, Riske, Bertens, Dellacqua, Broady, Erakovic, J. Rae ✔Bahrami, N

غول‌های تنیس فرصت را از دست ندادند؛ برتری «نادال» و «فدرر» برابر رقیبان

روز اول بازی‌های تنیس فینال تور جهانی در لندن با برتری تنیس‌بازان شماره دو و چهار دنیا همراه بود؛ در این رقابت‌ها که از گروه B برگزار شد ابتدا راجر فدرر و جو-ویلفرد سونگا به مصاف هم رفتند که در نهایت فدرر موفق شد با نتیجه 2 بر یک از سد سونگا بگذرد و اولین بردش در مرحله گروهی را به دست بیاورد. فدرر که هفته گذشته موفق شده بود در فینال رقابت‌های پاریس – برسی سونگا را ببرد و قهرمان آن بازی‌ها شود این بار هم اگرچه ست دوم را به او واگذار کرد ولی در نهایت توانست برنده از میدان بیرون بیاید.

مرد شماره چهار دنیا که در گروه B با رافائل نادال همگروه است در مورد این دیدارش به «اکیپ» گفت: «بازی پر افت و خیزی بود و حس می‌کنم دلیل آن هم استرس و فشار اولین بازی باشد. من ست اول را خیلی خوب بازی کردم و در ست دوم هم تا پاره‌ای از دقایق خوب بودم تا اینکه «بریک دوم» را به او واگذار کردم و سونگا کنترل بازی را در دست گرفت. آن موقع بود که به خودم گفتم اگر ببازم با توجه به شیوه گروه‌بندی کارم حسابی دشوار می‌شود. البته خیلی زود حواسم را متوجه چیزی دیگری کردم و سعی کردم زیاد به برد و باخت فکر نکنم. به خودم گفتم فقط با آرامش بازی کن. این‌طور شد که تلاش کردم به برد و باخت فکر نکنم و حواسم را به تنیس بدهم. خوشحالم که توانستم سونگا را ببرم.»

اما در دیگر بازی این گروه هم رافائل نادل، مرد شماره دو تنیس دنیا موفق شد ماردی فیش آمریکایی، تنیس‌باز شماره هشت دنیا را از پیش‌رو بردارد. نادال که در این فصل شش‌بار در فینال‌های مختلف برابر جوکوویچ ناکام مانده امیدوار است که در آخرین رقابت مهم سال به فینال برسد و انتقام شکست‌هایش را از جوکوویچ بگیرد. البته او تا به حال رقابت‌های لندن را فتح نکرده و از این حیث هم پرانگیزه است.

نادال پس از شکست دادن رقیب آمریکایی‌اش گفت: «این برد برای من اهمیت زیادی داشت چرا که کمک می‌کند تا اعتماد به نفس لازم برای صعود به مرحله بالاتر را به دست بیاورم. در این دیدار من تقریباً یک ساعت دشوار را سپری کردم. با این حال اصلا دوست نداشتم تسلیم شرایط شوم و تا آخر جنگیدم. حالا باید به فکر ادامه رقابت‌ها باشم به ویژه اینکه باید برابر فدرر هم بازی کنم. همه می‌دانند که بازی من با فدرر دیدار حساسی است و این بازی برای من چالش بزرگی محسوب می‌شود.»

PowerVu آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)