بازگشت   تنیس تاکرز > عمومي > مقالات و مطالب آموزشي

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-27-2011, 07:59 AM   #61
vahideng
Junior Member

پستها: 6
سپاس: 2
در 7 پست 45 بار سپاسگزاری شده
Thumbs up كتاب و نقشه هاي ساخت زمين تنيس ميداني

اينجانب در حال ساخت تنيس خاكي ميباشم و قصد دارم تا كليه مراحل ساخت را همراه باعكس و همچنين هزينه ها رو ارائه بدم ..... به اميد اينكه تنيس ميداني در ايران رونق پيدا كنه با تشكر

كتاب ساخت زمين تنيس در لينك ذيل ::

http://www.eric.ed.gov/PDFS/ED434478.pdf

فايل هاي پيوست برخي نقشه ها ميباشد
فایل های پیوست شده
نوع فایل: pdf 78 foot 2 court layout 12-7-10.pdf (35.5 کیلو بایت, 391 نمایش)
نوع فایل: pdf 78 foot court layout 12-7-10-1.pdf (34.2 کیلو بایت, 235 نمایش)
نوع فایل: pdf One 78 Court With One 60 Court-1.pdf (37.2 کیلو بایت, 269 نمایش)
نوع فایل: pdf One 78 Court With One 60 Court and Two 36 Courts (1-4 Positions)-1.pdf (39.0 کیلو بایت, 241 نمایش)
نوع فایل: pdf Three 78 Courts With Three 60 Courts and Four 36 Courts (1-4 Positions).pdf (49.7 کیلو بایت, 294 نمایش)

ویرایش توسط vahideng : 07-11-2011 در ساعت 01:44 PM
vahideng آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
26 کاربر زیر از شما کاربر گرامی vahideng به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-03-2011, 01:04 PM   #62
امير
Junior Member

پستها: 3
سپاس: 14
در 3 پست 34 بار سپاسگزاری شده

با سلام خدمت شما
من نتوانستم لينك كتاب را باز كنم.

در مورد نحوه تهيه خاك رس و يا كف پوش هاي هارد كورت و نيز قيمت آنها مي توانيد اطلاعاتي را در اختيار من بگذاريد ؟

در ضمن دوست دارم بدانم هزينه ساخت يك زمين تنيس با خاك رس حدوداً به چه ميزان هزينه در بر خواهد داشت ؟
امير آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی امير به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-11-2011, 01:36 PM   #63
vahideng
Junior Member

پستها: 6
سپاس: 2
در 7 پست 45 بار سپاسگزاری شده

http://www.eric.ed.gov/PDFS/ED434478.pdf ساخت زمين تنيس
vahideng آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی vahideng به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-13-2011, 09:37 AM   #64
امير
Junior Member

سپاس: 14
در 3 پست 34 بار سپاسگزاری شده

پروسيجر اندازه گذاري و پياده كردن زمين تنيس.

فايل پيوست راهنماي اندازه گذاري يك زمين تنيس آموزش داده مي شود.
به اميد اينكه مفيد واقع شود
فرمت فايل به صورت PDF مي باشد.
فایل های پیوست شده
نوع فایل: pdf TENNIS CURT MARK OUT.pdf (214.1 کیلو بایت, 363 نمایش)

ویرایش توسط امير : 07-13-2011 در ساعت 10:12 AM
امير آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی امير به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 07-22-2011, 02:40 PM   #65
kamıkhan
Junior Member

پستها: 1
سپاس: 0
در 1 پست 4 بار سپاسگزاری شده

سلام به همه ی دوستای ورزشی و غیر ورزشی.
دوستام من میخوام زمین تنیس سرپوشیده بسازم.کسی میتونه راهنماییم کنه.یا منبعی واسه مطالعه در مورد نحوه ی ساخت کارپت معرفی کنه
چه استاندارد هایی باید داشته باشه؟
kamıkhan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی kamıkhan به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 08-19-2011, 09:38 PM   #66
nanook
Senior Member

آواتار nanook

پستها: 139
سپاس: 1,150
در 120 پست 554 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: 1_pete sampras 2_rafael nadal 3_rojer federer 4_delpotro
Question نحوه ساخت زمین خاکی تنیس چگونه است؟

سلام دوستان
کسی هست من رو راهنمایی کنه که مراحل ساخت زمین تنیس چگونه هست؟
آخه یکم اطلاعات دارم اما تکمیل نیست
nanook آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما nanook به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 08-21-2011, 09:57 AM   #67
nanook
Senior Member

آواتار nanook

پستها: 139
سپاس: 1,150
در 120 پست 554 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: 1_pete sampras 2_rafael nadal 3_rojer federer 4_delpotro

[QUOTE=امير;53045]با سلام خدمت شما
من نتوانستم لينك كتاب را باز كنم.

در مورد نحوه تهيه خاك رس و يا كف پوش هاي هارد كورت و نيز قيمت آنها مي توانيد اطلاعاتي را در اختيار من بگذاريد ؟

در ضمن دوست دارم بدانم هزينه ساخت يك زمين تنيس با خاك رس حدوداً به چه ميزان هزينه در بر خواهد داشت ؟[/QU

سلام،ببین هاردکورت هم قیمتش بالاست و هم اینکه تو ایران نمیتونن استاندارد بسازن،تا اونجایی که من خبر دارم چندتا هاردکورت تو ایران هست بازیکنها دجار کمردرد شدن واسه استاندارد نبودن.
اما خاک رس واسه ما ایرانیای بدبخت مناسبه،حدودا ساخت یه زمین تنیس اگر سود پیمانکاری نداشته باشه 8میلیون در میاد،
nanook آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی nanook به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-30-2011, 11:20 PM   #68
arian_A007
Junior Member

پستها: 10
سپاس: 5
در 8 پست 25 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Nole - Roger Federer

سلام به همه دوستای تنیس بازم!
یه تاپیک هست و کلی نظر تو همه پست ها و همه فایل ها من مرور کردم
اما غیر از چند تا اعداد و ارقام و نام بردن زمین ها اطلاعات دیگه ای نصیبم نشد!
اگر ممکن هست چواب این سوالات من رو بدید.
1-اینکه چرا این همه قیمت رو این کار زمین تنیس اعلام میشه! مگه یه زیر سازی و 2 تا وانت نیسان! خاک رس! و یه تور و پایه چقدر خرج داره! هرچی من فکر میکنم (من که خودم تو کار ساخت و سازم!) نهایتش یه گود برداری خیلی کم و یه یه زیر سازی ( که البته دقیقا نمیدونم در چه حدی باید باشه) و یه خاک رس و یه غلتک به 1 میلیون هم نمیرسه.

2- تو این تاپیک و غیر از اینترنت از کسایی که کار کردن زمین تنیس رو . کلی اختلاف قیمت هست
یکی میگه 17 تومن یکی میگه 15 یکه میگه 7 یکی 5 و این آخری 3-4تومن هم قیمت داشتم!
چرا اینقدر اختلاف قیمت هست.

3- اگر امکان داره کسایی که فایل گذاشتن یا توضیح در مورد ساخت دادن یکم واضح تر توضیح بدن. مثلا فقط گفته میشه زیر سازی! اما عنوان نمیشه که این زیر سازی فقط تراز کردن زمین هست یا ضربه گیری و خیلی موارد دیگه هم اهمیت داره. مثلا من شنیدم از یه نفر (نمیدونم درست یا اشتباه) که تو زیر سازی چند لایه هست و جتی یه لایه لاستیک هم استفاده میشه!
اگه میشه این قسمت زیر سازی رو بیشتر توضیح بدید.

ممنون
arian_A007 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی arian_A007 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 10-10-2011, 03:35 PM   #69
amir1983
Junior Member

در 2 پست 9 بار سپاسگزاری شده
Smile تامین نور زمین تنیس

دوستان هر کس اطلاعاتی در مورد نور زمین تنیس داره بذاره.
چند تا منبع نور لازمه ؟
چه نوع لامپی لازمه با چه توانی ؟
هزینه ماهیانه برق یک زمین تنیس چقدر است ؟
کسی تا حالا از برق خورشیدی برای تامین نور استفاده کرده ؟
و یکی سوال هم خارج از بحث :
برای ساخت زمین تنیس باید از کجا مجوز بگیریم و کلا چه مراحلی دارد ؟
amir1983 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی amir1983 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 11-02-2011, 10:01 AM   #70
Afshin Zand
Junior Member

پستها: 1
در 1 پست 11 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط payam نمایش پست ها
سلام عرض میکنم خدمته تمامی دوستان عزیزم بنده چون شرکت ساختمانی دارم که بیشتره تخصص کاریم راه , فاضلاب و ساختمان و چون برای خودم زمین تنیس ساخته بودم( شمال) خیلی دنبال این بودم که از همه لحاظ عالی باشه. در ایران متاسفانه نتونستم کسی یا شرکتی رو پیدا کنم که جواب منطقی بهم بدن از دامادم که در انگلستان زندگی می کنن پی گیر شدم ولی بیچاره شدم حالا به هر حال اول میخواستم بیخیال شم آسفالت یا بتن کنم چون در شمال ظاهرا رس هم باید سرپوشیده باشه هم خوب جواب نمیده آخه زمینهای رسی زه کش,چاه,کانالهای کناری جهت هدایت آب در موارد خیلی تخصصی تاسیسات و غیره.... که خودم بعضی موارد رو درک نکردم میخواد در مورد آسفالت چون آسفالت کاملا صاف,یکدست (بدلیل مصالح مصرفی) ,تراز و موارد دیگه نمیشه و واسه زانو ضرر داره(حالا توپ فدای سرتون) تازه اگه بخواین آسفالت توپکا (که از آسفالت بیندر نرمتر و صافتره) هم بریزین باز امکان پذیر نیست البته خدا رو شکر تو این زمینه هم کار کردم و تجربه و تخصص دارم و اگه بخاین هارد کار کنین که زمینه اصلیش بتن هست حتما باید لایه هایه روش نصب و انجام بشه یعنی بتن خالی بدون رویه نمیشه چون همانطور که میدونید بتن اصلا جاذب ضربه نیست و تمامه ضربه های وارده رو با همون اندازه به بدن یا هر جسمی برمیگردونه (قانون سوم نیوتن) که در کوتاه مدت زانو ها ,کمر,مچ و... آسیب جدی میبینن که از آسفالت هم بدتره پس حتما باید مواد استفاده شده جهت هارد کورت استفاده بشه البته برای زیر سازی هارد هم باید زه کشی که حتا بعضی زمینها از هیتر هم استفاده میکنن البته لازم به ذکر میدونم بگم نگهداری بتن کار سختی چون درصد اختلاط مصالح نوع سیمان ومقدار ترکیب اون هم خودش یه کاره سختی که بعد ها زمین ترک نخوره و خراب نشه(چون اونوقت باید رویه زمین کنده و بتن ترمیم بشه) واسه همینه که تو ایران زمین هارد کم داریم و هارد خوب اصلا نداریم باور کنید (قبلا گفتم چون از سن کم تو زمین تنیس بودم قاعدتا زمین تنیس زیاد دیدم) ولی واقعا هارد عالی ندیدم در هر صورت خودم زمین تنیس با بتن ساخته بودم البته اصلا عالی نبود و نیست و چون واقعا زانوهام اسیب دید چند سالیه که شاید سالی یه بار ازش استفاده میشه و داغون شده اما با توجه به مطالبی که خدمتتون عرض کردم بهترین رسه که لا اقل آسیب کمتری به شما وارد میکنه ضمنا خواهش میکنم( موضوعه اسیب دیدگی رو جدی بگرین چون وقتی سن میره بالا خودشو نشون میده من گوش نکردم و الان تو 33 سالگی واقعا مچ و زانوم اذیتم میکنه ببخشید تاکید میکنم ولی الان که میبینم اینقدر خدارو شکر علاقه مند به تنیس داریم و جوانترها به این رشته بینهایت مفرح,فکری,سرعتی و..... که از محدود رشته هاست که باید در همه زمینه عالی باشی تا موفق بشی و حتی در مراتب حرفه ای پول سازو دومین ورزش پردرآمد دنیاست رو آوردن -البته قبلا ها ما رو به تمسخر میگرفتن- باور کنید خوشحالم و آرزو میکنم که از کشور ما هم تو بالاترین رنکینگ دنیا باشن قسم میخورم هم میتونیم و هم لیاقت,فکر,توانائی ,درک و ارزشمون خیلی خیلی بالاتره واسه همین اولین قدم سالم بودنه) از بحث خارج شدم حالا اگه خدا بخواد واسه سال جدید به احتمال زیاد میرم انگلیس و کشور های دیگه اروپا مطمن باشید حتما در این زمینه مفصل تحقیق خواهم کرد و خدمتتون عرض خواهم کرد ولی در حال حاضر بهترین زمین خوب کشور ما همون رس (کلی کرته) هست.
دوست عزیز سلام :
من متخصص ساخت زمین تنیس هستم و میتوانم سوالات شما را پاسخ بدهم . چند زمین تنیس خصوصی هم در شمال ساخته ام که یکیش AIR CUSHION 8 MM محصول استرالیاست.
میتوانید از آنها بازدید کنید.
Afshin Zand آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin Zand به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)