بازگشت   تنیس تاکرز > تالار تنیس‌بازان > لوازم و تجهیزات تنیس > راکت و زه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-16-2013, 10:37 AM   #191
8491
Junior Member

پستها: 19
سپاس: 15
در 2 پست 3 بار سپاسگزاری شده

سلام.
من راکت نو خریدم AEROPRO DRIVE TEAM GT چه زهی روش بندازم ؟
قدرت متوسط اسپین خوب کنترل متوسط مد نظرم هست این ALU Power 125 خوبه ؟ توی کامنتهای یه سایت دیدم نوشته بودن روی دست خیلی فشار می اره این زه و برای دستای ضعیف زیاد مناسب نیست .
کلا من توپهام دقت خوبی داره ولی سرعت و قدرت کم . سرعت سوینگ ام هم کمه
8491 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 09-16-2013, 12:45 PM   #192
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط 8491 نمایش پست ها
سلام.
من راکت نو خریدم AEROPRO DRIVE TEAM GT چه زهی روش بندازم ؟
قدرت متوسط اسپین خوب کنترل متوسط مد نظرم هست این ALU Power 125 خوبه ؟ توی کامنتهای یه سایت دیدم نوشته بودن روی دست خیلی فشار می اره این زه و برای دستای ضعیف زیاد مناسب نیست .
کلا من توپهام دقت خوبی داره ولی سرعت و قدرت کم . سرعت سوینگ ام هم کمه
دوست عزیز، راکت نو مبارک، راکت قبلیت و زهت چی بود؟ اگه شما در مورد بازیت بیشتر اطلاعات بدی بهتر می شه راهنماییت کرد، آیا ضربه هات رو با تاپ اسپین زیاد می زنی، یا تاپ اسپین متوسط یا بیشتر فلت می زنی؟ سویینگت آیا متوسطه یا کوچیکه یا بزرگ و مهمترین عامل واست توی یه زه چیه؟ توانایی اسپین؟ دوام بالا؟ قدرت؟ یا کنترل؟ می دونم همه شون مهمن اما اگه یکی رو انتخاب کنی و بگی اولویت های اصلیت کدوماست اون موقع انتخاب زه راحت تر می شه.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-16-2013, 02:32 PM   #193
8491
Junior Member

اخیرا با راکت دیگران بازی می کردم . راکت جوکویچ و هد رادیکال که خوب بودن ولی قدرت ضربه هام ضعیف بود باز راکت جوکویچ قوی تر بود ولی دقت خیلی بالایی داشتم کلا . با هد پرستیج هم یکم بازی کردم که اصلا نتونستم بازی کنم سخت بود بازی باهاش برام . زه روشون هم نمی دونم بیشتر زه کنترلی داشتن به نظرم چون اسپین خوبی می دادن و خشک و خیلی سفت نبودن .
با تاپ اسپین متوسط . فلت زیاد نمی زنم . سوینگ هام معمولا بلند هست ولی سریع نیست.
اگه بتونم تاپ اسپین عمیق بزنم خیلی خوب می شه .
مهمترین عامل فکر می کنم قدرت باشه دوام و کنترل الان برام مهم نیست می خوام ببینم واقعا با یه راکت قدرتی و زه قدرتی و قدرت ضربه هام بهبود پیدا می کنه یا مشکل از خودمه !!
قدیمی 09-17-2013, 09:59 AM   #194
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
اخیرا با راکت دیگران بازی می کردم . راکت جوکویچ و هد رادیکال که خوب بودن ولی قدرت ضربه هام ضعیف بود باز راکت جوکویچ قوی تر بود ولی دقت خیلی بالایی داشتم کلا . با هد پرستیج هم یکم بازی کردم که اصلا نتونستم بازی کنم سخت بود بازی باهاش برام . زه روشون هم نمی دونم بیشتر زه کنترلی داشتن به نظرم چون اسپین خوبی می دادن و خشک و خیلی سفت نبودن .
با تاپ اسپین متوسط . فلت زیاد نمی زنم . سوینگ هام معمولا بلند هست ولی سریع نیست.
اگه بتونم تاپ اسپین عمیق بزنم خیلی خوب می شه .
مهمترین عامل فکر می کنم قدرت باشه دوام و کنترل الان برام مهم نیست می خوام ببینم واقعا با یه راکت قدرتی و زه قدرتی و قدرت ضربه هام بهبود پیدا می کنه یا مشکل از خودمه !!
دوست عزیز
راکتی که شما خریدی تقریباً اون توقعاتی رو که از زهت داری رو یعنی "قدرت متوسط و کنترل متوسط" رو داره و تاثیر راکت توی ضربه ها از تاثیر زه بیشتره. در مورد اسپین هم اگه سویینگت رو سریعتر کنی تاثیری که توی ضربه هات می ذاره بیشتره تا زه. من مدل بازی شما رو ندیدم اما حدس می زنم که با داشتن زه قدرتی هم الزاماً قدرت ضربه هات بیشتر نشه. یه راه حل خوبی که هستش اینه که سرعت سویینگت رو به تدریج افزایش بدی تا به جایی برسی که بتونی قدرت کنترل شده داشته باشی چون تاثیر سویینگ و سرعت سویینگ توی ضربه به مراتب بیشتر از تاثیر راکته و زه هستش.

ولی در مورد زه اگه زه قدرتی بخوای، زه های نایلونی تقریباً همه شون قدرت بالایی دارن، من دقیقاً نمی دونم توی ایران چه زه هایی هست ولی زه Babolat Xcel Power هم نرمه و هم قدرتی.
اگه اسپین برات مهمتره هم بهتره از زه های پلی استری استفاده کنی، ولی تقریباً همه ی این زه ها قدرتشون کمه. اگه به این سایت بری، از بخش power می تونی زه هایی رو که از دید اکثر کاربرها قدرتشون زیاد بوده رو ببینی و اون هایی رو که توی ایران هست امتحان کنی.

http://stringforum.net/string2012.php
3 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-18-2013, 03:53 PM   #195
8491
Junior Member

دیروز این کارو خواستم بکنم .در کوتاه مدت فکر نکنم بتونم درستش کنم فکر می کنم تمرین زیادی بخواد .
بدن سازی برای این مفید هست یعنی کار با وزنه ؟
خیلی ممنون بابت جوابها و وقتی که می ذاری .
قدیمی 09-19-2013, 03:38 AM   #196
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
دیروز این کارو خواستم بکنم .در کوتاه مدت فکر نکنم بتونم درستش کنم فکر می کنم تمرین زیادی بخواد .
بدن سازی برای این مفید هست یعنی کار با وزنه ؟
خیلی ممنون بابت جوابها و وقتی که می ذاری .
دوست عزیز

خواهش می کنم، خوشحال می شم اگه کمکی از دستم بربیاد راهنماییتون کنم. بدنسازی و کار با وزنه و چیزای دیگه هم می تونن نقش بسزایی داشته باشن. اما چیزی که من تا حالا دیدم اینه که مشکل اکثر دوستام اینه که توپ رو می تونن به راحتی محکم بزنن ولی چالش اصلیشون کنترل اون قدرته. به همین خاطر شاید سایر دوستان بهتر بتونن راهنماییت کنن. ولی می تونم بپرسم شما چند وقته تنیس رو شروع کردین و اینکه در هفته به طور معمول چند ساعت برای تنیس بازی کردن وقت می ذارین؟

ویرایش توسط mspayam : 09-19-2013 در ساعت 03:49 AM
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 09-20-2013, 01:01 PM   #197
8491
Junior Member

سه ماه . دو روز در هفته جلسه ای یک ساعت با مربی و دو تا چهار ساعت هم بازی با یکی از دوستام .
قدیمی 09-21-2013, 03:57 PM   #198
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

نقل قول:
سه ماه . دو روز در هفته جلسه ای یک ساعت با مربی و دو تا چهار ساعت هم بازی با یکی از دوستام .
دوست عزیز
شما نسبتاً حدود ده ساعت در هفته تمرین می کنین که برای بهتر شدن سبک بازیت زمان مناسبیه. راکتی که شما گرفتین برای سبک متوسط بهتره تا مبتدی، اما به این معنی نیست که نمی تونین باهاش بازی کنین. شما بهتره یه زه نایلونی با تنشن پایین (در حدود 55) روی راکتتون بندازین تا قدرتش بیشتر بشه همونطور که دوست عزیزمون امیر هم توی این پست توضیح دادن فعلاً به اسپین فکر نکنین و براتون راحتی مهمتر باشه.
4 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 02-09-2014, 11:42 AM   #199
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova
پیش فرض پاسخ : .:: در مورد زه راکت تنیس ::.

سلام دوستان.فواید دمپر یا همون ضربه گیر چیه؟ ایا باعث میشه زه زودتر یا دیرتر بپوکه.؟ ایا رو بازی تاثیر مثبت یا منفی میذاره؟یافقط واسه جلوگیری از لرزش راکته.؟
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 02-09-2014, 11:46 AM   #200
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova
پیش فرض پاسخ : .:: در مورد زه راکت تنیس ::.

سلام دوستان .دقیقا فواید دمپر یا همون ضربه گیر چیه؟ایا باعث میشه زه دیرتر یا زودتر بپوکه.یا فقط واسه اینه که لرزش زه رو بگیره.ایا تو بازی میتونه اثر مثبت یا منفی بداره؟
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
زه راکت، تنیس، استرینگ، String

کاربران در حال دیدن موضوع: 2 نفر (0 عضو و 2 مهمان)