بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2013 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > آزاد استرالیا (Australian Open)

آزاد استرالیا (Australian Open)

25 دی - 8 بهمن - ملبورن، استرالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-26-2013, 04:23 PM   #521
Azarenka
Member

آواتار Azarenka

پستها: 36
سپاس: 10
در 31 پست 152 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ahas69 نمایش پست ها
آزارنکا با اون کارش تو سمی نشون داد شخصیت قهرمانی نداره
داره خیلی هم خوب داره..اصلا میدونی گرفتن دو اسلم پشت سر هم یعنی چی؟؟ میدونی نامبر وان بودن یعنی چی؟؟ حتما انتظار داشتی لینا با این حرکاتی که تو فاینال انجام داد قهرمان بشه..آره؟؟ کاملا معلوم بود لینا وقتی دید ویکا به بازی تسلط پیدا کرده خودشو زد زمین تا تمرکز ویکا رو به هم بزنه.. ولی خوب ویکا هم خوب جوابشو داد...ویکا آخر بازی خوب کاری کرد سمت تماشاچی ها نرفت.. جو ورزشگاه از اول بازی تا آخرش بر علیه ویکا بود. ولی به همه ثابت کرد که تا وقتی ویکا هست کسی نمیتونه به جام قهرمانی گرند اسلم دست درازی کنه
Azarenka آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 01-26-2013, 04:23 PM   #522
Maani
Senior Member

آواتار Maani

پستها: 668
سپاس: 5,015
در 615 پست 4,138 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Azarenka نمایش پست ها
ویکای کبیر

ویکای کبیر ؟؟؟؟؟
?are you kidding me
Maani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
19 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Maani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-26-2013, 04:29 PM   #523
Azarenka
Member

آواتار Azarenka

پستها: 36
سپاس: 10
در 31 پست 152 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mani0002 نمایش پست ها
ویکای کبیر ؟؟؟؟؟
?are you kidding me
نه دادا..شوخی موخی ندارم..درست متوجه شدی
Azarenka آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 01-26-2013, 04:44 PM   #524
ahas69
Member

پستها: 63
سپاس: 210
در 56 پست 296 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: federer tsonga nalbandian monfils djokovic s.williams delpotro safin

هاهاها کبیر جک سال
ahas69 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی ahas69 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-26-2013, 04:59 PM   #525
mjrs
Senior Member

آواتار mjrs

پستها: 129
سپاس: 1,721
در 127 پست 1,045 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اسطوره راجر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Afshin نمایش پست ها
محمد جواد درست میگه . منم دیروز توی یاهــو به بابک گفتم . دقیقا مثه بعضی از بازیهاش توی ویمبلدون بود
به طرز عجیبی تمام ضربات سمت فرهندش رو Unbalance میزد . اصلاً به توپ ها نمی رسید و نمیتونست توپای سمت فرهند رو از حالت دفاعی به حالت هجومی تغییر بده.
سرویسش هم 1 ساعت اول خیلی خیلی بد بود ، اما کمرش که گرم شد رفته رفته بهتر شد . دقیقا مثه ویمبلدون بود.
بالاخره بالا رفتن سن همین چیزا رو هم به همراه داره ، توی 6 ماه این دومین باره که مصدومیت کمر داره اذیتش میکنه.
البته جدای از این حرفا ، ست پنجم دیگه بُریده بود و نای دوئیدن نداشت.
به طرز عجیبی تمام ضربات سمت فرهندش رو Unbalance میزد . اصلاً به توپ ها نمی رسید و نمیتونست توپای سمت فرهند رو از حالت دفاعی به حالت هجومی تغییر بده.

دقیقا چیزی که میخواستم بگم رو گقتی

کلا راجر همیشه با سبک بازی counter puncher موری مشکل داشته و به هر صورتی میخواد رالی ها رو کوتاه کنه، اما تو این بازی در کوتاه کردن رالی ها به شدت ناموفق بود! اول بازی 2 بار chip & charge کرد و pass شد، دراپ شات هاش هم به جایی نمی رسید و تقریبا هربار دراپ شات انداخت امتیاز رو از دست داد، به خاطر سرویس های افتضاحش تو این بازی و همینطور ریترن فوق العاده موری، نه میتونست cheap point به دست بیاره و نه S & V والی کنه.
تو گیم سروهای موری که خوب همیشه تحت فشار بود و این موری بود که بازی خودش رو دیکته می کرذ، راجر دوبار تو این بازی موری رو برک کرد و کلا تو چهار گیم برک پوینت داشت، اولین برکش هم که بخاطر ارورهای متوالی موری بود.
تنها چاره راجر برای کوتاه کردن پوینت ها تو این بازی، این بود که استایل هجومی داشته باشه ، یا وینر بزنه و یا موری رو مجبور به دادن ارور کنه، راجر این تغییر استایل از دفاعی به هجومی رو معمولا با فوهندش شروع میکنه:
1. یا run around میکنه و ضربه سمت بکهندش رو با فورهند جواب میده، به خاطر بکهندهای عمیق موری تقریبا تو این کار ناموفق بود، هر بار inside in زد و موری با فورهند کراس کورت جواب داد، به خاطر حرکت کندش به توپ نرسید. inside out هاش هم از pace مناسبی برخوردار نبودند. من در عجبم چرا راجر از اسلایس های عمیق روی بکهند موری استفاده نمی کرد. به خاطر سطح low bounce استرالیا، تقریبا امکان ریترن بکهند DTL با pace مناسب ( مخصوصا یکهند دودست ) در جواب اسلایس عمیق راجر، وجود نداره، همین این فرصت رو به راجر میداد که با خیال راحت، ریترن بکهند موری به بال بکهندش رو run around کنه و با فورهند جواب بده، من فکر می کنم این هم به خستگی و یا سن و یا مصدومیت ربط داشت، چون کلا run around کردن انرژی میبره!

2. یا از سمت فورهند down the line میزنه که خوب همونطور که افشین هم گفت، ضربات فورهندش رو در حالت Unbalanced می زد. استفاده از بکهند اسلایس DTL روی فورهند موری، کاری بود که تو فینال ویمبلدون به نحو perfect انجام داد و ابزاری برای شروع استایل هجومیش بود. البته دیگه چند وقتی هست که خبری از Running FH DTL راجر نیست، به نظر من یکی از زیباترین ضربات راجر تو دوران اوجش بود! فورهند کراس کورت هاش هم به همون دلیل کندی حرکت pace مناسبی نداشت.

3. بکهند DTL که به نظرم تنها جنبه مثبت راجر تو این بازی بود، برک پوینت 6-5 تو ست چهارم رو هم با یک بکهند DTL وینر بدست آورد.

کلا من فکر میکردم اسلایس راجر تو این بازی، یکی از اصلی ترین سلاحهاش برای در دست گرفتن نبض بازی و استارت استایل هجومی باشه که خوب اصلا اینطور نبود!
بنابراین، راجر وقتی سرویسش ON نبود، هیچ راهی واسه استارت استایل هجومی و کوتاه کردن رالی ها نداشت! با تمام این اوصاف باز هم میبینیم که تونست بازی رو 5 سته کنه و اگه خستگیش نبود حتی میتونست بازی رو ببره! همینه که میگیم مقایسه هوش و استعداد و عظمت راجر با هر تنیسور دیگه ای کار درستی نیست!

mjrs آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
26 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mjrs به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-26-2013, 05:07 PM   #526
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

الکی بحث و دعوا درست نکنید ........

اول از همه قهرمانی ویکا رو به دوست عزیزمون کاربر " Azarenka " تبریک میگم . بعدش اینکه شما نمی تونید به این دوستمون بگید که چی به تنیسورش بگه چی به تنیسورش نگه !!!! ایشون دوست دارند بازیکن مورد علاقه خودش رو با لقب کبیر صدا کنند و این موضوع نه توهین به کی هست نه مشکلی به وجود میاره ، عقیده ایشون به گونه هست که آزارنکا رو یک تنیسور بزرگ می بینن و هیچ اشکالی هم نداره . بالاخره هر کسی یه دیدگاه و نظری داره . بنده خودم ایشون رو به عنوان بازیکن آن چنان بزرگ قبول ندارم ولی نمی تونم بیام بگم که شما هم قبول نداشته باش. اصلا به کسی ربطی نداره این موضوع.

Azarenka جــان اینکه میاین قهرمانی تنیسورت رو در تاپیک جشن میگیری و ازش حمایت می کنی نه تنها هیچ مشکلی نداره بلکه به عقیده من خیلی هم خوبه ، ولی اون قسمت از حرفت که گفتی لی نا الکی خودشو زمین زد برای اینکه بازی رو متوقف کنه رو من باهاش مشکل دارم. لی نا اگر می خواست بازی رو متوقف کنه راه های بسیار بهتری هم وجود داشت ، نیازی نبود بیاد مچ پای خودشو ناقص کنه برای توقف بازی !!!!! در ضمن کاملا مشخص بود لی نا در حرکت کردن روی زمین مشکل داشت . به جز اون دوبار که افتاد چندین بار هم لیز خورد هم در این بازی و هم در بازی های قبلی که ازش دیدم و این نشون دهنده این هست که روی زمین به درستی نمی تونه حرکت کنه . موقع توقف یهویی پاشو ثابت می کرد و در جاهایی که سرعتش زیاد بود مچش نمی تونست وزنشو تحمل کنه و شکسته میشد و همین باعث میشد زمین بخوره.

ویرایش توسط Ahoura : 01-26-2013 در ساعت 05:34 PM
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
31 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-26-2013, 05:13 PM   #527
Paymaan
Disciplinary Committee Chairman

آواتار Paymaan

پستها: 1,080
سپاس: 6,653
در 1,083 پست 12,419 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر/ جو-ویلفرید زانگا/ تامی هاس/ استن واورینکا/ اندی مارِی/ تامی روبردو/ ژیل سیمون/ فرناندو ورداسکو/

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Nadal.N1 نمایش پست ها
آزارنكاي عزيز
وقتي آزارنكا تو سمي ده دقيقه رفت بيرون و استفنس رو سرد كرد كجا بودي!
نقل قول:
استفنس توی اون بازی کلا در برابر ویکا حرفی برای گفتن داشت.. از اول بازی سرد بود نیازی به سرد کردن نداشت...جوحه ماشینی نیومده میخواد واسه ویکا شاخ بشه
آزارنکای عزیز که در آزارنکا ذوب شدی جواب دوستمون Nadal.N1 رو ندادی؟ ایشون گفتن آزارنکا تو بازی با استیونز ده دقیقه رفتن بیرون و اینطور که معلومه میخواسته ریتم استیونز رو بریزه به هم . اونوقت شما میگی حرفی برای گفتن نداشت؟ بعد امروز که لی نا مصدوم شد میخواست تمرکز ویکا رو بریزه به هم؟
Paymaan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Paymaan به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-26-2013, 06:15 PM   #528
BABAK
Moderator

پستها: 1,756
سپاس: 34,267
در 1,610 پست 15,465 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر

نقل قول:
لینا هم نهایت آماتور بودنشو به همه ثابت کرد الکی خودشو مینداخت زمین تا تمرکز ویکا رو به هم بزنه..
قهرمانی ویکا مبارک شما باشه. اونجوری که لی پاش پیچ خورد، " بُز " هم اگر جاش بود میخورد زمین !! ویکا اما با تقلب قهرمان شد این رو از رفتار تماشاچیا باهاش میشد فهمید.
BABAK آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی BABAK به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-26-2013, 06:53 PM   #529
sahand
Senior Member

آواتار sahand

پستها: 773
سپاس: 8,672
در 761 پست 5,778 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ANDY MURRAY JUAN MARTIN DELPOTRO GILLES SIMON STANISLAS WAWRINKA KEI NISHIKORI J0-WILFRIED TSONGA BERNARD TOMIC ERNESTS GULBIS MILOS RAONIC ROGER FEDERER RYAN HARRISON/ SHARAPOVA ROBSON AZARENKA KIRILENKO HANUCHOVA LISICKI

اول به تبریک
به عنوان یه طرفدار ویکا اصلا از این قهرمانی خوشم نیومد و برام هیچ ارزشی نداشت.ویکا تو این دو بازی از دیدگاه من اخلاق جوانمردانه رو رعایت نکرد و کسی که بخواد با روشهای نادرست قهرمان شه میخوام نشه(هرچند بدون این حرکات از نظر من بازم میتونست قهرمان شه)
اما قهرمان اصلی لی نا است از نظر من.بردن نفر(4)و بعدش(2)و نزدیک بودن به بردن نفر(1)که با مصدومیت اونو از دست داد.ولی آزارنکا دیگه چی برای قهرمانی میخواست؟حذف ویلیامز.حذف ماریا.مصدومیت حریف در فینال.
بازم یه تبریک
sahand آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی sahand به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-26-2013, 06:54 PM   #530
SHIR FarHad
Senior Member

آواتار SHIR FarHad

پستها: 348
سپاس: 3,510
در 313 پست 2,172 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ~FEDERER~ Berdych LLODRA متنفر از جوکر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mjrs نمایش پست ها

دقیقا چیزی که میخواستم بگم رو گقتی

کلا راجر همیشه با سبک بازی counter puncher موری مشکل داشته و به هر صورتی میخواد رالی ها رو کوتاه کنه، اما تو این بازی در کوتاه کردن رالی ها به شدت ناموفق بود! اول بازی 2 بار chip & charge کرد و pass شد، دراپ شات هاش هم به جایی نمی رسید و تقریبا هربار دراپ شات انداخت امتیاز رو از دست داد، به خاطر سرویس های افتضاحش تو این بازی و همینطور ریترن فوق العاده موری، نه میتونست cheap point به دست بیاره و نه S & V والی کنه.
تو گیم سروهای موری که خوب همیشه تحت فشار بود و این موری بود که بازی خودش رو دیکته می کرذ، راجر دوبار تو این بازی موری رو برک کرد و کلا تو چهار گیم برک پوینت داشت، اولین برکش هم که بخاطر ارورهای متوالی موری بود.
تنها چاره راجر برای کوتاه کردن پوینت ها تو این بازی، این بود که استایل هجومی داشته باشه ، یا وینر بزنه و یا موری رو مجبور به دادن ارور کنه، راجر این تغییر استایل از دفاعی به هجومی رو معمولا با فوهندش شروع میکنه:
1. یا run around میکنه و ضربه سمت بکهندش رو با فورهند جواب میده، به خاطر بکهندهای عمیق موری تقریبا تو این کار ناموفق بود، هر بار inside in زد و موری با فورهند کراس کورت جواب داد، به خاطر حرکت کندش به توپ نرسید. inside out هاش هم از pace مناسبی برخوردار نبودند. من در عجبم چرا راجر از اسلایس های عمیق روی بکهند موری استفاده نمی کرد. به خاطر سطح low bounce استرالیا، تقریبا امکان ریترن بکهند DTL با pace مناسب ( مخصوصا یکهند دودست ) در جواب اسلایس عمیق راجر، وجود نداره، همین این فرصت رو به راجر میداد که با خیال راحت، ریترن بکهند موری به بال بکهندش رو run around کنه و با فورهند جواب بده، من فکر می کنم این هم به خستگی و یا سن و یا مصدومیت ربط داشت، چون کلا run around کردن انرژی میبره!

2. یا از سمت فورهند down the line میزنه که خوب همونطور که افشین هم گفت، ضربات فورهندش رو در حالت Unbalanced می زد. استفاده از بکهند اسلایس DTL روی فورهند موری، کاری بود که تو فینال ویمبلدون به نحو perfect انجام داد و ابزاری برای شروع استایل هجومیش بود. البته دیگه چند وقتی هست که خبری از Running FH DTL راجر نیست، به نظر من یکی از زیباترین ضربات راجر تو دوران اوجش بود! فورهند کراس کورت هاش هم به همون دلیل کندی حرکت pace مناسبی نداشت.

3. بکهند DTL که به نظرم تنها جنبه مثبت راجر تو این بازی بود، برک پوینت 6-5 تو ست چهارم رو هم با یک بکهند DTL وینر بدست آورد.

کلا من فکر میکردم اسلایس راجر تو این بازی، یکی از اصلی ترین سلاحهاش برای در دست گرفتن نبض بازی و استارت استایل هجومی باشه که خوب اصلا اینطور نبود!
بنابراین، راجر وقتی سرویسش ON نبود، هیچ راهی واسه استارت استایل هجومی و کوتاه کردن رالی ها نداشت! با تمام این اوصاف باز هم میبینیم که تونست بازی رو 5 سته کنه و اگه خستگیش نبود حتی میتونست بازی رو ببره! همینه که میگیم مقایسه هوش و استعداد و عظمت راجر با هر تنیسور دیگه ای کار درستی نیست!

خواهشا یکی اصطلاحات داخله این پست رو واسه ی منه بیسواد توضیح بده

شماها با کجا در تماسین انقدر چیزای خوب بلدین ؟؟

در ضمن همون درصدی که من از ازش سردراوردم خیلی جالب بود. اگه میشه اون اصطلاحاتم یکی توضیح بده یه مقداری مطلع شیم دنیا چه خبره
ممنون

SHIR FarHad آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی SHIR FarHad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)