بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2013 > تورنمنتهاي پيشين (مردان) > آزاد استرالیا (Australian Open)

آزاد استرالیا (Australian Open)

25 دی - 8 بهمن - ملبورن، استرالیا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-17-2013, 11:35 PM   #121
rojhin
Senior Member

آواتار rojhin

پستها: 316
سپاس: 3,786
در 301 پست 2,152 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Nima88 نمایش پست ها
سلام به شما دوست عزیز.
دلیلش کاملا واضحه چون تعداد فدرریای سایت به مراتب بیشتر از طرفدارای ناداله.
نیما جون سلام : این رو قبول دارم که فدرری های سایت بیشترن ولی چون مانی عزیز برای استدلالش از بچه های سایت استفاده کرده بود منم از تشکرهای همین بچه ها برای درستی حرفهای افشین عزیز استفاده کردم . هر چند هم استدلال من نمیتونه کاملا درست باشه و هم استدلال مانی . این جور مسائل نسبیه .چون بچه های این سایت که ما پایه دلایلمون قرار دادیم جامعه آماری خیلی کوچیکی رو تشکیل میدن نسبت به طرفدارهای تنیس . یعنی صرف اینکه بچه ها موضوعی رو تائید یا رد کردن دلیل بر درست یا غلط بودن اون موضوع نیست .ولی به هر حال این تضارب آراست که تنیس رو زیبا میکنه و این اختلاف سلایق به حد اعلا تو این سایت به چشم میخوره و خیلی زیباست . خدا کنه روده درازی نکرده باشم .
rojhin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rojhin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-17-2013, 11:48 PM   #122
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

راستش من هم با اینکه طرفدار فدرر هستم خیلی از تماشای بازی دیشب لذت نبردم و بعد از ست دوم رفتم خوابیدم. ولی چیزی که بیشتر از هرچیزی باعث تعجبم شد اینه که سبک بازی نادال رو اکثر بچه ها سبک زیر توپ زدن می دونن در حالیکه ضربه های تاپ اسپین دار به سبک نادال زدن خیلی سخت تر از فلت زدنه و هنر نادال اینه که می تونه این تاپ اسپین رو با قدرت تلفیق کنه تا توپ همزمان با سرعت و اسپین زیاد به سمت حریف برگرده. اگه این دو دقیقه و نیم کلیپی رو که نیویورک تایمز در مورد فورهند نادال تهیه کرده ببینین بهتر متوجه ی منظور من می شین:
http://www.youtube.com/watch?v=dlIV7uHI300

از بین ویدیوهای امروز اوپن استرالیا هم یکیش هست که اگه نبینین از دستتون رفته. مصاحبه کننده از بقیه می پرسه به نظرتون کی بهتر می تونه نقش جوکوویچ رو در یک فیلم بازی کنه؟
یکی بر می گرده می گه: یه نفر زشت.
http://www.australianopen.com/en_AU/...ame=highlights
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2013, 12:47 AM   #123
moris
Senior Member

آواتار moris

پستها: 521
سپاس: 2,629
در 521 پست 4,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal - Fernando verdasco - Ana Ivanovic - Caroline Wozniacki

باو چرا بحث میکنید با این olderer ها ؟ اینا باید برن همون تنیس دهه 70 - 80 رو نگاه کنن که بازیکنها چایی دم کرده زیر صندلی داور رو میخوردن !!!
-----
ATP هم خودش سرعت زمین رو کم کرد که زمان بازی طولانی تر بشه.دلایلش هم میتونه مخاطب بیشتر و پخش تبلیغات بوده باشه.
حالا فهمیده چه کار کرده میخواد با این قوانین جبران کنه اما با یه حساب سر انگشتی تو هر بازی میبینید که اگر اون 25 ثانیه هم کامل رعایت بشه حداکثر 30 دقیقه از یه بازی رو میتونه تشکیل بده.
moris آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی moris به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2013, 03:59 AM   #124
delpotro
Senior Member

پستها: 1,257
سپاس: 12,428
در 1,244 پست 8,595 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اسطوره نواک جوکوویچ ، نادال، بردیخ، سونگا، تیم ،پیا، کلیژان، کرنو بوستا، آندری کوزنتسوف،کارن هاچانوف،چانگ هیون،دونا وکیچ ، خواهران ویلیامز، تیلور فریتز ،وسلی،ویکمایر،تیپسارویچ ، یوژنی،اناستازیا سواستوا و ....

حرکات حاشیه ای نادال نادال و جوکوویچ منو ناراحت نمیکنه.

اتفاقا عاشق آنچه که در این سایت " دلقک بازی های جوکوویچ " خونده میشه هستم.

(محروم نشم تا اطلاع ثانوی ، خونده میشه!)

در مورد خشک کردن های طولانی نادال با حوله هم اولا بدم میومد. بعدا با خودم دقیق فکر کردم گفتم من

تو فوتبال لیگ برتر نوجوانان تهران که تو دروازه وایمیستادم استرس داشتم.هر وقت از وسط زمین

تیممون توپو از دست میداد منتظر بودم یه بازیکنمون توپو بگیره توپ سمت دروازم نیاد.

حالا انتظار دارم رافا نادال تو فینال گرند اسلم استرس نگیره.انتظار بیهوده ایه.

همه که مثل فدرر ریلکس نیستن خب.

در مورد سبک بازی، همون یویو بازیا (روی سطح خاک مخصوصا )و انتظار کشنده برای دیدن برنده یه

رالی طولانی (حتی قدرتی) رو خیلی دوست دارم.هرچند که ترجیح میدم پایان رالی یه دراپ شات باشه

تا ارور.

بازی فدرر هم روی سطوح سریع و ایندور هارد شگفت انگیزه.

از والی هم لذت می برم. به خصوص والی هایی که با دایو توام باشه که به نظرم استاد مسلمش هیوییته.

از ترکیبی از همه استایل ها لذت می برم و از بازی هایی که فقط والی کنند بیزارم.

( جز ویمبلدون که باید مبتنی بر سبک سرو اند والی باشه )

ویرایش توسط delpotro : 01-18-2013 در ساعت 08:40 AM
delpotro آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی delpotro به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2013, 04:08 AM   #125
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

پستها: 2,906
سپاس: 19,092
در 2,916 پست 30,306 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

توی بازی فینال پارسال ، 369 امتیاز بازی شد . اگه میانگین زمان بین سرویس ها رو 30 ثانیه در نظر بگیریم (که خیلی هم بیشتر از این ها بود) ، یعنی بین هر دو امتیاز 10 ثانیه اضافه بر زمان قانونی ITF زمان تلف شد. که جمعا میشه 3690 ثانیه یا به عبارتی 61 دقیقه و 30 ثانیه . مطمئنم اگه زمان واقعی رو حساب کنید به مراتب بیشتر از این ها میشه . یعنی نزدیک به 20% از زمان بازی ، زمان تلف شده ی اضافی بین دو سرویس بوده.

در مورد سرعت سطوح هم باید بگم که کُلا هدف ATP و ITF یکسان سازی سطوح بوده ، اینطور نبوده که همه ی سطوح کند بشن ، خیلی از سطوح خاک هم به مراتب سریع تر سالهای گذشته هستن . هدفشون هموژن کردن سطوح هست که اختلاف فاحشی بین سطوح وجود نداشته باشه . و البته با این کار رالی های طولانی تر بیشتر دیده میشه ، چیزی که تا حدودی خواسته ی هوادار ها هم بود . الان هم که مدت هاست تنیس تبدیل به یه ورزش خیلی فیزیکی شده ، خیلی ها خواستار سطوح سریع هستند (قضیه ی همون تنوع طلبی انسان هست).پوشش تلویزیونی طولانی تر و $$$ بیشتر برای اسپانسرهای تلویزیونی و ... هم مطمئناً بی تاثیر نبوده.

ویرایش توسط Afshin : 01-18-2013 در ساعت 04:30 AM
Afshin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2013, 11:16 AM   #126
Sorou$h
Novak's Fan

آواتار Sorou$h

پستها: 765
سپاس: 1,953
در 707 پست 7,155 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Novak Djokovic & Sloane Stephens & Garbine Muguruza

صلوات بر محمد و آل محمد.
عکسهایی از تامیک که در نوجوانی با تنیسورهای بزرگ گرفته بوده و حالا فردا باید با یکی از این بزرگان بازی کنه.
تصاویر پیوست شده
نوع فایل: jpg 541831_10151210435407765_2040955590_n.jpg (79.0 کیلو بایت, 88 نمایش)
Sorou$h آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
22 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Sorou$h به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2013, 11:29 AM   #127
YOSEF
Member

آواتار YOSEF

پستها: 81
سپاس: 1,460
در 73 پست 522 بار سپاسگزاری شده

دوستان من طرفدار راجرم ولی اصلا از کیفیت بازی اون با داویدنکو حال نکردم ارور پشت ارور فقط سرویسهاش مناسب بودن من بعید میدونم با این قرعه واین شرایط کاری از پیش ببره البته دعا میکنم که قهرمان بشه
YOSEF آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی YOSEF به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2013, 12:46 PM   #128
E H S A ‎N
Senior Member

آواتار E H S A ‎N

پستها: 126
سپاس: 1,045
در 101 پست 603 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: ّFEDERER - SHARAPOVA

آقا چه میکنه این شاراپووا !!

همه رو داره تار و مار میکنه !! (البته تو ست دوم یکم پرت می زد ولی اگه اینطوری بره 100% قهرمانه )

فقط اگه رسید فینال و اون طرف هم سرنا اومد خدا به دادش برسه !!!
E H S A ‎N آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی E H S A ‎N به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2013, 01:05 PM   #129
moris
Senior Member

آواتار moris

پستها: 521
سپاس: 2,629
در 521 پست 4,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael Nadal - Fernando verdasco - Ana Ivanovic - Caroline Wozniacki

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Afshin نمایش پست ها
توی بازی فینال پارسال ، 369 امتیاز بازی شد . اگه میانگین زمان بین سرویس ها رو 30 ثانیه در نظر بگیریم (که خیلی هم بیشتر از این ها بود) ، یعنی بین هر دو امتیاز 10 ثانیه اضافه بر زمان قانونی ITF زمان تلف شد. که جمعا میشه 3690 ثانیه یا به عبارتی 61 دقیقه و 30 ثانیه . مطمئنم اگه زمان واقعی رو حساب کنید به مراتب بیشتر از این ها میشه . یعنی نزدیک به 20% از زمان بازی ، زمان تلف شده ی اضافی بین دو سرویس بوده.

در مورد سرعت سطوح هم باید بگم که کُلا هدف ATP و ITF یکسان سازی سطوح بوده ، اینطور نبوده که همه ی سطوح کند بشن ، خیلی از سطوح خاک هم به مراتب سریع تر سالهای گذشته هستن . هدفشون هموژن کردن سطوح هست که اختلاف فاحشی بین سطوح وجود نداشته باشه . و البته با این کار رالی های طولانی تر بیشتر دیده میشه ، چیزی که تا حدودی خواسته ی هوادار ها هم بود . الان هم که مدت هاست تنیس تبدیل به یه ورزش خیلی فیزیکی شده ، خیلی ها خواستار سطوح سریع هستند (قضیه ی همون تنوع طلبی انسان هست).پوشش تلویزیونی طولانی تر و $$$ بیشتر برای اسپانسرهای تلویزیونی و ... هم مطمئناً بی تاثیر نبوده.
شما داری 10 ثانیه اضافی میگیری بین تمام دو امتیاز ها ! در صورتی که بازی رو نگاه کنی اینطور نیست.مثلا در مواردی که ace زده میشه یا سرویس ریترن نمیشه زمان کمتر از 25 ثانیه هم تلف میشه.در خیلی از موارد دیگه هم این زمان زیر 30 ثانیه بود.مثلا در ابتدای بازی.
این حرف که میگم این قانون تاثیری آنچنانی تو کوتاهتر شدن بازیها رو نداره رو موقعی اثبات میکنم که همین 2 بازیکن نوله و رافا دوباره تو یه فینال به هم بخورن.اونوقت شما میتونی به راحتی با فینالهای پارسال همین بازیکنها مقایسه کنی و تاثیر این قانون رو ببینی.
از لحاظ اجرایی هم این قانون مشکل داره و امکان نداره به طور کامل اجرا بشه.تمرکز و تاکید داور هم روی اون 25 ثانیه میتونه به بازیکن صدمه بزنه در حین بازی.
در کل قضیه زمان تو تنیس به هیچ عنوان قابل کنترل نبوده و نیست چون امتیازات هستن که برنده رو مشخص میکنن نه زمان.
----
جالبه شما قبلا بر این عقیده بودی که هدف atp کند کردن سطوح هست اما الان میگید یکسان سازی.این حرف پارسال شما و خیلی از راجری ها بود که سطوح کند شده.
احتمالا قهرمانی های راجر در سال گذشته تاثیر داشته رو نظرتون !
moris آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی moris به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 01-18-2013, 01:12 PM   #130
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

عاشقتم

بـُردِ خـیـلـی لـذت بـخـشـی بـود ....

Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
15 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)