بازگشت   تنیس تاکرز > تورنمنت های گذشته > آرشـیـو فصلهای گذشته > آرشیو فصل 2016 > تورنمنت‌های پیشین (مردان) > آزاد فرانسه (Roland Garros)

آزاد فرانسه (Roland Garros)

2-16 خرداد - پاریس، فرانسه

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-05-2016, 08:43 PM   #121
نشاط
Banned Users

پستها: 87
سپاس: 190
در 66 پست 161 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : دیدگاه‌ها پیرامون مسابقات تنیس گرند اسلم 2016 Roland Garros آزاد فرانسه

نقل قول:
نوشته اصلی توسط taban نمایش پست ها
نواک جوکوویچ مرد مشکلات و در بدترین حالت میتونه بازی رو برگردونه... حتی بعد از باخت در ست اول، باز به بازی برگشت البته تمام تماشگران تشویقش میکردند... برای من جالب بود!!!!!!
حالا پیش بسوی قدم گذاشتن به تعداد گرندهای فدرر کبیر....
با شما موافقم هدف نهاییش همینه جوکو سیری ناپذیره تا خودش را به عنوان برترین تنیسور دنیا به همه ثابت نکنه کار امروزش خیلی خیلی بزرگ بود

تنیس‌باز صرب که سال‌ها در حسرت بالا بردن جام این مسابقات به سر می‌برد، بالاخره موفق شد آرزویش را به حقیقت گره بزند. این دوازدهمین عنوان قهرمانی جوکوویچ در رقابت‌های گرنداسلم است. او با کسب این عنوان، با تعداد گرنداسلم‌های روی امرسون برابری کرد و اکنون فقط فدرر، سمپراس و نادال را در بالای سر خود می‌بیند.
نوله موفق شد کاری کند که فدرر و نادال هم قادر به انجام آن نبودند؛ او حالا اولین بازیکن مرد در دوران حرفه‌ای شدن تنیس است که همزمان مدافع عنوان قهرمانی هر 4 گرنداسلم است.
@tennisfa

تبریک میگم به تمام دوستداران جوکو و تنیس دوستان کار جوکو عالی بود تسلیم کردن ماری بعد از اون ست اول فوق العاده اش و برگشتن به بازی
جوکو یک اسطوره به تمام معناست دوست و دشمن الان به احترامش ایستادن و تشویقش میکنند حتی ماری در مراسم اهدای جام به عظمت نواک و شانسی که داشته جزئی از این تاریخسازی باشه اعتراف کرد من هم فکر میکنم تاریخسازی نواک حالاحالاها ادامه داره و شاید هفت سال دیگه که بیگ فور فعلی کنارکشیدن جوکو را به عنوان پرافتخارترین و بزرگترین تنیسور دنیا همه بشناسند
نشاط آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما نشاط به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-05-2016, 09:08 PM   #122
نشاط
Banned Users

پستها: 87
سپاس: 190
در 66 پست 161 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : دیدگاه‌ها پیرامون مسابقات تنیس گرند اسلم 2016 Roland Garros آزاد فرانسه

نقل قول:
نوشته اصلی توسط J.F.K نمایش پست ها
6
3
2
1
12
29
201

.
.
.
فصل به نیمه رسید
با 2 گرند و 3 مسترز
از همین الان میشه سند نامبر وان 2016 را به نام نواک زد
نواک در پایان 2016 به حدود 225 هفته صدرنشینی می رسه
و پنج سال نامبر وان
و الان چه کسی هست که ایمان نداشته باشه
به رکوردهایی که نواک مال خود خواهد کرد
2018 سال ویژه ای خواهد بود
در حالت عادی حق با شماست اما روی کاغذ ماری هنوز شانس داره برای نامبروان. دوبار فینالیست گرند بوده و یک مسترز داره اگر بتونه ویمبلدون و یواس اوپن را ببره و تو مسترزها و لندن عالی کارکنه و از طرفی جوکو حسابی وا بده احتمالاتش خنده دار و بسیار ضعیفه بنظرم باید قبول کرد که جوکو همین الانش نامبروان آخر سال شده با امسال میشه پنج سال یا شش سال؟رکوردش چندتاست و دست کیه؟

در رابطه با ویمبلدون ۲۰۱۶که حدود شش هفته دیگه است فکر میکنم باز هم جوکو و ماری به فینال برسند اندی دوتا گرند گرفته در هر دوفینالش هم جوکو را برده ویمبلدون و یواس اوپن خیلی دوست دارم امسال جوکو توی فینال ماری را ببره و قهرمان شه
نشاط آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما نشاط به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-05-2016, 10:09 PM   #123
delpotro
Senior Member

پستها: 1,257
سپاس: 12,428
در 1,244 پست 8,595 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اسطوره نواک جوکوویچ ، نادال، بردیخ، سونگا، تیم ،پیا، کلیژان، کرنو بوستا، آندری کوزنتسوف،کارن هاچانوف،چانگ هیون،دونا وکیچ ، خواهران ویلیامز، تیلور فریتز ،وسلی،ویکمایر،تیپسارویچ ، یوژنی،اناستازیا سواستوا و ....

وارد عصر جدیدی از تاریخ تنیس شدیم. نواک همین حالا یکی از پنج مرد برتر تاریخ تنیسه.

فدرر

سمپراس

نادال

روی امرسون

و نواک

و ما چه خوش شانسیم که سه تا از پنج تا رو همزمان داریم.

قدر این عصر رو بدونید که تکرار نخواهد شد.

تماشای بازی سه تا از پنج نفر بهترین در تاریخ تنیس

تبریک میگم به همه دوستان. فدرری، نادالی یا نواکی.

فرقی نمیکنه. از حالا تا خداحافظی فدرر و نادال و نواک فقط باید لذت ببریم از ورزش محبوبمون.

ورزش تنیس در اوج خودش به سر میبره در قیاس با سایر ورزش ها.
delpotro آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی delpotro به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
قدیمی 06-05-2016, 11:06 PM   #124
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

وقتشه سری بزنیم به نوشته های سه هفته قبل
قبل و بعد فینال رم
سامان کجایی!؟ دقیقا کجایی!؟

نقل قول:
یک فینال دیگه مابین نفر اول و دوم رنکینگ
فینالی که بیش از هر فینال دیگری طی 18 ماه اخیر تکرار شده
جالبه که به فاصله یک هفته سمی و فینال مادرید و رم برای نواک تکرار شده
بنظر میاد نواک با توجه به دوبازی سخت و پرفشار
و اینکه حداقل 2 ساعت بیشتر تو کورت بوده
کار خیلی خیلی سختی داره
پیش به سوی 30thمسترز
اما اگر هم نشد نشد نواک تا همین جا هم عالی بوده
هدف اصلی و در دسترس رولند
نقل قول:
مبارک اندی که به حقش رسید
و حالا برابر با راج شد
قابل پیشبینی بود و من این باخت را مفید می دونم
نواک متفاوت باانگیزه و گرسنه ای را در رولند خواهیم دید
نقل قول:
نوشته اصلی توسط nemanaldin نمایش پست ها
نقل قول:
سوزشت را درک میکنم
طرفدار نواکی نمیشناسم ناراضی باشه
ببینیم آخر فصل چه خبره
نقل قول:
نوشته اصلی توسط #سامان# نمایش پست ها
پارسال پس از باخت نادال مقابل نوله در رولند گروس نادال در رختکن حرفی به نوله زد که به شدت نوله را برافروخت
گفت ببین پسر خوب امسال رولندتو بگیر کلکو بکن سال دیگه از این خبرا نیست،به فدرر یه فرصت دادم رولندشو گرفت،حالا به تو هم دارم یه فرصت میدم رولندتو بگیری

پ.ن:نوله مگه دیگه خواب قهرمانی در رولندو ببینه،داغ قهرمان نشدن در رولند تا ابد رو دلش خواهد موند و هرگز کلکسیون گرنداش تکمیل نخواهد شد
نقل قول:
نوشته اصلی توسط Code نمایش پست ها
یک ضرب المثل چینی هست که میگه خدا شفا بده !
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-05-2016, 11:12 PM   #125
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.

نقل قول:
با نگاهی به پست اول تاپیک و پیشبینی اولیه من
و با توجه به نتایج دور از انتظاری که دیدیم
مشخصا یک بازی از کوارتر و یک بازی از سمی درست پیشبینی شده

الان اگر بخوام پیشبینی جدیدی داشته باشم
اینطور میگم که
نواک و اندی حداکثر یک ست به تیم و استن میدن
و در فینال هم نواک حداکثر یک ست به اندی میده

در بانوان هم بنظرم موگوروزا برتتنز را میبره و قهرمان میشه
قبل از سمی
چه پیشبینی نسبتا دقیقی حتی در ست
فقط برتنز را اشتباه کردم

.............................................

تجدید خاطره
دوسال قبل
فینال رولند گاروس 2014
یادش بخیر عزیز دلمون 289

جدول زیر را ببینید دوسال پیش فقط 6 گرند

نقل قول:
نوشته اصلی توسط KING OF CLAY نمایش پست ها
بعد از فینال امروز:

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Mahmood نمایش پست ها
وای از خوشحالی نمیدونم چی بگم
در مورد بازی حرف خیلی زیاده شاید بعدا تو یک پست مفصل دربارش نوشتم
ولی واقعا باور نکردنی بود...
ممنون از دوستانی که تبریک گفتند به خصوص مرتضی و مهرداد عزیز که از من اسم بردن امیدوارم یه روزی در شادیهاتون جبران کنم
به همه دوستان گلم: مانی، مجتبی، نیکو، نیما88، محمد، پاور جان، سامی، وفا، مهدی، فخی و بقیه هوادارن رافا شادباش میگم
به نظرم رافا این موفقیت رو مدیون عمو تونی هست بی انصافیه هروقت نتیجه نمیگیره فقط بهش بد و بیراه بگیم و اونو عامل شکستهای رافا بدونیم

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Roger Federer#1 نمایش پست ها
هیچ پادشاهی به راحتی زمینشو تقدیم کسی نمیکنه بی شک نواک هم جنگجویی نیست به راحتی کنار بکشه در این که نواک تا دو سه سال آینده ویترینه گرندشو تکمیل میکنه شکی نیست ولی رافا بازهم ثابت کرد پادشاهی نیست به سادگی دست از زمین شخصیش بکشه حتی اون جنگجو نواک باشه.
دلیل بازی بد نواک هم وضعیته بد جسمانیش بی تاثیر نبود اواسط ست سوم تعادلشو هنگام نشستن ازدست داد حتی ست چهارم بود فکرکنم آبی که خورده بود رو بالا آورد چندبارم وسطای گیم ها معدشو دست میکشید این مسائل به نظرم سبب کم دقتی او شده بود وباعث شد بازی زیبایی رو از او شاهد نباشیم در روزی که رافا عالی بازی کرد.
واقعا دلم برای بازیهای دل پوترو عزیز تنگ شده مخصوصا بازیش تو خاک خوان نشون داد توانایی بازی تو خاک رو داره و در صورته بهبودی کامل میتونه رقیب سنگینی برای نواک و حتی رافا باشه چون تنها تنیسورمحبوبمه که انتظار گرفتن گرندو ازش دارم چون واقعا اگه آماده باشه این پتانسیلو داره.
هنور متعجبم چطور رافا از سودرلینگ شکست خورد اونم در روزی که رافا هم خوب بازی کرده بود واقعا خدا راجر و طرفداراشو دوست داشت.
آفرین
داداش دلم برات تنگ شده

نقل قول:
این عکس خیلی باحاله

نقل قول:
از این صحنه ها ازین به بعد زیاد خواهیم دید

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Rafaello نمایش پست ها
شادباش می گویم

رافا به افسانه ها پیوست

چهاردهمی مبارک

نقل قول:
شک نکن بخت اصلی ویمبلی نواک هستش رافا هرچقدر خوب باشه تو ویمبلی ضربات بکهند و فورهند نواک اینجوری بعد برخورد به زمین سرعتش کم نمیشه بلعکس توپ سر میخوره زیادتر میشه نواک سال 2007 و 2008 زمانی که به راحتی از رافا میباخت ولی تو ویمبلی 2007 بعد بردن ست اول و باختن ست دوم انصراف داد سال 2008 هم تو فینال 250 لندن به سختی پیروز شد و تو سال 2011 که واقعا ست چهارم نشون دادبردن نواک براش تو ویمبلی سختر از هرجای دیگه ایی هستش.
نقل قول:
نوشته اصلی توسط 289 نمایش پست ها
دوست عزیزانصاف و واقع بینی شما قابل تحسینه
متاسفانه بعضی فکر میکنند با هیاهو و هورا کشیدن واقعیات عوض میشن
باید پذیرفت فقط و فقط معجزه ای میتواند راجر را به هجدهمین گرند برسونه
در میان اینهمه بازیکن جوان تر پرانگیزه تر و خوش نفس تر!
ضمن اینکه به حق می پذیریم تکنیک و حرکات راجر بسیار کم نظیره
نقل قول:
شک نکن نوله تا 2018 حداقل 2 تا رولند میگیره
نوله هم به اسطوره ای تبدیل میشه هر چند که همین الان هم هست
بنظرم حالا حالاها نواک در 3 گرند از 4 گرند سال شانس اوله

عجب پست شاهکاری از 289

نقل قول:
تبریک به طرفدارانه رافا این پسر امروز عالی بود بهترین استراتژی بود که از رافا تو فینال یه گرند دیدم درمقابل سخترین حریفش نواک امروز ریتمش پاشید ولی نه به اندازه ایی که از پیش باخته باشه واقعا جنگید ولی روحیه بدی داشت اونم از اول ست دلیلش چی بود نمیدونم.
ولی طرفدارانه رافا نباید توقع داشته باشن رافا همین نمایش رو ویمبلی داشته باشه چون ویمبلی این ضربات نواک بجای کاهش سرعت افزایش سرعت میگیرن.
امیدوارم رافا برخلاف فصل های گذشته بعد رولند تضعیف نشه ولی پیش بینی میکنم ویمبلی آخرین شانسه رافا تو این فصله برای گرفتن امتیاز گنده,بازم تبریک به هوادارانه رافا بخاطر قهرمانی و این بازی زیبای او.
طرفدارانه نواک هم درکشون میکنم ولی شک نکنن نواک تنیسوری نیست تو حسرته جامی بمونه هم رولندو در آینده میگیره و هم سینسیناتی رو و اولین تنیسوری میشه که تمامیه تورهای بزرگ رو قهرمان شده.
مرسی داداش

نقل قول:
بدون شک و در شرایط امروز نواک بخت مسلم و شانس اصلی ویمبلدونه
مطمئنم این شکست اشتهاش را برای ویمبلدون بازتر میکنه
نقل قول:
دوست عزیز سه چهارسال قبل این حرفتون کاملا شایسته بود
اما راجر هم قدرتش را از دست داده و هم حریفانش برای شکستش بسیار پرانگیزه اند
حکایت راجر مثل شیر پیری میمونه که الان دیگه نه تنها حریف شیرهای جوان نمیشه
حریف پلنگ و ببر هم نمیشه تازه شغال و کفتار هم گازش میگیرند و سربه سرش میگذارند!
که قهرمان هم شد

نقل قول:
تبریک به هردو و طرفدارانشون
انصافا نوله هم جنگید و حریف پرانگیزه ای بود خصوصا در اواخر بازی
وقتی 4-2 را تبدیل به 4-4 کرد میشد سناریوی دیگه ای نوشته بشه
دیدید چندتا ایس داشت نوله؟ 11 به 3 را تا اواخر بازی دیدم
به هرحال رافا جواب سختی به منتقدینش داد و در تاریخ رولند جاودانه شد

پ.ن: به نظرم این دیدار 6 هفته دیگه در ویمبلدون تکرار شه
نقل قول:
ست اول را در حالی که رافا 6-3 باخت که نوله فقط با چاشنی شانس تونست ست را بگیره
بنظرم نادال شرایط بهتری در ست اول داشت و آماده است
فکر میکنم برنده بازی و قهرمان جام خود رافاست حتی شاید 3-1

ویرایش توسط مسعود 289 : 06-06-2016 در ساعت 01:25 AM
قدیمی 06-05-2016, 11:32 PM   #126
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

به بهانه پایان فصل تنیس در سال 2015 سالی که شاهد
موفقیتهای بزرگ و حیرت انگیز اسطوره صرب تنیس دنیا نواک جوکوویچ بودیم
این تاپیک ایجاد میشه و به تدریج کامل تر خواهد شد
نگارنده در این تاریخ بر این باور است که روند رشد و قدرتنمایی
نواک ادامه داشته و این تنیسور قادر خواهد بود تا پایان سال 2018(3 سال آینده)
به فتوحات عظیم دیگر دست یافته و مهمترین رکوردهای شخصی تنیس را فروبریزد

نواک در سالی که گذشت برای چهارمین بار با عنوان نامبروان سال را به پایان برد.(رکورد 6 توسط سمپراس)
(فدرر تا کنون 5 بار و نادال تا کنون 3 بار)
نواک در سال 2015 در 8 مسترز از 9 مسترز سال حضور یافت
و موفق به حضور در فینال تمامی این رقابتها شد
حاصل این موفقیت کسب 6 عنوان مسترز(که یک رکورده) در میادین:
ایندین ولز-میامی-رم-مونته کارلو-شانگهای و پاریس بود
و شکست در تورنتو(مقابل ماری) و سینسیناتی(مقابل فدرر)
همچنین حاصل کار نواک در گرند اسلمها
کسب اپن استرالیا با غلبه بر ماری
کسب ویمبلدون با غلبه بر فدرر
و کسب یواس اپن با غلبه بر فدرر
و شکست در فینال رولند گاروس در مقابل واورینکا بود
نواک همچنین در تورآخر فصل-بارکلیز در فینال بر فدرر 2-0 غلبه کرد
تا برای چهارمین بار متوالی(رکورد) و در مجموع پنجمین بار به این جام مهم دست پیدا کنه
نواک در حال حاضر با کسب 26 مسترز بالاتر از فدرر(24) و در آستانه شکست رکورد(27) نادال می باشد
نواک در حال حاضر مجموعا 174 هفته در صدر رنکینگ جهانی بوده و شکستن رکورد(302) فدرر
به نظر نگارنده تا سه سال آینده محتمل و ممکنه
همچنین نواک در 28 سالگی با کسب 10 گرند اسلم
شامل 5 اوپن استرالیا 3 ویمبلدون و 2 اوپن آمریکا زمان توانایی و قدرت پشت سر گذاشتن فدرر(17) را خواهد داشت

اونچه که من میبینم اینه که شما برای خودت یک بت درست کردی
اما این بت فروریختنیه
از الان سستی و ترک توش دیده میشه
چرا نواک خطر جدیه؟!
نواک الان مجموعا 36 گرندومسترز داره
این تعداد برای رافا و راجر 41
تفاوت چشمگیر نیست
نواک همین سال 2016 میتونه از این عدد عبورکنه
کافیه به این آمار نگاه کنید
رافا امسال عملکردش صفر بود راجر 1 و نواک 11!!
تعداد هفته های نامبروان نواک به 175 رسیده
رکورد 302 و در اختیار راجه
نواک تا ویمبلدون بگیره بخوابه هم به 200 خواهد رسید
و بعد دقیقا به دوسال نامبر وان بودن دیگه احتیاج داره که رکورد راج را بزنه
چیزی که کاملا محتمله
کی میخواد جلوش را بگیره کی تواناییش را داره؟!
دوست عزیز اگر یک حادثه و یک مصدومیت شدید سد راه نواک نشه
به شما اطمینان میدم نواک به رکوردهایی خواهد رسید که تصورش هم الان غیرممکنه
نواک 4 یا 5 سال دیگه میتونه در سطح فعلی با رقبای قدیم و جدید رقابت کنه
به عبارتی میتونه شانس مبارزه برای حدود 20 گرند وبیش از 40 مسترز دیگه فقط تا 33 سالگی داشته باشه
ارزیابی من از دستاورد کلی نواک تا سال 2020
رسیدن به رکورد 330 تا 360 هفته نامبروان
رسیدن به 20 گرند و 45 مسترز و 8 مسترز کاپ می باشد

مارک پتچی (بازیکن سابق انگلیسی و مفسر کنونی اسکای اسپورت و بی بی سی ) : جوکوویچ کسی است که داره در زمین بازی شاهکاری از خودش به اجرا میزاره.مردم باید برای کاری که او میکنه ارزش قایل بشند و بدونند که چقدر کاری که او داره انجام میده سخت و دشواره که البته او داره طوری پیش میره که بنظر ساده می آد."

نواک جوکوویچ در سال 2015 موفق شد در 15 فینال حضور پیدا کند و رکورد 82 پیروزی و 6 شکست را از خود بجا بگذارد.
" فصلی فوق العاده با لحظاتی بیاد ماندنی بود.اگر بخواهم انتخاب کنم ، قهرمانی در گرند اسلمها مخصوصا در ویمبلدون و یو اس اوپن رو انتخاب می کنم.واضحه که سالی نزدیک به بی نظیر داشتم.واضحه که پایانی بهتر برای فصل رو هم نمی تونستم بخواهم.بابت دستاوردهای این فصلم هیجان زده ام.این موفقیتها منو ترغیب می کنه که همچنان ادامه بدم و امیدوارم که در آینده هم در همین سطح فوق العاده بازی کنم

نواک جوکوویچ می گوید که به نام برده شدن به عنوان یکی از بهترینهای تاریخ و البته رسیدن به رکوردهای راجر فدرر مثل 17 گرند اسلم و شش قهرمانی در مسابقات پایان فصل فکر می کند.
" واضحه که با قهرمانیهای که در این فصل داشتم ، خودم رو در موقعیت خوبی قرار دادم ، با دونستن اینکه رکوردهای زیادی رو بجا گذاشتم.البته که به اینکه در جایگاه نوابغ تنیس قرار بگیرم اهمیت میدم.این منو به هیجان میاره.من میتونم موفقیتهای بیشتری بدست بیارم.چقدر رو نمیدونم.هیچ پیش داوری نمی تونم بکنم.فقط سعی میکنم در زمان حال زندگی کنم و ببینم که در آینده به کجا خواهم رسید.

نواک جوکوویچ می گوید که در فصل آینده اهداف اول و دوم او رولند گاروس و المپیک خواهد بود
" رولند گاروس همیشه یکی از بزرگترین چالش های است که هر سال دارم ، اما تنها این یکی نیست.المپیک هم هست که هر چهار سال یکبار برگزار میشه.باید صادق باشیم که گرند اسلمها و المپیک مهمترین اهداف یک بازیکنند .سال آینده از لحاظ تقویمی خیلی فشرده خواهد بود .من سعی خواهم کرد که مثل چند سال گذشته تا جائیکه ممکنه خوب کار کنم و مثل همیشه در لحظات مهم در بالاترین سطحم باشم و همیشه خودم رو برای بزرگترین مسابقات آماده نگه دارم.

مطالب بالا متعلق به حدود 5 ماه قبله
و الان بازخوانیش و نگاه به دستاوردهای نواک تا نیم فصل بسیار لذت بخشه
الان نواک 200 هفته را با قاطعیت رد کرده
12 گرند و 29 مسترز در کارنامه داره
جالبه که مجموع تعداد گرند و مسترزهای نواک 41 دقیقا با راجر برابره
کاربر زیر از شما مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-05-2016, 11:45 PM   #127
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

آیا وقت آن رسیده است که بگویم بیگ فوری وجود ندارد و فقط دوران ، دوران جوکوویچ است؟

راجر فدر ، رافائل نادال و اندی ماری در حال حاضر در نزدیکهای مرد صرب هم نیستند و انگار زمان آن رسیده که بگویم دوران بیگ فور در تاریخ به سر رسیده است.طی سالهای 2008 تا 2012 ، فدرر ، نادال ، ماری و جوکوویچ چهار مرد برتر تنیس بودند و 19 گرند اسلم از 20 گرند اسلم ممکن را فتح کردند.اما از سال 2012 به بعد ، قضیه متفاوت شده است.از 12 گرند اسلم موجود ، ماری فقط یکی را برده .نادال دو تا ، فدرر هیچی و البته جوکوویچ برنده پنج گرند اسلم شده است.اگر نگاهی دقیق تر بیندازیم ، از شش گرند اسلم گذشته ، جوکوویچ 4 گرند برده است ، در حالیکه سه مرد دیگر موفق به بردن حتی یک گرند اسلم هم نشده اند.آخرین باری که یکی از اعضای بیگ فور بجز جوکوویچ توانسته قهرمانی در گرند اسلم را تجربه کند ، اوپن فرانسه در سال 2014 بود که نادال با پیروزی مقابل جوکوویچ قهرمان شد.با بردن جام قهرمانی مسترز پاریس در سال 2015 ، جوکوویچ صرب اوضاع را طوری پیش برده است که می توان گفت حالا زمانی است که فقط دوران، دوران جوکوویچ است .
بیاید درست تر نگاه کنیم .در حال حاضر هیچکس در جایگاه نواک قرار ندارد.ماری که مرد شماره دو تنیس جهان است ، در فینال پاریس بد کار نکرد ، اما نشون داد هنوز برای رسیدن به جایگاه شماره یکی راه زیادی در پیش دارد.
در پنج بازی که نواک در سال 2015 واگذار کرده است ، حریفانش مجبور بودند که بالاتر از آنچه هستند ظاهر شوند و البته هیچکدام به اندازه استن واورینکا در فینال رولند گاروس عالی نبودند.مرد سوئیسی ان بازی را به بهترین شکل ممکن انجام داد و احتمالا شاید هیچ وقت موفق به تکرار آن کار نشود.از طرفی شاید آنچه او انجام داد این موضوع را بیشتر ثابت کند که برای بردن جوکوویج در گرند اسلم باید بدنبال این باشد که بازیتان برای حداقل سه ساعت در اوج اوج باشد.انهم اوجی که هرگز تجربه نکردید و البته امیدوار باشید که حریفتان هم روزش نباشد.اینکاری بود که ماری دو سال قبل در فینال یو اس اوپن انجام داد و البته نادال در فینال فرانسه در سال 2014.کاری که از نیمه نهائی سال 2012 در ویمبلدون فدرر هنوز موفق به انجام دادنش نشده است اوضاع این روزهای تنیس به ما می گوید که جوکوویچ با سطحی که الان دارد برای حداقل بیشتر از یک فصل دیگر.اتنها مرد تنیس خواهد بود که در بالاترین سطح خواهد بود.
جوکوویچ در سال 2011 هم سه گرند اسلم برد ، اما در بین سالهای 2012 تا 2014 فقط موفق شد سالی یک گرند اسلم ببرد ، اما باید به این نکته توجه داشت که آن موقع ما نادال و ماری را داشتیم که در سطح بالای خود ظاهر میشدند و البته در سطح کمی پائین تر فدرر که می توانستند او را به چالش بکشند ، در حالیکه در حال حاضر برای او رقیب خاصی دیده نمی شود.بله ، گاهی اوقات ادمهای مثل واورینکا و نیشیکوری می توانند نواک را در یک بازی نا امید کنند ، همونطور که فدرر ، نادال و ماری انجام داده اند ، اما سخت است که ببینیم یکی از این بازیکنها در گرند اسلمهای دو تا سه سال آینده واقعا بتوانند تهدید خاصی برای جوکوویچ باشند.
اما البته باید طور دیگه ای هم به موضوع نگاه کرد.هیچ ضمانتی برای مرد صرب وجود ندارد که در آینده همه چیز بر وفق مرادش باشد.تنیس نشان داده که سریعا می تواند شرایطش تغییر کند.شاید چهره جدیدی وارد دنیای تنیس شود و شاید هم یکی از اعضای بیگ فور سابق بتوانند دوباره خودی نشان دهند. حتی ممکن است مصدومیتی سراغ نواک بیاید یا اینکه نواک نتواند سطحی فعلیش را حفظ کند و شایدم اصلا دوران افول ستاره صرب فرا رسد.
اما برای الان و زمان حال می توان گفت که جوکوویچ در سطحی دیگر قرار دارد و باید گفت که حداقل در زمانی که ما این بحث را انجام می دهیم از بیگ فور نشانی باقی نمانده و فقط تنیس دنیای نواک است و بس.

تحلیل زیبای Charlie Eccleshare در Telegraph
کاربر زیر از شما مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است:
قدیمی 06-06-2016, 12:24 AM   #128
nemanaldin
Member

پستها: 57
سپاس: 882
در 33 پست 103 بار سپاسگزاری شده

خوبه کاربر جدیدی وگرنه نقل قولهای پستهای قبلت خودش 40-50 صفحه می شد
چطوره مدیران عزیز یه تاپیک مخصوص این دوست عزیزمون بسازن تا پستهای قبلیش رو اونجا نقل قول کنه و بیخود تاپیک رو شلوغ نکنه!!!
nemanaldin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-06-2016, 05:08 AM   #129
khamooshy
Junior Member

پستها: 6
سپاس: 6
در 4 پست 19 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: فددر_سودرلینگ_واورینکا سرنا ویلیامز_کرولاین ووزنیاکی

نقل قول:
بله بله بله

چهارمین گرند متوالی چیزیه که هیچکدوم از بزرگان معاصر بهش نرسیدند
و شاید به این زودی کسی هم تکرارش نکنه
راد لیور تونسته 2 سال هر 4 گرنداسلم رو در اپن ارا بگیره.بنابراین جوکوویچ رکوردی رو نزده،فقط جزء افرادی شده که این کار رو کردند.
khamooshy آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 06-06-2016, 05:51 AM   #130
behsen
Senior Member

آواتار behsen

پستها: 153
سپاس: 257
در 153 پست 1,035 بار سپاسگزاری شده

سرانجام بوسه بر جام رولند گاروس. اتفاقی که همه میدونستن دیر یا زود میفته و فقط یه حساسیت بی مورد در این باره به وجود اومده بود. نواک توی خاک بازیکنی توانا بوده و هست، مسترزهای زیادی برده و تنها تنیسور تاریخه که 6 بار متوالی به نیمه نهایی رولند گاروس رسیده(2016-2011). به نظر بنده این تازه شروع قهرمانی های نواک در این گرنداسلم پر آوازست.

جوکو با این قهرمانی به دومین بازیکن تاریخ Open era بدل شد که تونسته 4 بار متوالی قهرمان گرنداسلم ها بشه. اما اون اولین بازیکن کل تاریخه که قهرمان 4 گرنداسلم متوالی در 3 سطح مختلف میشه. اون اولین بازیکن تاریخه که موفق به کسب 28 پیروزی متوالی در گرنداسلم ها میشه(open era). همچنین اون اولین تنیسوریه که بعد از 24 سال موفق به بردن دو گرنداسلم ابتدای فصل در یک سال میشه(آخرین نفر جیم کوریر سال 1992)
آمار نواک در 8 گرند اسلم اخیر : 53 برد ، 2 باخت ، 96.3% پیروزی
آمار نواک در 22 گرند اسلم اخیر(2011 تا کنون) : 136 برد ، 11 باخت ، 92.5% پیروزی

با وجود این قهرمانی، نواک برای من همون نواک یه هفته و یه ماه پیشه. از قهرمانی در رولند گاروس فقط به اندازه ی قهرمانی در بقیه گرنداسلم ها(به جز ویمبلدون) خوشحال شدم. کمین نکرده بودم که با این قهرمانی بخوام انواع و اقسام القاب نظیر افسانه و اسطوره بهش بدم. نواک جوکوویچ یه ورزشکار موفق و بزرگه که هنوز برای درخشان تر کردن کارنامه اش زمان داره. هر چند معتقدم اگه اهل کشوری مثل آمریکا، انگلیس و یا فرانسه بود، بسیار بیشتر و بزرگتر از چیزی که الان نشون داده میشه، بهش پرداخته میشد.

اندی ماری به نظرم بدشانس ترین تنیس باز، یا حتی یکی از بدشانس ترین ورزشکاران تمام تاریخه. بازی در دوره ی 3 تنیس باز بزرگ تاریخ. سالهای ابتدایی دوران بازیگریش با یک فدرر درخشان و استثنایی رو به رو میشد. کمی بعد تر با یک نادال چالاک و فوق العاده آماده، پس از این دو هم به تور جوکوویچ سیری ناپذیر خورده. این اندی اگه در اوایل دهه 2000 بازی میکرد خیلی خیلی بیش از اینها میتونست گرند ببره و افتخار کسب کنه. اندی ماری شماره 2 ترین بازیکن تاریخ تنیس و در صورت ادامه ی این روند کل تاریخ ورزش میتونه بشه!! 10 فینال و 8 شکست، شاید فقط یوونتوسی ها بتونن کمی حال و روز این بازیکنو درک کنند، هر چند که اونها هم 6 بار بیشتر در فینال اروپا شکست نخوردند!

در نهایت نواک اسلم
هر چند میدونم اکثر اعضای این سایت از جوکوویچ بدشون میاد، اما وقتشه به این باور برسید که جوکوویچ تنیس باز بسیار بزرگیه، حداقل از اون چیزی که تصور میکنید بزرگتره

نقل قول:
نوشته اصلی توسط khamooshy نمایش پست ها
راد لیور تونسته 2 سال هر 4 گرنداسلم رو در اپن ارا بگیره.بنابراین جوکوویچ رکوردی رو نزده،فقط جزء افرادی شده که این کار رو کردند.
یکی از اون 4 تای لیور توی اوپن ارا بوده سال 1969 دوست گرامی، 4 تای قبلیش در سال 1962 بوده.
behsen آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
9 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند:
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)